Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Кадиров звинуватив учасників форуму нацменшин РФ «у спробі розвалу» Росії

Голова Чечні Рамзан Кадиров виступив із погрозами на адресу учасників форуму «Вільні народи Росії», що відбувся у Празі, назвавши його організаторів «псевдолібералами» і звинувативши у спробі розвалу Росії. Учасники форуму обговорювали можливий територіальний устрій після закінчення правління президента Росії Володимира Путіна, який, за їхньою версією, передбачає незалежність невизнаної Ічкерії.

Організатори форуму представили нову карту країни, поділену на 34 держави – які, за їхніми словами, мають створити «Співдружність держав вільної Росії». На цій карті є незалежна Кубань, «Кавказька Конфедерація» з центром у Владикавказі, «Республіка Черкесія», «Донська Республіка», незалежні Калмикія і Дагестан, а також Ічкерія – так на карті поділений Північний Кавказ.

Кадиров звинуватив учасників і організаторів форуму – серед яких представники деяких корінних народів Росії, громадянські активісти та опозиційні політики в еміграції – у тому, що ті «вивалювали ненависть до Росії».

Пославшись на слова президента РФ Путіна, він додав: «ми всерйоз ще нічого не розпочинали». Цю фразу Путін сказав на зустрічі з депутатами Держдуми Росії, говорячи про цілі «спецоперації» в Україні (так російська пропаганда називає повномасштабну війну).

Як заявляли організатори, мета форуму, що пройшов у Празі, – «реконструкція і структурна трансформація Росії, повномасштабна реалізація громадянських прав і свобод, соціальний благополуччя народів». На перших зборах форуму, які відбулися у травні у Варшаві, його учасники обговорили також варіанти якнайшвидшого завершення війни проти України і формування в Росії перехідного уряду, який «змістить диктатуру в країні».

В останні тижні прихильники незалежності невизнаної Ічкерії дедалі частіше почали заявляти про поновлення опору. Зокрема, у червні представники чеченської діаспори заявили про з’їзд співвітчизників у Страсбурзі, де провели пресконференцію про наслідки Другої чеченської війни. Напередодні невідомі оголосили джихад голові Чечні Рамзану Кадирову, а активісти невизнаної республіки повідомили про формування підпілля у самій Чечні. Обговорення цього питання розпочалося і на міжнародному рівні – зокрема, в український парламент внесли на розгляд проєкт ухвали про визнання незалежності Ічкерії.

З боку російської влади цю ініціативу прокоментував лише Рамзан Кадиров – він назвав цю новину «сміховинною» і заявив, що Ічкерія «була проєктом Заходу» і перестала існувати в 2009 році. У Росії обговорення відділення народів і республік розцінюється як кримінальний злочин за статтею про порушення територіальної цілісності країни – максимальне покарання за нею становить до п’яти років позбавлення волі.

«Військові РФ відчувають неспокій». Керівництво «Енергоатому» – про наближення звільнення Енергодару та ЗАЕС

Чи вистачить Україні власної електрики цієї зими? Чи готується звільнення Енергодару та Запорізької АЕС від російських окупаційних сил? Звідки обстрілюють Нікополь? Та чи краде Росія українську електроенергію? Президент національної енергогенерувальної компанії «Енергоатом» Петро Котін відповів на запитання проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

В’язні з російської колонії, завербовані ПВК «Вагнера», загинули у війні РФ в Україні – ЗМІ

Щонайменше троє засуджених із петербурзької виправної колонії-7 «Яблунівка» загинули у війні Росії в Україні, ще двоє поранені та перебувають в одній із лікарень окупованого Луганська, пишуть «Важные истории» з посиланням на джерела, які спілкуються із родичами засуджених.

За повідомленням, раніше ці ув’язнені були завербовані ПВК «Вагнера».

Видання повідомляє, що в медичних документах зазначені не справжні імена завербованих ув’язнених, а псевдоніми – прізвиська чи позивні.

«Якщо поранені лежать у лікарні не під реальними іменами, мабуть, і загиблих ховатимуть теж під прізвиськом. Постає питання, як зможуть отримати гроші родичі загиблого. Тому що якщо спорідненість з Іваном Івановим довести можна, то як доводити спорідненість з якимось «Кульбабою»? Швидше за все, грошей за смерть людини родичі не побачать», – пояснив адвокат Леонід Крикун.

На початку липня «Важные истории» повідомили, що ПВК «Вагнера» почала вербувати засуджених у петербурзьких колоніях. За даними видання, у ніч на 6 липня близько 40 ув’язнених з ВК-7 «Яблунівка» етапували до Ростовської області Росії для подальшого перекидання на територію України як добровольців. Ще 11 засуджених, стверджувало видання, було завербовано у ВК-6 «Обухово». За повідомленням, за пів року служби ув’язненим обіцяли амністію і зарплату у 200 тисяч рублів.

У Громадській наглядовій комісії російського Санкт-Петербурга заперечили мобілізацію ув’язнених місцевих колоній для поїздки в Україну і назвали матеріал ЗМІ «фантазією».

Україна повернула тіла 25 загиблих військових – Мінреінтеграції

Україна у рамках чергової операції з передачі тіл загиблих військовослужбовців повернула тіла 25 своїх захисників, повідомило 26 липня Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Відбулася чергова операція з передачі тіл загиблих військових. Україна повернула тіла ще 25 своїх захисників. Операція проводилася за співпраці Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, Олега Котенка та інших силових структур України. Процес повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції», – йдеться в повідомленні.

Минулого тижня Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про повернення Україною тіл 45 захисників. Перед цим, 12 липня, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомило, що Україна повернула тіла 30 загиблих військових, а наприкінці червня – 46 тіл, зокрема 21 захисника «Азовсталі».

За даними Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олега Котенка, станом на 11 липня понад сім тисяч українських військових вважалися зниклими безвісти.

Російські війська обстріляли Харків і Чугуїв із С-300 – поліція

Російські військові вранці 26 липня обстріляли Харків і Чугуїв із зенітно-ракетних комплексів С-300, повідомив начальник слідчого управління Головного управління поліції в Харківській області Сергій Болвінов.

«Наразі відомо про вді воронки в землі (у Харкові – ред.), обидві в районі станцій метро Спортивна та Захисників України, та про влучання уламків ракети у дах автоцентру, який загорівся. Ймовірно, це ракети С-300. Країна-терорист вже не приховує обстріли цивільних об’єктів нашого міста. Також, було обстріляно ракетами ЗРК С300 місто Чугуїв. Постраждало два будинки, пошкоджена газова труба», – написав він у фейсбуці.

За словами Болвінова, потерпілих внаслідок обстрілів немає, на місці працюють слідчі.

В обласній прокуратурі повідомили, що, за попередніми даними, ракети були запущені з російського Бєлгорода. За процесуального керівництва Слобідської окружної прокуратури Харкова розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Раніше про обстріл Харкова з боку російських сил повідомив міський голова Ігор Терехов.

Справа Наумова: Україна розглядає можливість звернутися до Сербії у справі колишнього топпосадовця СБУ

Українські правоохоронці розглядають можливість звернення до влади Сербії у справі за фактом можливої державної зради ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, якого затримали у Сербії 7 червня. Про це повідомив на запит Радіо Свобода Офіс генерального прокурора. Водночас, як стало відомо «Схемам», Наумову поки не повідомляли про підозру.

Наразі в Державному бюро розслідувань під наглядом Спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері Офісу генерального прокурора від 13 березня 2022 року розслідують кримінальне провадження за фактом можливої державної зради Наумова. За версією слідства, Наумов міг збирати та передавати російським спецслужбам дані, що становлять державну таємницю, зокрема, щодо систем безпеки зони відчуження ЧАЕС.

«Наразі компетентним органом України вирішується питання про звернення до уповноваженого органу Республіки Сербія із запитом про міжнародну правову допомогу у цьому кримінальному провадженні з метою отримання необхідної інформації та копій документів», – йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора.

Прокурори зазначають, що досудове розслідування триває, водночас поки про підозри у цій справі нікому не повідомляли.

Окремо Міністерство юстиції України повідомило Радіо Свобода що не займається питанням можливої екстрадиції Андрія Наумова, оскільки не отримувало необхідного для цього відповідного рішення суду.

Експосадовець Служби безпеки України публічно не реагував на звинувачення у державній зраді.

У Белграді перебіг справи не коментують. Міністерство юстиції Сербії, яке відповідає за екстрадицію іноземних громадян, з 4 липня не відреагувало на запитання Балканської служби Радіо Свобода щодо можливої екстрадиції Наумова. Від Міністерства закордонних справ Сербії, яке, серед іншого, займається комунікацією між державними органами Сербії та інших країн, відповіді також не було.

За даними Балканської служби Радіо Свобода, Андрій Наумов досі перебуває під вартою в Сербії.

Андрій Наумов – фігурант низки журналістських розслідувань про контрабандний імпорт і корупційні схеми на митниці. Він фігурував у розслідуванні журналістів «Схем» про набуття елітного майна, не співставного з офіційними доходами держслужбовця.

Раніше про виїзд Наумова за кордон напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну повідомляли «Схеми».

7 червня Наумов був затриманий на прикордонному переході з Північною Македонією на півдні Сербії за підозрою у відмиванні грошей. Його затримали разом з громадянином Німеччини Александром Акстом, який в Україні внесений до санкційних списків. У машині, якою вони їхали, виявили 600 тисяч євро, 125 тисяч доларів та принаймні два цінні смарагди. Адвокат Андрія Наумова Віктор Гостіляц (Viktor Gostiljac) повідомив Балканській службі Радіо Свобода, що його підзахисний заперечує провину у відмиванні грошей.

Андрій Наумов прийшов у СБУ невдовзі після того, як її очолив Іван Баканов у 2019 році. Згодом він очолив напрямок внутрішньої безпеки відомства, в результаті чого Управління ВБ змінило статус на «Головне управління», що дало тоді його керівнику нові повноваження і вплив у службі.

31 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що позбавив Наумова звання бригадного генерала.

Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 39 870 військових, повідомив 26 липня Генеральний штаб Збройних сил України.

Втрати РФ у масштабній війні проти України наближаються до 40 тисяч – Генштаб ЗСУ

Зокрема, за останню добу, за повідомленням, російські війська втратили 170 осіб, найбільше – на Бахмутському напрямку.

Крім того, за час повномасштабної війни Росія, за даними Генштабу ЗСУ, втратила:

  • 1737 танків
  • 3959 бойових броньованих машин
  • 880 артилерійських систем
  • 258 РСЗВ
  • 117 засобів ППО
  • 222 літаки
  • 189 гелікоптерів
  • 722 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 174 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2835 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн
  • 75 одиниць спеціальної техніки.

Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 20 липня заявив, що, за оцінками Сполучених Штатів, втрати російських сил в Україні після майже п’яти місяців війни досягли близько 15 тисяч убитих і, ймовірно, 45 тисяч поранених, додавши, що українські збройні сили також зазнали значних втрат.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Стратегічний погляд з Варшави. Польсько-український союз за вирішальної підтримки США зможе зупинити Росію

«Точка зору» Анатолія Курносова, експерта Центру політичних студій «Доктрина»:

«Нова публікація відомого польського політолога Пшемислава Журавського вель Граєвського, професора Лодзького університету та голови Ради з питань безпеки і оборони при президенті РП, заслуговує на вдумливе осмислення в Україні. Прагматичний погляд на війну через призму ситуації в світі та національні інтереси провідних гравців, на жаль, не віщує нам перемоги вже завтра. Наш вирішальний союзник – США – прагне, щоб війна проти України стала стратегічним провалом для Росії, позбавила її здатності зробити щось подібне знову, а це вимагає часу та величезних зусиль.

Проте цінність такого аналізу допомагає більш чітко усвідомити потреби у спільних кроках української та польської дипломатії на міжнародній арені, скоординованому розвитку сфери оборони та безпекового сектору і двосторонніх економічних проєктах...

Росія хоче знищити протикорабельні можливості України – британська розвідка

Росія хоче послабити і знищити протикорабельні можливості України, заявила у своєму звіті вранці 26 липня британська розвідка.

«Росія майже напевно сприймає протикорабельні ракети як ключову загрозу, яка обмежує ефективність її Чорноморського флоту. Це суттєво підірвало загальний план вторгнення, оскільки Росія не може спробувати здійснити десантний напад, щоб захопити Одесу», – йдеться у зведенні, яке опублікувало у твітері Міністерство оборони Великої Британії.

За повідомленням, попри заяви Росії про те, що її сили під час удару по порту Одеси на вихідних уразили український військовий корабель і запас протикорабельних ракет, даних про наявність цих цілей у місці влучання ракет немає.

«Росія і далі надаватиме пріоритет послабленню і знищенню протикорабельних можливостей України. Проте російські процеси обирання цілей, ймовірно, регулярно підривають застарілі дані розвідки, погане планування і командний підхід до операцій», – додали у британській розвідці.

23 липня Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр». Українська сторона повідомляла, що дві ракети були збиті силами протиповітряної оборони, дві – влучили в об’єкти інфраструктури порту. Повідомлялося про пожежу на насосній станції порту.

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Російські війська спалюють села для просування в напрямку Донеччини – Гайдай

Російські військові спалюють села на Луганщині й Донеччині для просування і закріплення у напрямку адмінмежі цих областей, заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Вже майже місяць, як ворог підійшов майже на межу нашого регіону, та щоб її перетнути жертвує усіма резервами і спалює села на Луганщині й Донеччині. Окупантам не потрібні люди – потрібен референдум, скількох би жителів вони не вбили і не залишили без даху над головою», – написав Гайдай у телеграмі вранці 26 липня.

За його словами, минулої доби українські військові відбили чотири штурми з боку загарбників, на п’ятому напрямку «бої точаться й досі».

«Із реактивних систем залпового вогню і ствольної артилерії обстрілів зазнали десятки населених пунктів. У районах вісьмох із них ворог задіяв авіацію», – додав Гайдай.

3 липня міністр оборони Росії Сергій Шойгу доповів президенту РФ Володимиру Путіну про окупацію всієї Луганської області України. Як повідомляли російські державні ЗМІ, Шойгу заявив про «встановлений повний контроль над містом Лисичанськ та низкою прилеглих населених пунктів».

Пізніше Генштаб ЗСУ повідомив, що після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України були змушені відійти із займаних позицій.

Голова Луганської ОВА згодом заперечив заяви російської сторони, що Луганщина повністю окупована.

Війська РФ атакували портову інфраструктуру на Миколаївщині – ОК «Південь»

Російські війська завдали ракетного удару по півдню України, зокрема атакували портову інфраструктуру на Миколаївщині, повідомило вранці 26 липня оперативне командування «Південь».

«По півдню України завдано масованого ракетного удару, в тому числі із застосуванням авіації, з напрямку Чорного моря. Випущено кілька ракет повітряного базування. На Одещині є влучання в приватні будівлі прибережних сіл із наступним загоранням. На місцях працюють рятувальники. Попередньо постраждалих немає. На Миколаївщині атаковано портову інфраструктуру», – йдеться в повідомленні.

Водночас, за даними командування, по Миколаївському району загарбники завдали удару із ЗРК С-300 з окупованої Херсонщини.

«Є влучання в авторинок, інші відкриті території передмістя. Інформація по масштабах руйнувань і постраждалих уточнюється», – йдеться в повідомленні.

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що, за попередніми даними, внаслідок ранкових обстрілів Миколаєва і Миколаївського району постраждалих немає.

За його словами, у Миколаєві внаслідок влучання боєприпасів і їх уламків уражено об’єкт критичної інфраструктури й автотранспортне підприємство.

Раніше сьогодні влада у Харкові, Миколаєві та Одещині повідомила, що війська РФ за останні години завдали ракетних ударів по цих регіонах.

Коли Україна отримає HIMARS та винищувачі? Інтерв'ю з головою комітету збройних сил Конгресу США

США та союзники працюють над тим, щоб зібрати і надати Україні 25-30 установок залпового вогню типу HIMARS та MLRS. Про це в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода розповів голова комітету збройних сил Палати представників США Адам Сміт, який перебував у Києві з двопартійною делегацією Конгресу США. В інтерв'ю він також розповів про те, коли Україні зможуть надати американські винищувачі та ракети великої дальності.

За добу в Донецькій області через російські обстріли троє людей загинули і восьмеро поранені – ОВА

Минулої доби внаслідок обстрілів російськими військами населених пунктів Донецької області троє людей загинули і восьмеро зазнали поранень, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«За 25 липня росіяни вбили 3 мирних мешканців Донбасу: 1 у Красногорівці, 1 у Соледарі та 1 у Мар'їнці. Ще 8 людей отримали поранення», – написав Кириленко Telegram.

Наразі, за його словами, неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

За даними Генштабу ЗСУ, війська РФ напередодні на Донбасі обстріляли райони Авдіївки, Зеленого Поля, Оріхова, Щербаків, Кам’янського, Норцівки, Богородичного, Долини, Чепіля, Грушувахи, Великої Комишувахи, Кривої Луки, Закітного, Дронівки, Григорівки, Верхньокам’янського, Званівки, Спірного, Переїзного, Серебрянки. Також під вогонь російської армії потрапили Берестове, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Покровське, Костянтинівка, Весела Долина, Зайцеве, Вершина, Семигір’я, Кодема, Травневе, Майорськ та Нью-Йорк.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

З початку російського вторгнення в Україні зазнали поранень понад 690 дітей – троє на Волині через вибух безпілотника РФ

В Україні зросла кількість поранених дітей внаслідок російського повномасштабного вторгнення, повідомляє Офіс генерального прокурора з посиланням на ювенальних прокурорів.

«Більше ніж 1048 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. Станом на ранок 26 липня 2022 року офіційне число дітей-жертв за добу не змінилося – 358. Зросла кількість поранених – понад 690», – йдеться у повідомленні.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 363.

Повідомляється, що 25 липня внаслідок обстрілу армією РФ Красногорівки Донецької області зазнала поранення 5-річна дівчинка. Також того ж дня внаслідок вибуху російського безпілотника у Дубовому Ковельського району Волинської області пораані 16-річний хлопець та дівчатка 8 та 16 років.

У відомстві кажуть: ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Війська РФ вночі та вранці завдали ракетних обстрілів по Харкову, Миколаєву та Одещині

Війська РФ за останні години завдали ракетних ударів по Харкову, Миколаєву та Одещині, повідомила влада цих регіонів.

Мер Харкова Ігор Терехов у Telegram повідомив: «Знову нічний обстріл міста. Прилетіло до однієї з частин Харкова, що ближче до центру. Традиційно потрапляння поряд із будівлею, яка до військової інфраструктури не має жодного стосунку».

Він зазначив, що інформації про жертв і потерпілих наразі немає.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич вранці повідомив про те, що в місті «потужні вибухи».

Речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук зазначив, що Одеська область зазнала ракетного обстрілу..

«Одещина. Ракетна атака з застосуванням літаків стратегічної авіації. Подробиці – згодом», – зазначив Братчук.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Генштаб: армія РФ здійснює спроби наступу у напрямку Покровського, тривають бої

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.

Військові розповіли, що на Краматорському напрямку війська РФ вдалися до штурму в районах Спірного та Національного природного парку «Святі Гори» – «наші воїни успішно відбили та відкинули противника назад», вказує Генштаб.

«Штурмові дії в районах населених пунктів Берестове та Семигір’я (Бахмутський напрямок – ред.) завершились для ворога втратами та відступом. Але підрозділи противника намагаються вести наступ у напрямку Покровського, бойові дії тривають», – йдеться в повідомленні.

Генштаб підсумову, що літаки ЗСУ та гелікоптери продовжують завдавати авіаційних ударів по скупченнях живої сили та військової техніки військ РФ.

Розпочалася сто п’ятдесят третя доба війни РФ проти України.

«Укрзалізниця» звертає увагу жителів охоплених інтенсивними боями регіонів на можливість евакуації

«Укрзалізниця» звертає увагу жителів охоплених інтенсивними боями регіонів, передусім на сході України, на можливість евакуації поїздами.

«Евакуація з зони бойових дій триває: нагадуємо жителям Слов’янська, Краматорська та найближчих населених пунктів про загрозу інтенсифікації бойових дій та неминучі перебої з опаленням, водопостачанням та водовідведенням у регіоні, особливо в опалювальний сезон», – повідомляє УЗ.

Відомство вказує, що безкоштовний евакуаційний поїзд №234 Покровськ — Львів (через Дніпро) курсує щоденно з Покровська о 16:30, прибуває до Львова о 17:30 наступної доби.

«На борту поїзда є можливість оформити матеріальну допомогу від держави та отримати її одразу після прибуття на вокзали Дніпра або Львова. Також працює програма пошуку тимчасового місця проживання «Там, де вас чекають», – йдеться в повідомленні.

Перевізник оприлюднив перелік поїздів, яку можуть полегшити охочим виїзд.

«Пам’ятайте: ваша евакуація дає можливість ЗСУ спокійно працювати, захищаючи нашу землю. Стіни, городи та інше майно не варті вашого життя», – звертається «Укрзалізниця».

Українська влада щодня повідомляє про обстріли російськими військами населених пунктів Донеччини і Луганщини та закликає евакуйовуватися, зробити це з вже окупованих армією РФ регіонів на підконтрольну Україні територію дуже складно, в більшості випадків – неможливо.

Мінфін розповів, куди спрямують 1,59 млрд євро допомоги Україні від ЄІБ

Рада директорів Європейського інвестиційного банку за підтримки Єврокомісії 25 липня затвердила додаткову фінансову допомогу для України у розмірі 1,59 млрд євро для фінансування інфраструктури та нагальних потреб, повідомила пресслужаб Міністерства фінансів.

«Фінансування гарантується ЄС у межах мандату на зовнішнє кредитування та доповнює екстрену фінансову підтримку для України у розмірі 668 млн євро, яка була надана Україні від ЄІБ на початку березня 2022 року.

«Ці 1,59 млрд євро є черговим вагомим внеском у фінансування невідкладних потреб нашої країни, яка перебуває під безпрецедентним тиском через повномасштабне вторгнення росії. Завдяки цій фінансовій підтримці ми продовжимо працювати над відбудовою пошкодженої інфраструктури, відновленням надання комунальних послуг, зокрема транспортних, та підготовкою до наступного опалювального сезону», – прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Повідомляється, що залучена частина коштів (1,05 млрд євро) буде надана Україні вже найближчим часом для фінансування першочергових потреб – опалювального сезону, відновлення та модернізації залізничної інфраструктури, електро-, тепло-, водопостачання тощо. Інша частина виділеної фінансової допомоги (540 млн євро) в подальшому буде спрямована на відновлення реалізації фінансованих проєктів ЄІБ в Україні. Відібрані проєкти стосуватимуться енергетики, енергоефективності, доріг, транспорту, освіти та інфраструктури, а також програм реконструкції та відновлення.

Напередодні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Європейський інвестиційний банк затвердив фінансування для України у розмірі 1,59 млрд євро, з яких мільярд євро буде надано негайно.

Життя посеред руїн: село Мощун досі оговтується від важких боїв за Київ - фоторепортаж

Село Мощун на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну стало одним із форпостів, які допомогли українським військовим виграти битву за Київ. Полковник сил спеціального призначення у відставці Ліам Коллінз, який зараз керує нью-йоркським Політичним форумом Медісона, вважає, що російські війська не змогли просунутися далі, коли перетнули річку в районі села Мощун, тому що цивільні українці чинили спротив, повідомляючи ЗСУ про всі рухи армії РФ. «Росіяни не змогли подолати мережу розвідки, яку створили українці», – каже він.

Українські війська повністю звільнили Мощун від російських сил 21 березня. Село, де більшість будівель зруйновані, досі оговтується від боїв. У полях навколо села можна побачити вирви від вибухів, застереження про міни та навіть російську військову форму, яка залишилася після бойових дій. Люди, які втратили житло, будують нові будинки або живуть у модульних, які надають благодійні організації. Що відбувається у Мощуні зараз – дивіться у фоторепортажі Радіо Свобода.

«Після кожного підірваного на окупованій території мосту чи колії я краще засинаю» – екскомандувач ССО ЗСУ

На нині окупованій Херсонщині українські партизани підривають авто колаборантів, допомагають ЗСУ влучати по російських складах та базах, розклеюють листівки з попередженнями для гауляйтерів і зрадників, записують відеозвернення до окупантів, роблять подібні «інсталяції».

Чим активніші Збройні сили України в контрнаступальних діях у Херсонській області, тим міцніше по тилах противника б'є Рух опору. Останнім часом на вулицях обласного центру побільшало української символіки. Почастішали дії як насильницького, так і ненасильницького характеру, повідомляє Центр національного спротиву.

Утім, не тільки окуповані райони українського півдня та сходу є важливими в діяльності Руху опору Сил спеціальних операцій Збройних сил України. «Іще один загрозливий напрямок – північний», – розповів Радіо Свобода екскомандувач ССО генерал-майор Григорій Галаган (з цієї посади президент його звільнив попереднього дня, 25 липня, інтерв’ю було записане до звільнення. Як повідомив президент України, Григорій Галаган переводиться на інший напрямок і «з метою оновлення Служби безпеки України»​ призначений першим заступником керівника Центру спеціальних операцій «А» СБУ).

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG