Росія «різко збільшила» корабельне угруповання – ОК «Південь»
Росія різко збільшила корабельне угруповання в Чорному морі, повідомило у ніч на 31 липня оперативне командування «Південь».
«Ворог різко збільшив корабельне угруповання, вочевидь намагаючись похизуватися своєю присутністю в день свого ж флоту. Але ці 14 бойових кораблів маневрують у ракето безпечних районах вздовж узбережжя Криму в бік Анапи», – йдеться в повідомленні командування у фейсбуці.
За даними ОК «Південь», на чергуванні і напоготові перебувають чотири ракетних і чотири десантних російських кораблі. «32 ракети «Калібр» споряджено в якості ракетної загрози з моря», – наголосили у командуванні і закликали дослухатися до сигналів тривоги, зважаючи на ракетну небезпеку «з моря, з неба і з тимчасово окупованих територій».
За даними президента Володимира Зеленського, станом на 18 липня Росія випустила по Україні понад три тисячі крилатих ракет.
Развожаєв: безпілотник атакував штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі в день ВМФ
В окупованому Севастополі безпілотник атакував штаб Чорноморського флоту військово-морських сил Росії, написав у себе в телеграмі призначений РФ голова Севастополя Михайло Развожаєв.
За його словами, постраждали п’ятеро людей – співробітники штабу флоту. Про загиблих не повідомляють.
Напад припав на російське свято – день військово-морського флоту. Усі святкові заходи в Севастополі скасовані, заявив Развожаєв і закликав містян залишатися вдома. На місці подій проводять розслідування співробітники ФСБ.
Развожаєв (який пише у телеграмі своє прізвище як «РаZVожаєв») вважає, що безпілотник належав Збройним силам України.
Українські військові ситуацію поки не коментували.
ООН заявляє про готовність направити слідчих на місце, де загинули українські військовополонені
Організація Об’єднаних Націй заявляє, що готова розслідувати загибель десятків українських військовополонених в Оленівці Донецької області.
Представник ООН Фархан Хак заявив, що у разі згоди обох сторін ООН готова направити туди експертів.
«Через нещодавню трагедію у в’язниці в Оленівці ми готові направити групу експертів, здатних провести розслідування з дозволу сторін», – сказав він.
29 липня Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що шукає доступу до місця події та запропонував допомогу в евакуації поранених.
30 липня стало відомо, що Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих полонених в окупованій Оленівці Донецької області. Як повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, він офіційно звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста, до Моніторингової місії ООН з проханням надали можливість відвідати Оленівку. Саме ці організації були гарантами безпеки, коли українці бійці виходили з «Азовсталі».
Міністерство оборони Росії 30 липня опублікувало список із особистими даними, включаючи прізвища, імена, по батькові і дати народження українських військовополонених, які, як стверджується, загинули напередодні в колонії в окупованій Оленівці на Донеччині.
У списку 48 імен. Вказано, що всього загиблих 50, імен двох не встановлено. Достовірність вказаних у списку імен наразі не підтверджена. Опубліковано також список, як стверджується, поранених у Оленівці, у ньому – 73 імені.
Міноборони Росії заявляє, що в результаті удару по Оленівці, що перебуває під контролем підтримуваних Кремлем бойовиків, загинули або були поранені більшість зі 193 українських полонених, які там були.
Про загибель десятків українських військових в Оленівці стало відомо напередодні вранці. Підтримувані РФ бойовики і Міноборони Росії заявили, що причиною став обстріл з боку українських сил.
Генштаб Збройних сил України наголосив, що українські військові не здійснювали артилерійського чи ракетного обстрілу Оленівки і звинуватив російських військових.
Із заяв українських офіційних осіб випливає, що обстріл з боку самих російських сил – одна із версій того, що сталося; ще одна версія – закладений вибуховий пристрій, що спрацював.
У спільній заяві українських силових відомств, викладеній у телеграм-каналі СБУ, те, що сталося в колонії, названо «терористичним актом» і «масовим вбивством», скоєним Росією. Українська влада наголосила, що ЗСУ завдають ударів лише по військових об’єктах, і зажадала від ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста відреагувати на те, що сталося, і відправити до колонії інспекційну місію.
Незалежних свідчень про подробиці того, що сталося в Оленівці, поки що немає. Російські державні ЗМІ, а потім і журналісти Reuters показали кадри зруйнованої будівлі – стверджується, що це один із корпусів колонії. На кадрах видно обпалені фрагменти тіл людей.
Американський Інститут вивчення війни стверджує, що «це не ті пошкодження, яких міг би завдати удар ракетами HIMARS», як про це заявляє російська сторона.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що вибухи на території колонії в окупованій Оленівці на Донеччині, де утримували українських військовополонених, здійснили найманці зі складу ПВК «Вагнера» (Ліга) «за особистою командою номінального власника вказаного ПВК – Євгена Пригожина».
Визнання Росії «державою-терористом» потрібне не як політичний жест, а як дієвий захист вільного світу, заявив у зверненні 30 липня президент Володимир Зеленський.
«За цю добу наша держава отримала багато сигналів із різних країн, які засуджують російський терористичний акт в Оленівці. Світ бачить правду. І я дякую всім нашим партнерам, які готові приєднатися до встановлення всіх обставин цієї жахливої страти наших полонених. Усі докази цього злочину окупантів будуть зібрані. Всі винні – хто погоджував, хто організовував, хто підривав цих людей, хто знав про це – всі вони будуть знайдені. Але все ж таки цього зараз замало. Обов’язково мають бути і юридичні кроки з боку світової спільноти щодо держави-терориста. Недостатньо лише засудження на рівні політичної риторики за це масове вбивство. Які після цього можуть бути відносини з терористом? Який може бути бізнес із такою країною?», – звернувся президент.
Зеленський наголосив, шо формальне юридичне визнання Росії «державою-терористом», зокрема визнання від Держдепартаменту США, «потрібне не як політичний жест, а як дієвий захист вільного світу».
«Таке рішення автоматично ускладнить існування для держави-терориста, автоматично розірве різноманітні політичні й бізнесові зв’язки, які в іншому разі Росія зберігатиме. І це все відбудеться стовідсотково. Це доведеться робити – питання лише в часі та у форматі ухвалення цього рішення. І що швидше це буде, то менше зла Росія встигне зробити», – сказав Зеленський.
Він наголосив, що на нинішньому етапі війни для Росії «терор – це основна зброя».
«І тому основне завдання кожного українця, кожного захисника свободи й людяності у світі – робити все, щоб ізолювати державу-терориста і щоб захистити якнайбільше людей від російських ударів», – зазначив він.
За даними видання The New York Times, держсекретар США Ентоні Блінкен не готовий ухвалити рішення про визнання Росії державою-спонсором тероризму, незважаючи на відповідну резолюцію Сенату США і заклики впливових американських політиків.
За повідомленням, голова американського дипломатичного відомства побоюється, що визнання Росії спонсором тероризму змусить його запровадити санкції проти деяких союзників США, які підтримують ділові відносини з Росією, і ускладнить підтримку дипломатичних зв’язків із Росією навіть на нинішньому мінімальному рівні.
Визнання Росії країною-спонсором тероризму спричинить запровадження нових санкцій як проти Кремля, так і проти країн, які продовжують вести бізнес із Росією. Це також дозволить громадянам подавати позови проти російського уряду в американські суди і потенційно отримувати компенсацію за рахунок заарештованих російських державних активів.
3 травня до обох палат Конгресу із проханням визнати Росію країною-спонсором тероризму звернулася Верховна Рада України. Із закликами до світової спільноти зробити це регулярно звертаються президент України Володимир Зеленський і голова Міністерства закордонних справ країни Дмитро Кулеба.
Верховна Рада 14 квітня визнала Росію державою-терористом, а її політичний режим – неонацистським за «суттю і практикою».
Наразі в американському списку країн-спонсорів чотири країни: Сирія, Іран, Куба і Північна Корея. Внесення до списку означає практично повне припинення дипломатичного спілкування між країнами і запровадження жорстких санкцій проти них.
Російські війська упродовж дня 5 разів обстріляли Сумщину – Живицький
Упродовж суботи російські війська п’ять разів обстріляли територію Сумської області, повідомив у Telegram голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
«Сьогодні росіяни обстріляли наші території 5 разів, було понад 80 прильотів. Великописарівська громада: 12 прильотів із САУ після 15:00. Білопільська громада: після 16:00 був мінометний обстріл − 18 прильотів, після 17.00 − артобстріл, 7 прильотів. Також після 20:00 був артобстріл, близько 8 прильотів. Середино-Будська громада: 36 прильотів. Працювала російська артилерія», – повідомив Живицький.
За його словами, втрати та руйнування уточнюються.
Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською, і фактично щоденно зазнає обстрілів.
Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Використання армією РФ залізничного мосту через Дніпро в районі Херсона заблоковано – військові
Збройні сили України завдали удару по залізничному мосту через Дніпро в районі Херсона, заблокувавши його використання російськими військами, повідомляє оперативне командування «Південь».
«Результати вогневого контролю основних транспортних шляхів на окупованих територіях свідчать, що рух залізничним мостом через річку Дніпро неможливий», – йдеться в повідомленні.
Раніше сьогодні британська розвідка повідомила, що в районі окупованого Херсона російські війська, ймовірно, встановили два понтонні мости і систему поромної переправи, щоб компенсувати пошкодження мостів нещодавніми ударами українських військ.
У ніч на 27 липня ЗСУ завдали точкових ударів по Антонівському мосту в окупованому Херсоні, зруйнувавши логістичні й транспортні шляхи російських військ.
Папа Римський повторив, що хотів би відвідати Україну
Папа Римський Франциск вчергове повторив своє твердження про те, що хотів би відвідати Україну. Як передає Vatican News, про це він сказав на завершення апостольського візиту до Канади.
«Я не думаю, що зможу подорожувати у тому ж темпі, що й раніше. Вважаю, що в моєму віці і з цим обмеженням я повинен перейти на дещо щадний режим, щоб мати можливість служити церкві. Тоді, навпаки, я зможу подумати про можливість відійти убік, і це – з усією чесністю – не катастрофа: Папу можна змінити, жодних проблем. Але я думаю, що мені доведеться трохи обмежити себе у діяльності. Операція на коліні у моєму випадку – не вихід... Я вже казав, що хотів би відвідати Україну. Тепер побачимо, що станеться, коли я повернуся додому», – сказав папа.
За його словами, він також хотів би поїхати в Казахстан, Південний Судан і Конго (наступного року).
«Я відкритий (до поїздок – ред.), але почекаємо, що «скаже нога», – сказав понтифік.
Раніше в інтерв’ю агентству Reuters папа Римський Франциск заявив, що хотів би відвідати Київ і Москву після своєї поїздки до Канади.
У травні папа Римський Франциск заявляв, що попросив про зустріч у Москві з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб спробувати зупинити війну в Україні, але не отримав відповіді.
Міністерство закордонних справ України заявляло, що папу Римського Франциска запрошують приїхати з візитом до Києва, при чому в «будь-який день».
На Луганщині невідомі влаштували пошкодження на залізниці, якою армія РФ возить боєприпаси – Гайдай
Біля Сватова на Луганщині невідомі особи влаштували підпал на залізниці, якою армія РФ доставляє боєприпаси на фронт, повідомив у Telegram голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Цієї ночі «добрі люди» знищили «шафку» керування залізничною дорогою біля окупованого Сватового. Невідомі патріоти спалили розподільчу коробку, яка керує світлофорами, переїздами, також від неї залежить і саме живлення залізниці. Раніше орки використовували Луганську залізницю для підвезення боєприпасів на фронт. Раніше», – написав Гайдай.
Він назвав це роботою «луганських партизанів».
«Підвезення залізницею боєприпасів для рашистів на фронт тепер ускладнено», – констатував посадовець.
Луганська область фактично повністю перебуває під окупацією військ РФ.
У Міноборони обіцяють найближчим часом запуск капеланської служби ЗСУ
Найближчим часом в Україні відбудеться запуск капеланської служби Збройних сил України, повідомила у фейсбуці заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Україна унікальна не лише волелюбством нашого народу, а й безконфліктною мультиконфесіональністю. Власне, капеланське братерство це теж доводить. У нас найближчим часом запускається капеланська служба ЗСУ – на виконання норм нового закону», – повідомила Маляр.
Вона відзначила важливість задоволення духовних потреб військових та підтримку їхнього морального духу.
«Широкомасштабна війна поставила наших захисників і захисниць перед новими дуже складними викликами, а, отже, моральна та духовна підтримка потрібні як ніколи», – додала Маляр.
Капелани або священники, які здійснюють душпастирство над військовими, активно присутні на передовій із 2014 року. Втім лише торік президентом був підписаний закон «Про Службу військового капеланства».
Законом передбачено, що така служба стає окремою структурою у складі Збройних сил України, Національної гвардії України, Держприкордонслужби та інших законних військових формувань. У ній передбачено орган управління, участь військових капеланів. Мета служби – задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників та членів їхніх сімей у мирний і воєнний час.
Гранична чисельність Служби військового капеланства не може становити менше 0,15% граничної чисельності, відповідно, ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та інших військових формувань.
Військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від керівного центру (управління) мандат на право здійснення військової капеланської діяльності.
Обов’язковою вимогою для зайняття посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти.
Військові капелани проходять навчання за спеціальною програмою підготовки військових капеланів у навчальному центрі ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ.
Підрив комбайна на протитанковій міні під Харковом – водій госпіталізований
У суботу вдень у полі поблизу села Ольхівка Харківської області під час проведення сільгоспробіт на протитанковій міні підірвався комбайн. Як повідомляє пресслужба ГУ ДСНС у Харківській області, внаслідок вибуху постраждав комбайнер.
«Чоловік 1978 р.н. бригадою медиків екстреної медичної допомоги був госпіталізований до лікувального закладу. Також у результаті вибуху комбайн та стерня спалахнули», – йдеться у повідомленні.
Наразі пожежу загасили, сапери ДСНС обстежили прилеглу територію, інших вибухонебезпечних предметів не виявили.
Рятувальники постійно наголошують на небезпеці для аграріїв, оскільки частина полів, лісових масивів та інших земельних ділянок через проведення активних бойових дій досі не обстежена на наявність нерозірваних боєприпасів.
Верещук наголошує на обов’язковості евакуації з Донбасу із наближенням зими
Віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук наголошує, що перед початком опалювального сезону евакуація населення з неокупованих районів Донецької області буде обов’язковою.
«У Донецькій області абсолютно відсутнє газопостачання, всі газогони, які можна було відремонтувати, вони відремонтували. Але, на жаль, ворог знову і знову знищує все, що могло б взимку обігріти людей. Немає належного електропостачання. Одним словом – тепла в Донецькій області в зимовий період не буде. 33-я стаття Кодексу про цивільний захист населення говорить саме про таку форму евакуації, як обов’язкова. Я вважаю, що це обов’язок кожного дорослого члена родини. У Донецькій області 52 тисячі дітей, їх треба евакуювати, не можна наражати їх на смертельну небезпеку в зимовий період без тепла, світла, без можливості обігріти», – сказала Верещук в ефірі телемарафону.
За її словами, з Донеччини доведеться евакуювати щонайменше 200-220 тисяч місцевих жителів. Вона зазначила, що у громадян буде можливість відмовитись від евакуації у письмовій формі.
«Якщо людина відмовляється, вона повинна буде підписати, що вона розуміє і усвідомлює всі наслідки і несе персональну відповідальність за своє життя. Ми демократична країна, ми не можемо когось змушувати силоміць, але така форма буде обов’язковою і з підписом такої людини», – сказала верещук.
Наступною для евакуації може стати Запорізька область, 65% якої не має газопостачання, додала вона.
Напередодні Ірина Верещук очолила координаційний штаб, який займатиметься організацією евакуації з Донецької області.
Війська РФ закріплюються на околиці Семигір’я Донецької області – Генштаб ЗСУ
У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.
Військові розповіли, що на Слов’янському напрямку армія РФ намагалася вести штурмові дії біля Бражківки, – успіху не мала, відійшла.
На Бахмутському напрямку російські військові вдалися до штурму у напрямках Пилипчатине – Покровське та Доломітне – Травневе, безуспішно відійшли.
«Штурмовими діями з трьох напрямків намагався (противник – ред.) встановити контроль над населеним пунктом Семигір’я, має частковий успіх, закріплюється на околиці населеного пункту», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що задля покращення тактичного положення війська РФ вели штурмові дії у напрямках Новоселівка Друга – Красногорівка, Спартак – Авдіївка – відійшли.
«Ворог вів штурмові дії у напрямку Єгорівка – Павлівка, успіху не мав, відійшов... Намагався створити сприятливі умови для наступу в напрямку Брускінське – Білогірка. В результаті вогневого ураження, завданого нашими підрозділами, відмовився від виконання завдання», – йдеться в повідомленні.
Триває сто п’ятдесят сьома доба війни РФ проти України.
«Всередині жаху». Історії трьох художників-переселенців із Маріуполя та Сєвєродонецька
Тікаючи від війни та окупації, українські художники-переселенці знаходять прихисток у більш безпечних місцях, в Україні та за кордоном. Хтось – одразу облаштовується і повертається до творчості, хтось – тижнями не бере пензля в руки, осмислюючи пережите й звикаючи до свого нового статусу – «не вдома».
Радіо Свобода зібрало історії трьох митців з «гарячих точок» України. Вони розповіли про творчість і про свій досвід проживання війни.
Читайте про це за лінком.
Неподалік узбережжя на Одещині знайдено міну, фахівці її знешкодили
В Одеській області знешкоджено міну, виявлену у воді неподалік узбережжя, повідмив у Telegram речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.
«Одещина. Фахівцями ЗСУ знешкоджено міну, що була виявлена у воді неподалік узбережжя в одному з районів області. Вчергове нагадуємо про небезпеку відпочинку у пляжній зоні та купання в морі», – сказав Братчук.
Це вже не перший випадок, коли військовослужбовці знешкоджують небезпечні знахідки, які виносить на узбережжя Одещини.
2 липня на Одещині відпочивальники підірвалися на міні, в результаті чого одна людина загинула, ще одна була поранена.
Військові систематично нагадують про заборону відвідувати узбережжя та купатися в морі через мінування.
Близько 400 військових пройшли навчання для «Армії дронів» – Мінцифри
Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що з початку дії проєкту «Армія дронів» було підготовлено близько 400 військових операторів.
«Через кілька днів комплексній програмі Армія дронів виповнюється місяць. Вже з наступного тижня наші військові почнуть отримувати потужні дрони, які закуповують в рамках проєкту. Також люди дронатять власні дрони на потреби військових. Але проєкт був би неможливим без професійних операторів», – йдеться в повідомленні.
Армія дронів – це комплексна програма, в рамках якої закуповуються дрони, проводиться ремонт БПЛА та навчання операторів.
Наразі військові системно навчаються пілотувати дронами в двох школах – «Дронаріум» та «Боривітер», незабаром до них долучаться ще 10 шкіл для операторів, вказує Мінцифри.
«У рамках програми військовослужбовці опановують навички керування дронами та маскування, відпрацьовують польотні завдання, розробку тактики керування дронами. Професійні оператори мінімізують ймовірність пошкодження та падіння дронів. Та найголовніше – зберігають життя багатьом людям. Також за майже місяць зі всього світу задонатили понад 630 млн гривень на безпілотники для українських захисників. Вже укладено контракти на суму 260,5 млн гривень на закупівлю потужних дронів – мультикоптерів Matrice, наземних систем для ударних дронів-камікадзе Warmate та одних із найкращих дронів-розвідників Fly Eye», – повідомляє відомство.
Задонатити на проєкт «Армія дронів» чи віддати власний дрон на потреби військових можна на сайті UNITED24.
Україна почала процедуру повернення тіл полонених, загиблих у Оленівці – омбудсмен
Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих полонених в окупованій Оленівці Донецької області, повідомив в ефірі телемарафону уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, він офіційно звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста, до Моніторингової місії ООН з проханням надали можливість відвідати Оленівку. Саме ці організації були гарантами безпеки, коли українці бійці виходили з «Азовсталі», нагадав Лубінець.
«Я звернувся з тим, щоб обов’язково мені надали можливість відвідати поранених наших героїв. І ми почали процедуру повернення тіл загиблих наших військовослужбовців, яких там тримали... Я зробив запит щодо повернення тіл загиблих до нашої території, щоб родичі могли їх отримати. На даний час ми ведемо цю процедуру. Всі офіційні процедури ми запустили», – сказав він.
Міністерство оборони Росії 30 липня опублікувало список із особистими даними, включаючи прізвища, імена, по батькові і дати народження українських військовополонених, які, як стверджується, загинули напередодні в колонії в окупованій Оленівці на Донеччині.
У списку 48 імен. Вказано, що всього загиблих 50, імен двох не встановлено. Достовірність вказаних у списку імен наразі не підтверджена. Опубліковано також список, як стверджується, поранених у Оленівці, у ньому – 73 імені.
Міноборони Росії заявляє, що в результаті удару по Оленівці, що перебуває під контролем підтримуваних Кремлем бойовиків, загинули або були поранені більшість зі 193 українських полонених, які там були.
Про загибель десятків українських військових у Оленівську стало відомо напередодні вранці. Підтримувані РФ бойовики і Міноборони Росії заявили, що причиною став обстріл з боку українських сил.
Генштаб Збройних сил України наголосив, що українські військові не здійснювали артилерійського чи ракетного обстрілу Оленівки і звинуватив російських військових.
Із заяв українських офіційних осіб випливає, що обстріл із боку самих російських сил – одна із версій того, що сталося; ще одна версія – закладений вибуховий пристрій, що спрацював.
«Російської драматургії більше не буде». Сповіді акторів з окупованих Маріуполя і Херсону
16 березня російські військові завдали авіаудар по будівлі драматичного театру в Маріуполі, який використовувався як бомбосховище. Точна кількість жертв досі не встановлена. Одразу після нападу в Маріупольській міськраді заявили, що загинули майже 300 людей.
Що митці пам'ятають про бомбардування будівлі? Де зараз перебуває колектив драматичного театру з Маріуполя і над яким репертуаром працює? Що відомо про Херсонський театр імені Пантелеймона Куліша? Як використовують його приміщення російські військові та де перебуває колектив?
Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я» дізнався про долю українських театрів в умовах окупації. Читайте про це за лінком
Росія таємно вивозить золото із Судану – CNN
Росія таємно вивозить із африканської держави Судан золото, маскуючи це під експорт інших товарів, зокрема печива, йдеться в розслідуванні американського телеканалу CNN.
Як вказують журналісти телеканалу, за останні півтора роки із Судану до Росії було відправлено щонайменше 16 літаків із золотом. Водночас, за даними джерел CNN, у схему залучене військове керівництво Судану, яке дозволяє вивозити золото в обхід законів, позбавляючи країну сотень мільйонів доларів доходу.
Як зазначає CNN, військове керівництво Судану йде на поступки Росії в обмін на підтримку Кремля, як це було де-факто у 2021 році, коли Кремль підтримав переворот в Судані, що утвердив там владу військових.
CNN цитує відставного чиновника США, який припускає, що переворот був підтриманий Росією саме з метою домогтися від суданської влади безперешкодного доступу до природних ресурсів.
У розслідуванні мовиться, що важливу роль в угодах між Москвою і Хартумом відіграє Євген Пригожин. Про діяльність його компаній, зокрема, пов’язаної з ним «ПВК Вагнера», в Африці та Судані повідомлялося раніше.
Як стверджує CNN, у Судані пов’язаній із Пригожиним компанії M-invest належить компанія Meroe Gold, що овидобуває золото та надає охоронні послуги. За даними центру «Досьє», куратором операцій із вивезення суданського золота є Олександр Кузнєцов, якого називають одним із високопосадовців «ПВК Вагнера».
CNN стверджує, що звертався за коментарями до МЗС, Міноборони Росії та групи компаній, якими керує Пригожин, але ніхто з них не відповів на запит.
Як зазначає CNN, російська експансія в Судані почалася невдовзі після анексії Росією українського Криму. Постачання золота вважається ефективним засобом для обходу західних санкцій.
Голова MI6: Росія «виснажується» в Україні
Росія «виснажується» у своєму нападі на Україну, заявив у короткому коментарі в твітері голова Секретної розвідувальної служби Великої Британії (відомої як MI6) Річард Мур, коментуючи відео британського Міноборони про помилки, скоєні Росією під час підготовки повномасштабної війни та в її ході.
У відео, зокрема, стверджується, що російські війська втратили в Україні «десятки тисяч» людей, а втрати бойової техніки стають все важчими.
«У Кремлі зростає відчай. Росія втратила десятки тисяч солдатів і використовує зброю радянських часів. Їхні застарілі ракети вбивають і ранять невинних українців. Росія не виграє цю несправедливу війну», – йшлося у твіті Міністерства оборони Великої Британії, поширеному 29 липня.
Міноборони Росії з березня перестало повідомляти дані про свої втрати у війні.
У черговому щоденному звіті британської військової розвідки про перебіг бойових дій йдеться про те, що українським військам, ймовірно, вдалося відбити останні спроби наступу під Донецьком.
Напередодні британська розвідка заявила, що Росія у повномасштабному вторгненні в Україну активно залучає сили «ПВК Вагнера», але це не допоможе їй істотно змінити хід війни.
Фотосесія Зеленських викликала дискусію у США. Ефективне привернення уваги до війни в Україні?
Фотосесія подружжя Зеленських для американського журналу мод Vogue викликала обговорення у Сполучених Штатах Америки.
Деякі оглядачі критикують президента України Володимира Зеленського і його дружину Олену за появу в гламурному журналі під час триваючої війни з Росією, а інші вважають це ефективним шляхом, щоб привернути увагу до війни в Україні.
Сама Олена Зеленська каже, що використовує кожну нагоду, щоб говорити про Україну.
Дивіться і читайте про це за лінком.