Ракетний удар по Дніпру: кількість постраждалих зросла
Кількість постраждалих через російський ракетний удар по Дніпру зросла до 23 людей, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Раніше повідомлялося про 16 поранених.
«Вже 23 постраждалих у Дніпрі. 21 – в стаціонарі, з них троє – «важкі». Загинув чоловік 69 років. Він просто проходив повз, коли ракета російських терористів поцілила по місту», – написав він у телеграмі.
За його словами, наразі рятувальники локалізували пожежу в медзакладі, гасіння триває.
Вранці 26 травня російські війська завдали ракетного удару по Дніпрі. За даними Офісу генпрокурора, ракета влучила у будівлю медзакладу та ветеринарної клініки.
Також під час нічної атаки російські війська ракетами і дронами атакували Дніпропетровщину. За даними місцевої влади, у Дніпрі у приватному домоволодінні виникла пожежа – пошкоджені два будинки та авто. Також сталася пожежа на двох приватних підприємствах, постраждала людина.
У ніч на 26 травня в Україні була оголошена повітряна тривога, яка тривала кілька годин. Російські військові вночі 26 травня випустили по Україні 17 ракет різних типів та 31 ударний безпілотник. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові знищили 10 ракет і 23 «шахеди».
«Масово переходять на українську»: мовна політика на деокупованій Херсонщині
Що передбачає програма мовної політики на Херсонщині, і чи потрібна вона місцевим жителям? Наскільки охоче херсонці переходять на українську мову, і що цьому сприяє? Наскільки змінилося ставлення до російської мови у південному регіоні України після повномасштабного вторгнення Росії? Про все це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
ОВА: через російський обстріл у Гуляйполі поранені двоє людей
Через атаку російських військ у Гуляйполі Запорізької області поранені двоє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Юрій Малашко.
«Ворог вдарив артилерією по цивільному сектору: зруйновано житлові будинки та господарчі споруди. Наразі двом жінкам 47 та 62 років, яких витягли з-під завалів, надається медична допомога», – написав він у телеграмі.
Російські війська регулярно обстрілюють територію Запорізької області.
Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.
В ООН станом на 14 травня підтвердили загибель 8 836 і поранення 14 985 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.
Серед поранених через ракетний удар по Дніпру є двоє дітей – ОВА
Серед поранених внаслідок російського ракетного удару по Дніпру є двоє дітей – 3 та 6 років, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
«Серед поранених у Дніпрі – двоє дітей. Хлопчики 3 та 6 років. Обоє шпиталізовані. Лікарі оцінюють їхній стан, як середньої тяжкості. Госпіталізовані й 11 дорослих. Двоє – «важкі», – написав він у телеграмі.
Кількість постраждалих зросла до 16 людей. За даними омбудсмена Дмитра Лубінця, ще чотири людини вважаються зниклими безвісти.
Вранці 26 травня російські війська завдали ракетного удару по Дніпрі. За даними Офісу генпрокурора, ракета влучила у будівлю медзакладу та ветеринарної клініки – одна людина загинула, ще 16 поранені. Також пошкоджено приватні та багатоквартирні будинки, авто місцевих жителів.
Також під час нічної атаки російські війська ракетами і дронами атакували Дніпропетровщину. За даними місцевої влади, у Дніпрі у приватному домоволодінні виникла пожежа – пошкоджені два будинки та авто. Також сталася пожежа на двох приватних підприємствах, постраждала людина.
У ніч на 26 травня в Україні була оголошена повітряна тривога, яка тривала кілька годин. Російські військові вночі 26 травня випустили по Україні 17 ракет різних типів та 31 ударний безпілотник. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові знищили 10 ракет і 23 «шахеди».
«Це все на десятиліття» – Медведєв про перспективи завершення війни
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв під час візиту до Вʼєтнаму заявив, що «військовий конфлікт» в Україні «дуже надовго».
«Це все на десятиліття, мабуть. Це нова реальність, нові умови життя», – цитують Медведєва російські державні інформагенції. Він сказав також, що якщо влада в Україні не зміниться, «буде три роки перемирʼя, два роки конфлікту – і знову все повториться».
У середині травня американське видання Politico з посиланням на джерела писало, що в Білому домі серед інших сценаріїв розглядають імовірність того, що російсько-українська війна перетвориться на заморожений конфлікт, який залишиться таким на роки, або й десятиліття – як, наприклад, протистояння на Корейському півострові.
Речник президента РФ Дмитро Пєсков та офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова назвали домислом можливість обговорення з Україною «корейського варіанта», що передбачає лінії розмежування.
Батько нового заступника голови СБУ Наумюка має чинний паспорт РФ – «Схеми»
Батько новопризначеного заступника голови СБУ Сергія Наумюка має чинний паспорт РФ. Це підтверджує витяг з автоматизованої системи «Роспаспорт», який є у розпорядженні журналістів «Схем» (проєкт Радіо Свобода). Про те, що паспорт не був анульований, свідчить його відсутність у переліку недійсних паспортів на сайті МВС Росії.
Сам Наумюк раніше також підтверджував наявність громадянства РФ у батька та брата, але запевняв, що це було «вимушене» рішення «з побутових причин», і наполягав, що в подальшому його родичі від російських паспортів начебто відмовилися.
У пресслужбі СБУ окремо зазначили, що перед призначенням Наумюк пройшов «усі необхідні перевірки», а його родичі нині «очікують на скасування громадянства РФ», але наразі «уповноважені органи РФ свідомо блокують розгляд відповідних заяв».
Відповідно до витягу з реєстру «Роспаспорт», який «Схеми» отримали у своє розпорядження, паспорт громадянина РФ Анатолія Наумюка був оформлений у 2015 році у місті Тула. Відповідно до документа, він подав заяву на отримання громадянства, вказавши підставою видачі паспорта – «набуття громадянства Російської Федерації».
Анатолій Наумюк має індивідуальний податковий номер платника податків в Росії, прив’язаний до його паспорта громадянина РФ. Це журналісти підтвердили через сайт російської Податкової служби.
Перевірка номера паспорта у реєстрі Головного управління з питань міграції Міністерства внутрішніх справ РФ також підтвердила, що номер паспорта не перебуває у переліку недійсних.
Вперше про наявність громадянства РФ у батька Наумюка «Схеми» розповіли у розслідуванні про конкурс на директора НАБУ, одним із кандидатів на цю посаду був Сергій Наумюк. У коментарі журналістам Наумюк спочатку це заперечував, але потім під час співбесіди на доброчесність визнав, що його батько й брат отримали російські паспорти «з побутових причин» у 2015-му році, але пізніше нібито від них відмовились.
«Батьки з 1978 року проживали у Луганську. На час окупації кожен вирішував, чи покидати свій дім. Вони залишилися у себе вдома, жили своїм життям і не співпрацювали з окупаційною владою. (...) У 2015 році із певних побутових причин батько і брат були вимушені отримати російські паспорти. В подальшому вони від них відмовились», – повідомив Наумюк.
Тоді ж він розповів, що його брат з 2015-го по 2017-ий працював в Москві, після чого переїхав до США. За словами Наумюка, батьки виїхали до брата в США після початку повномасштабного вторгнення. У США батько та брат Наумюка, з його ж слів, подали документи у консульство Росії, аби вийти з громадянства РФ.
У день призначення Наумюка заступником голови СБУ «Схеми» знову звернулись до нього із запитанням, як він може пояснити, чому паспорт його батька досі значиться чинним, і коли саме його родичі подали заяву про відмову від громадянства РФ. Говорити напряму із журналістами Наумюк відмовився, пославшись на пресслужбу СБУ.
В пресслужбі СБУ повідомили, що перед призначенням на посаду заступника керівника голови СБУ Наумюк пройшов «усі необхідні перевірки, визначені законодавством, у тому числі, ретельно була вивчена інформація щодо його сім’ї та родичів».
«Близькі родичі Сергія Наумюка є громадянами України, водночас про наявність у його батька та брата паспортів Російської Федерації Сергій Наумюк повідомляв раніше. Ці документи були отримані після окупації Луганська в 2014 році, де проживали обидва родичі. Після виїзду з тимчасово захопленого регіону вони подали заяви на відмову від російського громадянства. Однак наразі уповноважені органи РФ свідомо блокують розгляд відповідних заяв. Наразі батько та брат Сергія Наумюка на законних підставах постійно перебувають на території США, де очікують на скасування громадянства РФ. Вони виступають проти дій Росії, яка розпочала повномасштабну війну в Україні», – йдеться у відповіді СБУ.
25 травня президент Володимир Зеленський призначив своїм указом Сергія Наумюка заступником голови Служби безпеки України.
Війська РФ поцілили в житловий будинок в Авдіївці – ОП
Російські війська завдали ракетного удару по Авдіївці, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
«Росіяни нанесли ракетний авіаудар по Авдіївці, влучили в житловий будинок. Попередньо обійшлося без жертв», – написав він у телеграмі.
Місцева влада наразі про наслідки удару не повідомляє.
23 травня через російський ракетний удар по Авдіївці була зруйнована багатоповерхівка, поранені двоє людей, повідомляла місцева влада.
Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.
В ООН станом на 14 травня підтвердили загибель 8 836 і поранення 14 985 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.
Ракетний удар по лікарні в Дніпрі: одна людина загинула, ще 15 поранені
Внаслідок російського ракетного удару по лікарні в Дніпрі загинула одна людина, ще 15 поранені, повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Російські терористи вкотре підтверджують свій статус борців з усім гуманним та чесним. Ракетний удар по поліклініці в місті Дніпро. Станом на зараз одна людина загинула та 15 поранено. На місці триває ліквідація наслідків обстрілу та порятунок постраждалих. Залучені всі необхідні служби», – написав він у телеграмі.
Раніше сьогодні у соцмережах повідомлялося про звуки вибухів в Дніпрі, згодом влада підтвердила, що російські війська завдали ракетного удару по одному з медзакладів міста.
Також під час нічної атаки російські війська ракетами і дронами атакували Дніпропетровщину. За даними місцевої влади, у Дніпрі у приватному домоволодінні виникла пожежа – пошкоджені два будинки та авто. Також сталася пожежа на двох приватних підприємствах, постраждала людина.
У ніч на 26 травня в Україні була оголошена повітряна тривога, яка тривала кілька годин. Російські військові вночі 26 травня випустили по Україні 17 ракет різних типів та 31 ударний безпілотник. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові знищили 10 ракет і 23 «шахеди».
ОГП: підприємець хотів створити авіакомпанію в Маріуполі – його літак арештували і передали АРМА
Офіс генерального прокурора повідомляє про арешт літака вартістю 20 млн гривень на Донеччині, його передали в управління АРМА.
Як повідомляє пресслужба ОГП, наразі працівники АРМА провели огляд літака та оголосили конкурс на визначення переможця з його експлуатації.
Йдеться про літак моделі «АН-140-100», 2004 року випуску – він належить директору підприємства цивільної авіації.
«Для цього пообіцяв надати у користування власний літак, який на той час перебував на підконтрольній Україні території. Проте фактично доставити літак окупантам не вдалось», – йдеться у повідомленні.
Чоловіку повідомили про підозру у підготовці до колабораційної діяльності (ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 111-1 КК України). Його оголосили у розшук.
Маріуполь був захоплений російськими військами у травні 2022 року після майже трьох місяців запеклих боїв. За цей час у місті було зруйновано значну частину будинків та інших об’єктів. Точна кількість загиблих невідома – оцінки варіюються від кількох тисяч до кількох десятків тисяч.
Україна й міжнародні правозахисні організації звинувачують Росію у численних скоєних у Маріуполі воєнних злочинах. Серед них – обстріл пологового будинку й удар по Драматичному театру, де ховалися люди. Міноборони Росії називає ці звинувачення «фейками».
Путін ризикує, розміщуючи ядерну зброю в Білорусі, бо Лукашенко –«людина непередбачувана» – ByPol
Президент Росії Володимир Путін ризикує, розміщуючи ядерну зброю в Білорусі, бо фактичний правитель цієї країни Олександр Лукашенко може заволодіти нею, припустив в етері «Свобода Ранок» (проєкт Радіо Свобода) Олександр Азаров, керівник білоруської опозиційної ініціативи ByPol.
«Лукашенко – людина непередбачувана і може використати її навіть проти Росії. Тоді він використовуватиме її в переговорах з тією ж Росією. І тому росіяни неодноразово заявляли, що, якщо ядерна зброя буде поставлена, то тільки під контролем Росії… Український контрнаступ, дай Бог, він буде успішним – і тоді Лукашенко, бачачи, що в Кремлі уже не до нього, зможе заволодіти цією зброєю. Це великий ризик для Росії. Я думаю, що вони це розуміють і прораховують», – каже Азаров.
Керівник ініціативи ByPol також вважає, що розміщення ядерної зброї в Білорусі не вигідне ані Мінську, ані Москві, бо не принесе перемоги у війні з Україною. Це лише потрібно Лукашенкові, щоб західні держави вели з ним переговори. Тому Азаров погоджується, що розміщення ядерної зброї в Білорусі справді могло бути ініціативою Лукашенка, як про це раніше заявляв Володимир Путін.
«Він вигнанець, злочинець, агресор у війні, білоруських дипломатів ніде не приймають. Але він хоче вийти з цієї кризи шляхом розміщення в себе ядерної зброї. І в такий спосіб він вважає, що з ним тоді почнуть вести переговори. Можливо, знімуть санкції, Можливо, інші привілеї», – вважає Олександр Азаров.
25 травня Лукашенко заявив, що переміщення російської тактичної ядерної зброї з Росії до Білорусі почалося. За його словами, місце для зберігання ядерної зброї вже підготовлене.
Представники Москви й Мінська 25 травня підписали документи, що визначають розміщення нестратегічної ядерної зброї Росії на території Білорусі.
У березні президент Росії Володимир Путін оголосив, що Москва планує розмістити тактичну ядерну зброю в сусідній Білорусі – про це нібито просив Олександр Лукашенко. За словами Путіна, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї і Мінську також передадуть ракетний комплекс «Іскандер» та літаки, які можуть використовувати ядерне озброєння.
Ця заява викликала різку реакцію на Заході, включно з НАТО, яке засудило цей крок як «небезпечний і безвідповідальний».
Війська РФ завдали удару по медзакладу в Дніпрі, є постраждалі – Єрмак
Російські війська завдали удару по медзакладу у Дніпрі, є постраждалі, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
«Російські терористи вдарили по медзакладу у Дніпрі, є постраждалі», – написав він у телеграмі.
Раніше у соцмережах повідомлялося про звуки вибухів в Дніпрі.
Також під час нічної атаки російські війська ракетами і дронами атакували Дніпропетровщину. За даними місцевої влади, у Дніпрі у приватному домоволодінні виникла пожежа – пошкоджені два будинки та авто. Також сталася пожежа на двох приватних підприємствах, постраждала людина.
У ніч на 26 травня в Україні була оголошена повітряна тривога, яка тривала кілька годин. Російські військові вночі 26 травня випустили по Україні 17 ракет різних типів та 31 ударний безпілотник. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові знищили 10 ракет і 23 «шахеди».
Ольга Скабєєва і генерали внесені до додаткового списку санкцій Японії проти Росії
Японія розширила обмеження проти Росії, внісши до списків санкцій 17 фізичних осіб і 78 організацій, повідомляє міністерство закордонних справ у Токіо.
Зокрема, під санкції потрапили Федеральна служба з військово-технічного співробітництва, Фонд перспективних досліджень, НВО ім. Лавочкіна, «Сколтех», ЦНДІ «Електроприлад», АТ «Енікс», ЦНДІ «Буревісник», Рязанський завод металокерамічних приладів, Центральний науково-дослідний інститут «Циклон», НВП «Електронстандарт», Уральський завод цивільної авіації.
Серед фізичних осіб нові обмеження стосуються начальника штабу російського угруповання військ «Захід» генерал-лейтенанта Михайла Зуська, командувача повітряно-десантних військ РФ генерал-полковника Михайла Теплинського, командувача 90-ї гвардійської танкової дивізії Раміля Ібатуліна, а також командувача ракетних військ стратегічного призначення Сергія Каракаєва. Крім них, під санкції потрапила журналістка Ольга Скабєєва, а також чиновники з окупованих територій України.
Крім цього, Японія заборонила надання Росії будівельних та інженерних послуг, а також експорт товарів, які «сприяють зміцненню промислового потенціалу Росії».
Країни «Групи семи» заявили про свій намір розширити санкції проти Росії на саміті, який відбувся в Хіросімі 19–21 травня. Зокрема, нові обмежувальні заходи вже запровадили Велика Британія, Канада, США та Австралія.
Ексвʼязень «Ізоляції» Асєєв пропонує «прецедент Ейхмана» для переслідування воєнних злочинців
Автор Радіо Свобода, колишній вʼязень донецької тюрми «Ізоляція» Станіслав Асєєв отримав в американському місті Чикаго премію за мужність імені Діанни Ортіс. Цю нагороду присуджує Heartland Alliance – організація, яка працює у сфері захисту прав людини у всьому світі.
«Премію було присуджено за зусилля з поширення на міжнародній арені інформації щодо воєнних злочинів РФ в Україні та адвокацію прав людини, з офіційним формулюванням «за непохитну відданість справедливості, правді та правам людини», – повідомив у фейсбуці сам Асєєв.
Він також розповів про дискусію, яку викликала його пропозиція застосовувати до воєнних злочинців так званий «прецедент Ейхмана» (йдеться про викрадення ізраїльськими спецслужбами в 1960 році «архітектора Голокосту» Адольфа Ейхмана, який на той час уже багато років переховувався в Аргентині).
«На все це я знову почув, що Україна сама не підписала Римський статут і, можливо, тому гальмується процес відповідальності за воєнні злочини. На жаль, це я чую досить часто, і Захід досі не розуміє, що цей світ – світ римських статутів та нескінченних красивих папірців – вже помер, його більше немає. І тому коли я запитав – «як підписання Україною Римського статуту вплине на долю Ігоря Гіркіна?», то у відповідь почув лише – «well...» (тобто «добре, ваша позиція зрозуміла» – ред.)», – додав журналіст.
Журналіст Станіслав Асєєв писав для Радіо Свобода з 2014 року з уже окупованого Донецька. Його вирахували місцеві спецслужби, і понад два з половиною роки він провів за ґратами, в тому числі у відомій катуваннями вʼязниці на території колишнього заводу «Ізоляція».
Книжка, яка документує перші місяці російської окупації Донецька – збірка репортажів Станіслава Асєєва «В ізоляції», вийшла за підтримки Радіо Свобода в Україні 2018 року, коли Асєєва ще утримували в полоні бойовики в Донецьку.
Станіслав Асєєв був звільнений у рамках обміну утримуваними особами на Донбасі 29 грудня 2019 року. Бойовики угруповання «ДНР» звинувачували його в шпигунстві й утримували в полоні з травня 2017 року.
«Визначав шляхи переміщення колон з боєприпасами». СБУ затримала інформатора РФ на Миколаївщині
Служба безпеки України затримала інформатора РФ, який шпигував за позиціями українських військових на півдні.
Як повідомляє пресслужба відомства, жителя Миколаєва російська спецслужба залучила до негласної співпраці на початку цього року.
«За вказівкою агресора він самостійно обходив територію міста і прилеглих околиць та приховано фіксував на камеру телефона об’єкти Сил оборони. Передусім ворога цікавили локації українських захисників, кількість особового складу та наявне озброєння», – йдеться у повідомленні.
За даними СБУ, чоловік також визначав координати ключових транспортних комунікацій, їхню «завантаженість» і можливе переміщення колон з боєприпасами.
Розвідінформація потрібна була російським загарбникам для коригування повітряних ударів по українських об’єктах, вважають в українській спецслужбі.
«У поле зору російської спецслужби він потрапив через свою деструктивну активність в одному із прокремлівських Телеграм-каналів, де писав антиукраїнські коментарі», – додають у СБУ.
Затриманому вже повідомили про підозру, він перебуває під вартою.
Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні. За даними генерального прокурора Андрія Костіна, станом на лютий розслідується понад 16 800 злочинів проти основ національної безпеки.
У травні в американському Інституті вивчення війни заявили, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».
Російська культура втратила право голосу ‒ письменниця Оксана Забужко
Чи чують сьогодні Україну у світі і як її розуміють? Як розуміють українську національну ідентичність? Що має зробити держава, щоб українців зрозумів західний світ? Відповіді на ці запитання прозвучали у виступі письменниці Оксани Забужко на Львівському медіафорумі, який відбувається з 25 до 27 травня у Львові, а також вона говорила про виклики, які постали перед західними журналістами щодо висвітлення масштабного вторгнення Росії на територію України.
Оксана Забужко відповіла також на запитання Радіо Свобода.
Нічна атака РФ: на Київщині через падіння уламків пошкоджені сім будинків
На Київщині через падіння уламків російських цілей пошкоджені сім приватних будинків, люди не постраждали, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.
«Внаслідок падіння уламків збитих цілей у двох громадах пошкоджено 7 приватних будинків. Пошкодження незначні – дахи, внутрішнє та зовнішнє оздоблення фасадів, посічені стіни», – йдеться у повідомленні.
За даними влади, фактів влучань немає.
У ніч на 26 травня в Україні була оголошена повітряна тривога, яка тривала кілька годин. Російські військові вночі 26 травня випустили по Україні 17 ракет різних типів та 31 ударний безпілотник. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові знищили 10 ракет і 23 «шахеди». Влучання зафіксовані в Харківській і Дніпропетровській областях.
Росія: в центрі Краснодара стався вибух
У російському місті Краснодарі вранці 26 травня стався вибух у районі вулиці Морської, повідомляє регіональний оперативний штаб. За попередніми даними, ніхто не постраждав. В одній із будівель пошкоджені покрівля та вікна. Причини вибуху в штабі не уточнили.
Мер Краснодара Євген Наумов додав, що пошкодження зазнали офісна будівля та житловий будинок.
Телеграм-канал Baza твердить, що місто зазнало атаки безпілотників.
Над Краснодаром помітили два безпілотники, щонайменше один із них був збитий. Метою удару могла бути вежа мобільного звʼязку на Морській вулиці, припустив телеграм-канал Shot, який опублікував кадри з уламками дрону. За словами жителів, вони чули щонайменше два вибухи.
Від Краснодара до найближчої точки фронту в Україні – приблизно 330 кілометрів.
Також уночі були атаковані Бєлгородська та Ростовська області Росії.
У Бєлгородській області під обстріл потрапили Грайворон, Грайворонський, Шебекинський, Білгородський та Волоконовський райони. За даними губернатора, ніхто не постраждав.
У Ростовській області в районі міста Морозовськ системи ППО збили українську ракету, заявив губернатор регіону Василь Голубєв.
У Києві голова одного з райсудів на смерть збив нацгвардійця – ДБР
У Києві голова одного з райсудів області збив військового Нацгвардії – від отриманих травм він загинув на місці, повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань,
Це сталося 26 травня близько півночі.
За даними ДБР, суддю затримали, від проведення огляду на стан сп’яніння він відмовився.
«Вживаються процесуальні заходи щодо примусового відібрання біологічних зразків у судді. Призначені необхідні судові експертизи», – зазначають у відомстві.
Розвідка Британії: Аксьонов, ймовірно, стурбований здатністю регулярної армії «захистити Крим»
Підконтрольний Росії голова окупованого Криму Сергій Аксьонов, ймовірно, стурбований здатністю регулярної армії «захистити півострів», вважає Міністерство оборони Британії з посиланням на свою розвідку.
У відомстві зауважують, що лідер окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов відіграв важливу роль у створенні кількох місцевих підрозділів, більшість з них отримали певний напівофіційний статус резервних підрозділів регулярної армії.
«Аксьонов, ймовірно, прагне підвищити свою патріотичну репутацію, вербуючи бійців, але він, ймовірно, також стурбований здатністю регулярної армії захистити півострів. Основна частина російського гарнізону, 22-й армійський корпус, наразі здебільшого дислокується за межами півострова та зазнає значних втрат», – йдеться у повідомленні.
У британській розвідці зауважують, що протягом останніх 20 років у Росії було поширення воєнізованих формувань, однак ця «парамілітаризація» різко прискорилася після вторгнення Росії в Україну і є особливо важливою на Кримському півострові.
За інформацією кримських ЗМІ, 23 лютого 2014 року було створено 10 рот так званої «самооборони» Криму, 2 з них – козачі, а загалом у цих структурах брало участь понад 2 тисячі осіб. Після формування російських органів влади в Криму «народне ополчення» перетворилося на державну казенну установу «Кримський штаб народного ополчення – народної дружини Республіки Крим» та увійшло до складу Служби мобілізаційної роботи при російському уряді Криму. Для жителів Кримського півострова «самооборона» так і залишиться «особистою гвардією Аксьонова».
В Україні «самооборону Криму» визнано незаконним збройним формуванням, її учасників підозрюють у злочині, передбаченому ст. 260 КК України (створення не передбачених законом воєнізованих чи збройних формувань або участь у їх діяльності). Прокуратура АР Крим повідомляла, що ідентифікувала понад 1300 учасників «самооборони Криму».
У Харківській області нічна атака РФ спричинила пожежі і руйнування – голова ОВА
Російські військові вночі 26 травня завдали по містах Мерефа та Ізюм у Харківській області ударів із використанням дронів типу «Шахед», повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«У Мерефі пошкоджене цивільне підприємство, сталася пожежа. В Ізюмі постраждала будівля закладу освіти та гараж із сільгосптехнікою, сталися пожежі. Попередньо, внаслідок нічних ударів «Шахедами» ніхто не постраждав», – інформує чиновник.
Минулої доби сили РФ також обстріляли населені пункти Харківського, Купʼянського та Чугуївського районів.
«У Вовчанську Чугуївського району пошкоджено два житлових будинки та господарчі споруди. Внаслідок обстрілу села Мала Вовча Чугуївського району пошкоджено чотири приватні житлові будинки, господарчі споруди, сталася пожежа. У селі Циркуни Харківського району пошкоджено приватний житловий будинок. Внаслідок обстрілів міста Куп’янськ пошкоджено будинок та гараж», – повідомив Синєгубов.
На території всієї України близько 3:00 26 травня була оголошена повітряна тривога, небезпека тривала кілька годин. Тривога ширилася з трьох напрямків – північного, південного та східного.