Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Бахмуті завершили пошукові роботи, у зруйнованому через ракетний удар готелі загинули 4 людей – ДСНС

У Бахмуті рятувальники завершили рятувально-пошукові роботи, внаслідок російського удару по будівлю готелю загинули чотири людини, повідомляє у фейсбуці управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області.

«Наразі завершено проведення пошуково-рятувальних заходів. Всього внаслідок події загинуло 4 особи, постраждало 5 осіб, з яких 2 особи врятовані особовим складом головного управління», – йдеться в повідомленні.

У ДСНС додали, що триває розбір зруйнованих елементів готелю.

Вранці 27 російські війська завдали ракетного удару по Бахмуту, влучили в готель. За даними ДСНС, через обстріл двоповерхова будівля готелю частково зруйнована.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 24 липня підтвердили 5237 випадків загибелі і 7035 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

«Наша мета – щоб Україна перемогла». Ексклюзивне інтерв’ю з послом США в НАТО

Якої допомоги, окрім вже наданої, у війні з РФ слід очікувати Україні від США та інших країн-созників? Чому деякі країни не можуть дати більше? Яку мету переслідують «друзі України»? Коли може настати час для дипломатії? І чим Захід вразили українські сили?

Про це та інше – в інтерв’ю Радіо Свобода посла США в НАТО Джуліани Сміт.

Ракетний удар по Київщині: поліція повідомляє про 15 постраждалих

Унаслідок російського ракетного обстрілу Київської області постраждали 15 людей, повідомив начальник управління Нацполіції Київської області Андрій Нєбитов.

«15 постраждалих унаслідок ракетного обстрілу в Київській області. Наразі маємо таку цифру. Водночас завдяки своєчасному реагуванню на сигнал тривоги вдалося уникнути важчих наслідків», – повідомив він у телеграмі.

Керівник поліції Київщини додав, що залишки ще однієї російської ракети виявили в лісосмузі поблизу Вишгорода – тут ніхто не постраждав.

За даними Генштабу, російські військові вранці 28 липня завдали ударів ракетами «Калібр» по військовій частині в Лютежі Київської області, де зруйнована одна будівля і дві будівлі пошкоджені. Ще одну крилату ракету було збито в повітрі над Бучанським кар’єром.

У День державності 28 липня, за даними ОВА, російські військові випустили по Україні більше ніж 20 ракет, п’ять з яких по Вишгородському району на Київщині.

Війська РФ у липні завдали по Україні майже сотню ракетних та авіаційних ударів – Генштаб ЗСУ

У липні російські війська завдали по Україні майже сотню ракетних та авіаційних ударів, повністю зруйнувавши 28 об'єктів, повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.

«З початку місяця противником завдано 49 ракетних ударів та 44 авіаційних ударів, внаслідок яких повністю зруйновано 28 об'єктів, у тому числі 4 школи та 9 житлових будинків, а також частково зруйновано 137 об'єктів, з них 7 об'єктів транспортної інфраструктури, 11 закладів освіти та 29 житлових будинків», – сказав він під час брифінгу.

Раніше речник Міноборони Олександр Мотузяник заявив, що близько 70% ударів російських військ спрямовані на цивільну інфраструктуру, лише 30% припадають на військові об’єкти.

У липні війська РФ, серед іншого, завдали ракетного удару по Вінниці, внаслідок чого загинули 26 людей, по Часовому Яру(Донецька область), де загинули 48 людей, по Сергіївці на Одещині, внаслідок атаки там загинули 16 людей, ще 38 постраждали.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Москва також, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

ЗСУ бʼють по мостах на Херсонщині. Російські окупанти «вдаються до більшого терору»

Чи посилився тиск з боку російських сил на жителів окупованої частини півдня України через активізацію дій ЗСУ? За що російські силовики переслідують українців на захоплених територіях Херсонської та Запорізької областей? Чим загрожує населенню окупованих регіонів застосування кримінального законодавства Росії? Ці та інші актуальні питання зʼясовував проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

Сенат США закликав Держдепартамент визнати Росію країною-спонсором тероризму

Сенат Конгресу США закликав Державний департамент визнати Росію країною-спонсором тероризму. Резолюцію, що має необов’язковий характер, ухвалили на голосуванні ввечері 27 липня (28 липня за київським часом), повідомило видання The New York Times.

У тексті сенатори закликають Державний департамент США визнати Росію спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії й Україні, що призвели до загибелі «незліченної кількості безневинних чоловіків, дітей і жінок».

Аналогічна резолюція внесена на розгляд Палати представників Конгресу. The New York Times повідомляє, що її, як очікується, має підтримати спікер палати Ненсі Пелосі, яка має значний вплив у Демократичній партії.

Однак конгресмени і сенатори не можуть ухвалити це рішення самостійно, його має винести Держдепартамент, який виконує у США функції міністерства закордонних справ.

3 травня до обох палат Конгресу із проханням визнати Росію країною-спонсором тероризму звернулася Верховна Рада України. Із закликами до світової спільноти зробити це регулярно звертаються президент України Володимир Зеленський і голова Міністерства закордонних справ країни Дмитро Кулеба.

Верховна Рада 14 квітня визнала Росію державою-терористом, а її політичний режим – неонацистським за «суттю і практикою».

Наразі в американському списку країн-спонсорів чотири країни: Сирія, Іран, Куба і Північна Корея. Внесення до списку означає практично повне припинення дипломатичного спілкування між країнами і запровадження жорстких санкцій проти них.

У Генштабі попереджають: протягом найближчих трьох місяців зберігається загроза ракетних ударів з Білорусі

Протягом найближчих трьох місяців зберігатиметься загроза ракетних ударів з боку Білорусі, заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов

«Залишається загроза продовження завдання ракетних ударів з території Білорусі по Україні протягом найближчих трьох місяців», – сказав він під час брифінгу.

Водночас, за його словами, ситуація на Волинському. Житомирському та Київському напрямках ситуація є контрольованою, а ймовірність вторгнення з боку Білорусі залишається низькою.

«Однак не виключається можливість проведення російськими та білоруськими спецпризначенцями, спільно з бойовиками ПВК РФ, збройних провокацій на кордонах з Україною», – зазначив Громов.

За даними оперативного командування «Північ»,вранці 28 липня з території Білорусі випустили понад 20 ракет, дев’ять із яких впали у лісах Чернігівської області.

Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.

На Херсонщині після звільнення Андріївки війська РФ активізували удари – Гуменюк

На Херсонщині після звільнення Андріївки російські війська активізували удари, начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

«Ми маємо певні успіхи (контратаки на півдні - ред.). І одразу після звільнення Андріївки ворог активізував удари. Знов вночі було завдано авіаудару парою гелікоптерів Ка-52. Удар був по тих самих позиціях. Спробували відбити.. Але все ж таки успіху вони не мали і їм довелося з втратами ретируватися. Тому що наші позиції вже закріплені і ми зачищаємо ті диверсійно-розвідувальні групи, які можуть там бути», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

У ніч на 27 липня оперативне командування «Південь» повідомило про звільнення Андріївки у Херсонській області. За кілька днів до цього було звільнене Лозове.

18 липня президент Володимир Зеленський заявляв, що від 24 лютого українським силам вдалося звільнити 1028 міст і селищ, ще 2621 – перебувають під російською окупацією.

Голова ОВА повідомив про ракетний удар Росії по Кропивницькому

Голова Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович повідомив про ракетний удар Росії по Кропивницькому.

«Ракетний удар по Кропивницькому! Відповідні служби вже працюють. Категорично прошу усіх залишатися в укриттях до завершення тривоги. Настійливо прошу не публікувати жодної інформації. Всі подробиці згодом», – написав Райкович у телеграмі.

Вранці 28 липня стало відомо також про обстріли Київщини, Чернігівщини, Миколаєва і Харкова.

Минулого тижня Кропивницький вже зазнавав обстрілу, тоді щонайменше троє людей загинули, 16 були поранені.

Як повідомив 28 липня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України Олексій Громов, від початку липня Росія завдала по Україні 49 ракетних і 44 авіаційних удари, а також здійснила 47 обстрілів Чернігівської області й 151 – Сумської області.

У ЗСУ повідомили про удар РФ по військовій частині на Київщині і втрати в особовому складі на Чернігівщині

Російські військові вранці 28 липня завдали ударів по військовій частині в Лютежі Київської області, де зруйнована одна будівля і дві будівлі пошкоджені, повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України Олексій Громов.

«Сьогодні близько 5:00 противник завдав ракетного удару крилатими ракетами «Калібр» по військовій частині в населеному пункті Лютежі Київської області. Крім того, одну крилату ракету було збито в повітрі над Бучанським кар’єром», – повідомив Громов на брифінгу 28 липня.

Він також повідомив, що внаслідок обстрілу Гончарівського на Чернігівщині є втрати в особовому складі ЗСУ. «По населеному пункту Гончарівське Чернігівської області також було завдано обстрілу реактивними системами залпового вогню», – сказав Громов. Він додав, що «втрати наразі уточнюються».

За даними заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України, удари були завдані з акваторії Чорного моря і з території Білорусі.

Зі свого боку, голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба повідомив у телеграмі, що в День державності 28 липня російські військові випустили по Україні більше ніж 20 ракет, п’ять з яких по Вишгородському району на Київщині.

У Генштабі ЗСУ в ранковому зведенні заявили, що загарбники продовжують завдавати авіаційних та ракетних ударів по території України, зокрема і з території Білорусі.

«Мисливець за нацистами» із Мін’юсту США береться за розслідування воєнних злочинів Росії

Посадовець Міністерства юстиції США з 37-річним стажем Ілай Розенбаум присвятив більшість своєї кар’єри розслідуванню та переслідуванню нацистських воєнних злочинців.

Тож не було несподіванкою те, що минулого місяця генеральний прокурор США Меррік Гарленд звернувся до Розенбаума, якого називають «мисливцем на нацистів», щоб той координував розслідування Міністерством юстиції звірств в Україні, спричинених вторгненням Росії.

У цьому інтерв’ю з кореспондентом «Голосу Америки» Розенбаум та Крістіан Левеск, провідний прокурор відділу Міністерства юстиції США з притягнення до відповідальності за воєнні злочини, розповіли про плани відомства з притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні.

Росія втратила близько половини сил, які відправила на масштабну війну проти України – США

Понад 75 тисяч російських солдатів – приблизно половина сил, відправлених Москвою для повномасштабного вторгнення в Україну в лютому – були вбиті або поранені, заявила сенаторка-демократка Елісса Слоткін зі штату Мічиган. Вона розповіла про це телеканалу CNN після участі в секретному брифінгу з представниками адміністрації президента Джо Байдена. Слоткін назвала число «величезним».

«Нам повідомили, що понад 75 тисяч росіян були вбиті або поранені, що є величезним числом, в їхні сухопутні сили інвестовані неймовірні суми, понад 80 відсотків їхніх сухопутних сил загрузли, вони втомилися», – сказала Слоткін.

Втрати військових є державною таємницею в Росії навіть у мирний час, російська влада не подає оновлених офіційних даних про кількість загиблих під час повномасштабної війни проти України. За останніми оцінками ЦРУ, в боях загинули 15 тисяч російських військових. Генштаб Збройних сил України заявляє про понад 40 тисяч загиблих російських військових.

Слоткін, яка нещодавно повернулася з поїздки в Україну, сказала, що наступні три-шість тижнів можуть мати вирішальне значення для того, в якому напрямку піде конфлікт.

«Я думаю, те, що ми дуже рішуче почули від президента Зеленського і підтвердили сьогодні, полягає в тому, що українці дійсно хочуть кілька разів вдарити Росію по зубах до приходу зими», – заявила Слоткін.

Тим часом, Україна продовжує контрнаступ в окупованій Росією південній частині країни, щоб повернути Херсон.

У британській розвідці раніше сьогодні заявили, що Херсон, найбільш політично значущий населений пункт, окупований Росією, зараз практично відрізаний від інших окупованих територій, а його втрата серйозно підірве спроби Росії зобразити окупацію як успіх.

Президент Литви прибув до Києва

Президент Литви Гітанас Науседа в День державності України прибув із візитом до Києва, де виступить у Верховній Раді й зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським.

«Щойно приїхав до Києва. У цей особливий день, коли Україна вперше відзначає День державності, звернуся до українського народу у Верховній Раді. Також зустрінуся з президентом України Володимиром Зеленським, вручу йому орден Вітовта Великого – найвищу державну нагороду Литви», – написав Науседа у твітері 28 липня.

День Української державності був встановлений указом президента в День Незалежності – 24 серпня – минулого року з метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Володимира Великого.

День державності щорічно відзначають 28 липня – у День Хрещення Київської Руси-України. Цього року це відбувається вперше.

Олександра Клименка затвердили на посаді керівника САП – Єрмак

Олександр Клименко, кандидатуру якого на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури раніше визначила конкурсна комісія, затверджений на посаді, повідомив у телеграм-каналі вранці 28 липня голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

«Сьогодні був призначений керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ним став Олександр Клименко, який був оголошений конкурсною комісією переможцем чесного відбору і затверджений на посаді новим генеральним прокурором Андрієм Костіним одразу після його призначення», – написав Єрмак.

19 липня конкурсна комісія визначилася із керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Комісія передала на розгляд генеральному прокурору подання про призначення Олександра Клименка на посаду керівника САП.

Проте того ж дня, 19 липня, Верховна Рада підтримала подання президента Володимира Зеленського про звільнення Ірини Венедіктової з посади генерального прокурора України.

На необхідності призначити керівника антикорупційної прокуратури наполягав ЄС, це одна з вимог кандидатства України в Євросоюзі.

Відповідно до законодавства, кандидатура, відібрана конкурсною комісією на посаду керівника САП, подається на розгляд генерального прокурора.

27 липня Верховна Рада підтримала подання президента про призначення Андрія Костіна на посаду генерального прокурора.

У МЗС України дали пораду вболівальникам «Фенербахче», які скандували ім’я Путіна на матчі з «Динамо»

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на поведінку вболівальників турецького клубу «Фенербахче», які під час матчу з київським «Динамо» скандували ім’я президента Росії Володимира Путіна, висловлюючи таким чином своє невдоволення забитим голом.

«У матчі кваліфікації Ліги чемпіонів вболівальники «Фенербахче» скандували ім’я президента Росії Владіміра Путіна, а вболівальники київського «Динамо» – ЗСУ. ЗСУ перемогли Владіміра Путіна на турецькому полі з рахунком 2:1. Надавали стусанів у Туреччині, надають і в Україні. Радимо турецьким фанатам бути на стороні переможців», – написав у фейсбуці речник МЗС України Олег Ніколенко.

Тим часом, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров засудив поведінку фанатів турецького клубу.

«Очевидно, що демонстрацією свого невігластва і виявом доброзичливості до Путіна – міжнародного злочинця та вбивці, фанати «Фенербахче» відкрили дорогу недоброзичливцям Туреччини для політичних спекуляцій, спрямованих на підрив довіри до Туреччини та її народу. Знаючи зсередини про високий рівень поваги турків та їх симпатії до українців і України, які до того ж безмірно виросли після 24 лютого 2022 року, зберігаю надію на принесення керівництвом футбольного клубу «Фенербахче» й організаціями її фанатів публічних вибачень за образу почуття українців, які протистоять російській агресії з лютого 2014 року», – написав Чубаров у фейсбуці.

Футбольний клуб «Динамо-Київ» вийшов переможцем із зустрічі з турецьким «Фенербахче» в Стамбулі 27 липня. Матч другого раунду кваліфікації до Ліги чемпіонів завершився з рахунком 2:1 на користь киян. Голи за «Динамо» забили Віталій Буяльський і Олександр Караваєв.

Відтак «Динамо-Київ» проходить у третє кваліфікаційне коло. Наступний його матч запланований на 2 серпня – клуб зустрінеться із австрійським «Штурмом».

Ті, хто вижив: українці з Бучі та Ірпеня згадують жорстоку російську окупацію

Українська фотографка документує історії жителів з територій навколо Києва, які на початку російського вторгнення були окуповані російськими військами.

Фотографка Альона Гром з Донецька. Після втечі від бойових дій, які спалахнули там у 2014 році, вона переїхала до Бучі під Києвом.

Альона Гром розповіла Радіо Свобода, що 24 лютого вона та її родина стали «біженцями вдруге», тепер вони тікали від повномасштабного російського вторгнення.

Після відступу російських військ із районів навколо Києва Гром повернулася додому в Бучу. Сьогодні зі спакованою валізою на випадок, якщо їй знову доведеться тікати, вона гуляє вулицями, зустрічаючи місцевих жителів, які залишилися в Бучі та її околицях під час окупації.

Свої історії про те, як вони вижили, незважаючи на неймовірні труднощі й небезпеку, люди розповіли фотографці Альоні Гром.

Зеленський про обстріли в День державності: ми не здамося

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжить боротьбу і не дасть себе залякати. Так він відреагував на чергові російські обстріли в День державності України, 28 липня.

«Неспокійний ранок. Знову – ракетний терор. Ми не здамося. Не опустимо рук. Нас не залякати. Україна – самостійна, вільна, неподільна держава. І буде такою завжди», – написав Зеленський у соцмережах і поширив ролик із вітанням до Дня державності.

Водночас у своєму зверненні він наголосив, що всі етапи історії державності України, її захисту й боротьби за неї «можна описати одним реченням: ми були, є і будемо!».

«Для нас День державності – це кожен день. Кожен день ми б’ємося, щоб кожен на планеті нарешті зрозумів: ми не колонія, не анклав, не протекторат, не губернія, еялет чи коронний край, не частина чужих імперій, не землі у складі, не союзна республіка, не автономія, не провінція, а вільна, самостійна, суверенна, неподільна й незалежна держава», – заявив президент.

За словами Зеленського, українські військові відчувають підтримку всіх поколінь борців за самостійну Україну. «Для нас жити в неволі – це не жити. Бути залежними – це не бути. Бо несамостійна й невільна Україна – це не Україна», – наголосив президент.

День Української державності був встановлений указом президента в День Незалежності – 24 серпня – минулого року з метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Володимира Великого.

День державності щорічно відзначають 28 липня – у День Хрещення Київської Руси-України. Цього року це відбувається вперше.

Заклади освіти і житлові будинки пошкоджені обстрілами РФ у Миколаєві, одна людина поранена – мер

Заклади освіти й житлові будинки постраждали в Миколаєві 28 липня від ракетних ударів Росії, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

«Російські терористи не зраджують собі і цинічно обстрілюють цивільну інфраструктуру Миколаєва. Ще одна міська школа практично повністю зруйнована. Там обвалилася частина будівлі. Поранення зазнав охоронець закладу. У довколишніх приватних будинках побило вікна і покрівлю», – написав він у телеграмі.

Щодо житлових будинків, то на цей час відомо про пошкодження двох багатоповерхівок, заявив Сєнкевич.

Також, за словами мера, ракета влучила на територію водної станції Кораблебудівного університету, пошкодивши складське приміщення.

«На щастя, ракета влучила у відкриту територію і навчальне обладнання вціліло. Частково зруйноване лише складське приміщення. У багатоповерхових будинках навколо частково пошкоджені вікна. Також вікна вибиті у церкві, яка розташована поруч», – йдеться в повідомленні.

«На території одного з приватних підприємств від влучання боєприпасів загорілися залишки шроту. Пожежу оперативно ліквідували рятувальники ДСНС», – додав мер.

Останнім часом російські війська щодня обстрілюють Миколаїв.

Станом на 8 липня, за даними місцевої влади, через російські обстріли з РСЗВ та ракетні удари у Миколаєві частково пошкоджені або повністю зруйновані 48 закладів освіти.

Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Генштаб про втрати Росії: 160 військових за добу, найбільше – на Криворізькому напрямку

Росія за останню добу втратила 160 своїх військових у повномасштабній війні проти України, найбільші втрати – на Криворізькому напрямку, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

За даними Генштабу, загалом від початку повномасштабного вторгнення втрати Росії склали:

  • 40 230 особового складу
  • 1742 танки (4 за останню добу)
  • 3979 бойових броньованих машин (+8)
  • 894 артилерійські системи (+11)
  • 258 РСЗВ
  • 117 засобів ППО
  • 222 літаки
  • 190 гелікоптерів
  • 729 БПЛА оперативно-тактичного рівня (+3)
  • 174 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2854 одиниці автомобільної техніки й автоцистерн (+7)
  • 75 одиниць спеціальної техніки.

Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 20 липня заявив, що, за оцінками Сполучених Штатів, втрати російських сил в Україні після майже п’яти місяців війни досягли близько 15 тисяч убитих і, ймовірно, 45 тисяч поранених, додавши, що українські збройні сили також зазнали значних втрат.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів – британська розвідка

Контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів, заявила британська розвідка 28 липня в своєму щоденному звіті.

«Їхні сили, ймовірно, створили плацдарм на південь від річки Інгулець, яка утворює північний кордон окупованого Росією Херсона. Україна використала свою нову далекобійну артилерію, щоб пошкодити щонайменше три мости через річку Дніпро, на які Росія покладається для постачання територій, що опинилися під її контролем», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому у твітері Міністерства оборони Великої Британії.

«Один із них, 1000-метровий Антонівський міст поблизу Херсона, був пошкоджений минулого тижня. 27 липня 2022 року Україна знову вдарила по ньому, і дуже ймовірно, що зараз переправа – непридатна», – додали у розвідці.

Там також наголосили, що 49-та армія Росії дислокується на західному березі Дніпра і зараз виглядає дуже вразливою.

«Так само місто Херсон, найбільш політично значущий населений пункт, окупований Росією, зараз практично відрізаний від інших окупованих територій. Його втрата серйозно підірве спроби Росії зобразити окупацію як успіх», – підсумували в британській розвідці.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має повернути захоплені Росією території впродовж наступних 3-6 тижнів.

Останнім часом Україна завдає ударів по живій силі, техніці противника. Також були пошкоджені кілька мостів, зокрема Антонівський міст в Херсоні. Після цього рух мостом закрили.

Антонівський міст – єдиний у Херсоні через річку Дніпро, в тому числі для транспортування військами РФ своєї техніки і боєприпасів.

У британській розвідці раніше заявляли, що будь-яка спроба росіян побудувати тимчасову переправу через Дніпро «буде операцією з дуже високим ризиком», а якщо переправи через Дніпро не буде – «російські війська в окупованому Херсоні будуть відрізаними, і це стане значним військово-політичним ударом для Росії».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG