В Україні зросла кількість дітей, поранених через масштабну війну РФ – прокуратура
В Україні до 693 зросла кількість дітей, поранених внаслідок повномасштабної війни, яку веде Росія, повідомив Офіс генпрокурора вранці 28 липня. Попереднього дня повідомляли про 690 поранених дітей.
Станом на ранок 28 липня офіційне число загиблих дітей за добу не змінилося – 358, додали в прокуратурі, наголосивши, що ці цифри – не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на окупованих і звільнених територіях.
«27 липня ворожі війська вкотре обстріляли Миколаївський район Миколаївської області. Внаслідок обстрілу двох сіл поранень зазнали 14-річний і 12-річний хлопчики. 27 липня через мінометний обстріл села Прудянка Дергачівського району Харківської області був поранений 12-річний хлопчик», – уточнили в ОГП.
За даними прокуратури, через бомбардування й обстріли з боку російських військ в Україні пошкоджені 2197 закладів освіти, з них 223 – зруйновані повністю.
Росія, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Вторгнення Росії в Україну тепер є «війною на виснаження» – військовий аналітик зі США
Через понад п’ять місяців після того, як Росія вторглася в Україну, почалася «війна на виснаження» з втратами техніки та людей з обох сторін, а не просування на землі, що стало ключовим барометром конфлікту. Про це заявляє провідний американський експерт з російської армії.
Ці жертви та втрати техніки значною мірою визначатимуть «довгострокову стійкість військових зусиль» російських і українських сил, пояснив Майкл Кофман, який очолює Програму з вивчення Росії аналітичного центру CNA у Вірджинії.
Конфлікт зараз «набагато більше визначається інтенсивним використанням артилерії та вогневої потужності», сказав Кофман, і жодна зі сторін «не може набрати обертів».
Далі – тут
Через обстріл Чугуєва на Харківщині зруйновані житлові будинки – голова міста
Російські військові вранці 28 липня обстріляли Чугуїв на Харківщині, внаслідок чого є руйнування житлових будинків, повідомила міська голова Галина Мінаєва.
«Наразі маємо повідомлення про одразу декілька ворожих влучань у різних мікрорайонах міста. Вже точно відомо про руйнування житлових будинків, наявність і кількість постраждалих уточнюється», – написала вона у телеграмі.
Мінаєва закликала жителів міста «максимально обмежити» пересування містом і за можливості триматися поблизу укриттів.
27 липня голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що Чугуївщина кілька тижнів потерпає від постійних обстрілів із боку російських військ.
26 липня начальник слідчого управління Головного управління поліції в Харківській області Сергій Болвінов повідомив, що російські військові вранці 26 липня обстріляли Харків і Чугуїв із зенітно-ракетних комплексів С-300.
Війська РФ намагаються покращити тактичне положення на Бахмутському напрямку – Генштаб
Російські військові намагаються покращити тактичне положення на Бахмутському напрямку, повідомив вранці 28 липня Генеральний штаб Збройних сил України.
«Але штурмові дії на напрямках Клинове – Бахмут та Миронівський – Семигір’я наші воїни відбили та змусили окупантів відступити. На напрямку Відродження – Вершина противник має частковий успіх, закріплюється південно-східніше населеного пункту Вершина. Спроба просунутися у напрямках Володимирівка – Соледар та Стряпівка – Соледар завершилася для окупантів провалом», – йдеться в повідомленні.
У Генштабі також додали, що з метою посилення угруповання військ на Запорізькому напрямку загарбники перекидають додаткові підрозділи.
«На Сіверському напрямку, за наявною інформацією, Федеральна служба безпеки РФ посилює контррозвідувальні заходи у прикордонних з Україною районах. Ворог здійснив артилерійські обстріли неподалік Миколаївки Чернігівської області та Товстодубового і Рясного на Сумщині», – йдеться у зведенні.
На Харківському напрямку, за даними Генштабу, зафіксовано артилерійські обстріли, а для уточнення положення українських військ і корегування вогню загарбники ведуть повітряну розвідку БпЛА.
«На Слов’янському напрямку, з метою пошуку слабких місць в обороні наших підрозділів, окупанти вели штурмові дії у напрямках Довгеньке – Мазанівка та Пасіка – Долина, успіху не мали. Артилерійські обстріли відзначено в районах населених пунктів Андріївка, Норцівка, Богородичне, Чепіль, Велика Комишуваха, Петрівське та Гусарівка. На Краматорському напрямку противник активних дій не вів. Обстріляв з артилерії райони Закітного, Верхньокам’янського та Тетянівки. Завдав авіаудару біля Серебрянки», – йдеться в повідомленні.
В акваторії Чорного моря, поза пунктами базування, перебувають три російських носії крилатих ракет морського базування типу «Калібр», повідомили у командуванні.
Раніше голова Секретної розвідувальної служби Великої Британії (відомої як MI6) Річард Мур заявив, що російські військові, швидше за все, візьмуть оперативну паузу в найближчі тижні, бо Росії буде дедалі складніше забезпечувати свій особовий склад.
Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.
З Білорусі запустили 20 ракет, 9 з яких впали на Чернігівщині – ОК «Північ»
Вранці 28 липня з території Білорусі випустили понад 20 ракет, дев’ять із яких впали у лісах Чернігівської області, повідомило Оперативне командування «Північ».
«З 5:20 до 6:30 з білоруських джерел надходила інформація про запуск понад 20 ракет із території Білорусі. Наразі відомо про прильоти дев’яти ракет по території Гончарівської громади Чернігівської області, які впали в лісовий масив. Також працювала наша система протиповітряної оборони», – йдеться в повідомленні командування у фейсбуці.
Там додали, що про жертв поки не повідомляли. Інших подробиць в ОК «Північ» не навели.
Вранці 28 липня стало відомо також про обстріли Київщини, Миколаєва і Харкова.
Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.
Мер Миколаєва повідомив про «потужні вибухи» в місті
У Миколаєві рано-вранці 28 липня пролунали «потужні вибухи», повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.
«Потужні вибухи лунають у Миколаєві! Усім залишатися в укриттях! Повітряна тривога триває з 03:50», – написав він у телеграмі.
Про відбій повітряної тривоги повідомили о 06:07.
Про постраждалих і руйнування Сєнкевич не повідомив.
Останнім часом російські війська щодня обстрілюють Миколаїв.
Станом на 8 липня, за даними місцевої влади, через російські обстріли з РСЗВ та ракетні удари у Миколаєві частково пошкоджені або повністю зруйновані 48 закладів освіти.
Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
На крейсері «Москва» загинув син контрадмірала Чорноморського флоту Росії – ЗМІ
На російському крейсері «Москва», який затонув у середині квітня, загинув син командира дивізії Чорноморського флоту Росії контрадмірала Олега Криворога Валерій, повідомило видання «Агентство» з посиланням на свої джерела.
Офіційно 37-річний капітан-лейтенант Валерій Криворог вважається зниклим безвісти. Відомо, що на крейсері «Москва» він служив від 2019 року. Його батько – командир 30-ої дивізії надводних кораблів, до цієї дивізії входив і крейсер.
У пресслужбі Чорноморського флоту РФ не коментували інформацію, опубліковану «Агентством».
Флагман Чорноморського флоту РФ крейсер «Москва», який брав участь у війні проти України, затонув 14 квітня. Військове командування України та Пентагон повідомили, що корабель був уражений українськими ракетами. Російська сторона це заперечує, називаючи причиною пожежу, що призвела до детонації боєприпасів.
Міноборони Росії лише одного разу прозвітувало про одного загиблого і 27 зниклих безвісти військовослужбовців, які перебували на крейсері. Родичі матросів заявляють про щонайменше 40 загиблих. Багато хто з них досі не знає про долю своїх близьких.
Харків знову обстріляли з С-300 – мер
Російські війська у ніч на 28 липня знову обстріляли Харків із зенітно-ракетних комплексів С-300, повідомив міський голова Ігор Терехов.
«Два обстріли Харкова за ніч. Обидва відразу після півночі. Один – ближче до центру, другий – в одному з прилеглих до нього районів. Знову ракети С-300», – написав Терехов у телеграмі вранці 28 липня.
У результаті обстрілів, за його словами, виникли «дві невеликі пожежі», які загасили рятувальники. Інформації про постраждалих наразі немає, додав мер.
Це вже не вперше Харків обстрілюють із комплексів С-300. Російські війська застосували їх проти цивільних об’єктів, зокрема, напередодні. За даними мера Харкова, шестеро людей були поранені внаслідок ракетного удару, здійсненого російськими військами по Індустріальному району Харкова вранці 27 липня.
Минулого тижня британська розвідка повідомила, що Росія збільшила використання ракет протиповітряної оборони, що призначені для збивання літаків і ракет на великих відстанях, при наземних атаках через критичну нестачу спеціальних ракет для ударів по наземних цілях.
За повідомленням, існує «висока ймовірність» того, що ця зброя не влучить у ціль і спричинить жертви серед цивільного населення, «оскільки ракети не оптимізовані для цієї ролі, а екіпажі цих систем будуть мало навчені для таких завдань».
Російські війська завдали ракетного удару по Київщині – ОВА
Вранці 28 липня російські військові завдали ракетного удару по одній із громад Вишгородського району, повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.
«Обстріляний об’єкт інфраструктури. Інформація щодо жертв уточнюється. На місці вже працюють всі екстрені служби», – написав Кулеба у телеграмі, не навівши подробиць.
Він також закликав не нехтувати сигналами тривоги. «Спускайтеся в укриття. Війна триває, ворог продовжує підступно наносити ракетні удари», – додав голова ОВА.
Маляр повідомила деталі контролю за використанням західної зброї
Україна «активно» втілює в життя систему моніторингу та контролю наданої західними партнерами зброї, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр увечері 27 липня.
За її словами, Росія намагається дискредитувати Збройні сили України та підірвати довіру партнерів до Києва.
«Але всі ці зусилля ворога по дискредитації України марні. Бо Україна вже кілька місяців як першою ініціювала, і зараз, за участі західних партнерів, активно втілює у життя розгалужену систему моніторингу та контролю поставленої нам зброї», – заявила вона.
Маляр додала, що ці механізми вже запущено, з часом їх планують вдосконалювати.
За словами урядовиці, деякі країни-союзники направили до України своїх представників, які можуть спостерігати за використанням наданого озброєння. Також Україна у 2019 році почала впроваджувати натівську систему обліку і контролю логістики LOGFAS, яка «забезпечує прозорість обліку та використання міжнародної військової допомоги».
«Зараз пришвидшено процес впровадження LOGFAS і вже проводиться підготовка військових використання цієї системи. Робимо усе можливе, аби довести її до рівня батальйону», – зазначила Маляр.
Крім того, вона повідомила, що українські та американські фахівці працюють над іще однією системою контролю, яку незабаром планують запустити в роботу.
«Уже впроваджено та використовується модуль інформаційно-аналітичної системи «СОТА» щодо моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів в режимах «загальнодоступна інформація», «інформація для службового користування» та «таємна інформація», – додала заступниця міністра.
Цей модуль дозволить, зокрема, контролювати нові поставки за статусом та країнами, які їх надають.
«Ми зацікавлені у максимальній прозорості у питаннях постачання західного озброєння, що є визначальним для нашої Перемоги над російським агресором», – підсумувала Маляр.
19 липня Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для контролю за використанням військової допомоги Україні.
Це сталося через декілька днів після того, як представниця Палати представників США, конгресвумен українського походження Вікторія Спартц, серед іншого, сказала, що американська сторона не знає, чи потрапляє надане озброєння на фронт.
В Офісі президента повідомлення про неналежне використання Україною зброї Заходу назвали «пропагандистськими вкидами РФ з метою зірвати постачання».
У Пентагоні заявили, що США не бачать ознак того, що надану зброю Україна може вивозити з країни як контрабанду.
Україна готується до збільшення експорту електрики до ЄС – Зеленський
Україна готується збільшити обсяги електроенергії, яку продає до Європейського Союзу – про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 27 липня.
«Готуємося до збільшення нашого експорту електрики споживачам у Європейському Союзі. Попри таку війну ми в рекордний термін забезпечили приєднання енергомережі України до енергосистеми всієї Європи. Наш експорт дає нам змогу не тільки мати валютну виручку, але й допомагати нашим партнерам вистояти проти російського енергетичного тиску», – заявив він.
За словами голови держави, Україна може поступово стати «одним з гарантів європейської енергетичної безпеки» саме за рахунок внутрішнього виробництва електроенергії.
Європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон 26 липня заявила, що Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії планує обговорити подвоєння закупівель електроенергії зі спільної з Україною мережі.
Макрон назвав Росію «однією з останніх імперських колоніальних держав»
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що вторгнення Росії в Україну схоже на «війну початку 20-го, навіть 19-го століття». Про це, як передають міжнародні агенції, він сказав під час візиту до колишньої французької колонії Бенін у західній Африці в рамках спроби перезавантажити відносини Франції з континентом, де багато країн є колишніми французькими колоніями.
Говорячи про російську агресію проти України, Макрон назвав Росію «однією з останніх імперських колоніальних держав».
Під час спільної пресконференції з президентом Беніну Патрісом Талоном Макрон сказав, що Росія діяла як імперська держава, вирішивши вторгнутися в сусідню країну, аби нібито захистити власні інтереси.
«Це територіальна війна, подібні якій, як ми думали, зникли з європейської землі», — сказав президент Франції.
Він також звинуватив Кремль у розв’язанні «гібридної світової війни нового типу», в ході якої той перетворив інформацію, енергетику та продовольство на «військові інструменти, поставлені на службу» агресії.
Згадавши російські державні медіакомпанії RT і Sputnik, Макрон сказав, що Росія стала «однією з країн, які найактивніше використовують інструменти пропаганди».
Африканське турне французького лідера співпало з подібною поїздкою російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова, який 27 липня був в Ефіопії, де він закликав зібрання африканських дипломатів не підтримувати очолюваний США світовий порядок.
Макрон під час свого турне озвучував роздуми про французький колоніалізм. У Камеруні 26 липня він сказав, що архіви французького колоніального правління в цій країні будуть «повністю» відкриті, і попросив істориків пролити світло на «болючі моменти» цього періоду.
Польща в перші місяці війни витратила на допомогу українським біженцям майже 1% ВВП – дослідження
Польща загалом витратила близько 1% власного ВВП на допомогу біженцям з України в перші дні війни – про це свідчить дослідження Польського економічного інституту, оприлюднене 27 липня.
За висновками дослідників, протягом перших трьох місяців повномасштабної російської агресії 70% поляків долучилися до допомоги біженцям. На допомогу людям, які виїхали з України через війну, пішло 2,14 мільярда євро (близько 10 мільярдів злотих) приватних коштів польських громадян. При цьому ПЕІ вказує на те, що за весь 2021 рік населення Польщі витратило на благодійність 3,9 мільярда злотих.
«Сукупна вартість допомоги, наданої біженцям польською владою та громадянами протягом перших трьох місяців війни, дорівнює майже 1% ВВП країни», – висновують дослідники.
За їхнім прогнозом, бюджетні видатки, зокрема, на надання українським біженцям доступу до соціальних послуг за цей рік сягнуть близько 15,9 мільярда злотих.
«Орієнтовні загальні річні витрати в Польщі державними органами влади та приватними особами на допомогу біженцям протягом перших трьох місяців війни сягнули 5,45 мільярда євро (25,4 мільярда злотих) – еквівалент 0,97% польського ВВП у 2021 році. У наших підрахунках ми брали до уваги гроші, перераховані безпосередньо або через громадський збір коштів, а також вартість закупівлі речей для біженців, вартість запропонованого їм житла та їжі та інші форми підтримки», – йдеться в коментарі Пьотра Арака, директора ПЕІ.
Він вказав на те, що на наступному етапі – інтеграції українських біженців у польське суспільство – ключовими будуть ефективна координація та мобілізація потенціалу та ресурсів різних громадських і соціальних груп.
За даними ООН, 5 650 272 українських біженці станом на липень проживають по всій Європі. Майже 8,8 мільйона людей виїхали з України, але майже 3,3 мільйона повернулися з моменту російського вторгнення 24 лютого. Більшість біженців – жінки та діти, позаяк українська влада заборонила військовозобов’язаним чоловікам залишати країну.
Росію та Білорусь не допустять до чемпіонату світу з настільного тенісу – федерація
Збірні Росії та Білорусі не будуть допущені до участі у чемпіонаті світу з настільного тенісу цього року – про це заявила 27 липня Міжнародна федерація настільного тенісу.
Федерація повідомила, що рішення про усунення російської та білоруської збірних було ухвалене відповідно до рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету.
Чемпіонат триватиме з 30 вересня по 9 жовтня у китайському місті Ченду.
Незабаром після початку військового вторгнення Росії до України, 28 лютого, Міжнародний олімпійський комітет офіційно рекомендував не допускати участі білоруських та російських спортсменів та збірних у міжнародних змаганнях під своїми прапорами. МОК також не рекомендував проводити будь-які змагання в Росії та Білорусі.
2 березня Федерація настільного тенісу усунула від участі у міжнародних турнірах індивідуальних російських та білоруських гравців. У липні Європейський Союз настільного тенісу усунув російські та білоруські клуби від участі у європейських змаганнях у сезоні 2022-23 років.
Раніше спортивні федерації оголошували про усунення російських та білоруських збірних від участі у чемпіонатах світу з хокею та футболу, змагання з легкої атлетики та фігурного катання, а також у Паралімпіаді 2022 року. В автоспорті, велоспорті, тенісі та шахах росіяни виступають у нейтральному статусі.
Росія вторглася на територію України 24 лютого 2022 року. У відповідь на це понад тисячу організацій згорнули своєї діяльності у Росії, зокрема, кілька міжнародних спортивних федерацій.
Заяви Лаврова щодо готовності до переговорів є спробою зупинити контрнаступ України – МЗС
Заяви міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова щодо нібито готовності до переговорів викликані можливістю контрнаступу української армії на півдні – таку думку висловив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко 27 липня. Про це він заявив у коментарі виданню Irish Times.
«Вони розуміють, що Україна готується до контрнаступу на півдні, і вони (Росія – ред.) хочуть створити враження, ніби це Україна не хоче вести переговори», – сказав Ніколенко.
Водночас, зазначив він, Київ не спостерігає реальної готовності Кремля до переговорів.
«Це робиться, аби виграти більше часу, аби інсценувати фейкові референдуми (на окупованих територіях – ред.) та поглинути ці території. Ми не бачимо жодної готовності з їхнього боку вести переговори. Вони досі обстрілюють українські міста», – додав речник МЗС.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив 24 липня, що Москва готова до переговорів із Києвом «щодо ширшого кола питань». Про це він сказав на наступний день після того, як Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».
Отримали «квитки на концерт Кобзона» – ГУР повідомляє про підрив авто окупантів в Херсоні
У Головному управлінні розвідки Міноборони повідомляють про підрив автівки російських окупантів у Херсоні.
«Цього разу «квиток» отримав екіпаж автомобіля так званої поліції російської окупаційної адміністрації. Його вручення відбулося у Херсоні на перетині вулиці Репіна та проспекту Адмірала Сенявіна за допомогою радіокерованого фугасу, в результаті чого один поліцейський «відбув на концерт», а другий дещо «затримається» у медичному закладі», – йдеться у повідомленні, опублікованому в телеграмі.
Перевірити цю інформацію з інших джерел наразі неможливо.
Це вже не перший подібний інцидент з окупантами, зокрема у червні у Херсоні стався вибух поруч з автомобілем Євгена Соболєва, призначеного російською окупаційною владою «керівником» «Управління служби виконання покарань». Також був вибух біля будівлі МВС у Мелітополі.
Російські війська почали штурм Херсону 1 березня. Відтоді місто перебуває під російською окупацією.
Командувач ВМС обговорив з своїм колегою в НАТО безпеку експорту українського зерна
Командувач Військово-Морських сил ЗС України, віце-адмірал Олексій Неїжпапа обговорив з командувачем Морського командування НАТО віце-адміралом Кітом Блаунтом безпеку експорту українського зерна.
Як повідомляє у фейсбуці пресслужба ВМС, сторони обговорили експорт зерна з українських портів, зокрема порушення Росією 23 липня «Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів».
«Сторони приділили велику увагу забезпеченню мінної безпеки та створенню безпечних шляхів по яким мають рухатись судна, які перевозитимуть українське зерно та продукти харчування. Все це має допомогти запобіганню світовій продовольчій кризі», – йдеться у повідомленні.
Раніше сьогодні у ВМС ЗСУ повідомили про відновлення роботи в портах «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний». Вихід і захід суден до морських портів здійснюватиметься шляхом формування каравану, який супроводжуватиме корабель лідирування. Але цьому передує робота фахівців з визначення безпечних шляхів для руху суден, які перевозитимуть українське зерно.
22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію.
Наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр». Українська сторона повідомляла, що дві ракети були збиті силами протиповітряної оборони, дві – влучили в об’єкти інфраструктури порту. Повідомлялося про пожежу на насосній станції порту.
У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.
Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.
Der Spiegel: Берлін схвалив продаж Україні 100 самохідних гаубиць
Уряд Німеччини схвалив продаж Україні 100 самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000. За даними видання Der Spiegel, сума угоди становить 1,7 млрд євро.
Як повідомили в компанії Krauss-Maffei Wegmann, виробництво озброєння має розпочатися негайно, проте поки що невідомо, коли перші гаубиці надійдуть до України. Очікується, що виробництво всіх гаубиць триватиме кілька років.
Раніше стало відомо про те, що Німеччина передала Україні три реактивні системи залпового вогню MARS-II і ще три самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000. Німеччина також готує до відправки в Україну системи протиповітряної оборони IRIS-T.
У червні Україна отримала перші гаубиці Panzerhaubitze 2000. Це перше озброєння, яке надав Берлін Україні.
Panzerhaubitze 2000 вважаються одними із найсучасніших самохідних артилерійських установок у світі, вони здатні потрапляти в цілі на відстані до 40 кілометрів і стріляти зі швидкістю до 10 снарядів за хвилину.
На Херсонському напрямку почався «дуже потужний» рух військ РФ – Данілов
На Херсонському напрямку почався «дуже потужний» рух військ РФ, повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов.
«Щодо термінів – я обережний. Це – війна, на якій багато різних подій. Зараз ворог стягує максимальну кількість… (сил - ред.). Саме на Херсонському напрямку почався дуже потужний рух їхніх військ. Вони стягують додаткові сили», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
«Точно знаю, що наші війська будуть робити все від них залежне для того, щоб в ті терміни, які ставить президент, впоратися. Але в будь-якому випадку перемога буде за нами. Тижнем раніше чи пізніше – це військова справа», – розповів секретар РНБО, відповідаючи на запитання щодо термінів контрнаступу на півдні України.
За словами Данілова, Україна зараз отримує від західних партнерів те озброєння, яке було потрібне ще в березні-квітні.
«Те, що ми зараз отримуємо, – величезна допомога», – додав він.
Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має повернути захоплені Росією території впродовж наступних 3-6 тижнів.
Останнім часом Україна завдає ударів по живій силі, техніці противника. Також були пошкоджені кілька мостів, зокрема Антонівський міст в Херсоні. Після цього рух мостом закрили.
Антонівський міст – єдиний у Херсоні через річку Дніпро, в тому числі для транспортування військами РФ своєї техніки і боєприпасів.
У британській розвідці раніше заявляли, що будь-яка спроба росіян побудувати тимчасову переправу через Дніпро «буде операцією з дуже високим ризиком», а якщо переправи через Дніпро не буде – «російські війська в окупованому Херсоні будуть відрізаними, і це стане значним військово-політичним ударом для Росії».
ЗСУ відбили низку штурмів на Донеччині і знешкодили розвідувальну групу на Харківщині – Генштаб
Українські військові відбили низку штурмів на Краматорському та Бахмутському напрямку, повідомляє у вечірньому зведенні Генштаб Збройних сил України.
За даними штабу, на Краматорському напрямку противник здійснив артилерійські обстріли біля Кривої Луки, Спірного, Григорівки, Виїмки, Сіверська та Дронівки. Завдав авіаційного удару неподалік Серебрянки. Вів штурмові дії у напрямку Білогорівка – Верхньокам’янське, зазнав втрат та відійшов.
На Бахмутському напрямку російські війська обстріляли з артилерії райони Бахмута, Соледара, Яковлівки, Федорівки, Бахмутського, Покровського, Вершини, Зайцевого, Сухої Балки та Веселого.
«Ворожі штурми у населеному пункті Берестове та на напрямках Володимирівка – Соледар і Роти – Семигір’я українські воїни успішно відбили. Ворог з втратами відійшов», – повідомляють в штабі.
У Генштабі додають, що на Слов’янському напрямку війська РФ задіяли артилерію для обстрілів поблизу Адамівки, Пашкового, Долини, Грушувахи, Шевелівки, Вірнопілля, Краснопілля, Мазанівки, Нової Дмитрівки та Бражківки, а біля населеного пункту Пасіка російська розвідувальної групи намагалася викрити позиції українських військ – групу знешкодили.
На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник активних наступальних дій не вів.
Натомість на Слобожанському напрямку війська РФ ведуть бойові дії з метою утримання зайнятих рубежів та недопущення просування українських підрозділів. Противник здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Харків, Рубіжне, Чугуїв, Цупівка, Борщова, Зрубанка, Іванівка, Руська Лозова, Коробочкине, Базаліївка, Питомник.