Доступність посилання

ТОП новини
Унаслідок російської атаки на Кривий Ріг 11 листопада, за даними місцевої влади, загинули чотири людини
Унаслідок російської атаки на Кривий Ріг 11 листопада, за даними місцевої влади, загинули чотири людини

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Прокуратура повідомила про початок розслідування через обстріл ЗАЕС

Офіс генерального прокурора повідомив про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів і звичаїв війни через обстріл російськими військовими Запорізької АЕС.

«За даними слідства, 5 серпня 2022 року військовослужбовці збройних формувань країни-агресора, нехтуючи нормами міжнародного гуманітарного права, із використанням ракетної та артилерійської зброї здійснили обстріл території об’єкта атомної енергетики, розташованого в тимчасово окупованому Енергодарі. Пошкоджень зазнали азотно-киснева станція та об’єднаний допоміжний корпус Запорізької АЕС», – йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування здійснюють слідчі управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

5 серпня стало відомо, що Запорізька атомна станція відключила від мережі один із трьох енергоблоків, що працюють, через російські обстріли. За даними «Енергоатома», обстріли мали місце приблизно о 14:30, а потім ще ввечері – було три «прильоти» біля промислового майданчика ЗАЕС

6 серпня в «Енергоатомі» повідомили, що наслідки пошкоджень азотно-кисневої станції та об’єднаного допоміжного корпусу, в які поцілили під час обстрілів 5 серпня, ліквідуються. Крім того, за даними агентства, російські військові на Запорізькій АЕС зайняли усі підвальні приміщення.

Натомість російська сторона звинуватила українських військових в обстрілі АЕС.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що Запорізька АЕС відіграє значну роль при контрнаступі українських військ, тому російські війська продовжуватимуть «ядерний шантаж».

На території ЗАЕС базуються російські війська і, як кажуть у центрі, атомний об’єкт використовується армією РФ як прикриття.

3 серпня в інтерв’ю Associated Press директор ядерної агенції ООН МАГАТЕ Рафаель Гроссі попередив, що найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС – «повністю вийшла з-під контролю». Він звернувся до Росії й України з проханням негайно дозволити експертам відвідати комплекс для стабілізації ситуації й уникнути ядерної аварії.

Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

Ми не повинні переслідувати людей, які стали заручниками окупації – Ташева про російські «паспорти»

Жителі окупованих територій України, які змушені отримати російські паспорти, не повинні переслідуватися законом – таку позицію в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії озвучила постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

«Наша позиція ґрунтується на тому законодавстві, яке існує. Є базовий закон, яким ці документи названі документами, які не спричиняють юридичних наслідків, фактично недійсними. І є Стратегія деокупації та реінтеграції, де насильницька паспортизація названа злочином проти міжнародного гуманітарного права. Ми, як держава, зверталися до міжнародних судів, де людей, які стали жертвами такої паспортизації, ми називаємо жертвами, а не порушниками», – сказала Ташева.

За її словами, представництво запросили до участі в обговоренні відповідних змін до українського законодавства. Відповідний проєкт закону перебуває у стадії розробки. Зокрема, він передбачає відповідальність за організацію видачі російських паспортів на захоплених Росією територіях.

«У тій редакції, в якій ми бачили документ, йшлося про те, що під кримінальну відповідальність підпадатимуть особи, які сприятимуть незаконній паспортизації наших громадян на окупованій території. Наприклад, керівники паспортних столів, люди, які організовують процес, який видає цей паспорт. Другий випадок – якщо людина бере цей паспорт для того, щоб працювати в окупаційній адміністрації. Або люди, які були уповноважені українською державою на представлення її інтересів, але вони склали присягу і пішли працювати (в інтересах держави, що окупує – ред.). Звичайні громадяни, які живуть на окупованій території та є заручниками обставин, не повинні відповідати», – каже Ташева.

Раніше про можливість запровадження такої відповідальності заявила голова Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. При цьому у повідомленнях міністра не деталізувалося, хто саме має нести відповідальність за процес такої «паспортизації».

Зеленський просить депутатів затвердити рішення РНБО про санкції проти Росії

Президент України Володимир Зеленський просить Верховну Раду затвердити рішення РНБО про санкції проти Росії.

Як повідомляється на сайті українського парламенту, президент вніс до Ради проєкт постанови про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 серпня «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до російської федерації».

Текст проєкту № 7640 наразі відсутній.

У червні Володимир Зеленський запровадив санкції проти президента Росії Володимира Путіна, його речника Дмитра Пєскова та низки високопосадовців російської влади. До переліку увійшли загалом 35 людей.

«Обстріли майже по всій лінії зіткнення». На Миколаївщині загинула людина, ще 5 поранені – Замазєєва

На Миколаївщині через російські обстріли загинула одна людина, поранені 5 людей, повідомила голова облради Ганна Замазєєва.

Обстріли майже по всій лінії зіткнення, вздовж кордонів Миколаївської та Херсонської областей.

«Артилерією обстріляли смт Березнегувате. В результаті – 5 людей поранено. На жаль, є загибла – пенсіонерка, яка все життя пропрацювала медсестрою», – написала вона в
телеграмі.

За її даними, обстріли проводяться майже по всій лінії зіткнення – вздовж адмінмежі Миколаївської та Херсонської областей.

5 серпня вдень російські війська обстрілювали житлові квартали Миколаєва. Внаслідок цих атак поранені 22 людини, серед яких 13-річний підліток, ще одна людина загинула.

Миколаїв та область регулярно зазнають російських обстрілів.

Москва, попри численні докази, заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

На Херсонщині війська РФ прикриваються місцевим населенням, аби забезпечити рух своїх військових колон – Соболевський

На Херсонщині російські війська для руху своїх військових колон міксують цивільним транспортом, повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«Вони використовують понтонну переправу, але вона насправді не дає результатів, якщо порівнювати з Антонівським мостом. В першу чергу використовують міст в Каховці на дамбі – там є рух і військової техніки, вантажних автомобілів. Але вони це роблять так – міксують свої військові колони з місцевими, з цивільним транспортом. Наші ЗСУ не можуть працювати по таких цілях», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Соболевський з посиланням на місцевих жителів також повідомив, що інтенсивність ударів ЗСУ по окупантах на Херсонщині «просто безпрецедентна».

Тим часом, супутник Planet Labs зафіксував, що російські військові почали використовувати окрему поромну переправу для переміщення техніки через Дніпро неподалік окупованого Херсону. Знімки, що це підтверджують, є у розпорядженні «Схем» (Радіо Свобода).

Це вже друга переправа, яку побудували окупанти після точних ударів Збройних сил України по Антонівському автомобільному та залізничному мостах. Як повідомляла раніше британська розвідка, російські війська побудували біля Херсону два понтонні мости і обладнали поромну переправу, щоб компенсувати пошкодження цих мостів.

У ніч на 27 липня ЗСУ завдали точкових ударів по Антонівському автомобільному мосту в окупованому Херсоні, зруйнувавши логістичні й транспортні шляхи російських військ.

Ердоган підтвердив, що Туреччина за частину російського газу платитиме в рублях

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив, що Туреччина почне платити за частину імпортованого російського природного газу в рублях, повідомляє агенція AFP.

Про це Москва оголосила ввечері в п'ятницю після кількох годин переговорів між Ердоганом і президентом Росії Володимиром Путіним.

«Оскільки ми будемо вести цю торгівлю в рублях, це, звичайно, принесе гроші Туреччині та Росії», – сказав президент Туреччини.

Ні Ердоган, ні російські офіційні особи не сказали, яка частина газу буде покриватися рублевими платежами.

5 серпня у Сочі близько чотирьох годин тривали переговори між російським президентом Володимиром Путіним та президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Це вже друга зустріч між лідерами Туреччини та Росії менш ніж за місяць.

Російська агенція «Інтерфакс» із посиланням на віцепрем'єра Росії Олександра Новака заявила, що сторони також домовилися перевести частину розрахунків за російський газ у рублі.

«Ситуація змінюється кожну годину». Чи підуть війська РФ у контрнаступ на півдні України?

Чи може російська армія найближчим часом почати контрнаступ на півдні України? Чи має вона достатньо сил для спроб захоплення Миколаєва, Запоріжжя та чи втримає Херсон? Що відомо про підготовку Збройних сил України до своїх контрнаступальних дій у південному регіоні?

Читайте про це за лінком

Росія тримає напоготові 24 «Калібрів» у Чорному морі – ВМС ЗСУ

У Чорному морі Росія тримає 4 носії крилатих ракет «Калібр» з загальним залпом 24 ракети, повідомляє у фейсбуці пресслужба Військово-Морських сил ЗСУ.

За повідомленням, в Азовському морі противник продовжує утримувати на бойовому чергуванні до 4 кораблів та катерів, а в Середземному морі – 5 носіїв крилатих ракет «Калібр».

Станом на 18 липня, за даними президента Володимира Зеленського, від початку повномасштабної війни Росія випустила по Україні понад три тисячі крилатих ракет.

Україна, Захід і Росія. Турбіна для Кремля – лише «привід для знущання»

Ось уже кілька тижнів поспіль Німеччина не може домогтися від російського «Газпрому» згоди прийняти турбіну, нібито необхідну російській енергетичній компанії для ремонту газопроводу «Північний потік-1».

Власне, навіть повернення турбіни до Німеччини з Канади сталося саме на вимогу російської сторони: у Москві наполягали, що без цієї важливої деталі неможливо провести якісний ремонт газопроводу. А без якісного ремонту газопроводу неможливо забезпечити Європу достатньою кількістю газу.

Статтю на цю тему політичного оглядача Віталія Портникова читайте за лінком

СБУ: викрили російських агентів, які допомагали нищити суднобудівну інфраструктуру на Миколаївщині

Служба безпеки України заявляє про викриття агентів ФСБ, які допомагали російським військам нищити суднобудівну інфраструктуру на Миколаївщині.

Як повідомляє у телеграмі пресслужба відомства, два агенти збирали та передавали країні-агресору розвіддані про важливі інфраструктурні об’єкти, склади з пальним, дислокацію і переміщення живої сили і техніки ЗСУ – ці дані російські війська використовували для завдання ракетних ударів і масованих артилерійських обстрілів.

«У результаті дій цієї агентурної мережі зруйновано та пошкоджено декілька об’єктів суднобудівної інфраструктури міста, серед яких заводи «Екватор», «Кристал», «Океан», склади з паливно-мастильними матеріалами, завдано руйнувань об’єктам соціальної інфраструктури», – повідомляють у СБУ.

Російським агентам повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

4 липня Служба безпеки України заявила про знешкодження трьох «глибоко законспірованих російських агентів», які збирали розвіддані щодо діяльності ЗСУ у причорноморських районах.

Нині у Миколаєві діє подовжена комендантська година до 5:00 8 серпня. В ОВА повідомили, що її запровадили, серед іншого, задля відпрацювання по колаборантах.

Миколаїв та область щоденно зазнають російських обстрілів.

Відступ РФ із висот біля Іванівки. Як ЗСУ зайняли оборонні рубежі армії Росії на Херсонщині?

Домашні тварини ходять дикими зграями, вздовж дороги лежать вбиті корови, собаки їх поїдають. Місцями стоїть смердючий запах. Канонада з мінометних та артобстрілів не замовкає ні на день. Саме так зараз виглядає одне з останніх деокупованих сіл на півночі Херсонської області – Іванівка.

За офіційними даними, в Херсонській області з-під російської окупації звільнено вже понад пів сотні населених пунктів. Повідомлення про звільнення Іванівки з’явилось 2 липня, тепер саме тут проходить перша лінія фронту, так званий «нуль». Журналісти Крим.Реалії перші, хто після звільнення його бійцями ЗСУ змогли потрапити на на цю територію.

Читайте і дивіться про це за лінком

Якщо ви хочете звільнити Донбас і Крим, готуйтеся до великих втрат – Густав Грессель

Росія перекидає велику кількість військ на нині окуповану частину півдня України, аби мати змогу відбивати наступ ЗСУ, а можливо, і почати власний наступ. Чи дійсно Росія має потенціал для наступу на півдні, чи може у цьому регіоні Україна розпочати масований контрнаступ та як саме ЗСУ можуть деокупувати Крим та Донбас?

Про це ексклюзивно говоримо з колишнім аналітиком Міністерства оборони Австрії, а нині – експертом з безпеки «Європейської ради міжнародних відносин» Густавом Гресселем.

Текст і відео розмови за лінком

ЄС засуджує воєнні дії Росії біля Запорізької АЕС – Боррель

ЄС засуджує воєнні дії Росії біля Запорізької АЕС, заявив голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель.

«ЄС засуджує воєнну діяльність Росії навколо Запорізької АЕС. Це серйозне та безвідповідальне порушення правил ядерної безпеки та ще один приклад нехтування Росією міжнародними нормами. МАГАТЕ має отримати доступ», – написав він у твітері.

5 серпня стало відомо, що Запорізька атомна станція відключила від мережі один із трьох енергоблоків, що працюють, через російські обстріли. За даними «Енергоатома», обстріли мали місце приблизно о 14:30, а потім ще ввечері – було три «прильоти» біля промислового майданчика ЗАЕС

Сьогодні, 6 серпня, в «Енергоатомі» повідомили, що наслідки пошкоджень азотно-кисневої станції та об'єднаного допоміжного корпусу, в які поцілили під час обстрілів 5 серпня, ліквідуються. Крім того, за даними агентства, російські військові на Запорізькій АЕС зайняли усі підвальні приміщення.

Натомість російська сторона звинуватила українських військових в обстрілі АЕС.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що Запорізька АЕС відіграє значну роль при контрнаступі українських військ, тому російські війська продовжуватимуть «ядерний шантаж».

На території ЗАЕС базуються російські війська і, як кажуть у центрі, атомний об’єкт використовується армією РФ як прикриття.

3 серпня в інтерв’ю Associated Press директор ядерної агенції ООН МАГАТЕ Рафаель Гроссі попередив, що найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС – «повністю вийшла з-під контролю». Він звернувся до Росії й України з проханням негайно дозволити експертам відвідати комплекс для стабілізації ситуації й уникнути ядерної аварії.

Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

У Костянтинівці під російський удар потрапила багатоповерхівка – влада показала наслідки

Російські війська вночі завдали удару по багатоповерхівці в Костянтинівці, із зруйнованого будинку врятували семеро людей, повідомляють у Донецькій обласній військовий адміністрації.

«Росіяни завдали удару по п’ятиповерхівці – обвалився один під’їзд. Рятувальникам вдалося витягнути із нього 7 людей: 2 дістали з-під завалів і ще 5 спустили із заблокованих квартир. За попередньою інформацією, загиблих внаслідок обстрілу немає. Більшість мешканців під’їзду своєчасно евакуювалася», – йдеться у повідомленні.

За даними поліції, російські війська минулої доби ракетами, танками, артилерією, РСЗВ «Град» обстрілювали 20 населених пунктів. Унаслідок обстрілів знищені та пошкоджені 25 житлових будинків, дві школи, будівлю Авдіївського коксохіму, магазин, лінії електропередач. 12 з 40 російських обстрілів припали на Авдіївку.

Павло Кириленко, голова Донецької ОВА, повідомив, що внаслідок російських атак минулої доби загинули 5 мирних жителів, ще 14 поранені.

Москва, попри численні докази, заперечує свої атаки на цивільних в Україні

Розслідувачі Bellingcat знайшли росіянина, який може бути причетним до катування українського полоненого

Розслідувачі Bellingcat та The Insider ідентифікували російського військового, який може бути причетним до катування і страти українського полоненого.

Раніше в мережі з'явилися відеозаписи, на яких, ймовірно, російський військовослужбовець катує українського полоненого. Особи військових на відео не видно, але розслідувачам вдалося впізнати їх за характерними деталями одягу та іншими прикметами, що потрапили в кадр.

Автори розслідування встановили, що знущання над військовополоненим відбувалися на території санаторію «Привілля» в Луганській області, що в тортурах могли брати участь члени з батальйону «Ахмат» – офіційно, це підрозділ російської Росгвардії, проте численні розслідування вказують на те, що він безпосередньо підпорядковується голові Чечні Рамзану Кадирову.

The Insider поговорив з одним із членів батальйону, російським громадянином із Туви 1993 року народження. У телефонній розмові він заперечував, що брав участь у тортурах, а відео назвав сфабрикованим. Однак він визнав, що на інших відео за участю батальйону «Ахмат», знятих на території комбінату «Азот» у Сєвєродонецьку, справді він.

Проаналізувавши кадри, розслідувачі дійшли висновку, що людина, на відео з «Азоту» і людина, зображена на відео з тортурами полоненого, – та сама. Редакція The Insider називає його ім'я.

28 липня у мережі з’явилося поширене російськими каналами відео, де, ймовірно, російський військовий завдає каліцтва, схоже, полоненому українському військовослужбовцю. Незалежного підтвердження інформації про те, що на відео знято саме український військовополонений та російський військовий, немає. Відео з тортурами та вбивством українського військовополоненого викликало жорстку міжнародну реакцію.

Моніторингова місія ООН з прав людини (HRMMU) заявила, що «шокована» «останніми відео, на яких явно показано побиття, кастрацію і вбивство полоненого військовослужбовця Збройних сил України чоловіком, який є, імовірно, членом збройних сил Російської Федерації або пов’язаних із ними озброєних груп». Місія вказала на те, що катування та розстріли військовополонених та осіб, що втратили статус комбатантів, є воєнним злочином.

Військовополонені перебувають під захистом Женевської конвенції. За нормами міжнародного права, вбивство військовополонених та жорстоке поводження з ними відносяться до воєнних злочинів.

Харків обстріляли ракетами С-300 – прокуратура

У Харкові на місці ракетного удару правоохоронці виявили ракети, що відповідають за своїми ознаками типу ракет зенітно-ракетного комплексу С-300, повідомляє пресслужба Харківської обласної прокуратури.

«Під час огляду місця події виявлено металеві фрагменти ракети, які за своїми ознаками відповідають типу ракет С-300. За попередніми даними, окупанти здійснювали обстріл з Бєлгородської області РФ», – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі наголошують, що внаслідок нічного ракетного удару по по Слобідському району Харкова частково зруйновано складське приміщення одного з підприємств – там не було жодних військових об‘єктів.

За даними голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, окрім Слобідського району, російські ракети також поцілили на територію об’єкту інфраструктури в Індустріальному районі.

Крім того, загарбники протягом доби обстрілювали Чугуївський, Харківський, Ізюмський райони області. Через російські атаки зазнали поранень дві людини: 41-річний чоловік та жінка 37 років в Ізюмському районі.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи школи, лікарні, дитячі садки, магазини, військові об’єкти.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію». Москва, попри численні докази, також заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

Мінус 250 військових, 10 танків та 4 засоби ППО – Генштаб ЗСУ про втрати РФ минуло доби

У війні проти України Росія за минулу добу втратила 250 своїх військових, 10 танків, 5 артилерійських систем та 4 засоби ППО, повідомив Генеральний штаб українських Збройних сил.

За даними штабу, російські війська найбільших втрат зазнали на Донецькому напрямку.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення станом на 6 серпня Росія втратила:

  • 41 900(+ 250 за останню добу) особового складу
  • 1802 (+10) танків
  • 4051 бойових броньованих машини (+19)
  • 955 артилерійських систем (+5)
  • 260 РСЗВ
  • 127 засобів ППО (+4)
  • 223 літаки
  • 191 гелікоптер
  • 744 БПЛА оперативно-тактичного рівня (+2)
  • 182 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2970 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн (+6)
  • 85 одиниць спеціальної техніки (+2)

За даними США, понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені.

Високопоставлений представник оборонного відомства США заявив 22 липня, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень
.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Піски контролюють ЗСУ – Донецька ОВА

На Донеччині Піски контролюють ЗСУ, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Населений пункт Піски контролюють ЗСУ… Так, дуже гаряче у цьому населеному пункті, але професійне командування вжило додаткових заходів, щоб плани ворога не були реалізовані», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, з допомогою населеного пункту Піски загарбники хочуть «не просто вийти на Авдіївку, а її обійти, щоб реалізувати свій подальший наступ».

«Завдання ворога не оточити Авдіївку, а обійти її… Тактика ворога не змінюється… Ворог просто знищує Авдіївку, де немає жодної уцілілої будівлі, обстріли ведуть цілодобово», – додав Кириленко.

Напередодні російські ЗМІ повідомили, що населений пункт Піски перейшов під контроль російських окупаційних сил.

Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні 5 серпня повідомляв, що противник «безуспішно намагався просунутися» в напрямках низки населених пунктів, зокрема селища Піски. Сьогодні у Генштабі про ситуацію біля цього населеного пункту не повідомляли.

На півдні України ЗСУ знищили три російські командні пункти – Гуменюк

На тимчасово окупованих територіях півдня України минулої доби українські військові знищили три російські командні пункти, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк.

«Ми тримаємо вогневий контроль над логістичними центрами ворога на окупованих територіях…крім того, у ході авіаудару і ракетного удару ми знищили і скупчення озброєння та військової техніки, яку ворог намагається туди підтягнути, і три командні пункти. А це суттєво деморалізує військо, яке намагається зібрати сили для якихось потужних дій у найближчому майбутньому. Ці потужні дії поки що більше схожі на потуги», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

Але, як зауважує Гуменюк, ворога не можна недооцінювати.

«Ті резерви, які вони намагаються підтягнути, є достатньо суттєвими», – сказала вона, додавши, що наразі завдання ЗСУ – послабити російські війська, щоб вони не мали сил для руху вперед.

ЗСУ завдають ударів по живій силі, техніці противника. 1 серпня у пресцентрі сил охорони та оборони «Півдня» повідомляли, що за останні тижні на півдні України ЗСУ знищили близько 15 складів боєприпасів військ РФ.

Частина російської ракети залетіла в квартиру, є постраждалі – мер про нічні обстріли Миколаєва

Миколаїв вночі знову зазнав російських ракетних ударів – частина ракети залетіла в квартиру, постраждали дві людини, повідомляє мер міста Олександр Сєнкевич.

«Сьогодні російські терористи атакували Миколаїв близько 03:30. Під ракетні удари потрапили сім мікрорайонів міста. Пошкоджені житлові будинки. В одній п’ятиповерхівці частина ракети пробила перекриття і влетіла у квартиру. Двоє осіб отримали тяжкі поранення», – написав він у телеграмі.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG