У Луганську пролунали два потужних вибухи
У окупованому Луганську сталися два потужні вибухи, повідомляють соціальні мережі та окупаційна адміністрація міста 12 травня.
Телеграм-канали публікують відповідні фото та відео, на яких видно стовпи чорного диму, що піднімаються над містом.
Колишній «посол» незаконного угруповання «ЛНР» у Москві Родіон Мірошник заявив, що вибухи сталися на підприємстві з виробництва полімерних виробів Poly-Pack у Луганську. Він звинуватив в ударах Збройні сили України.
Українська сторона не коментувала вибухи. Генеральний штаб ЗСУ регулярно звітує про удари по місцях скупчення російських військ і техніки, але не уточнює, де саме вони відбувалися.
Через обстріли Нікополя є поранений, жінку врятували з пошкодженого будинку – Лисак
Російські війська продовжували обстріли Нікопольського району 12 травня, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
«Від артилерійських обстрілів здригалася земля у Марганецькій громаді та самому Нікополі. Останньому дісталося найбільше. Поранення отримав 29-річний чоловік. Він у лікарні в задовільному стані», – заявив Лисак.
Рятувальники також визволили 71-річну з пошкодженого обстрілами будинку. Загалом обстріли зруйнували три приватні будинки і пошкодили ще сім у місті.
«Потрощені й 7 господарських споруд, 1 – знищена. Побиті авто, паркани, лінії електропередач та газогони. Є руйнування церкви, адмінбудівлі та магазину», – додав голова області.
Російські війська регулярно обстрілюють Дніпропетровщину, зокрема, Нікополь.
Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.
Росія тримає до 12 ракет у Чорному морі – ОК «Південь»
Росія вивела в Чорне море один надводний і один підводіний ракетоносії, повідомляє оперативне командування «Південь» увечері 12 травня.
«Таким чином, напоготові до пусків може бути до 12 ракет типу «Калібр». Рівень ракетної небезпеки – підвищений», – повідомляє командування.
Військові закликають не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.
Вранці 11 травня Військово-морські сили повідомляли про вісім російських кораблів у Чорному морі із загальним залпом до 16 ракет. Водночас вранці в п’ятницю ракетоносіїв там не фіксували.
«Це – голос усіх нас»: співачка Alyosha про виступ на «Євробаченні», присвячений біженцям з України
У британському Ліверпулі прозвучали звуки повітряної тривоги – сирени супроводжували виступ української співачки Alyosha (Олени Тополі). Виконавиця разом зі шведкою Ребеккою Фергюсон заспівали кавер на пісню Ordinary World («Звичайний світ») гурту Duran Duran. Свій номер вони присвятили українським біженцям, які покинули власні домівки через війну.
Україна затвердила нові пакети санкцій для блокування військової промисловості Росії – Зеленський
Нові санкційні пакети спрямовані на перерізання зв’язків Росії з українською економікою та на блокування російської військової промисловості, заявив президент України Володимир Зеленський у зверненні 12 травня.
Він повідомив про затвердження загалом п’яти санкційних пакетів, які підготували Рада національної безпеки і оборони, Кабінет міністрів, Офіс президента і спецслужби.
«Затверджено санкційні пакети, які продовжують наш курс на ізоляцію та блокування російської військової промисловості. Сотні фізичних та юридичних осіб держави-терориста й пов’язаних із Росією стають мішенню для глобальної ізоляції», – сказав Зеленський.
За його словами, Київ співпрацює з партнерами, аби ті, хто забезпечує Росію зброєю, боєприпасами, технікою та технологіями, «були роздавлені світом».
«Дякую всім, хто допомагає Україні тиснути на Росію за цю війну, а також блокувати намагання держави-терориста обходити санкції. Впевнений, це має визначатися як один із найтяжчих злочинів проти міжнародного права та міжнародного миру – намагання обійти санкції, що запроваджені для обмеження ресурсів агресії, або сприяння в цих намаганнях», – заявив президент.
Укази про нові санкційні пакети з’явилися на сайті Офісу президента 12 травня.
Раніше в п’ятницю Зеленський повідомив про запровадження санкцій проти осіб і компаній, які допомагали Росії зберігати контроль над заводом «Запоріжсталь».
Росія формує нову мотострілецьку бригаду в Ставропольському краї – Генштаб
Російські війська здійснили 36 атак на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України увечер 12 травня. Бахмут і Мар’їнка лишаються в центрі бойових дій.
«Тривають безперервні бої у місті Бахмут. Окрім того, протягом доби, ворог вів безуспішні наступальні дії у напрямку населених пунктів Оріхово-Василівка, Григорівка та Ступочки… На Авдіївському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах Авдіївки та Водяного, здійснив обстріли населених пунктів Степове, Авдіївка, Нетайлове та Первомайське Донецької області», – йдеться в зведенні.
Також Сили оборони відбивали атаки російських військ в районі Мар’їнки.
На півдні російська армія продовжує оборонні дії, але також обстрілює населені пункти Донецької, Запорізької та Херсонської областей.
За спостереженнями штабу, збройні сили Росії, окрім доукомплектування наявних підрозділів, формують нові частини.
«У Ставропольському краї, на фондах Південного військового округу, розпочато формування окремої мотострілецької бригади, яка має посилити окупаційні війська, що діють на території України. Переважна більшість осіб, що підписали контракт, не мають мотивації до участі у бойових діях, водночас загарбники прагнуть заробити грошей», – йдеться в зведенні.
Командування також звітує про чотири удари по місцях зосередження російського особового складу та військової техніки, а також удари ракетних і артилерійських військ по російських військах і техніці.
За даними Генштабу ЗСУ, російська армія втратила понад 197 тисяч військових особового складу. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.
Бахмутський напрямок: що відбувається?
- ЗСУ просунулися на 2 км на Бахмутському напрямку. Це підтвердили у Міноборони. Ватажок «вагнерівців» Пригожин запросив міністра оборони Росії Сергія Шойгу в Бахмут. ISW пише, що Росія відмовилася від ідеї оточити там українські сили. Що відбувається під Бахмутом і як проходили штурмові бої: прямі включення й ексклюзив кореспондентів Радіо Свобода.
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 19:00 на @Радіо Свобода:
- CNN повідомляє: ЗСУ розпочали підготовчі операції напередодні очікуваного контрнаступу. Російські «воєнкори» оголосили про початок контрнаступу ЗСУ. З чим пов'язані ці повідомлення?
- У неділю 14 травня в Туреччині відбудуться президентські й парламентські вибори. Реджеп Таїп Ердоган, який правив країною останні 9 років, а до цього 11 років був прем'єром, може втратити владу. Чи це можливо? Що це означає для Туреччини і як позначиться на Україні? Докладніше – у «Свобода Live».
СБУ повідомило Табачнику про нові підозри в роботі на Росію в окупованих регіонах півдня
Служба безпеки України підозрює колишнього міністра освіти Дмитра Табачника в державній зраді – про це відомство заявило 12 травня.
За даними Служби, Табачник співпрацює з Федеральною службою безпеки РФ і координував із нею свою діяльність після початку повномасштабного вторгнення.
Зокрема, його підозрюють в участі в організації так званих «референдумів» в окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей.
«Разом з цим Табачник безпосередньо виконував завдання Москви щодо «переформатування» освітньої та медичної галузей під потреби країни-агресора. Саме за його координації більшість навчальних закладів і лікарень регіону були переобладнані під казарми окупаційних угруповань РФ», – йдеться в повідомленні.
За даними СБУ, восени 2022 року Табачника призначили «радником» керівника окупаційної адміністрації в тимчасово захопленій частині Запорізької області Євгена Балицького та включили до місцевого осередку російської правлячої партії «Єдина Росія».
«Крім того, встановлено факти участі фігуранта у розграбуванні майна мешканців Мелітополя. Спільно з Мурадом Саідовим – так званим «смотрящим» від Кадирова за регіоном, у квітні минулого року вони організували вивезення до Криму сільгосптехніки зі складів місцевого агрохолдингу», – додає відомство.
Відтак ексурядовцю повідомили про нові підозри: в пособництві державі-агресору та порушенні законів і звичаїв війни.
У лютому Володимир Зеленський позбавив Табачника і ще кількох політиків часів експрезидента Віктора Януковича українського громадянства.
У листопаді 2022-го СБУ повідомила колишньому міністру про підозру в державній зраді. У січні цього року суд наклав арешт на його майно.
У Криму впав російський військовий вертоліт, обидва пілоти загинули
У окупованому Криму впав російський вертоліт Мі-28, повідомляють російські медіа з посиланням на міністерство оборони Росії 12 травня.
За повідомленнями, це сталося в Джанкойському районі. Обидва льотчики загинули, на землі постраждалих і руйнувань не було.
За даними російського Міноборони, вертоліт виконував плановий навчальний політ без боєкомплекту, попередньо причиною падіння стала відмова техніки.
На місце виїхала комісія командування повітряно-космічними силами Росії для з’ясування обставин.
Останнім часом у Росії сталося кілька катастроф військових літаків, зокрема з жертвами серед мирних жителів. Зокрема, в квітні в Мурманській області розбився військовий літак МіГ-31, обидва пілоти встигли катапультуватися.
Зеленський анонсує санкції через контроль Росії над заводом «Запоріжсталь»
Президент Володимир Зеленський підписав укази щодо кількох санкційних пакетів – про це він заявив 12 травня.
«Сьогодні у нас санкційний день. Є кілька санкційних пакетів, підписав відповідні укази. Перший санкційний пакет – щодо Запоріжсталі», – повідомив він.
Голова держави додав, що запровадив обмежувальні заходи проти 41 особи: 13 людей та 28 компаній. За його словами, вони допомагали Росії зберігати контроль над підприємством та шкодити українській економіці.
«Запускаємо процедуру конфіскації російської частки – вона працюватиме для України й українців», – заявив Зеленський.
Указ про санкції з’явився на сайті Офісу президента 12 травня.
Завод «Запоріжсталь» належить компанії «Метінвест», якою володіють структури Рената Ахметова та Вадима Новинського. У травні Служба безпеки повідомила про арешт майна Новинського на понад 10,5 мільярдів гривень.
З 2012 до 2019 років гендиректором заводу «Запоріжсталь» був Ростислав Шурма, який наразі є заступником голови Офісу президента.
В Україні суд уперше засудив ієрарха УПЦ (МП) через «порушення рівноправності громадян» – СБУ
Районний суд міста Кропивницький уперше в Україні ухвалив вирок високопоставленому клірику УПЦ (МП), колишньому керівнику Кіровоградської єпархії митрополиту Іоасафу. Про це 12 травня повідомляє Служба безпеки України, за матеріалами якої відбувався процес.
За повідомленням, сам митрополит і секретар єпархії «повністю визнали свою вину у злочинах, які їм інкримінувала» СБУ, вони засуджені за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
«Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їм три роки позбавлення волі з іспитовим терміном два роки, а також заборонив на один рік займати посади керівників релігійних управлінь та єпархій», – повідомляють в СБУ.
За даними спецслужби, «фігуранти публічно вихваляли захоплення частини території України та «роздували» міжрелігійну ворожнечу в регіоні на користь країни-агресора», а «єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував підривну діяльність проти нашої держави».
В СБУ твердять, що за дорученням засуджених «у церквах релігійної громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора».
СБУ неодноразово повідомляла про затримання та підозри щодо священників УПЦ (МП) через ймовірну співпрацю з російськими військами.
Міноборони Росії визнало відхід військ на півночі від Бахмута
Російське міністерство оборони визнало відхід своїх військ із позицій на північ від Бахмута, повідомляє російська служба Радіо Свобода з посиланням на заступника міністра Ігоря Конашенкова.
На брифінгу 12 травня Конашенков заявив, що російська армія «зайняла новий рубіж» біля Берхівського водосховища «з урахуванням його вигідних умов», цитує канал російського Міноборони «Зірка».
Фактично, це означає відступ у районі Богданівки. Раніше про нього та прорив ЗСУ повідомляли голова ПВК «Вагнер» Євген Пригожин, російські військові блогери та українська армія.
Відступ російських військових дозволяє українським військам контролювати дорогу на Часів Яр – єдину, якою зараз отримують постачання українські сили в Бахмуті. Пригожин заявляв, що це може призвести до оточення його найманців всередині міста. Російська армія ці повідомлення не коментувала.
Міноборони Росії заявляло цього ж дня, що Збройні сили України 11 травня наступали на Соледарському напрямку в Донецькій області «на всій лінії бойового зіткнення сторін довжиною понад 95 кілометрів».
Президент країни Володимир Зеленський заявив 12 травня, що військовим вдалося зупинити російські сили, а на деяких напрямках «навіть відкинути їх назад».
Росія активно штурмує Бахмут і населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. Днями командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що на Бахмутському напрямку на окремих ділянках російські сили відступили на дистанцію до двох кілометрів.
Білорус, який хотів воювати за Україну, позивався до СБУ через те, що його змусили залишити територію України, повідомляє 12 травня білоруська служба Радіо Свобода.
Як ідеться в повідомленні, один із судів Києва відмовив громадянину Білорусі, який хотів воювати на боці України в складі білоруського національного формування, у скасуванні рішення СБУ, яке передбачає примусове повернення до країни походження чи третьої країни. Засідання суду відбувалося 16 березня в закритому режимі, але рішення за його результатами було оприлюднене лише зараз.
У жовтні 2022 року Служба безпеки України провела опитування громадянина Білорусі за допомогою поліграфа та за його результатами рекомендувала йому покинути територію України до 23 жовтня 2022 року. Білорус натомість звернувся до суду з позовом про скасування цього рішення.
У рішенні суду зазначається, що під час допиту за допомогою поліграфа співробітники СБУ отримали інформацію, яка вказує на «можливу присутність білоруса в розвідувальному апараті спецслужб або правоохоронних органів Білорусі та виконання завдань на шкоду національній безпеці України». «Наявність громадян Білорусі, які скомпрометовані співпрацею з національними спецслужбами, на території України становить загрозу державній безпеці», – пояснили в судовому засіданні представники СБУ.
За результатами опитування співробітники СБУ також нібито виявили у білоруса ознаки «девіантної поведінки» та «дезадаптивних нахилів, які можуть ускладнити вступ цієї особи до лав Збройних сил України та призвести до тяжких наслідків».
Суд визнав, що інформація, отримана під час контррозвідувальної перевірки, є достатньою підставою для примусового повернення білоруса до країни його походження або третьої країни.
У жовтні 2022 року стало відомо, що Україну змушені були залишити двоє білоруських добровольців – колишній політв'язень Тихін Клюкач і боєць із позивним «Карич», яких СБУ нібито підозрювала у співпраці з КДБ Білорусі.
Тоді Клюкач стверджував, що «Карича» в Білорусі колись затримував КДБ, після чого він пішов і не повернувся. Відомо, що «Карич» навчався в Польщі і тривалий час не відвідував Білорусь. Але в лютому 2022 року під час поїздки до Білорусі він потрапив до райвідділу КДБ і під загрозою ув’язнення погодився на співпрацю. Після повернення до Польщі він одразу повідомив про це польським спецслужбам та вербувальникам волонтерів в Україні.
Офіційний представник ініціативи Prague Support Team Кирило Якимович розповів білоруській службі Радіо Свобода, що познайомився з «Каричем» у Польщі.
«До нього велика повага, що він майже одразу сказав, що підписав папір про співпрацю з КДБ. Він цього не приховував і не заперечував… «Карича» поляки перевірили на поліграфі. Вибите під ударами кийків підписання не означає, що він співпрацював», – сказав Якимович.
Сам «Карич» не розкриває свою особу та не дає інтервʼю.
ЄС привітав українську стратегію реформи правоохоронних органів
Європейський союз вітає стратегію з реформування системи правопорядку, яку напередодні схвалив президент України Володимир Зеленський. Про це представництво ЄС в Україні заявило 12 травня.
«Ефективні й реформовані правоохоронні органи мають вирішальне значення як для опору України, модернізації та вступу країни до ЄС, так і для виконання 7 рекомендацій. З нетерпінням чекаємо на впровадження та сповнені рішучості всіляко її підтримувати», – заявили у місії.
Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив 12 травня, що план реформування системи правопорядку передбачає шість пріоритетів:
- дієвість і ефективність органів правопорядку та прокуратури як невід’ємної складової сектору безпеки і оборони
- послідовна кримінальна політика, пріоритетом у якій є запобігання злочинності, невідворотність відповідальності, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення інтересів потерпілого
- оперативність кримінального провадження з дотриманням міжнародних стандартів та принципу верховенства права
- система управління, орієнтована на результат відповідно до встановлених пріоритетів
- цифрова трансформація
- відкритість, прозорість, підзвітність і незалежність
Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що схвалив план реформування системи правопорядку.
Кабінет міністрів повідомляв про підготовку стратегічного плану реформування правоохоронних органів у січні 2023 року.
За даними соціологів, довіра українців до державних інституцій зросла після початку повномасштабного російського вторгнення. Так, станом на січень 2023 року Київський міжнародний інститут соціології констатував, що баланс довіри до СБУ із -7% до +54%, до Національної поліції – з -14% до +45%.
Водночас найнижчий рівень довіри мають прокурори й суди: баланс довіри/недовіри до прокурорів становить -11%, до суддів – -9%.
ЗСУ відкинули окупантів на кількох напрямках: буде більше?
Після проведення Ставки головнокомандувача 12 травня президент України Володимир Зеленський повідомив про успіхи ЗСУ на фронті.
«Почули доповідь генерала Сирського, чиї підрозділи надзусиллями зупинили ворога та навіть відкинули його назад на деяких напрямках», – написав Зеленський у телеграмі.
За день до цього генерал Олександр Сирський підтвердив, що українські захисники просунулися вперед на околицях Бахмута на глибину 2 кілометри. У 3-й штурмовій бригаді, яка і потіснила окупантів, уточнили, що просунулися на південний захід від міста, ще більше убезпечивши трасу Бахмут-Костянтинівка від перерізання армією РФ.
Також проєкт DeepState, окрім успіхів ЗСУ побіля Бахмута, зазначив на карті просування українських військ біля Білогорівки – між Спірним та Соледаром.
Американський Інститут вивчення війни підсумував, що армія РФ, зважаючи на все, відмовилася від ідеї оточення українського угруповання біля Бахмута і зосередилася на утриманні своїх позицій. А Z-військкори у своїх телеграм-каналах більш ніж добу кричали про те, що контрнаступ ЗСУ розпочався – і на правий берег Дніпра, і з метою оточити угруповання РФ у Бахмуті, і навіть на російський Бєлгород.
Головні питання випуску:
- Якщо контрнаступ ЗСУ розпочався – то чому на Донбасі, де агресор серйозно окопався за 9 років війни?
- Чому росіяни біжать із кров’ю захоплених позицій?
- І чому панікують Z-військкори, хоча РФ начебто готувалася прийняти удар України?
Гості ефіру:
- Сергій Чаус – начальник міської військової адміністрації Часового Яру;
- Олексій Гетьман – військовий аналітик, ветеран російсько-української війни;
- Павло Клімкін – український дипломат, колишній міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.)
Журналістам вдалося встановити імена 22 644 російських військових, які загинули на війні в Україні. Такі дані за відкритими джерелами вдалося зібрати журналістам російської службі Бі-Бі-Сі спільно з виданням «Медіазона», а також командою волонтерів.
Водночас аналітики вважають, що загальні безповоротні втрати Росії (тобто число тих, хто вибув з ладу через поранення чи смерть або зник безвісти) можуть становити щонайменше 203 300 осіб.
Майже половина з тих людей, чию смерть вдалося точно підтвердити (10230), загинули за останні п'ять місяців, з 1 грудня 2022 року. Більш як половина (5522) припадає на тих, хто до початку вторгнення не був повʼязаний з армією – добровольців, мобілізованих та увʼязнених.
Найбільше втрат за останні місяці припадає на загони, складені з засуджених. З грудня щонайменше 3100 із них загинули в спробах штурмів Соледара та Бахмута.
За даними Генерального штабу ЗСУ, Росія станом на ранок 12 травня втратила під час повномасштабної війни проти України 197 670 своїх військових.
Росія останнім часом не розкриває дані щодо своїх загиблих. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час Мюнхенської безпекової конференції 18 лютого заявив, що втрати Росії у війні проти України від початку повномасштабного вторгнення оцінюються у 200 тисяч військових: вбитих і поранених.
Били з «градів», авіації та труїли газом: як військові РФ наступали на Слов'янськ (відео)
11 травня у селі Богородичне Святогірської громади вшанували живих, згадали зниклих безвісти та загиблих воїнів, які захищали підступи до Слов'янська на лінії оборони між селами Долина і Богородичне.
«Зате є своя квочечка»: як відрізані війною селяни подорожують автобусом повз лінію фронту
Майже рік без доступу до лікарень та адмінпослуг – більше 30 кілометрів до Костянтинівки пішки не здолати: так війна відрізала від цивілізації жителів частини сіл прифронтової Іллінівської громади біля Костянтинівки на Донеччині. Як виживають жителі прифронтових сіл, та чому попри все лишаються – у репортажі кореспондента Радіо Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) Сергія Горбатенка.
Більше десяти людей із сумками зібралися в одному місці на околиці прифронтової Костянтинівки. Кожен приїхав сюди у своїх справах і зі свого села Іллінівської громади. А об’єднує їх, кажуть селяни, одна біда: із початком повномасштабного вторгнення російських військ автобуси, що з’єднували села із містом, ходити перестали.
«Автобусне сполучення у нас забезпечувало костянтинівське автотранспортне підприємство. На жаль, з початком повномасштабного вторгнення вони забезпечують лише два маршрути. Це «Костянтинівка-Іллінівка» та «Костянтинівка-Катеринівка». Все. А у нас на території 26 сіл», – пояснює Наталія Лебедєва, перша заступниця Іллінівського сільського голови.
Як виживають відрізані від цивілізації селяни?
Міністерство оборони Росії заявило про наступ ЗСУ «на лінії довжиною 95 кілометрів»
Міністерство оборони РФ заявило, що Збройні сили України 11 травня наступали на Соледарському напрямку в Донецькій області «на всій лінії бойового зіткнення сторін довжиною понад 95 кілометрів». Про це представник російського відомства Ігор Конашенков сказав 12 травня.
За день, за заявою міністерства оборони РФ, підрозділи ЗСУ здійснили 26 атак, у яких брала участь понад тисяча військовослужбовців, до 40 танків та інша військова та спеціальна техніка. «Всі атаки підрозділів ЗСУ відбиті. Проривів оборони російських військ не допущено», – стверджує Конашенков.
Раніше 12 травня президент України Володимир Зеленський повідомив після засідання Ставки Верховного головнокомандувача, що підрозділи ЗСУ «надзусиллями» зупинили російські сили і «навіть відкинули» їх на деяких напрямках.
Повістка і протокол за хуліганство через музику Лєпса. Що каже юрист і активіст про скандал у Львові
Після того, як шанувальникам творчості російського співака Григорія Лєпса (перебуває під санкціями за підтримку війни Росії проти України), які слухали його пісні на великій гучності у автівці посеред Львова, відкривши вікно, виписали протокол за хуліганські дії та вручили повістки у воєнкомат, у соцмережах вкотре почали обговорювати:
- чи може взагалі повістка бути покаранням;
- і що каже законодавство щодо слухання музики у публічних місцях;
Радіо Свобода обговорило це в ефірі програми Свобода Ранок.
Історія у Львові набула розголосу, коли львівський журналіст Роман Гурський опублікував відео. На ньому чути гучну музику, що лунає із позашляховика, що припаркований у середмісті. На зауваження автора відео чоловіки в авто відреагували гаряче: почали виривати з рук телефон та лаятися.
За словами журналіста, шанувальники пісень Григорія Лєпса намагалися із ним побитися, а один із них запитав, щоб той робив, якби «його музика була в зоні політичного конфлікту».
Пізніше з'явилося відео затримання цих чоловіків.
В ефірі програми Свобода Ранок» різні погляди на ситуацію озвучили юрист, адвокат, старший партнер компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець та журналіст, засновником проєкту «Зупини Лося» Костянтин Андріюк.