Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Війська РФ з артилерії та РСЗВ атакували Дніпропетровщину – ОВА

Російські війська з реактивних систем залпового вогню та артилерії обстріляли Синельниківський та Криворізький райони на Дніпропетровщині, повідомив голова обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

«По Синельниківському ворог ударив з РСЗВ. У Покровській громаді є руйнування житла, пошкоджені автівки. Попередньо, люди не постраждали», – написав він у телеграмі.

За даними голови ОВА, у Криворізькому районі російські війська з артилерії обстріляли Широківську та Зеленодольську громади. Люди не постраждали.

Напередодні у Генштабі ЗСУ повідомляли, що на Криворізькому напрямку фіксується посилення противником угруповання військ.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 31 липня підтвердили 5327 випадків загибелі і 7257 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Мер повідомив про «потужні вибухи» у Миколаєві

У Миколаєві вранці пролунали «потужні вибухи», поранена одна людина, повідомляє мер міста Олександр Сєнкевич.

«Близько 4-ї ранку в Миколаєві прогриміли потужні вибухи в кількох районах міста. За попередніми даними, одна людина отримала поранення. Детальну інформацію про наслідки обстрілів уточнюємо», – написав він у телеграмі.

Миколаїв російських обстрілів зазнає щоденно. Напередодні, як повідомляв Олександр Сєнкевич, стався «найсильніший за весь час» обстріл Миколаєва. Внаслідок цих атак – вночі та вранці 31 липня – загинула одна людина, ще двоє були поранені.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 31 липня підтвердили 5327 випадків загибелі і 7257 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

ЗСУ відбили низку штурмів противника, тривають бойові дії біля Бахмута і Зайцевого – Генштаб ЗСУ

Українські військові відбили низку штурмів противника, тривають бойові дії біля Бахмута та Зайцевого, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Донецькому напрямку зусилля противника зосереджені на веденні наступу на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

«Українські воїни відбили штурмові дії в районах Яковлівки, Вершини, Кодеми та Травневого. В районах населених пунктів Бахмут та Зайцеве тривають бойові дії. На Авдіївському напрямку фіксувалися обстріли неподалік Авдіївки, Нетайлового і Нью-Йорка. Ворог задіяв авіацію біля Новобахмутівки, Авдіївки та Красногорівки. Вів штурмові дії в районі Авдіївки, успіху не мав, відійшов. Тривають бої поблизу Пісків», – йдеться у повідомленні

У Генштабі також повідомляють, що загарбники вели штрумові біля Івано-Дар’ївки на Краматорському напрямку – успіху не мали, відійшли.

Обстріли низки районів населених пунктів та авіаудари зафіксовані на Слов’янському напрямку, Краматорському, Бахмутському, Новопавлівському та Запорізькому, Харківському напрямках.

На Південнобузькому напрямку, окрім обстрілів низки населених пунктів, противник вів штурмові дії біля Трудолюбівки, успіху не мав, відійшов.

Також на Харківському напрямку окремі підрозділи військ РФ у районах населених пунктів Байрак та Дементіївка здійснили висування, після вогневого ураження відійшли.

Зеленський: не може бути ілюзії, що Росія просто утримається від спроб зірвати український експорт

Президент України Володимир Зеленський заявив, що подальший експорт продовольства з України залежатиме від виконання безпекових параметрів, а це – відповідальність партнерів, насамперед Організації Об’єднаних Націй і Туреччини.

«Сьогодні почалося виконання ініціативи щодо експорту українського зерна та іншої агропродукції з наших портів на Чорному морі. Перше судно, яке перевозить 26 тисяч тонн кукурудзи, вийшло з порту Одеси. Станом на зараз іще не час робити будь-які висновки та прогнозувати подальші події. Але порт запрацював, експортний рух почався, і це можна назвати першим позитивним сигналом того, що є шанс зупинити розгортання продовольчої кризи у світі», – сказав Зеленський у вечірньому зверненні 1 серпня.

«У нас не може бути ілюзії, що Росія просто утримається від спроб зірвати український експорт. Росія послідовно провокувала голод в країнах Африки та Азії, які традиційно імпортували значні обсяги українського продовольства. А зараз, в умовах надзвичайної спеки цьогоріч у Європі, загроза цінової кризи та певного продовольчого дефіциту є також і для частини європейських країн», – додав голова держави.

Він повідомив, що своєї черги на відправлення вже чекають 16 суден, «і ми готові зробити належний внесок у стабілізацію світового ринку продовольства».

За словами Зеленського, для України це теж має значну користь, і «питання не лише в мільярдах доларів валютної виручки».

«До вирощування експортних аграрних культур залучені близько пів мільйона українців, а якщо додати суміжні галузі, то це плюс мільйон робочих місць. Звідси й відповідна державна увага до виконання експортної ініціативи. Це справді потрібно нашим людям», – сказав президент.

Вранці 1 серпня з морського торговельного порту «Одеса» вийшло перше судно з українським продовольством, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

В ООН підтвердили загибель 5327 цивільних людей в Україні через масштабну війну Росії

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити 5327 випадків загибелі і 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. Це дані від 24 лютого до півночі 31 липня, повідомили в УВКПЛ ООН.

Серед загиблих – щонайменше 352 дітей, серед поранених – 571.

За липень в організації зафіксували 1455 випадків загибелі або поранення цивільних: 355 загиблих і 1100 поранених.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – повідомили в УВКПЛ ООН.

Там наголосили, що реальні цифри є «значно вищими», оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження.

Це стосується, зокрема, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська область), «де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб».

У Білому домі оголосили про нову військову допомогу Україні на 55 млн доларів

Сполучені Штати Америки 1 серпня оголосили про нову партію зброї для України, включаючи боєприпаси для ракетних установок і артилерії, які, за словами українських військових, є критично важливими для відсічі російським військам і для ударів по їхніх лініях постачання.

Новий пакет у 550 мільйонів доларів «включатиме більше боєприпасів для передових ракетних систем високої мобільності, також відомих як HIMARS, а також боєприпасів» для артилерії, заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі журналістам у Білому домі.

За словами Кірбі, загальна військова допомога, виділена Україні з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена, перевищила вісім мільярдів доларів.

HIMARS мають більшу дальність і точніші за артилерію радянських часів, яку мала на озброєнні Україна.

«Щоб задовольнити потреби на полі бою, що постійно змінюються, Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками та партнерами з тим, щоб надати Україні ключові засоби», – заявив Пентагон, який минулого тижня анонсував підготовку нового пакету допомоги Україні.

У Міністерстві оборони США також заявляли, що Україна ефективно використовує надану Вашингтоном зброю.

Сестра полоненого: ООН і Червоний Хрест «нічого не роблять» для полонених «азовців»

Родичи військовополонених не задоволені тим, як ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста займаються справою українських полонених з «Азовсталі». Про це в ефірі Радіо Свобода розповіла Сандра Кротевич, член Асоціації родин захисників «Азовсталі», сестра начальника штабу полку «Азов» Богдана Кротевича, який нині перебуває у російському полоні.

«До ООН і Червоного Хреста у нас дуже багато претензій. Вони взагалі нічого не роблять. Червоний Хрест досі не повідомив, скільки людей загинуло, скільки перебуває у донецьких лікарнях, на непідконтрольній території. Як вони будуть повертати загиблих хлопців – нам так само невідомо. Ми чекаємо відповіді від Червоного Хреста. Ми дуже обурені. Вони нам обіцяли, вони хлопцям обіцяли, що хлопці повернуться живими, але вони своїх зобов’язань не дотримали», – сказала Сандра Кротевич.

За її словами, родичі полонених вимагатимуть відставки голови Міжнародного комітету Червоного Хреста і зараз займаються підготовкою документів для цього.

«Така організація не може фінансуватися всім світом, тому що вона не виконує зобов’язання за конвенціями, які вона має виконувати. Я за 72 дні від Червоного Хреста не почула, чи живий у мене брат і де він перебуває», – додала Кротевич.

Організації такі звинувачення не коментували. Раніше Червоний Хрест заявляв, що представників організації не пускають не територію колонії в Оленівці, де утримують українських військовополонених з «Азовсталі».

У ніч на 29 липня один із бараків виправної колонії у селищі Оленівка на Донеччині був зруйнований. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували.

Як стверджує українська влада, Росія організувала напад на колонію в Оленівці і масове вбивство українських полонених, щоб звинуватити і дискредитувати українські сили, зокрема, щоб зашкодити постачанню ефективної зброї в Україну. Міноборони Росії заявило, що по тюрмі ракетами HIMARS нібито вдарили українські військові.

1 серпня в ефірі телемарафону генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що, за попередніми висновками міжнародних експертів, причиною вибуху в будівлі могла бути термобарична зброя, а не ракетний обстріл з боку українських сил, як заявила російська сторона.

У Кремлі розробили нову методичку із висвітлення війни проти України – ЗМІ

Кремль підготував для державних російських ЗМІ і провладних блогерів методички про те, як потрібно висвітлювати повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема, війну пропонують порівнювати із Невською битвою і хрещенням Русі – документи опинилися у розпорядженні видання «Медуза».

Як пише видання, тези про те, що три ці події нібито дуже схожі за своєю суттю, містяться у двох методичках, підготовлених у липні адміністрацією президента Росії.

Вторгнення в Україну у вказівках Кремля пояснюється діями «колективного Заходу», який вже «майже тисячу років нападає на Росію», щоб розділити її та заволодіти ресурсами країни, а також знищити православну віру. Проте, йдеться в тексті, такі атаки закінчуються «згуртуванням суспільства навколо національного лідера» та успішною відсіччю загарбникам.

У ролі лідера у цих тезах про середньовічну Русь мається на увазі Олександр Невський. Хто мається на увазі в сучасній Росії – «Медуза» не уточнює, за контекстом можна припустити, що йдеться про президента Росії Володимира Путіна.

В іншому документі йдеться про те, що основою зміцнення та єдності російської держави на сотні років уперед стало хрещення Русі. «Православна віра вчить співчуття, любові до ближнього, терпимості до інших. Ці цінності стали основою російської цивілізації і дозволили Росії об’єднати сотні народів», – йдеться у преамбулі у тексті.

Однією із цілей війни проти України в документі проголошується «боротьба з безбожниками». Ними у Кремлі пропонують називати українських військових, стверджує «Медуза». Пропагандистам запропоновано розповідати, що ті «приносять жертви та чинять ритуальні вбивства».

У методичках, які вивчила «Медуза», можливо, вперше пояснюється, що таке «колективний Захід» і навіщо йому, з точки зору Кремля, руйнування Росії. За версією влади РФ, у різний час «колективним Заходом» були Тевтонський орден, Швеція, Річ Посполита, імперія Наполеона, Третій рейх і НАТО. Від Росії, йдеться в тексті, їм потрібні ресурси.

За словами двох анонімних джерел «Медузи», близьких до адміністрації президента Росії, зараз у Кремлі намагаються знайти моделі, які могли б пояснити росіянам причини і цілі масштабного вторгнення в Україну. Аргументи пропаганди повинні підвести аудиторію до тези про те, що російське вторгнення стало «запобіжним ударом». Цю тезу вже використали і провладні ЗМІ, і сам Путін, зазначає «Медуза».

Речник президента Росії Дмитро Пєсков на момент публікації матеріал видання не коментував.

Папа Франциск у вересні відвідає Казахстан

Папа Римський Франциск відвідає Казахстан, щоб взяти участь у VII з’їзді лідерів світових і традиційних релігій. Захід пройде у Нур-Султані з 13 по 15 вересня. Під час з’їзду папа може зустрітися із патріархом Російської православної церкви Кирилом.

Раніше понтифік засудив повномасштабне вторгнення Росії в Україну – на відміну патріарха Кирила. 16 березня вони провели 20-хвилинну розмову по відеозв’язку і не змогли досягти порозуміння. Як розповів папа в інтерв’ю італійській газеті Corriere della sera, Кирило, «читаючи з папірця», наводив аргументи, що виправдовують війну.

Після інтерв’ю папи Corriere della sera Московський патріархат опублікував роз’яснення, в якому звинуватив Франциска у «виборі некоректної тональності» та спотворенні слів Кирила.

У травні папа Римський Франциск заявляв, що попросив про зустріч у Москві з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб спробувати зупинити війну в Україні, але не отримав відповіді.

Міністерство закордонних справ України заявляло, що папу Римського Франциска запрошують приїхати з візитом до Києва, при чому в «будь-який день».

Удари по Антонівському мосту – репетиція перед атакою на Керченський?

Увечері 26 липня Збройні сили України завдали чергового ракетного удару по Антонівському мосту в Херсоні. Після цього «заступник глави» російської окупаційної «адміністрації» Херсонської області Кирило Стремоусов заявив, що міст повністю закритий для руху після обстрілу. Удар по Антонівському мосту став приводом для нових обговорень долі мосту через Керченську протоку. Чи планує його атакувати ЗСУ? Чи потрібно це Україні з військової точки зору? Про це ведучий Сергій Мокрушин говорив в ефірі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Російські військові, які відмовилися воювати, звернулися до Слідчого комітету РФ

Російські військовослужбовці, які відмовилися продовжувати свої контракти і воювати проти України, звернулися зі скаргою до Слідчого комітету Росії, повідомив у телеграм-каналі керівник міжнародної правозахисної групи «Агора» адвокат Павло Чиков.

Як йдеться у скарзі, за відмову брати участь у бойових діях понад 140 військових були незаконно позбавлені волі й утримувалися у різних місцях на окупованій території Луганської області. Жодних звинувачень при цьому їм не висували.

Військові заявляють, що умови їхнього утримання порушували права людини і були близькі до тортур. «У приміщенні із заґратованими вікнами та залізними дверима, що закриваються на замок зовні, не було елементарних зручностей, для природних потреб використовувалося залізне відро та пластикові пляшки, харчування було відсутнє, документи та речі були відібрані», – йдеться у їхній заяві.

Російські військовослужбовці просять провести перевірку та притягнути до кримінальної відповідальності винних командирів за перевищення посадових повноважень. Павло Чиков повідомив, що представлятиме інтереси постраждалих адвокат Максим Гребенюк.

Гребенюк також повідомив, що до нього звернувся за юридичною допомогою щонайменше один російський військовослужбовець – сержант із Сахалінської області. Після пошкодження руки під час бойових дій в Україні він хотів розірвати контракт, але його відправили під арешт на території, підконтрольній угрупованню «ЛНР».

Раніше ЗМІ повідомляли, що російських військовослужбовців, які відмовилися брати участь у бойових діях на території України, насильно утримують в окупованих населених пунктах Брянка і Красний Луч на Луганщині. Розірвати контракти військовим не дають змоги. Міністерство оборони Росії повідомлення, що надходять від ЗМІ, не коментувало.

Макрон про загибель українських полонених в Оленівці: ці злочини не мають залишитися безкарними

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що воєнні злочини, скоєні російськими силами, зокрема масове вбивство українських військовополонених в окупованій Оленівці, не мають залишитися безкарними. Як повідомила пресслужба президента Франції, він сказав про це у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським 1 серпня.

«Через кілька днів після нового масового убивства, вчиненого російськими збройними силами в Оленівці, і в той час, як воєнні злочини множаться, президент підтвердив свою підтримку українському народу та його опору і заявив про свою рішучість зробити так, щоб ці злочини не залишилися безкарними. Відправивши на місце групу судово-медичних експертів, Франція продовжує свою підтримку в цій сфері, передаючи мобільну лабораторію аналізу ДНК», – повідомили у пресслужбі Макрона.

Він також підтвердив бажання Франції й надалі підтримувати українські Збройні сили, щоб вони могли протистояти російській агресії.

Макрон також повідомив Зеленському про підсумки свого турне країнами Африки, «під час якого він рішуче засудив війну, яку веде Росія на інформаційному рівні, зокрема на Африканському континенті. Президент Франції і президент України домовилися продовжувати спільні зусилля з протидії російській дезінформації в глобальному масштабі».

Як повідомили в Офісі президента України, переговори тривали півтори години.

«Лідери держав предметно обговорили безпекову співпрацю. Президент України відзначив ухвалені Францією рішення щодо постачання нового сучасного озброєння, а також надану оборонну допомогу. Сторони домовилися координувати подальші дії з надання Україні безпекової допомоги як Францією, так і іншими міжнародними партнерами, зокрема щодо задоволення першочергових потреб українських захисників у сучасному озброєнні», – йдеться в повідомленні.

Один із бараків виправної колонії у селищі Оленівка на Донеччині, де утримували українських військовополонених, був зруйнований у ніч з 28 на 29 липня. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували.

Українська влада заявила, що Росія організувала напад на колонію в Оленівці і масове вбивство українських полонених, щоб звинуватити і дискредитувати українські сили, зокрема, щоб зашкодити постачанню ефективної зброї в Україну, і закликали міжнародні організації відреагувати.

Міноборони Росії заявило, що по тюрмі ракетами HIMARS нібито вдарили українські військові.

1 серпня в ефірі телемарафону генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що, за попередніми висновками міжнародних експертів, причиною вибуху в будівлі могла бути термобарична зброя, а не ракетний обстріл з боку українських сил, як заявила російська сторона.

Генпрокурор про загибель бізнесмена Вадатурського: розглядають версію про цілеспрямоване вбивство

Слідство у справі про загибель генерального директора агрокомпанії «Нібулон» Героя України Олексія Вадатурського розглядає версію його цілеспрямованого вбивства, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін.

«Було негайно розпочате досудове розслідування. Наразі одна з версій – цілеспрямоване вбивство пана Вадатурського і його родини. Цю версію опрацьовують, призначена низка експертиз, опитано понад 50 свідків», – сказав Костін в ефірі українського телемарафону 1 серпня.

Генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський і його дружина Раїса загинули через російський обстріл у Миколаєві у ніч на 31 липня.

74-річний Олексій Вадатурський від 1991 року він був гендиректором агрохолдингу «Нібулон».

«Нібулон» належить до найбільших виробників сільськогосподарської продукції в Україні.

Війська РФ перегруповуються, намагаючись посилити позиції на півдні України – Генштаб

Російські сили продовжують перегрупування, намагаючись посилити свої війська на півдні України, повідомив у вечірньому зведенні 1 серпня Генеральний штаб Збройних сил України.

«На Південнобузькому напрямку основні зусилля противника зосереджені на утриманні раніше зайнятих позицій і недопущенні просування наших підрозділів. Здійснював обстріли із танків, ствольної і реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення. Завдав авіаційних ударів біля Білої Криниці та Андріївки. Вів повітряну розвідку БпЛА», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі також додали, що силами інженерних підрозділів загарбники намагаються відновити зруйновані й пошкоджені мости і мостові переправи через річку Дніпро.

28 липня британська розвідка у своєму щоденному звіті заявила, що контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів. У розвідці звернули увагу, що Україна використала свою нову далекобійну артилерію, щоб пошкодити щонайменше три мости через річку Дніпро, на які Росія покладається для постачання територій, що опинилися під її контролем.

«Укрпошта» зупинила роботу на окупованих територіях – Смілянський

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» зупинило роботу своїх відділень на непідконтрольних Україні територіях, повідомив 1 серпня у телеграмі генеральний директор компанії Ігор Смілянський.

«Від сьогодні, вперше з 24 лютого, «Укрпошта» працює лише на території, підконтрольній Україні. До вчорашнього дня, попри всі перешкоди і завдяки героїчній роботі наших працівників, зокрема на Запоріжжі, а до цього в Херсоні, ми виплачували сотні тисяч пенсій, приймали і перераховували платежі за комунальні послуги, а також доставляли продукти», – написав він.

За словами Смілянського, робити це далі більше немає можливості.

«Маємо значну загрозу життю працівників і загрозу пограбування з боку «сбора блатных и шайки нищих» бійців російської армії, підкріпленої «кращими» бійцями так званих «лнр/днр». Вони не дають нам доставляти пенсії, бо їм треба зібрати номери паспортів від пенсіонерів для «референдумів» в обмін на пенсії в «дерев’яній валюті» звичним для них шантажем», – додав він.

Гендиректор висловив упевненість у тому, що «Укрпошта» відновить роботу на територіях, які зараз є окупованими. «Ми повернемося, я точно це знаю. Як ми повернулися на Київщину, Чернігівщину та Сумщину. І не просто повернемося, а з новими відділеннями, як це сьогодні сталося в Тростянці», – наголосив він.

18 липня президент Володимир Зеленський заявляв, що від 24 лютого українським силам вдалося звільнити 1028 міст і селищ, ще 2621 – перебувають під російською окупацією.

Прикордонники: відновлено рух легкових автомобілів через пункт пропуску «Краковець»

Від ранку 1 серпня через пункт пропуску «Краковець», що на Львівщині, відновлено рух легковиків на виїзд до Польщі, повідомила Державна прикордонна служба України.

«Для перетину кордону легковими авто тут встановлено шість павільйонів прикордонно-митного контролю й облаштовано накриття для комфортного перетину кордону громадянами», – йдеться в повідомленні.

«Наразі роботи щодо дооблаштування виїзного напрямку для легковиків завершено. Водночас облаштування терміналу для пропуску пасажирських автобусів ще триває», – додали в ДПСУ.

Про відновлення руху автобусів на виїзд до Польщі там обіцяють повідомити пізніше.

Рух легкових авто через пункт пропуску «Краковець» тимчасово зупиняли з 18 липня.

Російські військові розмістили у Сакському районі Криму ракетні комплекси – представництво президента в АРК

Росія продовжує військову активність в окупованому Криму, зокрема розмістила ракетні комплекси у Сакському районі, заявило Представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

«Джерела представництва повідомили, що у селі Молочне Сакського району, біля озера Солоне, окупанти розмістили ракетні комплекси. Також поблизу окупованого Джанкоя відмічено скупчення російської військової техніки: як недієздатної після боїв, так і нової, що прибуває з території Росії», – повідомили в українському представництві.

За повідомленням, у різних частинах окупованого Кримського півострова фіксується активність військових літаків, що здійснюють пуск ракет по містах України. «Також активність російської авіації пов’язана з посиленою охороною незаконно збудованого Керченського мосту», – йдеться у повідомленні.

У представництві президента України в АРК додали, що, за даними української розвідки, Росія перекинула до окупованого Криму групу десантників, щоб відправити їх у зону бойових дій на півдні України.

«Від жителів окупованого Севастополя щодня надходять повідомлення про гуркіт ракет та активність авіації в акваторії Чорного моря – мабуть, це пуски ракет із російських кораблів по містах України», – додали в українському представництві.

Зазначається, що по всій території Кримського півострова триває пересування військової техніки, боєприпасів та особового складу армії РФ.

Чому РФ перекидає сили на південь і чи цілеспрямовано вбили Вадатурського?

  • Володимир Зеленський заявив, що Росія перекидає війська зі сходу на південь. Поблизу пошкодженого Антонівського мосту російські сили спорудили паромну переправу.

Водночас американський Інститут дослідження війни повідомляє, що російські війська також планують наступати на захід у напрямку Харківської області чи у бік Харкова.

  • Власник найбільшої зерно-торговельної компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський загинув під час обстрілів Миколаєва вночі 31 липня разом зі своєю дружиною Раїсою.

Вадатурського вбили цілеспрямовано?

  • Чому між Сербією і Косово знову може розгорітися війна і чи причетна до цього Росія?

Детальніше про це і не тільки говоримо в етері програми «Свобода LIVE» о 18.00 на @Радіо Свобода.

В ОП повідомили про намір організувати розмову Зеленського і Байдена найближчим часом

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак і радник президента США з питань національної безпеки Джейкоб Салліван під час телефонної розмови заявили про необхідність організувати найближчим часом розмову лідерів України і США – Володимира Зеленського і Джозефа Байдена, повідомили в ОПУ.

Про те, коли саме може відбутися така розмова, у повідомленні не сказано.

За повідомленням, у телефонній розмові 1 серпня, крім Єрмака і Саллівана, брали участь держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і голова Об’єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі.

«Представники України проінформували американську сторону про оперативну обстановку і потреби нашої армії. Андрій Єрмак, Дмитро Кулеба та Валерій Залужний відзначили вагомий внесок Сполучених Штатів у посилення обороноздатності України», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що ще чотири американські ракетні системи залпового вогню HIMARS прибули в Україну.

Минулого тижня у Міністерстві оборони США заявили про ефективне використання Україною наданої Вашингтоном зброї на суму 8,2 мільярда доларів, а також про підготовку чергового пакета військової допомоги.

Контррозвідка Латвії повідомила про ризики через переїзд до країни журналістів із Росії

Служба державної безпеки Латвії доповіла керівництву країни про ризики через переїзд до Риги журналістів незалежних російських ЗМІ. Про це повідомив об’єднаний портал новин латвійських громадських ЗМІ.

У письмовій відповіді на запит Латвійського радіо йдеться про те, що переїзд журналістів викликає у спецслужби побоювання за безпеку латвійського інформаційного простору і розвідувальні ризики, пов’язані з інтересом російських спецслужб до роботи мас медіа. Про які саме побоювання йдеться – не уточнюється.

У матеріалі Латвійського радіо йдеться про те, що за п’ять місяців до країни емігрувало понад 200 російських журналістів і перемістилося 23 редакції. Зокрема, там розміщено частину колективу телеканалу «Дождь», «Нова газета. Європа», працює «Медуза», зареєстроване видання The Insider і відкриваються корпункти закритих у Росії західних ЗМІ, серед них Радіо Свобода і телеканалу «Настоящее время».

Водночас після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Латвії заборонили мовлення всіх телеканалів із редакціями в Росії та заблокували російські соцмережі. За словами голови Латвійської національної ради з електронних ЗМІ, заборона для медіа діятиме, «поки Росія не поверне Крим».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG