Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Це початок кінця режиму Путіна» – провідний експерт з Норвегії

Росія опинилася в міжнародній ізоляції після того, як 24 лютого президент Володимир Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну (в РФ назвали це «спецоперацією»). Захід запровадив санкції, щоб покарати Росію та перешкодити можливості Москви фінансувати свою військову машину. Зростання цін на нафту та газ – основні статті російського експорту – підвищило позитивне сальдо поточного рахунку країни, але економіка падає і перспективи здаються похмурими. «Це початок кінця режиму Путіна», прогнозує в інтерв’ю Радіо Свобода експерт з Норвегії Івер Нойманн.

«Ще швидше і ще більше допомоги Україні». Зеленський провів телефонну розмову з Генсеком НАТО

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, Столтенберг висловив співчуття у зв’язку «з убивством Росією українських військовополонених в Оленівці».

«Президент України окремо поінформував Єнса Столтенберга про ситуацію на полі бою та необхідність швидшого отримання Україною більшої кількості важкої зброї від країн – членів НАТО для успішного відбиття російських атак та переходу до подальшого контрнаступу», – йдеться у повідомленні.

Зеленський наголосив на важливості одержання від Альянсу «в максимально стислі терміни» нелетальної військової допомоги в рамках пакету, який був затверджений на Мадридському саміті НАТО.

У ході розмови Єнс Столтенберг привітав угоду щодо розблокування експорту українського зерна.

«Хороша розмова з Зеленським щодо пріоритетів військової підтримки. Життєво важливо, щоб НАТО та союзники надали ще більше допомоги Україні ще швидше. Також обговорили першу партію зерна з моменту вторгнення Росії та необхідність повного виконання угод», – написав Столтенберг в твіттері про свою розмову з Зеленським.

Замість відпустки ‒ волонтерство в Україні. Як депутат парламенту Португалії «відчув біль війни»

Замість відпустки ‒ поїздка в Україну. 42-річний депутат португальського парламенту, лікар Рікардо Баптіста Лейте приїхав у Львів як волонтер, щоб допомогти місцевим медикам та ініціював збір грошей для дитячого відділення Львівської обласної клінічної лікарні. Мова про обладнання для новонароджених. Він закликає португальців долучитись до пожертв і допомогти Україні.

Після атаки ЗСУ у Брилівці окупанти відселили людей від залізниці – Бутрій

У Брилівці, де нещодавно ЗСУ знищили ешелон з російською військовою технікою, російські окупанти виселили людей, які живуть поблизу залізниці – повідомивв телеграмі голова Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Бутрій.

За його даними, виселили людей, які проживають в радіусі 400 метрів від залізничної станції.

Крім того, Бутрій повідомив, що залізничну станцію оточили, аби «місцеві не здавали ЗСУ рух окупаційної техніки».

Підтвердити ці дані з інших джерел наразі неможливо.

29 липня радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань повідомив про удар по залізничному вокзалу у селищі Брилівка. За його словами, було знищено один із важливих логістичних вузлів окупанта.

Згодом у оперативному командуванні «Південь» підтвердили влучання по ешелону з російською технікою та військами біля залізничної станції Брилівка на Херсонщині.

ЗСУ завдають ударів по живій силі, техніці противника. Також були пошкоджені кілька мостів, зокрема Антонівський міст в Херсоні. Після цього рух мостом закрили.

«Люди помирають у чергах». Як жителі півдня виїжджають з окупації

Як жителі окупованих територій Херсонської та Запорізької областей можуть виїхати на підконтрольну Україні територію? Чи всі охочі мають можливість залишити окуповані території? Куди звертатися тим громадянам, які не мають коштів для виїзду з окупації? Відповіді на всі ці запитання шукав проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

У Росії український полк «Азов» визнали терористичною організацією

Верховний суд Росії визнав український полк «Азов» терористичною організацією та заборонив її діяльності в РФ, повідомляють російські ЗМІ.

Позовну заяву про це подав російський генпрокурор.

Раніше у Держдумі Росії пропонували судити бійців українського добровольчого полку «Азов», зробивши виняток з мораторію на застосування смертної кари.

Бійці «Азова» навесні 2022 року брали участь в обороні Маріуполя, кілька сотень їх взяли в полон. Згодом кілька десятків були обміняні на російських полонених.

Наприкінці липня в офіційному твітері посольства Росії у Великій Британії був опублікований заклик, щоб бійці українського полку «Азов» були не просто страчені, але повішені.

Твіт був опублікований через кілька годин після загибелі в колонії в окупованій Оленівці (Донецька область) десятків українських військовополонених, у тому числі бійців «Азова», в чому Київ звинувачує Росію.

До твіту російське посольство прикріпило посилання на відео, опубліковане на його Youtube-каналі, в якому чоловік та жінка, що називають себе жителями Маріуполя, стверджують, що українські військові нібито стріляли по них із території заводу «Азовсталь».

Слова про повішення на відео вимовляє один із учасників сюжету, проте російське посольство у твіті ніяк не позначило, що йдеться про цитату і що воно якось дистанціюється від неї. У коментарях під відео багато користувачів сумніваються, що герої сюжету справді описують реальні події.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак назвав «дикунами і терористами» представників посольства Росії у Великій Британії.

Російська пропаганда часто згадує «Азов» як приклад нібито «процвітаючого в Україні нацизму».

Козаки обороняють Запорізьку область від атак російських військ

В Запорізькій області на оборону території стали козаки. Батальйон територіальної оборони, який складається із козаків обороняє Запорізьку область від російської армії.

Військові розповідають про війну на півдні Запорізької області та те, що відбувається на їхній ділянці: спалені поля із пшеницею, поруйновані будинки й щоденні обстріли артилерії. Під один з таких обстрілів потрапила і команда Радіо Свобода.

Глава МЗС Польщі Збігнєв Рау відвідав Бучу

Міністр закордонних справ Польщі, чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау, який перебуває з візитом в Україні, відвідав Бучу на Київщині.

Як повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба, разом побували в храмі Святого Апостола Андрія Первозванного та поклали квіти до пам’ятного знаку на місці масового поховання. Також відвідали модульне містечко, що передала громада Польщі для людей, які через бойові дії залишилися без домівок.

Раніше польське головування в ОБСЄ у твіттері повідомило про візит Збігнєва Рау до України.

«Міністр закордонних справ Польщі, чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау розпочав свій візит до України. Попри російський обструкціонізм, Польща сповнена рішучості забезпечити діяльність та допомогу ОБСЄ Україні», – йдеться у повідомленні.

До квітня Київщина, зокрема і Буча, перебувала під тимчасовою окупацією російських військ. 2 квітня регіон звільнили. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки убивств цивільних жителів. Насамперед йдеться про Бучу, де загинули щонайменше 400 людей.

Війна і можливий розпад Росії. Четверта спроба?

«Точка зору» Петра Кралюка, голови Вченої ради Національного університету «Острозька академія», професора, заслуженого діяча науки і техніки України:

«Росія була й є тюрмою народів. І не раз в її історії були спроби колонізованих Росію народів визволитися. При цьому, фактично, основну роль у цих процесах відігравали українці. Тому не дивно, що і за часів царської Росії, й за часів Радянського Союзу, і в нинішній путінській Росії імперська влада робила все можливе, щоб придушити українців, не дати їм визволитися. Вони розуміли: ключ до розпаду імперії в руках саме українського народу...»

Людей, які намагалися евакуюватися, на Херсонщині окупанти обстріляли з мінометів – Гуменюк

На Херсонщині людей, які намагалися евакуюватися, напередодні окупанти обстріляли з мінометів, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк.

«Мікроавтобус обстріляли з мінометів. Саме тому такі суттєві ураження у людей, важкі травми. Дві людини загинули на місці, ще одна дорогою до лікарні», – розповіла вона в ефірі національного телемарафону.

За її словами, таким чином російські окупаційні сили намагаються завадити евакуації.

«Вони перекрили абсолютно всі виїзди з окупованої Херсонщини для того, щоб утримати електорат для проведення референдуму, для якого не можуть зібрати ані сили, ані засоби. Тому неможливість евакуюватися змушує людей шукати способи виїхати якимось прихованим чином. Ці люди намагалися виїхати», – додала вона.

Напередодні в оперативному командуванні «Південь» повідомили, що біля села Долгового російські війська обстріляли цивільний мікроавтобус. Загинули три, поранені п’ять мирних жителів. Постраждалі доставлені в лікарню, їм надано допомогу.

Ці люди намагалися евакуюватися з селища Старосілля на Херсонщині. Про обстріл евакуаційного транспорту стало відомо пізно ввечері 1 серпня.

Туреччина каже, що судно з українським зерном очікують в Стамбулі «після півночі»

Туреччина заявляє, що судно з українським зерном, яке 1 серпня вперше з 24 лютого вирушило з українського порту, очікують у Стамбулі «після опівночі».

Судно Razoni вранці 1 серпня вирушило з Одеси до ліванського порту Тріполі, перевозячи 26 тисяч тонн кукурудзи.

Спочатку очікувалося, що суховантаж прибуде до Стамбула вранці 2 серпня. «Razoni» спочатку рухався дуже повільно в українських водах через можливі міни, але потім зміг набрати швидкість, повідомляє веб-сайт Marine Traffic. Згідно з даними сайту, о 09:00 за Києвом Razoni рухався на південь уздовж болгарського узбережжя приблизно в 50 кілометрах від порту Бургас.

Судно перевірятиме спеціальний спільний координаційний центр, створений минулого тижня, до складу якого входять цивільні та військові офіційні особи з України та Росії, а також делегати з Туреччини та ООН. Згідно з узгодженою процедурою, інспекції проходитимуть не в самому порту Стамбула, а в морі, в гирлі Босфору.

Як розповів агенції Reuters неназваний високопоставлений турецький чиновник, Анкара очікує, що приблизно одне судно із зерном буде залишати українські порти щодня, поки діє угода за посередництва ООН.

Відправлення Razoni з одеського порту привітала міжнародна спільнота. Голова ООН Антоніу Гутерріш привітав цей крок, а генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг подякував члену Альянсу Туреччині за її «ключову роль».

Однак президент України Володимир Зеленський пізно ввечері у своєму вечірньому зверненні заявив, що святкувати ще зарано.

«На даний момент ще рано робити якісь висновки і прогнози», – сказав Зеленський. – «Давайте почекаємо і подивимося, як працює угода і чи справді буде гарантована безпека».

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Росія використовує Запорізьку АЕС як «щит» – Блінкен

Росія використовує Запорізьку атомну електростанцію України як «щит», заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

«Росія захопила Запорізьку атомну електростанцію України, найбільшу подібну станцію в усій Європі. Зараз Росія використовує станцію як військову базу для обстрілу українців, знаючи, що вони не можуть і не будуть стріляти у відповідь, тому що можуть випадково вразити ядерний реактор або високорадіоактивні відходи на сховищі. Це виводить уявлення про живий щит на зовсім інший і жахливий рівень», – сказав він 1 серпня.

За його словами, всі держави, які мають ядерну зброю, зобов’язані діяти відповідально.

«Ми вирішили діяти стримано й уникати дій, які могли б ненавмисно посилити ядерну напруженість – наприклад, відмовившись від раніше запланованих випробувань міжконтинентальних балістичних ракет і не підвищуючи стан бойової готовності наших ядерних сил у відповідь на брязкання зброєю Росії. У нашому світі немає місця для ядерного стримування, заснованого на примусі, залякуванні чи шантажі. Ми повинні об’єднатися, щоб відкинути це», – додав Блінкен.

Останнім часом російські окупаційні сили інтенсивно обстрілюють Нікополь з «Градів» з боку Енергодара. Як повідомив в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» президент компанії «Енергоатом» Петро Котін, російські війська обстрілюють Нікополь «з навколишньої території АЕС та з міста Енергодар».

Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

З боку Енергодара в евакуаційних колонах стоять понад 2 тисячі авто – голова Василівки

Біля Василівки понад дві тисячі евакуаційних автомобілів стоять у черзі з боку Енергодара Запорізької області, повідомив голова Василівської об'єднаної територіальної громади Сергій Каліман проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов'я» – дані станом на 1 серпня.

«Зі боку Енергодара десь близько 2,5 тисячі машин стоїть з цього напрямку. З напрямку мелітопольського трошки менше, але скупчення дуже велике. Легкові машини зганяють на заправки, які розташовані перед містом Василівка, а вантажні машини стоять в черзі вздовж дороги. Наприклад, зі сторони Енергодара, це напрямки, які йдуть з Херсона, люди стоять в черзі 5-6 днів», – розповів Каліман.

Він впевнений, що російські окупаційні сили навмисно перешкоджають виїзду місцевих жителів, оскільки «зацікавлені в тому, щоб вони залишалися в окупованому регіоні і відігравали роль «живого щита» у випадку загострення бойових дій».

«Наші війська пішли в наступ у напрямку Херсона, тому дуже великий потік пішов біженців з Херсонської області і вони всі їдуть через наше місто. Російські війська, розуміючи це, не пропускають наших людей в тій кількості. Це робиться навмисно. Люди відіграють певний живий щит для того, щоб наші війська не могли просуватися. Не могли обстрілювати позиції російських військ», – вважає Каліман.

У липні влада закликала жителів окупованих районів Херсонської й Запорізької областей евакуюватися всіма можливими способами.

Російські війська почали штурм Херсону 1 березня. Відтоді місто і більша частина області перебувають під російською окупацією.

Україна досі не отримала офіційних списків загиблих військовополонених в Оленівці – ГУР

Україна досі не отримала офіційних списків загиблих військовополонених в Оленівці, заявив представник пресслужби Головного управління розвідки МОУ Андрій Юсов.

«Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими одразу звернувся до РФ стосовно надання списків загиблих поранених внаслідок цього теракту, який було вчинено окупантами, а також щодо повернення тіл загиблих українських захисників. Офіційних відповідей в рамках міжнародного права, Женевської конвенції росіяни досі не надали», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

За його даними, нині є можливість користуватися оприлюдненими в Інтернеті списками, але немає підстав їм довіряти, вони не підтверджені.

«Щодо тіл загиблих – вони також мають бути повернені до України. Аргументація щодо проведення слідства..Якщо це слідство без залучення міжнародних експертів, не в рамках МКС, то про об'єктивне розслідування тут не може йтися. І є питання термінів – чи це не просто затягування часу. Оскільки слідство може тривати місяці або роки. Поки що Росія не поводить себе як країна, яка хоче довести свою непричетність до цього злочину», – зазначив він.

За словами Юсова, Україна також наполягає на поверненні українських військовополонених, які зазнали поранень внаслідок вибуху в Оленівці.

У ніч на 29 липня один із бараків виправної колонії у селищі Оленівка на Донеччині був зруйнований. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували.

Як стверджує українська влада, Росія організувала напад на колонію в Оленівці і масове вбивство українських полонених, щоб звинуватити і дискредитувати українські сили, зокрема, щоб зашкодити постачанню ефективної зброї в Україну. Міноборони Росії заявило, що по тюрмі ракетами HIMARS нібито вдарили українські військові.

1 серпня в ефірі телемарафону генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що, за попередніми висновками міжнародних експертів, причиною вибуху в будівлі могла бути термобарична зброя, а не ракетний обстріл з боку українських сил, як заявила російська сторона.

Верещук повідомила про початок обов’язкової евакуації з Донеччини

Віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про початок обов’язкової евакуації з Донеччини.

«Перший потяг прибув сьогодні вранці у Кропивницький. Жінки, діти, люди похилого віку, багато маломобільних. Усіх зустріли та розселили, всім допомогли», – написала вона в телеграмі.

Наприкінці липня Ірина Верещук заявила, що перед початком опалювального сезону евакуація населення з неокупованих районів Донецької області буде обов’язковою. Йдеться про евакуацію щонайменше 200-220 тисяч місцевих жителів. Проте у громадян буде можливість відмовитись від евакуації у письмовій формі.

Донеччина щоденно потерпає від російських обстрілів, щоденно гинуть та зазнають поранень цивільні. Влада неодноразово закликала людей евакуюватися до більш безпечних регіонів.

Війська РФ вночі обстріляли Миколаїв з «Смерчів» і систем С-300 – Кім

Російські війська вночі обстріляли Миколаїв з реактивних систем залпового вогню «Смерч» і систем С-300, повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Вночі, 2 серпня, після 01:00 та близько 04:00 вкотре було обстріляно два райони міста. За попередньою інформацією відомо, що один з районів зазнав обстрілів реактивними снарядами РСЗВ «Смерч», інший – ракетами типу С-300», – написав він у телеграмі.

За його даними, через російські атаки пошкоджено гуртожиток одного з університетів.

«В момент влучання в приміщенні перебував охоронець будівлі, який зазнав поранення», – уточнив Кім.

Також через російські обстріли Миколаєва пошкоджені житлові будинки.

Раніше мер міста Олександр Сєнкевич повідомив «потужні вибухи» в Миколаєві.

Миколаїв російських обстрілів зазнає щоденно. Напередодні, як повідомляв Олександр Сєнкевич, стався «найсильніший за весь час» обстріл Миколаєва.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 31 липня підтвердили 5327 випадків загибелі і 7257 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

«ЗСУ готові перетворити ніч на день, щоб вигнати загарбників» – Резніков про новий пакет допомоги США

Міністр оборони України подякував США за надання нового пакету допомоги у сфері безпеки у розмірі 550 мільйонів доларів.

«Новий пакет військової допомоги від США – це ще одна інвестиція в безпеку східного флангу НАТО та підтримку демократії в ЄС. Наші артилеристи готові перетворити ніч на день, щоб вигнати російських загарбників з України! Дякую президенту США Джо Байдену та міністру оборони США Ллойду Остіну за ваше лідерство і всьому американському народу», – написав він у твітері.

США 1 серпня оголосили про новий пакет військової допомоги на 550 мільйонів доларів для України. Він «включатиме більше боєприпасів для передових ракетних систем високої мобільності, відомих як HIMARS, а також боєприпасів» для артилерії.

Росія знову зазнала втрат на Криворізькому напрямку – Генштаб

У війні проти України Росія за минулу добу найбільших втрат зазнала на Бахмутському та Криворізькому напрямках, повідомив Генеральний штаб українських Збройних сил.

Попередньої доби російські війська найбільших втрат зазнали на Донецькому та Криворізькому напрямках.

За даними штабу, загалом від початку повномасштабного вторгнення станом на 2 серпня Росія втратила:

  • 41 170( + 140 за останню добу) особового складу
  • 1768 танків
  • 4014 бойових броньованих машини (+3)
  • 936 артилерійських систем (+4)
  • 259 РСЗВ
  • 117 засобів ППО
  • 223 літаки
  • 191 гелікоптер (+1)
  • 739 БПЛА оперативно-тактичного рівня (+3)
  • 174 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2914 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн (+2)
  • 82 одиниць спеціальної техніки

За даними США, понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені.

Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

На півдні окупанти намагаються обстрілювати українські «глибоко тилові» території – Гуменюк

На півдні України російські війська намагаються обстрілювати українські тилові території, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк.

«На півдні триває контрбатарейна боротьба як основний метод протистояння. Час від часу ворожа авіація завдає удару по тих позиціях, які ми вже звільнили території і закріплюємо позиції. Вони намагаються тиснути і на наш особовий склад таким чином. Ми завдаємо ударів у відповідь. Те, що ми тримаємо під вогневим контролем певні напрямки окупованої території, їх дуже нервує. Дистанційно, на великих відстанях вони намагаються гатити по тих територіях, які є глибоко тиловими для нас», – розповіла вона в ефірі національного ефіру.

За її словами, на півдні України зараз спостерігається певний маневр російських сил.

«Однозначно сказати, для чого це робиться – неправильна справа. Ми розуміємо, що можуть бути різні провокації, може бути накопичення сил для утримання оборони, а також не виключаємо, що вони можуть зробити певний прорив – про це свідчить і те, що напередодні три ворожих групи намагалися розвідати напрямок, який вони собі обрали як пріоритетний, щоб посунути нас з наших позицій», – додала Гуменюк.

У Генштабі ЗСУ 1 серпня повідомили, що російські сили продовжують перегрупування, намагаючись посилити свої війська на півдні України.

28 липня британська розвідка у своєму щоденному звіті заявила, що контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів. У розвідці звернули увагу, що Україна використала свою нову далекобійну артилерію, щоб пошкодити щонайменше три мости через річку Дніпро, на які Росія покладається для постачання територій, що опинилися під її контролем.

«Ми їх скоро виженемо». Герой України Пальченко про початок війни і вихід ЗСУ з оточення

Як відбувалися перші години і дні російського вторгнення на півдні України? Чому стрімкий наступ армії РФ став успішним і вже 26 лютого українська армія з Херсонщини відступила до Миколаєва? Як прорвалися через Олешківський та Антонівський мости? Про все це журналісти проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії розпитали командира танкової роти 59-ї бригади імені Якова Гандзюка Євгена Пальченка.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG