Доступність посилання

ТОП новини
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Головною гарантією для України має стати членство в НАТО – Єрмак

Україна потребує гарантій безпеки на шляху до членства в НАТО, тому «головною гарантією» є членство в Альянсі, наголосив голова Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю «Голосу Америки».

«НАТО сьогодні є найсильнішим альянсом у світі. Це визнають усі. І я певен, що так буде», – сказав він.

За словами Єрмака, «документ Київський безпековий компакт (Kyiv Security Compact) враховує всю ситуацію, можливі гарантії, які Україна може отримати, і пояснює, чому гарантії саме такі».

«Ми не говоримо про п'яту статтю (НАТО – ред.), доки ми не станемо членами НАТО. Тобто, це абсолютно реальні гарантії», – додав глава ОП.

Єрмак зазначив, що Україна бачить гарантії безпеки на шляху свого членства в НАТО, яке «може статися, якщо ситуація з безпекою це дозволить».

«Але альтернативи цьому немає. Ми бачимо себе членами НАТО», – підкреслив він.

У липні у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО. Україна очікує отримати більш чітку позицію союзників щодо майбутнього членства в Альянсі.

«Росія завжди буде агресивною»: Подоляк назвав умову завершення війни цього року

Україна може завершити війну з РФ вже цього року, але для цього необхідна «достатня» кількість зброї, зазначив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у інтерв’ю виданню La Repubblica.

«Росія ніколи не зміниться. Вона завжди буде агресивною. Але обов’язкова поразка Росії у війні проти України дасть Європі час для ефективної розбудови загальноєвропейської системи оборони», – відзначив Подоляк.

За словами радника голови Офісу президента, «війна може завершитися цього року, якщо вчасно надійде достатня кількість необхідної зброї». Також Подоляк уточнив, якого озброєння воїнам Збройних сил України наразі найбільше не вистачає:

  • снарядів;
  • ракет великої дальності;
  • сучасних винищувачів.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

13 травня президент Володимир Зеленський заявив, що незабаром буде здійснено «важливі кроки» в рамках контрнаступу Збройних сил України.

27 травня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний оприлюднив відео з українськими військовими, які просять «благословити рішучий наступ».

«Прометеїзм 2.0»: усі війни з Москвою, коли поляки і українці були разом, закінчилися перемогою

Україна є ключем до безпеки всього Центрально-Східної Європи. Потенціал польсько-української співпраці є величезним, а спільний фундаментальний інтерес обох держав полягає у побудові стійкої регіональної конструкції за провідної підтримки США та ряду інших вагомих країн НАТО.

Статтю на цю тему аналітика Центру політичних студій «Доктрина», експерта Українсько-Польської медіа платформи Анатолія Курносова читайте за лінком

Нічна атака дронів: війська РФ могли шукати «напрямки наступних атак» – Гуменюк

Російські війська, ймовірно, здійснили повітряну атаку на початку 28 травня виключно дронами-камікадзе, аби заощаджувати ракети, повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталії Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

Вона припустила, що Росія отримала чергову партію іранських дронів, відтак «вони можуть собі дозволити розкошувати таким чином, оскільки з ракетами дійсно досить скрутно».

Гуменюк вказала на те, що російське командування завело в пункт базування ракетоносій у Чорному морі перед атакою, тож його не планувалося залучати для пуску ракет.

«Це говорить про те, що з ракетами в них поки що скрутно, але цілком імовірно, що саме «шахедами» намагалися помітити для себе напрямки наступних атак. Вони продовжують вишукувати системи протиповітряної оборони і планують їх ураження», – сказала речниця.

Загалом, додала вона, за допомогою ударних дронів російська армія намагається скласти мапу розташування потенційних цілей для наступної атаки.

Гуменюк також зазначила, що останнім часом російські військові активізували використання розвідувальних безпілотників – лише в зоні відповідальності Сил оборони Півдня їх напередодні збили сім.

Російські війська випустили по Україні 54 ударних дрони рано вранці 28 травня, Повітряні сили звітували про збиття 52 з них.

За даними міської влади столиці, уламки дронів спричинили пожежі в Голосіївському та Дарницькому районах, а також пошкодили магазин у Дарницькому. Зокрема, в Голосіївському постраждали будівництво та склади одного з підприємств, на Печерську загорівся дах будинку. Одна людина загинула, ще двоє зазнали поранень.

«Все більше нових могил». Кого ховають в Маріуполі?

Що відомо про нові місця поховань, які з'явилися у Маріуполі після повномасштабного вторгнення Росії? Чи можливо встановити точну кількість загиблих маріупольців? Де хоронять загиблих російських військових на окупованих територіях України, і чому їх не вивозять до Росії?

Про це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Дивіться і читайте за лінком

Зеленський передав Раді проєкт постанови про санкції проти Ірану

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді запровадити санкції проти Ірану – відповідний проєкт постанови зареєстрували в парламенті 27 травня.

Документ має назву «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Ісламської Республіки Іран» і пропонує увести в дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони.

Рішення РНБО передбачає обмеження торгівлі з Іраном, блокування транзиту ресурсів українською територією для його резидентів, а також блокування капіталів резидентів Ірану в Україні. Обмеження пропонується запровадити на 50 років.

Зеленський під час свого відеозвернення 24 травня закликав іранців «зупинити сповзання на темну сторону історії», постачаючи Москві безпілотники. У відповідь речник МЗС Ірану назвав заяви президента України «брехливими» і спрямованими на отримання більшої кількості допомоги від Заходу.

Вночі проти 28 травня російські війська випустили, за даними Повітряних сил, рекордних 54 іранських дрони-камікадзе Shahed-136/131 іранського виробництва по Україні, 52 з них збили.

Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе іранського виробництва, які були застосовані, зокрема, під час масованих ударів по українських містах, які почалися восени 2022 року. Через це і Євросоюз, і США запровадили санкції проти Ірану.

Спочатку в Ірані та Росії заперечували інформацію про постачання дронів. У листопаді минулого року міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіян заявив, що Іран надавав Росії дрони-камікадзе, але нібито за кілька місяців до масштабного вторгнення в Україну.

Росія тримає один ракетоносій у Середземному морі – ВМС

Станом на 11:30 неділі в Чорному морі перебувають чотири російських кораблі, повідомляють Військово-морські сили ЗСУ.

Ще один російський корабель зафіксували в Азовському морі.

«У Середземному морі на бойовому чергуванні знаходиться до 7 ворожих кораблів, з них 1 носій крилатих ракет «Калібр», загальний залп до 4 ракет», – йдеться в зведенні.

Також, за даними українського командування, 34 судна пройшли Керч-Єнікальською протокою до Азовського моря, ще 18 – до Чорного.

Напередодні ВМС повідомляло про один ракетоносій у Середземному морі і ще один – у Чорному.

Україна отримала аварійну допомогу з Румунії для покриття вечірнього піку в енергосистемі – «Укренерго»

Через нічну російську атаку дронами на початку доби 28 травня нових пошкоджень в українській енергосистемі не було, повідомила компанія «Укренерго» 28 травня.

Водночас вона вказує на вечірні навантаження на енергетичні мережі:

«Вчора, 27 травня 2023 року з 21:00 до 22:00 для покриття вечірнього піку споживання енергосистема України брала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії. Аварійна допомога не є комерційним імпортом. Це ситуативний захід швидкого реагування для балансування енергосистеми».

Як пояснює компанія, аварійна допомога знадобилася через недостатність потужності українських електростанцій. Імпорт зі Словаччини «здійснювався, але у вечірні години був незначним», очікується, що таким він буде і ввечері 28 травня.

«Укренерго» знову просить споживачів використовувати електроенергію ощадливо у вечірні години.

Російські війська активно обстрілювали енергетичну інфраструктуру України протягом зими 2022-2023 року. Внаслідок цього було пошкоджено 43% магістральних мереж, що призводило до регулярних відключень електроенергії.

Крім того, через окупацію наразі понад 10 ГВт встановлених потужностей генерації недоступні українській енергосистемі. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також низка ТЕС і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Росія: в Краснодарському краї заявляють про атаку дронів на нафтопереробний завод

Влада Краснодарського краю Росії на початку доби 28 травня заявила про атаку безпілотників. В оперативному штабі регіону стверджують, що дрони намагалися наблизитися до території Ільського нафтопереробного заводу.

«Пошкодження інфраструктури НПЗ не сталося, задимлення, що виникло, оперативно ліквідували чергові служби заводу. Постраждалих немає», – йдеться в заяві штабу.

Відомство не озвучило, кого вважає причетним до ймовірної атаки.

Раніше, 4 травня, на Ільському нафтопереробному заводі сталася пожежа, площа займання становила 400 квадратних метрів. Причини не

Україна зазвичай не коментує повідомлення про вибухи на території Росії.

Днями в соцмережах і медіа з’явилися повідомлення про бойові зіткнення на українсько-російському кордоні між Бєлгородською областю Росії та Харківщиною.

«Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії», які взяли на себе відповідальність за рейд до Бєлгородської області Росії, заявили, що він мав на меті виконати «бойову й політичну задачу». Раніше цього тижня у соцмережах і медіа з’явилися повідомлення про бойові зіткнення на українсько-російському кордоні між Бєлгородською областю Росії та Харківщиною. В Україні причетність до рейду заперечили.

Через нічні удари по Києву поранені двоє людей – Нацполіція

Національна поліція уточнила кількість постраждалих внаслідок повітряної атаки на Київ на початку доби 28 травня.

За повідомленням, слідчі працюють на місцях падіння уламків у кількох районах столиці.

«Сьогодні вночі російська армія вкотре атакувала Київ. У результаті обстрілів загинув 41-річний уродженець Чернігівщини, ще одна жінка та чоловік отримали поранення, їх госпіталізовано», – йдеться в повідомленні.

Також уламки пошкодили кілька будівель і щонайменше шість автомобілів, додають у відомстві.

Російські війська випустили по Україні 54 ударних дрони рано вранці 28 травня, Повітряні сили звітували про збиття 52 з них.

За даними міської влади столиці, уламки дронів спричинили пожежі в Голосіївському та Дарницькому районах, а також пошкодили магазин у Дарницькому. Зокрема, в Голосіївському постраждали будівництво та склади одного з підприємств, на Печерську загорівся дах будинку. Раніше міський голова Віталій Кличко повідомляв про одного загиблого і одного постраждалого.

Обласна влада повідомляє про загиблих і поранених у кількох регіонах за добу

Двоє людей загинули, ще троє отримали поранення в Харківській області, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов 28 травня.

61-річна жінка загинула через обстріл села Шепувате Куп’янського району, 60-річний чоловік отримав поранення.

«Внаслідок обстрілу в Дворічній Куп’янського району загинув 60-річний чоловік, який знаходився на подвір’ї будинку. Внаслідок обстрілу села Фиголівка отримала поранення жінка 58 років, стан середній. Унаслідок ворожого обстрілу у селі Циркуни отримала осколкові поранення 79-річна жінка», – заявив він.

Очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив про 73 обстріли області протягом доби, з них три були спрямовані на Херсон. Одна людина зазнала поранень.

На Донеччині через обстріли загинув один житель Костянтинівки, ще троє поранені, заявив голова області Павло Кириленко.

Ще четверо людей постраждали через обстріли Запорізької області, повідомляє голова області Юрій Малашко. За його даними, від обстрілів постраждав 21 населений пункт, 12 цивільних об’єктів зазнали руйнувань.

«Чотири мирні жителі отримали мінно-вибухові травми: у селі Плавні 74-річний чоловік травмований під час чергової атаки, у Степногірську постраждали чоловіки 51 та 58 років, у Гуляйполі – 39-річний місцевий житель. Поранені перебувають під медичним наглядом», – додає очільник ОВА.

Крім того, внаслідок повітряної атаки на початку доби є пошкодження в Житомирі, заявив міський голова Сергій Сухомлин. У місті ніхто не постраждав.

Москва від початку повномасштабного вторгнення цілеспрямовано атакує цивільних в Україні, але заперечує це, попри наявність численних свідчень і доказів.

Ракетний удар по Дніпру: троє людей, які вважалися зниклими, загинули – Лисак

У Дніпрі підтвердили загибель трьох людей, які зникли безвісти внаслідок ракетного удару по місту 26 травня, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак вранці 28 травня.

«Стала відома доля трьох людей, які зникли безвісти під час ракетного удару по Дніпру. На жаль, вони загинули. Маємо результати дослідження фрагментів тіл, виявлених на місці трагедії», – заявив він.

Він додав, що загиблі: 56-річний лікар, 64-річна співробітниця лікарні та 57-річний працівник сусідньої ветеринарної клініки.

Загалом, додав Лисак, внаслідок ракетного удару загинули четверо людей.

26 травня російська ракета влучила в триповерхову будівлю лікарні – там був денний стаціонар для людей з психічними захворюваннями. Згоріла також ветклініка поряд – людей встигли вивести. Розбір завалів завершили наступного дня.

Москва від початку повномасштабного вторгнення цілеспрямовано атакує цивільних в Україні, але заперечує це, попри наявність численних свідчень і доказів.

Перекидання сил «ДНР» до Бахмута може уповільнювати наступ Росії на Авдіївському напрямку – ISW

Російське командування, можливо, перекидає сили незаконного збройного угруповання «ДНР» до Бахмута на заміну найманцям «Вагнера» – про це йдеться в звіті Інституту дослідження війни від 27 травня.

ISW посилається на дані Міністерства оборони Великої Британії, за якими бойовики «ДНР», ймовірно, зайшли в Бахмут 24 травня.

«Раніше ISW спостерігав підрозділи 132-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади 1-го армійського корпусу «ДНР», які діяли на Бахмутському напрямку після того, як раніше воювали в районі Авдіївки. Наразі невідомо, чи діють у місті підрозділи 132-ї бригади, але раніше ватажок «ДНР» Денис Пушилін підняв прапор «ДНР» у Бахмуті», – йдеться в звіті.

Водночас дослідники припускають, що в разі такого перекидання військ просування російських сил на напрямку Авдіївка-Донецьк може сповільнитися.

«Останніми днями російські атаки в районі Авдіївки – Донецька, схоже, зменшилися, що може бути пов’язано з перекиданням сил «ДНР» до Бахмута… Можливо, російське військове командування перекидає підрозділи «ДНР», які діють у добре захищеному районі Авдіївки та Донецька, щоб не робити інші напрямки вразливими або забезпечити швидке зміцнення позицій у Бахмуті», – вважають аналітики.

Водночас вони вказують на дані британського Міноборони, за якими російське командування, схоже, підсилює фланги Бахмута регулярними військами.

Напередодні речник Східного угруповання Сергій Череватий повідомив, що українським військовим вдалося просунутися ще на 450 метрів на деяких позиціях у районі Бахмута.

Раніше очільник ПВК «Вагнер» Пригожин заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. У Міноборони України підтвердили, що у передмісті ці підрозділи вже заміняють на службовців збройних сил РФ, але у самому місті «вагнерівці» все ще є.

У Міноборони України 22 травня заявили, що, попри заяви Росії, українські війська продовжують контролювати певні об’єкти і район «Літака» у Бахмуті. Згодом також повідомлялося про «незначне просування» ЗСУ на флангах.

Генштаб ЗСУ повідомив вранці 28 травня, що напередодні Сили оборони відбили 21 атаку російських загарбників на Луганщині та Донеччині.

Зведення: Сили оборони відбили 14 атак російських військ біля Мар’їнки протягом доби

Російська армія протягом попередньої доби завдала трьох ракетних і 13 авіаційних ударів по українських позиціях та населених пунктах, а також здійснила близько 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, підсумовує Генеральний штаб вранці 28 травня.

«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах повного захоплення Луганської та Донецької областей. Протягом минулої доби підрозділи сил оборони відбили 21 ворожу атаку», – йдеться в зведенні.

Зокрема, штаб повідомляє про безуспішні наступальні дії російських військ біля Масютівки на Куп’янському напрямку, а також біля Хромового на Бахмутському та Сєверного й Первомайського – на Авдіївському.

«На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили 14 атак противника в районі міста Мар’їнка. В той же час, ворожих обстрілів зазнали також Георгіївка та Побєда Донецької області», – додає командування.

Генштаб звітує про чотири удари української авіації по місцях зосередження російських військ і техніки, три – по зенітно-ракетних комплексах, а також про ракетні та артилерійські удари по місцях зосередження, пунктах управління і складах боєприпасів.

За попередню добу армія РФ втратила близько 400 військових і 11 артилерійських систем – штаб

Російські війська втратили близько 400 людей особового складу за попередню добу, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 травня.

За оцінками командування, загальні втрати російської армії сягнули 206 600 військових.

Штаб також оновив дані про втрати російської техніки:

  • 3 797 танків (+3)
  • 7 456 бойових броньованих машин (+7)
  • 3 425 артилерійських систем (+11)
  • 574 реактивних системи залпового вогню
  • 329 засобів протиповітряної оборони
  • 313 літаків
  • 298 гелікоптерів
  • 2 993 безпілотники оперативно-тактичного рівня (+3)
  • 1 056 крилатих ракет
  • 18 кораблів
  • 6 192 автомобілів і автоцистерн (+9)
  • 451 одиниця спеціальної техніки (+2)

Штаб уточнює, що втрати подаються з урахуванням додаткових даних, опублікованих напередодні ввечері.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

1 травня Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив, що російські військові за останні п’ять місяців війни проти України у боях у районі Бахмуту та інших регіонах України зазнали втрат у 100 тисяч осіб. За його словами, ця цифра, заснована на оцінках американської розвідки, включає понад 20 тисяч загиблих, половина з яких – найманці ПВК «Вагнер».

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

РФ випустила по центральній Україні рекордні 54 «шахеди», з них збили 52 – Повітряні сили

Російські війська випустили «рекордну кількість» дронів-камікадзе по Україні – 54 на початку доби 28 травня, повідомляють Повітряні сили.

За повідомленням, дрони запускали з Брянської області Росії на півночі та з Краснодарського краю на півдні.

«Чергову нічну атаку ворог спрямував на військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури держави в центральних регіонах країни, зокрема на Київщину. Тут, у зоні відповідальності Повітряне командування «Центр», знищено більшість ударних дронів!» – повідомляють військові.

Участь у відбитті атаки також взяли повітряні командування «Південь» і «Захід», а також протиповітряна оборона інших складових Сил оборони.

«Внаслідок успішної бойової роботи знищено 52 «шахеди»!» – йдеться в зведенні.

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що внаслідок атаки дронів на столицю одна людина загинула, ще одна отримала поранення. Уламки збитих дронів влучили в будівлі в Печерському та Солом’янському районі. У Голосіївському районі вони спричинили пожежу, яку згодом локалізували, та зруйнували будівельні конструкції на загальній площі близько 1 тисячі квадратних метрів.

Російські військові раніше, вночі 26 травня, випустили по Україні 17 ракет різних типів та 31 ударний безпілотник, сили ППО змогли знищити 10 ракет і 23 «шахеди».

У Міноборони прокоментували останні вимоги Росії щодо завершення війни

Умови, висунуті Росією для завершення війни, є «необґрунтованими», йдеться в заяві Міністерства оборони України.

«Чим більше Росія розчаровується і незадоволена своєю нездатністю досягти своїх цілей, тим не обґрунтованішими стають її вимоги до України», – кажуть в українському відомстві.

При цьому в Міноборони також запевнили, «коли Росія підпише документ про свою капітуляцію, останньою вимогою Кремля, найімовірніше, буде повісити висячий замок на вхід до Міжнародного кримінального суду».

Раніше заступник МЗС РФ Михайло Галузін в інтерв’ю російській агенції ТАСС заявив про російські вимоги до миру. Російська сторона продовжує наполягати на визнанні «нових територіальних реалій, що склалися в результаті реалізації права народів на самовизначення», маючи на увазі про залишення окупованих українських територій під контролем Москви.

Крім того, він каже, що підходи Росії до врегулювання незмінні і передбачають «захист жителів Донбасу, демілітаризацію і денацифікацію України, усунення загроз Росії, які походять з її території». Також у МЗС Росії вважають, що в Україні на законодавчому рівні має бути закріплений державний статус російської мови.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) припускають, що Кремль, ймовірно, відновлює свою інформаційну кампанію з метою тиску на Захід, щоб він змусив Україну піти на поступки та переговори на вигідних для Росії умовах.

Україна і Захід насамперед наполягають виведенні російських військ з окупованих українських територій.

Армія РФ атакувала Гуляйполе, з-під завалів дістали людину – ОВА

У суботу, 27 травня, російська армія здійснила черговий обстріл міста Гуляйполе в Запорізькій області, повідомив голова обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

За його словами, під завалами власного будинку внаслідок обстрілу російської армії опинився 39-річний чоловік.

«Фахівці оперативно деблокували потерпілого та доставили до медичного закладу», – розповів Малашко.

Російські війська регулярно обстрілюють територію Запорізької області.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

В ООН станом на 14 травня підтвердили загибель 8 836 і поранення 14 985 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Україна вже почала «попередні операції» з підготовки до контрнаступу – Подоляк

Україна вже почала «попередні операції» з підготовки до контрнаступу проти російських військ, зазначив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, пише The Gardian.

«Це (контрнаступ – ред.) складний процес, який не є питанням одного дня, певної дати або години. Це безперервний процес деокупації, і деякі процеси вже відбуваються, наприклад, руйнування ліній постачання або підрив складів за лінією фронту», – заявив він.

При цьому Подоляк додав, що «інтенсивність контрнаступу наростає і займе досить тривалий період часу».

Радник глави ОП припустив, що «в міру того, як контрнаступ набирає обертів, відбуватимуться нові вторгнення російських партизанських груп на територію Росії, як, наприклад, рейд у Бєлгородській області на початку цього тижня».

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

13 травня президент Володимир Зеленський заявив, що незабаром буде здійснено «важливі кроки» в рамках контрнаступу Збройних сил України.

27 травня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний оприлюднив відео з українськими військовими, які просять «благословити рішучий наступ».

Зеленський анонсував «ще більш масштабні» санкції проти Росії

Кожна особа, яка працює з Росією, буде заблокована санкціями, наголосив президент України Володимир Зеленський у своєму новому відеозверненні 27 травня.

«Ми продовжимо наші санкційні кроки, і на черзі є нові санкційні пакети – ще більш масштабні», – сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що «українські санкції або вже синхронізовані, або будуть синхронізовані із санкціями вільного світу».

«Коли Росія починала цю агресію, там дивились на світ як на себе у дзеркало. Там думали, що нібито усі у світі – такі ж цинічні й нібито – так само зневажають людей, як господарі Росії. Але світ інший – світ допомагає нам захищати життя. І кожен, хто йде проти світу, стане маргіналом. Росія нічого не здобуде і все програє. Разом із тими, хто ще якось намагається їй допомагати в терорі», – наголосив президент.

Крім того, Зеленський подякував Японії, Фінляндії, Німеччині, Канаді та Ісландії за допомогу Україні цього тижня.

«Наступний тиждень теж зробимо сильним із погляду нашої співпраці з партнерами. Жодного тижня не втрачаємо», – додав глава держави.

Після окупації українського Криму та початку бойових дій на Донбасі, а ще більше – після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року країни Заходу запровадили численні пакети санкцій, покликані обмежити для Росії можливість фінансувати війну. Попри це, Москва і далі шукає й часом знаходить шляхи отримання підсанкційної продукції та виведення власної продукції на світові ринки.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG