Доступність посилання

ТОП новини
Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. На фото: чоловік їде на велосипеді повз зруйнований міст у Покровську, 19 грудня 2024 року
Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. На фото: чоловік їде на велосипеді повз зруйнований міст у Покровську, 19 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У кількох областях України вночі 4 січня оголошували повітряну тривогу

Перед 1:00 4 січня у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Полтавській, Сумській та Харківській областях оголошувалася повітряна тривога (в окупованому Криму та частково окупованій Луганщині так тривога триває безперервно). Близько 1:30 влада оголосила про відбій тривоги в більшості областей – крім Миколаївської.

Пізно ввечері 3 січня російські військові атакували ракетами околиці Запоріжжя, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Старух. «У результаті прильоту на обʼєкті цивільної інфраструктури виникла пожежа. За попередніми даними, одна людина поранена. На місці працюють відповідні служби», – вказав чиновник.

31 грудня і 1 січня російські військові здійснили серію атак в Україні з використанням безпілотників іранського походження та ракет. Унаслідок цих атак енергетична структура України очевидних ушкоджень не зазнала, електропостачання перед Новим роком і в перші дні січня здійснювалося майже без ускладнень.

Число загиблих у Макіївці російських військових зросло до 89 – Міноборони Росії

Російське військове відомство оновило дані про число загиблих унаслідок удару ЗСУ по місцю розташування російських військових у Макіївці на окупованій Донеччині. За оновленими даними, які оприлюднило російське державне інформаційне агентство «РИА Новости», загинули 89 осіб із числа розміщених у ПТУ №19.

Про удар по Макіївці першими повідомили російські пропагандистські канали. Зокрема, російський провоєнний канал «Царьград» повідомив, що в місцевих чатах кількість загиблих оцінюють «сотнями людей». Проросійський канал «Оперативные сводки» повідомив про 500 загиблих.

Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України 1 січня повідомило про кілька сотень загиблих російських військових в Макіївці. За даними управління, російських військових і мобілізованих завезли до будівлі Політехнічного училища №19, у результаті «необережного поводження з нагрівальними приладами», нехтуванням заходів безпеки, курінням у невстановленому місці», загинули 400 людей.

Російські військові атакували Запоріжжя ракетами, горить обʼєкт інфраструктури – Старух

Російські військові пізно ввечері 3 січня атакували ракетами околиці Запоріжжя, повідомив у телеграмі голова обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«Ворог знову атакував ракетами околиці Запоріжжя. В результаті прильоту на обʼєкті цивільної інфраструктури виникла пожежа. За попередніми даними, одна людина поранена. На місці працюють відповідні служби», – вказав чиновник.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, звук прильотів може свідчити про високу ймовірність використання ракет С-300 – це перероблені для використання в режимі «земля – земля» ракети ППО. Їхня точність під час такого використання нижча, максимальна дальність польоту не перевищує 150 кілометрів.

31 грудня і 1 січня російські військові здійснили серію атак в Україні з використанням безпілотників іранського походження та ракет. Унаслідок цих атак енергетична структура України очевидних ушкоджень не зазнала, електропостачання перед Новим роком, а також у перші дні січня здійснювалося майже без ускладнень.

Перестрахувальники відмовляються працювати з Росією, Білоруссю та Україною – Reuters

Частина міжнародних перестрахувальних компаній (це компанії, які страхують ризики страхувальників) з початку 2023 року стала відмовлятися від покриття ризиків у Росії, Україні та Білорусі. Про це 3 січня повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела в галузі.

За словами голови Gallagher Re International Джеймса Вікерса, багато учасників ринку вирішили, що через продовження війни в Україні є серйозні ускладнення з оформленням страховок, що покривають ці країни. І оскільки перестрахувальники не хочуть переукладати поліси, то й страхувальники, які не можуть гарантувати свої ризики, все менш схильні працювати на нестабільному ринку.

Будь-яке підвищення ставок перестрахувальників, імовірно, позначиться на корпоративних клієнтах страхових компаній. Це може призвести до зростання цін на страхування, пояснили Reuters учасники ринку.

Страхувальники суден, наприклад, уже заявили, що йдуть із ринку. Ставки авіаперестрахування зросли на 200 відсотків через лізингові літаки, що «застрягли» в Росії. «Сектор переживає найбільше зростання цін щонайменше з 2001–2006 років», – заявив Дейвід Фландро, голова аналітичного відділу компанії Howden, яка надає страхові брокерські послуги.

Сунак у розмові з Зеленським пообіцяв довгострокову підтримку Україні

Британський премʼєр-міністр Ріші Сунак заявив Володимиру Зеленському в телефонній розмові 3 січня, що український президент може розраховувати на підтримку Великої Британії в довгостроковій перспективі.

«Лідери обговорили жахливі атаки безпілотників на Україну в останні дні», – ідеться в заяві речника, оприлюдненій після розмови двох лідерів.

«Прем’єр-міністр сказав, що Україна може розраховувати на продовження підтримки Великої Британії в довгостроковій перспективі, про що свідчить нещодавня поставка понад 1000 протиповітряних ракет», – цитує агенція Reuters заяву.

«Погодилися активізувати наші зусилля для наближення перемоги вже цьогоріч. Маємо для цього конкретні рішення», – написав про цю розмову президент України в твітері.

Французький виробник контейнерів для зрідженого природного газу йде з Росії

Французька інжинірингова компанія GTT (Gaztransport & Technigaz) оголосила про припинення роботи в Росії. У її повідомленні йдеться, що рішення ухвалене після ретельного аналізу восьмого та девʼятого пакетів санкцій Євросоюзу, запроваджених через війну Росії проти України.

З 8 січня GTT зупинить контракт із російською судноплавною компанією «Звезда» щодо будівництва 15 газовозів криголамного класу. Участь французької компанії обмежиться завершенням проєктів двох суден. GTT також повідомила, що більше не включатиме в свій план замовлень проєкти в Росії.

Водночас GTT нагадала, що на азійських суднобудівних заводах виконуються замовлення, які стосуються шести криголамних танкерів та двох плавучих сховищ зрідженого природного газу та призначені спеціально для російських арктичних проєктів. «Наразі ці проєкти реалізовуються у звичайному режимі», – зазначили у французькій компанії.

Компанія GTT є світовим лідером із виробництва кріогенних мембранних контейнерних систем, які використовують для перевезення та зберігання зрідженого природного газу. Ці контейнери необхідні для безпечного зберігання палива у великих обсягах при температурі до мінус 163 градусів за Цельсієм.

У березні Financial Times повідомляла, що газові проєкти Росії в Арктиці можуть опинитися під загрозою через рішення закордонних виробників контейнерів для перевезення газу припинити співпрацю з російськими компаніями. За даними видання, найбільше на проєкти в Арктиці має вплинути відхід GTT.

Ув'язнення Ірини Данілович та інші справи: порушення прав людини у 2022 році в окупованому Криму

Початок нового року, традиційно – це серйозний і важливий привід для того, щоб підбити підсумки з правами і свободами в анексованому Криму в 2022 році. Спробуємо розібратися, який вплив на них мало повномасштабне вторгнення Росії в Україну, які нові тенденції спостерігалися у цій сфері та чого чекати кримчанам у найближчому майбутньому.

Навіть до початку війни було очевидно, що російські силовики не мають наміру зменшувати обороти репресій в окупованому Криму. Наприклад, 18 лютого вони продемонстрували, що не збираються відмовлятися від широко запровадженої у 2021 році практики масових затримань людей, які збираються під кримськими судами під час політично вмотивованих судових процесів.

З початком масштабної війни кількість порушень Росією прав і свобод у Криму різко пішла вгору. Як неодноразово наголошувалося в доповідях правозахисних організацій, усе це відбувалося на тлі масштабних воєнних злочинів в інших регіонах України і тому залишилося абсолютно за рамками суспільної уваги, прикутої до моторошних подій у Бучі, Маріуполі, Ізюмі та інших регіонах України.

Тим часом силовики намагалися, щоб і з Криму потік інформації суттєво скоротився. Було викрадено та згодом заарештовано громадянську журналістку Ірину Данілович, прокотилася хвиля демонстраційних арештів незалежних адвокатів, а також обшуків і арештів найбільш активних кримськотатарських правозахисників та активістів.

Повністю текст читайте тут

Меладзе після «Героям слава»: «живу з відчуттям горя»

Співак Валерій Меладзе відповів на хвилю критику в Росії, що виникла після того, як у мережі поширилося відео з концерту в Дубаї, де співак тихо каже «Героям слава» на фразу «Слава Україні» одного з глядачів.

Меладзе написав, що не намагається нікому догодити і вже 10 місяців живе з «з відчуттям тяжкості та горя», оскільки його «дуже улюблені народи перебувають у конфлікті, в якому гинуть люди».

Російські політики пропонують позбавити громадянства Росії та «всіх звань» співака Валерія Меладзе. З такою ініціативою 2 січня виступили член Ради федерації Олена Афанасьєва та депутат Державної думи Сергій Миронов.

Раніше в мережі зʼявилося відео, на якому Меладзе спілкується з шанувальником начебто на корпоративі в Дубаї. На цих кадрах чоловік, який залишився за кадром, попросив співака передати привіт його дружині й додав «Слава Україні!» У відповідь співак, прибравши мікрофон від обличчя, тихо відповів «Героям слава!» Вчинок артиста викликав бурхливу реакцію чоловіка, той назвав його «красунчиком». Меладзе попросив чоловіка поводитися тихіше, зазначивши, що він «поза політикою».

57-річний Валерій Меладзе народився в грузинському місті Батумі, в 1989 році закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут, популярним співаком у Росії став у 1990-х роках. Старший брат Валерія Костянтин Меладзе є музичним продюсером і заслуженим діячем мистецтв України. Після початку російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року переїхав із дружиною до Італії.

Мережа прокремлівських агентів намагається налаштувати німців проти США і України – Reuters

У Німеччині діє мережа прокремлівських агентів, які намагаються налаштувати Німеччину проти України, поширюючи прокремлівську риторику та виступаючи проти підтримки Берліном України. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

За даними агенції, прокремлівські агенти організовують у німецьких містах акції під прапорами Росії та Німеччини, закликаючи німецький уряд розірвати зв’язки із західною коаліцією, яка підтримує Україну, та піти на примирення з Росією.

В одній із подібних акцій у Кельні у вересні 2022 року взяли участь близько двох тисяч протестувальників, які вимагали, щоб Берлін переглянув свою підтримку України.

Під час акції один із правих німецьких політиків Маркус Бейзіхт, виступаючи із кузова вантажівки вигукував, що німці «повинні перестати бути васалами американців».

Далі читайте тут

Гендиректор Yasno назвав причини відсутності відключень електрики у святкові дні

Енергетики Києва повернулися до стабілізаційних графіків відключень електрики, але поки що здатні уникати масштабних вимкнень, повідомив увечері 3 січня генеральний директор компанії-постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко.

«Тепла погода та вихідні на виробництвах і бізнесах дали змогу провести свята практично без відключень. Але зараз усі повертаються. І щоб не нашкодити системі, колеги повинні стежити за потужністю, що ми споживаємо. Поки що прогнози втішні. На Київ подаються значні обсяги електроенергії, тому ми цілком у графіках, не перевищуючи обмежень. Це означає, що в білих та світло-сірих зонах схеми світло має бути. Інших відключень поки що не планується. Звісно, якщо не буде нових атак», – наголосив Коваленко.

Водночас високою залишається ймовірність локальних аварійних відключень, наголосив фахівець.

«Для того, щоб аварій траплялося менше, після включення світла, не вмикайте всі енергоємні прилади одночасно, оскільки це може викликати перевантаження обладнання», – наголосив Сергій Коваленко.

Путін доручив показати у кінотеатрах Росії фільми про війну проти України

Президент Росії Володимир Путін доручив міністерству культури забезпечити показ у російських кінотеатрах документального кіно, присвяченого так званій «спеціальній військовій операції» та «боротьбі з поширенням неонацистської та неофашистської ідеології».

Також відомство має організувати фестиваль патріотичного документального кіно. Пропозиції про це міністр культури Ольга Любімова має підготувати до 1 лютого 2023 року.

У дорученнях уряду, сформованих за підсумками листопадової зустрічі Путіна з солдатськими матерями, також йдеться, що міністерство оборони має сприяти російським документалістам у підготовці кінематографічного матеріалу про учасників «спецоперації», які «виявили відвагу, мужність і героїзм».

Крім того, міністерства культури та освіти мають до 1 квітня 2023 року створити «громадські простори, арт-обʼєкти та шкільні музеї» про учасників «спецоперації» та провести у російських школах уроки з цієї теми.

Російський удар по Дружківці: чи був там HIMARS?

Залужний розповів, де найбільш складна ситуація на фронті

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що найбільш складною на фронті залишається ситуація на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ. Про це Залужний повідомив у Facebook після першої у цьому році телефонної розмови з головою об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі.

За його словами, важкі бої ведуться на рубежі Сватове-Кремінна, а також у напрямку Лисичанська.

«Найбільш складною ситуація залишається на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ. Там ворог фактично по трупах своїх намагається просуватися вперед, але підрозділи Сил оборони ціною надзусиль стримують ворожий наступ. На Донецькому напрямку нам вдалося утримати позиції навколо Авдіївки та продовжити контрнаступальні дії. Ми надійно тримаємо оборонні рубежі на Запорізькому напрямку і докладаємо зусиль для захисту від ворожих обстрілів Херсону, передусім мирних мешканців та обʼєктів критичної інфраструктури міста», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Що має бути з Донбасом у 2023-му? Українці і Захід кардинально змінили свої погляди

Валерій Залужний повідомив, що ситуація на кордоні з Білоруссю є повністю контрольованою.

Раніше Валерій Залужний повідомляв, що у 2022 році українські військові звільнили 40% окупованих після 24 лютого територій та 28% від всіх окупованих територій. На сьогодні, за його даними, українські військові продовжують стримувати противника на сухопутній ділянці протяжністю 3786 кілометрів, активна лінія фронту – 1500 кілометрів.

Війська РФ посилюють своє угруповання на Новопавлівському напрямку – Генштаб ЗСУ

Російські війська посилюють своє угруповання на Новопавлівському напрямку, перекидаючи підрозділи з Херсонського напрямку, повідомляє у фейсбук Генеральний штаб ЗСУ.

«Противник, намагаючись взяти під повний контроль території Донецької та Луганської областей зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському напрямку. Російські окупанти роблять спроби покращити тактичне положення на Лиманському та Авдіївському напрямках, підсилюють угруповання на Новопавлівському напрямку за рахунок підрозділів, перекинутих з Херсонського напрямку», – йдеться у повідомленні.

За даними штабу, на Новопавлівському напрямку російські війська з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії обстріляли райони населених пунктів Времівка, Велика Новосілка, Нескучне, Вугледар, Микільське Донецької області.

У Генштабі зауважують, що противник не відмовляється від планів щодо виходу на адміністративний кордон Донецької області, а основні зусилля зосереджує на підтримці наступального потенціалу та поповненні втрат.

Ракетний удар по Дружківці: в ОП уточнили наслідки атаки

Через російський ракетний удар по Дружківці на Донеччині загинула людина, повідомив заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко.

«По Дружківці завдали два удари з ракетного комплексу «Іскандер», пошкоджено житловий сектор, льодову арену та промисловий сектор. Одна людина загинула, ще одна поранена», – сказав Тимошенко у відео, опублікованому в телеграмі.

Увечері 2 січня російські військові завдали двох ракетних ударів по місту Дружківка Донецької області. За даними заступника керівника Офісу президента України Кирила Тимошенка, одна ракета вдарила по центру міста. Повідомлялося про двох поранених.

Читайте також: Кулеба запросив тих, хто за «спорт поза політикою», відвідати льодову арену у Дружківці

Хокейний клуб «Донбас», який є восьмиразовим чемпіоном України, повідомив, що в результаті ракетного обстрілу було зруйновано льодову арену «Альтаїр». За повідомленням, це «вже третя домівка, яку втратив донецький клуб через російських окупантів – Палац спорту «Дружба» у Донецьку, Mariupol Ice Center, а тепер «Альтаїр».

«Страждання об’єднало нас»: у підземному сховищі у звільненому Ізюмі знову стало тихо (фоторепортаж)

Під час російської окупації Ізюму, Андрій Плешан у своєму надійному підвалі 19-го століття прихистив до 60 людей, серед них і немовля. До російського широкомасштабного вторгнення, це підземелля слугувало укриттям лише під час Другої світової війни. Джерело: AFP

Фото дивіться тут

Кулеба запросив тих, хто за «спорт поза політикою», відвідати льодову арену у Дружківці

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив спортивних функціонерів, які виступають за «спорт поза політикою», відвідати льодову арену у Дружківці.

«Я запрошую всіх спортивних функціонерів, які хочуть дозволити російським спортсменам виступати на міжнародних змаганнях, бо, як то кажуть, «спорт поза політикою», відвідати зруйновану «політично нейтральним» обстрілом Росії льодову арену «Альтаїр» у Дружківці», – написав він у твіттері.

Увечері 2 січня російські військові завдали двох ракетних ударів по місту Дружківка Донецької області. За даними заступника керівника Офісу президента України Кирила Тимошенка, одна ракета вдарила по центру міста.

Хокейний клуб «Донбас», який є восьмиразовим чемпіоном України, повідомив, що в результаті ракетного обстрілу було зруйновано льодову арену «Альтаїр». За повідомленням, це «вже третя домівка, яку втратив донецький клуб через російських окупантів – Палац спорту «Дружба» у Донецьку, Mariupol Ice Center, а тепер «Альтаїр».

У ЗСУ повідомили про знищення двох російських складів боєприпасів на напрямку Кремінна-Сватове

На напрямку Кремінна-Сватове українські військові знищили два російських склади боєприпасів та склад паливо-мастильних матеріалів, заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

«Поки немає можливості прямого контрнаступу, там відбувається системне знищення логістики складів, командних пунктів ворога. Лише за цю добу було знищено два польових склади боєприпасів та склад паливо-мастильних матеріалів. Тобто бойова робота йде постійно, вона не завжди така помітна у взятті населених пунктів. Але коли для цього визріває момент, ЗСУ обов'язково це роблять. Треба враховувати всі фактори – від погоди до наявності необхідних ресурсів», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його даними, до напрямку Кремінна-Сватове російські війська підтягують туди свої сили, намагаються облаштувати інженерні споруди, але ініціатива і контроль ситуації «все ж таки більше за українською стороною».

СБУ затримала у Херсоні жінку, яка допомагала перекидати в Україну російські ешелони

Служба безпеки України затримала у Херсоні колишню очільницю «філії російської залізниці», яка допомагала перекидати в Україну військові ешелони РФ.

Як повідомляє пресслужба, йдеться про колишню посадовицю підприємства залізничного транспорту, яка під час окупації міста приєдналась до місцевої окупаційної адміністрації, очоливши створене агресором «підприємство промислового залізничного транспорту «Херсонської залізниці».

«На цій «посаді» допомагала ворогу налагодити залізничне сполучення з українським містом для забезпечення потреб окупаційних угруповань на південному фронті. Насамперед зловмисниця сприяла транспортуванню військової техніки, озброєння та боєприпасів з території РФ до тимчасово захопленої частини Херсонщини», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, жінка також організувала розграбування технологічного обладнання рухомого складу місцевого підприємства української залізниці для його передачі країні-агресору.

Крім цього, вона особисто закликала місцевих жителів підтримати російських загарбників і вступати до лав окупаційної установи, обіцяючи лояльне ставлення окупантів та виплату «зарплат» в російських рублях, додають в СБУ.

Після звільнення Херсона співробітники СБУ затримали жінку та повідомили їй про підозру за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Українські військові деокупували Херсон у листопаді 2022 року, місто перебувало під російською окупацією понад вісім місяців.

У соцмережах повідомляють про звуки вибухів на півночі Криму

На півночі Криму 3 січня чутно вибухи, повідомляють кримські телеграм-канали.

«Джанкойці, попередньо спрацювала система ППО», – йдеться у повідомленні каналу «Типичный Джанкой».

Про «роботу ППО» та «знищену ціль» в Джанкої написали телеграм-канали «ЧП/Крым» та «ТалипоV Online Z».

У телеграм-каналі «Мы з Джанкоя» з'явилося повідомлення: «Не панікуємо, схоже на ППО, пишуть підписники».

Російська влада міста ситуацію не коментувала.

2 січня російська влада Севастополя заявила про атаку безпілотників. Вибухи було чутно у Сімферополі та Сімферопольському районі.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG