Доступність посилання

ТОП новини
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Брехливі заяви»: влада Ірану відреагувала на звернення Зеленського

Влада Ірану каже, що критикуючи поставки безпілотників Росії, президент України Володимир Зеленський нібито «очікує отримати більше західної зброї», зазначив речник МЗС Ірану Насер Канаані, повідомляє Reuters.

«Повторення президентом України брехливих заяв проти Ісламської Республіки Іран відповідає антиіранській пропаганді та медіа-війні, спрямованій на залучення якомога більшої кількості зброї та фінансової допомоги від західних країн», – заявив речник МЗС Ірану Насер Канаані.

Україна, за словами Канаані, «відмовляється дозволити незалежне розслідування цих заяв».

Президент України Володимир Зеленський під час свого відеозвернення в середу, 24 травня, закликав іранців «зупинити сповзання на темну сторону історії», постачаючи Москві безпілотники.

«Просте запитання: а для чого вам бути співучасниками російського терору? Чому ви на боці держави-зла? Світ же бачить, що відбувається, і ви всі в Ірані бачите. Підтримку зла неможливо заперечувати», – сказав Зеленський.

Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе іранського виробництва, які були застосовані, зокрема, під час масованих ударів по українських містах, які почалися восени 2022 року.

Через це і Євросоюз, і США запровадили санкції проти Ірану.

Спочатку в Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання дронів. Проте у листопаді минулого року міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіян заявив, що Іран надавав Росії дрони-камікадзе, але це нібито відбулося за кілька місяців до масштабного вторгнення в Україну.

У США хочуть прискорити озброєння України «для перемоги». Далекобійна артилерія важливіша за F-16?

У Сполучених Штатах частина республіканських законодавців хочуть підштовхнути адміністрацію президента Джо Байдена до швидшого надання Україні зброї, необхідної для успішного контрнаступу.

Частина законодавців вважає, що це мають бути винищувачі F-16 американського виробництва та зброя більшого радіусу дії. Щодо того, яка з цих двох видів зброї зараз є найактуальнішою чи найпотрібнішою, точаться дискусії. Читайте про це тут

Українські військові в районі Бахмута просунулися ще на 450 метрів – Череватий

Українським військовим вдалось просунутися ще на 450 метрів на деяких позиціях у районі Бахмута, зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

Він повідомив, що «ЗСУ вдалось ліквідувати 54 окупантів та поранити 84 осіб». Також Силам оборони «вдалося знищити РСЗВ «Град», три гармати, три безпілотники, самохідний міномет 2С4 «Тюльпан», а також два польові склади з боєприпасами».

Череватий додав, що за цю добу сталося два бойові зіткнення, за минулу теж – від одного до трьох.

«Це набагато менше порівняно з тим, як ворог поводився протягом усіх попередніх місяців. Однак залишається активна інтенсивність у сенсі вогневого ураження наших позицій. 465 разів ворог бив різними системами і калібрами по наших позиціях. Було два авіанальоти», – повідомив Череватий.

Раніше очільник ПВК «Вагнер» Пригожин заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. У Міноборони України підтвердили, що у передмісті ці підрозділи вже заміняють на службовців збройних сил РФ, але у самому місті «вагнерівці» все ще є.

У Міноборони України 22 травня заявили, що, попри заяви Росії, українські війська продовжують контролювати певні об’єкти і район «Літака» у Бахмуті. Згодом також повідомлялося про «незначне просування» ЗСУ на флангах.

ОГП: через обстріли села на Чернігівщині пошкоджені будинки, люди залишились без світла

Російська армія атакувала село Залізний Міст Новгород-Сіверського району Чернігівської області, йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора.

У відомстві кажуть, що за фактом порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України) відкрите кримінальне провадження, вже розпочато досудове розслідування.

За наявною інформацією, у Залізному Мосту внаслідок обстрілу зазнали пошкоджень п’ять житлових будинків, а також лінія електропередач.

«Через ворожий обстріл без світла залишилися понад тисяча абонентів у семи населених пунктах Новгород-Сіверського району», – зазначили в Офісі генпрокурора.

Прикордоння Сумщини та Чернігівщини регулярно зазнає російських атак.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Спецпосланець Китаю не пропонував віддати Росії окуповані українські території – Кулеба

Спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей не пропонував віддати РФ окуповані території України, зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Я негайно зв’язався зі своїми колегами у тих столицях, які він відвідував. Жоден з них не підтверджує, що озвучувалися чи велися перемовини про те, щоб визнати за Росією ті українські території, де вона зараз перебуває. Тому закликаю вас зберігати холодний розум, здоровий глузд. Не треба вестися та емоційно реагувати на кожну публікацію. Ми контролюємо процес», – сказав Кулеба.

Він запевнив, що «ніхто нічого за спиною України робити не буде, тому що з усіма ключовими партнерами у нас довірливі відносини».

Кулеба зауважив, що з Китаєм Україна продовжить вести діалог.

«Але він вестиметься відповідно до трьох базових принципів. Перше – повага до територіальної цілісності. Друге – жодні ініціативи, які передбачають будь-які територіальні поступки України. І третє – жодного замороженого конфлікту. Україна досягне перемоги», – додав міністр.

16-17 травня спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідав Україну з візитом. Поїздка, за словами Пекіна, була спрямована на обговорення «політичного врегулювання» війни, яку веде Росія проти України.

Згодом Хуей відвідав Польщу, Францію й Німеччину під час багатоденної поїздки.

МЗС України за підсумками зустрічі Дмитра Кулеби з Лі Хуеєм повідомило, що український міністр наголосив на тому, що Україна не сприймає ніяких пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту.

Протягом доби ЗСУ відбили 13 атак російської армії – зведення Генштабу

Війська РФ протягом доби завдали десять авіаційних ударів та здійснив близько 30 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях Збройних сил України та населених пунктах, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу.

«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах повного захоплення Луганської та Донецької областей. Протягом цієї доби підрозділи сил оборони відбили 13 ворожих атак», – кажуть українські військові.

Крім того, у Генштабі розповіли, що авіація сил оборони за добу завдала чотири удари по районах зосередження особового складу та військової техніки армії РФ, а також три – по зенітно-ракетних комплексах.

«Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили район зосередження озброєння та військової техніки, два пункти управління, два склади боєприпасів та ще один важливий військовий об’єкт противника», – підсумували в ЗСУ.

«Виявився сміливим і винахідливим»: в Україну з Росії повернули депортованого хлопця – Верещук

До України із Росії вдалось повернути ще одну депортовану дитину, повідомила українська міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її даними, хлопчик на ім’я В’ячеслав ріс без батьків. У 2021-му у віці 15 років почав навчання в Маріупольському вищому металургійному училищі.

«Після захоплення ворогом Маріуполя окупанти депортували В’ячеслава до Шахтарська. Але хлопець виявився сміливим і винахідливим. Знайшов спосіб дати знати про себе та зв’язатись з ким треба. Решта було справою зусиль, терпіння та наполегливості багатьох небайдужих людей. Але сьогодні хлопець вже з нами», – зазначила Верещук.

Очільниця Мінреінтеграції подякувала Міністерству закордонних справ України та службі у справах дітей Деснянського району Києва.

Окремо вона висловила подяку програмній директорці міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка Україна» Дар’ї Касьяновій та українській мережі «За права дитини».

На сьогодні, за даними української влади, офіційно відомо про майже 20 тисяч дітей, депортованих Росією з окупованих територій України.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії. У РФ після ордеру на арешт Путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».

Степногірськ на Запоріжжі обстріляли з «Градів», поранено двох чоловіків – влада

У суботу 27 травня, російські військові обстріляли Степногірськ Запорізької області, повідомив голова обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

«Степногірськ обстріляли з «Градів». Влучили у житловий сектор. 65-річний чоловік отримав травми, йдучи вулицею. Інший чоловік 60 років зараз у важкому стані. Постраждалим надається вся необхідна допомога», – написав Малашко.

Він додав, що наразі «фахівці працюють над ліквідацією наслідків влучання».

Російські війська регулярно обстрілюють територію Запорізької області.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

В ООН станом на 14 травня підтвердили загибель 8 836 і поранення 14 985 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

«Прийшов час повертати своє»: Залужний оприлюднив відео із закликом «благословити рішучий наступ»

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний оприлюднив відео з українськими військовими, які просять «благословити рішучий наступ».

«Час повертати своє. Це Молитва за визволення України. З такими словами та думками наші героїчні воїни йдуть у наступ, щоб звільнити Україну від російських окупантів і підняти Прапор Перемоги», – йдеться в дописі.

На створення відеоролика авторів надихнула Молитва українського націоналіста, написана Осипом Мащаком в 1920-х роках, але тут текст інший, додав головнокомандувач ЗСУ Залужний.

У відео продемонстровано низку західної техніки, зокрема танки Leopard 2 німецького виробництва, а також американські броньовані машини MRAP (Mine-Resistant Ambush Protected) M777 та реактивні системи залпового вогню HIMARS, зауважує телеканал CNN.

Однак, ЗМІ пишуть, що офіційно контрнаступ ЗСУ ще не почався.

«Різні сигнали з боку України», як згадане відео зокрема, «можуть бути спробою вивести Москву з рівноваги», – пише CNN.

Газета New York Times також вважає, що «відверта заява, яка супроводжувалася хитро створеним відео українських військових, які готуються до бою, була спрямована на те, щоб згуртувати націю та поширити занепокоєння серед російських військ».

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

13 травня президент Володимир Зеленський заявив, що незабаром буде здійснено «важливі кроки» в рамках контрнаступу Збройних сил України.

ОВА: російська армія вкотре атакувала Харківщину, загинула жінка

Військові РФ вкотре атакували території Харківської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Ворог продовжує обстрілювати цивільне населення Харківської області. На жаль, гинуть мирні люди», – повідомив Синєгубов.

За його даними, внаслідок обстрілу села Шипувате Куп’янського району загинула 61-річна жінка. Крім того, осколкових поранень зазнав чоловік 60 років, каже голова ОВА.

«Його госпіталізували. Наразі медики надають постраждалому допомогу», – додав Синєгубов.

Російські війська регулярно обстрілюють населені пункти Харківської області. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

Українські військові розпочали навчання на танках Abrams – Пентагон

Перша група з близько 400 українських військових вже розпочала навчання в Німеччині щодо експлуатації та обслуговування американських танків M1 Abrams, повідомив речник Пентагона підполковник Гаррон Гарн, пише The New York Times.

«Близько 200 військовослужбовців – приблизно один бронетанковий батальйон – у п’ятницю (26 травня – ред.) почали проводити те, що військові називають комбінованим навчанням на полігонах у Графенвері і Хохенфельсі, Німеччина», сказав Гарн.

За його словами, ці навчання включають базові солдатські завдання, такі як стрільба і набуття навичок надання медичної допомоги, тренування на рівні взводу і роти, і, зрештою, більш масштабні навчання за участю підрозділів батальйонного рівня, які протистоятимуть один одному.

Також, ще 200 українських солдатів розпочали тренування з заправки та обслуговування танків, кажуть у Пентагоні.

Раніше Сполучені Штати Америки доставили до Німеччини 31 танк Abrams для проведення навчань українських військових, повідомив представник Пентагону Пат Райдер 15 травня.

Вашингтон у січні погодився надати Україні 31 танк Abrams, що стало несподіванкою після заяв про «надто велику складність» і «труднощі технічного обслуговування» танків при їх застосуванні безпосередньо на полі бою. Після цього уряд Німеччини, яка тривалий час вагалася, погодився укласти альянс щодо постачання Україні танків Leopard 2.

Заходи санкціонували голова СБУ і головнокомандувач ЗСУ – Роман Червінський про операцію з викрадення літака РФ

Спеціальна операція, що передбачала викрадення російського літака і яка, за версією СБУ, призвела до атаки на аеропорт Канатове у липні 2022 року, була започаткована та санкціонована головою Служби безпеки України, коли її очолював Іван Баканов. Це випливає з відповідей ексрозвідника Романа Червінського, які вдалося отримати Радіо Свобода.

За словами Червінського, під час спецоперації усі ролі були розподілені між ЗСУ та СБУ: Служба безпеки відповідала за контакти з пілотом Російської Федерації, тоді як ЗСУ ( Військово-повітряні сили та Сили спеціальних операцій) відповідали за заходи, що були пов'язані з перетином російським літаком лінії кордону, стверджує Червінський.

Наразі Роман Червінський у СІЗО. Йому загрожує від 8 до 12 років за ґратами. Ексрозвідника підозрюють у перевищення службових повноважень під час реалізації ще однієї спецоперації. За версією слідства, Червінський самовільно вирішив заволодіти літаком повітряно-космічних сил РФ. В СБУ стверджують, що Червінський не отримав згоди від СБУ і ГУР МО на проведення такої операції і діяв на власний розсуд. У результаті, план українсьокго розвідника був викритий ФСБ і саме тому в Канатове, замість російського літака

Поговорити з самим Червіньким зараз не просто: журналістів у СІЗО не пускають, а суди над ексрозвідником проходять у закритому режимі.

Тим не менш, на деякі додаткові питання Радіо Свобода вдалося отримати відповіді від Романа Червінського. Читайте тут

ГУР попереджає про російську провокацію із хімічною зброєю

Головне управління розвідки Міноборони заявляє, що російські спецслужби розпочали втілювати провокацію із хімічною зброєю.

Як повідомляє ГУР, з метою зриву контрнаступу російські війська 27 травня «почали реалізовувати провокацію із застосуванням хімічної зброї на тимчасово окупованих територіях Запорізької області».

«Реальними жертвами ворожої провокації стануть солдати російської окупаційної армії. Сліди ураження хімічною зброєю на їхніх тілах держава-агресор планує використати як фейковий доказ для звинувачення України», – йдеться у повідомленні, опублікованому в телеграмі.

Українська розвідка наголошує, що Сили безпеки та оборони України під час бойових дій з російськими військами використовують лише конвенційні засоби.

Російська сторона наразі не оприлюднювала якихось заяв щодо хімічної зброї.

Ввечері 26 травня Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що російські військові у «найближчі години» готують «масштабну провокацію з імітації аварії» на захопленій ними Запорізькій атомній електростанції.

Але, як повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов, ніч в місті минула без надзвичайних подій. ЗАЕС розташована біля міста Енергодар.

Війська РФ вночі з артилерії обстріляли Глухів на Сумщині – ОГП

Російські війська вночі зі ствольної артилерії обстріляли місто Глухів на Сумщині, пошкоджена цивільна інфраструктура, повідомляє у телеграмі Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, обстріл здійснювався з території РФ.

«Внаслідок обстрілу пошкоджено дах багатоповерхівки, у трьох приватних будинках повилітали вікна, уламками посічені паркани та стіни», – йдеться у повідомленні.

За даними Сумської ОВА, вночі та зранку російських обстрілів зазнали Новослобідська, Великописарівська, Глухівська, Шалигинська, Миропільська, Білопільська, Краснопільська громади. Є руйнування, а у Краснопільській громада пошкоджена лінія електропередач. Про постраждалих не повідомлялося.

Прикордоння Сумщини регулярно зазнає російських атак.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Росія: у двох областях влада заявила про атаку БПЛА, у соцмережах пишуть про диверсантів у Брянській області

Губернатор Псковської області Михайло Ведерніков повідомив про атаку безпілотників на будівлю нафтопроводу.

За його словами, вранці 27 травня біля села Литвинове внаслідок вибуху пошкоджено щонайменше одну адміністративну будівлю нафтопроводу. Попередньо, його атакували два безпілотники. За словами чиновника, ніхто не постраждав.

Губернатор Бєлгородської області Вʼячеслав Гладков також заявив про дві атаки за допомогою БПЛА у селищі Майський і Октябрський.

Крім того, телеграм-канал Baza стверджує, що у Тверській області два безпілотники атакували нафтопереробну станцію неподалік села Єрохіно, яке обслуговує нафтопровід «Дружба».

Також Baza з посиланням на джерела повідомляє про диверсантів, які нібито намагаються прорватися до Брянської області. Повідомляється, що на дорозі Бровничі – Сушани дрон-камікадзе нібито атакував автомобіль «Нива», загинули двоє військових.

Офіційно місцева російська влада про це не повідомляє. Перевірити ці дані незалежно наразі неможливо.

Раніше цього тижня у соцмережах і медіа з’явилися повідомлення про бойові зіткнення на українсько-російському кордоні між Бєлгородською областю Росії та Харківщиною.

«Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії», які взяли на себе відповідальність за рейд до Бєлгородської області Росії, заявили, що він мав на меті виконати «бойову й політичну задачу».

В Україні причетність до рейду заперечили. У Держдепартаменті CША, коментуючи ситуацію у Бєлгородській області, заявили, що «чітко дали зрозуміти українцям», що «не заохочують» удари по цілях всередині Росії, проте Україна має право вирішувати, як проводити військові операції.

В Офісі президента відреагували на останні вимоги Москви щодо миру

В Офісі президента України відреагували на останні вимоги Москви щодо миру.

«Вимоги Росії» вустами МЗС РФ швидше підтверджують юридичну й фактичну недієздатність російського керівництва. Тому реалістичні лише «зустрічні умови України» – негайне виведення всіх військ із суверенної території України. Остаточне визнання того, що СРСР розпався й пострадянські країни мають увесь обсяг суверенітету. Видача воєнних злочинців й авторів війни», – написав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у твіттері.

Також Київ, за словами Подоляка, наполягає на закріпленні зони демілітаризації на території РФ, скороченні наступальної зброї та юридично зафіксованій програмі репараційних виплат.

Раніше заступник МЗС РФ Михайло Галузін в інтерв’ю російській агенції ТАСС заявив про російські вимоги до миру. Російська сторона продовжує наполягати на визнані «нових територіальних реалій, що склалися в результаті реалізації права народів на самовизначення», маючи на увазі про залишення окупованих українських територій під контролем Москви.

Крім того, він каже, що підходи Росії до врегулювання незмінні і передбачають «захист жителів Донбасу, демілітаризацію і денацифікацію України, усунення загроз Росії, які походять з її території». Також у МЗС Росії вважають, що в Україні на законодавчому рівні має бути закріплений державний статус російської мови.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) припускають, що Кремль, ймовірно, відновлює свою інформаційну кампанію з метою тиску на Захід, щоб він змусив Україну піти на поступки та переговори на вигідних для Росії умовах.

Україна і Захід насамперед наполягають виведенні російських військ з окупованих українських територій.

Торговець страхом: Путін грає в СРСР, але у нього «залякати не виходить»

25 травня міністри оборони Росії та Білорусі Сергій Шойгу та Віктор Хренін підписали угоду щодо порядку розміщення російської нестратегічної ядерної зброї у Білорусі. Білоруський правитель Олександр Лукашенко задоволено відзначив, що ядерну зброю вже почали переміщувати на територію Білорусі.

При цьому спостерігачі ніяк не можуть зрозуміти, навіщо Володимиру Путіну та Олександру Лукашенку це знадобилося. Адже не має жодного значення, де розміщено ядерну зброю – у Бєлгородській області Росії або, наприклад, у Могилевській у Білорусі. І відповідальність за її застосування у будь-якому разі буде на президенті Росії, а не на керівнику Білорусі.

Статтю на цю тему політичного оглядача Віталій Портникова читайте за лінком

Бомбардування Оріхова. Як російська армія випробовує керовані авіабомби на українському містечку?

Оріхів Запорізької області російська армія бомбить КАБами – керованими авіабомбами, – повідомляють рятувальники ДСНС України. Щодня на місто і околиці падають 2-3 снаряди вагою від пів до півтори тонни. Із населення у понад 14 тисяч жителів, наразі в Оріхові якось намагаються вижити під бомбами ще менше від тисячі людей. Дітей з міста евакуювали. Дивіться і читайте про це тут

Ще 51 громадянин РФ і 220 юросіб потрапили під санкції – Зеленський ввів у дію рішення РНБО

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 27 травня про чергові санкції.

У свою чергу РНБО своїм рішенням підтримала пропозиції Службою безпеки України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно 51 громадянина РФ і 220 юридичних осіб.

Під українські санкції, зокрема, потрапили компанія «ПЛАЗ», яка спеціалізується на розробці та виробництві БПЛА, низка російських транспортних компаній, охоронне підприємство «РЖД-охорона», компанія «Інноваційні технології мастил», страхова компанія «НІК» та інші.

Володимир Зеленський у зверненні 12 травня повідомляв про нові санкційні пакети, які спрямовані на перерізання зв’язків Росії з українською економікою та на блокування російської військової промисловості. За його даними, загалом загалом затверджені п’ять пакетів, які підготували Рада національної безпеки і оборони, Кабінет міністрів, Офіс президента і спецслужби. Укази про нові санкційні пакети з’явилися на сайті Офісу президента 12 травня.

Через російські атаки на Херсонщині поранена жінка – ОВА

Через чергові російські атаки на Херсонщині поранена 61-річна жінка, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.

«Росія продовжує тероризувати Херсонщину. Під вогнем було Садове. «Прилетіло» у приватні будинки. Постраждала 61-річна жінка. Її у стані середньої важкості доставили до обласної клінічної лікарні. Вчергове обстріляно Зміївку. В селі пошкоджено приватний господарський склад», – йдеться у повідомленні.

За даними влади, через російські обстріли також у Херсоні пошкоджено приміщення ліцею.

Після деокупації восени минулого року Херсон і звільнена частина області практично щоденно зазнають російських обстрілів. Армія РФ все ще перебуває на лівобережжі Херсонщини, звідки завдає ударів по деокупованих територіях півдня України.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

В ООН станом на 14 травня підтвердили загибель 8 836 і поранення 14 985 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG