Війська РФ збили свій вертоліт вартістю 16 мільйонів доларів – Генштаб ЗСУ
Російські військові 26 липня на Херсонщині збили свій вертоліт Ка-52, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Вартість такого гелікоптера перевищує 16 мільйонів доларів.
«Минулої доби три російських Ка-52 на Херсонщині мали намір атакувати наші підрозділи, але завдали удару по своїх. Повертаючись, вертольоти окупантів потрапили під «дружній» вогонь переляканих розрахунків протиповітряної оборони російських військ. Російська ППО ніколи не відрізнялась точністю, тому загарбники збили всього один свій ударний Ка-52 з трьох», – заявили у Генштабі.
Станом на ранок 26 липня серед російських втрат, за повідомленням Генштабу ЗСУ, було 189 гелікоптерів – це дані від початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє.
Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.
Українські військові звільнили Андріївку на Херсонщині – ОК «Південь»
Українські військові звільнили Андріївку в Херсонській області, повідомило у ніч на 27 липня оперативне командування «Південь». За кілька днів до цього було звільнене Лозове.
«Нашою авіацією завдано чотири удари по ворогу із застосуванням літаків штурмової авіації, бомбардувальників і гелікоптерів. Уражено чотири опорних пункти ворога в районі Андріївки, Білогірки і Благодатного. Таким чином, Андріївку звільнено і остаточно зачищено від російських окупаційних військ. Як і Лозове, де наші війська кількома днями раніше надійно закріпили свої позиції», – йдеться в повідомленні.
18 липня президент Володимир Зеленський заявляв, що від 24 лютого українським силам вдалося звільнити 1028 міст і селищ, ще 2621 – перебувають під російською окупацією.
Кремль зберігатиме мінімальне постачання газу до ЄС на час війни з Україною – Bloomberg
Кремль зберігатиме постачання газу до Європи на мінімальному рівні, доки триває війна Росії проти України, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з позицією російського керівництва.
За словами співрозмовників агентства, технічні проблеми, якими Росія пояснює зниження постачання, є лише приводом. Насправді Кремль використовує газ, щоб натиснути на лідерів європейських країн і змусити їх переглянути санкції, а також підхід до підтримки Києва. Якщо постачання не повернуться до колишніх обсягів до зими, на Європу чекає серйозна нестача палива, зазначає Bloomberg.
За словами одного з джерел, російський «Газпром» вже проаналізував фінансові наслідки скорочення поставок для наступного року і вирішив скоротити збитки за рахунок цін, що зростають. Росія задля досягнення своїх геополітичних цілей готова тримати постачання на низькому рівні й надалі, незважаючи на втрату доходу, наголошує Bloomberg.
26 липня країни Євросоюзу погодили план, за яким споживання газу наступної зими скоротиться на 15 відсотків.
У червні «Газпром» скоротив постачання до Німеччини для європейського ринку газопроводом «Північний потік-1» до 40 відсотків – до 67 мільйонів кубометрів на добу. Причиною назвали відсутність турбіни для компресорної станції, яку компанія Siemens забрала на ремонт і не повернула вчасно через санкції.
Із 27 липня «Газпром» зупиняє роботу ще однієї турбіни «Північного потоку-1», скорочуючи обсяг прокачування до 20% від планової потужності. Таким чином, добова продуктивність газопроводу становитиме не більше ніж 33 мільйони кубометрів газу на добу. За заявою російської корпорації, газотурбінному двигуну на компресорній станції «Портова» потрібний плановий капітальний ремонт і техобслуговування.
Уряд Німеччини неодноразово заявляв, що вважає причину зниження поставок до Європи не технічною, а політичною, і звинувачував Росію у веденні «газової війни» проти країн ЄС. Москва звинувачення відкидає.
Росія: у Держдумі пропонують визнати Україну «терористичною державою»
До Державної думи Росії внесли законопроєкт про визнання України «терористичною державою», – про це заявив 26 липня голова фракції «Справедлива Росія – За правду» Сергій Миронов. За його словами, саме ця фракція розробила документ, передає російська служба Радіо Свобода.
Російське державне агентство «РИА Новости» заявляє із посиланням на текст документу, що йдеться також про порядок визнання інших іноземних держав «терористичними» або державами-«спонсорами тероризму».
«Спонсорами» пропонують визнавати країни, які постачають у «терористичні» держави продукцію військового призначення. За складання переліку таких держав має відповідати уряд РФ.
Підставами для визнання держави «терористичним» вважатимуться «доведена відповідальність за організацію вибухів, підпалів або інших дій, що лякають населення і створюють небезпеку загибелі людини»; «організацію незаконного збройного формування та злочинної спільноти», «Заклики до відчуження частини території або порушення територіальної цілісності РФ».
Визнання країни «терористичною», згідно з документом, тягне за собою розрив усіх дипломатичних відносин та конфіскацію майна, що належить її громадянам.
З початку озброєного вторгнення російських військ на територію України президент Володимир Зеленський неодноразово закликав західні країни, зокрема США, визнати Росію терористичною державою. В Україні за новим законодавством дозволено конфіскувати майно російських громадян, які підтримують повномасштабну агресію Росії, під час воєнного стану в країні.
Білий дім очікує, що розмова Байдена та Сі Цзіньпіна стосуватиметься Тайваню та України
Президент Сполучених Штатів Джо Байден очікує на телефонну розмову з лідером Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном, повідомив журналістам речник Білого Дому з національної безпеки Джон Кірбі.
За його словами, на порядку денному розмови, ймовірно, будуть напруга навколо Тайваню та повномасштабне вторгнення Росії до України.
Відповідаючи на запитання, чи відбудеться дзвінок цього тижня, Байден відповів журналістам: «Такі мої очікування, але я повідомлю вам, коли це буде організовано».
Це буде п’ята розмова між двома лідерами, і вона відбудеться напередодні можливого візиту спікерки Палати представників Ненсі Пелосі (демократка від Каліфорнії) до демократично керованого Тайваню, який Пекін вважає своєю територією.
Пекін розкритикував можливу поїздку Пелосі, попередивши Сполучені Штати, що вони «несуть всю відповідальність за всі серйозні наслідки», якщо очільника Палати представників поїде на Тайвань.
Пелосі наразі не підтвердила візит, але сказала журналістам минулого тижня, що для США «важливо продемонструвати підтримку Тайваню».
Кірбі зазначив, що «войовничість» у риториці Пекіна щодо потенційної поїздки лише посилює напругу.
Китай входить до числа країн, які ухилилися від запровадження санкцій у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
Раніше цього місяця держсекретар США Ентоні Блінкен сказав своєму китайському колезі, що він не погоджується з заявами Пекіну про нібито нейтралітет у конфлікті, і висловив стурбованість Вашингтону «тим, що Китай зайняв сторону Росії».
США «рухаються так швидко, як можуть» у наданні Україні військової допомоги – Остін
Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін обговорив із головою Міноборони України Олексієм Резніковим результати останньої зустрічі у форматі «Рамштайн», повідомляє його пресслужба 26 липня.
«Секретар Остін запевнив міністра Резнікова, що Сполучені Штати рухаються так швидко, як це можливо, аби доставити обладнання до України. Міністр Резніков також повідомив останні новини щодо ситуації на місці. Двоє лідерів погодилися залишатися в тісній координації», – повідомляє речник Пентагону Тодд Брессіл.
За повідомленням, розмова стосувалася, зокрема, останніх зобов’язань США щодо надання реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Олексій Резніков також прокоментував розмову з Остіном.
«Ми підтвердили, що зобов’язання, взяті на себе сторонами, посилять спроможності української армії та зроблять нас ближчими до нашої спільної мети – перемоги України» – написав він у своєму твітері.
Міністр оборони України Олексій Резніков 20 липня розповів про підсумки зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». За його словами, учасники взяли на себе нові зобов’язання щодо військової допомоги Україні.
Фонд «Повернись живим» повідомив про купівлю «Байрактара» за 16,5 мільйонів доларів
Благодійний волонтерський фонд «Повернись живим» 26 липня повідомив про «наймасштабніший проєкт» у своїй діяльності.
«З вашою допомогою ми придбали безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2, загальною вартістю 16 502 450 доларів США», – йдеться в заяві.
Як уточнюють волонтери, йдеться не лише про безпілотний літальний апарат, а про комплекс, до якого входять:
- система повітряного зв’язку
- мобільний комплекс наземного управління
- наземний термінал передачі даних
- система розпізнавання «свій-чужий»
- три ударних безпілотники
- декілька десятків корегованих авіаційних боєприпасів
- та інше необхідне наземне обладнання і запасні частини
Фонд зазначає, що отримав дозвіл на імпорт товарів військового призначення у березні цього року.
У Польщі 24 липня зібрали 22,7 мільйона злотих на безпілотник Bayraktar для України. У квітні в Литві ініціювали кампанію зі збору коштів на придбання безпілотника для України. Тоді за три дні вдалося зібрати 5 мільйонів євро на дрон «Байрактар». Але керівництво компанії-виробника заявило, що настільки зворушене кампанією, що вирішило подарувати безпілотник.
Також у червні в Україні Фонд Сергія Притули оголосив збір коштів на три безпілотники «Байрактар». Але фонд Притули зібрав 600 млн – цих коштів достатньо для купівлі чотирьох безпілотників. Компанія BAYKAR заявила, що також надасть безкоштовно Україні три безпілотники.
Зеленський: на «ціновий терор Росії проти Європи» потрібно відповідати санкціями
Президент України Володимир Зеленський заявляє, що на «ціновий терор Росії проти Європи» потрібно відповідати санкціями.
«Сьогоднішнє повідомлення про чергове спровоковане зростання газових цін на європейській біржі вище 2000 доларів за тисячу кубів – це вже достатній привід, щоб розширити санкції проти Росії. Для всіх зрозуміло, що це свідомий ціновий терор Росії проти Європи», – сказав він під час вечірнього звернення.
За його словами, Москва робить все, що ця зима для європейських країн стала «найбільш жорсткою».
«На терор потрібно відповідати, відповідати санкціями», – наголосив Зеленський.
26 липня вартість газу в Європі перевищила 2000 доларів за тисячу кубометрів вперше з 8 березня.
Напередодні російський «Газпром» оголосив, що з 27 липня зупинить роботу ще однієї турбіни газопроводу «Північний потік-1», скоротивши таким чином обсяг прокачування до 20% від планової потужності.
Президент Росії Володимир Путін раніше заявляв, що продовження санкцій може призвести до катастрофічного зростання цін на енергоносії для споживачів у всьому світі.
Минулого тижня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн звинуватила Росію у використанні енергії як зброї, попередивши, що Європа повинна підготуватися до можливого повного припинення поставок російського газу. Минулого року 40 відсотків загального імпорту газу в ЄС припадало на Росію.
Через обстріли Сумщини протягом дня постраждала жінка – голова ОВА
Російські війська за день 26 липня обстріляли три громади Сумської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
За його даними, увечері мінометних обстрілів зазнали Есманьська і Краснопільська громади, останню російські війська також обстрілювали з «Градів».
Опівдні був зафіксований мінометний обстріл села Середино-Будської громади.
«О 17 вечора почався мінометний вогонь, 14 прильотів. Внаслідок цього обстрілу пошкоджені вікна в будинках, паркани, лінія електропередач та трансформатор. А також розбиті будівлі однієї з баз відпочинку. Поранена 65-ти річна жінка – сторож бази», – заявив Живицький.
У Держприкордонслужбі 18 липня повідомили про збільшення обстрілів Сумщини із боку російських військ.
При цьому в коментарі Радіо Свобода керівництво області заявило, що все ж на кордоні вздовж Сумської області не спостерігається достатньої кількості російських військ для проведення повторного вторгнення.
У Держдепартаменті США здивовані заявою Росії про намір вийти з проєкту МКС
У Державному департаменті США здивовані заявою Росії про те, що вона планує вийти з проєкту Міжнародної космічної станції, і назвали це «неприємним розвитком подій».
«Ця публічна заява застала нас зненацька, – сказав речник Держдепартаменту Нед Прайс, якого цитує агенція Reuters
«Це неприємний розвиток подій, враховуючи важливу наукову роботу, яка виконується на МКС, цінну професійну співпрацю, яку наші космічні агентства мали протягом багатьох років, і особливо в світлі нашої оновленої угоди про співпрацю в космічних польотах», – додав він.
26 липня стало відомо, що Росія вирішила вийти з проєкту Міжнародної космічної станції до 2024 року, щоб зосередитися на створенні власного проєкту в космосі в період загострення напруженості між Кремлем і Заходом через повномасштабне вторгнення Москви в Україну.
Зараз Росія не має жодного елемента майбутньої станції.
ЄС не піддасться на «газовий шантаж» Росії – голова МЗС Німеччини
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявляє, що Європейський Союз не піддасться на «шантаж» Москви після того, як російський «Газпром» оголосив про чергове значне скорочення постачання газу через «Північний потік-1», який з’єднує Росію та Німеччину. Про це вона сказала в інтерв’ю Раді Свобода 26 липня.
За словами Бербок, Німеччина та ЄС сприймають тактику Росії як чергову спробу розділити блок – яка буде невдалою, оскільки Європа об’єднана, як ніколи раніше, і розуміє, необхідність припинити свою залежність від російської енергетики.
«Ми хочемо отримати 100-відсоткову незалежність… від викопної енергії від Росії якомога швидше», – сказала вона.
Заява Бербок лунає на наступний день після того, як російський державний енергетичний гігант заявив, що з 27 липня скоротить постачання через «Північний потік-1» до Німеччини до однієї п’ятої потужності.
За словами голови німецького МЗС, якщо Росія повністю перекриє «Північний потік-1», «немає жодних сумнівів», що Німеччина продовжить свою політику санкцій проти Москви.
Бербок також згадала постачання Німеччиною високопотужної зброї в Україну, зазначивши, що в Берліні не бракує політичної волі для її доставки. Вона сказала, що Німеччина спочатку була в поганому становищі для постачання сучасної зброї в Україну, тому що вона «впоралася гірше, ніж ви можете собі уявити», із підтримкою своїх військових запасів у актуальному стані в мирний час.
За її словами, критика на адресу Німеччини через повільне надання військової підтримки зачепила її за живе.
«Ось чому ми намагаємося стати краще», – пояснила Бербок.
Зараз Німеччина постачає артилерію, включно з гаубицями, і допомогла у підготовці українських сил. Міністерка додала, що Німеччина сподівається поставити систему протиповітряної оборони до початку вересня.
Минулого тижня «Газпром» відновив подачу газу «Північним потоком – 1» після 10-денної перерви на технічне обслуговування, але лише на 40% від пропускної здатності газопроводу. Росія заявила, що була змушена зменшити обсяг через затримку повернення турбіни, яка обслуговувалася в Канаді.
Німеччина заявила, що скорочення не пов’язані з технічними проблемами, а є покаранням за те, що ЄС запровадив жорсткі санкції проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
Президент Росії Володимир Путін попередив, що продовження санкцій може призвести до катастрофічного зростання цін на енергоносії для споживачів у всьому світі.
Минулого тижня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн звинуватила Росію у використанні енергії як зброї, попередивши, що Європа повинна підготуватися до можливого повного припинення поставок російського газу. Минулого року 40 відсотків загального імпорту газу в ЄС припадало на Росію.
Дніпропетровщина: війська РФ сьогодні кілька разів атакували Криворізький район – Лукашук
Російські війська протягом дня кілька разів атакували Криворізький район, повідомляє голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.
«З «Ураганів» вдарили по Новосеменівці, що в Апостолівській громаді, там пошкоджено лінію електропередач. Жертв, руйнувань немає. Зі ствольної артилерії обстріляли територію Великої Костромки. Також пошкоджено електромережі і сталася пожежа – зайнялася суха трава на площі 2 га», – написав він у телеграмі.
За його даними, також був «приліт» в межах населеного пункту Кошове в Широківській громаді. Без руйнувань і без постраждалих.
Російські військові регулярно обстрілюють Синельниківський, Нікопольський і Криворізький райони.
ЄС розгляне подвоєння закупівель електроенергії з України – єврокомісарка
Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії обговорить подвоєння закупівель електроенергії зі спільної з Україною мережі – про це повідомила 26 липня європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон.
За словами Сімсон, підтримка ЄС у енергетичному секторі фокусується на тому, щоб електрична та газова мережі України лишалися в робочому стані. Те, що вони продовжують працювати, вона назвала «показником надзвичайної рішучості та відданості тих, хто працює в українському енергетичному секторі».
Вона вказала на те, що Україна, як і Молдова, синхронізувала роботу своєї мережі з європейської в березні.
«Перші транскордонні комерційні обміни електроенергією почалися наприкінці червня з Румунією, потім, у липні – зі Словаччиною. Потужність закупівлі наразі обмежена до 100 мегаватт, проте Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії зустрінеться цього тижня, аби розглянути подвоєння цих обсягів», – заявила вона.
Єврокомісарка зазначила, що розширення торгівлі електроенергією дозволить Україні отримати прибутки, які частково компенсують збитки від війни, а Євросоюзу – отримати доступну електрику у час, коли ціни на енергоносії «винятково» високі.
«Ми знижуємо своє споживання газу, наскільки це можливо, аби покласти край нашій залежності від Росії. Коли йдеться про газ, ми дуже тісно працюємо перед прийдешньою зимою, аби покращити безпеку поставок та готовність до будь-яких зривів», – сказала Сімсон.
Оператор української електричної мережі «Укренерго» 16 березня завершив синхронізацію з енергомережею континентальної Євроми ENTSO-E.
Путін шукає співпраці з виробником «Байрактарів» – ЗМІ
Президент Росії Володимир Путін шукає співробітництва з турецькою компанією Baykar, яка виробляє відомі безпілотники «Байрактар». Про це президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив на з'їзді Партії справедливості та розвитку, передає CNN Turk.
«Путін сказав мені, що хоче працювати з компанією Baykar. Він запропонував створити завод у Росії, як це зробили в Об'єднаних Арабських Еміратах», – сказав Ердоган.
5 серпня президент Туреччини планує зустрітися із російським президентом у Сочі. ЗМІ припускають, що сторони можуть обговорювати співпрацю щодо безпілотників.
Раніше гендиректор Baykar Халук Байрактар заявив в інтерв'ю CNN, що компанія не збирається продавати дрони Росії.
Дрони турецького виробництва перебувають на озброєнні української армії з 2021 року. Після початку повномасштабного вторгнення ЗСУ завдавали знищували техніку та живу силу противника з допомогою «Байрактарів», а поставки турецьких безпілотників стали викликати невдоволення Москви. У результаті Туреччина засекретила продаж «Байракторів» Києву.
Співвласник та технічний директор Baykar – Сельчук Байрактар – є зятем Ердогана.
«Нафтогаз України» заявляє про дефолт за єврооблігаціями
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» 26 липня повідомила про дефолт за виплатами єврооблігацій. Як стверджують у компанії, це сталося після того, як уряд не погодив виплати.
За повідомленням, Кабінет міністрів 21 липня ухвалив розпорядження, яким нібито заборонив вчиняти будь-які дії щодо єврооблігацій без окремого погодження з урядом. Відтак компанія звернулася до Кабміну за погодженням для здійснення виплат.
«Національна компанія вказала на наявність на її рахунках коштів, достатніх для виплат за єврооблігаціями, а також описала ризики й негативні наслідки для Нафтогазу та країни у випадку «жорсткого дефолту» за єврооблігаціями компанії. У свою чергу КМУ не надав посадовим особам Нафтогазу дозволу виконати зобов’язання перед держателями євроблігацій щодо здійснення необхідних платежів для сплати основної суми і відсотків (щодо випуску 2022) та відсотків (щодо випуску 2024 року)», – заявляє «Нафтогаз».
Компанія вказує на те, що невиконання зобов’язань за єврооблігаціями практично позбавило її доступу до міжнародного ринку капіталу, а уряд «фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023».
Кабінет міністрів наразу не коментував цю заяву публічно.
У Росії анонсують «стратегічні навчання» за участі військових інших країн
У Росії анонсують стратегічні командно-штабні навчання «Схід-2022», які проводитимуть з 30 серпня до 5 вересня.
Як повідомляє російська агенція «Интерфакс» з посиланням на Міноборони РФ, окрім військ Східного військового округу, до цих маневрів залучать частину сил Повітряно-десантних військ, Дальньої авіації та Військово-транспортної авіації, а також військові контингенти інших держав.
Навчання планують проводити на полігонах на Далекому Сході Росії.
У лютому військові навчанні РФ і Білорусі закінчилися повномасштабним військовим вторгненням в Україну.
Зеленський отримав премію Вінстона Черчилля
Президент України Володимир Зеленський відзначений премією Вінстона Черчилля за лідерство Міжнародного товариства Вінстона Черчилля.
Як повідомляє Офіс президента, Зеленський взяв участь у церемонії нагородження у форматі відеоконференції.
Голова Міжнародного товариства Лоуренс Геллер під час включення відзначив, що в наші дні відбуваються події та явища, яких не було з часів Вінстона Черчилля 80 років тому.
«Демократія у Європі зараз перебуває під загрозою тиранії, і цю загрозу зупиняє лідерство та героїзм. Як і Вінстон Черчилль, президент Зеленський показує, що тиранія не повинна досягти успіху, що люди повинні мати право самостійно обирати свій шлях і своє життя», – сказав Геллер.
Своєю чергою, Зеленський зазначив, що ця премія уособлює не лише його зусилля, а й героїзм десятків тисяч українців, які відзначилися в боях з російським агресором.
«Ця нагорода була б неможливою, якби весь український народ не «Демократії світу здатні зупинити будь-яку тиранію. Ми здатні зупинити будь-яке зло, яке загрожує нашій свободі. Тільки спільного лідерства всього вільного світу може вистачити для цього. І має вистачити й терпіння. Терпіння на шляху до перемоги. Ніхто не знає сьогодні, скільки часу й зусиль знадобиться, щоб дійти до неї. Однак перемога варта того, щоб дійти. І стане нашою спільною з вами історією. Такою ж видатною, що нас із вами цитуватимуть згодом так само, як ми зараз цитуємо сера Черчилля», – наголосив він.
Україна пропонує власникам цінних паперів «Укравтодору» та «Укренерго» відстрочити виплати мінімум на 2 роки, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Уряд прийняв документи, якими пропонує власникам облігацій «Укравтодору» на суму $700 млн відстрочити погашення відсотків за ними до кінця 2024 року. Також запропоновано власникам цінних паперів «Укренерго» на суму $825 млн відстрочити виплати на 2 роки», – написав він у телеграмі.
Прем'єр сподівається, що кредитори підтримають звернення України.
«В умовах нинішніх безпрецедентних викликів така політика буде стосуватися всіх наших зобов’язань», – сказав він.
За словами Шмигаля, Україна відверто розмовляє з усіма своїми кредиторами щодо відстрочення виплат за боргами, зокрема щодо боргів державних компаній.
20 липня міжнародні партнери України у G7 і члени Паризького клубу кредиторів оголосили про відстрочення платежів з обслуговування боргу для України.
На Миколаївщині військові збили російський дрон-камікадзе – Повітряні сили ЗСУ
Українські військові збили російський ударний безпілотний літальний апарат «Ланцет», який намагався атакувати радіолокаційну станцію в Миколаївській області, повідомляє у фейсбуці командування Повітряних сил ЗСУ.
«Максимальна швидкість дрона-камікадзе становить 110 км/год під час горизонтального польоту та 300 км/год під час атаки цілі. Дальність дії – 40 км», – йдеться в повідомленні.
Безпілотник збили військовослужбовці повітряного командування «Південь».
За даними Генштабу ЗСУ, Росія у війні проти України вже втратила 722 БПЛА оперативно-тактичного рівня. Москва про свої втрати не повідомляє.
Генштаб: на Бахмутському напрямку біля Покровського тривають бої
На Бахмутському напрямку тривають бої зі штурмовою групою військ РФ біля Покровського, а спроби штурмів біля Берестового, Соледара та Семигір’я українські захисники успішно відбили, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, також на цьому напрямку противник обстріляв військову та цивільну інфраструктуру в районах Берестового, Соледара, Покровського, Веселої Долини, Вершини, Кодеми, Майорська і Торецька. Завдав авіаційних ударів безпосередньо по населених пунктах Покровське та Новолуганське.
На Слов’янському напрямку війська РФ обстріляли із ствольної, реактивної артилерії та танків райони Норцівки, Долини, Грушувахи, Краснопілля, Мазанівки та інших населених пунктів. Намагалися просунутися неподалік Богородичного – успіху не мали, відійшли.
На Краматорському напрямку зафіксовано артилерійські обстріли поблизу Райгородка, Закітного, Серебрянки, Верхньокам’янського, Виїмки, Переїзного та Білогорівки.
«Ворог завдав авіаудару біля Григорівки.Безуспішно намагався розвідати позиції Сил оборони в районі Верхньокам’янського. Спробу окупантів покращити тактичне положення в районі Івано-Дар’ївки українські воїни успішно відбили та змусили ворога тікати», – йдеться у повідомленні.
На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій противник не вів.
На Харківському напрямку, як повідомляють у Генштабі, війська РФ із ствольної та реактивної артилерії обстрілювали райони Борщоваої Соснівки, Петрівки, Рубіжного, Мосьпанового, Чугуєва, Світличного та Слатиного. Завдали авіаударів біля Залимана, Мосьпанового та Явірського. Крім того, російська розвідувальна група намагалася розкрити побудову оборони українських військ біля населеного пункту Чепіль – російських військових знешкодили.