МЗС України висловило «рішучий протест» через поїздку помічника Путіна на ЗАЕС
Міністерство закордонних справ України висловило «рішучий протест» у зв’язку з незаконним в’їздом чиновника адміністрації президента Росії Сергія Кирієнка на окуповану територію в Запорізькій області і його перебуванням на Запорізькій атомній електростанції.
«Такі протиправні дії посадовців держави-агресора є черговим грубим порушенням міжнародного права та законодавства України. Цей крок Кремля також демонструє повне ігнорування з його боку вимог трьох резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ, які вимагають від Росії негайно вивести своїх військовослужбовців та інший персонал із Запорізької атомної електростанції з тим, щоб українські компетентні установи могли відновити повний контроль над станцією і забезпечити ядерну й фізичну безпеку під час її експлуатації», – йдеться в заяві МЗС від 28 грудня.
У Міністерстві наголосили, що чекають на «дієві й ефективні» зусилля держав-членів МАГАТЕ, а також генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Ґроссі «у протидії злочинам РФ стосовно ядерних об’єктів України та цинічному нехтуванню діючих норм ядерної безпеки і захищеності».
«Закликаємо держави-партнери та інституції ЄС прискорити запровадження дієвих заходів реагування на триваючі злочинні дії РФ стосовно ядерних об’єктів в Україні, включаючи розширення санкцій стосовно російської державної корпорації «Росатом», афілійованих з нею компаній та інституцій, а також інших ключових чинників атомної енергетики Росії. Окремо наголошуємо на нагальності опрацювання механізмів повного припинення співробітництва з Російською Федерацією у сфері ядерних технологій, а також обмеження прав і привілеїв Російської Федерації в МАГАТЕ», – заявили у відомстві.
Про те, що Кирієнко відвідав окупованому Запорізьку АЕС, повідомив представник окупаційної адміністрації Володимир Рогов.
Він написав у телеграмі, що Кирієнко «перевірив безпеку об’єкта й умови роботи співробітників «Росатома».
За участю МАГАТЕ з осені ведуться переговори щодо безпечної зони навколо Запорізької атомної електростанції. На початку грудня Міжнародне агентство атомної енергії заявило про прогрес у переговорах щодо створення зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції.
Пізніше в українському уряді заявили, що в питанні виведення військових РФ і їхньої техніки зі станції «конкретики немає».
Російські війська захопили Запорізьку АЕС у березні 2022 року, невдовзі після вторгнення в Україну. З того часу Росія та Україна неодноразово звинувачували один одного в обстрілі станції.
Що ж президент України сказав у зверненні до ВР
Наводимо повний текст виступу президента України Володимира Зеленського зі щорічним посланням до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України, з яким глава держави звернувся 28 грудня 2022 року.
Україна об’єднала ЄС, а українські воїни визначають нові стандарти НАТО – Зеленський у Раді
Президент України Володимир Зеленський, виступаючи з посланням у Верховній Раді, заявив, що Україна за 10 місяців цього року «допомогла всім», зокрема об’єднала Європейський союз.
«Ми допомогли Заходу віднайти себе знову, повернутися на глобальну арену і відчути – наскільки Захід переважає. Ніхто на Заході вже не боїться і ніколи не буде боятися Росії. Ми допомогли Євросоюзу набути справжньої суб’єктності. Допомогли Європі відчути себе не кількома чемпіонатами з командами різного рівня, а однією сильною командою, яка разом з усім вільним світом бореться за цю важливу перемогу. Саме Україна об’єднала Європейський союз. Виявилося, що це можливо! І тепер Європа захищає себе. Європа долає кризи. І це – попри колосальні ресурси, кинуті Росією на те, щоб зламати наш континент», – сказав голова держави.
За його словами, вперше в історії Євросоюз допомагає оборонятися «від такої масштабної агресії», вперше низка країн ЄС «змінили своє законодавство і свої політичні правила і тепер надають збройну підтримку нашій державі».
«Вперше в історії деякі країни Європи переглянули поняття нейтралітету і протистоять агресії разом з нами, разом з Україною», – сказав президент.
Він також зауважив, що українські військові визначають нові стандарти НАТО.
«Інтенсивність бойових дій, глибина того зла, яке принесла Росія, обсяг і жорстокість злочинів окупантів на нашій українській землі – спонукають не тільки нас, але й увесь світ оновлювати стандарти оборони, оновлювати стандарти безпеки, досягати справедливості… Україна вже серед лідерів відповідних процесів. І, до речі, саме в Україні нашими героїчними воїнами визначаються нові стандарти НАТО. Стандарти, якими ми сьогодні ділимося з нашими союзниками по Альянсу. Союзниками! А не просто партнерами», – заявив президент.
23 грудня президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з українськими послами назвав основні завдання для дипломатів на наступний рік, серед них – початок переговорів про вступ України до ЄС та підготовка до саміту НАТО.
На саміті лідерів ЄС цього місяця Європейський союз вирішив посилити фінансову і військову підтримку України, зокрема у протиповітряній обороні.
Зеленський передав командирові батареї Himars відзнаку від Байдена
Президент України Володимир Зеленський передав українському командирові батареї Himars Павлові Чернявському відзнаку від президента США Джо Байдена. Зеленський зробив це, виступаючи зі щорічним посланням до Верховної Ради 28 грудня.
«У мене є один борг з часу візиту до Сполучених Штатів, який хочу саме зараз віддати. В цій залі – капітан Павло Чернявський, командир батареї «Хаймарсів», який відзначений Хрестом бойових заслуг і який передав цю відзнаку президенту США Байдену. Для мене було честю виконати цю особливу місію. Але у неї є і друга частина. Президент Байден у відповідь передав Command Coin – спеціальний символ від президента Сполучених Штатів Америки. Пане капітане! Павле! Маю віддати зараз цю Command Coin Вам», – сказав Зеленський.
Він вкотре подякував владі США і американському народу за «історичну підтримку України».
Загалом Сполучені Штати з 2014 року виділили понад 21,8 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні та понад 19 мільярдів доларів з початку повномасштабного неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого.
Поставлені Україні системи HIMARS вражають цілі на відстані до 80 кілометрів. Наведення ракет відбувається по GPS, що дозволяє точково бити по цілях, у тому числі вночі. Поява цих систем створила для російської армії серйозні проблеми на фронті, зазначали експерти.
Останні пакети військової допомоги США включають боєприпаси для HIMARS.
Український суд виніс перший вирок за воєнний злочин у Криму – прокуратура АРК
Український суд ухвалив перший вирок за воєнний злочин в окупованому Криму, повідомляє прокурор АР Крим і Севастополя Ігор Поночовний.
Повідомляється, що було заочно засуджено колишніх співробітників СБУ, які у 2014 році перейшли на службу Росії.
«Після окупації півострова ЗС РФ у 2014 році колишні працівники СБУ почали співпрацювати з ворогом і перейшли на службу до так званого управління ФСБ РФ по Республіці Крим та м. Севастополь. На початку 2015 року «співробітники ФСБ» у Сімферополі викрали, а потім ув’язнили українського активіста, учасника Революції Гідності Олександра Костенка. До нього застосовувалися тортури електричним струмом, фізичне насильство й погрози. Такими методами засуджені намагалися здобути визнання у злочині, який активіст не чинив, а саме у заподіянні тілесних ушкоджень співробітнику спецпідрозділу «Беркут» у 2014 році на майдані Незалежності у Києві», – йдеться у повідомленні прокуратури АР Крим та Севастополя.
Повідомляється, що через кілька місяців російська влада вже розпочала суд над Олександром Костенком.
«Звинувачення проти нього репрезентувала колишня окупаційна «прокурор» Криму Наталія Поклонська. Пізніше за цю справу вона отримала звання «генерала». Отже, суд визнав винними «працівників» незаконно створеного УФСБ у скоєнні воєнного злочину, який полягає у тортурах та незаконному ув’язненні громадянина України та є серйозним порушенням ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року», – йдеться у повідомленні.
Колишніх співробітників СБУ заочно засуджено до 9 та 10 років позбавлення волі. Їхні імена і прізвища не вказані. За інформацією джерел проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії у правоохоронних органах, колишні співробітники СБУ – це Андрій Тишенін і Артур Шамбазов. Їхні коментарі щодо вироку українського суду відсутні.
Раніше повідомлялося, що російського суддю з Криму Віктора Можелянського, який засудив українського активіста Олександра Костенка, також судитимуть за звинуваченням у воєнному злочині.
За версією російського слідства, 18 лютого 2014 року в ході «масових заворушень» у Києві Костенко нібито спричинив тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут». Активіст, як стверджують силовики, без передбаченого законом дозволу, незаконно зберігав за місцем проживання нарізний ствол.
Костенко не визнав своєї провини. Наприкінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму розглянула касаційну скаргу захисту Костенка і винесла рішення – «залишити судові акти без зміни, призначити шляхом поглинання суворішого менш суворим покаранням 3 роки 6 місяців позбавлення волі».
Засуджений до тюремного ув’язнення Костенко відбував покарання у колонії загального режиму російського міста Кірово-Чепецьк та був звільнений 3 серпня 2018 року після закінчення терміну ув’язнення.
Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно розповідав про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти.
Звернення Зеленського до ВР, екстрадиція Жеваго, демонтаж Катерини в Одесі: подробиці
- В Одесі почали демонтаж пам’ятника російській імператриці Катерині Другій. За даними місцевих медіа, демонтаж розпочався з розбору дерев’яного огородження навколо пам’ятника. На місці перебуває велика кількість охорони.
- У Франції на гірськолижному курорті Куршевель правоохоронці затримали українського бізнесмена і колишнього народного депутата Костянтина Жеваго. Про це повідомили в ДБР. Правоохоронці розповіли, що наразі українська сторона готує документи на екстрадицію Жеваго до України.
Про це та інше говоримо у в програмі «Свобода LIVE». Прямий ефір – о 18:00 на @Радіо Свобода:
Британія надасть Україні гелікоптери Sea King
Міноборони Британії заявила про намір передати українським військовим гелікоптери Sea King.
«Велика Британія надасть Збройним силам України гелікоптери Sea King у рамках своєї подальшої підтримки. Військово-морський флот Британії провів навчання Sea King для 10 екіпажів Збройних Сил України, підвищивши їхні пошуково-рятувальні можливості», – йдеться у повідомленні Міноборони Британії.
У листопаді міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Україні передадуть три вертольоти, перший вже прибув в Україну.
Колишній президент Росії, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв назвав «зрадниками» і «ворогами суспільства» росіян, які виїхали з країни, та «закликають до її поразки і загибелі». Про це він написав у своєму телеграм-каналі.
«Зрадники, які так ненавидять свою країну, що закликають до її поразки та загибелі, повинні розглядатися як hostis publicus, вороги суспільства. Незалежно від юридичної кваліфікації їхніх діянь, – заявив він. – За ними міцно має закріпитися це визначення. Нехай навіть жодних адміністративних чи кримінальних справ стосовно цих осіб ніхто не порушував».
За його словами, цих людей не слід пускати назад до Росії «до кінця їхніх днів».
«Повернення таких осіб додому може відбутися лише у разі попередньо зробленого недвозначного публічного каяття, а у відповідних випадках – лише через амністію чи помилування. Хоча краще б їм не повертатися», – написав Дмитро Медведєв.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Дмитро Медведєв часто виступає у своєму телеграм-каналі з жорсткими й образливими заявами щодо прихильників України і противників російського президента Володимира Путіна. За це його називають головним «яструбом війни». Проти нього запровадили санкції, зокрема США, ЄС і Велика Британія.
26 грудня Путін призначив Медведєва своїм першим заступником у військово-промисловій комісії, створивши для свого попередника на посаді президента РФ ще одну «військову» посаду. До цього він отримав посаду заступника голови Ради безпеки РФ. Цієї посади теж не існувало до його призначення.
ЗСУ з вересня збили майже 900 російських ракет і дронів – Ігнат
З вересня українські військові збили 850 російських ракет і дронів, повідомив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
«Всі взяли дату 10 жовтня від першого масованого ракетного обстрілу за початок відліку атак на енергетичну інфраструктуру. Але насправді вдарили по Харківській ТЕЦ ще 11 вересня. Тоді вони почали нападати на нашу критичну інфраструктуру. З цього часу (вересня – ред.)вже приблизно вже більш як 420 ракет і 430 дронів-камікадзе були збиті протиповітряною обороною, атакувала більша кількість», – повідомив він в ефірі національного телемарафону.
У грудні в Повітряних силах ЗСУ повідомили, що українські військові вже збили 70 із 250 нових дронів.
Росія з використанням безпілотників і ракет уже кілька місяців проводить масовані удари по українській енергетичній системі. Перший масований удер стався саме 10 жовтня. За цей час їй вдалося вивести з ладу значну частину системи, в Україні здійснюються як планові, так і екстрені відключення електроенергії.
За даними Офісу президента, від 24 лютого армія РФ випустила по Україні понад 4500 ракет, кожна п’ята з них – із моря.
В Україні спалахнули жваві дискусії щодо того, чи усувати ім’я видатного російського композитора Петра Ілліча Чайковського з назви Національної музичної академії України у Києві (колишньої Консерваторії). Студенти НМАУ виступають за перейменування – усунення імені Чайковського, проте збори викладацького складу академії цього тижня вирішили залишити ім’я композитора. Між тим, уряд наполягає, що ім’я Чайковського усунути треба, бо він є знаряддям імперської політики нинішнього Кремля. Сам композитор вважав себе саме російським композитором і росіянином, незважаючи на часткове українське походження і українські мотиви в його музичній творчості.
Загинув, захищаючи Бахмут. Історія 58-річного директора «школи з вікнами на війну» з Попасної
«Сказав, що під страхом смерті цього робити не буде, і прапор [України] висів навіть під час окупації», – розповідає Валентина Шулік, як її чоловік Віктор після першого захоплення Попасної у 2014-му відстоював Україну у школі, де був директором.
Коли почалось повномасштабне вторгнення, 58-річний Віктор із сином Денисом пішли добровольцями, вони стали до лав 109-ї бригади територіальної оборони Бахмуту. 7 жовтня у їхній бліндаж влучив російський снаряд – Віктор загинув. «Радіо Донбас Реалії» поспілкувалось із рідними загиблого військового.
ВМС: на чергуванні в Чорному морі поменшало російських кораблів
У Чорному морі станом на 28 грудня на бойовому чергуванні перебувають до трьох російських кораблів, повідомляють Військово-морські сили Збройних сил України.
Напередодні повідомляли про 10 суден, зокрема три носії крилатих ракет «Калібр». 28 грудня, за даними ВМС, носіїв «Калібрів» на чергуванні в Чорному морі немає.
«У Середземному морі – дев’ять ворожих кораблів, із них п’ять носіїв крилатих ракет «Калібр» загальний залп – 72 ракети», – йдеться в повідомленні.
В Азовському морі російські кораблі 28 грудня не чергують, свідчать дані ВМС.
Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 26 грудня в інтерв’ю виданню «Ліга» заявив, що в Росії залишилося ракет «на два-три» масовані удари.
«Тієї кількості ракет, яка залишилась – якщо взяти суто математично їхні розрахунки, – вистачить із їхньою інтенсивністю в залпі в середньому 70-75 ракет на два-три рази. І в принципі вони закінчаться взагалі. Цей проміжок часу обумовлений виключно однією проблемою: швидкоплинне скорочення ракетного арсеналу РФ. Їхня промисловість не здатна покрити ту кількість, яку вони витрачають. Попри всі їхні намагання – це нереально», – заявив Буданов.
Пам’ятник Катерині II передадуть до художнього музею – міськрада Одеси
Одеський пам’ятник Катерині II після демонтажу передадуть до художнього музею, повідомляють в Одеській міськраді.
«Сьогодні на виконання рішення Одеської міськради розпочато демонтаж фігур «Засновникам Одеси», у народі відомих як пам’ятник Катерині II. Цей пам’ятник буде переданий до художнього музею відповідно до рішення сесії. Він, а також чотири постаті, які є пам’ятками національного значення», – сказав в.о. заступника міського голови Олег Бриндак у відеозверненні, оприлюдненому міськрадою.
За його словами, у такий спосіб в Одесі розпочинають «важкий і довгий, проте необхідний процес переосмислення власної історії та звільнення від радянських та імперських міфів».
30 листопада міськрада Одеси підтримала демонтаж пам’ятників російському воєначальнику Олександру Суворову та «Засновникам Одеси», більш відомого як пам’ятник російській імператриці Катерині Другій.
Вранці 28 грудня в Одесі розпочалися роботи з демонтажу цього пам’ятника.
Раніше в Одесі пройшло голосування щодо пам’ятника Катерині II. Як повідомив мер міста Геннадій Труханов, більшість одеситів, що проголосували, підтримали ідею демонтажу пам’ятника. Згодом рішення підтримав виконавчий комітет міської ради.
Президент країни-агресора Росії Володимир Путін, виступаючи на Валдайському форумі 27 жовтня, повторив російський міф про Катерину ІІ як «засновницю Одеси», заявивши, що «націоналісти не наважуються» знести її монумент у місті. Також він фактично заперечив суверенітет України.
Історики кажуть, що Одеса насправді була заснована ще на початку 15-го століття за часів Великого Князівства Литовського (ВКЛ). Монумент, про який згадав Путін, називається пам’ятником «засновникам Одеси», а не Катерині як такій, хоча саме її кам'яна статуя є центральною фігурою монумента.
В українських містах залишається велика кількість памʼятників, повʼязаних з історією Російської імперії.
Зеленський звернувся зі щорічним посланням до Ради
Президент України Володимир Зеленський виступив на пленарному засіданні парламенту зі щорічним посланням до Верховної Ради, повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк.
«Сьогодні парламент зібрався на своє крайнє засідання в цьому році. На засіданні заслуховували послання президента до Верховної Ради України про внутрішнє та зовнішнє положення України», – написав він у телеграмі.
Депутат також повідомив, що через повітряну тривогу виступ президента відклали на 1,5 години. Железняк зазначив, що на засіданні були присутні члени Кабміну, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, іноземні дипломати, військовослужбовці, члени сімей загиблих захисників України.
Також про це повідомив депутат з фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.
Напередодні у своєму вечірньому відезверненнені президент України Володимир Зеленський обіцяв незабаром представити свій погляд на реалізацію цих завдань у щорічному посланні до Верховної Ради про зовнішнє і внутрішнє становище України.
«Врятувати життя удруге»: як пошкоджені бронеплити стають мистецтвом (фотогалерея)
27 грудня у Львові відкрилася виставка мистецьких робіт на броньових плитах, які врятували життя українських воїнів на фронті. Зібрані від продажу робіт кошти митці мають намір віддати на купівлю нових бронежилетів для захисників, які відбивають російську агресію проти України.
На Донбасі, окрім «групи Вагнера», діють інші російські ПВК – Череватий
На Донбасі, окрім «ПВК Вагнера», з’явилися інші російські ПВК, заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
«В районі Степного на Вугледарському напрямку ми побачили, що, окрім ПВК Вагнера, з’явилися ПВК Патріот – афілійована з міністром оборони Шойгу. Вони стягують все боєздатне, щоб домогтися результату. ПВК Вагнер і ПВК Патріот на різних театрах бойових дій. Бахмут – там діє ПВК Вагнера. Ми спостерігаємо, що на іншому напрямку з'являються інші ПВК. Я так розумію взаємодії між ними немає, це автономні структури», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
Російські військові розосередили літаки з аеродрому «Енгельс» у Саратовській області РФ після вибухів там у ніч на 26 грудня, повідомив в ефірі телемарафону речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат. Західні військові експерти вважають, що хоча удари по російських авіабазах, розташованих далеко від українських кордонах, не завдали великої шкоди Росії, вони показали, що можливості України зростають, а Росії – зменшуються. Думки аналітиків зібрав «Голос Америки».
Удари українських безпілотників по авіабазі «Енгельс» у Саратовській області РФ свідчать про те, що у Росії «немає безпечного притулку» для своєї стратегічної авіації, констатує американський генерал у відставці, колишній командувач військами США в Європі Марк Гертлінг.
«Україна має ударний потенціал, про який Росія не знала», – наголосив колишній генерал для телеканалу CNN.
Гертлінг каже, що найголовніше те, що «Енгельс-2 » є базою для літака Tу-160, що називається бомбардувальником зворотного вогню. Цей літак, за його словами, здатний запускати кілька крилатих ракет. І це ті ракети, які були запущені по українській інфраструктурі з-за меж України.
В результаті українських атак ці літаки тепер «переміщено далі на схід Росії на 4000 миль від українського кордону», і запускати їх звідти буде набагато складніше і дорожче, стверджує Гертлінг.
Данілов: Україна пройшла половину шляху до перемоги, але найважче попереду
Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов заявляє, що Україна пройшла половину шляху до перемоги, але найважче попереду.
«Росія продовжує ставити максималістські цілі у війні з Україною – ліквідація державності, знищення українців як нації. Час максимального зосередження – ми пройшли половину шляху до Перемоги. Але попереду найважчий відрізок – остаточно викинути агресора з нашої землі й покарати за злочини», – написав він у твіттері.
Читайте також: «Вирішальний час»: чи вдасться Україні зупинити агресію Росії у 2023 році?
Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що цей тиждень для України буде «важливим із політичного погляду».
«Ми заходимо в наступний рік і маємо зберегти спільне розуміння наших національних цілей. Це звільнення нашої землі від ворога, а також відновлення України, повернення наших людей додому, подальше зближення нашої держави з ключовими партнерами, відкриття нових можливостей для України у світі – це все завдання на найближчий час», – сказав він у своєму відеозверненні.
85% українців вважають, що перемогою України у війні з Росією буде звільнення усіх її територій, включно з Кримом і Донбасом, про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг».
Чи стануть окуповані порти Маріуполя та Бердянська базою ВМФ Росії?
Навіщо Росії потрібні бази військового флоту в Бердянську та Маріуполі? Що може завадити окупантам реалізувати цю ідею? Чи зможе російська армія збільшити свій контингент на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, з’ясовував проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я».
- Росія хоче перетворити порти Маріуполя та Бердянська на базу військового флоту. Про це 21 грудня заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу на колегії свого відомства. За його словами, російське Міноборони планує розгорнути в цих окупованих містах пункти базування суден забезпечення військово-морського флоту Росії.
- Як зазначає видання 0629.com.ua, порт Маріуполя був захоплений російською армією в травні цього року. Окупаційні сили намагалися налагодити роботу порту, але через брак енергозабезпечення досі цього не зробили. А порт Бердянська, імовірно, перебуває під прицілом української артилерії. Періодично там лунають вибухи.
ЗСУ про Кремінну: про «суттєвий результат» повідомимо, чекайте офіційних даних
У Збройних сил України просять чекати «офіційних повідомлень» щодо ситуації біля Кремінної і обіцяють повідомити, коли там буде «суттєвий результат» – так речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий відреагував на публікацію видання New York Times.
«New York Times дуже авторитетне видання, у них, напевно, хороші джерела. Проте на цьому напрямку триває деякий час потужна робота наших підрозділів, зокрема десантно-штурмових. Коли там буде досягнуто суттєвого результату, ми обов’язково повідомимо про це громадськість. Поки що ж треба запастися терпінням і чекати на офіційні повідомлення», – сказав він в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
«Це традиційна для них практика після серії поразок, яких вони зазнали в Україні. У них пропала ця бровада і вони розуміють, що може бути несприятливий для них військовий результат, вони переміщують свої командні та логістичні пункти», – додав Череватий, відповідаючи на запитання, чи відповідає дійсності інформація, що російське військове керівництво вирішило переміститися з Кремінної до Рубіжного.
Читайте також: У розвідці Британії пояснили, чому Кремінна важлива для Росії
Раніше американське видання New York Timesа повідомило, що українські військові наближаються до звільнення Кремінної.
Протягом останнього тижня деякі експерти заявляли про нібито прорив Збройних сил України біля Кремінної. Проте голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заперечує це, хоча повідомив про певне просування українських військових біля цього населеного пункту.
Напередодні у вечірньому зверненні, говорячи про ситуацію на фронті, президент Володимир Зеленський назвав Бахмут і Кремінну напрямками, які потребують зараз максимуму сил і концентрації.
Російські війська окупували Кремінну на Луганщині у квітні.