Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

В ОПУ запевняють, що Росія відповість за знущання над українськими полоненими

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що російські військові, підозрювані у катуваннях українських полонених, будуть ідентифіковані та покарані.

«Російські пропагандисти із захватом показали, як група ru-нелюдів нівечила полоненого. Все, що треба розуміти світу: Росія – країна людожерів, які насолоджуються тортурами та вбивствами. Але туман війни не допоможе уникнути кари катам. Всіх ідентифікуємо. Кожного дістанемо», – написав Подоляк у твітері.

Ольга Решетилова, координаторка «Медійної ініціативи за права людини», у фейсбуці зазначила, що «росіяни почали розігрувати карту з військовополоненими і заручниками».

«Спочатку були смертні вироки, вчора поширили відео зі знущаннями над військовополоненим з відрізанням геніталій. Сьогодні вночі вони вчинили провокацію з обстрілом тюрми в Оленівці Донецької області, переповненої нашими військовополоненими і заручниками. Зазвичай Росія качає тему полонених перед важливими подіями на фронті або переговорами. Згадайте ті всі паради, наприклад. Таким чином вона підвищує ставки, знаючи, що для українського суспільства це питання надзвичайно чутливе. Я не знаю, що тут вдіяти і як протистояти. Просто сил, витримки і мудрості усім нам», – зазначила вона.

28 липня у мережі з’явилося поширене російськими каналами відео, де, ймовірно, російський військовий завдає каліцтва, як виглядає, полоненому українському військовослужбовцю.

Крім того, бойовики угруповання «ДНР» на своїх ресурсах стверджують, що в результаті обстрілу колонії в Оленівці на Донеччині загинули щонайменше 40 українських військовополонених, 130 людей зазнали поранень. Бойовики в обстрілі звинувачують ЗСУ. Українські військові поки що не коментували ці заяви. Незалежного підтвердження факту обстрілу колонії та загибелі полонених наразі немає.

В Оленівці розташована колонія, де, зокрема, утримуються українські військовополонені, взяті в полон у Маріуполі у травні цього року.

Кремль категорично відкидає будь-які звинувачення у воєнних злочинах, навіть факти про вбивства цивільних, підтверджені супутниковими знімками.

Мер Миколаєва повідомив про обстріл міста російськими касетними снарядами

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив про обстріл міста військами РФ у п’ятницю вранці.

«Прильоти касетних снарядів в одному з районів Миколаєва. Є постраждалі. На місце вже виїхали швидкі», – повідомив Сєнкевич у Telegram.

Напередодні ввечері Миколаїв також зазнав обстрілу військ РФ. Повідомлялося про влучання у подвір’я приватних житлових будинків. Також було пошкоджено пункт видачі гуманітарної допомоги. Попередньо, троє людей були поранені.

Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Чисельність російських втрат на війні в Україні сягнула близько 40,5 тисяч осіб – Генштаб

Генеральний штаб Збройних сил України оновив дані про втрати російської армії в ході повномасштабної агресії. За його даними, загальні втрати сягнули приблизно 40 500 військових. За добу, 28 липня, загинули близько 270 російських військових.

Загалом, за даними Генштабу, від початку вторгнення 24 лютого Росія втратила також:

  • 1749 танків
  • 3987 бойових бронемашин
  • 900 артилерійських систем
  • 258 РСЗВ
  • 117 засобів ППО
  • 222 літак
  • 190 гелікоптерів
  • 731 БПЛА
  • 174 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2870 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн
  • 77 одиниць спеціальної техніки.

«Найбільших втрат противник зазнав на Криворізькому напрямку», – йдеться в повідомленні.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Вночі російські війська вдарили з «Градів» по Нікополю, випустили понад 40 снарядів – Резніченко

Вночі російські військові вдарили з «Градів» по Нікополю Дніпропетровської області, випустивши понад 40 снарядів, повідомив у Telegram голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

«Вночі ворог ударив по Нікопольському та Криворізькому районах. По Нікополю російська армія поцілила з «Градів». Свідомо стріляли по житловому кварталу. Скерували туди понад 40 реактивних снарядів. Пошкоджені 6 приватних будинків та господарчі споруди. Зачепило лінію електропередач. Кілька тисяч нікопольчан приватного сектору залишилися без світла. На місці працюють аварійні бригади електриків. Попередньо, люди не постраждали», – повідомив Резніченко.

За його словами, у місцях обстрілів розкидані уламки реактивних снарядів – там працюють фахівці ДСНС.

Крім того, у Криворізькому районі армія РФ зі ствольної артилерії обстріляла Зеленодольську громаду. За словами Резніченка, минулося без жертв та руйнувань.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

ОВА: за минулу добу на Донеччині 8 людей загинули, близько 20 – поранені

Минулої доби, 28 липня, внаслідок обстрілів військами РФ населених пунктів Донецької області загинуло восьмеро людей, ще 19 – зазнали поранень, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«За 28 липня росіяни вбили 8 мирних жителів Донбасу: 3 у Бахмуті, 2 у Торецьку, 1 у Орлівці, 1 у Гірнику та 1 у Соледарі. Ще 19 людей отримали поранення», – повідомив Кириленко у Telegram.

Наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі, зазначив Кириленко.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Армія РФ завдала ударів по центру Харкова – мер

Російські війська сьогодні вдосвіта завдали ударів по центру Харкова, повідомив у Telegram мер Ігор Терехов.

«О 4:09 два «приходи». Обидва в центральну частину міста. В одному випадку потрапляння в двоповерховий будинок. Там вже працює ДСНС – розбирають завали, шукають під ними людей. В іншому випадку «приліт» в будівлю одного з вищих навчальних закладів Харкова. Поки інформації про постраждалих або загиблих немає. Сподіваюся, що і не буде», – повідомив Терехов.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Генштаб розповів про відбиті ЗСУ спроби наступу військ РФ на Донбасі

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.

Військові розповіли, що на Бахмутському напрямку штурмові та наступальні дії військ РФ у напрямку Вершини та Семигір’я наші українські військові успішно відбили.

«Противник намагається вести наступальні дії в районах Новолуганського та Соледара, бойові дії тривають...Ворожа розвідка боєм у напрямках Водяного та Пісків завершилась втратами та відступом. Противник намагався наступати в напрямках Авдіївки, Красногорівки та Великої Новосілки. Зазнав втрат та відійшов», – йдеться в повідомленні.

Генштаб підсумовує: «Українська авіація та ракетно-артилерійські підрозділи продовжують завдавати ударів по опорних пунктах та скупченнях живої сили та техніки ворога».

Розпочалася сто п’ятдесят шоста доба війни РФ проти України.

У ОГП розповіли про справи через сприяння окупаційним силам на Херсонщині

В Офісі генерального прокурора заявили, що заочно повідомлено про підозру громадянину України у пособництві державі-агресору та у колабораційній діяльності.

«За даними слідства, колишній учасник тероборони України в Херсонській області на початку червня 2022 року, перебуваючи на території міста Херсон, закликав через засоби масової інформації військовослужбовців ЗСУ, територіальну оборону, резервістів та громадян, які не сприймають окупаційну владу, скласти зброю та підтримати ворога. Також він передав окупаційній адміністрації держави-агресора персональні відомості про учасників Сил ТрО. Тим самим підозрюваний вчинив дії, спрямовані на пособництво державі-агресору з метою завдання шкоди Україні», – йдеться в повідомленні.

Крім того, двом громадянам України заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

«За даними слідства, у травні 2022 року мешканець м. Херсона вступив у злочинну змову з окупаційними військами РФ та добровільно погодився зайняти псевдопосаду «голови військово-цивільної адміністрації Голопристанської міської територіальної громади Скадовського району Херсонської області». Виконуючи функції керівника незаконного органу, підозрюваний з червня «призначає» голів сільських адміністрацій на підвідомчій йому території. Також встановлено, що місцева мешканка, реалізуючи свої політичні амбіції, зайняла посаду так званого «першого заступника голови військово-цивільної адміністрації Голопристанської міської територіальної громади Скадовського району Херсонської області», – йдеться в повідомленні.

В ОГП додають: «До призначень окупаційною владою так званий «голова» займався підприємницькою діяльністю, а його пособниця очолювала один із відділів виконавчої влади Чулаківської сільської об’єднаної територіальної громади».

Останнім часом Збройні сили України просуваються на південному напрямку.

27 липня в оперативному командуванні «Південь» підтвердили, що українські військові завдали точкових ракетних ударів по Антонівському мосту в Херсоні. Він був єдиним шляхом у місті через річку Дніпро – зокрема, для транспортування військами Росії своєї техніки та боєприпасів. Раніше вже був пошкоджений цей міст ударами українських військ.

Британська розвідка 28 липня в своєму щоденному звіті заявила, що контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів.

Понад 37 млн грн компенсацій отримали роботодавці за роботу для переселенців – Мінекономіки

З початку повномасштабного російського вторгнення понад 37,3 мільйона гривень виплачено роботодавцям на компенсації заробітної плати внутрішньо переміщеним особам, повімила пресслужба Міністерства економіки. За даними відомства, рішення про надання коштів ухвалили щодо 5030 підприємців за працевлаштування 8415 людей.

«Жержава стимулює підприємства працевлаштовувати цих людей (переселенців – ред.), компенсуючи роботодавцям частину заробітної плати. Таким чином, вирішуємо одразу дві проблеми – мінімізуємо безробіття серед ВПО та даємо поштовх бізнесу до активізації діяльності», – прокоментувала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Програма компенсації витрат на оплату праці ВПО передбачає надання роботодавцям виплати у розмірі 6,5 тисяч гривень за кожного працевлаштованого вимушеного переселенця. Учасники програми отримують таку допомогу впродовж 2 місяців.

Загалом в рамках програми роботодавці подали 5194 тисяч пакетів документів. 3458 тисяч запитів щодо отримання компенсації надали юридичні особи і 1736 тисяч – фізичні особи-підприємці.

Учасниками програми можуть стати роботодавці, які стоять на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подали податкову звітність за 4 квартал 2021 або весь 2021 рік. Бюджетні організації або фонди соціального страхування не мають права на виплати.

У ході бойових дій загинув поет і військовий Гліб Бабіч

На фронті загинув військовослужбовець, поет і автор пісень Гліб Бабіч. Про це повідомив, зокрема, речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук.

«В бою загинув Гліб Бабич. Поет, пісняр, військовий, блогер», – написав він.

Побратими та друзі Бабіча також прокоментували його смерть.

«Ми написали з тобою «Подай зброю», «Сила і зброя», «Досить сумних пісень», «Свобода наче любов», «Мольфар», «Ті, що тримають небо над Різдвом». У нас залишилася одна пісня, яку ми мали видавати буквально на днях – «Не покинь». Ніколи б не подумав, що саме вона стане прощальною в нашому з тобою житті», – написав на своїй фейсбук-сторінці співак Іван Леньо.

Гліб Бабіч народився 1969 року в Миколаєві. Він долучився до Антитерористичної операції на Донбасі після початку російської агресії в 2014 році. У 2019 році Бабіч балотувався до Верховної Ради від партії «Європейська солідарність». У 2021 році була опублікована його збірка віршів та пісень.

Зеленський подякував Сенату США за підтримку визнання Росії спонсором тероризму

Президент України Володимир Зеленський провів 28 липня засідання Ставки верховного головнокомандувача – про це він розповів у зверненні 28 липня.

«Розглянули чотири питання. З того, що можна сказати зараз публічно: проаналізували стан забезпечення – на цей час – озброєнням наших захисників, постачання допомоги від партнерів і загалом стан виконання Плану оборони України, який був уведений в дію 24 лютого», – повідомив він.

Зеленський звернув увагу на те, що вранці 28 липня в Києві чотири рази лунала повітряна тривога. Російські війська завдали ракетних ударів по Київській області, Кропивницькому та Миколаєву, також тривали штурми на Донбасі.

«Я дякую кожному й кожній, хто відбиває цей терор. І хочу подякувати також американським сенаторам, які одноголосно схвалили резолюцію, яка закликає Державний департамент США визнати Росію державою-спонсором тероризму. Можна взяти будь-який день в Україні – сьогоднішній чи будь-який інший після 24 лютого, щоб побачити, що ніхто у світі не вкладається в тероризм більше, ніж Росія. Це справді потребує юридичної реакції на глобальному рівні. І немає жодної раціональної причини, щоб такої реакції не було, зокрема у США», – заявив президент.

Сенат Конгресу США закликав Державний департамент визнати Росію країною-спонсором тероризму. Резолюцію, що має необов’язковий характер, ухвалили на голосуванні ввечері 27 липня.

До Лівану прибуло сирійське судно з ячменем з окупованих територій України – посольство

До порту ліванського міста Тріполі прибуло судно під прапором Сирії, навантажене українським яменем з окупованої території – про це заявило посольство України в Лівані з посиланням на голову відомства Ігоря Осташа 28 липня.

За повідомленням, Осташ заявив про це під час зустрічі з президентом Лівану Мішелем Ауном.

«Посол звернув увагу Президента на факт заходження 27.07.2022 у морський порт Тріполі сирійського судна, яке було завантажено у порту Феодосія ячменем, вивезеним з окупованих територій. Висловлено прохання вжити заходів для з’ясування обставин його перебування в ліванських територіальних водах. Також було підкреслено, що зазначений факт може нанести шкоду двостороннім відносинам», – повідомила пресслужба посольства.

Осташ також обговорив на зустрічі питання постачання української пшениці на ліванський ринок. Він підкреслив, що, попри російську агресію, Україна «продовжуватиме бути надійним партнером Лівану і забезпечуватиме його продовольчу безпеку».

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію. Проте наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Український «Оркестр Свободи» починає міжнародне турне з Польщі

Українські музиканти «готові до дій і концерти відбудуться», заявив віцепрем’єр, міністр культури і національної спадщини Польщі Пйотр Глинський «Польському радіо». На думку польського політика, український «Оркестр Свободи» «будитиме світ від байдужості й пристосуванства».

Глинський висловив думку, що російська агресія – це не лише загроза для одного героїчного народу.

«Завдяки героїзму цього народу ми повинні знову відкривати слова, які хтось хотів забути, такі як героїзм, патріотизм, як любов до вітчизни», – наголосив польський міністр.

На пресконференції польського музиканта і культурного діяча Пйотра Глинського з нагоди початку міжнародного турне українського «Оркестру Свободи» він назвав дуже важливою виступ і підготовку турне українського оркестру в нинішній ситуації.

«Адже перед українським «Орекстром Свободи» стоїть найважливіше завдання: сказати світові, що ця війна триває, що зло є і кожної миті воно може по нас ударити і що Україна нас від цього зла захищає», – наголосив Глинський.

Український «Оркестр Свободи» розпочинає турне у Варшаві, далі музикантів з України зможуть почути в Німеччині, Великій Британії, Франції й Сполучених Штатах.

Як повідомляють медіа, на знак солідарності з жертвами війни в Україні «Метрополітан Опера» (Metropolitan Opera) в Нью-Йорку разом з Національною оперою у Варшаві сформували український «Оркестр Свободи». До його складу входять 75 музикантів із симфонічних і філармонічних оркестрів з Києва, Львова, Харкова, які були змушені залишити батьківщину через повномасштабну агресію Росії.

Кропивницький: ракетні удари та їхні наслідки

Дві російські ракети влучили в цивільний аеропорт у Кропивницькому. Зруйновані ангари льотної академії та приватної авіакомпанії «Урга».

Внаслідок удару п’ятеро людей загинули, 26 поранені, їх госпіталізували. Це переважно працівники авіакомпанії. На території аеропорту знищено цивільний літак АН-26 та 2 навчальних літаки, на яких пілоти льотної академії тренувалися. Поряд з аеропортом розташований автовокзал. В його приміщенні повилітали вікна. З іншої боку аеропорту пошкоджено багатоповерхівку. В квартирах і під’їздах повилітали вікна та шибки.

Указ президента про припинення громадянства Корбана можна буде оскаржити – адвокат

Адвокати розглядають можливість щодо оскарження Указу президента про припинення громадянства керівника Центру територіальної оборони Дніпра Геннадія Корбана, рішення про відмову в перетині кордону, а також інших дій Державної прикордонної служби на кордоні з Україною. Про це Радіо Свобода повідомив адвокат Корбана Андрій Йосипов.

За його словами, чи будуть оскаржувати – вирішать після отримання відповідних документів на запити від державних органів.

«Укази президента, в тому числі про припинення громадянства, можуть бути оскаржені в судовому порядку. Специфіка таких проваджень полягає в тому, що вони розглядаються Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду. Будь-які рішення, дії чи бездіяльність прикордонників, в тому числі Рішення про відмову в перетині кордону, також можуть бути оскаржені до суду у встановленому порядку», – зазначив він.

Йосипов 22 липня повідомив, що в Геннадія Корбана на контрольно-пропускному пункті на кордоні України вилучили закордонний паспорт.

За день до того народний депутат Сергій Власенко з фракції «Батьківщина» оприлюднив нібито копію указу президента Володимира Зеленського про припинення громадянства України для деяких осіб, зокрема бізнесменів Ігоря Коломойського, Геннадія Корбана, народного депутата Вадима Рабіновича.

Офіційного підтвердження справжності поширеного у мережі «указу» немає.

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що укази про громадянство передбачають наявність у них персональних даних, відтак вони закриті для публічного доступу.

Російські війська знову обстріляли Бахмут, троє людей загинули – голова ОВА

Російські війська вчергове обстріляли Бахмут 28 липня, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

За його словами, російська армія чотири рази обстріляла місто з «Ураганів».

«Вже зараз відомо про щонайменше трьох загиблих та трьох поранених. Пошкоджено шість багатоквартирних та шість приватних будинків. За попередньою інформацією, росіяни застосували касетні боєприпаси», – заявив він.

Кириленко зазначив, що на місці продовжують працювати рятувальники.

Вранці 27 російські війська завдали ракетного удару по Бахмуту, влучили в готель. За даними ДСНС, через обстріл двоповерхова будівля готелю частково зруйнована, четверо людей загинули.

Росія створила мережу таємних агентів в Україні до повномасштабного вторгнення – Reuters

Росія задовго до масштабної війни створила мережу таємних агентів в Україні, йдеться у розслідуванні інформаційного агентства Reuters.

Коли перші російські військові 24 лютого дісталися Чорнобильської атомної електростанції, вони зіткнулися з українськими підрозділами, яким було доручено захищати об’єкт. Менш як за дві години 169 військових Національної гвардії України без бою склали зброю. Цей успіх Росії у Чорнобилі був не випадковістю, а частиною давньої операції Кремля щодо впровадження таємних агентів, стверджують розслідувачі з посиланням на п’ять джерел.

«Фахівці з планування військових дій з оточення президента Володимира Путіна вважали, що за допомогою цих агентів Росії будуть потрібні лише невеликі військові сили і кілька днів, щоб змусити адміністрацію президента України Володимира Зеленського піти, тікати чи капітулювати», – пише агентство.

Журналісти провели інтерв’ю з десятками посадовців у Росії та Україні, а також вивчили українські судові документи та заяви, пов’язані з розслідуванням поведінки людей, які працювали на Чорнобильській АЕС. Ці дані, як повідомляється, дозволили їм встановити, що інфільтрація була набагато глибшою, ніж це визнавалося публічно.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов в інтерв’ю розповів, що на момент масштабного вторгнення Росія мала своїх агентів в українських органах оборони, безпеки та правоохоронних органах.

Агентство з посиланням на джерело, яке нібито було безпосередньо знайоме з планами Кремля, пише, що російські агенти були направлені до Чорнобиля ще 2021 року, щоб підкупити чиновників та підготувати ґрунт для безкровного захоплення. Reuters не змогли незалежно перевірити деталі цього твердження.

«Попри те, що Росія захопила Чорнобиль, її план щодо захоплення влади в Києві провалився. За словами численних джерел у Росії та Україні, у багатьох випадках впроваджені Москвою «сплячі агенти» не впоралися зі своїм завданням. Секретар Ради безпеки України Данілов сказав, що агенти та їхні куратори вважали Україну слабкою, що було «повною помилкою», – йдеться в матеріалі.

За даними агентства, люди, на яких Кремль розраховував як на своїх довірених осіб в Україні, переоцінювали свій вплив у роки, що передували вторгненню. У своєму плануванні Кремль, як сказав журналістам один зі співрозмовників, близький до керівництва незаконних угруповань, підтримуваних Москвою, покладався на «клоунів – вони знають небагато, але завжди говорять те, що хоче почути керівництво, бо інакше їм не заплатять».

Однак в одному, як пише Reuters, російській розвідці вдалося досягти успіху: вона посіяла недовіру всередині України та оголила недоліки Служби безпеки України, якій доручено відстежувати зрадників та колаборантів.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 24 липня підтвердили 5237 випадків загибелі і 7035 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

«Історія про непокаране зло»: у Львові журналіст Радіо Свобода презентував книгу про Медведчука

У Львові 28 липня відбулася презентація книги «1937» журналіста програми «Схеми» (Радіо Свобода) Максима Савчука, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Це розслідування політичного і бізнес-шляху проросійського політика Віктора Медведчука. Зокрема, автор показує бізнес-схеми Віктора Медведчука, завдяки яким цей український політик збільшував власні статки – зокрема, нафтовий бізнес у Росії та газовий у окупованому Криму.

З книги можна дізнатися про елітну нерухомість і офшорні компанії проросійського політика-олігарха Медведчука.

«Особливість цієї книжки в тому, що тут все подано чесно і відверто. «1937» – це номер броньованого «Мерседеса», яким користувався Віктор Медведчук. Щоразу, коли ми чатували на Медведчука, знали, що ця автівка забирає Медведчука чи привозить. На жаль, я ні разу не спитав,чому такий номер. Можливо, колись отримаю відповідь на це запитання. Чому Медведчук? Перед публікацією юристи оцінили написане, щоб уникнути ризиків, зокрема, щодо судового позову, до того ж, у книзі є всі посилання», ‒ сказав на презентації Савчук.

Історія Медведчука – це «історія про непокаране зло і зараз маємо шанс дізнатись його правдиву історію, якщо зберуть достовірні факти», наголосив автор книги.

Чи буде кримінальна справа переломною у долі Медведчука? Максим Савчук має сумніви, оскільки, ймовірно, Медведчука обміняють і він може стати політичною фігурою в Росії.

Максим Савчук розповів під час презентації, чому зацікавився політиком – Віктором Медведчуком, про те, як доводилося годинами чатувати за броньованим «Мерседесом» із номером «1937», а також що близько ста компаній Медведчук записав на свою дружину Оксану Марченко. Особливість бізнесу Віктора Медведчука і його соратника Тараса Козака в тому, що обоє нічим не володіють, тому що весь їхній бізнес вплетений і переписаний на дружин чи інших членів родини.

У лютому цього року вже була готова фінальна версія книги, але через повномасштабну війну Росії проти України її вихід відтермінували.

У Львові вперше презентували паперову версію книжки.

Гонорар від продажу автор вирішив передати на потреби Збройних сил України. «1937» випустило видавництво Yakaboo Publishing, проєкт реалізовує національна книжкова платформа Yakaboo. Доступні паперова та електронна версії книги.

Також Максим Савчук презентує «1937» в Івано-Франківську 29 липня на вулиці Незалежності, 31 о 18.00; у Тернополі – 30 липня на вулиці Валова, 5-9, о 18.30.

Личаківський районний суд Львова продовжив арешт народного депутата Віктора Медведчука, якого підозрюють у держзраді до 9 серпня. 12 квітня в результаті спецоперації, проведеної Службою безпеки України, Медведчук був затриманий.

Війська РФ знову завдали удару по пункту гуманітарної допомоги у Миколаєві – ОВА

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що ввечері російські війська завдали удару по пункту гуманітарної допомоги у Миколаєві.

«Удар по приватному сектору, в тч по пункту видачі гуманітарної допомоги. Це вже тенденція», – написав він у телеграмі.

Останнім часом російські війська щодня обстрілюють Миколаїв.

Станом на 8 липня, за даними місцевої влади, через російські обстріли з РСЗВ та ракетні удари у Миколаєві частково пошкоджені або повністю зруйновані 48 закладів освіти.

Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Віталій Кім пояснив, чому генерала Марченка повернули до Миколаївщини

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім у коментарі для проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов'я» пояснив, чому генерал Дмитро Марченко знову прибув до регіону.

«Пана Марченка за моїм листом, за моїм проханням, відрядив до Миколаївської області головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний з метою покращення співпраці цивільної адміністрації з військовими та роботі з партизанами. Тобто пан Марченко не підпорядкований військовим щодо воєнних дій, але щодо цивільних і військових, які не в тилу, а скажімо так, по забезпеченню, він підсилить. Тому, що він має відповідний досвід, комунікацію і знайомства на території Миколаївської області», – розповів Кім.

Генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко до квітня керував обороною Миколаєва, а потім був переведений на іншу ділянку фронту. У липні стало відомо, що Дмитро Марченко повернувся до Миколаївської області.

В інтерв'ю для проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Марченко зазначив, що «миру будь-яким шляхом вже не буде», а «Росію треба добивати».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG