Доступність посилання

ТОП новини
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Обстріл передмістя Запоріжжя: пошкоджені будівлі і енергетична інфраструктура – Старух

Російські війська обстріляли околиці Запоріжжя вночі проти 29 грудня, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«Вночі ворог вчергове обстріляв передмістя Запоріжжя. Ракетами зруйновані кілька будівель, пошкоджені газогін та лінія електропостачання», – заявив він.

За даними голови області, внаслідок обстрілу ніхто не постраждав.

Запоріжжя та область регулярно зазнають російських ударів.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

ISW припускає, що російський наступ на Бахмут «сягає кульмінації»

Наступ Росії на Бахмут, ймовірно, сягнув своєї пікової точки, припускають аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) у звіті від 28 грудня.

ISW наводить визначення кульмінації з військової доктрини США як «точки, в якій збройні сили більше не мають спроможностей продовжувати свою форму операції, наступальної чи оборонної» і «момент, коли збройні сили більше не можуть продовжувати атаку і мають зайняти оборонні позиції або взяти операційну паузу».

«Якщо російські сили в Бахмуті справді досягли кульмінації, вони все одно можуть продовжувати агресивні наступи. Російські сили, що досягнули кульмінації, можуть продовжувати здійснювати неефективні напади на Бахмут силами окремих загонів, хоча ці напади навряд чи приведуть до значних операційних успіхів», – йдеться в звіті.

Росія випустила по Харкову 13 дронів Shahed, 11 із них збили – Генштаб ЗСУ

Російська армія завдала 30 авіаційних і сім ракетних обстрілів по Україні, а також здійснила 70 обстрілів із реактивних систем залпового вогню протягом доби 28 грудня, повідомляє Генеральний штаб.

«Цієї ночі російські окупанти вчергове завдали удару по енергетичній інфраструктурі Харкова, застосувавши для цього 13 іранських БпЛА «Шахед-136». 11 цих дронів підрозділи Сил оборони України збили», – додає він у ранковому зведенні.

За даними командування, російські війська продовжують наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках, а також спроби покращити тактичне положення на Лиманському напрямку.

Читайте також: Росія вивела два ракетоносії в Чорне море – ОК «Південь»

«Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка, Андріївка, Площанка і Червонопопівка Луганської області та Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Підгородне, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Авдіївка, Красногорівка, Мар’їнка та Побєда на Донеччині», – йдеться в повідомленні.

Штаб звітує про 17 ударів по районах зосередження російських військ та чотири удари по позиціях їхніх зенітно-ракетних комплексів.

Росія вивела два ракетоносії в Чорне море – ОК «Південь»

У Чорному морі чергують два надводних ракетоносії, повідомляє оперативне командування «Південь» вранці 29 грудня.

«Ворог вивів на бойове чергування в Чорному морі два надводних ракетоносії. Готовність до пуску 16 «Калібрів», – йдеться в повідомленні.

Згодом командування уточнило, що йдеться про надводний і підводний ракетоносії і готовність до пуску 20 ракет.

Наразі в більшості регіонів України триває повітряна тривога через активність російської авіації.

24 грудня ОК «Південь» повідомило, що армія РФ може готуватися до чергового масованого ракетного удару по Україні.

Кім заявив про збиття дронів, частина летить «у бік Умані»

Голова Миколаївської обласної військової адміністрацій Віталій Кім повідомив про збиття іранських дронів, запущених Росією по Україні.

«Багато збиттів скрізь (по Україні). Сім хвилин тому пролетіли два «мопеди» повз Первомайськ у бік Умані. На радарі видно не було. І Одеса під загрозою», – написав Кім у телеграмі близько 22:00.

Тим часом, повітряне командування «Схід» повідомило, що над Дніпропетровською областю сили протиповітряної оборони знищили п’ять російських безпілотників.

«На Дніпропетровщині підрозділами повітряного командування «Схід» знищено п’ять БПЛА противника (імовірно «Шахеди»)», – йдеться в повідомленні.

Раніше у телеграм-каналах повідомляли про вибухи у Херсоні й Дніпрі.

На даний час у низці областей України оголошена повітряна тривога, зокрема на Черкащині, Дніпропетровщині, в Запорізькій області, Харківщині, Донеччині.

28 грудня речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат повідомив у телемарафоні, що з вересня українські військові збили 850 російських ракет і дронів.

«Всі взяли дату 10 жовтня від першого масованого ракетного обстрілу за початок відліку атак на енергетичну інфраструктуру. Але насправді вдарили по Харківській ТЕЦ ще 11 вересня. Тоді вони почали нападати на нашу критичну інфраструктуру. З цього часу (вересня – ред.)вже приблизно вже більш як 420 ракет і 430 дронів-камікадзе були збиті протиповітряною обороною, атакувала більша кількість», – повідомив він.

Перед цим у Повітряних силах ЗСУ повідомили, що українські військові вже збили 70 із 250 нових дронів, які Росія отримала від Ірану.

Росія з використанням безпілотників і ракет уже кілька місяців проводить масовані удари по українській енергетичній системі. Перший масований удер стався 10 жовтня. За цей час їй вдалося вивести з ладу значну частину системи, в Україні здійснюються як планові, так і екстрені відключення електроенергії.

За даними Офісу президента, від 24 лютого армія РФ випустила по Україні понад 4500 ракет, кожна п’ята з них – із моря.

«Попереду теж непростий рік»: Зеленський закликав підтримувати воїнів та одне одного

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні попросив українців більше звертати увагу на тих, хто поряд, та підтримувати українських воїнів.

«Старайтеся підтримати тих, хто воює за нашу державу. Наша з вами увага до інших, коли її може не вистачати від когось із рідних – з різних причин, – наші з вами слова, які можуть зігріти тих, хто поруч, коли події надто холодні, і наша з вами турбота одне про одного, коли обставини випробовують, – усе це теж наш спільний захист», – звернувся Зеленський.

Президент сказав, що українці не втратили людяності, хоч і пережили «страшні місяці».

«І не втратимо її, хоча попереду теж непростий рік. Ми дійдемо до перемоги. І маємо зробити це дійсно разом. Дбайте про Україну, цінуйте одне одного і робіть усе, щоб допомогти нашим воїнам», – звернувся Зеленський.

Раніше сьогодні під час виступу в парламенті зі щорічним посланням Зеленський сказав, що «Україна стала одним з глобальних лідерів». За його словами, «завдяки українцям світ згадує, що таке – бути переможцями. Наступного року ми це тільки посилимо».

«Історичний крок» у припиненні залежності від російського газу. У Фінляндію прибув плавучий LNG-термінал

Перший у Фінляндії плавучий термінал скрапленого природного газу (LNG) пришвартувався 28 грудня в південному порту Інкоо, звідки він постачатиме газ у скандинавську країну, відрізану від імпорту російського газу на початку цього року через війну Росії в Україні.

Масивне судно Exemplar, що належить американській компанії Excelerate Energy, має запрацювати з початку 2023 року.

Державна компанія Gasgrid Finland назвала цей крок «історичним». Компанія наголосила, що Фінляндія «назавжди припинить свою залежність від російського газу і значно покращить безпеку постачання суспільства».

Фінська компанія опублікувала фотографію в твітері і повідомила, що Exemplar «безпечно став на якір» у порту, розташованому приблизно за 60 кілометрів на захід від столиці Гельсінкі.

Судно буде перетворювати скраплений природний газ у газоподібний стан, потім він буде подаватися у фінську мережу для розподілу, пише агентство AP.

Російський енергетичний гігант «Газпром» у травні припинив експорт газу до сусідньої Фінляндії, посилаючись на відмову Гельсінкі платити за паливо в рублях, як того вимагав від європейських країн президент Росії Володимир Путін після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

У Латвії вирішили не позбавляти співробітників телеканалу «Дождь» робочих віз

Управління у справах громадянства та міграції (PMLP) Латвії ухвалило рішення зберегти візи співробітникам телеканалу «Дождь», який раніше був позбавлений ліцензії на мовлення Національною радою з електронних ЗМІ, передає видання Delfi.

Після того, як Нацрада анулювала «Дождю» ліцензію на мовлення, PMLP розпочало процес оцінки віз для співробітників каналу, які дають право на працевлаштування та видаються на один рік.

У свою чергу, керівництво «Дождя» пояснило PMLP, що мета візи – працевлаштування – залишається актуальною, оскільки співробітники компанії продовжують створювати контент для поширення в соціальних мережах і на цифрових каналах.

У процесі оцінки PMLP дійшло висновку, що співробітники «Дождя», які отримали такі візи, можуть залишатися в Латвії і продовжувати працювати при збереженні мети візи. У PMLP також зазначили, що нині не мають правових підстав анулювати візи працівникам телеканалу.

2 грудня Національна рада з електронних засобів масової інформації (NEPLP) Латвії оштрафувала телеканал «Дождь» на 10 тисяч євро за показ в ефірі мапи з окупованим Кримом у складі Росії та слова «наша армія» стосовно російської армії. Днем раніше, закликаючи глядачів ефіру писати про порушення при проведенні мобілізації та воєнні злочини, ведучий Олексій Коростельов сказав: «Ми сподіваємося, що багатьом військовослужбовцям у тому числі ми змогли допомогти, наприклад, з оснащенням і просто елементарними зручностями на фронті».

Головний редактор «Дождя» Тихон Дзядко після інциденту заявив, що телеканал не займається передачею спорядження будь-якій армії, в тому числі – російській. За його словами, ведучий в ефірі обмовився, за що був звільнений. Зображення Криму у складі Росії Дзядко назвав «помилкою дизайнера».

8 грудня мовлення телеканалу в Латвії, Литві та Естонії було припинено. Ведучого каналу Олексія Коростельова внесли до «чорного списку» громадян, яким заборонено в’їзд до країни.

Киянам підготували брошуру з назвами перейменованих у 2014-2022 роках вулицями

У Київміськадміністрації повідомили про сформовану єдину брошуру, де зібрані всі перейменовані об’єкти вуличної мережі Києва протягом 2014-2022 років.

«За цей час нові назви отримали 436 вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ. Практично половина з них – 202 об’єкти – перейменовано цього року, після початку повномасштабного вторгнення РФ в рамках процесу дерусифікації за окремою процедурою», – повідомили в КМДА.

Повідомляється, що у збірнику для зручності ерейменовані вулиці згруповані відповідно до районів столиці. Брошура доступна онлайн. Крім того, збірник можна буде знайти у Vcentrі HUB, ЦНАПах, районних державних адміністраціях тощо.

У КМДА нагадують: у разі перейменування вулиці, документи змінювати не потрібно, адже нова назва не є зміною місця проживання. Також лишаються чинними документи, які засвідчують право власності на нерухомість. Але, якщо юридична особа зареєстрована на вулиці, яка змінила назву, необхідно вносити зміни в установчі документи, скоригувати дані про ФОП.

З початком російського повномасштабного вторгнення влада Києва пожвавила процес вилучення символів і назв, пов’язаних із РФ та заміни радянських і російських топонімів на об’єктах міста.

Терехов «свідомо перейшов на українську» в інтерв’ю, з харків’янами іноді спілкується «слобожанською мовою»

Міський голова Харкова Ігор Терехов в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що свідомо перейшов на українську в інтерв’ю, однак із харків’янами іноді спілкується «слобожанською мовою».

«Так, це свідомий перехід, бо я казав те, що офіційно в інтерв’ю я буду спілкуватися виключно українською мовою. А те, що стосується моїх зустрічей із харків’янами, то ми розмовляємо на різних мовах, в тому числі українською, «слобожанською мовою». Тому я вважаю це правильним рішенням», – сказав Терехов.

На уточнююче запитання щодо «слобожанської мови», Терехов відповів, що «це такий собі слобожанський говір».

«Ви знаєте, що таке тремпель? Так, це вішак. Ще є дуже багато таких висловлювань, які присутні тільки на Слобожанщині, це такий собі слобожанський говір, будемо так казати», – зазначив мер Харкова.

2 грудня міський Харкова Ігор Терехов сплатив штраф через порушення мовного закону, бо звертався до харків’ян російською мовою. Про це повідомила заступниця міського голови Харкова Тетяна Чечетова-Терашвілі у відповіді на запит «Суспільне Харків».

Відключення стають більш прогнозованими – компанія Yasno про ситуацію з електрикою у Києві

У компанії Yasno заявили, що на сьогодні ситуація в енергосистемі Києва стабілізується і відключення стають більш прогнозованими. Як заявив у фейсбуці гендиректор компанії-постачальника електроенергії Сергій Коваленко, це відбувається завдяки «неймовірній роботі» енергетиків.

«Сподіваюся, найближчим часом зможемо повернутися до графіків. Ви і самі це відчуваєте», – зазначив Коваленко.

Росія 19 грудня здійснила найбільший за кількістю удар дронами по території України. Зокрема, атака була спрямована проти Києва і Київської області. Після цієї атаки ситуацію з електропостачанням у Києві назвали найскладнішою в країні – були райони міста, які отримували світло близько 5 годин на добу. Відновлювальні роботи не припиняються.

Зеленський озвучив «нагальні оборонні потреби України» на зустрічі з міністром оборони Франції

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром оборони Франції Себастьєном Лекорню і поінформував його про ситуацію на фронті й нагальні оборонні потреби України, повідомила пресслужба президента.

«Глава держави подякував за надану Францією військову допомогу, спрямовану на захист українського неба та посилення спроможностей сил оборони, зокрема зенітно-ракетними комплексами Crotale і самохідними артилерійськими установками Caesar. Було обговорено подальші практичні кроки зі зміцнення обороноздатності України за підтримки Франції», – йдеться в повідомленні.

Зеленський також висловив сподівання, що Франція візьме на себе лідерство в одному або кількох елементах української «формули миру».

У пресслужбі президента додали, що міністр збройних сил Франції запевнив у продовженні «дієвої оборонної підтримки України» наступного року. Про подробиці цієї підтримки в повідомленні не вказано.

Тим часом, як повідомило агентство AFP, Лекорню заявив журналістам, що Франція допоможе з обслуговуванням уже виділеної зброї і що створений раніше французами фонд для України у 200 мільйонів євро може бути використаний для закупівлі додаткової зброї, як-от ракет «Містраль», для захисту від ударів безпілотників.

«Франція вибрала кілька шляхів допомоги Україні, – сказав Лекорню під час свого першого візиту до України після повномасштабного вторгнення Росії. – Збереження того, що вже надане Україні, так само важливе, як і нове обладнання».

За словами міністра, на його зустрічах у середу з українським колегою Олексієм Резніковим і президентом Володимиром Зеленським обговорювали «потреби української армії на найближчі тижні».

Себастьєн Лекорню приїхав із візитом до Києва 28 грудня.

Раніше сьогодні ж французьке Міноборони повідомляло, що Лекорню відвідав Польщу, де мав зустріч зі своїм колегою Маріушом Блащаком, після чого планував відвідати Україну.

У жовтні в Москві заявляли, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу та його французький колега Себастьян Лекорню обговорили ситуацію в Україні.

Президент Франції Емманюель Макрон 20 грудня підтвердив, що його країна надала Україні додаткове озброєння, в тому числі зенітні ракетні комплекси Crotale.

Через гумкоридори і організовану евакуацію у «безпечні» регіони перемістили понад пів мільйона людей – Мінреінтеграції

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили, що за результатами попередніх гуманітарних коридорів і під час обов’язкової та добровільної евакуації, яка триває дотепер, у «безпечні» регіони вдалося перемістити понад пів мільйона людей.

Як заявила профільний міністр, віцепрем’єр, це одне з головних досягнень Мінреінтеграції цьогоріч.

«Ми й надалі ведемо діалог із нашими міжнародними партнерами. Просимо надати нам допомогу, щоб організувати гуманітарні коридори з решти небезпечних напрямків. Зокрема, вимагаємо відкрити Василівку на Запоріжжі. Російські загарбники тривалий час відмовляються випускати через цей блокпост наших людей, використовуючи їх як живий щит. Вкотре хочу нагадати про необхідність дотримання норм міжнародного гуманітарного права: люди з непідконтрольних територій повинні мати змогу виїхати й врятуватися», – сказала Верещук.

За даними Мінреінтеграції, протягом перших трьох місяців війни відомство організувало 165 гуманітарних коридорів. У підсумку, в перші тижні повномасштабного вторгнення із зон бойових дій було евакуйовано понад 350 тисяч людей.

Генштаб: у Запорізькій області Росгвардія шукає 200 військових РФ, які залишили службу

Генеральний штаб Збройних сил України заявляє, що російські військові і найманці «масово залишають місця несення служби» на окупованій частині Запорізької області.

«Для розшукових заходів в місто Приморськ направлено окремі підрозділи Росгвардії. За попередньою інформацією, в розшуку перебуває понад 200 осіб», – йдеться у вечірньому зведенні.

23 грудня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що лікарні на окупованих територіях України «перевантажені» пораненими російськими військовими, а «для недопущення дезертирства легкопоранених приміщення, в яких вони перебувають, замикаються на металеві ґрати».

Раніше цього місяця британська розвідка звертала увагу на те, що для російських збройних сил залишається значною проблемою низький моральний дух.

Попри обстріли і зиму – мер Харкова повідомив про зростання кількості людей у місті

Попри обстріли і зиму, в Харкові спостерігається тенденція до збільшення кількості населення, повідомив в ефірі Радіо Свобода міський голова Харкова Ігор Терехов. За його словами, харків’яни поступово повертаються до міста, також чимало людей приїжджають зі звільнених територій.

Наразі у місті перебуває приблизно 1,1 мільйона жителів, наголосив Терехов.

«Зовсім навпаки, зараз до міста приїздять харків’яни. Зараз, за моїми оцінками, у місті перебуває десь один мільйон 100 тисяч жителів. Є люди, які приїхали до нас з деокупованих територій – це Ізюм, Куп’янськ, Вовчанськ, тобто ті території, які були звільнені нашими героїчними військовими. І зараз люди приїздять, ми розселяємо їх у гуртожитках, у нас є така можливість», – зазначив він.

Також Терехов додав, що місто забезпечене електроенергією, діють планові відключення світла, міський транспорт їздить за розкладом.

«Працюють усі Пункти незламності, усі пункти обігріву», – наголосив мер Харкова.

Харківщина, зокрема і обласний центр, регулярно зазнають атак російських військ.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовані атаки на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Жадан, Пташка і дівчинка за кермом на мінному полі: жителі Донбасу, які вразили світ

Валерій Залужний та Володимир Зеленський – це перші постаті, які асоціюються в українців у 2022 році. Далі – ЗСУ, «Привид Києва», прикордонник, який послав «русский военный корабль», Патрон. А Радіо Донбас.Реалії згадує тих, хто в 2022-му асоціювався саме із східним регіоном України – був звідти родом або протидіяв масштабної агресії Росії проти України на східному фронті.

МЗС України засудило «вирок» Ірині Данилович в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України заявило, що рішуче засуджує винесений 28 грудня російською окупаційною владою в Криму «вирок» українській медсестрі і громадянській журналістці Ірині Данилович, яку було засуджено до семи років позбавлення волі і штрафу в розмірі 50 тисяч рублів.

«Ірина Данилович є громадянською журналісткою, яка висвітлювала теми прав медичних працівників, а також співпрацювала з низкою незалежних ЗМІ, які висвітлювали політичні судові процеси в тимчасово окупованому Криму. Наприкінці квітня 2022 року її було викрадено російськими силовиками та ув’язнено в СІЗО Сімферополя. Ірині Данилович були висунуті абсурдні звинувачення в «незаконному зберіганні вибухових речовин» – вже «традиційний» фейк, який використовується російською окупаційною владою по відношенню до українських активістів», – заявили в МЗС.

Там звернули увагу на те, що під час перебування в ув’язненні і протягом судового «розгляду справи» фіксувалися «неодноразові випадки застосування» щодо Ірини Данилович засобів морального і фізичного тиску, «відверте ігнорування» необхідності надання медичного догляду.

Генеральна асамблея ООН в Резолюції від 15 грудня цього року щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму засудила дії російської окупаційної влади, зокрема і проти Ірини Данилович, та висловила серйозну стурбованість продовженням свавільних затримань, арештів і вироків громадянам України за їхні дії та заяви, що спрямовані проти агресії Росії в Україні, нагадали в МЗС.

«Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту і партнерів України, у тому числі в рамках міжнародної «Кримської платформи», продовжувати чинити тиск на Росію з метою негайного звільнення усіх українських громадян, незаконно ув’язнених окупаційним режимом в Криму та запровадити санкційні обмеження щодо посадових осіб, причетних до переслідувань громадян України», – наголосили у міністерстві.

Раніше сьогодні суд в окупованому Криму засудив громадянську журналістку й медсестру Ірину Данилович до семи років позбавлення волі. Її визнали винною у скоєнні злочину, передбаченого статтею 222.1 кримінального кодексу Росії – «Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв».

Окрім тюремного ув’язнення, Данилович також має сплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

Російська прокуратура просила для Данилович сім років колонії та штраф на суму 60 тисяч рублів.

Виступаючи в суді з останнім словом 27 грудня, журналістка зазначила, що є не першою, до кого ФСБ Росії застосовує «брудні методи фальсифікацій», а також озвучила прізвища жителі Криму, викрадених у Криму з 2014 року. У тому числі вона згадала Решата Аметова, якого називають першою жертвою анексії Криму. Ірина Данилович заявила, що очікувала поповнити перелік таких людей.

Раніше на суді жінка заявила про застосування тортур після затримання російськими силовиками.

Данилович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медичних працівників та проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові.

Окупанти випустили в’язнів буцегарні в Херсоні. Скільки досі на волі?

У Херсонському слідчому ізоляторі утримували ув’язнених, які продовжували перебувати в цих стінах і після окупації Росією міста. Але незадовго перед звільненням Херсону окупаційна влада відчинила перед ними двері і в’язні потрапили на свободу.

Через тиждень після того, як їх випустили окупанти, «Схемам» вдалось поговорити з ув’язненими українцями.

Від 24 лютого з російського полону звільнили 1456 людей – президент

З російського полону від початку повномасштабного вторгнення Росії в України звільнили 1456 людей, повідомив президент Володимир Зеленський, виступаючи 28 грудня із посланням у Верховній Раді.

«Ми зробимо все, щоб повернути додому всіх наших людей, які зараз у російській неволі. Мета – відновити територіальну цілісність України – завжди йде поруч для нас із іншою метою – звільнити всіх наших людей, яких утримують у російському полоні чи в тюрмах, а також усіх тих, хто був силою депортований із нашої землі», – сказав президент.

«За час після 24 лютого нашій команді вдалося звільнити з російського полону 1456 людей. Це суттєво. І я щасливий бачити кожного й кожну, хто повертається в Україну. Але попереду ще значно більше роботи. Проте я не маю сумніву, що ми разом, об’єднано її виконаємо», – додав він.

14 грудня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив про черговий обмін полоненими з Росією, в рамках якого до України повернулися 64 військових і громадянин Сполучених Штатів Мурекезі Суеді.

Війська РФ ведуть наступальні дії і хочуть покращити тактичне положення на трьох напрямках – Генштаб

Російські війська продовжують ведення наступальних дій на Бахмутському і Авдіївському напрямках і намагаються покращити тактичне положення на Лиманському напрямку, а на інших – обороняються, повідомив у вечірньому зведенні 28 грудня Генеральний штаб Збройних сил України.

«Протягом доби окупанти завдали два авіаційних та два ракетних удари, а також здійснили більш як 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. Ворог продовжує ведення наступальних дій на Бахмутському і Авдіївському та намагається покращити тактичне положення на Лиманському напрямках. На інших напрямках противник обороняється», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, російські військові обстрілювали райони населених пунктів на Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому і Херсонському напрямках.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG