Доступність посилання

ТОП новини
На фото з Telegram Zelenskiy Official, за повідомленнями, військовий Північної Кореї, якого взяли у полон українські військовослужбовці на території РФ (на Курщині). Світлину було оприлюднено 11 січня 2025 року
На фото з Telegram Zelenskiy Official, за повідомленнями, військовий Північної Кореї, якого взяли у полон українські військовослужбовці на території РФ (на Курщині). Світлину було оприлюднено 11 січня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Розслідувач Грозєв заперечив заяви ФСБ про його причетність до операції з викрадення літаків РФ в Україну

ФСБ Росії стверджує, що зірвала операцію української військової розвідки щодо викрадення російських військових літаків, до якої нібито міг бути причетний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв. Він заперечив заяви ФСБ.

За версією російської спецслужби, співробітники Головного управління розвідки України, «діючи від імені політичного керівництва своєї країни, намагалися завербувати за грошову винагороду і гарантії набуття громадянства однієї з країн Євросоюзу російських військових льотчиків». План, як стверджується, передбачав, що завербовані російські льотчики мали відвести літаки на аеродроми, що контролюються Україною.

ФСБ заявляє, що в ході оперативної гри російські контррозвідники начебто отримали інформацію про українські військові об’єкти, а також учасників операції. Російські ЗМІ публікують відео, де, як стверджується, співробітник української розвідки обіцяє до двох мільйонів доларів за викрадення літака.

Російські державні ЗМІ також повідомили, що до операції, за версією російської контррозвідки, нібито міг бути причетний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв.

Грозєв у розмові з Радіо Свобода прокоментував повідомлення. Він заперечив свою участь у будь-яких операціях спецслужб. За його словами, команда Bellingcat знімала документальний фільм-розслідування про те, як ФСБ Росії й українські спецслужби ведуть гру, намагаючись обдурити один одного. Незабаром, як повідомив Грозєв, це розслідування має бути опубліковане.

Згодом розслідувач також прокоментував заяви ФСБ у своєму твітері. Він підтвердив, що українські спецслужби справді готували операцію із підкупу російських пілотів. За його словами, він «виявився залучений до цієї більш фантастичної, ніж художня вигадка, історія з потрійними агентами, підробленими паспортами і підставними дівчатами», але не як учасник операції, а як автор документального фільму про неї.

Грозєв заявив, що спочатку кілька пілотів збиралися скористатися українськими пропозиціями і навіть передали спецслужбам цінну інформацію про літаки, проте потім стало зрозуміло, що пілоти опинилися під контролем російської контррозвідки.

На думку Грозєва, вся операція, незважаючи на те, що задум не було реалізовано, була успіхом для українських спецслужб. Розслідувач Bellingcat пише, що документальний фільм про неї продовжує зніматись. При цьому Грозєв назвав підробленим скріншот його нібито листування, показаний у сюжеті російського телебачення і покликаний служити начебто доказом його участі в операції.

Українська військова розвідка заяви ФСБ Росії, як і роз’яснення Грозєва, поки що не коментувала.

У березні державний концерн «Укроборонпром» висловив готовність сплатити премію в мільйон доларів за викрадений чи трофейний літак РФ.

Ціни на пшеницю різко зросли після удару по Одесі, попри заяви Кремля

Ціни на пшеницю різко зросли 25 липня після того, як російські ракети вдарили по порту в Одесі на вихідних, незважаючи на заяви Кремля, що ціллю удару були нібито військові об’єкти, і це не вплине на експорт зерна.

25 липня речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що дві ракети «Калібр», які впали біля насосної станції в Одеському порту, були націлені «виключно» на військову інфраструктуру і «не були пов’язані з угодою про експорт зерна», досягнутою 22 липня в Стамбулі.

«Це не може і не повинно вплинути на початок відвантаження», – сказав Пєсков журналістам.

Проте 25 липня ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій торговій біржі зросли майже на чотири відсотки до 7,86 долара за бушель.

Україна є одним із найбільших у світі експортерів пшениці, кукурудзи і соняшникової олії, але повномасштабне вторгнення Росії в країну та морська блокада українських портів призвели до зупинки поставок.

Це призвело до стрімкого зростання світових цін на продовольство, що поставило мільйони людей у збіднілих країнах під загрозу голоду та викликало побоювання соціальних заворушень.

Угода про відкриття трьох українських чорноморських портів для експорту зерна діє протягом 120 днів і передбачає щомісячний експорт 5 мільйонів тонн.

Президент України Володимир Зеленський 25 липня заявив, що Україна розпочне експорт зерна, а контроль за Росією – це питання ООН і Туреччини.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію.

Наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр». Українська сторона повідомляла, що дві ракети були збиті силами протиповітряної оборони, дві – влучили в об’єкти інфраструктури порту. Повідомлялося про пожежу на насосній станції порту.

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Голова Сумської ОВА повідомив про обстріли 5 громад із боку Росії

Російські військові 25 липня обстріляли п’ять громад на Сумщині, повідомив голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

За його словами, втрат і руйнувань немає.

«Есманська громада: близько пів на дев’яту було чотири приходи з «Градів». Об 11-ій ранку – три приходи зі ствольної артилерії. Хотінська громада: о пів на першу був мінометний вогонь зі сторони Росії, чотири приходи. Білопільська громада: майже о другій годині дня було три мінометних постріли по громаді. Зноб-Новгородська громада: о 15:00 був артобстріл, 10 приходів. Середино-Будська громада: о пів на дев’яту вечора росіяни відкрили вогонь з мінометів, шість прильотів», – написав Живицький у телеграмі.

Минулого тижня в Держприкордонслужбі повідомили про збільшення обстрілів Сумщини із боку російських військ.

При цьому в коментарі Радіо Свобода керівництво області заявило, що все ж на кордоні вздовж Сумської області не спостерігається достатньої кількості російських військ для проведення повторного вторгнення.

АРМА: від 24 лютого до агентства надходить вчетверо більше ухвал про передачу активів

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку й управління активами, одержаними від корупційних й інших злочинів, повідомляє, що від початку повномасштабної війни Росії проти України отримало 90 судових ухвал про передачу в управління арештованих активів.

«Для розуміння динаміки надходження ухвал, слід зазначити, що після запровадження на території України воєнного стану перші ухвали про передачу активів почали надходити в АРМА лише у другій половині квітня 2022 року. Тобто зазначені 90 документів надійшли всього протягом 3-х місяців. Це майже така ж кількість, як за весь минулий рік (97 ухвал протягом 2021 року). Таким чином, в умовах воєнного часу динаміка передачі в АРМА активів на підставі судових рішень зросла вчетверо», – наголосили в АРМА.

Серед згаданих 90 ухвал в одинадцяти суд уповноважив агентство здійснювати управління шляхом реалізації майна на торгах, 79 ухвал передбачають управління шляхом передачі активів суб’єктам господарювання для тимчасового використання на основі договорів, кажуть в АРМА.

У тексті ще 13 ухвал, кажуть в АРМА, чіткий спосіб управління активами не визначено, що фактично унеможливлює ефективне розпорядження ними, адже АРМА не має дискреційних повноважень щодо вибору шляху управління – згідно із законодавством, лише суд визначає такий шлях у своєму рішенні (ухвалі). Для вирішення проблеми Національне агентство звертається до судів за роз’ясненнями щодо того, як необхідно виконувати подібні документи, додали там.

За даними АРМА, станом на 25 липня в його управлінні перебуває понад 926 мільйонів у гривневому еквіваленті – «це найбільша сума, розміщена на депозитних рахунках АРМА у державному банку за весь період існування агентства».

В агентстві уточнили, що управляють грошовими активами у готівковій і безготівковій формі шляхом їх розміщення на депозитних рахунках державного банку у гривні, доларах США, євро та банківських металах. Депозитний портфель складається з арештованих коштів, які передають агентству правоохоронні органи у рамках кримінальних проваджень, та коштів, отриманих від реалізації арештованого майна на відкритих торгах.

Оператор ГТС повідомив про різке підвищення тиску на газогоні, про яке не попередив «Газпром»

Диспетчери Оператора газотранспортної системи України зафіксували різкий ріст тиску на магістральному газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» на ділянці держкордон РФ – Україна, повідомили у пресслужбі ОГТСУ.

За повідомленням, зміна тиску відбулася без попередження з боку «Газпрому».

В ОГТСУ застерегли, що несвоєчасна подача інформації про переключення і зміну режимів може призвести до позаштатних ситуацій на магістральному газопроводі.

«Такі непогоджені дії «Газпрому» викликають занепокоєння. Оператор ГТС України наполягає, що оператор російської ГТС повинен надавати інформацію про причини такої поведінки в рамках стандартів угод між операторами. Несвоєчасне інформування Оператора несе потенційні ризики для штатної роботи української ГТС. Особливо небезпечним такий крок виглядає для Європи, після того, як «Газпром» знову зменшив транзит через «Північний потік-1» до 33 млн куб. м на добу», – заявив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

В ОГТСУ нагадали, що в 2009 році за аналогічних обставин непогоджених дій між операторами сталася аварія на газопроводі Туркменистану.

Раніше сьогодні російський «Газпром» оголосив, що з 27 липня зупинить роботу ще однієї турбіни «Північного потоку – 1», що приведе до чергового скорочення щоденних поставок газу через цей газопровід до Німеччини.

За заявою корпорації, газотурбінному двигуну на компресорній станції «Портова» потрібний плановий капітальний ремонт і техобслуговування. Від 27 липня добова продуктивність «Північного потоку – 1» складе не більше ніж 33 мільйони кубометрів газу на добу – половину нинішнього обсягу.

Зеленський повідомив про нову посаду Буданова і прокоментував зміну командувача ССО

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов призначений керівником Комітету з питань розвідки при президенті, повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 25 липня.

«Ухвалив сьогодні важливі кадрові рішення. Зокрема, керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов буде очолювати й Комітет з питань розвідки при президентові України», – сказав голова держави.

За даними ЗМІ, досі цей комітет очолював перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Руслан Демченко, якого Зеленський звільнив із посади 25 липня.

Крім того, Зеленський у зверненні прокоментував зміну командувача Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

«Новим командувачем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України призначений бойовий генерал Віктор Хоренко. А генерал Григорій Галаган переводиться на інший напрямок і з метою оновлення Служби безпеки України призначений першим заступником керівника Центру спеціальних операцій «А» СБУ», – повідомив президент.

Укази про зміну командувача ССО опубліковані на сайті голови держави 25 липня.

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський повідомив про продовження процесу оновлення силової вертикалі держави і заявив, що вирішується питання про звільнення 28 посадовців СБУ.

Зеленський закликав ЄС «бити у відповідь» на газову війну Росії

Президент України Володимир Зеленський закликав Європейський союз «бити у відповідь» на газову війну, яку веде Росія.

«Сьогодні ми побачили чергові газові погрози Європі. Навіть попри поступку щодо турбіни для «Північного потоку», Росія не збирається відновлювати постачання газу європейським країнам, як вона зобовʼязана за контрактами. Все це робиться Росією спеціально, щоб європейцям було максимально складно підготуватися до зими. І це відверта газова війна, яку Росія веде проти обʼєднаної Європи, – саме так це потрібно сприймати. І їм байдуже, що буде з людьми, як вони страждатимуть – від голоду через блокування портів чи від зимових холодів та бідності... Чи від окупації. Це просто різні форми терору», – заявив Зеленський у вечірньому зверненні 25 липня.

«І тому потрібно бити у відповідь. Не думати, як повернути якусь турбіну, а посилювати санкції. Робити все, щоб обмежити російські доходи не тільки від газу й нафти, а й взагалі від будь-якого експорту, який іще залишається. І максимально розривати торговельні звʼязки з Росією, бо кожен такий звʼязок – це потенційний засіб тиску Росії», – додав голова держави.

За його словами, газовий шантаж Європи, «який щомісяця лише посилюється», потрібен Росії для того, щоб погіршити життя для кожного європейця. «І це насправді можна розглядати як стимул, щоб восьмий санкційний пакет ЄС був значно вагомішим, ніж нещодавно затверджений сьомий», – наголосив президент.

Раніше сьогодні російський «Газпром» оголосив, що з 27 липня зупинить роботу ще однієї турбіни «Північного потоку – 1», що приведе до чергового скорочення щоденних поставок газу через цей газопровід до Німеччини.

За заявою корпорації, газотурбінному двигуну на компресорній станції «Портова» потрібний плановий капітальний ремонт і техобслуговування. Від 27 липня добова продуктивність «Північного потоку – 1» складе не більше ніж 33 мільйони кубометрів газу на добу – половину нинішнього обсягу.

В ООН підтвердили загибель 5237 цивільних людей в Україні за 5 місяців війни

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити 5237 випадків загибелі і 7035 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. Це дані від 24 лютого до півночі 24 липня, повідомили в УВКПЛ ООН.

Серед загиблих – щонайменше 348 дітей, серед поранених – 560.

За липень в організації зафіксували 1165 випадків загибелі або поранення цивільних: 285 загиблих і 880 поранених.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – повідомили в УВКПЛ ООН.

Там наголосили, що реальні цифри є «значно вищими», оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження.

Це стосується, зокрема, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська область), «де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб».

Україна і Гватемала домовилися про безвіз

Україна і Гватемала домовилися про безвізовий режим. Про підписання відповідної міжурядової угоди 25 липня повідомив президент України Володимир Зеленський, який зустрівся з президентом Гватемали Алехандро Джамматтеї під час його візиту до Києва.

«Переконаний, що це сприятиме лише розвитку бізнесових і соціальних зв’язків між нашими країнами, між нашими народами», – цитує Зеленського його пресслужба.

Крім того, він повідомив, що під час візиту започатковано торговельно-економічний діалог для реалізації низки проєктів. Зокрема, гватемальська сторона підтвердила зацікавленість у закупівлі української аграрної продукції і налагодженні промислових зв’язків.

«Я запросив Алехандро Джамматтеї взяти участь у саміті «Кримської платформи», який відбудеться 23 серпня в режимі онлайн. Проговорив консолідацію інших країн регіону для участі в цьому саміті», – сказав президент.

Як повідомила пресслужба Зеленського, президент Гватемали, зі свого боку, зауважив, що приїхав до Києва, щоб висловити «абсолютну підтримку» народові України, «який сміливо захищається від агресії» Росії.

Він закликав світову спільноту не мовчати в час, коли в Україні щодня гинуть люди, та об’єднати зусилля задля відновлення миру, верховенства права й демократії.

В Офісі президента зауважили, що це перший візит президента Гватемали до України за всю історію двосторонніх відносин, а також перший візит лідера країни Латинської Америки з 24 лютого 2022 року і за останні 12 років загалом.

Військові показали британські «невидимі» ЗРК Stormer, що прибули на фронт

Перша партія з шести британських зенітно-ракетних комплексів Stormer прибула на фронт в Україну, повідомило 25 липня на своїй сторінці у фейсбуці оперативне командування «Південь».

«Британські «невидимі» ЗРК Stormer HVM «бачать» ворожих штурмовиків на відстані до 18 кілометрів. Чому саме «невидимі» – все через їхню особливість наводити ракети на ціль у напівавтоматичному режимі, це робить британський ЗРК, в прямому сенсі слова «невидимим» для бортових датчиків радіолокаційного опромінення, які стоять на ворожих вертольотах та літаках», – йдеться в повідомленні.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України підтримка Британії Україні сягнула 2,3 мільярда фунтів стерлінгів.

Також Велика Британія ініціювала масштабну навчальну операцію для українських військових із планами підготувати у себе щонайменше 10 тисяч українських вояків.

Після отримання від Німеччини перших «Гепардів» Резніков «з нетерпінням чекає» на системи IRIS

Після отримання від Німеччини перших зенітно-ракетних комплексів «Гепард» міністр оборони Олексій Резніков «з нетерпінням чекає» на отримання систем IRIS-T.

«Наші можливості щодо захисту нашого неба будуть посилені. В Україну почали надходити самохідні зенітні комплекси Gepard. Я хочу подякувати нашим німецьким партнерам і особисто Крістін Ламбрехт за підтримку нашої країни. З нетерпінням чекаю на отримання IRIS-T», – написав він у твіттері.

25 липня Олексій Резніков повідомив, що перші три зенітно-ракетні комплекси «Гепард» від Німеччини вже в Україні. Про передачу Україні «Гепардів» німецька сторона заявила в травні.

1 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його країна найближчим часом надасть Україні сучасні системи протиповітряної оборони. 16 червня, перебуваючи з візитом в Києві, він повторив намір Берліна надати Україні «установки Iris, які будуть захищати цілі міста від повітряних нальотів». Коли очікувати цих поставок, невідомо.

«Газпром» оголосив про намір вимкнути ще одну турбіну «Північного потоку – 1»

Російський «Газпром» оголосив, що з 27 липня зупинить роботу ще однієї турбіни «Північного потоку – 1», що приведе до чергового скорочення щоденних поставок газу через цей газопровід до Німеччини.

За заявою корпорації, газотурбінному двигуну на компресорній станції «Портова» потрібний плановий капітальний ремонт і техобслуговування. Від 27 липня добова продуктивність «Північного потоку – 1» складе не більше ніж 33 мільйони кубометрів газу на добу – половину нинішнього обсягу.

«Північний потік – 1» – це основний газопровід, яким російський газ надходить до Німеччини й інших країн Євросоюзу. Його планова потужність – 167 мільйонів кубометрів на добу.

З червня «Газпром» почав знижувати обсяги прокачування газу, пояснюючи це необхідністю ремонту турбін, який ускладнився через міжнародні санкції проти Росії.

Минулого тижня «Газпром» відновив подачу газу «Північним потоком – 1» після 10-денної перерви на технічне обслуговування, але лише на 40% від пропускної здатності газопроводу. Росія заявила, що була змушена зменшити обсяг через затримку повернення турбіни, яка обслуговувалася в Канаді.

Німеччина заявила, що скорочення не пов’язані з технічними проблемами, а є покаранням за те, що ЄС запровадив жорсткі санкції проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Президент Росії Володимир Путін попередив, що продовження санкцій може призвести до катастрофічного зростання цін на енергоносії для споживачів у всьому світі.

Минулого тижня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн звинуватила Росію у використанні енергії як зброї, попередивши, що Європа повинна підготуватися до можливого повного припинення поставок російського газу.

Минулого року 40 відсотків загального імпорту газу в ЄС припадало на Росію.

Українські військові збили ще один російський Су-25 і вертоліт, вартістю понад 16 млн доларів – Генштаб

Українські військові збили ще один російський штурмовик Су-25, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.

«Ще один ворожий Су-25 («Грач») збито завдяки філігранній роботі підрозділу протиповітряної оборони 25 окрема повітрянодесантна Січеславська бригада! Десантники обіцяють і надалі справно крушити окупантів», – йдеться у повідомленні.

Крім того, у Генштабі також повідомили, що сьогодні січеславські десантники з ПЗРК «Ігла» «приземлили» російський бойовий вертоліт Ка-52.

«Це новітня одиниця російської бойової авіації, яка випускається з 2008 року, має на озброєнні гарматну установку з лазерною системою наведення, протитанковий ракетний комплекс, авіабомби та іншу зброю. Вартість Ка-52 становить понад 16 мільйонів доларів США», – повідомили в бригаді.

24 липня українські десантники з 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади з переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла» збили російський штурмовик Су-25.

За даними Генштабу, станом на 25 липня Росія у війні проти України втратила 222 літака.

Москва про свої втрати у війні проти України не повідомляє.

Черговий саміт «Кримської платформи» відбудеться наприкінці серпня – Джеппар

Україна проведе черговий саміт «Кримської платформи» наприкінці серпня, повідомила проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

За її словами, саміт планують провести 23 серпня.

«Президент України поставив чітке завдання перед Міністерством закордонних справ України організувати саміт. Ми його готуємо. Саміт буде проведено онлайн», – зазначила Еміне Джеппар.

Вона також повідомила, що докладнішу інформацію про саміт й інші заходи в рамках «Кримської платформи» міністерство озвучить пізніше.

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади щодо створення переговорної платформи для координації дій України і міжнародних партнерів із захисту прав кримчан та деокупації окупованого Росією півострова.

Інавгураційний саміт «Кримської платформи» відбувся у Києві 23 серпня 2021 року – до 30-ої річниці Незалежності України. Він був покликаний офіційно запустити міжнародний формат щодо деокупації Криму.

43 країни – учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму та Севастополя».

Росія висловлювала протест проти проведення саміту.

Забанили в гуглі: старий жарт став реальністю для окупованих територій

На окупованій частині Донбасу та на Херсонщині заблокували Google – нібито за пропаганду насилля та тероризму. Раніше ватажки підконтрольних Росії угруповань блокували Facebook та Instagram. Експерти говорять, що обійти блокування можна буде за допомогою VPN і «Tor Browser». Зі стратегічної точки зору блокування західних сервісів – це подальша інтеграція Донбасу в російський простір, вважають спеціалісти з інформаційного спротиву. Цікаво, що попри блокування гугла для користувачів, його сервери продовжують використовувати для маршрутизації в інтернеті місцеві провайдери.

Електропостачання Криму з Запорізької АЕС немає – «Енергоатом»

Президент національної енергогенерувальної компанії «Енергоатом» Петро Котін запевняє, що українська електрика, зокрема з тимчасово окупованої Запорізької АЕС, не надходить до анексованого Росією Криму. Про це він сказав у коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

«Якщо буде загроза викрадення електрики з української енергосистеми чи постачання її з Запорізької АЕС (до Криму – ред.), будуть заздалегідь прийняті відповідні заходи, які потрібно буде провести нашим ЗСУ, щоб цього ніколи не сталося», – сказав він.

23 липня підконтрольні Росії ЗМІ повідомили про «кінець енергетичної блокади» з боку України та «закільцювання» кримської енергомережі з мережею на нових окупованих територіях на півдні України.

Президент «Енергоатому» підтвердив, що російські сили відновили в Херсонській області ЛЕП, підірвані восени 2015 року. Водночас він пояснив, що «Крим під’єднаний до російської енергосистеми. Її частота не збігається з українською, тож автоматичне з’єднання неможливе без додаткового вартісного обладнання».

«Нічого з цього в них не вийде. Дійсно вони там поновлюють лінії, але це не призведе до того, щоб вони могли постачати нашу електрику до Криму», – заявив Котін.

Із 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

Війська РФ з «Градів» обстріляли прикордонне село на Чернігівщині – ОВА

Російські війська обстріляли село Михальчина Слобода на Чернігівщині, повідомив голова ОВА В'ячеслав Чаус.

«Сьогодні, 25 липня, біля 19.00 росіяни обстріляли із «градів» територію біля села Михальчина Слобода (Новгород-Сіверська громада). Нарахували 12 вибухів/«приходів», – написав він у телеграмі.

Інформація про втрати та руйнування уточнюється.

Минулого тижня в Держприкордонслужбі повідомляли, що російські війська продовжують обстрілювати і Чернігівську, і Сумську області. Це відбувається щоденно.

Зеленський: Україна розпочне експорт зерна, а контроль Росії – це питання ООН та Туреччини

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що Україна розпочне експорт зерна, а контроль за Росією – це питання ООН та Туреччини.

«Ми все зробили, все підготували – з нашого боку є коридор. В наших водах контролює все Україна..Ви знаєте, що ми деокупували острів Зміїний – це дуже важливий момент для контролю безпеки щодо коридорів транспортування зерна. А далі вже питання ООН та Туреччини – наскільки вони можуть контролювати РФ, яка показала, що може бути ракетами навіть після домовленості. Це їхнє ставлення впринципі до партнерів – до ООН і Туреччини», – сказав він під час пресконференції.

Зеленський наголосив, що українська сторона обов'язково почне експорт, щоб показати всьому світу, що не Київ його блокує, як про це говорить російська пропаганда.

«Ми розпочнемо експорт, а за безпекою нехай стежать партнери», – додав він.

22 липня представники України і представники Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію.

Наступного дня, 23 липня, Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр». Українська сторона повідомляла, що дві ракети були збиті силами протиповітряної оборони, дві – влучили в об’єкти інфраструктури порту. Повідомлялося про пожежу на насосній станції порту.

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар по порту Одеси і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

Спочатку у Росії заперечували причетність до атаки на Одеський порт, але 24 липня російські дипломати і військові визнали, що удару завдала армія РФ, вчергове наполягаючи, що ціллю стали військові об’єкти.

Президент замінив командувача Сил спецоперацій ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський звільнив Григорія Галагана з посади командувача Сил спеціальних операцій Збройних сил України та призначив на цю посаду Віктора Хоренка.

Відповідні укази опубліковані на сайті президента.

«Звільнити Галагана Григорія Анатолійовича з посади командувача Сил спеціальних операцій Збройних сил України», – йдеться у тексті указу.

Іншим указом Зеленський призначив на посаду командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Віктора Хоренка.

Генерал-майора Григорія Галагана Зеленський призначив командувачем Сил спеціальних операцій Збройних сил України у серпні 2020 року.

«Отримали жорстку відсіч і відійшли» – Генштаб ЗСУ про спроби військ РФ просунутися на Краматорському напрямку

Російські війська намагались просунутися біля Спірного та Івано-Дарʼївки на Краматорському напрямку, але отримали «жорстку відсіч», відійшли, повідомляє увечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Краматорському напрямку противник обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони Кривої Луки, Платонівки, Закітного, Сіверська, Верхньокам’янського, Званівки, Григорівки, Івано-Дар’ївки та Спірного. Задіяв авіацію біля Григорівки і Серебрянки.

На Бахмутському напрямку російські обстріли зафіксовані в районах населених пунктів Нью-Йорк, Новолуганське, Кодема, Берестове, Білогорівка, Іванівське, Соледар, Майорськ, Бахмутське, Покровське, Яковлівка, Курдюмівка, Бахмут, Весела Долина, Зайцеве, Травневе.

У Генштабі зазначають, що на Слов’янському напрямку зафіксовано обстріли в районах населених пунктів Норцівка, Богородичне, Петрівське, Адамівка, Привілля, Барвінкове, Костянтинівка, Нова Дмитрівка, Долина, Нова Миколаївка, Карнаухівка, Дібровне, Чепіль, Грушуваха, Мазанівка. Противник завдав авіаційного удару поблизу Явірського.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій з боку противника не зафіксували. Окупанти вели повітряну розвідку БпЛА. Завдано авіаційних ударів в районах населених пунктів Кам’яна, Шевченко, Веселе та Полтавка.

На Південнобузькому напрямку тривають обопільні обстріли зі ствольної, реактивної артилерії та танків вздовж лінії зіткнення.

На Харківському напрямку війська РФ здійснюють вогневе ураження із танків, ствольної та реактивної артилерії неподалік Харкова, Удів, Верхнього Салтова, Малинівки, Борщової та багатьох інших населених пунктів. Завдали авіаударів біля Прудянки та Петрівки. В результаті ведення бойових дій на напрямку Цупівка – Дементіївка українські воїни завдали противнику «значних втрат».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG