Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

На Херсонщині деокуповано 46 населених пунктів – ОВА

У Херсонській області наразі деокуповані 46 населених пунктів, повідомив виконувач обов’язків голови Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Бутрій.

«На Херсонщині на сьогодні вже деокуповано 46 населених пунктів, більша частина – це північ (області – ред.), що межує з Дніпропетровською областю, і небагато на півдні, на межі з Миколаївською областю», – сказав Бутрій на брифінгу 1 серпня.

За його словами, населенню все одно бажано евакуюватися до більш безпечних регіонів до повного звільнення області. В.о. голови ОВА додав, що на деокупованій території «є села, які практично зруйновані, на 90%», і вони й тепер перебувають під постійними обстрілами.

У ніч на 27 липня оперативне командування «Південь» повідомило про звільнення Андріївки у Херсонській області. За кілька днів до цього було звільнене Лозове.

18 липня президент Володимир Зеленський заявляв, що від 24 лютого українським силам вдалося звільнити 1028 міст і селищ, ще 2621 – перебувають під російською окупацією.

Сирійське суховантажне судно завантажується зерном у порту Феодосії – фото

В акваторії Феодосійського торгового порту помітили судно SOURIA (IMO: 9274331) під сирійським прапором. Як повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, судно стоїть біля зернового терміналу морського торгового порту Феодосії.

При заході в порт Феодосії капітан суховантажу, ймовірно, вимкнув автоматичну ідентифікаційну систему AIS (Automatic Identification System), що дозволяє відстежувати судна фактично в режимі реального часу.

Наразі на сайтах міжнародних сервісів стеження за суднами вказується, що судно перебуває в Чорному морі та прямує з єгипетського порту Олександрія до російського порту «Кавказ».

Раніше Крим.Реалії повідомляли про те, що в акваторії Феодосійського торгового порту помічено судно LAODICEA під сирійським прапором, яке 15 липня стояло з відкритими кришками трюмів під навантаженням зерна, імовірно, з окупованих південних регіонів України.

Пізніше це судно прибуло до порту Тріполі (Ліван) і там було затримане з ініціативи посольства України в Бейруті за підозрою у перевезенні 5000 тонн борошна та 5000 тонн ячменю, вивезених Росією з окупованих російською армією українських територій.

У прокуратурі Автономної Республіки Крим розповіли Крим.Реалії, що судно LAODICEA – систематичний порушник порядку в’їзду та виїзду з/на територію окупованого півострова і фігурант кримінального провадження за відновідною статтею Кримінального кодексу України.

Українська влада звинувачує Росію в розкраданні на окупованих територіях щонайменше 400 тисяч тонн зерна. Частину, за даними журналістських розслідувань, потім доставляють до окупованого Криму, а звідти кораблями вивозять до Туреччини, Єгипту та Сирії, часто на кораблях, які ходять не під російськими прапорами.

Незаконне вивезення Росією українського зерна через окупований Крим до третіх країн розслідує українська прокуратура. Російські представники публічно підтверджували, що РФ вивозить українське зерно з окупованих територій до окупованого Криму. Призначений Кремлем голова Криму Сергій Аксьонов визнавав, що Росія продає українське зерно.

В Україну прибули ще чотири HIMARS – Резніков

Ще чотири ракетні системи залпового вогню HIMARS прибули в Україну, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Чотири додаткові HIMARS прибули в Україну. Я вдячний президентові США Джо Байдену, міністрові оборони США Ллойду Остіну й американському народові за посилення української армії. Ми довели вміле використання цієї зброї. Звук залпу HIMARS став хітом цього літа на передовій», – написав Резніков у твітері 1 серпня.

Міністр не уточнив, скільки всього установок HIMARS зараз має Україна, але станом на 23 липня їх було 12, таким чином з урахуванням чотирьох нових систем загальна їх кількість на озброєнні ЗСУ зросла до 16.

Нещодавно голова комітету збройних сил Палати представників США Адам Сміт, який перебував у Києві з двопартійною делегацією Конгресу США, в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода розповів, що США й союзники працюють над тим, щоб зібрати і надати Україні 25-30 установок залпового вогню типу HIMARS та MLRS.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що для оборони України зараз необхідно 50 установок HIMARS та ракетних систем M270, а для наступу – 100 таких систем.

ДБР повідомило про підозру екскомандиру штурманської бойової частини корвета «Тернопіль»

Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру в державній зраді колишньому командирові штурманської бойової частини корвета «Тернопіль» Станіславу Походощуку, який у 2014 році перейшов на бік Росії, повідомила пресслужба ДБР.

«Після захоплення окупантами його частини у Севастополі й корвету «Тернопіль», офіцер зрадив присязі й перейшов на бік агресора. Нині він проходить військову службу в 36-ій бригаді ракетних катерів балтійського флоту збройних сил Росії», – йдеться в повідомленні ДБР 1 серпня.

Походощуку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років. Він оголошення про підозру наразі не коментував.

У ДБР раніше повідомили про підозру в держзраді капітану російського крейсера «Адмірал Макаров», командирові ракетного катера «Вышний Волочёк» і командиру корвета «Тернопіль». За даними слідства, офіцери також зрадили Україну в 2014 році.

В Україні розшукують 203 дітей, більшість із яких зникли в зоні бойових дій – МВС

В Україні в розшуку перебувають 203 дитини, більшість із яких зникли в зоні бойових дій, повідомила 1 серпня заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко на брифінгу в Києві.

«Станом на 1 серпня до органів Нацполіції за період війни надійшло звернення про безвісне зникнення чотирьох тисяч 242 дітей – це загальна кількість, і чотири тисячі 39 дітей уже розшукано, що становить понад 95%. Проте досі в активному розшуку перебувають 203 дитини, більша частина з них із них зникли на території бойових дій», – сказала вона.

У МВС повідомили, що від 1 серпня в Україні запрацював державний портал розшуку дітей – «Діти війни». Ця інформаційна платформа допоможе правоохоронцям отримувати достовірні статистичні дані щодо дітей, які зникли безвісти, були переміщені до окупованих територій, депортовані до Росії.

За даними Офісу генерального прокурора, станом на ранок 1 серпня в Україні внаслідок повномасштабної війни Росії загинули 358 дітей, щонайменше 693 – поранені.

Боррель назвав умови, за яких Європа може повернутися до діалогу з Росією

Голова зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель назвав умови, за яких Європа може повернутися до діалогу з Росією.

«Що стосується Європи, то ми все ще залишаємося відкритими до діалогу з Росією за умови, що вона відмовиться від своїх імперських претензій і поважатиме цілісність всіх держав, у тому числі України», – йдеться в документі, в якому Борель аналізує вплив санкцій ЄС на економіку Росії та її геополітичне положення.

Коментуючи залежність ЄС від російських енергоресурсів, він зауважив, що Європа виявила готовність діяти та ризикувати пропорційно масштабу виклику.

«Звичайно, ця детоксикація від російської енергетики не проходить безболісно для деяких країн чи певних секторів. І це гостро вплинуло на споживчі ціни. Однак роз’єднання незворотне. Такий підхід тим більше важливий і своєчасний, що він відповідає нашим кліматичним амбіціям. Громадська думка не сприйме ніякого розвороту навіть після закінчення війни», – вважає голова дипломатії ЄС.


Він зауважує, що санкції ЄС мають сигнальну функцію, яка вказує неприйнятність поведінки Росії, і примусову функцію, яка спрямована на припинення фінансування військової машини Кремля.

Росія здійснила повномасштабне вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року. У відповідь на російську агресію Євросоюз ухвалив уже сім пакетів санкцій щодо Росії. Жоден із них не включає ембарго на російський газ. При цьому Росія припинила постачання до низки країн Євросоюзу, а деякі самі відмовилися від російського газу.

«Справжній господар» та «людина-легенда»: яким запам’ятається вбитий російською ракетою бізнесмен Вадатурський

Засновник і власник однієї з найбільших компаній України «Нібулон», аграрій, суднобудівник, транспортник, благодійник, який увійшов до списку Forbes, Герой України. Усе це – про Олексія Вадатурського.

31 липня разом з дружиною Раїсою він загинув від російської ракети у своєму будинку. За словами президента України Володимира Зеленського, це сталося під час одного із «найжорстокіших обстрілів Миколаєва та області за весь час повномасштабної війни».

«Саме такі люди, такі компанії, саме наш український південь гарантували світу продовольчу безпеку», – так Олексія Вадатурського охарактеризував президент України Володимир Зеленський.

Яким пам’ятатимуть загиблого бізнесмена? Та яким він бачив себе сам? Про це – в огляді Радіо Свобода.

Шмигаль: ЄС спрямував Україні мільярд євро, перший транш – вже на рахунку НБУ

ЄС спрямував один мільярд євро макрофінансової допомоги Україні, перший транш 500 млн євро – вже на рахунку НБУ, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, надходження другого траншу очікується завтра – 2 серпня.

«Вдячні Європейському Союзу за такий внесок – це вагома інвестиція в нашу спільну економічно-фінансову стабільність і безпечне майбутнє», – написав в телеграмі премʼєр.

Він уточнив, що мільярд євро – це частина великого пакету підтримки України в подоланні фінансових наслідків війни на загальну суму 9 млрд євро. За словами Шмигаля, ці кошти допоможуть у фінансуванні першочергових бюджетних потреб.

1 липня Європейська комісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги для України на суму 1 млрд євро. 12 липня Рада ЄС затвердила цю пропозицію. Це перша частина виняткового пакета макрофінансової допомоги у розмірі до 9 млрд євро, оголошеного Єврокомісією 18 травня та схваленого Європейською радою у рамках саміту 23-24 червня.

Резніков: до України з Німеччини прибули системи MARS II

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про прибуття до України німецьких реактивних систем залпового вогню MARS II.

«В Україну прибули РСЗВ MARS II з Німеччини. Дякую Німеччині та особисто моїй колезі міністру оборони Крістіні Ламбрехт за ці системи. Наші артилеристи вітають німецьких партнерів», – написав він у твіттері.

26 липня ЗМІ повідомили, що Німеччина передала Україні три реактивні системи залпового вогню MARS-II і ще три самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000. Німеччина також готує до відправки в Україну системи протиповітряної оборони IRIS-T.

У червні Україна отримала перші гаубиці Panzerhaubitze 2000. Це перше озброєння, яке надав Берлін Україні.

На півдні окупанти підтягують сили, але ЗСУ готові до будь-якого розвитку подій – ОК «Південь»

На півдні України російські окупанти «збирають резерви та підтягують сили», але ЗСУ готові до будь-якого розвитку подій, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк.

«На звільнення населених пунктів окупанти реагують негативно, оскільки збирають резерви, підтягують сили, перепрофілюють, переміщують свою техніку. Намагаються знайти можливості створити нові угрупування. Поки що таких фактів не зафіксовано. Ті спроби проривів, які були протягом минулого тижня, вони були слабкими, але це могла бути просто розвідка. Ми готові до будь-якого розвитку подій. Те, що вогневе ураження зупиняло кожну таку спробу, говорить про те, що наші війська готові просуватися вперед, не даючи окупанту змогу захопити нові території», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

Гуменюк уточнила, що є інформація про підтягування російських сил з тимчасово окупованого Криму та переміщення підрозділів зі сходу країни.

За її даними, українські військові щоденно знищують близько 20-30 одиниць російської техніки.

Протягом останніх двох тижнів українські військові звільнили три населені пункти на Херсонщині – Іванівку, Лозове й Андріївку.

ЗСУ завдають ударів по живій силі, техніці противника. Напередодні у пресцентрі сил охорони та оборони «Півдня» повідомляли, що за останні тижні на півдні України ЗСУ знищили близько 15 складів боєприпасів військ РФ.

28 липня британська розвідка у своєму щоденному звіті заявила, що контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів. У розвідці звернули увагу, що Україна використала свою нову далекобійну артилерію, щоб пошкодити щонайменше три мости через річку Дніпро, на які Росія покладається для постачання територій, що опинилися під її контролем.

Місяць візового режиму з Росією. Документи на отримання візи подали близько 80 росіян – речник ДПСУ

З початку дії візового режиму з Росією документи на отримання української візи подали близько 80 росіян. Про це в ефірі національного телемарафону заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«За цей місяць, за наявною у мене інформацією, близько 80 громадян Росії подали інформацію для отримання візи. Однак жоден із них не отримав ще візи. Власне перетнути кордон без візи ніхто з них не міг», – повідомив Демченко.

За словами Демченка, у МЗС та Держприкордонслужбі перевіряють усіх громадян Росії, які мають намір потрапити на територію України.

З 1 липня почав діяти візовий режим для громадян Росії. Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко заявив, що «подорожі без візи – це привілей для громадян розвинутих демократій, які не вбивають мирних людей і не зазіхають на суверенітет інших держав. І Росія у цей список явно не потрапляє». При цьому він зауважив, що навіть якщо громадянин РФ отримав візу – «це ще не гарантує безперешкодний в’їзд до України».

Міністерство закордонних справ України раніше повідомляло, що громадяни Росії можуть оформити українські візи у візових центрах компанії VFS Global, розташованих у восьми російських містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Калінінграді, Казані, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі.

Росіяни, які живуть за кордоном, можуть оформити українські візи у дипломатичних представництвах України у країнах, де вони проживають.

Петицію про запровадження візового режиму для громадян РФ було зареєстровано на сайті президента України в середині лютого. Наприкінці травня президент Володимир Зеленський підтримав ініціативу. 17 червня уряд України ухвалив постанову про запровадження візового режиму для росіян.

Після розблокування українських портів Кубраков очікує на прибуття іноземних суден за зерном

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков очікує, що до кінця цього тижня до українських портів прибудуть іноземні судна за українським зерном.

«Надалі ми готуємось відправляти судна як з наших портів, так і наприкінці тижня ми очікуємо перші судна, які зайдуть в наші порти. Два перші порти – «Одеса» і «Чорноморськ» – готові. Цього тижня ми будемо як відправляти з них судна, так і, очікуємо, будуть заходити судна», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Міністр очікує, що порт «Південний» до кінця цього тижня або на початку наступного буде готовим до відправки та прийому суден.

Олександр Кубраков окремо зауважив, що Україна понад місяць працює у гирлі Бистрому – це український вихід з Дунаю до Чорного моря – за цей час цим шляхом пройшло близько 100 суден різного тоннажу.

1 серпня з морського торговельного порту «Одеса» вийшло судно з українським продовольством. Це перше судно, яке вийшло з українського порту після початку повномасштабного російського вторгнення. За словами Олександра Кубракова, судно RAZONI, яке прямує до порту Тріполі у Лівані, перевозить на борту 26 тисяч тонн української кукурудзи. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено ООН та Туреччиною.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

«День полегшення для світу» – Кулеба про відправку українського зерна з порту Одеси

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував відправлення агропродукції з українського порту – вперше з 24 лютого.

«День полегшення для світу, особливо для наших друзів на Близькому Сході, в Азії та Африці, коли перше українське зерно покидає Одесу після місяців російської блокади. Україна завжди була надійним партнером і залишиться ним, якщо Росія поважатиме свою частину угоди», – написав він у твітері.

1 серпня з морського торговельного порту «Одеса» вийшло перше судно з українським продовольством.

Як повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, з порту вийшло судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено ООН та Туреччиною. На його борту 26 тисяч тонн української кукурудзи.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Обстріл Харкова: один з поранених помер в лікарні

Один з поранених внаслідок сьогоднішніх російських обстрілів Харкова помер в лікарні, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Сьогодні близько 7 ранку ворог обстріляв Салтівський район Харкова. Поранення отримали чоловіки – 30 та 72 років. Останній, на жаль, помер у лікарні», – написав він у телеграмі.

За його даними, один зі снарядів вдарив біля зупинки громадського транспорту та на подвір’я багатоквартирного будинку. Пошкоджені автомобілі.

Крім Харкова, російські війська обстріляли область, зокрема Мерефу. Там пошкоджено будівлю промислового об'єкту цивільної інфраструктури. поранень зазнав 42-річний охоронець. Також вночі противник завдав удару по Чугуєву, пошкоджено виробничу будівлю.

Протягом доби російські війська обстрілювали Ізюмський, Чугуївський та Богодухівський райони. В останньому загинув 54-річний чоловік.

Про обстріл Харкова із боку російських сил повідомляють практично щодня. У ніч на 31 липня російські військові з систем С-300 обстріляли Немишлянський район Харкова.

«Два – це початкова цифра». Пристайко про передачу Британією протимінних кораблів Україні

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко заявляє, що Британія готується передати Україні два протимінні кораблі, «два – це початкова цифра». Про це він заявив в інтерв'ю Суспільному.

« Ми відвідували корабель, який найближчим часом передадуть Україні. На ньому вже зараз проходять навчання наші моряки. Вони керують кораблем та його озброєнням. Таких кораблів буде декілька... Нам зараз потрібні протимінні кораблі. Два – це початкова цифра, з якою ми зараз працюємо. Це бойові кораблі, які знаходяться на озброєнні ВМС її Величності. Вони будуть перероблені та оновлені спеціальним обладнанням, яке потрібне нам», – розповів він.

Дипломат додав, що йдеться не тільки про «два цих кораблі».

«У них є більше того ж класу, і на кораблях зараз проходять навчання наші офіцери та моряки», – сказав він.

21 липня у Генеральному штабі Збройних сил України розповіли, що найближчими тижнями Британія планує надати Україні, серед іншого, десятки артилерійських установок, сотні безпілотників, 50 000 артилерійських снарядів і сотні протитанкових одиниць.

З початку повномасштабної війни РФ проти України підтримка Британії Україні сягнула 2,3 мільярда фунтів стерлінгів. Також Великобританія ініціювала масштабну навчальну операцію для українських військових з планами підготувати у себе щонайменше 10 тисяч українських вояків.

Через обстріли військ РФ за добу постраждали 16 населених пунктів на Донеччині – поліція

Через обстріли російських військ за добу постраждали 16 населених пунктів на Донеччині.

Як повідомляє у телеграмі пресслужба Національної поліції, проти мирного населення Росія застосувала авіаційні ракети, артилерію та реактивні системи залпового вогню «Ураган», «Град».

«Задокументовано 34 удари по житловому сектору й інфраструктурі за добу. Найбільше влучень – 11 – перенесла Авдіївка. Ворог також бив по містах Соледар, Бахмут, Сіверськ, Миколаївка, Красногорівка, Мар’їнка, смт Нью-Йорк, Північне, селах Ягідне, Предтечине, Курдюмівка, Птиче, Карлівка, Георгіївка, Ласточкине», – йдеться у повідомленні.

За даними поліції, внаслідок російських атак зруйновано та пошкоджено 43 цивільних об’єкти – 34 житлових будинки, два поля з врожаєм, аптека, гаражі, автомобілі.

За даними голови ОВА Павла Кириленка, через російські обстріли 31 липня на Донеччині загинули 3 мирних жителів, ще 16 людей отримали поранення.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 24 липня підтвердили 5237 випадків загибелі і 7035 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

У Києві наземний транспорт зупинятиметься на час повітряної тривоги – КМДА

У Києві наземний громадський транспорт зупинятиметься на час повітряної тривоги – повідомляє пресслужба КМДА з посиланням на рішення Ради оборони Києва, яке діятиме відсьогодні.

«Наземний громадський транспорт, зокрема і приватні перевізники, під час повітряної тривоги зупинятиме рух у безпечному місці, відповідно до правил дорожнього руху. Пасажири мають залишити салон та пройти до найближчого укриття», – йдеться у повідомленні.

Метрополітен, як і раніше, під час повітряної тривоги не здійснюватиме перевезення наземними ділянками та закриватиме роботу станцій відкритого типу.

Міська влада закликала не нехтувати сигналами повітряної тривоги та дотримуватися комендантської години.

За даними міської прокуратури, з початку російської агресії у Києві загинули понад 100 мирних жителів, понад 420 людей поранені. Причини смерті – мінно-вибухові травми, осколкові та кульові поранення, опіки та асфіксія внаслідок пожеж.

Російські війська завдають ударів по мирних містах України, серед іншого, вони влучають у зупинки громадського транспорту. Такі випадки були зафіксовані в Харкові та Миколаєві.

РФ минулої доби найбільших втрат зазнала на Донецькому та Криворізькому напрямках – Генштаб ЗСУ

У війні проти України Росія за минулу добу найбільших втрат зазнала на Донецькому та Криворізькому напрямках, повідомив Генеральний штаб українських Збройних сил.

За даними штабу, загалом від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила:

  • 41 030 ( + 200 за останню добу) особового складу
  • 1768 танків (+ 5)
  • 4011 бойових броньованих машини (+7)
  • 932 артилерійських систем (+16)
  • 259 РСЗВ
  • 117 засобів ППО
  • 223 літаки
  • 190 гелікоптерів
  • 736 БПЛА оперативно-тактичного рівня (+1)
  • 174 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2912 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн (+10)
  • 82 одиниць спеціальної техніки (+2).

За даними США, понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені.

Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Перше судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси – Кубраков

З морського торговельного порту «Одеса» вийшло перше судно з українським продовольством, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту», – написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Раніше він повідомив, що о 09:15 з Одеського порту мало вийти судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне попрямує до порту Тріполі у Лівані. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено ООН та Туреччиною. На його борту 26 тисяч тонн української кукурудзи.

За даними міністра, у портах Одеси ще 16 суден чекають на свою чергу.

«Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення Росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», – додав він.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Війська РФ вночі знову обстріляли Миколаїв, є руйнування і поранені – влада

Російські війська вночі вкотре обстріляли Миколаїв – пошкоджені приватні будинки, травмпункт, знищено гуманітарний склад, поранені три людини. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Після 01:00 Миколаїв вкотре зазнав масованих обстрілів. Наразі відомо про ураження приватних будинків та подвір’їв, внаслідок чого поранення отримали троє людей. Внаслідок обстрілу виникла пожежа на території медичного диспансеру. Згорів гуманітарний склад з медичними препаратами та продовольством. Також розбито травмпункт однієї з лікарень, пошкоджено чотири будівлі, медичний автотранспорт, вибито вікна», – написав він у телеграмі.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич уточнив, що будівля травмпункту частково зруйнована, персонал та пацієнти не постраждали.

«Цей травмпункт ми відкрити наприкінці 2019 року. Його зводили з нуля. Фактично, це була перша будівля лікувального закладу, побудована за останні 20 років у Миколаєві. І це був один із найсучасніших травмпунктів України», – додав він.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG