Доступність посилання

ТОП новини
Бійці 24-ї окремої механізованої бригади встановлюють протитанкові міни вздовж лінії фронту. Часів Яр, Донеччина, 30 жовтня 2024 року
Бійці 24-ї окремої механізованої бригади встановлюють протитанкові міни вздовж лінії фронту. Часів Яр, Донеччина, 30 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Голова ОВА повідомив про російські удари по Харкову

Російські війська завдають ударів по Харкову, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, є попередня інформація про постраждалого у Шевченківському районі Харкова.

«Жителі Харкова й області, перебувайте максимально в укриттях. Російські окупанти завдають удари по Харкову. Не залишайте безпечних місць», – написав голова ОВА у телеграмі.

Харків та населені пункти області щоденно потерпають від російських обстрілів. Напередодні пресслужба Харківської обласної прокуратури повідомила, що через російську агресію в області загинули понад 1000 цивільних, із них 50 дітей, поранені – удвічі більше.

Москва, попри численні докази, також заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

У ЗСУ повідомили про «поважні влучання» по Антонівському і Каховському мостах

Українські військові в ніч на 8 серпня завдали ударів по Антонівському і Каховському мостах на території Херсонщини, окупованій російськими військами, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк.

«Відпрацьовано той самий вогневий контроль, який ми тримали вже кілька діб на цьому напрямку. Він має свої результати, влучання, влучання досить поважні, як по Антонівському, так і по Каховському мостах», – сказала Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

«Також є знищення кількох баз збереження боєприпасів і ми уточнюємо результати, які саме з них (ударів – ред.) наші, оскільки ми розуміємо, що і рух спротиву на окупованих територіях – досить потужний», – додала вона.

За словами Гуменюк, такі дії українських військових «досить суттєво» впливають на морально-психологічний стан російської армії і на її боєздатність.

27 липня Збройні сили України завдали точкових ударів по Антонівському автомобільному мосту та зруйнували логістичні й транспортні шляхи російських військ. 30 липня оперативне командування «Південь» повідомило, що українські військові також завдали удару по залізничному мосту через Дніпро в районі Херсону (Антонівський залізничний міст, – ред.), заблокувавши і його використання російськими військами.

3 серпня стало відомо – супутник Planet Labs зафіксував, що російські військові почали використовувати окрему поромну переправу для переміщення техніки через Дніпро неподалік окупованого Херсону. Знімки, що це підтверджують, є у розпорядженні програми Радіо Свобода «Схеми». Це вже друга переправа, яку побудували окупанти після ударів Збройних сил України по Антонівському автомобільному та залізничному мостах.

Британська розвідка раніше повідомляла, що російські війська побудували біля Херсону два понтонні мости і обладнали поромну переправу, щоб компенсувати пошкодження Антонівського мосту.

Генштаб ЗСУ назвав напрямок, де російські війська зазнали найбільших втрат

Росія за останню добу втратила 140 своїх військових, найбільші втрати – на Донецькому напрямку, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Загалом від початку повномасштабної війни російські сили втратили близько 42 340 осіб, йдеться в повідомленні.

Крім того, серед втрат Росії, за даними Генштабу:

  • 1811 танків (шість за останню добу)
  • 4070 бойових броньованих машин (+15)
  • 960 артилерійських систем (+2)
  • 261 РСЗВ (+1)
  • 132 засоби ППО
  • 223 літаки
  • 192 гелікоптери (+1)
  • 754 БПЛА оперативно-тактичного рівня (+4)
  • 182 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2993 одиниці автомобільної техніки й автоцистерн (+15)
  • 86 одиниць спеціальної техніки.

За даними США, понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені.

Високопоставлений представник оборонного відомства США заявив 22 липня, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Росія використовує на Донбасі радянські протипіхотні міни – британська розвідка

Росія для захисту і стримування свободи пересування вздовж своїх оборонних ліній на Донбасі використовує протипіхотні міни, які потенційно можуть завдати значних втрат як військовим, так і місцевому цивільному населенню, повідомляє британська розвідка.

«У Донецьку й Краматорську Росія, скоріше за все, застосувала протипіхотні міни ПФМ-1 і ПФМ-1С. Міна ПФМ-1, яку зазвичай називають «міною-метеликом» (або «пелюсткою» – ред.), є дуже суперечливою зброєю невибіркового типу. ПФМ-1 з руйнівним ефектом використовувалися під час радянсько-афганської війни, де вони, за повідомленнями, призвели до каліцтва значної кількості дітей, які плутали їх з іграшками», – йдеться у зведенні розвідки, яке вранці 8 серпня оприлюднило у твітері Міністерство оборони Великої Британії.

«Цілком імовірно, що якість запасів радянських часів, які використовує Росія, з часом погіршилася, і тепер вони є вкрай ненадійними і непередбачуваними. Це створює загрозу як для місцевого населення, так і для гуманітарних операцій із розмінування», – додали у розвідці.

ПФМ-1 – протипіхотна міна, відома ще, як «пелюстка», встановлюється лише дистанційно – з літаків або за допомогою касетних боєприпасів. Міна існує в двох варіантах: ПФМ-1 і ПФМ-1С. Перший варіант міни не має пристрою самоліквідації, другий забезпечений таким пристроєм. Це пластикова міна невеликої форми, її досить складно помітити, спрацьовує при натисканні. Заряд відносно невеликий, але може сильно нашкодити кінцівкам, відірвати їх.

Російські ЗМІ заповнені повідомленнями про розкидані в Донецьку й деяких інших окупованих містах мін ПФМ-1 і ПФМ-1С. Від вибухів постраждали кілька мирних жителів, повідомляють підконтрольні Росії адміністрації Донецька.

Російська армія активно застосовувала ці міни від початку війни на Донбасі – у вересні 2014 року про це повідомляли, зокрема, командири батальйону «Азов». Також про їхнє застосування бойовиками угруповання «ЛНР» повідомляли у 2020 році. У лютому 2022 року російська армія використала їх під час бомбардування Харкова, заявляла тодішня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, а очевидці знаходили такі міни у Бучі Київської області.

Використання протипіхотних мін заборонено Оттавською конвенцією – Україна її підписала та ратифікувала ще у 2006 році, на відміну від Росії. Ще у 2013 році Україна заявила, що знищуватиме три мільйони мін-пелюсток. Цей процес не переривався навіть під час війни – про успішне знищення кількох мільйонів ПФМ-1 повідомляли у 2020 році.

Російська армія вдарила ракетами і «Градами» по двох районах Дніпропетровщини – ОВА

Російські військові у ніч на 8 серпня ракетами і «Градами» вдарили по двох районах Дніпропетровської області: Нікопольському і Криворізькому, повідомив голова обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

«Нікопольський район атакували тричі. Під вогонь потрапили чотири села у двох громадах. По Марганецькій громаді стріляли з «Градів». 20 прильотів ворожих реактивних снарядів. На щастя, минулося без постраждалих. По Червоногригорівській громаді ворог поцілив двома ракетами Х-59. У селі Кам’янське вибухи знищили два приміщення аграрної компанії, пошкодили чотири її склади, обладнання та транспорт. У селі понівечені 9 житлових будинків. Попередньо, люди не постраждали», – написав Резніченко у телеграмі вранці 8 серпня.

У Криворізькому районі, за його словами, російські війська зі ствольної артилерії обстріляли Зеленодольську громаду, люди там також не постраждали.

Російські військові регулярно обстрілюють Синельниківський, Нікопольський і Криворізький райони Дніпропетровщини.

Росія, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Мер Мелітополя повідомив про удар ракетами HIMARS по пунктах дислокації військ РФ у місті

Міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що у ніч на 8 серпня українські військові завдали удару ракетами HIMARS по пунктах базування російських сил у місті.

«Сьогодні вночі високоточними ракетами HIMARS було нанесене вогневе ураження по пунктах тимчасової дислокації окупаційних військ на промислових майданчиках в різних районах міста Мелітополя. За попередніми підрахунками знищена значна кількість військової техніки», – написав Федоров у телеграмі вранці 8 серпня.

За його словами, внаслідок удару загинули понад 100 російських солдатів. Перевірити ці дані з незалежних джерел наразі неможливо.

«На минулому тижні значну частину ППО окупанти передислокували з Мелітополя до Херсону. Сьогоднішня ніч – найбільш результативна та свідчить, що наявні ворожі підрозділи ППО вже не спроможні чинити опір HIMARS. Послаблення системи ППО створює необхідні передумови для успішного контрнаступу на мелітопольському напрямку», – написав Федоров.

У ЗСУ ситуацію наразі не коментували.

Мелітополь перебуває під контролем військ РФ від 25 лютого. На початку травня мер Іван Федоров заявляв, що з окупованого міста виїхали понад 60% жителів, а основними проблемами тих, хто залишився, стали дефіцит продуктів і безробіття.

Генсекретар ООН закликав надати міжнародний доступ до Запорізької АЕС

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш 8 серпня закликав надати міжнародним інспекторам доступ на Запорізьку атомну електростанцію після повідомлень про обстріли найбільшої в Європі АЕС із боку російських військ.

«Будь-який напад на атомну станцію – це самогубство», – сказав Ґутерріш на пресконференції в Японії.

Його коментарі пролунали після візиту до Хіросіми на вихідних, де генсекретар ООН виступив із промовою до 77-ої річниці першої у світі ядерної атаки.

За словами Ґутерріша, Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) потрібен доступ до АЕС.

«Ми повністю підтримуємо МАГАТЕ у всіх його зусиллях щодо створення умов для стабілізації станції», – сказав генсекретар.

Голова МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі 6 серпня попередив, що обстріл АЕС «підкреслив дуже реальний ризик ядерної катастрофи».

Ґроссі закликав усі сторони конфлікту проявляти «максимальну стриманість» поблизу ядерного майданчика.

Голова МАГАТЕ додав, що «надзвичайно важливо», щоб агентству було дозволено доступ до АЕС «для забезпечення технічної підтримки ядерної безпеки».

Українська влада звинуватила російські війська в обстрілах території Запорізької АЕС 5 і 6 серпня.

Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію у здійсненні «ядерного терору» і закликав запровадити додаткові міжнародні санкції, цього разу проти ядерного сектору Москви.

«Немає в світі народу, який би почувався в безпеці, коли держава-терорист обстрілює атомну станцію», – сказав Зеленський у зверненні 7 серпня.

Натомість російська сторона звинуватила українських військових в обстрілі АЕС.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що Запорізька АЕС відіграє значну роль при контрнаступі українських військ, тому російські війська продовжуватимуть «ядерний шантаж».

На території ЗАЕС базуються російські війська і, як кажуть у центрі, атомний об’єкт використовується армією РФ як прикриття.

Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

У Чорному морі маневрують близько десятка російських бойових кораблів – ОК «Південь»

У Чорному морі маневрують близько десятка російських бойових кораблів, зокрема носії ракет «Калібр», повідомило у ніч на 8 серпня Оперативне командування «Південь».

«Незважаючи на штормову погоду, в Чорному морі продовжують маневрувати близько десятка бойових кораблів ворожого флоту, серед них напоготові чотири носії ракет типу «Калібр» і один ВДК (великий десантний корабель – ред.)», – йдеться в повідомленні.

Як наголосили в ОК «Південь», загроза ракетних ударів й обстрілів російськими силами «нікуди не зникла» і «може і посилитися».

Станом на 18 липня, за даними президента Володимира Зеленського, від початку повномасштабної війни Росія випустила по Україні понад три тисячі крилатих ракет.

Генштаб: РФ нарощує систему ППО на Волинському і Поліському напрямках

На Волинському і Поліському напрямках у положенні й діях російських військ – без суттєвих змін, при цьому відзначається нарощування системи протиповітряної оборони, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 8 серпня. Подробиць там не навели.

На Сіверському напрямку, за повідомленням, загарбники продовжують утримувати в прикордонних районах Брянської і Курської областей Росії окремі підрозділи військ Західного військового округу.

На Харківському, Слов’янському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському і Запорізькому напрямках російські війська продовжують обстріли, у тому числі цивільної інфраструктури, зокрема зі ствольної і реактивної артилерії, повідомили у Генштабі.

На Краматорському напрямку з метою покращення тактичного положення загарбники вели наступальний бій в районі Верхньокам’янського, але зазнали втрат і відійшли, кажуть у командуванні.

Згідно зі зведенням, розвідувальні групи військ РФ були виявлені та знешкоджені в районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут та Яковлівка.

«Противник намагався вести штурмові дії неподалік Бахмута, Зайцевого, Яковлівки та Вершини, успіху не мав, відійшов», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, на Авдіївському напрямку російські сили вели наступальні дії у напрямках Пісків, Невельського та Авдіївки, «успіху не мали, відійшли».

«На Південнобузькому напрямку основні зусилля противника продовжують зосереджуватися на утриманні займаних позицій і недопущенні просування наших військ. Ворог активно веде розвідку БпЛА. Здійснював обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків вздовж всієї лінії зіткнення. Завдав авіаційних ударів в районах Ольгиного, Новогригорівки та Андріївки», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі також попередили про збереження загрози ракетних ударів по військових об’єктах і елементах інфраструктури на всій території України: в акваторії Чорного моря корабельне угруповання загарбників «продовжує виконувати визначені завдання».

Президент України Володимир Зеленський напередодні заявив, що гарячі напрямки на Донеччині забирають «основні зусилля і багато життів». За його словами, ситуація на Донбасі залишається «дуже важкою». Зеленський наголосив, що ключове зараз, як і раніше, – це зброя для оборони України, але на тижні очікуються «хороші новини» від партнерів щодо пакетів підтримки.

Інформація про вибухи на Черкащині не підтвердилась – поліція

Інформація про вибухи на Черкащині не підтвердилась, повідомила у фейсбук пресслужба поліції області.

«На території області надзвичайних ситуацій не зафіксовано. Інформація про вибухи не підтвердилась. Оперативна обстановка залишається контрольованою», – йдеться у повідомленні.

Раніше у більшості областей України була оголошена повітряна тривога. Користувачі соціальних мережах повідомляли про вибухи в області, зокрема в Умані.

Місто Умань на Черкащині зазнало російських атак у перші години російського вторгнення до України 24 лютого.

Обстріл Харкова: війська РФ поцілили в інфраструктурний обʼєкт – мер

Російські війська поцілили в інфраструктурний об'єкт в Харкові, повідомив мер міста Ігор Терехов.

«Поки що точно відомо про обстріл Київського району. Попередньо приліт інфраструктурним об'єктом. Вибухів було не менше семи», – написав він у телеграмі.

Інформації щодо постраждалих немає.

Харків та населені пункти області щоденно потерпають від російських обстрілів.

Москва, попри численні докази, також заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

На Вінниччині російські ракети влучили по військових об’єктах – ОВА

На Вінниччині російські ракети влучили по військових об’єктах. повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

«На жаль, маємо прильоти кількох ракет по військових об’єктах у Вінницькій області. Є постраждалі», – написав він у телеграмі.

Сергій Борзов додав, що з’ясовуються причини збою системи оповіщення про ракетну небезпеку.

Раніше у більшості областей України була оголошена повітряна тривога.

Востаннє російські війська атакували Вінниччину у липні. Тоді, 14 липня, війська РФ завдали ракетного удару по Вінниці. Удар стався у розпал дня, коли в місті було багато людей. Крім численних жертв і травмованих, у центрі міста пошкоджені або зруйновані десятки будівель, згоріли 40 авто. Внаслідок російської атаки загинули 26 людей.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи школи, лікарні, дитячі садки, магазини, військові об’єкти.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду». Москва також, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Через російську агресію на Харківщині загинули понад 1000 цивільних – прокуратура

Через російську агресію на Харківщині загинули понад 1000 цивільних, з них 50 дітей, поранено – удвічі більше, повідомляє у фейсбуці пресслужба Харківської обласної прокуратури.

«Держава-агресор тероризує та вбиває мирних мешканців. Я маю констатувати, що на території Харкова та області вже загинуло понад 1000 цивільних осіб, поранено – вдвічі більше. Серед вбитих – 50 дітей. Наймолодший загиблий від дій агресора – 5-місячний малюк», – йдеться у повідомленні з посиланням на керівника Харківської обласної прокуратури Олександра Фільчакова.

За даними прокуратури, російська армія щодня запускає по Харківщині десятки ракет та обстрілює населені пункти з артилерії – вже повністю або частково зруйнувано понад 7 тисяч об’єктів у місті та області, 2800 багатоповерхівок, майже 1800 житлових будинків, понад пів тисячі закладів освіти та півтори сотні лікарень.

Керівник Харківської обласної прокуратури зазначив, що на сьогодні правоохоронці розслідують майже 3500 злочинів, пов’язаних з порушенням законів та звичаїв війни.

Харків та населені пункти області щоденно потерпають від російських обстрілів.

Москва, попри численні докази, також заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

ОВА спростувала інформацію про «прильоти» на Полтавщині

Голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін спростовує інформацію про «прильоти» в області.

«Вечір неділі. Інформації про «прильоти» немає. Тримаємо стрій і віримо в ЗСУ», – написав він у телеграмі.

Раніше у більшості областей України була оголошена повітряна тривога. У соцмережах повідомлялося про звук, схожий на вибух, у Кременчуку. Проте мер міста повідомив, що на території Кременчука надзвичайних ситуацій не зафіксовано.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи школи, лікарні, дитячі садки, магазини, військові об’єкти.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію». Москва, попри численні докази, також заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

В ООН станом на 31 липня підтвердили 5327 випадків загибелі і 7257 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Це закриє будь-яку можливість переговорів – Зеленський попередив РФ про псевдореферендуми

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що псевдореферендумами Росія закриє будь-яку можливість переговорів з Україною і світом.

«Позиція нашої держави залишається такою, якою була й раніше: ми нічого свого не віддамо, а якщо окупанти підуть шляхом цих псевдореферендумів, то для себе ж закриють будь-яку можливість переговорів з Україною та вільним світом, які російській же стороні однозначно будуть потрібні в певний момент», – сказав він у своєму відеозверненні.

За його словами, усі, хто допомагатиме окупантам у проведенні псевдореферендумів, відповідатимуть, відповідатимуть перед Україною.

На тимчасово окупованих територіях півдня України російські сили оголосили про намір провести референдум. За даними британської розвідки, «військово-цивільні адміністрації», встановлені РФ на новоокупованих територіях, ймовірно, змушують населення розкривати особисті дані, щоб складати списки для «голосування».

Зеленський: гарячі напрямки на Донеччині забирають «основні зусилля і багато життів»

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що гарячі напрямки на Донеччині забирають «основні зусилля і багато життів».

«Ситуація на Донбасі залишається дуже важкою. Наша армія робить усе можливе, щоб зупинити російський терор і завдати окупантам якнайбільших втрат. Авдіївка, Піски, Марʼїнка, Бахмутський та інші гарячі напрямки в Донецькій області забирають основні зусилля і, на жаль, багато життів. Важко й на Харківщині, на півдні нашої країни, де окупанти намагаються сконцентрувати сили», – сказав він у своєму відеозверненні.

Зеленський наголошує, що ключове зараз, як і раніше, – це зброя для оборони України, але на тижні очікуються «хороші новини» від партнерів щодо пакетів підтримки.

За даними Генштабу ЗСУ, противник зосереджує зусилля на встановленні повного контролю над територіями Луганської та Донецької областей. Протягом доби війська РФ наступальні та штурмові дії в районах населених пунктів Бахмут, Зайцеве, Яковлівка, Вершина, Вірнопілля, а у напрямках населених пунктів Красногорівка, Авдіївка, Піски і Мар’їнка вони намагалися прорвати оборону українських військ у напрямках населених пунктів Красногорівка, Авдіївка, Піски і Мар’їнка.

У Кременчуку і Вінниці чули звуки вибухів, але влада каже, що «надзвичайних ситуацій» немає

На Вінниччині було чутно звуки, схожі на вибухи, але у місті надзвичайних ситуацій не зафіксовано, повідомив у телеграмі мер міста Сергій Моргунов.

Він закликав чекати офіційної інформації.

Крім того, про схожий на вибух звук повідомив мер Кременчука Віталій Малецький.

«На території Кременчука надзвичайних ситуацій не зафіксовано. Зберігайте спокій. Очікуйте на офіційну уточнену інформацію», – написав він у фейсбуці.

Повітряна тривога була оголошена у більшості областей України.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи школи, лікарні, дитячі садки, магазини, військові об’єкти.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію». Москва, попри численні докази, також заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

В ООН станом на 31 липня підтвердили 5327 випадків загибелі і 7257 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

«Візити відомих людей – надзвичайно цінні». Зеленський зустрівся з акторкою Джессікою Честейн

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з американською акторкою Джессікою Честейн.

«Джессіка Честейн сьогодні в Україні. Для нас такі візити відомих людей – надзвичайно цінні. Завдяки цьому світ іще більше чутиме, знатиме та розумітиме правду про те, що відбувається в нашій країні», – написав він у телеграмі.

Американська акторка Джессіка Честейн, як повідомляють ЗМІ, відвідала дитячу лікарню «Охматдит».

Раніше до України з візитом приїжджали відомі американські актори Бен Стіллер та Анджеліна Джолі.

За місяць російських обстрілів у Миколаєві загинули 11 людей, ще 84 поранені – мер

Від початку повномасштабного вторгнення внаслідок російських обстрілів Миколаєва загинули 132 людини, серед них одна дитина, 619, зокрема 8 дітей, зазнали поранень, повідомив у телеграмі мер міста Олександр Сєнкевич.

За його даними, у місті пошкоджено понад 500 багатоповерхівок (з яких 30% мають повторні руйнування) та близько 700 приватних будинків (понад 70 неможливо відновити).

Олександр Сєнкевич також повідомив, що через російські обстрілі пошкоджені 209 різних об’єктів:

  • 49 закладів освіти
  • 44 об’єкти комунальної власності
  • 20 закладів культури
  • 17 закладів охорони здоров’я
  • 15 спортивних об’єктів
  • 4 заклади соціального захисту
  • 60 закладів торгівлі, аптек, приватних підприємств

За даними мера, загалом російська агресія завдала Миколаєву збитків на майже 790 млн гривень.

Станом на 8 липня через обстріли загинула 121 людина, ще 535 людей були поранені, пошкоджено або повністю зруйновано 536 приватних будинків, 409 багатоповерхівок.

Миколаїв та область щоденно потерпає від російських обстрілів.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич раніше зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

У Росії закінчуються солдати для війни в Україні?

У російської армії – проблеми з живою силою. Про це говорять українські військові, українські і російські експерти, на цьому наголошувало раніше і Міноборони Великої Британії. В ЗСУ також повідомляють, що Бахмут останнім часом атакують найманці і не зважають на втрати. Що російське командування робить із бійцями, які покинули свої позиції або відмовилися брати участь у війні і як Кремль вербує найманців на війну в Україну?

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG