Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Після ударів ЗСУ окупанти відходять з двох селищ на Запоріжжі – розвідка

Після ударів ЗСУ російські війська відходять з території селищ Верхній Токмак і Чернігівка Запорізької області, повідомляє у фейсбуці Головне управління розвідки Міноборони України.

«Після ударів ЗСУ в ніч на 29 липня по місцерозташуванню сил окупантів поблизу селищ Верхній Токмак та Чернігівка Запорізької області, рашисти відвели особовий склад та техніку на інші позиції. Близько 40 поранених доставили в госпіталь міста Пологи. З Чернігівки підрозділи виведено практично в повному складі. Наразі поблизу населеного пункту залишаються кілька блок-постів та не більше 100 військових. Решта окупантів разом з технікою розподілено по містах Токмак та Бердянськ», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зауважують, що під час виходу з населених пунктів війська РФ намагаються створити враження про планову ротацію.

«Насправді ж, окупанти мають намір повністю залишити селище і розпочали мінування під’їзних доріг», – додають у ГУР.

Російські війська тимчасово контролюють близько 60 відсотків території Запорізької області. При цьому місто Запоріжжя залишається під контролем влади України.

У новій морській доктрині Путін назвав НАТО та США головними загрозами

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження морської доктрини Росії. Указ набирає чинності у неділю, 31 липня.

Путін, приймаючи військово-морський парад у Кронштадті, заявив, що в доктрині позначені «кордони та зони національних інтересів Росії». До них російський президент зарахував арктичні акваторії, води Чорного, Охотського та Берингового морів, балтійські та курильські протоки.

Основними загрозами нацбезпеки в документі, серед інших, називаються зростання активності НАТО, прагнення США домінувати в Світовому океані, територіальні претензії низки держав до Москви, а також інформаційний і військовий тиск на Росію для зниження ефективності її морської діяльності.

Вперше морську доктрину було прийнято 2001 року. Востаннє документ оновлювали влітку 2015 року на тлі анексії Криму та розширення НАТО.

У Крим перекинули російських десантників для відправлення на війну – ГУР

В окупований Крим після відновлення перекинули батальйонно-тактичну групу повітряно-десантних військ Росії, її планують відправити на війну РФ проти України, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в коментарі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

«Ми знаємо, що зараз зайшла батальйонно-тактична група повітряно-десантних військ після свого відновлення – вона зайшла до Криму і після цього висуватиметься на територію півдня України. Тож там постійний рух. Вони посилили систему протиповітряної оборони (ППО). Вони розуміють, що є загроза», – заявив Скібіцький.

За його даними, літаками у Крим доставляють ракети для зенітно-ракетних комплексів С-300 і С-400.

«Воєнна розвідка постійно моніторить усе, що пов’язано з повітряним простором окупованих територій, півострова Криму, Чорного моря. Тому що це небезпека для нас. Перша загроза – використання тактичної армійської авіації. Постійно на Кримський півострів перевозять вантажі військового призначення. Тому транспортники у Криму – це не новина для нас, бо переміщуються ті ж ракети для зенітно-ракетних комплексів С-300, С-400. Переміщуються інші військові вантажі. Переміщається особовий склад», – сказав представник ГУР.

У Криму замовчують втрати Росії у війні

Інформація про втрати особового складу 810-ї бригади морської піхоти ЧФ Росії все частіше просочується до соцмереж та ЗМІ. Про них уже говорять і російські блогери, і російські військовополонені, і волонтери Росії. З'являються нові некрологи, зниклих безвісти морпіхів рідні шукають у соцмережах.

Читайте про це за лінком

Перше судно з зерном може вирушити з України 1 серпня – речник Ердогана

Речник президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана заявив про високі шанси на те, що перший корабель-експортер зерна вирушить з України 1 серпня.

«Якщо всі подробиці будуть завершені до завтра, здається, існує висока вірогідність того, що перше судно вийде з порту завтра, – сказав речник Ібрагім Калин турецькому телеканалу Kanal 7 31 липня. – Ми побачимо, як кораблі залишають порти наступного дня найпізніше».

Раніше цього тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова розпочати відвантаження мільйонів тонн зерна, які зберігаються в її південних портах, і чекає на сигнал від партнерів – Туреччини й ООН.

29 липня Міністерство інфраструктури України повідомило, що морські порти «Одеса» і «Чорноморськ» уже завантажили зерно на 17 суден, з яких десять готові до відправлення.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Поліція: у Бучанському районі знайшли тіло закатованого військами РФ чоловіка

У лісосмузі поблизу села Нове Залісся в Бучанському районі на Київщині виявили тіло закатованого російськими військами чоловіка, повідомила поліція Київської області у фейсбуці 31 липня.

За повідомленням, чоловік був одягнений у темні зимові штани, куртку, светр і чоботи, на шиї у нього був православний хрестик.

«Тіло виявили поряд із колишніми позиціями росіян. Руки загиблого були зв’язані мотузкою із кріпленням через залізний карабін буксирувального тросу. Він же був намотаний і на шию загиблого. Все вказує на те, що перед смертю чоловіка душили», – заявив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Криміналісти і слідчо-оперативна група Бучанського районного управління поліції провели ексгумацію і попередній огляд загиблого.

«Це місце – одіозне, адже вбитого окупантами цивільного тут знаходять вже вдруге. Поряд у лісі кілька місяців тому виявили тіло вбитого переселенця з Донецька», – повідомив заступник начальника відділення поліції у Бородянці Вадим Чернишук.

2 квітня Київщина була звільнена від російських військ. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки убивств цивільних жителів. Насамперед йдеться про Бучу, де загинули щонайменше 400 людей.

Станом на 17 липня, за даними поліції, на Київщинізнайдено 1346 тіл місцевих цивільних жителів, загиблих від дій російської армії.

У поліції наголошували, що це не остаточна цифра, бо близько 300 людей вважають зниклими безвісти.

Україна і представники Заходу вимагають притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини через події на Київщині.

Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.

ОПУ: аналіз фото з Оленівки свідчить про термобаричний вибух всередині будівлі колонії

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що оприлюднені супутникові знімки будівлі тюрми в окупованій Оленівці на Донеччині, де утримували українських військовополонених, до і після вибухів, вкотре підтверджують, що це був здійснений Росією теракт.

«Супутникові знімки демонструють, що пошкоджено лише одну будівлю. Саме в неї перевели полонених просто перед терактом. Аналіз фото свідчить про термобаричний вибух ізсередини. Удар? Ні, теракт», – написав Подоляк у твітері, опублікувавши супутникові знімки до і після вибуху.

Тим часом, Організація Об’єднаних Націй заявила, що готова розслідувати загибель десятків українських військовополонених в Оленівці.

Представник ООН Фархан Хак заявив, що у разі згоди обох сторін ООН готова направити туди експертів.

«Через нещодавню трагедію у в’язниці в Оленівці ми готові направити групу експертів, здатних провести розслідування з дозволу сторін», – сказав він.

Міжнародний комітет Червоного Хреста 30 липня заявив, що шукає доступу до місця події, але поки дозволу йому не надали.

Ввечері 30 липня Міністерство оборони Росії повідомило, що Москва офіційно запрошує експертів ООН і Міжнародного Червоного Хреста для розслідування удару по колонії у Оленівці.

Залучення міжнародних експертів вимагала і влада України.

Один із бараків виправної колонії у селищі Оленівка на Донеччині був зруйнований у ніч з 28 на 29 липня. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували.

Підтримувані РФ бойовики і Міноборони Росії заявили, що причиною став нібито обстріл з боку українських сил. Генштаб Збройних сил України наголосив, що українські військові не здійснювали артилерійського чи ракетного обстрілу Оленівки і звинуватив російських військових.

Раніше українська влада заявила, що до загибелі військовополонених міг призвести закладений вибуховий пристрій, що спрацював.

Американський Інститут вивчення війни стверджує, що пошкодження, яких зазнала будівля – «це не ті пошкодження, яких міг би завдати удар ракетами HIMARS», як про це заявляла російська сторона.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що вибухи на території колонії в окупованій Оленівці на Донеччині, де утримували українських військовополонених, здійснили найманці зі складу ПВК «Вагнера» (Ліга) «за особистою командою номінального власника вказаного ПВК – Євгена Пригожина».

У спільній заяві українських силових відомств, викладеній у телеграм-каналі СБУ, те, що сталося в колонії, названо «терористичним актом» і «масовим вбивством», скоєним Росією.

Сенаторка РФ з окупованого Криму: штаб російського флоту в Севастополі атакували з самого міста

Російська сенаторка від окупаційної влади Криму Ольга Ковітіді заявила, що безпілотник, який нібито атакував штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі, був запущений усередині міста. Вона сказала про це у коментарі російській державній агенції «РИА Новости».

«Атака, безперечно, була здійснена не ззовні, а з території Севастополя», – заявила Ковітіді.

Вона додала, що подія розцінюється, безперечно, як «терористичний акт».

«Винних буде покарано, буде зроблено висновки», – сказала Ковітіді і додала, що що ситуація в Севастополі «спокійна».

Раніше призначений Росією голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що безпілотник атакував штаб Чорноморського флоту Росії. Він сказав, що до нападу причетні українські сили, але не надав доказів своїх слів.

За словами Развожаєва, постраждали шестеро людей – співробітники штабу, загиблих немає. У зв’язку з інцидентом у Севастополі скасували усі заходи до російського дня ВМФ.

В Одеській обласній військовій адміністрації назвали «відвертою провокацією» заяви про «атаку ЗСУ» на штаб ЧФ Росії у Севастополі.

У ВМС України відреагували на заяви Росії про атаку безпілотника в Севастополі

Заявами про нібито обстріл українським безпілотником штабу Чорноморського флоту Росії в окупованому Криму Москва визнає недієздатність своєї протиповітряної оборони і «ставить під ще більший сумнів існування кримського мосту», заявили у Військово-морських силах Збройних сил України.

«Рашисти в Криму бояться ЗСУ. Яскравим прикладом цього є новина від російських ЗМІ… Насправді ворог не ризикнув проводити день ЧФ РФ, а щоб у котрий раз не зганьбитися перед всім світом, побоюючись Збройних сил України, вигадав привід, щоб відмінити заходи з нагоди так званого свята», – йдеться в повідомленні.

«Нагадуємо, що Сили оборони України проводять заходи щодо звільнення наших окупованих територій, використовуючи для цього наявні зразки озброєння. Нашими цілями є винятково військові об’єкти РФ. Ми не завдаємо ударів по території РФ. Крим – це Україна», – додали у ВМС.

Раніше призначений Росією голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що безпілотник атакував штаб Чорноморського флоту Росії. Він сказав, що до нападу причетні українські сили, але не надав доказів своїх слів.

За словами Развожаєва, постраждали шестеро людей – співробітники штабу, загиблих немає. У зв’язку з інцидентом у Севастополі скасували усі заходи до російського дня ВМФ.

В Одеській обласній військовій адміністрації назвали «відвертою провокацією» заяви про «атаку ЗСУ» на штаб ЧФ Росії у Севастополі.

Російська сенаторка від окупаційної влади Криму Ольга Ковітіді заявила, що безпілотник, який нібито атакував штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі, був запущений усередині міста.

200 морпіхів 810-ї бригади РФ відмовилися повертатись на війну в Україну – розвідка

200 морпіхів 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту Росії відмовилися повертатись на війну в Україну, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в коментарі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

«Що стало негативним для російського командування? Те, що порядка двохсот військовослужбовців 810-ї бригади відмовилися знову повертатися на територію півдня України. І це виникла така суттєва проблема, яка, за нашими даними, і затянула процес відновлення і бойового злагодження батальйонно-тактичної групи, які проводилися в травні місяці. Але незважаючи на це, БТГр була сформована, вона зараз перебуває на півдні нашої країни і веде бойові дії. Але це вже зовсім інші батальонно-тактичні групи ніж ті, які були на початку», – сказав Скібіцький.

За його словами, бойовий потенціал, бойовий досвід, ті спеціальності, які є критичними для таких підрозділів, «вони на сьогоднішній день відсутні».

«По-друге, сама 810-а бригада, і її основне завдання – це проведення морських, штурмових наступальних операцій і просто штурмових дій. А, відповідно, якщо не буде підготовлених фахівців, якщо не буде чіткого злагодження підрозділу, то бойовий потенціал цієї БТГр, та і всієї бригади, він зменшується», – наголосив представник ГУР.

Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

Гендиректор «Нібулону» із дружиною загинули через російський обстріл у Миколаєві – Кім

У Миколаєві через нічний обстріл міста російськими силами загинули Герой України, генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський і його дружина Раїса Вадатурська, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Олексій Опанасович зробив багато для Миколаївщини, багато для України. Його внесок у розвиток аграрної та суднобудівної галузі, розбудову регіону – неоціненний», – написав Кім у телеграмі.

74-річний Олексій Вадатурський від 1991 року він був гендиректором агрохолдингу «Нібулон».

«Нібулон» належить до найбільших виробників сільськогосподарської продукції в Україні.

Російські війська вночі обстріляли Харків, попередньо з С-300 – голова ОВА

Російські військові у ніч на 31 липня обстріляли Немишлянський район Харкова, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, постраждалих немає. Пошкоджена виробнича будівля. Горіло обладнання і готова поліграфічна продукція. Зафіксовані удари, попередньо, ракетно-зенітним комплексом С-300», – написав Синєгубов у телеграмі.

Крім того, за його даними, по області загарбники завдавали ударів по Харківському, Ізюмському, Чугуївському, Богодухівському районах. «Горіли відкриті території, приватні будинки, господарчі споруди, знову поля із врожаєм», – додав голвоа ОВА.

Про обстріл Харкова із боку російських сил повідомляють практично щодня. Вранці 29 липня російські війська завдали ударів по центру міста.

Обстріли Миколаєва: одна людина загинула, двоє поранені – голова ОВА

Одна людина загинула, двоє – були поранені в Миколаєві внаслідок нічних і ранкових обстрілів із боку російських військ, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Вночі 31 липня після 01:00 і вранці, близько 05:00, Миколаїв зазнав масованих обстрілів. Попередньо, одна людина загинула, дві – поранені. Внаслідок обстрілів пошкоджені низка об’єктів інфраструктури. Зокрема, готель, спортивний комплекс, два заклади освіти і СТО. Також пошкоджено житлові будинки», – написав Кім у телеграмі.

За його словами, на місцях влучань виникло кілька пожеж – зайнялася двоповерхова будівля, прибудова до житлового будинку, два гаражі і дві господарчі споруди.

При цьому Віталій Кім додав, що детальна інформація уточнюється.

Про обстріли раніше повідомив міський голова Олександр Сєнкевич. За його словами, обстріли були «найсильнішими за весь час».

Інформація про обстріли міста надходить останнім часом щодня. Зокрема, вранці 29 липня, за даними влади міста, російські загарбники обстріляли один із районів Миколаєва касетними боєприпасами. Внаслідок цього загинули сім людей.

Настрої в Криму змінилися, приходить розуміння про війну на території півострова – Скібіцький

Настрої населення в окупованому Росією Криму змінилися, приходить розуміння того, що загроза війни на території півострова стає реальністю, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

«Поступово до населення Криму це доходить. Ми реально відслідковуємо ті питання, які стосуються суспільних таких настроїв. Скажу одне: по-перше, вони змінилися, змінилися у тих людей, які мають родичів на території нашої держави – чи то Київ, чи то Харків, родичів на окупованих територіях, де були просто знищені села і міста. І друге – це ті родичі, де брати, сини, батьки загинули… Загроза перенесення війни на територію Криму для них це вже стає реальністю», – сказав Скібіцький.

У Севастополі перекрили дороги, що ведуть до штабу ЧФ Росії, після «атаки безпілотника»

В окупованому Севастополі перекрили дороги, які ведуть до штабу Чорноморського флоту Росії, після атаки безпілотника, повідомили кримські і російські ЗМІ.

Видання «Вісті Крим» повідомило, що центр Севастополя перекритий. Російська поліція оточила Адміралтейську гірку. На місці працюють сапери.

Раніше призначений Росією голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що безпілотник атакував штаб Чорноморського флоту Росії. Він сказав, що до нападу причетні українські сили, але не надав доказів своїх слів.

За словами Развожаєва, постраждали шестеро людей – співробітники штабу, загиблих немає. У зв’язку з інцидентом у Севастополі скасували усі заходи до російського дня ВМФ.

В Одеській обласній військовій адміністрації назвали «відвертою провокацією» заяви про «атаку ЗСУ» на штаб ЧФ Росії у Севастополі.

Лукашенко став «майже повністю залежним» від Росії – британська розвідка

Заяви Олександра Лукашенка свідчать про те, «що він став майже повністю залежним від Росії», заявляє британська розвідка.

«Президент Білорусі Олександр Лукашенко продовжує дотримуватися лінії Москви щодо війни проти України, заявивши 21 липня, що Україна повинна прийняти вимоги Росії щодо припинення війни. Його режим став дедалі авторитарнішим із запровадженням смертної кари за «підготовку терористичних актів». Його дедалі більші й безпідставні звинувачення Заходу в задумах щодо Білорусі й України, ймовірно, свідчать про те, що він став майже повністю залежним від Росії», – йдеться у звіті розвідки, який вранці 31 липня поширило Міністерство оборони Великої Британії.

Британська розвідка також звернула увагу на те, що 28 липня Росія випустила щонайменше 20 ракет по півночі України з території Білорусі. «Це сталося після того, як Росія використала білоруську територію для виконання основних ударів своєї невдалої спроби взяти Київ у лютому», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі ЗСУ вранці 31 липня повідомили, що в Білорусі знову (тепер до 6 серпня) продовжили терміни проведення заходів щодо перевірки бойової готовності збройних сил «із метою сковування дій Сил оборони».

21 липня білоруський союзник президента Росії Володимира Путіна Олександр Лукашенко заявив, що Росія, Україна та Захід мають домовитися про припинення війни в Україні, щоб уникнути «безодні ядерної війни».

Також в інтерв’ю AFP Лукашенко звинуватив Захід у прагненні конфлікту з Росією та у провокуванні війни в Україні.

«Ви (Захід – ред.) розпалили війну і продовжуєте її», – сказав Лукашенко, додавши, «якби Росія не випередила вас, членів НАТО, ви організували б і завдали їй удару.

Крім того, Лукашенко вважає, що «зараз особливість моменту полягає в тому, що цю війну можна закінчити на більш прийнятних для України умовах».

Він закликав українську владу «сісти за стіл переговорів і домовитися, що вони ніколи не загрожуватимуть Росії». А ще Лукашенко заявив, що Україна має змиритися із втратою окупованих Росією регіонів на сході та півдні України. На його думку, зараз це вже «не обговорюється», бо про це «можна було говорити у лютому чи березні».

Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни Росії в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.

Армія Росії найбільших втрат за добу зазнала на Донецькому напрямку – Генштаб

Росія за минулу добу втратила у війні проти України ще близько 160 своїх військових, найбільше – на Донецькому напрямку, де війська РФ намагаються покращити своє тактичне положення, повідомив Генеральний штаб українських Збройних сил.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення, за даними Генштабу, Росія втратила:

  • 40 830 особового складу
  • 1763 танків (4 за останню добу)
  • 4004 бойових броньованих машини (+9)
  • 916 артилерійських систем (+10)
  • 259 РСЗВ (+1)
  • 117 засобів ППО
  • 223 літаки (+1)
  • 190 гелікоптерів
  • 735 БПЛА оперативно-тактичного рівня (+2),
  • 174 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2902 одиниці автомобільної техніки й автоцистерн (+13)
  • 80 одиниць спеціальної техніки (+2).

За даними США, понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені.

Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 20 липня заявив, що, за оцінками Сполучених Штатів, втрати російських сил в Україні після майже п’яти місяців війни досягли близько 15 тисяч убитих і, ймовірно, 45 тисяч поранених, додавши, що українські збройні сили також зазнали значних втрат.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Парламент Чорногорії ухвалив резолюцію, якою засудив агресію РФ проти України

Парламент Чорногорії ухвалив резолюцію, в якій «найгостріше засуджує» відкритий акт агресії і повномасштабного військової вторгнення збройних сил Росії в Україну як незалежну й міжнародну визнану державу.

Парламент Чорногорії ухвалив документ 30 липня, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. За резолюцію проголосували 55 депутатів, проти неї 18 представників проросійських партій. Загалом парламент Чорногорії має 81 депутата.

«Ціллю російського вторгнення є мирне населення, матеріальні цінності, територіальна цілісність і суверенітет України», – зазначається в документі.

Парламент Чорногорії закликає владу Росії «терміново зупинити воєнні дії й акт агресії, яким безпосередньо підривають суверенітет й територіальну цілісність України, нищать військові й цивільні обʼєкти й загрожують життям мільйонів людей, насамперед мирного населення».

Парламент Чорногорії закликає ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації, зокрема членів Європейського союзу і НАТО використати всі дипломатичні, політичні й економічні засоби з метою відвернути РФ від продовження агресивних дій на території України.

Від влади Чорногорії парламент вимагає «беззастережно, чітко й однозначно засудити цей акт агресії, який може призвести до непередбачених наслідків для миру й безпеки в Європі й світі».

Ухваленням цієї резолюції, мовиться в документі, чорногорський парламент висловлює повну підтримку заходам, які вживають ЄС й партнерські держави для призупинення акту агресії й висловлює «готовність Чорногорії повністю узгоджувати політику із союзниками, згідно з універсальними принципами справедливості й необхідністю запровадити мир на території, яка перебуває під агресією».

Парламент Чорногорії висловлює «найглибше співчуття» народові України, який наражається на найбільші страждання від кінця Другої світової війни, та закликає громадян, державні структури й суспільні організації висловити солідарність й надавати всі можливі види гуманітарної допомоги.

У МЗС України в твітері назвали рішення чорногорського парламенту «ще одним потужним жестом» підтримки.

Чорногорія оголосила незалежність 2006 року. Вона стала членом НАТО 2017 року. Країна є офіційним кандидатом для вступу в Європейський союз.

В Одеській ОВА назвали «відвертою провокацією» заяви про українську атаку на штаб ЧФ Росії

Інформація російських ЗМІ про те, що напад на штаб Чорноморського флоту Росії в окупованому Севастополі здійснили українські сили є «відвертою провокацією», заявив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

«Повідомлення ТАСС про начебто українську атаку штабу Чорноморського флоту в Севастополі – відверта провокація. Звільнення нашого Криму від окупантів відбуватиметься не так і набагато ефективніше. На все свій час», – написав він у телеграмі.

Раніше російські ЗМІ, а також призначений Росією голова Севастополя заявляли про те, що безпілотник атакував штаб ЧФ Росії в Севастополі, внаслідок чого поранені п’ять співробітників. Вони звинуватили у нападі українські сили.

Святкові заходи з нагоди дня ВМФ Росії, який відзначають 31 липня, у Севастополі скасували.

Мер Миколаєва повідомив про «найсильніший за весь час» обстріл міста військами РФ

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив про масований обстріл міста з боку російських сил вночі і вранці 31 липня.

«Сьогодні Миколаїв піддався масованому обстрілу, напевно найсильнішому за весь час. Потужні вибухи лунали після першої ночі та близько п’ятої ранку», – написав він у телеграмі.

За словами Сєнкевича, руйнована низка об’єктів, пошкоджені житлові будинки. На місцях влучань виникли пожежі, там працюють рятувальники.

Про постраждалих чи загиблих мер даних не навів. «Збираємо детальну інформацію», – додав він.

Інформація про обстріли міста надходить останнім часом щодня. Зокрема, вранці 29 липня, за даними влади міста, російські загарбники обстріляли один із районів Миколаєва касетними боєприпасами. Внаслідок цього загинули сім людей.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG