Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Готовий свідчити у Гаазі проти Росії: інтерв'ю із російським солдатом-дезертиром

64-та окрема мотострілецька бригада Східного військового округу Російської Федерації, за даними Головного управління розвідки Міноборони України та низки міжнародних журналістських розслідувань, причетна до масових вбивств та катувань беззбройних українців у Бучі й не тільки.

«За масовий героїзм та відвагу» Володимир Путін присвоїв цій бригаді «почесне звання гвардійської». Проте саме у ній є солдат-дезертир, який нині хоче свідчити проти Росії та своїх співслужбовців у міжнародних судах.

Його звати Нікіта Чібрін.

24 лютого зайшов у складі окупаційних військ РФ в Україну, – на Київщину, був потім і на Харківщині, але звідти утік – спершу додому, а транзитом через Білорусь – і в Іспанію, де попросив політичного притулку.

В інтерв’ю для Радіо Свобода він розповів:

  • Чому пішов на контрактну службу і чи знав, що їде в Україну на війну?
  • Чи важить щось у російському війську «слово офіцера»?
  • Якими шляхами окупанти потрапили в Україну?
  • Де конкретно базувалися у Білорусі?
  • Та які ще воєнні злочини, окрім Бучі, могли вчинити?

Після фрази, що запис інтерв’ю розпочався, Нікіта каже:
«Cлава Україні!».

Росія: Путін призначив Медвєдєва на нову посаду

Президент Росії Володимир Путін призначив Дмитра Медвєдєва на нову посаду – першого заступника голови Військово-промислової комісії.

Як йдеться в опублікованому указі, були внесені зміни до положення щодо Військово-промислової комісії, Медвєдєва призначили першим заступником голови комісії, тобто першим заступником Путіна.

Медвєдєв нині є заступником голови Ради безпеки Росії.

Воєнно-промислова комісія є постійно діючим органом, створеним для забезпечення реалізації державної політики Росії у сфері військово-промислового комплексу, військово-технічного забезпечення оборони, національної безпеки та правоохоронних органів.

Генштаб ЗСУ: війська РФ намагаються вести наступ на двох напрямках, ще на трьох – покращити свої позиції

Російські війська продовжують намагаються вести наступальні дії на Бахмутському та Лиманському напрямках, а на Куп’янському, Авдіївському та Запорізькому – намагаються покращити тактичне положення, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Новопавлівському та Херсонському напрямках противник обороняється, а на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без суттєвих змін – ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.

У штабі повідомляють, що на Бахмутському та Авдіївському напрямках противник обстріляв райони понад 30 населених пунктів, зокрема Білогорівку, Соледар, Бахмут, Нью-Йорк, Авдіївку, Невельське, Мар’їнку, а на Запорізькому напрямку – райони понад 15 населених пунктів.

Українські військові також повідомляють, що 24 грудня завдали удару по району зосередження живої сили противника біля Половинкиного на Луганщині – втрати російських окупантів склали до 150 військовослужбовців загиблими та пораненими.

Україна буде добиватися запровадження санкцій проти «Росатома» – Єрмак

Україна буде добиватися запровадження санкцій проти «Росатома», заявляє голова Офісу президента Андрій Єрмак.

«Наша задача – санкції проти «Росатома». Ми ще в листопаді в рамках санкційної групи Макфола-Єрмака пропонували детальний план цих санкцій. Росія ж продовжує шантажувати світ ядерною зброєю, а «Росатом» сподівається нарощувати експортну виручку», – написав війну телеграмі.

«Їх портфель закордонних замовлень становить $200 млрд. Так не може бути. Будемо системно працювати над тим, щоб санкції проти «Росатома» стали реальністю», – додав він.

У жовтні після спроби Росії привласнити Запорізьку АЕС Міністерство закордонних справ України закликало Євросоюз, країни «Групи семи» та інших партнерів невідкладно розглянути запровадження санкцій проти російської державної корпорації «Росатом» та афілійованих з нею компаній та інституцій, а також інших ключових чинників атомної енергетики Росії.

Від початку повномасштабного вторгнення ЄС запровадив дев'ять пакетів санкцій проти Росії, проте обмеження не стосуються російської атомної енергетики. Росія має багато атомних проєктів за кордоном і «Росатом» відіграє важливу роль у торговельних зв’язках Москви за межами Росії.

Наприклад, між 2009 і 2018 роками Росія отримала 23 експортні замовлення на атомні генерувальні об’єкти в усьому світі з загалом 31, за даними звіту за 2020 рік Центру стратегічних і міжнародних досліджень, аналітичного центру в Вашингтоні. У час від 2007 до 2017 років – у перше десятиріччя свого існування – «Росатом» почав будівництво 10 атомних енергоблоків за кордоном.

Надавав РФ дані про стратегічні об’єкти. Прокуратура передала до суду справу щодо жителя Дніпра

Обвинувальний акт щодо жителя Дніпра за фактом державної зради передали до суду, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурокурора.

За даними слідства, з травня 2022 року чоловік на виконання завдань представників ФСБ РФ збирав та передавав їм інформацію щодо місць дислокації підрозділів Збройних Сил України, переміщення української військової техніки, кількості, напрямку їхнього руху, розташування залізничних вокзалів та аеродромів на території Дніпропетровської області.

В Офісі генпрокурора додають, що інформатор передавав розвідувальні дані у вигляді фото та відеоматеріалів через месенджер Telegram.

Правоохоронці зазначають, що чоловіка затримали під час виконання чергового завдання куратора російських спецслужб, під час обшуку його транспортного засобу вилучено мобільний телефон, який використовувався в протиправній діяльності.

Російський Енгельс: знову вибухи. Хто атакує РФ?

  • Аеродром стратегічної авіації Енгельс, що у Саратовській області Росії, знову атакували безпілотники. Міноборони Росії повідомило про загибель 3 російських військових.
  • Детективи НАБУ проводять обшуки у Дніпрі у фігурантів кримінальної справи, пов’язаної із «Великим будівництвом». Серед них – голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко, повідомляють «Схеми».
  • Президент Володимир Зеленський призначив нового посла у Болгарії. Олеся Ілащук узагалі не має досвіду роботи у дипломатії, а донедавна позиціонувала себе як фахівчиня з сексології та дорогоцінних прикрас, пише видання «Європейська правда».
  • Ексклюзивне інтерв’ю Радіо Свобода: Василь Боднар, надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині.
  • У Криворівні на Франківщині вперше святкували Різдво 25 грудня.

Про це та інше говоримо у в програмі «Свобода LIVE». Прямий ефір – о 18:00 на @Радіо Свобода:

Зеленський розраховує на участь Індії у реалізації «формули миру»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що 26 грудня під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Нарендрою Моді звернувся за допомогою Індії у впровадженні «формули миру».

«Провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Побажав результативного головування у G20. Саме на цьому майданчику я оголосив про формулу миру, і тепер розраховую на участь Індії в її реалізації. Подякував за гуманітарну допомогу та підтримку в ООН», – написав Зеленський у твітері.

Президент України Володимир Зеленський у виступі перед учасниками саміту «Групи двадцяти» в листопаді представив «українську формулу миру» – фактичний план того, як покласти край війні з Росією. У «плані Зеленського» – десять пунктів.

Інфраструктура Бахмута зруйнована на 60% – ОВА

Інфраструктура Бахмута зруйнована на 60%, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Ворог постійно обстрілює інфраструктуру Бахмута, яка на понад 60% або частково, або повністю знищена. Весь світ уже спостерігав ті жахливі фото, на яких є історичні будівлі, які мають культурну цінність, будівлі закладів культури, в якому вони стані наразі. Взагалі це стосується всіх прифронтових населених пунктів, великих і невеликих, де ворог намагався просунутись. Тактика випаленої землі у ворога залишається», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, російські війська зазнають величезних втрат на цьому напрямку, але попри це, вони не припиняють атак.

Днями британська розвідка заявила, що за останній тиждень російські сили дещо просунулися на східній околиці міста Бахмут, але є сумнів щодо успішності ведення боїв у межах населених пунктів.

Генштаб ЗСУ регулярно повідомляє, що на Бахмутському напрямку армія РФ продовжує вести штурмові дії.

20 грудня президент України Володимир Зеленський відвідав Бахмут, де зустрівся з українськими військовими, які обороняють місто, і вручив їм державні нагороди.

Бахмутський напрямок вважається однією з найбільш гарячих точок фронту.

Демограф спрогнозувала, скільки українців можуть не повернутися з-за кордону після завершення війни

Після закінчення війни до України може повернутися більше ніж третина тих, хто виїхав через бойові дії за кордон, а решта – залишиться у країнах тимчасового прихистку, спрогнозувала в інтерв'ю Радіо Свобода директорка Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

«Дослідження, які проводилися в ХХ столітті свідчать, що повертається приблизно третина тих, хто виїхав. Я думаю, що в Україні повернеться більше. По-перше, значно сильнішими є настрої на повернення... Усе залежить від військових дій, з одного боку, і економічної ситуації – з другого. Якщо робочі місця тут з’являться, якщо буде позитивна динаміка і економічна, і в плані відбудови житла, то багато людей повернуться. А якщо ми не зможемо нічого зробити, то, на жаль, навіть ті, хто хотів би повернутися, не зможуть повернутися», – прогнозує демограф.

Загалом, за словами Лібанової, саме міграційні процеси здійснять найбільший вплив на демографічну ситуацію в Україні під час війни.

«Старша школа і вищі навчальні заклади, ті (підлітки – ред.), хто там (за кордоном – ред.) вступили, вони, скоріш за все, не повернуться. Переважна більшість із них залишиться вже за кордоном. Можливо, вони повернуться потім, коли завершать навчання, якщо тут будуть такі виграшні умови праці, якщо можна буде заробити нормально грошей, то вони повернуться. А ті, хто зараз відвідує дитячий садок і молодшу школу, там більше буде залежати від ситуації з їхніми матусями і батьками», – зазначила вона.

Демограф також припускає, що у майбутньому між українцями, які під час війни залишалися вдома, та українцями, які під час війни були за кордоном, може виникнути певний поділ.

«Поділ суспільний буде. Тут ми цього не уникнемо. Наскільки він буде критичним? Думаю, що буде не критичний. Думаю, що, як то кажуть, все «устаканиться». Але певний поділ буде. Агресії я не очікую зовсім. І я навіть не про незадоволення. Я скоріше очікую такого відчуття зверхності з боку тих, хто весь час був тут», – зазначила Лібанова.

14 грудня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну за кордон виїхали майже вісім мільйонів українців, що, за його словами, становить 20% від фактичного населення країни.

За даними ООН, 5 650 272 українських біженці станом на липень проживають по всій Європі. Майже 8,8 мільйона людей виїхали з України, але майже 3,3 мільйона повернулися з моменту російського вторгнення 24 лютого. Більшість біженців – жінки та діти, позаяк українська влада заборонила військовозобов’язаним чоловікам залишати країну.

Російські війська обстріляли Сумщину з мінометів – ОК «Північ»

Російські військові вкотре обстріляли Сумщину з мінометів, повідомило оперативне командування «Північ».

«Армія окупантів вчергове поцілила з мінометів по прикордонню Сумської області. З 12:40 до 13:05 повідомили про 16 приходів, ймовірно з міномету 120 мм, попередньо в район н.п. Сидорівка. Втрат серед о/с і техніки немає», – йдеться в повідомленні.

В ОК «Північ» додали, що інформації про пошкодження цивільної інфраструктури не надходило.

Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською. Прикордонні райони України регулярно зазнають обстрілів із боку Росії.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

«Надали детальні докази». Україна ініціювала процес виключення Росії з Радбезу і ООН в цілому

Україні ініціювала процес, спрямований на виключення Росії з Ради безпеки ООН і Організації загалом, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Росія – узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН. Сьогодні ми зробили важливий крок… Ми заявили на офіційному рівні свою детальну та аргументовану позицію, чому перебування Росії в Радбезі ООН та в організації загалом – нелегітимне. Ми надали детальні докази того, як 31 рік тому російська делегація, по суті, просто окупувала крісло СРСР в РБ ООН – держави, яка на той момент припинила своє існування – без жодних статутних підстав на це. Зґвалтування Статуту відбулося на основі... простої зміни табличок «СРСР» на «Російська Федерація», – написав Кулеба у фейсбуці.

За словами міністра, це грубе порушення пункту 2 Статті 4 Статуту ООН, який «чітко визначає єдину легітимну процедуру набуття членства в Організації».

«Понад три десятиліття на цей ганебний факт просто закривали очі. Але Україна не буде мовчати. Сьогодні ми розпочали боротьбу за позбавлення Росії статусу постійного члена Радбезу ООН. Ця боротьба не буде простою. Їй протидіятимуть, і не лише Росія. Але ми не будемо миритися з брехнею та фальсифікацією. Завдання бувають складними, але немає нічого неможливого», – наголосив Кулеба.

На сайті МЗС вже оприлюднили «Заяву МЗС України щодо нелегітимності перебування Російської Федерації в Раді Безпеки ООН та Організації Об’єднаних Націй у цілому».

«Із 1991 року Російська Федерація 31 раз застосувала вето в Раді безпеки ООН, що майже вдвічі більше, ніж будь-який інший постійний член Радбезу… На нинішньому етапі агресії Російська Федерація, яка відчуває свою повну безкарність, перейшла до шантажу міжнародної спільноти погрозами застосування ядерної зброї. Це лише питання часу, коли дії РФ дискредитують і зруйнують усю систему ООН – єдину і безальтернативну глобальну міжурядову інституцію, яка об’єднує за столом переговорів усі держави світу», – йдеться в документі.

Україна закликає держави-члени ООН «відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування Російської Федерації в ООН, позбавити РФ статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому».

«Керуючись принципом рівноправності членів ООН, Російська Федерація має пройти той же міжнародно-правовий шлях набуття членства в Організації, що й інші країни… Україна ініціює комплексний процес, спрямований на досягнення цілей цієї заяви, та у цьому контексті готова до взаємодії з іншими країнами для спільного захисту Статуту ООН і міжнародного права від руйнівного впливу Російської Федерації», – йдеться в заяві.

На виступі на засіданні Радбезу ООН 23 листопада президент України Володимир Зеленський виступив за позбавлення права вето Росії у Радбезі ООН, вказавши, що одне крісло в Раді безпеки ООН «досі окуповане».

Американське видання Foreign Policy повідомило, що американські законодавці – члени Гельсінської комісії Конгресу США, внесли до Конгресу резолюцію із закликом до адміністрації Джо Байдена ініціювати процес виключення Росії із Ради безпеки ООН.

У тексті резолюції, який цитує видання, йдеться про те, що «кричущі порушення» Росією Статуту ООН, серед них спроба незаконної анексії частини території України, злочини проти цивільного населення в Україні, ядерні загрози та інші дії, ставлять під сумнів право Росії на постійне членство у Раді безпеки.

У Статуті ООН не передбачено можливості позбавлення країни постійного членства у Раді безпеки ООН. Для виключення країни з ООН потрібна згода двох третин членів Генеральної асамблеї ООН та одностайне схвалення цього рішення Радою безпеки.

У той час, як подібні резолюції Конгресу не є обов’язковими для виконання, ця акція, пише Foreign Policy, відображає настрої в Конгресі та Білому домі, де обговорюється питання щодо обмеження впливу Росії в ООН.

Ідея, підтримувана Гельсінською комісією, полягає у спробі оскаржити статус Росії як законного спадкоємця Радянського Союзу в ООН.

Україна, будучи, поряд із Росією та Білоруссю, однією з держав-засновниць ООН, може заявити про своє право на місце в Раді безпеки ООН як єдина з цих трьох держав-спадкоємців СРСР, яка не порушила Статут ООН, і надати своєму представнику повноваження як члена Ради безпеки.

У такому разі для схвалення цих повноважень теоретично потрібна лише згода 9 членів Ради безпеки ООН. Виконання такого плану, зазначає Foreign Policy, залишається предметом суперечок фахівців. Його здійснення пов’язане з труднощами через 30-річний прецедент, коли право Росії на постійне членство не ставилося під сумнів.

МВС Росії оголосило в розшук журналіста-розслідувача Христо Грозєва

Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило у федеральний розшук журналіста-розслідувача проєкту Bellingcat Христо Грозєва – про це пише «Медіазона», яка виявила його ім’я у базі розшуку міністерства.

Грозєва розшукують «за статтею Кримінального кодексу», але за якою саме – не вказано.

Христо Грозєв – журналіст-розслідувач і керівник проєкту Bellingcat.

Bellingcat публікує розслідування, де часто згадуються спецслужби, відомі політики, фінансисти. Група стверджує, що у своїй діяльності використовує лише відкриті джерела.

Зокрема, проєкт спільно з іншими журналістами і командою російського опозиціонера Олексія Навального оприлюднив розслідування про отруйників політика з Інституту криміналістики ФСБ Росії.

Bellingcat, крім іншого, займається ідентифікацією російських військових, яких підозрюють у причетності до воєнних злочинів в Україні.

«Ми мерзнемо, а Європа не дуже»: як зимують жителі регіонів Росії без газу і дров

Російська армія продовжує атакувати інфраструктуру України, залишаючи без тепла та світла міста і села, а російська пропаганда захоплено розповідає, як мерзнуть українці і як без російського газу «замерзає Європа». І в цей час громадяни самої Росії, зокрема і ті, які живуть в багатих на корисні копалини регіонах – досі не мають газу в своїх оселях. А програма догазифікації регонів Росії, започаткована за дорученням Путіна у 2021 році, після початку широкомасштабної війни РФ проти України – застопорилася. У цьому переконалися кореспонденти проєкту Радіо Свобода Север.Реалии.

  • Рада Федерацій Росії у 2021 році визнала низький рівень газифікації російських регіонів: при середньому показнику в 71% газифікації по країні, яка заробляла на експорті вуглеводнів щодня до $1 мільярда, забезпечення природним газом багатьох областей РФ не дотягували навіть до 20%.
  • Алтайський край на початок 2021 року був газифікований лише на 13,1%, повідомляв на засіданні Ради Федерацій Росії голова комітету з економічної політики Андрій Кутєпов.
  • 2021 року на Сахаліні видобули 32,2 млрд куб. м газу. Цього літа, за даними « Сахалінстату», видобуток і продаж газу зросли вдвічі в порівнянні з аналогічним періодом у минулому. Але за даними на кінець жовтня 2022 року, газифікація області досягла лише 50%. Багато сахалінців, як і жителі інших регіонів Росії, щоб економити електроенергію, самостійно встановлюють будинки газові балони і підключають їх до пічок, у тому числі й у багатоповерхових житлових будинках.
  • Тож, більшість громадян Росії, які живуть не у великих містах, продовжують опалювати житло дровами або газовими балонами. З початку грудня 2022 року, пишуть Север.Реалии, в Росії фіксується зростання кількості інцидентів, пов'язаних із вибухами газових балонів, зокрема і в багатоквартирних будинках.
  • 1 червня 2022 року Держдума Росії ухвалила закон, спрямований на підвищення газифікації країни, за одним із положень якого держава зобов'язалася проводити газ безкоштовно до меж земельних ділянок росіян.
  • Наприкінці серпня 2022 року президент Росії Путін доручив опрацювати додаткові субсидії на обладнання для реалізації програми соціальної газифікації і виділити на це близько 400 млрд рублів на те, щоб газифікувати оселі тих громадян, які не можуть це оплатити.
Більше про це читайте тут

У Дніпрі демонтували пам’ятники Горькому і Чкалову – фото

У Дніпрі 26 грудня демонтували пам’ятники російському письменнику Максиму Горькому і радянському льотчику Валерію Чкалову.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, комунальники зняли їх із постаментів за допомогою спецтехніки. Їх зберігатимуть на території одного з комунальних підприємств.

Раніше в Дніпрі місцева влада вирішила демонтувати близько десятка знакових пам’ятників, пов’язаних з історією і культурою Росії чи СРСР.

Зокрема, 16 грудня у місті зняли пам’ятники Олександрові Пушкіну та Володі Дубініну.

У патрульній поліції нагадали про заборону салютів і про дію комендантської години в новорічну ніч

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький закликав не використовувати піротехнічні вироби в період свят.

«У більшості областей України обласні військові адміністрації ухвалили рішення про заборону використання піротехнічних виробів. У Києві – також заборонено. Думаю, що найближчими днями заборона діятиме по всіх областях. Відповідальність є і навіть по декількох статтях КУпАП», – написав він у фейсбуці 26 грудня.

Кількість загиблих через ракетний удар по Кривому Рогу зросла до 5 – Вілкул

Кількість загиблих внаслідок ракетного удару по житловому будинку в Кривому Розі зросла до п’яти, заявив голова військової адміністрації міста Олександр Вілкул 26 грудня.

«Сьогодні у лікарні від отриманих під час вибуху ракети травм помер Анатолій Олександрович Калініченко, йому був 51 рік… Лікарі 10 днів боролися за його життя, зробили все, що могли. Але травми були критичні», – повідомив Вілкул.

Читайте також: Четверо постраждалих через ракетний удар у Кривому Розі перебувають у тяжкому стані – ОВА

16 грудня російські війська випустили десятки ракет по Україні, атакуючи її цивільну інфраструктуру, зокрема енергетичну мережу.

Одна з ракет влучила в житловий будинок у Кривому Розі. Троє людей, в тому числі півторарічна дитина, загинули на місці, ще один поранений, 33-річний чоловік, згодом помер у лікарні.

У Повітряних силах прокоментували вибухи на російському аеродромі «Енгельс»

Вибухи на російському військовому аеродромі в Енгельсі Саратовської області Росії є наслідом російської агресії проти України, заявив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

«Безумовно, такі події – це наслідки російської агресії. Що відбулося – це чергові хлопки, «бавовни», які ми вже звикли чути. Це дійсно наслідок того, що Росія творить на нашій землі. Якщо росіяни думали, що нікого в тилу глибокому чи будь-де війна не торкнеться, то вони помилялися. Як бачимо, такі речі відбуваються все частіше, і будемо сподіватися, що це Україні буде тільки на руку», – сказав Ігнат 26 грудня в ефірі телемарафону.

Щодо наслідків цих вибухів, то, за його словами, їх можна буде оцінити за кілька днів, коли з’являться супутникові знімки з аеродрому.

Ігнат також нагадав, що після перших вибухів на аеродромі «Енгельс» російські військові передислоковували свої літаки звідти на інші аеродроми.

Раніше в Міністерстві оборони Росії підтвердили повідомлення, які з’явилися вночі проти 26 грудня, щодо вибухів на військовому аеродромі в місті Енгельс, де базуються стратегічні бомбардувальники.

Як стверджує відомство, засоби протиповітряної оборони нібито збили на малій висоті український безпілотник. Внаслідок падіння його уламків троє російських військових загинули, авіатехніка не постраждала, заявили у міністерстві.

Раніше російські медіа з посиланням на місцеві пабліки повідомляли про вибухи на російському аеродромі повітряно-космічних сил в Енгельсі.

Читайте також: З російської авіабази «Дягілєво» після удару безпілотника зникли 9 бомбардувальників – супутникові знімки

Зокрема, телеграм-канал Baza з посиланням на місцевих жителів повідомляв, що в місті було чути сигнали повітряної тривоги та звуки вибухів. У спільноті «Енгельс-онлайн» у соцмережі «ВКонтакті» з’явилися фото, ймовірно, пожежі на аеродромі та 34-секундне відео, на якому чути потужний вибух, після якого спрацьовує сигналізація припаркованих машин. Відео схоже на зйомку із камери зовнішнього спостереження житлового будинку.

За інформацією Baza, площа пожежі після вибуху в Енегльсі становила 120 квадратних метрів.

Губернатор Саратовської області РФ Роман Бусаргін написав у своєму телеграм-каналі, що відомості про подію на військовому об’єкті перевіряють силові структури. Він стверджує, що жодних надзвичайних подій у житлових кварталах міста не було, цивільна інфраструктура не постраждала.

У США відбулася прем’єра фільму про гравців американського футболу, які захищають Україну

У Сполучених Штатах презентували фільм Who if not us – документальну стрічку про українських гравців американського футболу, які зараз захищають Україну.

Це історії родин гравця Андрія Зарецького (Сapitals, Київ), Романа Богуславського («Ужгородські лісоруби»), який у цій війні втратив брата, та президента Української Ліги Американського Футбола Юрія Гундіча, який пройшов бойові дії на сході України.

«Фільм важливий, бо вперше про український американський футбол розповідає найбагатша спортивна Ліга світу – NFL! Це як визнання нас і наших зусиль по розвитку цього спорту, останніх десятиліть, і наших хлопців, які захищають зараз Україну. Фільм дуже емоційний, адже NFL зробила все, щоб показати правду про війну в Україні. І намагались акцентувати увагу, яку ціну кожен день платять наші хлопці задля перемоги на війні!» – пояснюють Радіо Свобода в Українській лізі американського футболу (УЛАФ).

Читайте також: Чемпіонат світу: ФІФА заблокувала звернення Зеленського перед фінальним матчем – «Слуга народу»

Також фільм нагадує про українців-амфутівців, які загинули в цій війні.

Прем’єра Who if not us відбулася на офіційному каналі Національної футбольної ліги (НФЛ) у Різдво після матчу Steelers-Riders. За словами творців NFL 360, фільм також покажуть після матчів НФЛ ще 27 та 31 грудня.

13 листопада у Мюнхені під час перерви в матчі НФЛ організатори влаштували акцію підтримки сім’ям воїнів-гравців Української ліги американського футболу. На поле вийшли українки з дітьми, яких вболівальники на трибунах підтримали оваціями.

ВМС: Росія тримає в Чорному морі 16 «Калібрів»

У Чорному морі станом на 26 грудня на бойовому чергуванні перебувають до 10 російських кораблів, із них – три носії крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом 16 ракет, повідомили Військово-морські сили Збройних сил України.

«В Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації, утримуючи на бойовому чергуванні до одного корабля; в Середземному морі – дев’ять ворожих кораблів, із них п’ять носіїв крилатих ракет «Калібр», загальний залп – 72 ракети», – йдеться в повідомленні.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, коментуючи ситуацію у Чорному морі, заявила, що російські війська «до чогось готуються».

СБУ: на Київщині затримали чоловіка, який допомагав російським військовим викрадати учасників АТО

Служба безпеки України 26 грудня звітує про затримання жителя селища Глібівка на Київщині за співпрацю з російськими військами під час окупації.

За даними відомства, чоловік після захоплення Вишгородського району запропонував свою допомогу російським загарбникам.

«Зловмисник «зливав» агресору адреси проживання місцевих жителів, що потенційно могли входити до руху опору. Серед них – колишні учасники антитерористичної операції на сході нашої держави. За його «наводкою» загарбники вдиралися до помешкань українських патріотів та викрадали їх. Після цього потерпілих катували і примусово вивозили до РФ», – заявляє СБУ.

Читайте також: New York Times ідентифікувала десантників РФ, які розстрілювали українців у Бучі

Слідство встановило, що підозрюваний особисто брав участь у принаймні одному такому викраденні, а також розрабовував оселі місцевих.

«Після звільнення Київщини зрадник намагався переховуватись на території регіону. Однак співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали. При обшуках за адресою його проживання правоохоронці виявили продуктові набори виробництва РФ та мобільні телефони з контактами рашистів», – йдеться в повідомленні.

Затриманому повідомили про підозру за статтею про державну зраду в умовах воєнного стану. Суд взяв його під варту.

Читайте також: СБУ встановила особу ще одного військового РФ, який розстріляв цивільного на Київщині

2 квітня Київщина була звільнена від російських військ. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки убивств цивільних жителів.

Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG