Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Росія обстріляла Херсон 11 разів за добу – Янушевич

Російські війська обстріляли територію Херсонської області 40 разів за попередню добу, повідомив голова обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич вранці 27 грудня.

«Били з артилерії, РСЗВ, мінометів та танків. Місто Херсон ворог атакував 11 разів. Поцілили в завод, приватні та багатоквартирні будинки», – заявив він.

Читайте також: Янушевич: на Херсонщині за добу через атаки військ РФ 16 людей загинули і ще 64 – поранені

За його даними, внаслідок обстрілів в області одна людина напередодні отримала поранення.

Внаслідок обстрілу російським військами із «Градів» по центру Херсона 24 грудня 10 людей загинули і десятки зазнали поранень. Місто після деокупації зазнає постійних обстрілів. Влада просить громадян евакуйовуватися.

Втрати російських військових перевищили 103 тисячі – Генштаб

Втрати російських військових у війні проти України зросли до 103 220, повідомив вранці 27 грудня Генеральний штаб Збройних сил України.

За останню добу Росія втратила близько 620 своїх військових, найбільші втрати – на Бахмутському і Лиманському напрямках, йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними командування, Росія зазнала у війні таких втрат:

  • танків ‒ 3016
  • бойових броньованих машин ‒ 6024 (сім – за останню добу)
  • артилерійських систем – 1998 (+2)
  • РСЗВ – 418
  • засобів ППО ‒ 212
  • літаків – 283
  • гелікоптерів – 267
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 1707
  • крилатих ракет ‒ 653
  • кораблів /катерів ‒ 16
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 4652 (+5)
  • спеціальної техніки ‒ 179 (+1).

Читайте також: Росія: через нові вибухи на аеродромі в Енгельсі загинули троє людей – Міноборони

Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив 10 листопада, що втрати Росії у війні становлять не менше ніж 100 тисяч убитими та пораненими.

ЗСУ, за словами Міллі, ймовірно, зазнали аналогічних втрат. Крім того, він повідомив, що з початку війни в Україні загинули близько 40 тисяч цивільних жителів.

Росія не розкриває дані щодо своїх загиблих. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Танкові підрозділи РФ, розміщені в Білорусі, ймовірно, тренуються і не готові до бою – розвідка Британії

Протягом останніх 48 годин бої в Україні зосередилися в Бахмутському районі Донеччини та поблизу Сватового Луганської області, повідомляє розвідка Великої Британії.

«Росія продовжує ініціювати часті невеликі атаки в цих районах, хоча небагато районів перейшли з рук в руки», – йдеться в зведенні, яке цитує Міністерство оборони країни.

Відомство також прокоментувало дії російських збройних угруповань у Білорусі.

Читайте також: Готовий свідчити у Гаазі проти Росії: інтерв’ю із російським солдатом-дезертиром

«На півночі підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії, ймовірно, є серед російських сил, які нещодавно були відряджені до Білорусі. Це формування, можливо, тренується перед розгортанням і навряд чи має допоміжні підрозділи, необхідні, аби воно було боєздатним», – вважає розвідка.

Генеральний штаб Збройних сил України повідомив вранці 27 грудня, що не виявив наразі ознак формування російських наступальних угруповань на північному кордоні.

Російський обстріл Нікополя пошкодив приватні будинки та лінію електропередач – ОВА

Російські війська п’ять разів обстріляли Нікопольський район із «Градів» та важкої артилерії протягом ночі, заявив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

«Тиша тривала недовго», – заявив він, маючи на увазі кілька днів без повідомлень про обстріли Нікопольщини.

За даними Резніченка, російська армія випустила 40 снарядів по трьох громадах – Нікопольській, Червоногригорівській і Марганецькій. Ніхто не постраждав.

Читайте також: Інфраструктура Бахмута зруйнована на 60% – ОВА

«У Нікополі понівечені кілька приватних будинків і кілька господарських споруд. Побита лінія електропередач. У Червоногригорівській громаді російські снаряди пошкодили шість приватних будинків, два газогони та електромережу. Зачепили й парники та магазин», – повідомив голова області.

Наслідки ударів по Марганецькій громаді ще з’ясовуються.

Востаннє Резніченко повідомив про обстріл Нікопольського району 23 грудня.

Генштаб наразі не бачить формування угруповань Росії для наступу з півночі

Російські війська протягом попередньої доби завдали двох ракетних ударів і 44 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по українських позиціях та населених пунктах, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у ранковому зведенні 27 грудня.

Водночас українські підрозділи відбили атаки Росії в районах Новоселівського і Стельмахівки Луганської області та Диліївки, Красногорівки, Водяного, Веселого, Мар’їнки і Побєди на Донеччині.

«На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без суттєвих змін, ворог зберігає військову присутність вздовж державного кордону, ознак формування його наступальних угруповань не виявлено», – йдеться в зведенні.

Читайте також: Майже половина росіян назвали війну проти України «подією року» – опитування

Російська армія продовжила обстріли на інших напрямках, зокрема, на Бахмутському та Авдіївському, де обстрілів зазнали 25 населених пунктів.

Генштаб заявляє також про удар по скупченню живої сили російських військ біля Новобілозерки на окупованому Запоріжжі:

«Втрати противника склали до 100 військовослужбовців мертвими та пораненими. Серед них 15 співробітників Федеральної Служби Безпеки Російської Федерації», – зазначає командування.

Читайте також: «Розуміємо всі загрози»: в ДПСУ розповіли про ситуацію на кордоні з Білоруссю

Крім того, за даними штабу, Сили оборони протягом доби 26 грудня завдали авіаудару по району зосередження російських військ, а також вразили ракетами та артилерією чотири їхні пункти управління та шість районів зосередження живої сили.

17 грудня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що Росія на даний час не готова до нового повномасштабного наступу. Зокрема, у розвідці кажуть, що не бачать «ані формування ударних угруповань російських військ, ані підведення їх до кордону».

Близько 9 мільйонів людей в Україні відключені від електропостачання – Зеленський

Дефіцит в українській енергосистемі зберігається, хоча відключення стають коротшими – про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 26 грудня.

Він подякував працівникам енергетичних підприємств, які змогли забезпечити більш стале електропостачання у святкові вихідні 24 і 25 грудня.

«Звичайно, дефіцити зберігаються. Відключення тривають. Станом на цей вечір у різних регіонах України близько 9 мільйонів людей відключені. Але кількість і тривалість відключень усе ж поступово зменшується. Дякую кожному й кожній, хто забезпечив цей результат», – заявив голова держави.

Читайте також: Усі райони Києва періодично – зі світлом, але екстрені вимкнення тривають – Yasno

Він додав, що в понеділок провів нараду з урядовцями щодо ситуації в енергетиці та інфраструктурі:

«Готуємося до наступного року – і не лише до зимових місяців. Є загрози, які маємо усунути. Є кроки, які мають бути зроблені. І держава їх обов’язково зробить».

Росія з жовтня регулярно завдає масованих ракетних ударів по енергетичних обʼєктах в Україні, після одного з таких ударів 23 листопада значна частина країни на деякий час залишилася без енергопостачання. Досі в більшості областей тривають планові відключення електрики.

Все, про що домовились у США, реалізуємо швидко – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що Україна «швидко реалізує» домовленості, досягнуті у Вашингтоні.

«Провів сьогодні розширену нараду щодо підсумків візиту до США та реалізації домовленостей. Часу втрачати не будемо. Все, про що домовились у Вашингтоні, реалізуємо швидко. Настільки, наскільки це можливо», – сказав він у своєму відеозверненні.

Володимир Зеленський під час візиту до Вашингтона 21 грудня провів двосторонню зустріч із Джо Байденом і виступив у Конгресі США. Цей візит став першою закордонною поїздкою Володимира Зеленського після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Також 21 грудня США оголосили про надання Україні нового пакета військової допомоги на 1,85 мільярда доларів. Вашингтон вперше надає Україні батарею системи протиповітряної оборони Patriot та боєприпасів до неї.

Зеленський закликає українців не забувати про загрозу російських ракетних атак

Президент України Володимир Зеленський закликає українців не забувати про загрозу російських ракетних атак.

«Будь ласка, не забувайте, що треба бути готовими до російських ракетних атак або провокацій. ППО готується, держава готується, і кожен має підготуватися. Зважайте, будь ласка, на сирени», – сказав він у своєму відеозверненні.

Говорячи про ситуацію на фронті, Бахмут і Кремінну Зеленський назвав напрямками, які потребують зараз максимуму сил і концентрації.

«Ситуація там важка, болісна. Окупанти витрачають усі доступні їм ресурси – а це значні ресурси, – щоб вичавити хоча б якесь просування. І я дякую всім нашим хлопцям, які стоять на позиціях, стоять міцно, і які все ж знаходять можливості, щоб не тільки нічого не втратити, а щоб вибивати окупантів, «мінусувати» їх», – розповів Зеленський.

Остання масована атака сталася у ніч на 19 грудня. Тоді російські війська атакували Україну дронами-камікадзе іранського виробництва Shahed-136/131. Загалом, за даними Повітряних сил ЗСУ, було виявлено близько 35 баражуючих боєприпасів, 30 із них збили. Зокрема, атака була спрямована проти Києва і Київської області.

Українські військові повідомили, що 19 грудня Росія здійснила найбільший за кількістю удар дронами по території України.

«Укрзалізниця» повідомила про додаткові поїзди у західному напрямку

Компанія «Укрзалізниця» повідомила про призначення семи додаткових рейсів пасажирських поїздів, більшість з яких – у західному напрямку.

Згідно з повідомленням «Укрзалізниці» у соцмережах, йдеться про поїзди з Києва до Львова, Ужгорода, Чернівців і Кривого Рогу, а також з Одеси до Ужгорода, із Запоріжжя до Івано-Франківська та з Харкова до Львова.

У компанії кажуть, що дійшли висновку, що «потрібно більше вагонів у карпатському напрямку з усіх куточків країни».

З початку російського вторгнення українська залізниця виконує важливу логістичну функцію, в тому числі щодо евакуації громадян. Через залежність від електрики в результаті пошкодження російськими обстрілами мереж іноді виникають затримки і перебої в русі транспорту.

Галущенко розповів, якою може бути ситуація зі світлом на Новий рік

Міністр енергетики Герман Галущенко заявляє, що у разі відсутності нових атак по енергосистемі українці можуть розраховувати на світло на Новий рік, але припускає, що Росія спробує завдати нового удару.

«Є таке відчуття, що вони не відмовилися від того, щоб далі обстрілювати нашу енергосистему. Вони ж прив'язуються до дат, я думаю, що Новий рік – це одна з таких дат, в яку вони намагатимуться максимально завдати шкоди енергосистемі. Тяжко щось планувати, враховуючи, що ми не розуміємо обсяг можливого майбутнього обстрілу» – сказав Галущенко в ефірі національного телемарафону.

За його словами, після російських атак ситуація в енергетиці залишається складною, але енергетики цілодобово працюють.

Компанія «Укренерго» 26 грудня через перевищення лімітів споживання запровадила аварійні відключення у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Львівській, Київській областях та у Києві.

Росія з жовтня регулярно завдає масованих ракетних ударів по енергетичних обʼєктах в Україні, після одного з таких ударів 23 листопада значна частина країни на деякий час залишилася без енергопостачання. Досі в більшості областей тривають планові відключення електрики.

У британській розвідці вважають, що удари по українській критичній інфраструктурі, ймовірно, є першим прикладом реалізації Росією концепції стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT) – ключового компонента військової доктрини, яку вона прийняла в останні роки.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що вражаються обʼєкти, використання яких допомагає «вбивати росіян».

Україна вважає удари по цивільній інфраструктурі актами тероризму, їх також засуджують країни Заходу.

З початку року СБУ нейтралізувала понад 4,5 тисячі кібератак на Україну

У Службі безпеки повідомляють, що з початку року нейтралізували понад 4,5 тисячі кібератак на Україну.

«Ми підійшли до 2022-го року, маючи позаду восьмирічний досвід гібридної війни. Адже війна у кіберпросторі тривала і раніше. На момент вторгнення ми вже були готові до найгірших сценаріїв. А масовані кібератаки, які ми відбили в січні та лютому, стали додатковими «тренуваннями» перед вторгненням», – цитує сайт СБУ голову департаменту кібербезпеки Іллю Вітюка в інтерв’ю каналу «Ми – Україна».

За словами Вітюка, якщо у 2020 році було майже 800 кібератак, у 2021 – 1400, то у 2022 – їхня кількість зросла у понад три рази.

«Сьогодні країна-агресор завдає в середньому понад 10 кібератак на добу», – сказав Вітюк.

Під особливою загрозою опинилися енергетика, логістика, військові об’єкти, а також бази даних органів влади та інформресурси, кажуть в СБУ.

«Більшість хакерів із російських спецслужб, що працюють по нам, знаємо поіменно. Іде робота з їх документування. Після перемоги України на них чекатиме окремий блок засідань міжнародного військового трибуналу», – сказав Ілля Вітюк.

Днями кіберполіція повідомляла про загальнонаціональну операцію з припинення діяльності ботоферм, які поширювали проросійські наративи.

Україна планує провести мирний саміт до кінця лютого – Кулеба

Україна прагне провести мирний саміт до кінця лютого, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Про це він заявив в інтерв'ю Associated Press.

За його словами, бажано, аби саміт відбувся за участю генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша як можливого посередника.

«Організація Об'єднаних Націй може бути найкращим місцем для проведення цього саміту, тому що мова йде не про те, щоб зробити послугу певній країні. Насправді йдеться про те, щоб залучити всіх», – сказав він.

Кулеба зазначив, що Росія може бути запрошена на такий саміт лише в тому випадку, якщо країна спочатку постане перед трибуналом у справах про воєнні злочини.

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Вашингтона 21 грудня провів двосторонню зустріч із Джо Байденом і виступив у Конгресі США. Цей візит став його першою закордонною поїздкою після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

У Вашингтоні Зеленський заявив, що для нього як президента «справедливий мир – це жодних компромісів щодо нашої землі і територіальної цілісності, нашого суверенітету – це найголовніше, відшкодування усіх збитків, які завдала російська агресія». Після зустрічі президент США заявив, що Зеленський готовий шукати справедливого миру, а Путін не має наміру закінчувати війну.

У Кремлі заявили, що під час візиту президента України Володимира Зеленського до США не прозвучало слів, які свідчили б про «готовність прислухатися до занепокоєнь Росії». Згодом російський президент Володимир Путін 22 грудня заявив, що Москва ніколи не відмовлялася від переговорів, нібито саме Україна «сама собі заборонила вести переговори».

Усі райони Києва періодично – зі світлом, але екстрені вимкнення тривають – Yasno

У компанії Yasno кажуть, що завдяки зусиллям із перерозподілу електроенергії всі райони Києва наразі періодично мають світло. Як зазначив у фейсбуці гендиректор компанії-постачальника електроенергії Сергій Коваленко, попри це аварійні вимкнення тривають, як і ремонтні роботи.

«Пошкоджені вузли досі перебувають у відновлювальних роботах, їх так само не можна включати у мережу. Що важливо розуміти: після останніх обстрілів на правому березі Києва з’явилися гостродефіцитні вузли передавання електроенергії… Зараз застосовані тимчасові обхідні схеми, які дали змогу на вихідні суттєво зменшити цей дефіцит. Але це тимчасові схеми, які не дають можливість поки повернутися до стабілізаційних графіків. Ще одна причина частих відключень зараз – це локальне спрацювання автоматики», – пояснив Коваленко.

Він зазначив, що поки триватимуть ремонти, екстрені відключення продовжуватимуться.

«На жаль, ще ні генерація, ні мережі поки що не дають можливості перейти до чітких графіків», – сказав він.

Раніше сьогодні також компанія «Укренерго» заявила, що поширення інформації про нібито скасування аварійних відключень електроенергії є фейком.

Росія 19 грудня здійснила найбільший за кількістю удар дронами по території України. Зокрема, атака була спрямована проти Києва і Київської області. Після цієї атаки ситуацію з електропостачанням у Києві назвали найскладнішою в країні – були райони міста, які отримували світло близько 5 годин на добу. Відновлювальні роботи не припиняються.

У військових частинах почали тестувати перші партії жіночої форми – Міноборони

У військових частинах почали тестувати перші партії жіночої армійської форми, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у фейсбуці.

«Перші партії жіночої форми і білизни вже надійшли до декількох бригад на тестування. Спільно з волонтерами виготовлено два варіанти костюма та спідньої білизни для військовослужбовиць, які будуть досліджені під час експериментального носіння у військових частинах. Також під час експериментального носіння буде досліджено існуючу модель польового костюма, шляхом його розукомплектування та надання захисницям кітелю та штанів різної розмірної сітки», – зазначив Резніков.

Після тестування жінками і зауважень екземпляри будуть доопрацьовані виробником.

Резніков повідомив, що у січні почнеться робота з впровадження для військовослужбовиць окремого типу черевиків з високими берцями.

«Те саме стосується і бронежилетів з урахуванням антропологічних властивостей», – сказав міністр.

Він зауважив, що є «прогалини» у забезпеченні формою вагітних.

«Певен, що поряд з відшивом звичайної жіночої польової форми, ми маємо взяти в роботу і питання пошиву форми для вагітних», – наголомив Резніков.

За даними Міноборони, наразі у ЗСУ служить 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч – є цивільними, які працюють для потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько 5 тисяч жінок. Показник України по кількості жінок у збройних силах – 9%.

В Ізюмі з’явилися вулиці Шухевича, Чорновола, Лук’яненка та загиблого журналіста Махова

У звільненому від російських військ Ізюмі Харківської області перейменували низку об’єктів, пов’язаних із СРСР та Росією, повідомив у фейсбуці заступник міського голови Володимир Мацокін.

«Увічнюємо і закарбовуємо в пам’яті імена ізюмчан, загиблих на цій війні. Свої достойні місця в місцевій топоніміці отримують видатні українці В’ячеслав Чорновіл, Діана Петриненко, Валерій Лобановський, Роман Шухевич, Левко Лукяненко. Віддаємо повагу новітнім містам-героям України. Стів Джобс і Голда Меїр – їхні імена також прикрасять наше місто», – написав Мацокін.

Він також опублікував саме розпорядження, згідно з яким вул. Аляб’єва стала вул. Валерія Лобановського, вул. Володимира Висоцького – вул. Стіва Джобса, вул. Олександра Островського – вул. Олександра Махова (журналіста, який загинув під час бойових дій неподалік Ізюма на початку травня), вул. «Радгосп «Ізюмський» – вул. Маріупольска, вул. 8 березня – вул. Ірпінська, вул. Черняхівського – вул. Бучанська, вул. Панфілова - вул. Голди Меїр тощо.

Загалом перейменовано 19 об’єктів. Це третій етап перейменування після деокупації міста – раніше було перейменовано загалом 43 топоніми.

На початку вересня українські війська звільнили від російської окупації більшу частину Харківської області, в тому числі Ізюм.

«Укренерго»: повідомлення про скасування аварійних відключень електрики є фейком

Компанія «Укренерго» заявляє, що поширення інформації про нібито скасування аварійних відключень електроенергії є фейком.

«В соцмережах поширюється фейкова інформація про нібито скасування аварійних відключень електроенергії з посиланням на фальшиву сторінку нашої компанії. Це спроба збурити суспільство неправдивою інформацією. Нагадаємо, аварійні відключення – це вимушений крок, який застосовується виключно за наявності дефіциту, для збереження балансу виробництва і споживання в енергосистемі. Відмовитись від них енергетики зможуть лише після повного припинення ворожих атак на нашу енергосистему», – заявили в компанії.

В «Укренерго» нагадують, що про дві свої офіційні сторінки – в фейсбуці і телеграмі – і наголошують, що будь-що, опубліковане на інших сторінках, є «фейком і російською ІПСО».

Компанія «Укренерго» 26 грудня через перевищення лімітів споживання запровадила аварійні відключення у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Львівській, Київській областях та у Києві.

Росія з жовтня регулярно завдає масованих ракетних ударів по енергетичних обʼєктах в Україні, після одного з таких ударів 23 листопада значна частина країни на деякий час залишилася без енергопостачання. Досі в більшості областей тривають планові відключення електрики.

У британській розвідці вважають, що удари по українській критичній інфраструктурі, ймовірно, є першим прикладом реалізації Росією концепції стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT) – ключового компонента військової доктрини, яку вона прийняла в останні роки.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що вражаються обʼєкти, використання яких допомагає «вбивати росіян».

Україна вважає удари по цивільній інфраструктурі актами тероризму, їх також засуджують країни Заходу.

Німеччина: заарештований співробітник BND міг передавати РФ дані про Україну – ЗМІ

Росія, можливо, отримувала інформацію про ситуацію в Україні через співробітника Федеральної служби розвідки та контррозвідки Німеччини (BND), якого днями заарештували за підозрою у державній зраді. Про це повідомляють німецькі телерадіокомпанії WDR та NDR.

За даними ЗМІ, співробітник BND Карстен Л. міг передавати Росії секретні доповіді з оцінкою становища на фронті. Повідомляється також, що підозрюваний, ймовірно, зазнавав шантажу. Генеральний прокурор ФРН та служба контррозвідки не коментують повідомлення преси.

Раніше BND поінформувала федеральну прокуратуру про підозру щодо шпигунства у власному відомстві. На даний момент ведеться розслідування. Карстен Л. був заарештований минулого тижня і зараз перебуває в СІЗО. Генеральний прокурор звинуватив його у державній зраді, зокрема, в тому, що підозрюваний у 2022 році розголошував державну таємницю, передаючи Росії секретну інформацію.

За оцінкою міністра юстиції ФРН Марка Бушманна, у разі підтвердження підозри йтиметься про важливий удар проти російської шпигунської мережі. Ще навесні Берлін вислав 40 російських громадян, які, як стверджують німецькі спецслужби, займалися розвідувальною діяльністю під дипломатичним прикриттям. Спецслужби ФРН переконані, що в Німеччині залишаються десятки російських шпигунів, проте випадки вербування безпосередньо співробітників німецьких спецслужб дуже рідкісні.

Влада повідомляє про удари по Харківщині

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов підтвердив удари по Харкову.

«До уваги жителів Харківщини: перебувайте в укриттях. Окупанти завдають ударів», – написав він у телеграмі.

Раніше у соцмережах повідомили про звуки вибухів в Харкові.

Харківщина, зокрема і обласний центр, регулярно зазнають атак російських військ.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовані атаки на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Херсон після російської атаки (фотосвідчення)

Через обстріл російськими військами із «Градів» центру Херсону 24 грудня 10 людей загинули та десятки зазнали поранень, повідомила місцева влада. Наступного дня поінформували, що армія РФ продовжила обстрілювати місто з лівобережної частини Херсонщини, яка залишається окупованою. За даними Херсонської ОВА, військові РФ бʼють по обласному центру з артилерії, РСЗВ та мінометів. Кореспондент проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя», приїхавши до міста, одразу помітив наслідки обстрілу.

Демограф розповіла, як війна позначиться на кількості населення України

Широкомасштабна війна Росії проти України «дуже погано» позначиться на демографічній ситуації. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявила директорка Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

«Ми багато людей втратимо: через підвищення смертності, через зниження народжуваності. Багато дітей, які народилися б, вони не народилися у 2022 році і ще більшою мірою не народяться наступного, 2023-го, року. А якщо війна протягнеться ще довше, то і у 2024-му. А найбільший вплив (на кількість населення – ред.) чисельний здійснить міграція», – розповіла демограф.

Наразі, за словами Лібанової, кількість населення України, за приблизними підрахунками, можна оцінити орієнтовно у 34-35 мільйонів.

«Зараз я говорю про кордони 2022 року (тобто перед війною, що було). А якщо з Кримом – то це ще два мільйони», – зазначила вона.

За її очікуваннями, після закінчення війни до України може повернутися понад третина тих, хто виїхав через бойові дії за кордон, а решта – залишиться у країнах тимчасового прихистку.

Востаннє всеукраїнський перепис населення в Україні проводили у 2001 році, тому актуальних даних щодо кількості населення в української влади немає.

14 грудня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну за кордон виїхали майже вісім мільйонів українців, що, за його словами, становить 20% від фактичного населення країни.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG