Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Медіа повідомляють про візит міністра оборони Франції до Києва

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню приїхав до Києва – про це повідомили кілька французьких та міжнародних медіа.

За повідомленнями, Лекорню почав свій візит 28 лютого із відвідування Стіни пам’яті в Києві. Це його перший візит до України після початку російського повномасштабного вторгнення.

Як передає, зокрема, France 24 із посиланням на свого кореспондента в Києві, очікується, що Лекорню зустрінеться зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим.

Читайте також: У Франції затримали колишнього депутата Костянтина Жеваго – ДБР

Раніше сьогодні ж французьке Міноборони повідомляло, що Лекорню відвідав Польщу, де мав зустріч зі своїм колегою Маріушом Блащаком, після чого планував відвідати Україну та зустрітися з Резніковим. Наразі ані Резніков, ані міністр оборони Франції наразі не коментували цей візит публічно.

У жовтні в Москві заявляли, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу та його французький колега Себастьян Лекорню обговорили ситуацію в Україні.

Президент Франції Емманюель Макрон 20 грудня підтвердив, що його країна надала Україні додаткове озброєння, в тому числі зенітні ракетні комплекси Crotale.

Жителя Краматорська засудили до 11 років тюрми за передачу даних представниці «ДНР»

Суд виніс вирок у справі інформатора російських військ, якого затримали в березні – про це 28 грудня повідомили Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора.

За даними СБУ, після початку повномасштабного російського вторгнення засуджений збирав дані про місця дислокації та переміщення українських підрозділів у прифронтовій зоні Донецької області, а також про фортифікаційні споруди в районі Краматорська.

«Встановлено, що злочинцем є місцевий житель, який добровільно пішов на співпрацю з ворогом. Для отримання інформації військового характеру на чоловіка вийшла його однокласниця, яка входить до складу одного з терористичних угруповань «ДНР» і перебуває на тимчасово окупованій території сходу України», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: СБУ заявляє про арешт майна російського олігарха на майже 2 млрд гривень

За даними слідства, отримані дані російські війська планували використати для ракетних ударів по Краматорську.

Під час обшуку в чоловіка виявили мобільні телефони з перепискою із представницею «ДНР». Суд визнав його винним в участі в терористичній організації.

Краматорськ на Донеччині регулярно зазнає російських обстрілів.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

У КСУ роз’яснили своє рішення у справі щодо перейменування УПЦ (МП)

У Конституційному суді наголошують, що рішення Конституційного Суду у справі щодо назв релігійних організацій не впливає на застосування відповідного закону, як його застосовувати – це компетенція органів виконавчої влади України.

«Правозастосування (закону) – це не наше питання, для цього є відповідні органи у виконавчій владі. Це їхні питання, як закон застосовувати, це їхня відповідальність, це не наша відповідальність. А наявність подання не є блокуванням чинності закону. Він був і є чинним. Ми просто підтвердили його конституційність», – наголосив суддя-доповідач Сергій Головатий на брифінгу в Києві.

«Конституційний суд у межах своїх повноважень не вирішує жодних питань щодо заборони чогось, встановлення відповідальності, блокування чогось. Це не входить до компетенції КСУ», – додав суддя-доповідач Олександр Петришин.

Він зауважив, що ні в законі, щодо якого було подання в КСУ, ні в рішенні КСУ «немає жодної згадки ні про якусь церкву, ні про якусь організацію».

«Питання про те, на кого буде поширюватися закон, який вчора визнали конституційним, – це питання релігієзнавчої експертизи. До складу комісії, яка проводить експертизу, входять фахівці з цих питань. Законом передбачено навіть входження до таких комісій представників таких організацій, про які йдеться», – зазначив Петришин.

Суддя-доповідач Сергій Головатий таку тривалість розгляду справи – 49 депутатів звернулися до КСУ з відповідним поданням у січні 2019 року – пояснив специфікою діяльності Конституційного Суду.

«Коли настає момент, коли є необхідна кількість голосів на текст, який подається…Настав час, коли з’явився текст, за який проголосували щонайменше 10 суддів. Кожен суддя має свою позицію, тому ведеться тривала дискусія», – пояснив він.

Читайте також: «Називайте речі своїми іменами» – Данілов радить УПЦ (МП) після рішення КСУ

Конституційний Суд України 27 грудня визнав конституційними зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», які зобов’язують релігійні організації повністю відображати належність до релігійного об’єднання, керівний центр якого розташований за межами.

Після цього в Українській православній церкві (Московського патріархату) заявили, що рішення Конституційного суду їх не стосується і що законних підстав для зміни назви релігійних організацій, що належать до УПЦ, немає.

У січні 2020 року Міністерство культури України оприлюднило перелік церков, яким необхідно вказувати чи свою належність безпосередньо до Російської православної церкви (РПЦ), чи інший зв’язок із країною-агресором. Під дію сьомої та восьмої частин статті 12 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з висновком Мінкульту, потрапила, серед інших, і Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою, УПЦ).

МЗС назвало нікчемним указ Путіна про спрощене надання громадянства РФ жителям окупованих частин України

Міністерство закордонних справ України прокоментувало указ президента Росії щодо спрощення надання жителям окупованих територій України російського громадянства.

«Указ, який затверджує спрощені процедури виходу з громадянства України та набуття громадянства РФ, є нікчемним і свідчить про неготовність Росії до переговорів, прагнення її керівництва продовжувати війну, поглинання території України, насильницьку асиміляцію та геноцид українського народу», – йдеться в коментарі.

Читайте також: У Белграді кількасот росіян протестували проти війни в Україні

Відомство звинуватило Росію в нав’язуванні свого громадянства жителям окупованих регіонів, яке «підтверджує злочинну сутність тоталітарного російського режиму».

«Особливе обурення викликає запроваджений без згоди отримувачів порядок видачі російських паспортів примусово переміщеним на територію РФ українським дітям та підліткам від 14 до 18 років, що є кричущим порушенням основоположних прав людини та доказом вчинення Росією геноциду українців», – йдеться в повідомленні.

Міністерство вказує на те, що цей указ Путіна, як і інші нормативні акти Росії щодо громадян України, є юридично нікчемним і не матиме правових наслідків.

Читайте також: «Збільшується кількість військових РФ». Що відбувається в окупації на Запоріжжі?

Президент Росії Володимир Путін 26 грудня підписав указ, який спрощує надання російського громадянства жителям окупованих територій України. Відтепер процедура має займати до 10 днів. Крім того, громадянство неповнолітнім, старшим за 14 років, видаватимуть на основі заяви від «законного представника».

Анексія українських територій, проголошена Росією, не визнана Україною та переважною більшістю країн світу. Частина територій, про анексію яких оголосила Росія, перебувають під контролем України.

Після Зеленського в Бахмут поїхав Буданов

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов відвідав передові позиції українських Сил оборони в Бахмуті.

Як повідомляє ГУР у телеграмі, Кирило Буданов 27-28 грудня відвідав передові позиції українських Сил оборони в Бахмуті, де працюють розвідники-спецпризначенці.

20 грудня президент України Володимир Зеленський відвідав Бахмут, де зустрівся з українськими військовими, які обороняють місто, і вручив їм державні нагороди.

Бахмутський напрямок вважається одним з найбільш гарячих точок фронту.

Влада: на Харківщині у лісі на вибухівці підірвалися двоє людей, серед них – дитина

На Харківщині у лісі на вибухівці підірвалися двоє людей, серед них – 7-річний хлопчик, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«У районі с. Бугаївка Чугуївського району у лісі на вибуховому пристрої підірвалися чоловік 47 років та 7-річний хлопчик. Обидва отримали вибухові травми та були госпіталізовані. Зараз лікарі надають їм усю необхідну допомогу», – написав він у телеграмі.

Він укотре закликав жителів Харківщини не відвідувати ліси, лісосмуги, не виходити на узбіччя доріг.

Про підриви людей на мінах на Харківщині повідомляють регулярно.

На початку вересня українські війська звільнили від російської окупації більшу частину Харківської області.

Дефіцит в енергосистемі зріс через обстріли інфраструктури на сході – «Укренерго»

Дефіцит електроенергії в українській енергосистемі зріс станом на 28 грудня, повідомляє компанія «Укренерго».

«Це пов’язано із зупинкою деяких блоків електростанцій через обстріл газової інфраструктури у східному регіоні. Водночас завдяки відносно теплій погоді вже четвертий день поспіль у нічні години не застосовуються обмеження споживання», – йдеться в повідомленні.

Наявної потужності все ще недостатньо для всіх потреб споживачів. Тому компанія передала регіональним обленерго ліміти споживання, перевищення яких буде призводити до аварійних відключень.

В Одесі почали демонтаж пам’ятника Катерині ІІ – ЗМІ

В Одесі почали демонтаж пам’ятника російській імператриці Катерині Другій. Про це повідомляє місцеве видання «Думская» та «Суспільне. Одеса».

За даними медіа, демонтаж розпочався сьогодні рано вранці. Роботи розпочали з розбору дерев’яного огородження навколо пам’ятника

На місці перебуває велика кількість охорони.

Російський суд у Криму засудив медсестру та журналістку Данилович до 7 років ув’язнення

Російський суд у Криму засудив громадянську журналістку та медсестру Ірину Данилович до семи років позбавлення волі, повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії з посиланням на правозахисну ініціативу «Кримський процес».

Суд визнав жінку винною у скоєнні злочину, передбаченого статтею 222.1 кримінального кодексу Росії – «Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв».

Читайте також: Склад українського підрозділу «Крим» у лавах ГУР постійно зростає – розвідка

Окрім тюремного ув’язнення, вона також має сплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів. На запитання, чи підсудній зрозуміла суть вироку, журналістка відповіла негативно, зазначають у «Кримському процесі».

Російська прокуратура просила для Данилович сім років колонії та штраф на суму 60 тисяч рублів.

Виступаючи в суді з останнім словом 27 грудня, журналістка зазначила, що є не першою, до кого ФСБ Росії застосовує «брудні методи фальсифікацій», а також озвучила прізвища жителі Криму, викрадених у Криму з 2014 року. У тому числі вона згадала Решата Аметова, якого називають першою жертвою анексії Криму. Ірина Данилович заявила, що очікувала поповнити перелік таких людей.

Читайте також: У Криму затримали представника Кадирова на окупованих територіях України – соцмережі

Раніше на суді жінка заявила про застосування тортур після затримання російськими силовиками.

Данилович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медичних працівників та проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові.

Кириленко: у Бахмуті минулої доби поранені троє людей

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко заявляє, що минулої доби у Бахмуті поранені три людини, внаслідок обстрілів у місті загорілася багатоповерхівка.

За його даними, ніч на Донеччині минула відносно спокійно, однак поодинокі обстріли були зафіксовані на різних ділянках фронту.

«На Донецькому напрямку під вогонь потрапила Мар'їнка. Напередодні ввечері Авдіївка зазнала масованого артобстрілу старої частини, а вночі та вранці були поодинокі прильоти по всьому місту – без жертв», – написав він у телеграмі.

Кириленко також повідомив про обстріли Торського Лиманської громади, без жертв.

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко нещодавно заявляв, що через постійні обстріли фактично «неможливо проживати» у Мар'їнці, Красногорівці, Авдіївці.

Бахмутський напрямок є однією з найгарячіших точок фронту. Протягом останніх кількох тижнів там тривають запеклі бої, російські війська намагаються наступати.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

У розвідці Британії пояснили, чому Кремінна важлива для Росії

Останніми днями Росія посилила сектор біля Кремінної у Луганській області, оскільки місто перебуває під постійним тиском з боку українських сил, зазначає британська розвідка.

«Росія побудувала нові великі оборонні споруди в цьому районі і, ймовірно, приділятиме першочергову увагу утриманню лінії фронту саме тут. Цей район має важливе логістичне значення для Донбаського фронту Росії, а також є важливим містом Луганської області. Кремль стверджує, що «звільнення» цієї території є основним виправданням війни», – йдеться у повідомленні Міністерства оборони Британії в твіттері.

У розвідці зауважують, що Кремінна стала відносно вразливою після деокупації українськими військами Лимана у жовтні.

Протягом останнього тижня деякі експерти заявляли про нібито прорив Збройних сил України біля Кремінної. Проте голова Луганської ОВА Сергій Гайдай спростовує це, хоча повідомив про певне просування українських військових біля цього населеного пункту.

Напередодні у вечірньому зверненні, говорячи про ситуацію на фронті, президент Володимир Зеленський назвав Бахмут і Кремінну напрямками, які потребують зараз максимуму сил і концентрації.

Російські війська окупували Кремінну на Луганщині у квітні.

Від Мілошевича до Путіна: як покарати керівництво Росії та військових за воєнні злочини в Україні

Дії Кремля та російської армії в Україні порушують все можливе міжнародне законодавство, Женевські конвенції і Статут ООН. Іде копітка робото із документування доказів. У світовій спільноті правників вже є чітке розуміння необхідності притягнення до відповідальності всіх винних у скоєнні воєнних злочинів в Україні. «Голос Америки» пише про те, як це бачать у США

Катування дітей та дорослих, розстріли мирних жителів, обстріли інфраструктури, насильницька депортація до Росії та примусова мобілізація – ось із чим стикаються жителі окупованих Росією територій України.

Про необхідність притягнення до відповідальності винних у скоєнні військових злочинів – від безпосередніх виконавців до вищого військово-політичного керівництва Росії – активно обговорюється як в Україні, так і в світі.

  • За даними Незалежної міжнародної комісії при ООН із розслідування подій в Україні, понад 6 тисяч мирних жителів стали жертвами війни.
  • Правоохоронні органи України наводять схожі дані – 7000 убитих.
  • За даними маріупольських моргів, зареєстровано 87 тисяч загиблих та ще понад 26 тисяч загиблих перебувають у братських могилах. Підтвердити або спростувати ці дані неможливо, оскільки Маріуполь перебуває під контролем російських військових.
  • За даними Офісу генерального прокурора, загинуло 447 дітей, понад 850 поранено, депортовано до Росії понад 13 тисяч неповнолітніх громадян України.
  • За даними Міністерства внутрішніх справ України, у кримінальному провадженні перебуває понад 48 тисяч справ за фактами скоєння на території України злочинів військовослужбовцями Збройних сил Російської Федерації та їх посібниками.
  • Російська армія стирає з лиця землі міста та населені пункти, бомбардує пологові будинки, дитячі садки, музеї та церкви.

Аргументи правників читайте тут

Російська армія втратила понад пів тисячі військових за добу – дані ЗСУ

Російська армія втратила близько 550 людей особового складу протягом попередньої доби, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 грудня.

За даними ЗСУ, загальні втрати Росії сягнули близько 103 770 військових від 24 лютого. Крім того, українське командування оцінило втрати російської техніки:

  • 3 017 танків (+1)
  • 6 037 бойових броньованих машин (+13)
  • 1 999 артилерійських систем (+1)
  • 418 реактивних систем залпового вогню
  • 212 засобів протиповітряної оборони
  • 283 літаки
  • 267 гелікоптерів
  • 1 707 безпілотників оперативно-тактичного рівня
  • 653 крилаті ракети
  • 16 кораблів
  • 4 660 автомобілів і автоцистерн (+8)
  • 179 одиниць спеціальної техніки

Штаб додає, що дані уточнюються.

Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив 10 листопада, що втрати Росії у війні становлять не менше ніж 100 тисяч убитими та пораненими.

Читайте також: Армія РФ намагається покращити тактичне положення на Лиманському напрямку – Генштаб ЗСУ

ЗСУ, за словами Міллі, ймовірно, зазнали аналогічних втрат. Крім того, він повідомив, що з початку війни в Україні загинули близько 40 тисяч цивільних жителів.

Росія не розкриває дані щодо своїх загиблих. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Янушевич: за добу на Херсонщині троє людей поранені через обстріли

Російські війська 50 разів обстріляли територію Херсонської області напередодні, повідомив голова обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич 28 грудня.

За його даними, обстріли велися з артилерії, реактивних систем залпового вогню, мінометів та танків. Зокрема, Херсон зазнав 23 обстрілів.

Читайте також: Війська РФ вдруге за місяць обстріляли пологове відділення лікарні в Херсоні – Тимошенко

«(У Херсоні – ред.) ворожі снаряди влучили в медичний заклад, дитсадок, хлібзавод, складські приміщення, приватні та багатоквартирні будинки. Минулої доби через російські обстріли троє людей дістали поранення різного ступеня тяжкості», – заявив Янушевич.

Після відходу з Херсона в листопаді російські війська почали регулярно обстрілювати місто і контрольовану українською владою частину області.

Терехов повідомив про обстріл Харкова

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив про обстріл міста.

«Харків обстрілюють. Прошу всіх перебувати в укриттях і дотримуватись запобіжних заходів», – написав він у телеграмі.

Також про удари з боку російських військ повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив про ракетний удар по Харкову.

Харківщина, зокрема і обласний центр, регулярно зазнають атак російських військ.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовані атаки на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Австралієць загинув, воюючи на боці України – МЗС Австралії

Австралієць Сейдж О’Доннелл загинув, воюючи на боці України, повідомляють австралійські медіа 28 грудня з посиланням на Департамент закордонних справ і торгівлі цієї країни.

Департамент наводить слова матері 24-річного О’Доннелла, яка заявила, що він «загинув у бою, захищаючи свободу народу України».

«Сейдж пристрасно обстоював свої цінності і служив тут, у власній країні, а останнім часом в Україні», – йдеться в її коментарі.

Речник департаменту повідомив, що відомство надає консульську підтримку родині загиблого.

У Білорусі трьох «рейкових партизанів» засудили до понад 20 років ув’язнення

Суд у Білорусі ухвалив вирок трьом «рейковим партизанам», призначивши їм позбавлення волі строком від 21 до 23 років у колонії. Про це повідомив 27 грудня правозахисний проєкт «Вясна».

Згідно з вироком, Дмитра Равіча засудили до 22 років колонії посиленого режиму, Дениса Дікуна – до 23 років, а Олега Молчанова – до 21 року колонії.

Усіх трьох звинувачували в участі в екстремістському формуванні, акті тероризму, вчиненому організованою групою, що спричинив тяжкі наслідки і створює загрозу загибелі людей, пошкодження шляхів сполучення, державній зраді.

Читайте також: У Білорусі порушили 30 справ щодо «рейкових партизанів»

Слідство стверджувало, що 29-річний житель міста Світлогорськ в лютому цього року «вступив до екстремістського формування BYPOL/«мобілізаційний план «Перемога» та отримав від їхніх керівників завдання «щодо виведення з ладу залізничної інфраструктури на території Гомельської області».

За версією слідства, чоловік «запропонував вступити у злочинну спільноту своїм друзям» 33 та 50 років. Білоруська влада стверджує, що «представники екстремістських формувань сплатили їм усі витрати на підготовку, а також перевели на електронний гаманець гроші за виконану роботу» – трохи більше 1000 білоруських рублів ($364 долара).

Слідство заявило, що всі троє «вночі з 28 лютого на 1 березня, згідно з отриманим завданням, підпалили релейну шафу з обладнанням», чим завдали збитків на суму понад 55 тисяч білоруських рублів (близько $20 тис доларів).

Армія РФ намагається покращити тактичне положення на Лиманському напрямку – Генштаб ЗСУ

Російські війська протягом попередньої доби завдали одного ракетного удару та здійснили 33 обстріли з реактивних систем залпового вогню в тому числі по цивільних об’єктах Херсона, йдеться в зведенні Генерального штабу вранці 28 грудня.

Штаб застерігає, що небезпека завдання Росією авіаційних та ракетних ударів по критичній інфраструктурі України зберігається.

«Противник продовжує ведення наступальних дій на Бахмутському і Авдіївському напрямках та намагається покращити тактичне положення на Лиманському напрямку. Наші воїни відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Площанка і Червонопопівка Луганської області та Спірне, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Підгородне, Бахмут, Андріївка, Кліщіївка, Авдіївка, Водяне, Мар’їнка, Побєда і Золота Нива на Донеччині», – йдеться в повідомленні.

Зеленський назвав цей тиждень «важливим» для України

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що цей тиждень для України буде «важливим із політичного погляду».

«Загалом цей тиждень для України буде важливим із політичного погляду. Ми заходимо в наступний рік і маємо зберегти спільне розуміння наших національних цілей. Це звільнення нашої землі від ворога, а також відновлення України, повернення наших людей додому, подальше зближення нашої держави з ключовими партнерами, відкриття нових можливостей для України у світі – це все завдання на найближчий час. І не лише для держави, а й для кожного й кожної з нас», – сказав він у своєму відеозверненні.

Президент обіцяє незабаром представити свій погляд на реалізацію цих завдань у щорічному посланні до Верховної Ради про зовнішнє і внутрішнє становище України.

Зеленський також повідомив про проведення сьогодні наради щодо роботи банківської системи та співпраці з МВФ, розмови з прем’єр-міністеркою Італії та керівником найбільшого у світі інвестиційного фонду BlackRock.

«Отримав чергове підтвердження, що бізнес розвиненого світу вірить у нашу перемогу та готовий інвестувати в нашу відбудову. Фахівці цієї компанії вже допомагають Україні структурувати Фонд відбудови нашої держави. І ми вже готуємося й до участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Позиція та перспективи України будуть там представлені», – додав він.

Офіс президента України повідомляв, що сьогодні, 27 грудня, на засіданні Ставки верховного головнокомандувача обговорювали план дій українських військових на наступний рік, а також про ситуацію в Кремінній і Бахмуті.

Хорватія заперечує відмову у в’їзді прохачам притулку з Чечні

Міністерство внутрішніх справ Хорватії заперечує повідомлення про відмову у в’їзді групі чеченців, які очікують на прикордонні з Боснією та Герцеговиною, із наміром попросити притулку в країні ЄС.

Відомство повідомило, що дозволило в’їзд до Хорватії декільком чеченцям, але не уточнивши скільком саме. Деякі чеченці, які чекають на кордоні, кажуть, що втекли з Росії, аби їх не відправили воювати проти України.

27 грудня чеченці повідомили «Радіо Азаттик», що прибули до Боснії та Герцеговини літаком зі Стамбула. Більшість із них – сім’ї з дітьми.

Чоловік, який назвався Іллясом, повідомив, що його хотіли відправити на війну в Україну, тому він утік із сім’єю, і хоче потрапити до Хорватії.

Всього у Великій Кладуші, прикордонному місті Боснії та Герцеговини, перебуває 100 чеченців, і вони розміщені в готелі. Близько 30 з них 27 грудня очікували на в’їзд до Хорватії. За повідомленнями, дехто раніше вже виїхав, але скільки цих людей – невідомо.

Міністр безпеки Боснії та Герцеговини Сельмо Чікотіч повідомив, що ці люди хочуть політичного притулку в Хорватії, але Хорватія зараз їх не приймає.

МВС Хорватії заявило, що не відмовляло у в’їзді нікому, хто просив притулку, заперечивши доступ лише для певної категорії громадян Росії чи людей певних релігій.

Влада Хорватії каже, що протягом 2022 року було зафіксовано збільшення кількості громадян Росії, які подали запити на міжнародний захист.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG