Росія визначила Запорізький напрямок «вразливим» – британська розвідка
Росія коригує оперативний план свого наступу на Донбасі і визначила «вразливим» Запорізький напрямок, припускають у британській розвідці.
«Росія, ймовірно, коригує оперативний план свого наступу на Донбасі після того, як не змогла зробити рішучий оперативний прорив, згідно з планом, якого вона дотримувалася з квітня. Ймовірно, вона визначила свій Запорізький фронт як вразливий район, що потребує посилення», – повідомляє Міноборони Британії з посиланням на свою розвідку.
У британській розвідці зауважують, що протягом останніх чотирьох днів Росія продовжувала спроби тактичних наступів на Бахмутському напрямку, досягаючи лише повільного прогресу.
Українські військові минулого тижня повідомляли, що Росія передислокує значну кількість своїх сил із північного сектора Донбасу на південь України. Також сьогодні у Генштабі ЗСУ повідомили, що на Криворізькому напрямку противник посилює своє угруповання військ.
Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, але не досягла бажаного, зокрема захоплення Києва, через запеклий опір українців.
22 квітняв Росії заявили про нові плани під час другої фази «спецоперації в Україні» (так там називають повномасштабне вторгнення). Російські військові заявили про намір встановити повний контроль над Донбасом та південною Україною задля забезпечення сухопутного коридору в анексований Крим та отримання виходу до Придністров’я.
Наприкінці червня президент Росії Володимир Путін заявив, що метою «спецоперації» є захоплення Донбасу і створення «умов безпеки Росії». Про південь України він вже не згадував.
До цього часу російські війська лише змогли встановити контроль над більшою частиною Луганщини.
Війська РФ вранці завдали удару по Харкову, є постраждалі – ОВА
Війська РФ завдали удару по Салтівському району міста Харкову, є постраждалі, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Увага, харків’яни: окупанти нанесли удари по Салтівському району міста Харків. Максимально перебувайте в укриттях», – написав він у телеграмі.
За попередніми даними центру екстреної медичної допомоги, внаслідок обстрілу постраждали дві людини.
Про обстріл Харкова із боку російських сил повідомляють практично щодня. У ніч на 31 липня російські військові з систем С-300 обстріляли Немишлянський район Харкова.
В оперативному командуванні «Південь» підтвердили влучання по ешелону з російською технікою та військами біля залізничної станції Брилівка на Херсонщині.
«Нашою авіацією нанесено два удари по ворожих опорних пунктах у районах Олександрівки та Благодатного, а ракетно-артилерійськими підрозділами в рамках виконання вогневих завдань нанесено удар по ворожим станціям радіоелектронної боротьби в районі Біляєвки. Також отримано підтвердження влучання по ешелону з військовою технікою, боєприпасами й живою силою в районі залізничної станції Брилівка. Втрати дорозвідуються», – йдеться у повідомленні, опублікованому в фейсбуці.
У командуванні також повідомили про підтверджені втрати противника за добу – 52 військових, чотири танки, дві самохідні артилерійсько-мінометні установки «Нона-С», самохідна артустановка, 8 одиниць броньованої та автомобільної техніки, а також ще чотири склади з боєприпасами в Бериславському й Баштанському районах.
29 липня радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань повідомив про удар по залізничному вокзалу у селищі Брилівка.
«В області знищено один із важливих логістичних вузлів окупанта – залізничний вокзал у Брилівці. Росіяни якраз притягнули туди техніку та боєкомплекти – все згоріло. Дещо навіть не встигли розвантажити. Люди повідомляють про гучні вибухи та детонацію. Ймовірно є влучання й у нафтобазу. Багато орків залишилось без рук і ніг», – написав він у фейсбуці.
ЗСУ завдають ударів по живій силі, техніці противника. Також були пошкоджені кілька мостів, зокрема Антонівський міст в Херсоні. Після цього рух мостом закрили.
28 липня британська розвідка у своєму щоденному звіті заявила, що контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів. У розвідці звернули увагу, що Україна використала свою нову далекобійну артилерію, щоб пошкодити щонайменше три мости через річку Дніпро, на які Росія покладається для постачання територій, що опинилися під її контролем.
Війська РФ наступають на Бахмут, тривають бойові дії – Генштаб ЗСУ
Війська РФ ведуть наступ у напрямку Бахмута, бойові дії тривають, повідомляє у ранковому зведенні Генеральному штабі ЗСУ.
За даними штабу, загарбники також намагались вести штурмові дії в напрямках Вершини, Соледара, Пісків та провели розвідку боєм у напрямку Мар’їнки – без успіху, відійшли.
Крім того, російські війська завдали авіаударів біля низки населених пунктів – біля Мосьпанового, Григорівки, Спірного, Кодеми, Мар’їнки, Новомихайлівки, Вугледара, Щербаків, Малих Щербаків та Новоандріївки.
На Бахмутському напрямку противник намагався здійснити розвідку позицій українських військ в напрямку Яковлівки – розвідувальну групу знешкодили. Також на Слов'янському напрямку російська розвідувальна група намагалася уточнити розміщення позицій ЗСУ в напрямку Мазанівки – без успіху.
У Генштабі інформують, що російські війська продовжують здійснювати обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії поблизу низки населених пунктів на Харківському, Слов’янському, Краматорському, Бахматському, Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках.
При цьому на Криворізькому напрямку фіксується посилення противником угруповання військ.
На Заході вимагають відповідальності за «масове вбивство» в Оленівці
Організація Об’єднаних Націй обіцяє допомогу Україні у розслідуванні загибелі українських полонених в Оленівці, а Червоний Хрест хоче допомагати пораненим.
Гуменюк: на півдні України за останні тижні ЗСУ знищили близько 15 складів боєприпасів військ РФ
На півдні України за останні тижні ЗСУ знищили близько 15 складів боєприпасів військ РФ, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.
«Використання цих систем (систем С-300 - ред.)свідчить про те, що ворогу не вистачає боєприпасів, оскільки наші вогневі ураження по складах боєприпасів на тимчасово окупованих територіях досить потужні були минулі два-три тижні. Близько 15 складів тільки в нашій операційній зоні було знищено», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.
ЗСУ завдають ударів по живій силі, техніці противника. Також були пошкоджені кілька мостів, зокрема Антонівський міст в Херсоні. Після цього рух мостом закрили.
28 липня британська розвідка у своєму щоденному звіті заявила, що контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів. У розвідці звернули увагу, що Україна використала свою нову далекобійну артилерію, щоб пошкодити щонайменше три мости через річку Дніпро, на які Росія покладається для постачання територій, що опинилися під її контролем.
Війська РФ 31 липня 7 разів обстріляли прикордоння Сумщини – ОВА
Російські війська сьогодні 7 разів обстріляли прикордонні громади Сумщини – майже 90 «прильотів» з різних видів зброї, повідомив голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
«Білопільська громада: опівдні розпочалися обстріли околиць одного із сел громади, росіяни тричі відкривали вогонь з артилерії і мінометів. За понад дві години обстрілів прилетіло щонайменше 24 снаряди», – написав він у телеграмі, додавши, що внаслідок цього обстрілу знищені дві автівки, пошкоджена територія фермерського господарства, знищено близько 25 гектарів пшениці.
Також російських обстрілів зазнали Середино-Будська громада та Краснопільська громада.
За попередніми даними, постраждалих внаслідок цих атак немає.
Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською. Регіон фактично щоденно зазнає обстрілів.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
«Кримська платформа» дратує Кремль. Україна готує другий саміт
Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар повідомила, що другий саміт «Кримської платформи» цього року відбудеться наприкінці серпня в режимі онлайн.
За її словами, це буде аж ніяк не лише протокольний захід. Кожна зустріч, що нагадує про окупацію Криму та порушення Росією самої суті міжнародного права, потрібна не лише Україні.
Статтю на цю тему політичного оглядача Віталія Портникова читайте за лінком.
ЗСУ готові до «будь-якої нової активності» військ РФ – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський заявляє, що ЗСУ готові до «будь-якої нової активності» військ РФ.
«Зараз російська армія намагається посилити позиції в окупованих районах півдня нашої країни – збільшує активність на відповідних напрямках. Частину російських сил з їхніх позицій на сході перекидають на південь – на Херсонщину та Запорізьку область, але це їм там не допоможе. Жоден з російських ударів не залишається без відповіді наших військових і розвідників – ЗСУ готові відповідати на будь-яку нову активність окупантів», – сказав він у відеозверненні.
У Генштабі 31 липня повідомили про переміщення окремих підрозділів військ РФ зі Словʼянського на Запорізький напрямок.
Раніше цього тижня секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов заявив, що на Херсонському напрямку почався «дуже потужний» рух військ РФ, противник стягує додаткові сили.
Рідні українських військовополонених на акції у Львові звернулись до ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста з вимогою відвідати колонію в Оленівці Донецької області, щоб дізнатись ситуацію з українськими військовополоненими.
Учасники акції спершу зібрались біля Оперного театру, а потім пішою ходою прийшли до пам’ятника Тарасові Шевченку.
У руках вони тримали плакати з написами «Поверніть героїв додому», «Оленівка 29.07.2022», «Росія – країна-терорист», «Азов». Ці ж гасла скандували, а також «Будь сильним як «Азовсталь».
«Офіційної інформації – жодної. У списках, оприлюднених Росією, мого сина немає. Але ми в це вірити не можемо. Патронатна служба не дзвонила мені. Обіцяли кожній родині дзвонити, якщо буде загиблий. На очах всього світу цинічно були вбиті військовополонені. ООН і Червоний Хрест обіцяли і давали гарантії», – розповіла Дана, мама військовополоненого бійця «Азову».
Рідні військовополонених, а також львів’яни, які до них приєднались із підтримкою, пройшлись вулицями міста з плакатами, щоб нагадати перехожим про те, що їхні чоловіки, сини, батьки перебувають у російському полоні.
Тим часом Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) досі не отримав дозволу на доступ до колонії в окупованій Оленівці. Попри те, що 31 липня Москва заявила про офіційне запрошення експертів ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста для розслідування удару по колонії в Оленівці.
Залучення представників міжнародних організацій вимагала українська влада.
У ніч на 29 липня один із бараків виправної колонії у селищі Оленівка на Донеччині був зруйнований. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували.
Підтримувані РФ бойовики і Міноборони Росії заявили, що причиною став нібито обстріл з боку українських сил. Генштаб Збройних сил України наголосив, що українські військові не здійснювали артилерійського чи ракетного обстрілу Оленівки і звинуватив російських військових.
Війська РФ атакували Одещину «Іскандерами» з застосуванням «теплових пасток» – ОК «Південь»
Російські війська вдарили по Одещині двома ракетами «Іскандер» з застосуванням «теплових пасток», повідомляє у телеграмі Одеська міськрада з посиланням на оперативне командування «Південь».
За даними командування, ракети випустили з тимчасово окупованого Криму.
«Від розриву ракет в повітрі по території Одеського району розлетілися так звані теплові пастки. Вони схожі на снаряд, що не розірвався, або мають форму дротика з помаранчевим хвостом. Це досить небезпечна річ, оскільки має високу температуру горіння, може спричинити масштабні опіки», – йдеться у повідомленні.
В оперативному командуванні «Південь» уточнили, що кілька таких «пасток» спричинили загоряння сухої трави. Рятувальні служби ліквідовують пожежі.
Наразі інформації про постраждалих немає.
Близько 17:30 у місті та області була оголошена повітряна тривога, яка тривала пів години. Після цього Одеська районна державна адміністрація повідомила про ракетний удар по території однієї з громад, ракета влучила в кар'єр.
Посол США в Україні Бріджит Брінк заявила про неприпустимість обстрілу колонії в Оленівці, де перебували українські військовополонені.
«Обстріл слідчого ізолятора в Оленівці неприпустимий, як і повідомлення про варварське поводження російських військових із військовополоненими. Ми продовжуватимемо добиватися відповідальності і надавати Україні те, що їй потрібно для захисту від жахливої агресії Москви», – написала вона у твітері.
У ніч на 29 липня один із бараків виправної колонії у селищі Оленівка на Донеччині був зруйнований. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували.
Генштаб ЗСУ повідомляє про «провальні штурмові дії» військ РФ на Бахмутському напрямку
Після «провальних штурмових дій» на Бахмутському напрямку війська РФ відійшли, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України.
«Під прикриттям авіації намагався покращити тактичне положення в районах Вершини, Соледара, Яковлівки та Покровського. Ці плани влучним вогнем зірвали наші воїни. Після провальних штурмових дій окупанти відійшли», – йдеться у повідомленні.
За даними Генштабу, на Слов’янському напрямку війська РФ задіяли артилерію для обстрілів районів населених пунктів Словʼянськ, Андріївка, Долина, Довгеньке, Курулька, Гусарівка, Адамівка, Богородичне, Краснопілля, Карнаухівка, Червоне, Семиланне, Грушуваха та Червона Поляна.
На Краматорському напрямку противник здійснював обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків в районах Сіверська, Калеників, Переїзного, Званівки, Виїмки, Верхньокам’янського, Кривої Луки, Спірного та Серебрянки. Завдав авіаударів поблизу Спірного та Григорівки. Біля Серебрянки російська розвідувальна група намагалася виявити позиції українських військ – успіху не мала, відійшла.
На Авдіївському напрямку противник здійснював обстріли біля Невельського, Уманського, Нью-Йорка, Красногорівки, Авдіївки, Пісків та Новобахмутівки.
«Російська штурмова та армійська авіація цинічно вдарила по населених пунктах Авдіївка, Новоселівка та Юр’ївка. Окупанти намагалися просунутися в районах Камʼянки та Пісків. Тут штурм провалився. В районі Авдіївки окремі підрозділи ворога мають частковий успіх», – повідомляють у штабі.
На Харківському напрямку російські загарбники безуспішно намагалися просунутися в напрямку Гусарівки – отримали відсіч та відійшли. Також із ствольної та реактивної артилерії обстріляли низку населених пунктів області, біля Старого Салтова завдали авіаудару.
У Генштабі також повідомляють про переміщення окремих
На Сумщині у прикордонних районах не будуть відновлювати офлайн навчання в школах – ОВА
На Сумщині у прикордонних районах не будуть відновлювати очного навчання в школах, повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
«Вже є рішення, що у 25-кілометровій зоні від кордону з країною-агресором у нас не буде відновлено навчання офлайн. Буде організовано навчання в онлайн режимі», – розповів голова ОВА в ефірі національного телемарафону.
За його словами, з 375 шкіл Житомирщини планують відновити очне навчання в 223 – в цих закладах зараз проводиться обстеження.
«За результатами цього обстеження не у всіх 223 закладах ми зможемо відновити навчання, тому що не скрізь є об'єкти укриття або бомбосховища, які розташовані поряд. Також проводиться опитування батьків – чи згодні вони, щоб їхні діти пішли до школи з 1 вересня», – додав Живицький.
Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською. Регіон фактично щоденно зазнає обстрілів.
Минулого місяця Кабінет міністрів рекомендував школам почати навчання з 1 вересня в очному режимі.
За даними Офісу генпрокуратури, в Україні через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 2199 закладів освіти, з них 225 зруйновано повністю.
На Одещині російські ракети влучили у карʼєр – РДА
На Одещині російські ракети влучили у кар'єр, повідомляє у фейсбук Одеська районна державна адміністрація.
«По території однієї з громад Одеського району завдано ракетного удару. Влучено в кар'єр. Інформація щодо постраждалих уточнюється», – йдеться у повідомленні.
Обласна військова адміністрація наразі не повідомляє про наслідки російського ракетного удару.
Близько 17:30 у місті та області була оголошена повітряна тривога. У соцмережах повідомили про кілька вибухів в Одесі та Одеській області.
26 липня російські війська завдали ракетного удару по узбережжю на Одещині. Через цю атаку постраждали дві людини.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під обстріл потрапило село Затока на Одещині. Він наголосив, що російські військові, відповідальні за обстріл, будуть покарані.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
Червоний Хрест каже, що досі не отримав дозволу на доступ до колонії в Оленівці
Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) досі не отримав дозволу на доступ до колонії в окупованій Оленівці на Донеччині, де утримували українських військовополонених і в якій стався вибух у ніч на 29 липня.
«Сім'ї повинні отримувати термінові новини та відповіді про те, що сталося з їхніми близькими. Сторони повинні зробити все від них залежне, у тому числі шляхом неупереджених розслідувань, щоб допомогти визначити факти, що стоять за нападом, і внести ясність у це питання. Однак це не роль або мандат МКЧХ щодо проведення публічних розслідувань ймовірних воєнних злочинів», – йдеться в заяві, яку цитує агенція Reuters.
31 липня Міноборони Росії повідомило, що Москва офіційно запрошує експертів ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста для розслідування удару по колонії в Оленівці.
Залучення представників міжнародних організацій вимагала українська влада.
В Організації Об’єднаних Націй заявили про готовність розслідувати загибель десятків українських військовополонених в Оленівці. Представник ООН Фархан Хак заявив, що у разі згоди обох сторін ООН готова направити туди експертів.
Один із бараків виправної колонії у селищі Оленівка на Донеччині був зруйнований у ніч з 28 на 29 липня. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували.
Підтримувані РФ бойовики і Міноборони Росії заявили, що причиною став нібито обстріл з боку українських сил. Генштаб Збройних сил України наголосив, що українські військові не здійснювали артилерійського чи ракетного обстрілу Оленівки і звинуватив російських військових.
Гайдай повідомляє про «катастрофічну гуманітарну ситуацію» на окупованій частині Луганщини
Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай заявляє про «катастрофічну гуманітарні ситуацію» на окупованій частині Луганщини.
«Гуманітарна ситуація в регіоні просто катастрофічна. Не прибирають біля міст тіла загиблих – немає різниці чи це військові, чи цивільне населення. В Сєвєродонецьк приїхали з Росії якісь представники медичні... Але люди по лікарні ходять в захисних костюмах, тому що зараз почалася дуже потужна інфекція. Якщо місцеві жителі починають пити воду зі свердловин, у них досить швидко розвиваються хвороби. Це якраз тому що загиблих не прибрали – і продукти розкладу тіл потрапили у воду», – розповів він в ефірі національного телемарафону.
Гайдай додав, що частина Луганської області – досі нескорена, українські захисники міцно тримають оборону.
ЗСУ переходять на західну зброю під час війни: чи довго ще проживе радянське озброєння?
Україна поступово переходить на західне озброєння. Воно, за словами української влади, вже дає певний паритет із російськими силами вторгнення.
Журналісти Радіо Свобода розбираються, чому Україні доводиться переозброюватися під час повномасштабної війни, як довго «проживе» в українській армії радянське озброєння і скільки знадобиться часу для повної відмови від нього.
Читайте про це за лінком
У Чорному морі маневрують 17 бойових кораблів та катерів Росії, а зважаючи на її прихильність до «сакральності і визначних дат» загроза ракетних атак з моря – максимально висока, повідомляє у фейсбуці оперативне командування «Південь».
«17 бойових кораблів та катерів чорноморського флоту рф маневрують в Чорному морі поблизу кримського узбережжя від мису Тарханкут до Новоросійська, серед них 6 носіїв крилатих ракет «Калібр» – загальна сума 44 – а також 4 вдк. Враховуючи тяжіння ворога до сакральності і визначних дат, загроза ракетної атаки з моря є максимально високою, але це не виключає і застосування авіації і наземних ракетних комплексів», – йдеться у повідомленні.
В останню неділю липня в Росії відзначають День Військово-Морського флоту. 31 липня призначений Росією голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що безпілотник атакував штаб Чорноморського флоту Росії. Він сказав, що до нападу причетні українські сили, але не надав доказів своїх слів. За словами Развожаєва, постраждали шестеро людей – співробітники штабу, загиблих немає.
У зв’язку з інцидентом у Севастополі скасували усі заходи до російського дня ВМФ.
Станом на 18 липня, за даними президента Володимира Зеленського, від початку повномасштабної війни Росія випустила по Україні понад 3 000 крилатих ракет.
На Київщині зниклими безвісти залишаються близько 300 людей – поліція
На Київщині зниклими безвісти все ще залишаються близько 300 людей, повідомив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.
«Ми продовжуємо пошуки. Станом на сьогодні ми ще не знайшли близько 300 людей, які зникли під час бойових дій на Київщині. Ще 216 тіл залишаються неопізнаними, але вже проведена процедура відбору ДНК», – розповів він в ефірі національного телемарафону.
За його словами, правоохоронці також встановили, що під час бойових дій на Київщині дуже багато людей примусово відвозили на територію Білорусі.
«Дуже багато людей зараз утримується на території Білорусі і РФ. У нас є свідки, допити. Ми сподіваємося, що за можливості ці люди вийдуть на зв'язок і повідомляють про себе», – додав він.
Очільник поліції Київщини додав, що станом на 31 липня на Київщині знайдено 1348 тіл місцевих жителів, загиблих від дій російської армії.
Сьогодні стало відомо, що у лісосмузі поблизу села Нове Залісся в Бучанському районі на Київщині виявили тіло закатованого російськими військами чоловіка. За даними Андрія Нєбитова, тіло виявили поряд із колишніми позиціями російських військ. Все вказує на те, що перед смертю чоловіка душили, додав Нєбитов.
2 квітня Київщина була звільнена від російських військ. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки убивств цивільних жителів. Насамперед йдеться про Бучу, де загинули щонайменше 400 людей.
Україна і представники Заходу вимагають притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини через події на Київщині.
Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.