Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Війська РФ завдали авіаударів біля 20 населених пунктів – Генштаб ЗСУ

Російські війська протягом доби завдали авіаударів біля двадцяти населених пунктів, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Це сталося на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Шахтарському, Запорізькому та Херсонському напрямках.

За даними штабу, противник продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей, протягом доби підрозділи сил оборони відбили 19 російських атак.

На Куп’янському та Лиманському напрямках війська РФ протягом доби вели безуспішні наступальні дії західніше Масютівки, в районі Білогорівки, Спірного, а на Мар’їнському – українські захисники відбили всі російські атаки противника в районі Мар’їнки, додали у Генштабі ЗСУ.

Уряд доручив ОВА евакуювати дітей із інтернатів та інших закладів у зоні бойових дій

Кабінет міністрів доручив обласним військовим адміністраціям евакуювати дітей із закладів цілодобового перебування, розташованих у зоні бойових дій менше ніж за 50 кілометрів від кордону з Росією і менше ніж за 100 кілометрів від тимчасово окупованої території, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

«Врегулюємо питання тимчасової евакуації та повернення за місцем проживання дітей, які навчаються в закладах цілодобового перебування. Йдеться про будинки дитини, спецзаклади, прихистки для дітей, будинки-інтернати», – сказав Шмигаль на засіданні уряду 1 червня.

Уряд також розширив право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. За словами голови уряду, після війни це «дасть змогу дитині претендувати на компенсацію від держави-агресора».

«Поширення бойових дій на Росію»: на що можуть вплинути локальні акції РДК

У Міноборони України розповіли, чи залишаються «вагнерівці» в Бахмуті

«Вагнерівці» все ще залишаються у Бахмуті на Донеччині, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

«Не вдається їм виконати свої обіцянки і плани. Станом на сьогодні певні підрозділи залишаються на Бахмутському напрямку. Ми нещодавно зайняли панівні висоти навколо міста. Наші ЗСУ за рахунок цього порушують всі плани ворога і дуже сильно заважають йому реалізовувати плани. Тому з 1 червня дату вони перенесли на 10 червня», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

Читайте також: Заміна ПВК «Вагнер» на «кадирівців» у Бахмуті не вплине на хід боїв – Костенко

Раніше очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. За його словами, ці підрозділи планується вивести до 1 червня в якісь «тилові табори». Українські підтверджували заміну цих підрозділів на службовців збройних сил РФ.

На початку травня координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що з грудня 2022 року Росія втратила в боях із ЗСУ понад 100 тисяч осіб, серед яких близько 20 тисяч – убитими. Москва про свої втрати не повідомляє.

У Бєлгороді стався вибух, є потерпілі

У прикордонному з Україною російському обласному центрі Бєлгороді 1 червня стався вибух «невідомого пристрою», повідомив губернатор регіону Вʼячеслав Гладков.

За попередніми даними, на проїжджу частину впав безпілотник. Телеграм-канал Baza писав, що вибух стався на вулиці Щорса в районі Харківської гори. Вулицю перекрили, там працюють спецслужби.

Посол США відреагувала на загибель дітей внаслідок «боягузливих нічних атак» РФ

У Міжнародний день захисту дітей ще дві українські дитини загинули під час чергової серії боягузливих нічних атак Росії, заявила посол США в Україні Бріджит Брінк.

«Жахливо: понад 500 українських дітей були вбиті в результаті російської неспровокованої повномасштабної війни в Україні. А сьогодні, у Міжнародний день захисту дітей, ще двоє дітей трагічно загинули під час чергової серії боягузливих нічних атак Росії», – написала вона у твіттері.

За її словами, широкомасштабні та систематичні напади Кремля на цивільне населення України є жахливими прикладами воєнних злочинів Росії та злочинів проти людства.

«Справедливість повинна бути досягнута», – наголосила вона.

Уряд ухвалив рішення про перевірку всіх укриттів в Україні

Кабмін під час позачергового засідання 1 червня затвердив протокольне рішення про перевірку роботи всіх об’єктів цивільного захисту в Україні.

«На сьогоднішньому засіданні уряду ухвалюємо протокольне рішення про перевірку роботи всіх укриттів у країні і, зокрема, в Києві. У будь-який час доби під час повітряної тривоги вони мають бути доступними для всіх людей», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, уряд напрацює зміни до законодавства для посилення кримінальної відповідальності тих, хто своєю недбалістю наражає людей на небезпеку.

«Покарання буде суворим, щоб такі кричущі випадки більше не повторилися», – додав прем’єр.

У Росії став публічним конфлікт між Пригожиним і союзниками Кадирова

Люди з оточення керівника російського регіону Чечня розкритикували очільника угруповання «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина після його слів на адресу лояльного Рамзану Кадирову підрозділу «Ахмат».

Депутат Державної думи Росії Адам Делімханов 1 червня опублікував відеозвернення до Пригожина, в якому запропонував йому зустрітися та пояснити, чим займається в Україні чеченський батальйон «Ахмат».

За словами Делімханова, «Ахмат» «завжди виконує всі ті завдання, які поставлені верховним головнокомандувачем».

«Якщо тобі щось незрозуміло, ти будь-коли можеш звʼязатися, позначити місце, час, і ми тобі пояснимо, що тобі незрозуміло. Ти вже став блогером і на весь світ кричиш, репетуєш, що у нас тільки проблеми і що немає боєприпасів», — сказав Делімханов.

Розкритикував Пригожина і ще один соратник Кадирова, голова парламенту Чечні Магомед Даудов.

«Про можливості та завдання, Женю, тобі й не треба знати. Про це знає командування, верховний головнокомандувач, який ставить ці завдання, і глава республіки, герой Росії Рамзан Кадиров. Мені іноді буває незрозуміло, чого ти досягаєш своїми цими щоденними заявами. Навпаки, своїми заявами ти створюєш панічні настрої серед населення нашої країни», – сказав Даудов.

Він запропонував Пригожину «скинути локацію» та зустрітися «як чоловік із чоловіком».

31 травня пресслужба Пригожина опублікувала його відповідь на запит журналістів щодо того, чи батальйон «Ахмат» може окупувати підконтрольну Україні територію Донецької області. На це Пригожин відповів, що не може коментувати місце перебування «Ахмата», «всі підрозділи тримають це в секреті». На думку Пригожина, «Ахмат» має сили для «звільнення певних населених пунктів», але завдання встановлення контролю над усією Донецькою областю у цього підрозділу немає.

Війська РФ авіабомбами атакували село на Херсонщині – ОВА

Російські війська авіабомбами атакували село Одрадокамʼянка на Херсонщині, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.

«Росія продовжує «вітати» наших дітей. Вчергове під вогнем сьогодні Бериславський район. Окупанти скинули авіабомби на село Одрадокамʼянка Тягинської громади. Зруйновано музичну школу», – йдеться у повідомленні.

Люди не постраждали.

Дитина серед загиблих: наслідки удару Росії по Києву у Міжнародний день дітей (фотосвідчення)

Росія запустила по Києву і Київщині у ніч на 1 червня 10 ракет «Іскандер». Українська ППО збила їх усі, але уламки впали на місто.

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків російських ракет у Києві загинули троє людей, з них одна дитина. Ще 11 киян зазнали поранень.

За повідомленнями, люди загинули на вулиці біля поліклініки в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке було зачиненим.

Наразі правоохоронні органи ведуть розслідування цього інциденту.

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що відповідальність за доступ до укриттів несуть голови РДА і керівники закладів, у яких розташовані сховища.

Блінкен: Україна отримає «потужний пакет підтримки» на саміті НАТО

Україна в липні на саміті НАТО у Вільнюсі може чекати на «потужний пакет підтримки», заявив держсекретар США Ентоні Блінкен 1 червня за підсумками наради глав зовнішньополітичних відомств країн НАТО у столиці Норвегії Осло. Подробиць він не навів.

Раніше кілька засобів інформації написали, що союзники по НАТО обговорюють можливість надання Україні деяких гарантій безпеки – за прикладом співпраці США з Ізраїлем. Представники країн НАТО кажуть, що двері союзу для Києва відчинені, але вступ України до нього навряд чи можливий, доки триває війна з Росією. Цю позицію 1 червня ще раз підтвердила очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок.

Провокування релігійної ворожнечі: СБУ повідомила про підозру ще одному митрополиту УПЦ (МП)

Служба безпеки України повідомила про підозру керівнику і секретареві Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП), що на Житомирщині.

Як повідомляє пресслужба відомства, їх підозрюють за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

За даними слідства, впродовж декількох років митрополит особисто готував тексти прокремлівських листівок і брошур, у них він ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них.

Загальний тираж матеріалів становив майже 50 тисяч примірників, які секретар єпархії – рідний брат митрополита – розповсюджував серед священників та вірян релігійної громади, експертизи підтвердили наявність у виявлених текстах висловлювань, спрямованих на розпалювання релігійної ненависті, повідомляють в СБУ.

Співробітники Служби безпеки України вилучили цю продукцію під час безпекових заходів на Житомирщині навесні 2022 року.

У Дніпрі відкрили виставку з історіями дітей, які загинули через війну Росії

У Дніпрі до Дня захисту дітей відкрили виставку «Втрачене дитинство» – про дітей, які загинули через війну, яку проти України веде Росія. Експозицію розгорнули просто неба, на вулиці Короленка в центрі міста, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

У ній – історії та світлини 23 дітей, які загинули від 24 лютого 2022 року внаслідок нападу російських військ на Україну. Троє із них – жителі Дніпропетровської області, розповіла співорганізаторка виставки, представниця платформи пам’яті «Меморіал» в Дніпрі Наталя Куліді.

«Історії побудовані так, наче сама дитина від себе розповідає, якою вона була, чим займалася, як загинула, її думки, її мрії, її прагнення. Щоб написати ці історії, ми з ще однією журналісткою спілкувалися з родичами – це батьки, це рідні, вчителі, друзі, хрещені. Намагалися з різних боків показати, якою була та дитина, як вже ніколи не досягне повноліття через напад Росії на Україну», – сказала вона.

Президент Литви: Україна має отримати компенсацію за те, що її поки не беруть у НАТО

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що західні союзники повинні запропонувати компенсацію Україні за те, що їй поки не можуть надати повноправне членство в НАТО.

За його словами, не можна повторювати «порожні заяви про відчинені двері в НАТО».

«Україна має знати, що станеться після закінчення війни», – сказав Науседа журналістам після прибуття до Молдови на саміт Європейської політичної спільноти, повідомляє агентство Reuters.

КМВА скликає Раду оборони Києва для обговорення стану укриттів

Київська міська військова адміністрація скликає Раду оборони Києва для обговорення стану укриттів у місті.

«Ініціюємо скликання у п’ятницю, 2 червня, Ради оборони міста. За участі керівників фракцій Київради та представників громадськості. Головна тема зібрання – обговорення стану та використання споруд цивільного захисту в місті Києві», – сказав голова КМВА Сергій Попко, якого у телеграмі цитує пресслужба адміністрації.

До складу Ради оборони входить керівництво КМДА, районних адміністрацій, поліції, ДСНС, прокуратури.

Новий рейд РДК та «Легіону Свобода Росії»: у Бєлгородській області РФ бої та паніка

Синєгубов про російський обстріл Харкова: атакували цивільний об’єкт

У Харкові об’єкт, який сьогодні вдень атакували російські війська, є цивільним, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Це підприємство – виключно цивільне. До оборони воно стосунку не має. Це цивільні люди. Мета одна – це виключно терор місцевого населення і намагання знищити промисловий потенціал Харкова», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, під завалами людей вже немає, але про це можна буде стверджувати після завершення пошуково-рятувальних робіт.

Також Синєгубов повідомив, що, за попередніми даними, російські війська атакували місто ракетними системами С-300.

1 червня вдень російські війська атакували промисловий об’єкт в Індустріальному районі Харкова. Відомо про одну постраждалу внаслідок обстрілу.

Харківщина практично щоденно зазнає російських обстрілів. Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

В ООН станом на 14 травня підтвердили загибель 8 836 і поранення 14 985 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Заблокували картки замість боржника іншій людині: як виконавча служба у Львові зробила винним офіцера ЗСУ

ЛЬВІВ – Виконавчі служби неналежно перевіряють дані про боржників, і тому громадяни, які не скоїли порушення, не мали виписаних штрафів, неочікувано з’ясовують, що їм заблокували всі банківські картки, і ще й мають довести свою невинність. Про це Радіо Свобода заявив адвокат Ярослав Жукровський. А також особисту історію розповів військовий медик зі Львова. А що кажуть у виконавчій службі?

Кілька днів тому офіцер ЗСУ, військовий медик Юрій Сушко зі Львова отримав повідомлення на електронну адресу, що його банківські картки заблоковані, згідно з постановою про арешт коштів боржника від 13 вересня 2022 року Франківського відділу державної виконавчої служби у Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Згідно з ухвалою Залізничного районного суду Львова, з Юрія Сушка мають стягнути на користь держави штраф 17 000 гривень.

«На електронну пошту надійшло повідомлення, що мої картки заблоковані. І почали приходити одна за іншою постанови, до 5, про різні випадки скоєння правопорушення. Але цей штраф накладений на зовсім іншу людину, в якої таке ж прізвище, ім’я і по-батькові, як і моє. Але в цій постанові вказані не моя дата народження і не моя адреса.

Я одразу звернувся у Франківський відділ державної виконавчої служби Львова. Особисто спілкувався з виконавцем, який наклав ці арешти. Пояснив йому все і надав ксерокопію ідентифікаційного номера, паспорта, повідомив, що я – не та людина, на яку складені ці порушення. Він сказав, що не знає, що робити у такій ситуації, що це перший такий випадок. Рішення ухвалити не може. Наступного дня я зателефонував, і мені виконавець сказав, що начальника немає, мовляв, чекайте, і вимкнув телефон. А як жити, якщо немає готівки, це вже нікого не цікавить», – розповідає Радіо Свобода Юрій Сушко.

Тобто, ім’я, по-батькові, прізвище військового медика збіглися з іншим громадянином, який скоїв порушення і не сплатив штраф.

Держслужбовець виконавчої служби не звернув увагу, виносячи постанову, що у громадянина, на якого накладаються обмеження, інша адреса реєстрації у Львові і дата народженнн.

Радіо Свобода зателефонувало до державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Олега Жорноклея.

Прохання відповісти на запитання, чому одразу не була виправлена помилка і невинна людина мусить довести, що вона невинна, Олег Жорноклей сприйняв як «тиск преси на державного виконавця».

Троє людей поранені через обстріл РФ на Херсонщині – ОВА

Російська авіація 1 червня атакувала хлібзавод у Бериславі Херсонської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«По місту зафіксовано два «прильоти» керованих авіабомб. Через ворожий удар двоє чоловіків, 57 та 20 років, отримали легкі поранення. Армія РФ гатила по місту й з мінометів, через що постраждала місцева жителька. Їй на допомогу прямує карета «швидкої», – написав він у телеграмі.

Голова ОВА додав, що російська авіація обстрілювала і Козацьке Новокаховської громади. «По мирному селищу вдарили трьома керованими авіабомбами. Через ворожі удари пошкоджено житлові будинки», – написав він, про постраждалих тут даних немає.

Після деокупації восени минулого року Херсон і звільнена частина області практично щоденно зазнають російських обстрілів. Армія РФ все ще перебуває на лівобережжі Херсонщини, звідки завдає ударів по деокупованих територіях півдня України.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

У Львові вирішили перевірити укриття на тлі подій у Києві

У Львові 1 червня перевірятимуть всі комунальні укриття, заявив міський голова Андрій Садовий.

«Сьогодні протягом дня райони проводять перевірку укриттів, які є у комунальній власності. Керівники цих закладів мають контролювати стан і доступність, але також перевірити вказівники, які інформують про те, як добратися до цього укриття з вулиці, якщо ви не місцевий. Всі інформаційні стенди потрібно актуалізувати, зробити помітними та зрозумілими», – написав Садовий у фейсбуці.

Крім того, він закликав жителів міста сьогоднішній вечір «присвятити власній безпеці».

«Вечір відкритих укриттів, толока, збори – називайте це як хочете, але треба бути. Сьогодні з 18 до 20 години усі укриття, які розташовані у житлових та нежитлових приміщеннях, мають бути відкритими. Це можливість мешканцям зустрітися, перевірити стан своїх сховищ і ще раз домовитись про їхню роботу під час повітряної тривоги. Це стосується усіх укриттів у місті», – заявив мер.

Він додав, що якщо у будинку немає підвалу чи паркінгу – найближче сховище можна знайти на карті.

«По всіх проблемних точках пройде комісія. Про результат буде повідомлено», – додав Садовий.

У Львівській міськраді зазначають, що у місті є близько шести тисяч укриттів, де жителі можуть сховатися під час повітряної тривоги. Перевірити актуальні адреси розташування укриттів у Львівській територіальній громаді можна за допомогою інтерактивної карти. Однак укриття зачиняються, коли немає повітряної тривоги.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG