Доступність посилання

ТОП новини
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Залужний повідомив, скільки ракет РФ запустила по Київщині вдень 29 травня

Російські військові вдень 29 травня атакували Київщину балістичними й крилатими ракетами наземного базування з ОТРК «Іскандер», повідомив головнокомендувач Збройних сил України Валерій Залужний.

«Вдруге за добу противник здійснив ракетний удар по території України… Загалом випущено 11 ракет: «Іскандер-М» і «Іскандер-К» з північного напрямку», – написав він у фейсбуці.

За словами головнокомандувача, силами і засобами протиповітряної оборони усі цілі знищені.

Раніше про те, що російські війська, за попередніми даними, використали «Іскандери», повідомляв речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

Повітряну тривогу в Києві оголосили об 11:09 29 травня, звуки вибухів почали лунати через кілька хвилин після цього. Влада повідомила про падіння шести уламків у кількох районах Києва і поранення однієї людини.

Тривогу, крім Києва, оголошували і в низці областей України.

У ніч на 29 травня Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши, за даними українських сил, крилаті ракети Х-101/Х-555 й ударні дрони Shahed-136/131.

«Я оцінив його жарт». Токаєв відповів на слова Лукашенка про ядерну зброю

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв охарактеризував як «жарт» слова Олександра Лукашенка, який запропонував Казахстану вступити до Союзної держави Росії й Білорусі заради того, щоб мати доступ до ядерної зброї. Про це повідомляє Радіо Азаттик, казахстанська служба Радіо Свобода.

«Я гідно оцінив його жарт. Я думаю, що потреби в цьому немає, оскільки існують й інші інтеграційні об’єднання, насамперед Євразійський економічний союз. Щодо ядерної зброї, то вона нам не потрібна», – заявив Токаєв.

Інтерв’ю з Лукашенком вийшло напередодні в ефірі програми «Москва. Кремль. Путін». Він прокоментував виступ Токаєва 24 травня на Євразійському економічному форумі у Москві. Президент Казахстану звернув увагу на відмінності у підходах до інтеграції між Росією та Білоруссю та рештою учасників ЄАЕС. Токаєв тоді заявив, що союзна держава Білорусі й Росії передбачає інтеграцію за формулою «дві країни – одна держава». «Я перепрошую, навіть ядерна зброя – одна на двох зараз», – заявив Токаєв, зазначивши, що є й інший рівень інтеграції, представлений Казахстаном, Киргизстаном та Вірменією.

Речник президента Руслан Желдібай, коментуючи слова Токаєва, заявив, що «Казахстан не має наміру створювати чи вступати до союзних держав».

Лукашенко в ефірі російського телебачення сказав, що якщо Казахстан чи якась інша країна хоче отримати доступ до ядерної зброї, їй варто було б приєднатися до Союзної держави.

Минулого тижня стало відомо, що до Білорусі почали переміщувати російську тактичну ядерну зброю. При цьому контроль за нею, як стверджують, залишиться у Росії.

Представники Москви й Мінська 25 травня підписали документи, що визначають розміщення нестратегічної ядерної зброї Росії на території Білорусі.

У березні президент Росії Володимир Путін оголосив, що Москва планує розмістити тактичну ядерну зброю в сусідній Білорусі – про це нібито просив Олександр Лукашенко. Ця заява викликала різку реакцію на Заході, включно з НАТО, яке засудило цей крок як «небезпечний і безвідповідальний».

Росія вдарила по Ківшарівці на Харківщині, поранені четверо жінок і двоє дітей – Синєгубов

Російські війська завдали ракетного удару по селищу міського типу Ківшарівка Куп’янського району, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов 29 травня.

«Поранення зазнали три літні жінки: 73-х, 85-ти та 90 років. Крім того, постраждала вагітна жінка, підліток 14 років та 10-річна дитина. В селищі пошкоджено будівлю гуртожитку, два приватні будинки та газопровід», – заявив голова області.

Також під обстріл потрапило село Глушківка в тому ж районі, осколкових поранень зазнала 60-річна жінка.

Усіх постраждалих госпіталізували, додав Синєгубов. На місці працюють екстрені служби.

Через обстріли Харківщини напередодні двоє людей зазнали поранень. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

Подоляк розкритикував «мерів і блогерів» за публікацію фото повітряних атак

Поширення інформації про роботу протиповітряної оборони та місця падіння ракет «схоже на злочинну недбалість», вважає радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. Про це він заявив невдовзі після чергової ракетної атаки на Київ 29 травня.

«Якими ще словами на 15-му місяці повномасштабної війни потрібно пояснювати кожному чиновнику ОВА, мерам та інстаграм-блогерам, що не можна публікувати роботу ППО, фотографії з місць падіння ракет, перелік об’єктів атаки», – написав Подоляк у своєму телеграмі.

Він заявив, що влада не запроваджувала офіційну цензуру під час воєнного стану щодо інформації, яка «не несе загрози національній безпеці та обороні».

«Але розповсюдження критичної інформації вже схоже на злочинну недбалість, а у випадку з представниками влади – на зловживання інформацією, до якої у них є доступ ex officio. Зрозуміло, що це підвищує активність та цитування. Але ж точно чужі життя не повинні бути платою за підвищені індекси цитування», – додав Подоляк.

Він не уточнив, про кого саме йдеться. Після повітряних атак у соціальних мережах регулярно з’являються фото та відео роботи сил протиповітряної оборони або падіння уламків.

Мер Києва Віталій Кличко 29 травня оприлюднив фото уламків ракети, яку збили в столиці, із розмитим тлом.

Кримінальний кодекс передбачає покарання за несанкціоноване поширення інформації про переміщення підрозділів Збройних сил або інших законних формувань, а також зброї та боєприпасів в умовах воєнного стану. Залежно від кваліфікації, стаття може передбачати від трьох до 12 років ув’язнення.

КМВА: попередньо, усі ракети збили сили ППО, влучань по об’єктах Києва немає

Усі повітряні цілі, запущені Росією вдень 29 травня по Києву, за попередніми даними, були збиті силами і засобами протиповітряної оборони, повідомила Київська міська військова адміністрація.

«Лише за шість годин після нічної атаки, країна-агресор знов завдала ракетного удару по Києву. Попередньо, ворог застосував озброєння балістичного типу. Це була вже 16-а атака на столицю від початку місяця. Таким чином ворог змінив тактику: після тривалих виключно нічних нападів, наніс удар по мирному місту вдень, коли більшість мешканців перебували на роботі і на вулицях. Тобто, рашисти явно демонструють, що націлені на знищення цивільного населення», – заявив Сергій Попко, начальник КМВА.

Він додав, що, за наявною інформацією, влучань по об’єктах Києва немає, але зафіксоване падіння уламків у різних районах міста.

«В Оболонському районі – три випадки, по одному в Деснянському та Дніпровському. Без критичних руйнувань. Інформація щодо потерпілих наразі уточнюються», – додав Попко.

Пізніше в КМВА підтвердили дані міського голови Києва Віталія Кличка про одну поранену людину.

Повітряну тривогу в Києві оголосили об 11:09 29 травня, звуки вибухів почали лунати через кілька хвилин після цього. Влада повідомила про падіння шести уламків у кількох районах Києва і поранення однієї людини.

Тривогу, крім Києва, оголошували і в низці областей України. На даний час повітряну тривогу скасували.

Російські війська, за попередніми даними, під час удару по Києву 29 травня застосували ракети «Іскандер», повідомив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат. Точніші дані він пообіцяв надати пізніше. Напрямок атаки, за словами Ігната, був з півночі. Звідки саме – це також оголосять пізніше, додав речник.

У ніч на 29 травня Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши, за даними українських сил, крилаті ракети Х-101/Х-555 й ударні дрони Shahed-136/131.

У Повітряних силах повідомили, чим РФ атакувала Київ вдень 29 травня

Російські війська, за попередніми даними, під час удару по Києву застосували ракети «Іскандер», повідомив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

«Повітряна тривога була оголошена, і фактично невеликий термін часу був потрібен для того, щоб завдати перші удари. Це говорить про те, що було застосовано озброєння, тобто ракети, які летять за балістичною траєкторією. Тобто прилітають досить швидко. Попередньо, це були «Іскандери». Вони бувають різної модифікації. Є «Іскандер М» – балістична ракета, є «Іскандер К» – це крилата ракета. Який саме тип був застосований, дамо інформацію пізніше», – сказав Ігнат в ефірі телемарафону.

Він додав, що є також ймовірність того, що були застосовані ракети С-300 і С-400, «які по балістичній траєкторії теж можуть летіти».

Напрямок атаки, за словами Ігната, був з півночі. Звідки саме – це також оголосять пізніше, додав речник.

Повітряну тривогу в Києві оголосили об 11:09 29 травня, звуки вибухів почали лунати через кілька хвилин після цього. Влада повідомила про падіння шести уламків у кількох районах Києва і поранення однієї людини.

Тривогу, крім Києва, оголошували і в низці областей України. На даний час повітряну тривогу скасували.

У ніч на 29 травня Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши, за даними українських сил, крилаті ракети Х-101/Х-555 й ударні дрони Shahed-136/131.

Про роботу протиповітряної оборони повідомляли адміністрації Київської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Одеської областей. Відомо про пошкодження житлових будинків і об’єктів інфраструктури. Про постраждалих і загиблих даних не було. Влада Хмельниччини повідомила, що в регіоні удару, зокрема, зазнав військовий об’єкт, виведені з ладу п’ять літальних апаратів.

Російські військові після нічної атаки наростили присутність ракетоносіїв у Чорному морі, повідомило оперативне комендування «Південь». Станом на 10:00 в Чорному морі, за даними військових, було три ракетоносії: два надводних, один підводний. Сумарний залп – до 20 «Калібрів».

Рівень ракетної загрози – надзвичайно високий, попередили в ОК «Південь».

Фахівці проаналізували, як режим Лукашенка допомагає русифікувати українських дітей

Тисячі українських дітей з окупованих Росією територій приїжджають до Білорусі. Що це – незаконна депортація, реабілітація чи «табори перевиховання» в дусі «русского мира»? З’ясовуємо.

Путін підписав закон про денонсацію Росією Угоди про обмеження озброєнь у Європі

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про денонсацію Договору про звичайні збройні сили в Європі. Документ з’явився на сайті правової інформації РФ 29 травня.

Державна дума Росії ухвалила закон 16 травня, 24-го рішення підтримала Рада федерації.

Путін розпорядився денонсувати угоду 10 травня.

Договір про звичайні збройні сили в Європі підписали 1990 року в Парижі представники 16 країн НАТО та шести країн Організації Варшавського договору.

Угода встановлювала обмеження розмірів звичайних збройних сил і визначала граничні чисельності звичайних озброєнь, розгорнутих сторонами у Європі.

Документ оновили 1999 року, але його ратифікували лише чотири учасники – Москва, Київ, Астана й Мінськ.

У 2007 році президент Володимир Путін підписав указ про припинення дії договору та пов’язаних з ним міжнародних документів доти, доки його не ратифікують країни НАТО.

Альянс тоді заявив, що дії Москви не сприяють забезпеченню безпеки в Європі.

Влада повідомила про падіння шести уламків у кількох районах Києва, одна людина поранена

Київська міська військова адміністрація повідомила про падіння у кількох районах столиці України шести уламків повітряних об’єктів, запущених Росією.

«Станом на 11.45 надійшли повідомлення про виявлення шести уламків ракет: Оболонський район: біля АЗС; на дорожнє покриття із займанням; на зелену зону. Деснянський район: на територію одного з парків. Дніпровський район: на дорожнє покриття в різних місцях. Інформація щодо потерпілих уточнюється», – йдеться в повідомленні.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про одного пораненого в Подільському районі столиці, його шпиталізували.

Кличко повідомив про падіння уламків ракет на проїжджу частину в Оболонському і Подільському районах Києва, а також про вибухи в Деснянському районі.

Повітряну тривогу в Києві оголосили об 11:09 29 травня, звуки вибухів почали лунати через кілька хвилин після цього.

На даний час тривогу, крім Києва, оголосили і в низці областей України: Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Кіровоградській, Черкаській областях.

У ніч на 29 травня Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши, за даними українських сил, крилаті ракети Х-101/Х-555 й ударні дрони Shahed-136/131.

Про роботу протиповітряної оборони повідомляли адміністрації Київської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Одеської областей. Відомо про пошкодження житлових будинків і об’єктів інфраструктури. Про постраждалих і загиблих даних не було. Влада Хмельниччини повідомила, що в регіоні удару, зокрема, зазнав військовий об’єкт, виведені з ладу п’ять літальних апаратів.

Російські військові після нічної атаки наростили присутність ракетоносіїв у Чорному морі, повідомило оперативне комендування «Південь». Станом на 10:00 в Чорному морі, за даними військових, було три ракетоносії: два надводних, один підводний. Сумарний залп – до 20 «Калібрів».

Рівень ракетної загрози – надзвичайно високий, попередили в ОК «Південь».

У Бахмуті знизилася інтенсивність наступу РФ, але не артилерійських обстрілів – Маляр

Російські війська знизили інтенсивність наступальних дій у Бахмуті через заміну російських найманців регулярними підрозділами, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр 29 травня.

«(Російська армія – ред.) здійснює заміну військ з Вагнерівців на регулярні підрозділи та намагається стабілізувати оборону на цьому напрямку. Наші війська своїми діями відчутно ускладнюють ворогу цей процес. Водночас інтенсивність ворожих артилерійських обстрілів не зменшилась», – йдеться в повідомленні.

Маляр додала, що українські війська продовжують контролювати околиці Бахмута у південно-західній частині в районі «Літак».

«На півночі передмістя Бахмута також відбувається заміна ворожих підрозділів. На півдні від Бахмута ворог робить спроби посилитись та наростити армійські підрозділи», – додала представниця Міноборони.

Маляр уточнила, що вчора та сьогодні зранку українські війська не просувалися на флангах міста через виконання «інших завдань».

Раніше очільник ПВК «Вагнер» Пригожин заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. У Міноборони України підтвердили, що у передмісті ці підрозділи вже заміняють на службовців збройних сил РФ, але у самому місті «вагнерівці» все ще є.

Інститут дослідження війни 28 травня повідомив, що російське командування, можливо, перекидає сили незаконного збройного угруповання «ДНР» до Бахмута на заміну найманцям «Вагнера», що може уповільнювати наступ російських військ також на Авдіївському напрямку.

Запоріжжя: ексдепутата-комуніста затримали за підозрою в наведенні ракетних ударів – СБУ

Служба безпеки повідомляє про затримання колишнього депутата Запорізької міської ради за підозрою в наведенні ракет – про це відомство заявило 29 травня.

За даними слідства, за наведенням затриманого російські війська завдали кількох ракетних ударів по обласному центру в квітні та травні цього року. Загалом внаслідок них загинули троє місцевих жителів, 30 приватних будинків були зруйновані.

«За даними слідства, ворожим поплічником виявився палкий прихильник комунізму, який у 2001 році отримав 6 років тюрми за планування державного перевороту в Україні. Після виходу «на волю» вступив до місцевого осередку забороненої компартії і у 2015 році майже пів року був депутатом Запорізької міської ради», – йдеться в заяві.

СБУ додає, що чоловіка, який був учасником проросійських організацій «Союз радянських офіцерів» та «Безсмертний полк», завербувала ФСБ наприкінці 2022 року.

Як стверджують правоохоронці, підозрюваний сформував мережу з колишніх однопартійців, через яких отримував інформацію про діючі промислові підприємства і стан критичної інфраструктури. Отримані дані він нібито передавав Росії для підготовки повітряних атак по регіону, після яких повідомляв про наслідки.

Під час обшуків у чоловіка виявили мобільні телефони, якими він спілкувався з російськими спецслужбами, та комуністичну символіку. Йому повідомили про підозру в державній зраді.

Після початку повномасштабного вторгнення СБУ регулярно повідомляє про затримання підозрюваних у співпраці з російськими спецслужбами. За даними Офісу генерального прокурора, на 29 травня зареєстровано 17 259 фактів злочинів проти національної безпеки, з них 2 375 – за статтею про державну зраду.

У Києві лунають вибухи, влада повідомила про роботу ППО

У Києві пролунало кілька вибухів на тлі оголошеної повітряної тривоги вранці 29 травня. Київська міська військова адміністрація повідомила про роботу протиповітряної оборони.

Міський голова Віталій Кличко у телеграмі написав про вибухи в центральних районах міста і закликав залишатися в укриттях. Подробиць він не навів, додавши, що екстрені служби виїхали на виклик поблизу центру столиці.

«Атака на Київ триває», – написав мер.

Пізніше Кличко додав, що з Оболонського району Києва надійшло повідомлення про падіння уламків ракети на проїжджу частину дороги, відповідні служби гасять уламки ракети.

Про роботу протиповітряної оборони повідомила і Київська обласна військова адміністрація.

«Київщина! Ракетна атака! Сили ППО вже працюють. Не знімайте роботу ППО та не викладайте в мережу», – йдеться в повідомленні.

Повітряну тривогу в Києві оголосили об 11:09, звуки вибухів почали лунати через кілька хвилин після цього.

На даний час тривогу, крім Києва, оголосили і в низці областей України: Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Кіровоградській, Черкаській, Рівненській, Волинській, Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій і Закарпатській областях.

У ніч на 29 травня Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши, за даними українських сил, крилаті ракети Х-101/Х-555 й ударні дрони Shahed-136/131.

Про роботу протиповітряної оборони повідомляли адміністрації Київської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Одеської областей. Відомо про пошкодження житлових будинків і об’єктів інфраструктури. Про постраждалих і загиблих даних не було. Влада Хмельниччини повідомила, що в регіоні удару, зокрема, зазнав військовий об’єкт, виведені з ладу п’ять літальних апаратів.

Російські військові після нічної атаки наростили присутність ракетоносіїв у Чорному морі, повідомило оперативне комендування «Південь». Станом на 10:00 в Чорному морі, за даними військових, було три ракетоносії: два надводних, один підводний. Сумарний залп – до 20 «Калібрів».

Рівень ракетної загрози – надзвичайно високий, попередили в ОК «Південь.

Військовозобов’язані жінки можуть вільно перетинати кордон – речник ДПСУ

Обмежень на виїзд за кордон жінок немає, заявив в етері програми «Свобода Ранок» (проєкт Радіо Свобода) речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Ця тема лунає вже дуже давно. І Міністерство оборони, і ми неодноразово наголошували, що обмежень відносно жінок загалом немає», – запевнив Демченко.

Речник нагадав, що останні зміни, які вніс уряд до правил перетину кордону під час воєнного стану, стосуються жінок-державних посадовців. Саме вони мають певні обмеження щодо виїзду за кордон.

«Народні депутати, інші посадові особи, це також прописано в Постанові №57, можуть перетинати кордон виключно у службове відрядження. Відносно інших категорій жінок обмежень немає», – сказав речник ДПС України.

30 січня Кабінет міністрів опублікував постанову, якою визначаються підстави для виїзду чиновників за кордон в умовах воєнного стану

У постанові №69 від 27 січня уряд визначив, що депутати різних рівнів, урядовці, працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, судді, прокурори, керівники державних унітарних підприємств, керівники деяких господарських товариств мають право перетинати державний кордон на підставі рішень про службові відрядження.

В Одесі через удар РФ постраждала портова інфраструктура – Гуменюк

В Одесі під час нічної масованої атаки вночі 29 травня постраждала портова інфраструктура в Одесі, повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

«Що стосується нічної атаки – в нашому напрямку були спрямовані саме дрони-камікадзе. Частину з них знищили. Над Миколаївщиною, Херсонщиною, Одещиною працювала ППО. На жаль, внаслідок повітряного бою є уламки, і пожежа спалахнула в портовій інфраструктурі. Її ліквідували, наслідки уточнюються. Портова інфраструктура саме Одеси постраждала цього разу», – сказала вона в ефірі телемарафону вранці 29 травня.

У ніч на 29 травня Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши, за даними українських сил, крилаті ракети Х-101/Х-555 й ударні дрони Shahed-136/131.

Про роботу протиповітряної оборони повідомляли адміністрації Київської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Одеської областей. Відомо про пошкодження житлових будинків і об’єктів інфраструктури. Про постраждалих і загиблих даних не було.

Влада Хмельниччини повідомила, що в регіоні удару, зокрема, зазнав військовий об’єкт, виведені з ладу п’ять літальних апаратів.

Через обстріли Харківщини та Херсонщини троє цивільних зазнали поранень – ОВА

Російські війська обстрілювали населені пункти Харківського, Куп’янського, Чугуївського та Ізюмського районів Харківщини протягом доби, повідомив голова області Олег Синєгубов вранці 29 травня.

За його словами, через обстріл села Богуславка Ізюмського району зазнав поранень 49-річний цивільний чоловік.

«Внаслідок артилерійського обстрілу села Кучерівка Куп’янського району поранення зазнала жінка 73 років. У Куп’янську обстрілами пошкоджено житловий будинок та автомобіль», – додав Синєгубов.

Херсонська область зазнала 61 обстрілу за добу, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Російські війська обстріляли Херсон шість разів.

«Російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області; територію і будівлю лікарні та заводу Бериславського району. Через російську агресію одна людина дістала поранення», – додав очільник області.

Голова Донеччини Павло Кириленко повідомив про обстріли низки населених пунктів області, в тому числі Краматорська. За його даними, обійшлося без загиблих та поранених.

Російські війська регулярно обстрілюють населені пункти прифронтових областей, у тому числі Харківщини та Херсонщини. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

Росія вивела три носії ракет у Чорне море після нічного масованого удару по Україні – військові

Російські військові продовжують нарощувати присутність ракетоносіїв у Чорному морі, повідомило оперативне комендування «Південь» 29 травня.

«Станом на 10:00 в Чорному морі – три ракетоносії: два надводних, один підводний. Сумарний залп – до 20 «Калібрів». Рівень ракетної загрози – надзвичайно високий», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні в ОК «Південь» повідомляли про загалом шість російських кораблів у Чорному морі, серед яких був один ракетоносій, споряджений вісьмома «Калібрами», потім ракетоносіїв, за даними військових, стало два.

У ніч на 29 травня Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши, за даними українських сил, крилаті ракети Х-101/Х-555 й ударні дрони Shahed-136/131.

Про роботу протиповітряної оборони повідомляли адміністрації Київської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Одеської областей. Відомо про пошкодження житлових будинків і об’єктів інфраструктури. Про постраждалих і загиблих даних не було.

Влада Хмельниччини повідомила, що в регіоні удару, зокрема, зазнав військовий об’єкт, виведені з ладу п’ять літальних апаратів.

На Хмельниччині через російську атаку горять склади з паливом – ОВА

Російські війська вдарили по об’єктах Хмельницької області, повідомила обласна військова адміністрація 29 травня. Один із об’єктів – військовий.

«Тривають роботи з локалізації пожеж на складах паливно-мастильних матеріалів та зберігання бойових матеріальних цінностей. Виведено з ладу п’ять літальних апаратів», – йдеться в повідомленні.

Крім того, почалися ремонтні роботи на злітно-посадковій смузі. Обласна влада наразі уточнює дані щодо постраждалих.

Російська армія випустила до 40 ракет і 35 ударних дронів по Україні на початку доби 29 травня, повідомило раніше військове командування. 67 повітряних цілей, в тому числі один розвідувальний безпілотник, вдалося збити.

Уламки однієї зі збитих повітряних цілей спричинили пожежу в Львівській області. Про роботу протиповітряної оборони повідомляли також, зокрема, адміністрації Хмельницької, Вінницької, Одеської областей. У Києві уламки дронів спричинили пожежу в Солом’янському районі та пошкодили дах одноповерхового приватного будинку в Подільському. У столиці ніхто не постраждав.

Пошкоджені житлові будинки й об’єкти інфраструктури – у поліції показали наслідки чергового обстрілу Київщини

Житлові будинки й об’єкти інфраструктури були пошкоджені внаслідок чергового масованого удару Росії по Київщині у ніч на 29 травня, повідомив голова управління поліції Київської області Андрій Нєбитов.

За його словами, загиблих і постраждалих внаслідок атаки немає.

«Ворог обстрілював нас крилатими ракетами і безпілотниками. З 00:31 до 5:00 в області лунала повітряна тривога. Завдяки Силам протиповітряної оборони практично усі ворожі цілі були знищені. Внаслідок атаки маємо пошкодження житлових будинків і об’єктів інфраструктури в кількох районах області. Загиблих та потерпілих немає», – написав Нєбитов у телеграмі, розмістивши фото.

Які саме об’єкти інфраструктури були пошкоджені – в поліції не уточнюють.

Нєбитов, зокрема, повідомив, що в одному з районів області зайнялася будівля дачного кооперативу.

«На місце прибули поліцейські Київщини та ДСНС. Рятувальники ліквідували пожежу. На щастя, обійшлося без потерпілих», – написав він.

У поліції додали, що продовжують встановлювати місця падіння уламків російських повітряних об’єктів і фіксувати наслідки нічної атаки на Київщину.

Головнокоманувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив раніше, що російська армія вночі проти 29 травня випустила до 40 крилатих ракет і 35 ударних дронів по Україні. За його словами, атака була спрямована на військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури.

За словами Залужного, сили ППО знищили 67 повітряних цілей:

  • 37 крилатих ракет Х-101/Х-555
  • 29 ударних дронів Shahed-136/131
  • один розвідувальний БПЛА оперативно-тактичного рівня.

Про роботу протиповітряної оборони повідомляли адміністрації Київської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Одеської областей.

Повітряна атака на Київ вночі на 29 травня стала 15-ою з початку місяця, повідомила Київська міська військова адміністрація. Вона сталася через 18 годин після попередньої.

Як припускають у адміністрації, атаки мають на меті виснажити ресурси української протиповітряної оборони, а також «тримати в глибокому психологічному напруженні цивільне населення».

«Загалом, силами і засобам нашої ППО було виявлено і знищено понад 40 повітряних цілей», – йдеться в коментарі голови КМВА Сергія Попка.

За словами міського голови Києва Віталія Кличка, в Подільському районі уламки пробили дах житлового будинку, ніхто не постраждав, а в Святошинському районі уламки впали на відселену будівлю і спричинили пожежу.

Російське МВС оголосило сенатора США Ґрема в розшук

Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило сенатора Сполучених Штатів Ліндсі Ґрема в розшук – про це повідомляють російські медіа з посиланням на базу розшуку відомства.

За даними з бази, Ліндсі Олін Ґрем розшукується «за статтею Кримінального кодексу». Водночас МВС не уточнює, за якою статтею його розшукують.

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Він також заявив, що наступного тижня Сенат США візьметься за визнання групи Вагнера іноземною терористичною організацією.

Розвідка Британії прокоментувала російські навчання біля Кримського мосту

Розвідка Великої Британії прокоментувала російські безпекові навчання, проведені 24 травня біля Кримського мосту, який з’єднує російську територію з окупованим півостровом.

«Це включало створення димової завіси, яка частково маскувала міст. Димову завісу формували димогенератори ТДА-3, імовірно, 28-ої бригади військ ядерного, біологічного і хімічного захисту РФ. Російська доктрина вважає використання диму частиною маскування, на чому робиться сильний акцент», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому 29 травня у твіттері Міністерства оборони Британії.

Водночас у розвідці наголосили, що на практиці російське маскування було загалом неефективним у війні проти України, «ймовірно, через відсутність сильної функції централізованого планування і погану бойову дисципліну на низькому рівні».

24 травня окупаційна влада заявила, що Кримський (Керченський) міст закритий через навчання. Перед цим у соцмережах з’явилося відео з сильним задимленням на мосту.

Починаючи з серпня 2022 року в Криму майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках» і «роботою ППО».

У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мості стався вибух. На острові діє підвищений (жовтий) рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закритий.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG