Доступність посилання

ТОП новини
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Нічна атака: Залужний повідомляє про збиття 67 ракет і дронів по всій Україні

Російська армія вночі проти 29 травня випустила до 40 крилатих ракет по Україні, повідомив головнокоманувач Збройних сил України Валерій Залужний.

За його словами, атака була спрямована на військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури.

«Ворог випустив до 40 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 з дев’яти літаків стратегічної авіації Ту-95мс із району Каспійського моря. З північного та південного напрямків противник атакував іранськими БпЛА Shahed-136/131. Усього – 35 ударних дронів», – заявив Залужний.

Він додав, що сили протиповітряної оборони працювали в зонах відповідальності всіх повітряних командувань Повітряних Сил: «Центр», «Схід», «Південь» та «Захід».

За словами Залужного, сили ППО знищили 67 повітряних цілей:

  • 37 крилатих ракет Х-101/Х-555
  • 29 ударних дронів Shahed-136/131
  • один розвідувальний БПЛА оперативно-тактичного рівня

Як повідомив керівник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, у області уламки російської ракети впали на господарську будівлю в Золочівському районі. Це спричинило пожежу господарської будівлі, також повністю згорів трактор. Ніхто не постраждав.

Про роботу протиповітряної оборони повідомляли також, зокрема, адміністрації Хмельницької, Вінницької, Одеської областей.

За даними міської влади Києва, уламки дронів спричинили пожежу в Солом’янському районі та пошкодили дах одноповерхового приватного будинку в Подільському. У місті ніхто не постраждав.

Ракетна атака на Київ і Львів. Бойовики угруповання «ДНР» в Бахмуті. РФ просить про переговори?

  • Нова ракетна атака на Київ та інші міста України. До 5-ї ранку тривала повітряна тривога. Над столицею Сили протиповітряної оборони знищили понад 40 повітряних цілей, проте уламки знищених ракет пошкодили дахи будинків і спричинили локальні пожежі. Це вже 15-та атака на столицю за травень. Про це повідомили в Київській міській військовій адміністрації. Окрім того, вибухи чули на Хмельниччині та на Львівщині. Зібрали для вас усе, що відомо.

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:00 на @Радіо Свобода:

  • Найманці ПВК «Вагнер» таки виходять з Бахмута Донецької області. Їм на заміну прибувають повітряно-десантні війська Росії, щоб посилити фланги. Про це повідомляє британська розвідка. А ще до вщент зруйнованого міста відправляють бойовиків угруповання «ДНР» нібито для зачистки. Тим часом в українському Генштабі фіксують зменшення бойових дій. Чому останніми днями затихли бої біля Бахмута? Та для чого бойовики «ДНР» міняють «вагнерівців» на позиціях у місті?
  • Смертельне ДТП за участі судді. Голову Макарівського райсуду відправили під варту. «Лексус» Олексія Тандира влетів в інженерні споруди, які у той момент встановлював 23-річний нацгвардієць. Солдат загинув на місці. Свідки кажуть: суддя був у стані алкогольного сп’яніння, сам водій заперечує. Обговоримо подробиці цієї справи, а також інших схожих випадків. Чи вдається українським судам покарати винних, якщо це відомі люди чи посадовці?
  • З представником Державної прикордонної служби України продовжуємо говорити про правила перетину українського кордону під час війни. Які зараз діють правила для військовозобов’язаних українців: як чоловіків, так і жінок? Про те, чи почастішали спроби незаконно перетнути кордон? Та про звинувачення прикордонників у зловживанні повноважень.

Втрати Росії перевищили 207 тисяч військових – Генштаб

Російські війська втратили близько 430 військових за добу, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 29 травня.

За даними українського командування, загальні втрати російської армії від 24 лютого 2022 року сягнули 207 030 людей особового складу.

Також Генштаб навів оновлені дані про знищену російську техніку:

  • 3 801 танк (+4)
  • 7 467 бойових броньованих машин (+11)
  • 3 435 артилерійських систем (+10)
  • 575 реактивних систем залпового вогню (+1)
  • 331 засіб протиповітряної оборони (+2)
  • 313 літаків
  • 298 гелікоптерів
  • 3 054 безпілотників оперативно-тактичного рівня (+61)
  • 1 056 крилатих ракет
  • 18 кораблів і катерів
  • 6 207 автомобілів і автоцистерн (+15)
  • 453 одиниць спеціальної техніки (+2)

Генеральний штаб ЗСУ повідомив в ранковому зведенні, що українська авіація завдала 15 ударів по місцях зосередження російських військ за добу.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

1 травня Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив, що російські військові за останні п’ять місяців війни проти України у боях у районі Бахмуту та інших регіонах України зазнали втрат у 100 тисяч осіб. За його словами, ця цифра, заснована на оцінках американської розвідки, включає понад 20 тисяч загиблих, половина з яких – найманці ПВК «Вагнер».

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

Радіо Свобода Weekly: Головнокомандувач ЗСУ оприлюднив заклик «благословити рішучий наступ»

Інформацію про важливі події та вибрані ексклюзивні матеріали Радіо Свобода за тиждень, що минув, пропонуємо вашій увазі у цій добірці.

Темпи просування російських військ навколо Бахмута лишаються «помітно низькими» – ISW

Поступ російських військ на флангах Бахмута лишається повільним, констатує американський Інститут дослідження війни в останньому звіті від 28 травня.

За оцінкою аналітиків, темпи російських операцій навколо міста лишаються «помітно низькими». ISW посилається на дані Генерального штабу від 28 травня, за якими російські сили безуспішно наступали в районі Бахмута: поблизу Оріхово-Василівки, на захід від Хромового та в напрямку Іванівського. Також речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий напередодні повідомив про лише одне бойове зіткнення поблизу районного центру за попередню добу.

«Кадри з геолокацією, опубліковані 28 травня, показують, що російські війська досягли незначних успіхів на захід від Кліщіївки (7 кілометрів на південний захід від Бахмута). Російські військові блогери стверджували, що російські сили контратакують на захід від Кліщіївки, але українські сили зберігають свої нинішні позиції в цьому районі», – йдеться в звіті.

За даними ISW, українські військові в районі міста «висловлювали оптимістичні очікування, що зниження темпів російських операцій навколо Бахмута сприятиме подальшим обмеженим і локалізованим українським контратакам».

Раніше очільник ПВК «Вагнер» Пригожин заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. У Міноборони України підтвердили, що у передмісті ці підрозділи вже заміняють на службовців збройних сил РФ, але у самому місті «вагнерівці» все ще є.

У Міноборони України 22 травня заявили, що, попри заяви Росії, українські війська продовжують контролювати певні об’єкти і район «Літака» у Бахмуті. Згодом також повідомлялося про «незначне просування» ЗСУ на флангах.

Генштаб ЗСУ повідомив вранці 28 травня, що напередодні Сили оборони відбили 21 атаку російських загарбників на Луганщині та Донеччині.

«Росіяни мають боятися F-16» – полковник ВПС США процитував Джо Байдена

F-16 можуть надійти до України у жовтні-листопаді, й Україна має дякувати Нідерландам і Великій Британії, тому що вони підштовхнули США до цього рішення. У цьому переконує американський пілот й полковник Військово-повтряних сил США у відставці Джеффрі Фішер. За свою 30-річну кар’єру він здійснив сім місій до Іраку, Афганістану й на Балкани, оперуючи літаками радіоелектронної боротьби та протидії EC-130H Compass Call та EA-6B Prowler. Також Фішер обіймав високі посади у Пентагоні, в американських дипмісіях у Європі, а також у штаб-квартирі НАТО. Свій бойовий досвід він використав у написанні пригодницької серії книг про «Курт Новер» (Curt Nover Thriller Series).

Генштаб повідомляє про 15 авіаударів ЗСУ по місцях зосередження російських військ за добу

Сили оборони протягом попередньої доби відбили 19 атак російських військ у Луганській і Донецькій областях, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 29 травня.

За даними командування, російські підрозділи продовжують прибувати на полігони Білорусі для бойової підготовки перед відправкою на війну в Україну.

За зведенням, російські війська протягом доби вели безуспішні наступальні дії в районі Масютівки на Куп’янському напрямку, та біля Великої Новосілки на Шахтарському. На Бахмутському вони намагалися наступати північно-східніше Оріхово-Василівки та в напрямку Іванівського.

«На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили 12 атак противника в районі міста Мар’їнка. Ворог завдав авіаційного удару біля Мар’їнки. В той же час, ворожих обстрілів зазнала також Побєда Донецької області», – йдеться в повідомленні.

На Авдіївському та Лиманському напрямках наступальних дій не фіксували.

«Авіація сил оборони за добу завдала 15 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника, а також 6 – по його зенітно-ракетних комплексах. Нашими захисниками протягом минулої доби було знищено ворожий БпЛА розвідувального типу», – додає штаб.

Він також звітує про ураження трьох місць скупчення зброї та військової техніки ракетними та артилерійськими військами, а також про знищення низки інших цілей, включно зі складом боєприпасів.

За даними Київської міської військової адміністрації, на початку доби 29 травня сили протиповітряної оборони знищили щонайменше 40 повітряних цілей у ході чергової масованої атаки Росії.

Атака на Київ: сили ППО знищили понад 40 ракет і дронів – КМВА

Повітряна атака на Київ вночі на 29 травня стала 15-ю з початку місяця, повідомляє Київська міська військова адміністрація. Вона сталася через 18 годин після попередньої.

Як припускають у адміністрації, атаки мають на меті виснажити ресурси української протиповітряної оборони, а також «тримати в глибокому психологічному напруженні цивільне населення».

«Цією ночі знов були дрони – за попередньою інформацією, ворог застосував баражуючі боєприпаси «Shahed». Практично одночасно із атакою БпЛА, з району Каспію ворожі ТУ-95МС здійснили пуски крилатих ракет, ймовірно Х-101/555. Тож атака на столицю була комбінованою, з різних напрямків. Загалом, силами і засобам нашої ППО було виявлено і знищено понад 40 повітряних цілей», – йдеться в коментарі голови КМВА Сергія Попка.

За даними КМВА, ударів по Києву не було. Остаточні дані оприлюднять Повітряні сили.

У Подільському районі уламки пробили дах житлового будинку, ніхто не постраждав. Раніше міський голова Віталій Кличко повідомляв, що в Святошинському районі уламки впали на відселену будівлю і спричинили пожежу.

За уточненими даними Генштабу, російські війська випустили по Україні 59 ударних дронів рано вранці 28 травня, 58 з них вдалося збити.

За даними міської влади столиці, уламки дронів спричинили пожежі в Голосіївському та Дарницькому районах, а також пошкодили магазин у Дарницькому. Зокрема, в Голосіївському постраждали будівництво та склади одного з підприємств, на Печерську загорівся дах будинку. Раніше міський голова Віталій Кличко повідомляв про одного загиблого і одного постраждалого.

У ЗСУ розповіли, чи можуть F-16 підвищити ефективність використання ракет HARM

Ефективність застосування американських ракет HARM, які вже отримала Україна, була б набагато кращою разом із винищувачами F-16, наголосив у ексклюзивному інтерв’ю Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Голубцов.

«Озброєння, яке ми отримали, дещо покращило ефективність. Причому ракети HARM, протирадіолокаційні, у нас взагалі були відсутні. І вони допомогли переломити хід боротьби з їхньою ППО (протиповітряною обороною армії РФ – ред.). Але ефективність їхнього застосування була б набагато кращою з F-16. У них є спеціальний приймач, який дає льотчику інформацію про те, який із зенітно-ракетних комплексів противника з якого азимуту працює. Тобто ракету пускають саме по працюючому комплексу. Це дозволило б підняти ефективність в рази», – каже український військовий.

За його словами, те саме стосується й іншого озброєння, наприклад «розумних» бомб.

«Ми їх (розумні бомби – ред.) програмуємо на землі, хоча літаки F-16 дозволили б це програмування не виконувати на землі, а працювати по цілях, які б виявлялися у польоті, це також підняло б ефективність. І це стосується майже всієї лінійки озброєння, високоточного маю на увазі, яке пілотами на літаках НАТО використовується не просто запрограмоване з землі, а використовується залежно від ситуації, яка є в реальному часі», – зазначив Голубцов.

Отже, на думку начальника авіації Командування Повітряних сил ЗСУ, російським військовим «не слід розслаблятися, спроможності і потужності авіації Повітряних сил України з кожним днем нарощуються і будуть рости».

«Я думаю, що вони (російські військові – ред.) це зрозуміють тільки тоді, коли програють повітряний простір, програють всю війну», – підсумував він.

Раніше міністр ВПС США Френк Кендалл заявив, що для поставки винищувачів F-16 до України знадобиться «у найкращому разі кілька місяців».

Після зустрічі президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського 21 травня стало відомо, що Байден обговорив підтримку Сполученими Штатами спільних зусиль із союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів управлінню винищувачами четвертого покоління, такими як F-16.

«Ядерні» заяви Лукашенка підривають принципи глобальної безпеки – Подоляк

Заяви Олександра Лукашенка щодо «легкого» отримання ядерної зброї, підривають принципи глобальної безпеки, наголосив у твіттері радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

«Ядерні» заяви Лукашенка прямо вказують на те, що РФ навмисно «вбиває» концепцію глобального ядерного стримування і «ховає» ключовий глобальний договір про нерозповсюдження ядерної зброї», – зазначив Подоляк.

Він підкреслив, що така тактика Росії та Білорусі «фундаментально підриває принципи глобальної безпеки».

«Рішення може бути лише одне. Необхідна жорстка позиція ядерних держав; відповідні резолюції ООН/МАГАТЕ; об’ємні санкції проти «Росатома»; системні фінансові санкції щодо Білорусі та залишково щодо Росії», – заявив радник глави ОП.

Представники Москви й Мінська 25 травня підписали документи, що визначають розміщення нестратегічної ядерної зброї Росії на території Білорусі.

У березні президент Росії Володимир Путін оголосив, що Москва планує розмістити тактичну ядерну зброю в сусідній Білорусі – про це нібито просив Олександр Лукашенко. Ця заява викликала різку реакцію на Заході, включно з НАТО, яке засудило цей крок як «небезпечний і безвідповідальний».

Гуменюк каже, що російські окупанти «короткими перебіжками» тікають із Херсонщини

Російські окупанти «поступово» тікають із Херсонської області, розповіла речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

Гуменюк повідомила, російські окупанти намагаються виїхати з захопленої Херсонщини під різними приводами, використовуючи:

  • сімейні особливості;
  • внутрішньосімейні причини;
  • супроводжуючи близьких;
  • супроводжуючи дітей.

«Намагаються виїжджати та вивозити документи. Це триватиме ще якийсь період часу, тому що вся «влада» одразу виїхати не може, а такими короткими перебіжками й, на їхню думку, дещо непомітно просочуватися туди за поребрик вони намагаються», – пояснила вона.

Однак, за її словами, Україна спостерігає й активність на Кримському мосту, і активність на маршрутах, які передбачають материкове прямування.

«Це свідчить про те, що не всі довіряють безпеці Кримського мосту і намагаються їхати в об’їзд», – додала вона.

За даними Гуменюк, так звана окупаційна «адміністрація» Херсонської області на чолі з колишнім Херсонським міським головою Володимиром Сальдо, «так само швидко переміщуються, як загалом окупаційна «влада» та війська».

«У більшості випадків вони намагаються базуватися в районних центрах, зокрема Скадовськ, але з нього вони вже переїхали, можна сказати, остаточно. Тому що останнім часом там вони не фігурують. Тяжіють вони ближче до Генічеська, але час від часу переїжджають і в інші місця дислокації, зокрема використовуючи рекреаційну зону», – пояснила вона.

Після деокупації восени минулого року Херсон і звільнена частина області практично щоденно зазнають російських обстрілів. Армія РФ все ще перебуває на лівобережжі Херсонщини, звідки завдає ударів по деокупованих територіях півдня України.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

У Повітряних силах уточнили, скільки часу потрібно для навчання пілотів F-16

На вимогу США Україна направила на тестування два своїх пілота, аби американським військовим «стало зрозуміло, яку програму обрати для українських пілотів F-16 та як її модернізувати», зазначив у ексклюзивному інтерв’ю Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Голубцов.

За його словами, пілотів обрали серед більшості, «вони не якісь особливі, це звичайні рядові пілоти середнього віку, середньої класності». Також бригадний генерал уточнив, що українські пілоти вже пройшли тестування в США, на підставі якого був зроблений «позитивний» висновок.

Голубцов зазначив, що головною перешкодою може стати англійська мова, яку доведеться вивчити українським пілотам.

«Бар’єром може стати мова, тому, можливо, деякий час доведеться витратити перед навчанням на вивчення мови. Не просто мови, а термінології, технічного боку. Бо не маючи уявлення про ці терміни, дуже складно перенавчатись на будь-яку техніку, в тому числі на літаки», – уточнив Голубцов.

Але генерал каже, що у льотній практиці українські пілоти показали «дуже високий клас засвоєння і виконання завдань на тренажері F-16».

«І терміни, які нам назвали, – це менше ніж 6 місяців. Американці готові перевчити наших пілотів за термін менший від 6 місяців», – підсумував він.

26 травня у Міноборони казали, що українські військові потребують близько 48 одиниць винищувачів F-16, аби звільнити українські території від російських військ.

Раніше міністр ВПС США Френк Кендалл заявив, що для поставки винищувачів F-16 до України знадобиться «у найкращому разі кілька місяців».

Після зустрічі президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського 21 травня стало відомо, що Байден обговорив підтримку Сполученими Штатами спільних зусиль із союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів управлінню винищувачами четвертого покоління, такими як F-16.

Російські військові обстріляли приватний сектор на Харківщині, поранено жінку – ДСНС

Армія РФ вкотре атакувала території Харківської області, йдеться у повідомленні Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники кажуть, що 28 травня населені пункти Куп’янського району «опинились під інтенсивними артилерійськими обстрілами РФ».

«Ворог поцілив у приватний сектор села Петропавлівка, внаслідок чого загорілися дві господарчі споруди на загальній площі 60 кв.м. Рятувальники оперативно ліквідували загорання», – повідомили в службі.

Крім того, рятувальники кажуть, що в результаті обстрілу приватного сектору в селі Кучерівка Куп’янського району, місцева мешканка 1949 року народження, отримала осколкові поранення.

Російські війська регулярно обстрілюють населені пункти Харківської області. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

Перехід ПЦУ на новий календар віддаляє Україну від «церкви держави-агресора» – теолог зі США

24 травня 2023 року Архієрейський Ссобор Православної церкви України (ПЦУ) ухвалив рішення перейти на новоюліанський календар, який збігається зі світським календарем, яким користуються українці та решта світу. Перехід має відбутися з 1 вересня цього року, тобто з початку літургійного року, але деяким «окремим парафіям та монастирям, які цього бажають» вирішили дозволити використовувати старий календар. Таким чином, наприклад, Різдво в Україні святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, як святкували раніше. У лютому 2023 року про перехід на новий календар оголосила Українська греко-католицька церква (УГКЦ).

Про те, що означає зміна календаря в Україні, «Голос Америки» розпитав одного з провідних світових православних теологів, голову Міжнародної православної теологічної асоціації, керівника кафедри теології та філософії імені Томи Аквінського на факультеті теології університету Сент-Томас у місті Сент-Пол (США) Пола Гаврилюка. Читайте за лінком

«Прикриватимемо аеродроми»: в ЗСУ пояснили, як ховатимуть F-16 від ракетних ударів

Заховати винищувачі F-16 на території України, аби російські ракети та дрони їх не дістали, «просто не вийде, тут треба шукати комплексний підхід, маскувати і розосереджувати, переміщувати з аеродрому на аеродром», розповів у ексклюзивному інтерв'ю Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Голубцов.

Військовий також наголосив, що після того, як літаки передадуть України, «треба буде використати частину зенітних ракетних комплексів для прикриття цих аеродромів».

«Бо противник, дізнаючись про те, що в нас стоїть щось нове і потужне, звичайно, буде намагатися це розвідати і завдати удару. Ми це розуміємо, і підрозділи будуть розосереджені, однозначно. І будемо намагатися прикрити аеродроми, де будуть ці літаки, щоб мінімізувати можливі втрати», – підсумував він.

Водночас, 26 травня у Міноборони казали, що українські військові потребують близько 48 одиниць винищувачів F-16, аби звільнити українські території від російських військ.

Раніше міністр ВПС США Френк Кендалл заявив, що для поставки винищувачів F-16 до України знадобиться «у найкращому разі кілька місяців».

Після зустрічі президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського 21 травня стало відомо, що Байден обговорив підтримку Сполученими Штатами спільних зусиль із союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів управлінню винищувачами четвертого покоління, такими як F-16.

Зеленський щодо нічної атаки: «Київ пережив різних загарбників, переживе і рашистів»

У ніч проти 28 травня армія РФ спрямувала «найпотужніший» удар саме на Київ та область, сказав президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

«Сьогодні наша держава пройшла через одну із найбільших російських атак «Шахедами» – одночасно 54 дрони. Майже всі вони збиті», – повідомив Зеленський.

Він зазначив, що «під час цієї терористичної атаки кількісно найпотужніший удар був спрямований саме проти Київської області та Києва».

«Саме так Росія відзначає День нашого древнього Києва… За свою історію Київ бачив різні підлості від загарбників. Пережив їх усіх – переживе і рашистів. Жодного з них тут не буде!», – наголосив президент.

Російські війська випустили по Україні 54 ударних дрони рано вранці 28 травня, Повітряні сили звітували про збиття 52 з них.

За даними міської влади столиці, уламки дронів спричинили пожежі в Голосіївському та Дарницькому районах, а також пошкодили магазин у Дарницькому. Зокрема, в Голосіївському постраждали будівництво та склади одного з підприємств, на Печерську загорівся дах будинку. Раніше міський голова Віталій Кличко повідомляв про одного загиблого і одного постраждалого.

ЗСУ відбили близько 20 атак російських військових – Генштаб

Українські військові протягом доби відбили 18 атак російської армії, яка «не полишає спроб повного захоплення Луганської та Донецької областей», йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу 28 травня.

«За уточненою інформацією, цієї доби, вночі, РФ завдала чергового масованого удару по території України, застосувавши іранські ударні БПЛА Shahed, 58 із 59 було знищено нашими захисниками», – повідомили в Генштабі.

Українські військові кажуть, що протягом поточної доби армія РФ завдала авіаційний удар та здійснила близько 25 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях Збройних сил та населених пунктах.

«Авіація сил оборони за добу завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника, а також два – по зенітно-ракетних комплексах. Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 райони зосередження озброєння та військової техніки, зенітно-ракетний комплекс С-300, 3 пункти управління та склад боєприпасів противника», – підсумували в Генштабі.

«Ми зможемо завоювати перевагу в повітрі»: ексклюзивне інтерв'ю бригадного генерала Повітряних сил ЗСУ

Навчання українських пілотів на винищувачах F-16 розпочнеться найближчими тижнями, повідомив міністр оборони США Ллойд Остін.

Скільки часу воно може тривати, як «бойові соколи» підсилять Збройні сили України, про нинішню ситуацію в небі на передовій та особливості застосування західного озброєння з радянських літаків – про це в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода розповів начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Голубцов. Читайте і дивіться тут

Євросоюз про останні обстріли Києва та Дніпра: «винні будуть притягнуті до відповідальності»

У Євросоюзі прокоментували останні атаки російської армії по Дніпру та Києву.

«Варварські напади Росії продовжуються, вбиваючи і тероризуючи цивільне населення: напад на лікарню в Дніпрі, тепер у Києві на світанку Дня Києва. Керівництво і винні будуть притягнуті до відповідальності», – зазначила прессекретар зовнішньополітичної служби ЄС Набіла Массралі.

При цьому представниця ЄС додала, що Брюссель, як і раніше, «готовий допомогти Україні захистити себе».

Російські війська випустили по Україні 54 ударних дрони рано вранці 28 травня, Повітряні сили звітували про збиття 52 з них.

За даними міської влади столиці, уламки дронів спричинили пожежі в Голосіївському та Дарницькому районах, а також пошкодили магазин у Дарницькому. Зокрема, в Голосіївському постраждали будівництво та склади одного з підприємств, на Печерську загорівся дах будинку. Раніше міський голова Віталій Кличко повідомляв про одного загиблого і одного постраждалого.

Внаслідок атаки дронів на Київ рятувальника завалило плитами – Кличко

Внаслідок атаки дронами-камікадзе на столицю в ніч проти 28 травня, постраждав співробітник Державної служби надзвичайних ситуацій, повідомив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телемарафону.

«Рятувальника служби ДСНС під час виконування своїх обов’язків завалило плитами. Однак лікарі говорять, що все під контролем», – повідомив мер.

Кличко розповів, що майже всі повітряні цілі, які запустила армія РФ вночі на столицю, були збиті. Уламками вже збитих «шахедів» були пошкоджені автівки та дахи житлових будинків в деяких районах Києва, каже мер.

«На жаль, у нас є втрати. Одна людина загинула. Двоє людей зараз знаходяться в лікарні, одна з них жінка, знаходиться в реанімації», – уточнив Кличко.

Російські війська випустили по Україні 54 ударних дрони рано вранці 28 травня, Повітряні сили звітували про збиття 52 з них.

За даними міської влади столиці, уламки дронів спричинили пожежі в Голосіївському та Дарницькому районах, а також пошкодили магазин у Дарницькому. Зокрема, в Голосіївському постраждали будівництво та склади одного з підприємств, на Печерську загорівся дах будинку. Раніше міський голова Віталій Кличко повідомляв про одного загиблого і одного постраждалого.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG