Доступність посилання

ТОП новини

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Війська РФ вели наступ біля чотирьох населених пунктів, біля Кодеми тривають бойові дії – Генштаб ЗСУ

Російські війська вели наступальні та штурмові дії в районах населених пунктів Бахмут, Зайцеве, Яковлівка та Вершина – успіху не мали і відійшли, поблизу Кодеми тривають бойові дії, повідомляє у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

За даними штабу, загарбники намагалися прорвати оборону українських військ у напрямках населених пунктів Красногорівка, Авдіївка, Піски і Мар’їнка – бойові дії тривають.

На Слов'янському напрямку біля Вірнопілля війська РФ намагалися вести штурмові дії – ЗСУ цю спробу придушили та відкинули їх назад. Також штурмовими діями російські військові намагалися покращити тактичне положення поблизу Верхньокам’янського на Краматорському напрямку.

Крім того, російські розвідувальні групи намагалися визначити систему оборони українських військ біля Білогорівки – цю групу виявили та знешкодили.

На Авдіївському напрямку, Бахмутському, Краматорському, Слов’янському та на Харківському напрямках тривають обстріли з боку російських сил, а на Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник основні зусилля зосереджує на недопущенні просування українських військ.

Київ каже, що РФ має деокупувати частину територій Грузії та України, ЄС засуджує її «військову присутність»

Міністерство закордонних справ заявляє, що Росія має деокупувати частини територій Грузії та України, а російські воєнні злочинці понести найсуворішу відповідальність.

«Не отримавши належної реакції світового співтовариства на агресію проти Грузії, в 2014 році Росія продовжила загарбницькі дії в Україні – окупувала Крим та частину Донецької та Луганської областей, а 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабну війну проти України. Переконані, що зупинити агресивну політику РФ можливо завдяки спільним зусиллям міжнародної спільноти, чіткому дотриманню санкційних режимів проти Росії та всебічній підтримці країн, проти яких Москва здійснює агресію», – йдеться у заяві відомства до 14-ї річниці збройної агресії РФ проти Грузії.

У міністерстві наголошують, що Україна рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Також сьогодні голова зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС підтримує Грузію, її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

«Через 14 років після російсько-грузинської війни в серпні 2008 року ЄС засуджує продовження незаконної військової присутності Росії на територіях Грузії – Абхазії та Південної Осетії. ЄС підтримує Грузію, її незалежність, суверенітет, територіальну цілісність і підтримує вирішення конфлікту», – написав він у твітері.

Російські війська увійшли на територію Грузії 8 серпня 2008 року. За результатами війни Москва зміцнила свій фактичний контроль над сепаратистськими регіонами Грузії – Абхазією та Північною Осетією, які проголосили себе «незалежними державами».

«Незалежність» цих сепаратистських регіонів визнала Росія та ще кілька лояльних Москві держав. США, Євросоюз та інші члени ООН вимагають від Москви поваги до територіальної цілісності Грузії.

В Amnesty International відреагували на критику звіту щодо України

Міжнародна організація Amnesty International відреагувала на критику її останнього звіту, в якому вона звинувачує ЗСУ в створенні загрози цивільному населенню.

«Amnesty International глибоко шкодує про страждання та обурення, які викликав наш пресреліз про бойову тактику українських військових», – відповіла організація на запит агенції Reuters.

«Пріоритетом Amnesty International у цьому та в будь-якому конфлікті є забезпечення захисту цивільних осіб. Дійсно, це було нашою єдиною метою, коли ми оприлюднили останнє дослідження. Хоча ми повністю підтримуємо свої висновки, ми шкодуємо про спричинений біль», – додали в Amnesty International.

Але, як йдеться в листі, це не означає, що Amnesty International вважає українські війська є відповідальними за порушення, вчинені російськими силами.

«Це не означає, що Amnesty International вважає українські війська є відповідальними за порушення, скоєні російськими військами, або що українські військові не вживають належних запобіжних заходів в інших місцях країни. Ми повинні бути дуже чіткими: нічого, що ми задокументували щодо дій українських сил, жодним чином не виправдовує російських порушень», – наголосили в Amnesty International.

Організація уточнила, що українських військових поряд з цивільними будинками виявили в 19 містах і селах, які відвідали її представники.

4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International у новій доповіді заявила, що українські військові наражають на небезпеку мирне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, під час оборони від повномасштабного російського вторгнення.

Українська влада, військові, Офіс омбудсмена і громадськість назвали звіт несправедливим, маніпулятивним та таким, що надає більшу перевагу діям країни-агресора.

В українському офісі Amnesty International заявляли, що «звіти» такого характеру є справою окремої команди – Департаменту реагування на кризи. А директорка українського офісу організації Оксана Покальчук ввечері 5 серпня повідомила про рішення звільнитися з обійманої посади.

Новини про цей звіт активно циркулювали у російських ЗМІ.

У Міноборони заявили, що Україна відкрита до розслідувань в питанні дотримання законів і звичаїв війни, але міжнародні організації мають насамперед вимагати зупинити збройну агресію Росії.

Генсекретарка Amnesty International Агнес Каламар після критики на адресу організації заявила, що «українські та російські тролі атакують розслідування», але це «не послабить нашу неупередженість і не змінить фактів».

У Росії закінчуються солдати для війни в Україні? | Донбас Реалії (відео)

Ексклюзив. Аудіозапис зустрічі найманців-дезертирів та представників російського командування. Російська армія має серйозні проблеми з живою силою. Росія приховує справжні втрати та кількість дезертирів. Як українські військові розправляються із російськими найманцями?

Заклики до демонтажу монумента «Батьківщина-мати» Ткаченко вважає «абсурдом»

Міністр культури Олександр Ткаченко заклики до демонтажу монумента «Батьківщина-мати» вважає «абсурдом».

«Зносити пам'ятку, яка є однією з візитівок України, яка дивиться на схід, яка величезна атракція для багатьох туристів, мені видається абсурдом в цей час. У нас є, на що витрачати кошти. У нас немає коштів в бюджеті, тому що вони пішли на оборону і на підтримку соціально сфери, (у нас недобудований) музеї Голодомору, нам потрібно збудувати музей Героїв небесної сотні, потрібно працювати з багатьма об'єктами – понад 450 об'єктів, які зазнали пошкоджень чи зруйновані під час війни», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За словами міністра, роботи з гербом СРСР на щиті монумента можуть початися приблизно за «пів року чи трохи більше».

«Думаю, що після затвердження плану дій, який нам подав Музей Другої світової війни – передбачає технічне обстеження, залучення фахівців для проектної документації – має пройти десь пів року чи трохи більше для того, щоб ми впритул приступили вже до робіт», – додав Ткаченко.

У липні у додатку «Дія» провели опитування щодо долі герба СРСР на щиті монумента «Батьківщина-мати». У ньому взяли участь близько 780 тисяч українців. Найбільше – 85% – респондентів проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.

Водночас лунають також заклики до знесення цього монумента.

Монумент «Батьківщина-мати» розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він вважається найвищою скульптурою у Європі. На щиті монумента встановлений герб СРСР із зіркою, серпом і молотом.

«Зрада держави за 30 срібників». У МВС назвали кількість затриманих ймовірних диверсантів та розмір їхньої винагороди

За 164 днів повномасштабного вторгнення Росії правоохоронці затримали понад 1600 людей, які ймовірно причетних до диверсійної діяльності, заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

«Наші громадяни вступають у співпрацю з росіянами за якісь 5-10 тисяч гривень. Зрада держави за 300 доларів – це майже як за 30 срібників. Проте діяльність поліції та СБУ з протидії цим проявам є доволі ефективною. Крок за кроком, зокрема, й за підтримки наших міжнародних партнерів, ми виявляємо цих зрадників і далі на них чекає правосуддя», – сказав він в ефірі в ефірі національного телемарафону.

Наприкінці травня у Націполіції повідомляли про затримання 779 осіб за підозрою у диверсійній діяльності.

Речник Повітряних сил ЗСУ розповів, які типи літаків можуть «суттєво допомогти» в деокупації територій України

Багатоцільові винищувачі можуть «суттєво допомогти» в деокупації територій України, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Нам літаки треба вже зараз і сьогодні. Які потрібні літаки? Нам потрібно деокупувати наші території і контролювати весь повітряний простір нашої держави. Тому багатоцільові винищувачі є тією зброєю, яка допомогла б суттєво для деокупації наших територій як в роботі по повітряних цілях, так і по наземних. Багатоцільові винищувачі західних зразків мають сучасне озброєння, сучасні радари», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, українські пілоти змогли б ефективно застосовувати такі винищувачі.

Юрій Ігнат додав, що російська авіація не залітає в повітряний простір України вже третій місяць

Сьогодні в Україні відзначають День Повітряних сил ЗСУ.

З цієї нагоди президент України Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України, і членам родин загиблих Героїв, а також інші державні нагороди. Церемонія відбулася на подвір’ї Маріїнського палацу в місті Києві.

Він наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія намагалася встановити контроль над українським небом, але навіть маючи технічну перевагу, не змогла цього зробити завдяки «всім, хто боронить повітряний простір України». Володимир Зеленський висловив впевненість, що Повітряні сили ЗСУ стануть «одними з найсучасніших і найтехнологічніших» у світі.

Читайте також: Радіо Свобода Weekly: як саме ЗСУ можуть деокупувати Крим та Донбас?

Колишнього віцепрем’єра Росії переобрали президентом Міжнародної шахової федерації

Колишнього віцепрем’єра Росії Аркадія Дворковича переобрали президентом Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ). Вибори відбулися у місті Ченнаї, в Індії. За росіянина проголосували 157 делегатів із 179.

Дворкович очолює організацію із 2018 року. Віцепрезидентом ФІДЕ став 15-й чемпіон світу з шахів індієць Вішванатан Ананд.

На посаду голови федерації також претендував 31-річний український шахіст Андрій Боришполець, який отримав 16 голосів. У березні він написав петицію з вимогою відставки Дворковича. Український гросмейстер зазначав, що основні спонсори ФІДЕ – це російські державні та приватні компанії. Крім того, Боришполець вказував, що потенційні спонсори можуть відмовитись від співпраці, якщо побачать зв’язок федерації з Кремлем.

У парі з Боришпольцем на посаду віцепрезидента претендував Пітер Хайне Нільсен – тренер чинного чемпіона світу з шахів Магнуса Карлсена. Нільсен говорив, що російські компанії, спонсоруючи ФІДЕ, хочуть себе «відбілити».

Дворкович – один із небагатьох російських чиновників, який висловився проти війни Росії проти України, однак у загальних рисах: «Війни не просто вбивають безцінні життя. Війни вбивають надії та сподівання, заморожують або руйнують відносини та зв’язки» – казав він у березні в інтерв’ю американському журналу Mother Jones.

ФІДЕ раніше усунула від змагань російського гросмейстера Сергія Карякіна, який підтримав дії Росії проти України.

Москва втратила право приймати світову шахову Олімпіаду 2022 року. Російським та білоруським командам заборонили брати участь у ній, навіть під нейтральним прапором.

ФІДЕ офіційно розірвала спонсорські контракти з російськими та білоруськими компаніями.

Український «Буревій» завдає удару по російських силах на Харківщині (фотогалерея)

РСЗВ «Буревій» – це українська модернізація реактивної системи залпового вогню «Ураган», у арсеналі якої є вся наявна номенклатура боєприпасів до РСЗВ БМ-27 калібру 220 мм.

Швеція повідомила про рішення відправити своїх інструкторів до Британії для навчання військових ЗСУ

Уряд Швеції вирішив, що збройні сили країни направлять до Великої Британії інструкторів для проведення базової військової підготовки громадян України, які потім зможуть служити в Збройних силах України, повідомляє в неділю пресслужба швецького уряду з посиланням на Міноборони.

«Мета – дати можливість Україні зберегти та зміцнити свою обороноздатність», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що збройні сили Швеції відрядять до Великої Британії близько 120 інструкторів у період з 12 серпня до 31 грудня 2022 року для проведення базової військової підготовки громадян України, розділеної на кілька етапів навчання.

«Війна Росії проти України триває вже понад п’ять місяців, і надзвичайно важливо, щоб зовнішній світ продовжував підтримувати Україну в боротьбі країни за суверенітет і самовизначення. Важливо, що Швеція залучена до цієї роботи, а шведські інструктори сприятимуть зміцненню обороноздатності України», – заявив міністр оборони Петер Хультквіст.

В один і той самий час в навчаннях від Швеції братимуть участь максимум 60 шведських інструкторів з числа всіх заявлених.

Шведська частина навчання розпочнеться, як тільки це стане практично можливим, вказали в уряді.

4 серпня стало відомо, що збройні сили Канади надішлють до Великобританії 225 військовослужбовців, більшість з яких працюватимуть інструкторами спільно з британськими військовими задля навчання українських Збройних сил.

Повідомлялося, що перші курси під керівництвом Канади проходитимуть за гнучкою навчальною програмою, зосередженою на індивідуальних навичках, необхідних для бойових дій на передовій, включно з поводженням зі зброєю, наданням першої допомоги на полі бою, польовими вміннями, тактикою патрулювання та законами збройних конфліктів.

Загалом очікується, що в навчаннях під егідою Великої Британії візьме участь близько 10 тисяч громадян України.

Перше судно з українським збіжжям затримується на шляху до Тріполі – посол

Перше судно з українським збіжжям, яке очікують в Тріполі, затримується, повідомив у фейсбуці посол України в Лівані Ігор Осташ.

«Зустріч першого судна з кукурудзою з Одеси відкладається. Чекаємо на завершення переговорного процесу у бізнесовій площині», – повідомив Осташ.

Осташ зазначив, що за цим судном ще 20 інших готові вийти із Одеси.

«Разом з тим судна з некраденим українським зерном щотижня прямують з Рені та Ізмаїла до Лівану», – сказав посол.

1 серпня з Одеського морського порту вийшло перше з початку повномасштабного російського вторгнення РФ в Україну судно з українським продовольством. Суховантаж Razoni під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тисячами тонн кукурудзи. Його прибуття до кінцевого пункту призначення очікувалося 7 серпня.

З початку війни на лікування за кордон евакуйовано близько 1,4 тисячі українців

З початку повномасштабної війни РФ проти України на лікування за кордон евакуйовано близько 1,4 тисячі українців. Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, 1000 українців переведено на лікування до 18 країн світу.

Також у рамках програми SAFER Ukraine дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами евакуюють на лікування в США, Канаду та 14 європейських країн.

«Загалом завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії, за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік вже близько 1400 українців», - зазначиили у МОЗ.

Окрім того, понад 500 онкохворих дітей продовжили лікування у Європі, США і Канаді завдяки організації 15 «медичних конвоїв» з України до дитячого онкохабу UNICORN (Польща). Дітей направляють на лікування у провідні дитячі онкологічні центри, визначені Міжнародною спільнотою дитячих онкологів.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ внаслідок ракетних ударів російських військ пошкоджено близько 800 медичних закладів, понад сотня зруйновані повністю.

Штрафи за танки та «душевні переживання»: антивоєнні протести липня в окупованому Криму

Проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії продовжує стежити за тим, як російська влада переслідує жителів анексованого Кримського півострова за протести проти повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке в Росії називають «спецоперацією». Антивоєнні акції, як і переслідування за них стають все більш масовими у Криму. Ціла хвиля таких протестів і переслідувань була у липні. Про них – у нашому матеріалі.

У Росії заблокували сервіс збору коштів Patreon

У Росії «Роскомнагляд» на вимогу Генпрокуратури РФ заблокував сайт для збору пожертв Patreon. Як передає ресурс «Роскомсвобода», приводом для блокування стала заява редакції журналу DOXA щодо війни в Україні.

Під плокуванням опинився і сервіс правопису Grammarly. Влада вважає, що ресурс поширює «недостовірну суспільно значущу інформацію під виглядом достовірних повідомлень».

У Grammarly заблоковано сторінку із заявою ресурсу про зупинення роботи в Росії та Білорусі. Але оскільки сайти працюють за протоколом HTTPS, у Росії недоступний весь ресурс.

Патреон – платформа, що надає творчим людям та іншим незалежним проєктам можливість фінансової підтримки за системою підписок. Grammarly – сервіс на основі штучного інтелекту для допомоги у написанні текстів англійською мовою.

По майданчику Запорізької АЕС напередодні знову вдарили війська РФ, поранений працівник – «Енергоатом»

Російські війська вчора ввечері знову здійснили ракетний обстріл Запорізької АЕС та влучили у майданчик безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива, повідомила пресслужба НАЕК «Енергоатом».

«Вочевидь, цілили саме по контейнерах ВЯП, які просто неба зберігаються поруч із місцями обстрілу. 174 контейнери, в кожному з яких по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива», – розповіли в «Енергоатомі».

Згідно з повідомленням, через російські ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС. У відомстві кажуть: вчасне виявлення та реагування у разі погіршення радіаційної обстановки або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива наразі неможливе.

Також через дрібні осколки від вибухів пошкоджено вікна в різних будівлях станції.

«Внаслідок вибухів отримав осколкове поранення один працівник ЗАЕС – він був доправлений у міську лікарню. Всі російські військові, яких на майданчику ЗАЕС від дня її захоплення перебуває до 500 осіб, а також персонал терористичного «Росатома» заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях станційних кризового центру та центру технічної підтримки», – повідомили у «Енергоатомі».

Повідомляється що також російські військові стріляли поблизу території заводу будівельних конструкцій та по водозабору Енергодара.

«Цього разу ядерної катастрофи дивом вдалося уникнути, але дива не можуть тривати вічно. Треба терміново покласти край діям російських ядерних терористів, щоб вберегти Україну і світ від ядерної катастрофи. Тому вкотре наголошуємо на необхідності термінового виведення озброєних військових РФ із території цивільного ядерного об‘єкту України – ЗАЕС – та встановлення в районі розташування найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції демілітаризованої зони», - заявили в «Енергоатомі».

5 серпня російські війська чотири рази обстріляли Запорізьку АЕС.

6 серпня в «Енергоатомі» повідомили, що наслідки пошкоджень азотно-кисневої станції та об’єднаного допоміжного корпусу, в які поцілили під час обстрілів 5 серпня, ліквідуються. Крім того, за даними агентства, російські військові на Запорізькій АЕС зайняли усі підвальні приміщення.

Натомість російська сторона звинуватила українських військових в обстрілі АЕС.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що Запорізька АЕС відіграє значну роль при контрнаступі українських військ, тому російські війська продовжуватимуть «ядерний шантаж».

На території ЗАЕС базуються російські війська і, як кажуть у центрі, атомний об’єкт використовується армією РФ як прикриття.

Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

6 серпня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі висловив серйозну стурбованість з приводу обстрілу Запорізької АЕС, заявивши, що це підвищує ризик ядерної катастрофи. Він закликав усі сторони конфлікту проявляти максимальну стриманість поблизу ядерного майданчика.

На півдні українські воїни за добу знищили склад боєприпасів і 5 російських ЗРК

На півдні України за минулу добу українські військові знищили склад боєприпасів та російські зенітно-ракетні комплекси, повідомляє оперативне командування «Південь».

Згідно з повідомленням, штурмовою авіацією угруповання із долученням тактичного бомбардувальника, винищувачів та гелікоптерів протягом дня було завдано дев’ять ударів по трьох опорних пунктах військ РФ, по чотирьох скупченнях озброєння та техніки, по одному складу боєприпасів та радіолокаційній станції.

Крім того, як зазначається, українськими ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад 200 вогневих завдань, в тому числі по силах протиповітряної оборони військ РФ.

«Підтверджено знищення 4 зенітно-ракетних систем С-300 і зенітно-ракетного гарматного комплексу «Панцир-С1», 122-х мм гаубиці, ворожого безпілотника-розвідника, броньованої та автомобільної техніки. Знищено ще один польовий склад боєприпасів», – йдеться в повідомленні.

Остаточні втрати військ РФ дорозвідуються, додали в оперативному командуванні.

Втрати за добу у живій силі та техніці за добу раніше озвучив Генштаб ЗСУ.

Москва про свої втрати у війні проти України фактично не повідомляє. Перевірити незалежно дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Через міни військ РФ на Харківщині постраждали двоє мирних жителів – Синєгубов

За минулу добу в Харківській області дві людини зазнали поранень унаслідок здійснених військами РФ мінувань і, повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.

«За даними обласного центру екстреної медичної допомоги, протягом доби госпіталізували двох людей – 16-річного хлопця і 83-річного чоловіка в Чугуївському районі. Обидва постраждали від мінувань», – написав Синєгубов у Telegram.

Минулої доби російські війська обстрілювали Харків і низку населених пунктів області, серед яких Лозовеньки, Подвірки, Нікополь, Карасівка, Золочів, Коробочкине, Безруки, Грушуваха.

«Працівники слідчо-оперативних груп та експерти-криміналісти за минулу добу опрацювали 12 фактів руйнувань житла та інших об’єктів на території регіону внаслідок обстрілів та пожеж... Пошкодження отримали приватні будинки, гараж, господарські будівлі, приміщення підприємств, палали поля з пшеницею загальною площею близько 25 га», – повідомили в поліції Харківщини.

Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільні будівлі та мирних жителів в Україні.

«Мамо, готуйтеся, рано чи пізно по мене прийдуть». Колишній учасник АТО із Бердянська 5 місяців переховується від окупантів

Після російської окупації Бердянська Запорізької області в місті почалися переслідування активістів, волонтерів, військових і особливо тих, хто свого часу брав участь в антитерористичній операції на Донбасі.

П’ять місяців переслідувань за два роки контракту – один з колишніх українських військовослужбовців погодився розповісти проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» про те, як з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та окупації Бердянська змушений був покинути роботу, рідний дім та почати переховуватися. Чоловік просить не називати його імені та прізвища з міркувань безпеки.

На війні в Україні загинули щонайменше 10 російських генералів – британська розвідка

На війні в Україні загинули щонайменше 10 російських генералів, йдеться у новому звіті британської розвідки, який оприлюднило Міністерство оборони Великої Британії.

У звіті вказано, що «погана робота збройних сил Росії під час вторгнення в Україну дорого обійшлась РФ».

За даними британської розвідки, з лютого 2022 року через неефективність збройних сил РФ було звільнено 6 командирів російської армії. Зокрема, у травні з посади командувача Східного військового округу був звільнений генерал-полковник Олександр Чайко, а генерал-полковник Олександр Журавльов – командувач Західного військового округу з 2018 року – не брав участі у святкуванні дня ВМФ Росії в Санкт-Петербурзі 31 липня, і, найімовірніше, його замінив генерал-лейтенант Володимир Кочетков. Генерал Олександр Дворніков був відсторонений від командування операцією в Україні, а генерал Сергій Суровікін прийняв командування Південною групою військ від генерала Генадія Жидка.

«Ці звільнення посилюються не менш ніж 10 вбитими на полі бою в Україні російськими генералами», – йдеться у звіті британської розвідки.

У повідомленні вказано, що «питання злагодженості командування, ймовірно, «посилює тактичні та оперативні проблеми Росії».

У війні проти України Росія лише за минулу добу втратила близько 300 своїх військових (із загального числа у приблизно 42 200), повідомив Генеральний штаб українських Збройних сил.

За даними США, понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені.

Високопоставлений представник оборонного відомства США заявив 22 липня, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Другий караван суден із зерном вийшов з українських портів

Другий караван із чотирьох суден із зерном і олією вийшов з українських портів у неділю вранці, повідомляє Міноборони Туреччини.

«Судна стоятимуть на якорі на північ від Стамбула і будуть проінспектовані спільним координаційним центром», – йдеться в твіттері Міноборони в неділю вранці.

Згідно з ним, йдеться про судно Riva Wind, що йде в Іскендерун з 44 тисячами тонн кукурудзи, Mustafa Necati, що йде до Італії з 6 тисячами тонн соняшникової олії, Star Helena, що йде в Китай із 45 тисячами тонн насіння соняшнику і Glory, що йде в Стамбул з 66 тисячами тонн кукурудзи.

Ресурс MarineTraffic підтверджує, що всі чотири судна вийшли з українських портів Одеса і Чорноморськ.

Перше судно з українським продовольством 1 серпня вийшло з Одеського порту. Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне попрямувало до порту Тріполі у Лівані. Прибуття очікується сьогодні, 7 серпня.

Також у рамках реалізації домовленостей із вантажем української кукурудзи було відправлено ще три судна: NAVI STAR, ROJEN і POLARNET.

22 липня, представники України та Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням Росії на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG