Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ». Кінець 2024 року
Боєць 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ». Кінець 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Близько 300 вояків втратила РФ за добу на війні в Україні – Генштаб

У війні проти України Росія за минулу добу втратила близько 300 своїх військових (із загального числа у приблизно 42 200), повідомив Генеральний штаб українських Збройних сил.

За даними штабу, російські війська найбільших втрат зазнали на Донецькому напрямку.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення станом на 7 серпня Росія втратила:

  • 1805 танків
  • 4055 бойових броньованих машини
  • 958 артилерійських систем
  • 260 РСЗВ
  • 132 засоби ППО
  • 223 літаки
  • 191 гелікоптер
  • 750 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 182 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2978 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн
  • 86 одиниць спеціальної техніки

За даними США, понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені.

Високопоставлений представник оборонного відомства США заявив 22 липня, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

У ніч на неділю російська армія 4 рази обстріляла Дніпропетровщину, двоє постраждалих у Марганці – ОВА

У ніч на неділю російські війська чотири рази обстріляли райони Дніпропетровської області. У Марганці під час обстрілів постраждали двоє людей, повідомив голова ОВА Валентин Резніченко.

«Ніч з однією тривогою та чотирма обстрілами. Гаряче знову було у двох районах – Нікопольському та Криворізькому», – написав Резніченко у Telegram.

Зокрема, за його словами, по Нікопольському району російська армія випустила 60 снарядів із «Градів».

У Марганці 64-річний чоловік із пораненнями через обстріли госпіталізований. У місті пошкоджено близько 50 приватних будинків, кілька автомобілів та автобусна зупинка. Обстрілом зачеплено газопровід та електромережу. Декілька тисяч жителів міста без світла. Працюють електрики.

По Криворізькому району війська РФ биди з «Ураганів» та ствольної артилерії: під вогонь потрапили Зеленодольська та Апостолівська громади, без постраждалих, додав Резніченко.

Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільні будівлі та мирних жителів в Україні.

Зросла кількість поранених внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ українських дітей

Зросла кількість дітей, які дістали поранення внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ в Україні, повідомляє Офіс генерального прокурора у Telegram.

Згідно з повідомленням, 5 серпня внаслідок обстрілу Березнегуватського району Миколаївської області поранено 17-річну дівчину.

«Більше ніж 1064 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. Станом на ранок 7 серпня офіційна кількість дітей-жертв за добу не змінилася – 361. Зросла кількість поранених – понад 703», – йдеться у повідомленні.

Найбільше дітей постраждали у Донецькій області – 371.

Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

За добу на Донеччині через обстріли армії РФ загинули 5 мирних жителів – влада

За минулу добу через обстріли російських військ на Донеччині загинули п’ятеро мирних жителів, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко у Telegram.

«Росія вбиває цивільних! За 6 серпня росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини: трьох – в Бахмуті, по одному – в Авдіївці та у Благодатному. Ще 8 людей дістали поранення», – повідомив Кириленко.

За його словами, неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільні будівлі та мирних жителів в Україні.

Війська РФ отримали відсіч ЗСУ на Краматорському, Бахмутському та Авдіївському напрямках – Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.

Військові розповіли, що на Слов’янському напрямку війська РФ вели наступальні бої в районі Богородичного та Долини – безуспішно.

На Краматорському напрямку російські військові намагалися провести наступ в районі Верхньокам’янського, але відійшли.

На Бахмутському напрямку армія Росії вела штурмові дії на напрямках Володимирівка – Яковлівка, Покровське – Бахмут, Відродження – Вершина, Новолуганське – Зайцеве.

«Українські воїни утримали позиції та відкинули окупантів назад. Противник продовжує ведення наступальних дій на напрямках Новолуганське – Кодема, Травневе – Кодема, Семигір’я – Зайцеве, бойові дії тривають... Противник вів наступальні бої в напрямках (Авдіївський напрямок – ред.) Новобахмутівка – Красногорівка, Спартак – Авдіївка, Веселе – Піски, успіху не мав, відійшов», – розповіли в Генштабі.

Розпочалася сто шістдесят пʼята доба війни РФ проти України.

Guardian інформує про новий випадок знущання над українськими військовополоненими на Донбасі

Про випадки знущання з українських військовополонених на окупованих Росією частинах Донбасу, які стали відомими останнім часом, повідомляє британська газета Guardian. Кореспондент газети, який висвітлює війну в Україні, пише про відео та фотографії, на яких видно голову людини, наколоту на стовп на паркані біля будинку в місті Попасній на Луганщині, яке було захоплене російськими військами в травні. Попасна розташована поблизу лінії фронту на Донбасі.

Зеленський заявив про «красномовне мовчання» Amnesty International щодо ситуації на Запорізькій АЕС

Президент України Володимир Зеленський дорікнув міжнародній правозахисній організації Amnesty International через «красномовне мовчання» щодо загострення ситуації на Запорізькій атомній електростанції, захопленій російськими військами на початку повномасштабного вторгнення.

«На жаль, маємо значне загострення ситуації навколо Запорізької АЕС. Російські терористи стали першими у світі, хто використовує для терору атомну станцію. Найбільшу в Європі! Звертатимемо увагу світу на це й наполягатимемо на нових санкціях для Росії за створення такої глобальної загрози», – сказав Зеленський у зверненні ввечері 6 серпня.

«І, попри те, що російські обстріли атомної станції є одним з найнебезпечніших злочинів проти українців та всіх європейців, проти права на життя кожної людини, чомусь немає звіту й навіть простого повідомлення від Amnesty International про це. Дуже красномовне мовчання, яке ще раз вказує на маніпулятивну вибірковість цієї організації», – додав голова держави.

Днями Amnesty International різко розкритикували в Україні і світі за її доповідь про порушення гуманітарного права, опубліковану 4 серпня, в якій правозахисна організація звинуватила українські сили в тому, що вони наражають на небезпеку життя цивільних осіб.

6 серпня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі висловив серйозну стурбованість з приводу обстрілу Запорізької АЕС, заявивши, що це підвищує ризик «ядерної катастрофи».

5 серпня стало відомо, що Запорізька АЕС відключила від мережі один із трьох енергоблоків, що працюють, через російські обстріли. За даними «Енергоатома», обстріли були приблизно о 14:30, а потім ще ввечері було три «прильоти» біля промислового майданчика ЗАЕС.

6 серпня в «Енергоатомі» повідомили, що наслідки пошкоджень азотно-кисневої станції та об’єднаного допоміжного корпусу, в які поцілили під час обстрілів 5 серпня, ліквідуються. Крім того, за даними агентства, російські військові на Запорізькій АЕС зайняли усі підвальні приміщення.

Натомість російська сторона звинуватила українських військових в обстрілі АЕС.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що Запорізька АЕС відіграє значну роль при контрнаступі українських військ, тому російські війська продовжуватимуть «ядерний шантаж».

На території ЗАЕС базуються російські війська і, як кажуть у центрі, атомний об’єкт використовується армією РФ як прикриття.

3 серпня в інтерв’ю Associated Press директор ядерної агенції ООН МАГАТЕ Рафаель Гроссі попередив, що найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС – «повністю вийшла з-під контролю». Він звернувся до Росії й України з проханням негайно дозволити експертам відвідати комплекс для стабілізації ситуації й уникнути ядерної аварії.

Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

Президент: ЗСУ звільнили 1060 населених пунктів України

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові звільнили від загарбників вже 1060 населених пунктів України. Він розповів про це під час свого вечірнього звернення 6 серпня.

«Загалом уже звільнено 1060 населених пунктів, і абсолютна більшість із них потребує значних відновлювальних робіт, розмінування, будівництва соціальних об’єктів. І я дякую всім нашим партнерам, які долучилися до відповідних робіт. Зокрема, цього тижня делегація Естонії відвідала райони Житомирської області, якій допомагає з відновленням. Естонія першою в межах Fast Recovery рlan обрала обʼєкти для фінансування», сказав Зеленський.

За його словами, влада України працює з дипломатами і компаніями й щодо всіх інших областей, які потребують підтримки і відновлювальних робіт.

Голова держави також заявив, що за цей тиждень Збройні сили України і розвідка «досягли потужних результатів» у знищенні логістики російської армії, тилових баз загарбників.

18 липня Володимир Зеленський заявляв, що від 24 лютого українським силам вдалося звільнити 1028 міст і селищ, ще 2621 – перебувають під російською окупацією.

За перший тиждень обов’язкової евакуації з Донеччини вивезли понад дві тисячі людей – уряд

За перший тиждень обов’язкової евакуації цивільного населення з Донеччини вивезли понад дві тисячі людей, серед яких – жінки, діти, літні і маломобільні громадяни, повідомили у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Дехто з громадян евакуюється навіть зі своїми домашніми улюбленцями», – йдеться у повідомленні.

2 серпня почалася обов’язкова евакуація з Донеччини – перший потяг прибув до Кропивницького.

Наприкінці липня віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що перед початком опалювального сезону евакуація населення з неокупованих районів Донецької області буде обов’язковою. Йдеться про евакуацію щонайменше 200-220 тисяч місцевих жителів. Проте у громадян буде можливість відмовитися від евакуації у письмовій формі.

Донеччина щоденно потерпає від російських обстрілів, щоденно гинуть та зазнають поранень цивільні. Влада неодноразово закликала людей евакуюватися до більш безпечних регіонів.

Папа Франциск розглядає можливість відвідати Україну – посол

Папа Римський Франциск розглядає можливість відвідати Україну, повідомив посол України у Ватикані Андрій Юраш за підсумками зустрічі з понтифіком 6 серпня.

«Я дуже близький до України і хочу висловити цю близькість через мій візит до України», – важливі слова Папи Франциска, сказані під час сьогоднішньої зустрічі зі Святішим Отцем. Україна багато років, особливо з початку війни, чекала на Папу і буде рада зустріти його перед його поїздкою до Казахстану», – написав Юраш у твітері.

Візит Папи Римського до Казахстану запланований на вересень.

У травні папа Римський Франциск заявляв, що попросив про зустріч у Москві з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб спробувати зупинити війну в Україні, але не отримав відповіді.

Міністерство закордонних справ України заявляло, що папу Римського Франциска запрошують приїхати з візитом до Києва, при чому в «будь-який день».

Понтифік неодноразово заявляв, що хоче приїхати до України.

Голова МАГАТЕ попередив про ризик «ядерної катастрофи» на Запорізькій АЕС

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі висловив серйозну стурбованість з приводу обстрілу Запорізької АЕС, заявивши, що це підвищує ризик «ядерної катастрофи».

«Я надзвичайно стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої атомної електростанції в Європі, який підкреслює цілком реальний ризик ядерної катастрофи, що може загрожувати здоров’ю населення і довкіллю в Україні та за її межами», – сказав цитує заяву Ґроссі пресслужба МАГАТЕ.

Голова МАГАТЕ закликав усі сторони конфлікту проявляти «максимальну стриманість» поблизу ядерного майданчика.

За його словами, «виключно важливо», щоб агентству надали доступ до АЕС «для гарантування технічної підтримки ядерної безпеки».

Ґроссі сказав, що військові дії поблизу АЕС є «абсолютно неприйнятними, і їх слід уникати будь-якою ціною».

«Будь-яка військова сила, спрямована на об’єкт або з нього, буде рівнозначна грі з вогнем із потенційно катастрофічними наслідками», – наголосив гендиректор МАГАТЕ.

5 серпня стало відомо, що Запорізька атомна станція відключила від мережі один із трьох енергоблоків, що працюють, через російські обстріли. За даними «Енергоатома», обстріли були приблизно о 14:30, а потім ще ввечері – було три «прильоти» біля промислового майданчика ЗАЕС.

6 серпня в «Енергоатомі» повідомили, що наслідки пошкоджень азотно-кисневої станції та об’єднаного допоміжного корпусу, в які поцілили під час обстрілів 5 серпня, ліквідуються. Крім того, за даними агентства, російські військові на Запорізькій АЕС зайняли усі підвальні приміщення.

Натомість російська сторона звинуватила українських військових в обстрілі АЕС.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що Запорізька АЕС відіграє значну роль при контрнаступі українських військ, тому російські війська продовжуватимуть «ядерний шантаж».

На території ЗАЕС базуються російські війська і, як кажуть у центрі, атомний об’єкт використовується армією РФ як прикриття.

3 серпня в інтерв’ю Associated Press директор ядерної агенції ООН МАГАТЕ Рафаель Гроссі попередив, що найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС – «повністю вийшла з-під контролю». Він звернувся до Росії й України з проханням негайно дозволити експертам відвідати комплекс для стабілізації ситуації й уникнути ядерної аварії.

Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

Мінінфраструктури: в Україну вперше з 24 лютого прибуло судно під завантаження зерном

До України 6 серпня вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії прибуло судно під завантаження зерном – балкер FULMAR S, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Ми уже можемо констатувати факт, що завдяки зусиллям президента України, ЗСУ, Міністерства інфраструктури і наших партнерів – ООН та Туреччини – «зерновий коридор» запрацював у двох напрямках – на вихід і на вхід до портів України. Ця подія також є важливим сигналом ринку, що «зерновий коридор» – це безпечна і головне вигідна бізнес-можливість для судновласників повернутися в українські порти», – цитує Кубракова пресслужба міністерства.

За його словами, Україна робить все можливе, щоб її порти могли приймати й обробляти «значно більше суден».

«Зокрема, ми плануємо уже за два тижні вийти на рівень щонайменше 3-5 суден на добу. Наша мета – вихід на місячний обсяг перевалки в портах Великої Одеси в три млн тонн сільськогосподарської продукції», – сказав міністр.

22 липня, представники України та Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням Росії на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

Перше судно з українським продовольством 1 серпня вийшло з Одеського порту. Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне попрямувало до порту Тріполі у Лівані.

Згодом у рамках реалізації домовленостей із вантажем української кукурудзи було відправлено ще три судна: NAVI STAR, ROJEN і POLARNET.

Прибуття першого судна RAZONI в кінцевий пункт призначення – порт Тріполі в Лівані – очікується 7 серпня.

«Питання в тому, хто заклав вибухівку, хто це готував?» – правозахисник про загибель полонених в Оленівці

ООН обіцяє направити місію для розслідування загибелі українських військовополонених у колонії в Оленівці, що на окупованій частині Донеччини.

Ситуацію щодо загибелі полонених прокоментував голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Читайте про це за лінком

Критика звіту Amnesty International не вщухає. Його використали ЗМІ Росії

Не вщухає критика на адресу Amnesty International за її доповідь про порушення гуманітарного права, опубліковану 4 серпня, в якій правозахисна організація звинуватила українські сили в тому, що вони піддають ризику життя цивільних осіб.

Читайте про це за лінком

МЗС Болгарії каже, що видачу віз росіянам не зупиняли

Міністерство закордонних справ Болгарії повідомило, що не зупиняло видачу віз росіянам. Водночас у коментарі місцевому виданню БТА в міністерстві повідомили, що процес оформлення віз затягується через скорочення технічного персоналу.

«На даний момент прийом документів і їхнє оформлення в консульських установах Болгарії на території Росії не припинено. Процес затягується через скорочення технічного персоналу. Пріоритет надається надзвичайним і гуманітарним випадкам», – заявили у МЗС Болгарії.

Про те, що Болгарія продовжує видавати туристичні візи росіянам, але терміни надання послуг збільшилися з технічних причин, повідомило і російське державне агентство ТАСС із посиланням на посольство Болгарії у Москві.

«Консульство при посольстві працює, і видача туристичних віз громадянам Росії не припинилася. На даний момент із технічних причин ми працюємо в незвичайному режимі, терміни надання послуг довші, ніж зазвичай, але ми працюємо», – повідомили у посольстві.

За словами співрозмовника агентства, видачу віз для власників нерухомості з Росії також не припиняли.

5 серпня асоціація туроператорів Росії повідомила, що Болгарія зупиняє на невизначений термін видачу росіянам туристичних віз і віз для власників нерухомості. Стверджувалося, що причиною цього рішення стало висилання із Росії 14 болгарських дипломатів.

Раніше МЗС Росії оголосило 14 співробітників посольства Болгарії в Москві персонами нон ґрата. У відомстві заявили, що це заходи у відповідь на аналогічне рішення Болгарії щодо російських дипломатів.

28 червня Болгарія повідомила про висилку 70 дипломатів і технічних співробітників посольства Росії. Російська влада заявила, що робота посольства і генконсульств тепер «фактично паралізована».

Заступник голови окупаційної адміністрації Нової Каховки помер після замаху – російські ЗМІ

Заступник голови окупаційної адміністрації Нової Каховки у Херсонській області Віталій Гура помер після замаху, повідомило російське державне агентство новин ТАСС із посиланням на заступницю голови окупаційної адміністрації Херсонської області Катерину Губарєву.

За словами джерел іншого російського держагентства «РИА Новости», у Гуру кілька разів вистрілили біля будинку, де він жив. Після цього його шпиталізували у тяжкому стані.

Напередодні з’явилися повідомлення про те, що голову російської окупаційної адміністрації Херсонської області Володимира Сальда госпіталізували з підозрою на отруєння.

Телеграм-канал Baza написав, що Сальдо був доставлений до окупованого Криму у вкрай тяжкому стані, а звідти його вирішили перевезти до Москви, ввівши до медикаментозної кому. За даними видання, його поклали до реанімації токсикологічного відділення НДІ імені Скліфософського.

Україна отримає танки, літаки від Північної Македонії – ОПУ

Північна Македонія погодилася поставити Україні танки і літаки, щоб допомогти українським силам протистояти повномасштабному вторгненню Росії, повідомив 6 серпня радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

«Друг пізнається у скруті. Неважливо, якого розміру твоя країна чи обсяг ВВП, важливо, яке в тебе серце. Багато народів сьогодні виявляють більше мужності, ніж половина G20. Як Північна Македонія, підставивши Україні плече у вигляді танків і літаків. Ми ніколи цього не забудемо», – написав він у твітері. Подоляк не уточнив, про які саме літаки йдеться.

Міністерство оборони Північної Македонії підтвердило минулого тижня, що постачатиме Україні танки радянського зразка, але нічого не сказало про поставки літаків.

Водночас 4 серпня місцеве видання MKD повідомило, що Міністерство оборони Північної Македонії вирішило передати Україні чотири літаки Су-25, які від 2003 року були на зберіганні і не використовувалися армією.

Генштаб ЗСУ: російські військові намагалися штурмувати на трьох напрямках

Російські військові здійснювали спроби просунутися і штурмувати позиції Збройних сил України на Слов’янському, Бахмутському і Авдіївському напрямках, заявили у Генеральному штабі Збройних сил України у вечірньому зведенні 6 серпня.

«На Слов’янському напрямку противник здійснював вогневе ураження із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Велика Комишуваха, Сулигівка, Довгеньке, Долина, Мазанівка, Адамівка, Карнаухівка, Курулька, Рідне, Дібрівне, Грушуваха, Богородичне і Маяк. Окремі підрозділи ворога намагалися просунутися в район західної околиці Богородичного, успіху не мали, відійшли», – йдеться в повідомленні.

На Бахмутському напрямку, за даними Генштабу, зафіксовані російські обстріли поблизу Бахмута, Соледара, Зайцевого, Яковлівки, Кодеми, Юріївки, Бахмутського, Берестового, Покровського й Іванграда.

«Російська штурмова й армійська авіація завдала ударів неподалік Зайцевого, Соледара, Бахмута, Берестового і Яковлівки. Штурмовими діями окупанти намагалися покращити тактичне положення в напрямках Стряпівка – Бахмутське, Покровське – Соледар, Покровське – Бахмут, Володимирівка – Яковлівка, Відродження – Вершина, Покровське – Вершина. На всіх вказаних напрямках ворог отримав рішучу відсіч українських воїнів та відійшов», – йдеться у зведенні.

Як повідомили у командуванні, на Авдіївському напрямку ствольна і реактивна артилерія військ РФ обстрілювала райони Авдіївки, Пісків, Нетайлового, Невельського і Нью-Йорка.

«Штурмова авіація окупантів діяла поблизу Нью-Йорка, Красногорівки, Пісків та Мар’їнки. Наступальними діями російські загарбники намагалися прорвати оборону наших військ у напрямках Спартак – Авдіївка, Веселе – Піски, Новоселівка Друга – Красногорівка, Олександрівка – Мар’їнка, Кирилівка – Павлівка та Пречистівка – Новомайорське. Українські воїни завдали ворогу значних втрат та відкинули назад», – повідомили у Генштабі.

Там додали, що на Краматорському напрямку загарбники наступальних дій не вели.

У Генштабі ЗСУ також попередили, що зберігається загроза ударів із території Білорусі і з Чорного моря.

Раніше сьогодні голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що Піски, де «дуже гаряче», контролюють ЗСУ.

За його словами, з допомогою населеного пункту Піски загарбники хочуть «не просто вийти на Авдіївку, а її обійти, щоб реалізувати свій подальший наступ».

Напередодні російські ЗМІ повідомили, що населений пункт Піски перейшов під контроль російських окупаційних сил.

У Міноборони застерегли від коментарів «експертів», які шкодять роботі ЗСУ

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр застерегла від коментарів «військових експертів», які шкодять роботі Збройних сил України. Такі коментарі про дії ЗСУ в момент активної фази війни «вже час заносити у список 11-м гріхом», – наголосила вона.

«Поважний журналіст і не менш поважний колишній високопоставлений військовий ведуть в ефірі розмову про те, як треба інформаційно обдурювати ворога. І при цьому наводять конкретні приклади реальних заяв. Приміром, якщо подана інформація, що планується удар ЗСУ по такому-то об’єкту – і називають реальний об’єкт, то, на їхню експертну думку, удару варто очікувати десь на іншому об’єкті. І ця інформація, на їхню думку, спрямована на те, щоб ворог зосередив сили на хибному об’єкті», – написала Маляр у фейсбуці 6 серпня.

«Співрозмовники демонструють як вони чудово обізнані у тому, що інформація про контрнаступ ЗСУ на певному напрямку (і називають напрямок) – на їх думку, є інформаційною стратегією. І намагаються обговорити наскільки така стратегія виправдана», – додала заступниця міністра оборони і наголосила, що це приклад «прямої шкоди» роботі Збройних сил України, від якої «виграє ворог».

Крім того, за її словами, це підриває довіру до заяв військово-політичного керівництва країни, а підрив такої довіри під час війни «послаблює процес консолідації суспільства заради перемоги».

Імен чи назви програми Маляр не навела.

Соратники Путіна оминали санкції, використовуючи лазівку в британських законах – ЗМІ

Соратники російського президента Володимира Путіна, олігархи Аркадій і Борис Ротенберги, які потрапили під санкції ще у 2014 році, використали тип компанії, від якої закон не вимагає ідентифікувати її справжніх власників, повідомляє у розслідуванні «Бі-Бі-Сі».

Йдеться про англійські товариства з обмеженою відповідальністю (ELP). Вони зобов’язані оприлюднити лише мінімальні відомості про своїх власників, що дозволяє використовувати такий тип компанії у злочинних цілях, – каже в інтерв’ю «Бі-Бі-Сі» експерт із фінансових злочинів Грем Берроу.

Так, у січні 2017 року було створене англійське товариство з обмеженою відповідальністю Sinara Company LP, яке нібито займалося туризмом і продажем квитків. Юридична адреса компанії – в Лондоні.

Менш ніж за рік Sinara Company відправила 14 електронних переказів на загальну суму 133 тисячі доларів консультанту з мистецтва. Згідно зі звітом американського Сенату, ця людина «сприяла покупкам для Ротенбергів». Розслідувачі припускають, що через компанію було придбано витвори мистецтва на мільйони доларів.

«Це справжній скандал, такі люди, як Ротенберги, які роками перебували під санкціями в Америці, все ще можуть використовувати британські корпоративні структури для виведення через них своїх грошей із Росії, а потім витрачати їх на свій розсуд», – заявила депутат від Лейбористської партії Великої Британії Маргарет Ходж, яка очолює парламентську групу з податків і корупції.

Усього «Бі-Бі-Сі» спільно з журналістською організацією Finance Uncovered виявили п’ять агентств зі створення ELP, які заснували півтори тисячі нових товариств у Великій Британії. Деякі з них також пов’язані з фінансовими злочинами, у тому числі з відмиванням грошей.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG