Керівник ГУР анонсує великий наступ України навесні
Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов анонсує великий наступ України навесні. Про це він заявив в інтерв'ю ABC News.
За його словами, «найгарячіші» бої очікуються в березні.
«Це звільнення територій і завдання остаточних поразок Російській Федерації», – сказав він. – «Це буде відбуватися по всій Україні, від Криму до Донбасу».
Буданов також каже, що Україна переможе у 2023 році.
Влада називає цей рік вирішальним. Раніше Кирило Буданов, 2023 рік може стати для України переможним. За його прогнозами, українці зможуть порадіти хорошим новинам у середині чи другій половині 2023 року.
Читайте також: «Нам вистачить сил здолати ворога» – Залужний
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомляв, що у 2022 році українські військові звільнили 40% окупованих після 24 лютого територій та 28% від всіх окупованих територій. На сьогодні, за його даними, українські військові продовжують стримувати противника на сухопутній ділянці протяжністю 3786 кілометрів, активна лінія фронту – 1500 кілометрів.
Голова Чулаківки про удар ЗСУ по позиціях окупантів: були «жорсткі вибухи»
На окупованій частині Херсонщини у Чулаківці були «жорсткі вибухи» 31 грудня та 1 січня. Про це проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» розповів голова Чулаківської об’єднаної територіальної громади.
«Ніхто з місцевих людей не може сказати, яка там ситуація. Бо частина прильотів (ЗСУ – РС) були в межах лісу. Там, де у нас Генштаб (ЗСУ – РС) пише про те, що сталося потрапляння в склади, де вони (російські військові – РС) ховалися, то, за моїми даними, це – колишня свиноферма. Вона стоїть безпосередньо біля лісу, тому, можливо, в сукупності й складається така кількість поранених та вбитих», – сказав він.
Читайте також: Генштаб повідомляє про удари по скупченнях російських сил на Херсонщині
Напередодні Генштаб ЗСУ оголосив про ураження 31 грудня російських військових та їхньої техніки поблизу окупованої Чулаківки.
«Підтверджено вогневе ураження підрозділами Сил оборони України 31 грудня живої сили та військової техніки противника в районі населеного пункту Чулаківка Херсонської області. Втрати противника склали близько 500 військовослужбовців пораненими та загиблими», – йшлося у зведенні від 3 січня.
У листопаді російські війська відійшли з Херсона та правобережжя Херсонщини. Лівобережжя області досі залишається під російською окупацією.
Повітряні сили ЗСУ відреагували на те, що Україна збиває «дешеві» дрони «дорогими» ракетами
У Повітряних силах Збройних сил України відреагували на статтю видання York Times про те, що Україна збиває «дешеві» дрони «дорогими» ракетами.
«Якщо є загроза життю, то ви, певно, все витратите, щоб зберегти своє життя. Тут некоректно порівнювати. Я бачив це у західній пресі. Не вперше вже. Мені іноді здається, що в деяких газетах є колонка для російських пропагандистів, щоб вони там висловлювали свою думку. Це і в США, і в Європі є ЗМІ, які публікують інколи суперечливі речі», – сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону.
«Зрозуміло, що ракети, які використовуються, і Nasams, Iris-T, – це дорогі ракети...Чи будемо ми їх застосовувати, чи будемо піднімати в небо винищувачі, щоб збивати «шахеди»? Це дорого, але будемо. А як робить Ізраїль, щоб збивати якісь дешеві ракети? Мова йде про життя, про збереження критичної інфраструктури та об'єктів, в які може влучити дрон-камікадзе. «Шахед» – це до 40 кг вибухової речовини. Якщо вона потрапляє в об'єкт критичної інфраструктури – виникає пожежа, гинуть люди. Давайте рахувати скільки збитків може завдати дрон і скільки коштує зенітна ракета, яку випускає. Це зовсім некоректне порівняння», – додав він.
Напередодні видання The New York Times опублікувало текст, в якому зазначалося, що через нічні атаки ЗСУ почали використовувати авіацію та ракети систем протиповітряної оборони. За даними журналістів, ракети, якими українські військові збивають дрони, нібито коштують у десятки разів більше за БПЛА.
Українська розвідка заявляє про саботаж на залізниці в Росії
Партизани зупинили рух поїздів на залізниці в районі Красноярська в Росії, заявило Головне управління розвідки Міністерства оборони України 4 січня.
«В ніч на 4 січня у Росії партизани вчергове зупинили рух цивільних потягів та військових ешелонів на ділянці Транссибірської залізниці у районі Красноярська. У новому 2023 році це вже принаймні шостий випадок знищення блоків сигналізації, централізації та блокування на залізниці у різних регіонах Росії, що призводить до порушень у графіках руху військових ешелонів», – йдеться в повідомленні.
При цьому, за даними ГУР, у 2022 році відбулося близько 40 подібних випадків, а також випадки знищення залізничних трансформаторів та локомотивів.
«Суттєва активізація рейкових партизан у Росії відбулася після оголошення путінським режимом часткової мобілізації», – стверджує розвідка.
Наразі немає можливості перевірити цю інформацію незалежно. Російська залізниця не повідомляла про інцидент біля Красноярська.
У жовтні британська розвідка припустила, що російське керівництво «буде дедалі більше стурбоване» диверсіями на залізниці, на яку покладається армія Росії для розгортання сил в Україні.
Влада Брянської, Бєлгородської та Курської областей Росії, які межують із Україною, неодноразово повідомляла про обстріли, як вони стверджували, з українського боку, внаслідок яких є жертви та руйнування. Українська сторона ці повідомлення не коментує.
Також періодично повідомляється про диверсії на залізничних коліях Росії, за якими на війну в Україні надходять жива сила та техніка. Відповідальність за частину з них беруть на себе групи, які називають себе партизанами, їх учасники виступають проти війни в Україні.
Дещо зросла кількість українців, які почуваються готовими до проблем із опаленням – КМІС
Кількість українців, яка почувається підготовленими до можливих проблем із опаленням, зросла в грудні порівняно з вереснем – про це повідомив Київський міжнародний інститут соціології 4 січня з посиланням на опитування.
За результатами опитування, у вересні 70% учасників опитування вважали, що їхні домівки скоріше або повністю готові до можливих проблем з опаленням узимку. З них лише 24% вважали себе повністю готовими, тоді як 47% були скоріше готовими і стверджують, що «ще є дещо, що потрібно зробити для підготовки».
«Станом на грудень 74% респондентів вважали свої домогосподарства готовими до можливих проблем з опаленням узимку, в тому числі з 24% до 34% зросла частка тих, хто вважав їх повністю готовими (вважають себе скоріше готовими, але при цьому вважають, що ще є дещо, що треба зробити – 40%). Частка респондентів, які у вересні вважали свої родини неготовими, становила 24%, у грудні – 21%», – повідомляють соціологи.
КМІС вказує на те, що загалом учасники опитування на заході України вважають себе більш готовими до проблем із теплопостачанням, ніж на сході. Також сільські жителі почуваються впевненіше, ніж містяни: 48% «повністю готових» порівняно з 22%.
Автор пресрелізу, заступник директора КМІС Антон Грушецький, зазначив, що повторне опитування відбулося вже після настання холодів і масштабних ракетних ударів по українській енергетичній інфраструктурі. Відтак більшість учасників опитування вже мали практичний досвід проблем, викликаних пошкодженнями об’єктів енергетики.
«Поточні показники готовності є досить високими, зважаючи на фактичний рівень проблем в країні, і відображають, з одного боку, високий рівень оптимізму, а з іншого боку – високий рівень адаптивності до мінливих і часто дійсно складних реалій. Така адаптивність є важливою «цеглинкою» у загальній стійкості українського народу і є ще одним свідченням готовності чинити опір агресору і далі», – підсумував Грушецький.
Повторне опитування проводилося з 4 по 27 грудня, в ньому взяли участь 995 респондентів, які живуть в усіх регіонах України, окрім Криму та районів Донбасу, окупованих до 24 лютого.
Росія з використанням безпілотників і ракет розпочала масовані удари по українській енергетичній системі в жовтні. За цей час їй вдалося вивести з ладу значну частину системи, в Україні здійснюються як планові, так і екстрені відключення електроенергії.
Кулеба про наступну зустріч у форматі «Рамштайн»: «буде дуже важливою для оголошення нових рішень»
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що незабаром відбудеться наступна зустріч у форматі «Рамштайн», на якій буде оголошено нові важливі рішення.
«Ми покладаємо великі надії на нові рішення про оборонну підтримку з боку партнерів. Незабаром відбудеться наступне засідання у форматі Ramstein, воно буде дуже важливим для оголошення нових рішень», – сказав він під час онлайн-брифінгу.
Він нагадав, що 2022 рік завершився «революційним рішенням про надання Україні систем Patriot».
«Минулий рік ми завершили революційним рішенням про надання Україні американських систем Patriot, про що домовилися лідери України та США Володимир Зеленський і Джозеф Байден. Ми дуже цінуємо цей крок. Очікуємо розгортання Patriot у максимально стислі терміни. Підготовка до передачі цих систем уже розпочалася», – додав Кулеба.
Остання зустріч у форматі «Рамштайн» відбулася у листопаді 2022 року. За підсумками цього засідання міністр оборони Олексій Резніков заявив, що «світ з нами, доки ми не переможемо». Після цього кілька країн, зокрема США і Франція, оголосили про рішення посилити ППО України. Також Італія розглядає рішення про надання Україні таких систем.
СБУ почала розслідування щодо телеведучої Панченко за виправдовування російської агресії – Юрчишин
Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження щодо телеведучої Діани Панченко, повідомив народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин 4 січня.
Він оприлюднив фото відповіді на свій запит від СБУ. Згідно з текстом, її управління в Донецькій та Луганській областях здійснює розслідування за статтею про «виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України».
«У грудні я подав депутатські звернення до СБУ та ГПУ щодо її матеріалу, який порушує нацбезпеку України та виправдовує російську агресію. Відповідь маємо. 2023-й рік розпочинаємо результативно», – прокоментував він.
Служба безпеки України наразі не заявляла про розслідування зі свого боку.
21 грудня Юрчишин повідомляв про свій запит до СБУ щодо Панченко. Він був пов’язаний із репортажем медійниці з окупованих українських територій, зокрема, Донецька та Маріуполя, у якому жителі цих міст «виправдовують російську агресію».
Діана Панченко раніше працювала в Україні на каналах, пов’язаних із Віктором Медведчуком. За даними медіа, вона виїхала з країни в серпні 2022 року. Наразі Панченко не коментувала дані щодо розслідування проти себе.
У Дніпрі демонтували радянський пам’ятник Юхимові Пушкіну, відомий як «Танк»
У Дніпрі 4 січня демонтували пам’ятник Юхимові Пушкіну, Герою Радянського Союзу, відомий як «Танк» – знаковий пам’ятник радянської доби, передає кореспондентка Радіо Свобода.
Його зняли з постаменту за допомогою спецтехніки.
За інформацією управління з питань охорони культурної спадщини міської ради, пам’ятник не має історичної й художньої цінності. Танк не оригінальний, це – післявоєнна модель.
Раніше в Дніпрі вирішили перенести пам’ятники Пушкіну, Ломоносову, Горькому та ще кільком російським і радянським діячам. Загалом йдеться про перенесення восьми пам’ятників:Олександру Пушкіну, революціонеру Андрію Булигіну, Максиму Горькому, Михайлу Ломоносову, Валерію Чкалову, Олександру Матросову, Юхиму Пушкіну (герою Радянського Союзу) та Володі Дубініну.
16 листопада в Дніпрі проспект Пушкіна перейменували на Лесі Українки. Тоді ж у міськраді ухвалили рішення про заміну пам'ятника на цьому проспекті.
У травні в Дніпрі демонтували пам’ятник комсомольцям, встановлений на Соборній площі міста, а також стелу «Площа Жукова» на проспекті Героїв та ще кілька об’єктів.
Ще двоє людей загинули через російські обстріли Херсонщини – Янушевич
Російські військові 73 рази обстріляли Херсонську область протягом доби 3 січня, повідомляє голова обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич.
«Минулої доби через росіян загинули дві людини, п’ятеро жителів Херсонщини отримали поранення різного ступеня тяжкості», – написав він у своїх соцмережах.
Зокрема, за даними голови області, російська армія обстріляла Херсон 11 разів:
«Гатили по житлових кварталах міста. Ворожі снаряди влучили в суднобудівний завод, газопровід, приватні та багатоквартирні будинки».
Після відходу з Херсона в листопаді російські війська почали регулярно обстрілювати місто і контрольовану українською владою частину області.
Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.
Зеленський подякував Пелосі за «лідерство» в підтримці України з боку США
Президент України Володимир Зеленський увечері 3 січня прокоментував завершення роботи Ненсі Пелосі на посаді спікерки Палати представників Конгресу Сполучених Штатів.
«Дякую Ненсі Пелосі за те, що ви твердо підтримуєте український народ, і за ваше лідерство у прийнятті історичних рішень Конгресу США щодо допомоги Україні у боротьбі за свободу та незалежність!» – написав голова держави в своїх соцмережах.
Пелосі напередодні заявила про завершення роботи 117-го скликання Конгресу, в якому вона очолювала Палату представників від Демократичної партії.
«Я з нетерпінням чекаю на те, щоб продовжити служити людям Сан-Франциско в Конгресі 118-го скликання», – додала вона.
Напередодні Палата представників Конгресу не змогла обрати нового спікера.
У листопаді Ненсі Пелосі повідомила про плани залишити свою позицію на чолі Демократичної партії.
«Пишеш до Путіна і прохаєш допомоги». Як у селищі Шевченкове опиралися окупантам
Катівні, убивства і залякування мирних жителів. У таких обставинах півроку проіснували жителі Шевченківської громади поблизу Куп’янська на Харківщині. Саме стільки села і селища були окуповані російськими військами. Після звільнення війна не пішла з селища Шевченкове, адже сюди долітають російські ракети, вбиваючи людей і руйнуючи інфраструктуру. Про воєнні злочини і будні окупації Радіо Донбас.Реалії поговорило зі співробітниками селищної ради Шевченкового.
На Харківщині двоє цивільних поранені через обстріли – Синєгубов
Російські війська обстріляли низку прикордонних населених пунктів у трьох районах Харківської області напередодні, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов вранці 4 січня.
«Зокрема, під вогнем перебували Куп’янськ, Вовчанськ, Стрілеча, Дворічна та інші», – заявив він.
У Вовчанську обстріли пошкодили будинки, у селищі Дворічна постраждали пожежні автомобілі.
«У Куп’янському районі протягом доби поранення зазнали 2 чоловіки 42-х та 72-х років. Вони госпіталізовані у стані середньої тяжкості», – повідомив Синєгубов.
За його даними, за попередню добу рятувальники знешкодили 76 вибухонебезпечних предметів в області.
Харківщина, зокрема і обласний центр, регулярно зазнають атак російських військ.
Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовані атаки на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.
Удар по Макіївці показує вплив «непрофесійних практик» на втрати Росії – британська розвідка
Розвідка Великої Британії 4 січня прокоментувала удар по казармі російських військових в окупованій Макіївці.
Посилаючись на масштаби руйнувань, відомство припустило, що разом із російськими військовими в будівлі розмістили також і боєприпаси. Вони могли здетонувати, спричинивши повторні вибухи.
«Будівля розташована всього в 12,5 кілометрах від Авдіївського сектору фронту, де йдуть одні з найактивніших боїв у конфлікті», – зазначає британське Міноборони, яке цитує розвідку країни.
Воно також вказує на те, що російські військові «були відомі небезпечним зберіганням боєприпасів» і до поточної війни в Україні.
«Але цей інцидент підкреслює, як непрофесійні практики докладаються до високих втрат Росії», – додає відомство.
Про удар по Макіївці першими повідомили російські пропагандистські канали. Зокрема, російський провоєнний канал «Царьград» повідомив, що в місцевих чатах кількість загиблих оцінюють «сотнями людей». Проросійський канал «Оперативные сводки» повідомив про 500 загиблих. Згодом Міноборони Росії визнало загибель 89 військових.
Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України 1 січня повідомило про кілька сотень загиблих російських військових в Макіївці. За даними управління, російських військових і мобілізованих завезли до будівлі Політехнічного училища №19, у результаті «необережного поводження з нагрівальними приладами», нехтуванням заходів безпеки, курінням у невстановленому місці», загинули 400 людей.
Крим: російський голова Севастополя заявив про збиття безпілотників над Бельбеком
Вранці 4 січня в районі кримського аеродрому Бельбек чути вибухи – спрацювала система протиповітряної оборони. Про це повідомив російський губернатор Севастополя Михайло Развожаєв у своєму телеграм-каналі, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.
За його словами, ППО збила два безпілотники.
«Зараз усі служби працюють у штатному режимі», – зазначив він.
Згідно з відкритими джерелами, на аеродромі Бельбек дислокується 38-й винищувальний авіаційний полк військово-повітряних сил Росії.
У понеділок, 2 січня, російська влада Севастополя також заявляла про атаку безпілотників. Вибухи було чути в Сімферополі та Сімферопольському районі.
Від серпня 2022 року в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках» та «роботою ППО». Російський голова окупованого півострова Сергій Аксьонов назвав безпілотники «основною загрозою» для Криму.
Російські збройні сили втратили понад 700 військових за добу – дані ЗСУ
Армія Росії втратила близько 720 людей особового складу за добу, йдеться в зведенні Генерального штабу Збройних сил України вранці 4 січня.
Командування оцінює загальні втрати російських військ з 24 лютого в 108 910 людей.
Крім того, за даними ЗСУ, армія Росії втратила:
- 3 038 танків (+2)
- 6 106 бойових броньованих машин (+6)
- 2 039 артилерійських систем (+6)
- 424 реактивних систем залпового вогню
- 215 засобів протиповітряної оборони (+1)
- 283 літаки
- 270 гелікоптерів
- 1 842 безпілотника оперативно-тактичного рівня (+3)
- 723 крилаті ракети
- 16 кораблів
- 4 745 автомобілів і автоцистерн (+10)
- 181 одиниць спеціальної техніки
Штаб зазначає, що дані уточнюються.
Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив 10 листопада, що втрати Росії у війні становлять не менше ніж 100 тисяч убитими та пораненими.
ЗСУ, за словами Міллі, ймовірно, зазнали аналогічних втрат. Крім того, він повідомив, що з початку війни в Україні загинули близько 40 тисяч цивільних жителів.
Росія не розкриває дані щодо своїх загиблих. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня, повідомивши про загибель 5937 осіб.
Російські атаки змушують Україну будувати децентралізовану енергетичну систему – Шмигаль
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 3 січня назвав основні завдання енергетики на 2023 рік.
«Успішно завершити опалювальний сезон, відновити пошкодження, які завдали війська Росії, забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури, посилити безпеку енергооб’єктів, особливо АЕС», – перерахував він.
За словами голови Кабінету міністрів, російська агресія зробила ще більш актуальною декарбонізацію енергетики і перехід на відновлювані джерела: сонячну, вітрову та гідрогенерацію, а також водневі технології.
Як цитує пресслужба уряду, Шмигаль додав, що російські атаки «штовхають до корінної реформи – побудови децентралізованої енергетичної системи», яка буде менш вразливою до нападів.
«Ідеться про створення мініелектростанцій та малих об’єктів генерації, імплементованих в наявну енергосистему», – сказав він.
Крім того, голова уряду анонсував реформу Державного резерву, яка передбачатиме формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. Також Кабмін планує продовжити інвестувати у збільшення власного видобутку газу.
Росія з використанням безпілотників і ракет розпочала масовані удари по українській енергетичній системі в жовтні. За цей час їй вдалося вивести з ладу значну частину системи, в Україні здійснюються як планові, так і екстрені відключення електроенергії.
«Через річку передавали ліки та інформацію для ЗСУ» – жителі Новодмитрівки про пів року окупації
Вадим Біланенко – житель села Новодмитрівка, що на правобережній Херсонщині, пів року прожив в російській окупації. Про те, як переправляли річкою людям продукти та гроші, про ставлення окупантів до місцевих жителів та допомогу ЗСУ чоловік розповів проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».
Армія РФ обороняється на Новопавлівському, Запорізькому та Херсонському напрямках – Генштаб
Російські війська протягом попередньої доби завдали семи ракетних, 18 авіаційних ударів та здійснили понад 85 обстрілів із реактивних систем залпового вогню, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 4 січня.
Зокрема, обстрілів зазнала цивільна інфраструктура Краматорська, Запоріжжя та Херсону, є постраждалі серед мирних жителів.
«Окупанти зосереджують зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському та намагаються покращити тактичне положення підрозділів своїх військ на Куп’янському, Лиманському та Авдіївському напрямках. На Новопавлівському, Запорізькому та Херсонському напрямках ворог обороняється», – повідомляє штаб.
Протягом попередньої доби українські війська відбили атаки Росії в районах Стельмахівки й Білогорівки Луганської області, а також Соледару, Красної Гори, Бахмуту, Майорська, Мар’їнки, Новомихайлівки, Побєди і Красногорівки на Донеччині.
«Ворог продовжує зазнавати втрат. Зокрема, підтверджено ураження противника 2 січня в районах населених пунктів Токмак, Мелітополь, Бердянськ, Пологи та Василівка Запорізької області: знищено два склади боєприпасів, до 10 одиниць військової техніки різного типу, уражено 2 пункти дислокації окупантів, ліквідовано та поранено до 260 військовослужбовців збройних сил Російської Федерації», – йдеться в зведенні.
Командування також звітує про 12 ударів по районах зосередження російського особового складу та удар по позиції зенітно-ракетного комплексу противника.
Росія має «проблематичну» підготовку артилеристів і танкістів для використання як піхоти – ISW
Недоліки підготовки мобілізованих і надалі підважують спроможності армії Росії, вважають у американському Інституті вивчення війни (ISW). Відповідний звіт установа оприлюднила увечері 3 січня.
«Системні перебої в російському апараті формування збройних сил продовжують негативно впливати на кадровий потенціал на шкоду оперативній спроможності Росії в Україні», – йдеться в звіті.
ISW вказав на заяви російських військових блогерів, за якими командування відрядило військових, яких після мобілізації навчали на артилеристів чи танкістів, до піхотних дивізій в Україні без формальної піхотної підготовки.
«Хоча використання особового складу непіхотних підрозділів на позиціях піхоти не є незвичайним, практика російських військ у цьому випадку, ймовірно, дуже проблематична. Перед відправкою на передову збройні сили Росії надто мало часу приділяли підготовці мобілізованого особового складу для використання у видах військ, у яких вони раніше проходили службу. Додатковим спеціальностям навчити їх точно не встигли», – вважають аналітики.
Інститут припускає, що, позаяк російська армія зазнала втрат в артилерії та бронетехніці в Україні, вона має надлишок особового складу, навченого використанню цієї військової техніки. При цьому речник українського Східного угруповання військ полковник Сергій Череватий, якого цитує ISW, раніше заявляв, що російські війська на сході України ведуть артилерійський вогонь із приблизно третиною рівня, ніж влітку 2022 року.
«Зменшення активності вогню російської артилерії, ймовірно, є результатом виснаження запасів боєприпасів, враховуючи повідомлення про те, що російські війська навмисно перекидають боєприпаси з однієї ділянки фронту на іншу. Введення погано навчених артилеристів у піхотні підрозділи без підготовки їх до піхотних бойових дій, ймовірно, зробить їх не більш ніж гарматним м’ясом», – підсумовує звіт.
За останніми даними Генштабу ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила близько 107 440 військових.
Росія не розкриває дані щодо своїх загиблих. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня, повідомивши про загибель 5937 осіб.
Втратити ногу у бою і прагнути повернутися у стрій: як в Україні протезують травмованих військових
В Україні не вистачає реабілітаційних центрів і фахових протезистів, про це говорять, як у Міністерстві охорони здоров’я, так і самі протезисти. Адже через війну число військових і цивільних осіб, які потребують протезування і реабілітації після поранення постійно зростає.
Близько 50 українських захисників безкоштовно протезували у Львові протягом трьох місяців роботи мобільної майстерні протезування, яка є одним із проєктів майбутнього Національного реабілітаційного центру «Незламні» («Unbroken Ukraine»).