Безпілотники – не панацея для ходу війни, але хороший помічник – Ігнат
Ударні безпілотники не є панацеєю у вирішенні ходу війни, але є хорошим помічником для артилерії, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Безпілотники не є панацеєю, що вони вирішать хід війни. Безумовно, це хороший помічник для артилерії, для цілевказання. Ми бачили ударне застосування наших «Байрактарів», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
Юрій Ігнат висловив сподівання, що Україна отримає від західних партнерів і новітні безпілотники.
У рамках наступного пакету військової підтримки Україні Британія надасть сотні безпілотників. Раніше США у рамках військової допомоги надавали БПЛА.
Наприкінці червня компанія Baykar заявила, що надасть безкоштовно Україні три безпілотники, на які раніше збирали кошти українці.
Верещук: виселяти переселенців зі шкіл, які почнуть працювати у вересні, заборонено
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про заборону виселяти переселенців зі шкіл, які почнуть працювати у вересні.
«Що я хочу сказати і вкотре звертаюся до керівників таких закладів, керівників населених пунктів, де є такі заклади, де переселенці займають, до прикладу, школи, дитсадочки державної, комунальної власності – повна заборона виселяти. Ми можемо лише перемістити переселенців у прийнятні умови, які будуть не гіршими. Виселення заборонено… ВПО, які проживають у школах, що працюватимуть офлайн, мають можливість переїхати до гуртожитків, які доукомплектовані іншими ВПО і з них виселяти не будуть. Зараз такі плани ОВА подають нам. Ми в кожному випадку перевіряємо, контролюємо ці процеси», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.
Міністерка зауважила, що нині 3,4 млн українців зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, однак міжнародна організація з міграції каже про 6,2 млн людей – враховуючи зареєстрованих як ВПО з 2014 року (це приблизно 14% всього населення України).
У Празі нацменшини РФ зібралися на форум, обговорювали шляхи її деімперіалізації
У Празі відбувся форум «Вільні народи Росії», головна тема заходу – право націй на самовизначення.
У форумі взяли участь представники нацменшин, які проживають на території РФ, а також представники їхніх урядів в екзилі. Були на форумі й представники України, зокрема народний депутат від партії «Слуга народу» Олег Дунда, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін і колишня народна депутатка Ганна Гопко.
Представник фонду Buriyad Gürün foundation Зуртан Халтаров каже, що бере участь у форумі задля того, щоб пояснити, зокрема українській публіці, що бурятів потрібно рятувати від «русского мира».
«Чечня перебуває під російською окупацією як деякі території України, як Абхазія, Південна Осетія. Якщо Україна залишиться вільною, незалежною державою, Росія перестане існувати в тих кордонах, в яких вона існувала до цієї війни. У чеченців з'явився історичний шанс знову відновити свою державу», – сказав у коментарі Радіо Свобода учасник форуму Ахмед Закаєв, голова уряду невизнаної Чеченської Республіки Ічкерія.
У перебігу форуму обговорювалось право націй на самовизначення, а також шляхи деімперіалізації РФ. До обговорення долучалися й противники проголошення суверенітету національних меншин у Російській Федерації.
Тривають бої за Вуглегірську ТЕС – Генштаб ЗСУ
Тривають бої за Вуглегірську ТЕС, російські війська не припиняють спроб встановити контроль над територією електростанції, повідомляють у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ.
«Значними втратами та відступом завершились для ворога недолугі спроби покращити тактичне положення в напрямках Володимирівка – Бахмутське та Доломітне – Новолуганське. Ворог втрачає особовий склад, але вперто продовжує спроби встановити контроль над територією Вуглегірської ТЕС. Бойові дії тривають. Також тривають жорсткі бої у напрямку Роти – Семигір’я», – йдеться у повідомленні.
За даними Генштабу, на Бахмутському напрямку противник обстріляв українські війська біля Берестового, Білогорівки, Нової Кам’янки, Покровського, Бахмута, Веселої Долини, Зайцевого, Травневого та Нью-Йорка. Окрім того, завдав авіаудару неподалік Бахмута.
На Слов’янському напрямку зафіксовано обстріли біля Великої Комишувахи, Грушувахи, Краснопілля, Вірнопілля, Долини, Червоної Поляни, Карнаухівки та Дібровного.
Штурмовими діями російські війська спробували встановити контроль над населеним пунктом Богородичне, але знову без жодного успіху, повідомляють у штабі.
«На Краматорському напрямку ворог здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Крива Лука, Сіверськ, Григорівка, Верхньокам’янське, Івано-Дар’ївка та Спірне. Українські воїни вже вкотре відбили штурми ворога в напрямках Верхньокам’янка – Верхньокам’янське та Білогорівка – Верхньокам’янське. Окупанти, з втратами, відійшли», – інформують у Генштабі.
На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках тривають систематичні обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Авдіївка, Опитне, Піски, Красногорівка, Новомихайлівка, Павлівка, Залізничне, Чарівне, Новоандріївка та Степногірськ.
Стефанчук: щодо євроінтеграційних законодавчих змін депутати працюють вже на рівні комітетів
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що депутати працюють на рівні комітетів щодо законодавчих змін, які необхідні для переговорів щодо членства України в ЄС.
«Протягом місяця ми пропрацювали наш план законопроектних робіт. Ми визначили, що ми маємо прийняти найближчим часом. Особливо, що стосується семи побажань Єврокомісії. Зокрема це законопроекти, що стосуються КСУ, питань, пов'язаних з відмиванням коштів, питань, що пов'язані з законом про деолігархізацію, законом про національні меншини і законом про медіа. Це основний план Верховної Ради, який ми маємо втілити найближчим часом. У нас уже прописані відповідні строки. Ми працюємо на рівні комітетів», – заявив голова Верховної Ради в ефірі національного телемарафону.
Він також додав, що у Раді також відбуваються «організаційні структурні перетворення», аби ця євроінтеграційна діяльність була пришвидшеною.
Стефанчук очікує, що необхідні євроінтеграційні законопроєкти українські парламентарі ухвалять до кінця року.
23 червня країни Євросоюзу надали Україні та Молдові статус кандидата на вступ до ЄС. Президент України Володимир Зеленський привітав рішення саміту, назвавши його унікальним моментом у відносинах України та ЄС.
Що задумала Росія у спробах захоплення України?
На шостий місяць повномасштабного вторгнення усе краще видно, що Росія може наступати лише зібравши війська для концентрованого удару з інших напрямків.
Після відходу українських сил з Лисичанська нової масштабної спроби просуватися усе ще не було і де очікувати чергового удару російської армії – усе ще під питанням. На нього і спробуємо відповісти у цьому випуску проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».
Також розповімо про те, що впливає на можливість сил вторгнення починати атаку і яке майбутнє задумала Росія для вже окупованих частин української території? Читайте про це за лінком
Після спроби просунутися на Херсонщині війська РФ зазнали втрат та відступили – Генштаб ЗСУ
На Херсонщині російські війська намагалися просунутися за двома напрямками, але зазнали втрат та відступили, повідомляють у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ.
«Окупанти завдали авіаудару біля Андріївки. Після цього намагалися просунутися у напрямках Сухий Ставок – Андріївка та Брускінське – Білогірка. Але наші воїни не дали ворогу жодних шансів на успіх. Противник зазнав втрат та хаотично відступив», – йдеться у повідомленні.
Також, за даними Генштабу, на Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на недопущенні просування українських військ – російські обстріли зафіксовано біля Осокорівки, Трудолюбівки, Первомайського, Явкиного, Новогригорівки, Кавказа, Новомиколаївки, Котляревого, Поляни, Таврійського та Миколаєва.
Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що, попри заяви російських окупантів, Україна звільняє свої території на півдні. За його словами, ЗСУ крок за кроком просуваються по Херсонській області.
Російські війська контролюють майже всю територію Херсонської області з обласним центром та близько 60 відсотків території Запорізької області. При цьому місто Запоріжжя залишається під контролем України. Представники української влади заявляють, що всі окуповані території будуть звільнені.
Над Хмельниччиною збили три російські ракети – ОВА
Голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій повідомив, що над територією області сили ППО збили три російські ракети, жертв немає.
«Над територією Хмельницької області вранці близько 9 години сили ППО збили три ракети. Уламки впали в полі Кам'янець-Подільського району. Загорання полів ліквідовано. Також відбулося падіння ракети в лісовому масиві, як наслідок відбувся вибух та задимлення в районі одного з сіл Хмельницького району», – написав він у телеграмі.
Жертв немає.
Раніше на Хмельниччині повідомлялось про звуки вибухів.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
Москва також, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Внаслідок російського обстрілу 23 липня «практично вщент» знищена ще одна школа в Миколаєві, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.
«Маю більше інформації про наслідки вчорашнього вечірнього обстрілу Корабельного району міста. Практично вщент знищена ще одна школа у Миколаєві – у закладі зруйновані перекриття між першим і другим поверхами, пошкоджені навчальні класи», – написав він у телеграмі.
Сєнкевич додав, що через ударну хвилю та уламки в 9 багатоповерхівках вилетіли вікна, ще у двох приватних будинках сталися пожежі від влучання боєприпасів та уламків.
За словами мера Миколаєва, наразі відомо про п’ятьох поранених, серед них підліток.
Останнім часом щоночі російські війська обстрілюють Миколаїв, переважно вони використовують С-300.
Станом на 8 липня, за даними місцевої влади, через російські обстріли з РСЗВ та ракетні удари у Миколаєві частково пошкоджені або повністю зруйновані 48 закладів освіти.
Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Яким буде трибунал над Путіним?
Одним коротким словом – Гаага – часто оперують виснажені війною українці, щоб змалювати майбутнє, в якому винні у злочинах проти людяності отримають справедливе покарання.
Але як на практиці може виглядати таке правосуддя, і чи реально, щоб на лаві підсудних опинились ті, хто віддавав накази чинити звірства на території України, –зазвичай про це експерти говорили дуже обережно.
Війна в Україні триває вже 8 років, і до початку великого вторгнення в ній вже, за даними ООН, загинули 13 тисяч людей, але жодного трибуналу так і не сталось. Проте, зараз ситуація змінюється. Чому? Радіо Донбас.Реалії пояснює, як працює ця система, коли може початися реальний суд і над ким.
Читайте про це за лінком
У Польщі зібрали майже 23 млн злотих на «Байрактар» для ЗСУ
У Польщі в неділю зібрали 22,7 млн злотих на безпілотник Bayraktar для України. Про це повідомив у фейсбуці польський журналіст Славомір Сєраковський, який ініціював збір коштів на безпілотник.
Збір на краудфандинговій платформі Zrzutka.pl розпочався 28 червня, кошти переказали понад 200 тисяч людей.
«Придбаймо для українців Байрактар! Литовці зібрали кошти миттєво, і фірма, що виготовляє Байрактари, вирішила віддати безпілотник Україні безкоштовно, а зібрані гроші перерахувати на допомогу населенню…Тепер наша черга. Придбаймо польський Байрактар. Потрібна велика сума, але збір коштів проходить чудово! Якщо ми зберемо менше, то все перерахуємо для ЗСУ через Національний банк України. Так само зробимо з різницею коштів, якщо зберемо більше. Діймо!», – йдеться в описі збору.
У квітні в Литві ініціювали кампанію зі збору коштів на придбання безпілотника для України. Тоді за три дні вдалося зібрати 5 мільйонів євро на дрон «Байрактар». Але керівництво компанії-виробника заявило, що настільки зворушене кампанією, що вирішило подарувати безпілотник.
Також у червні в Україні Фонд Сергія Притули оголосив збір коштів на три безпілотники «Байрактар». Але фонд Притули зібрав 600 млн – цих коштів достатньо для купівлі чотирьох безпілотників. Компанія BAYKAR заявила, що також надасть безкоштовно Україні три безпілотники.
РФ намагається зняти з себе відповідальність за бомбардування драмтеатру в Маріуполі – ГУР
Російські окупанти готують фейкове «розслідування» про події в Маріупольському драмтеатрі, щоб покласти відповідальність за злочин на українців, повідомляє в телеграмі Головне управління розвідки Міноборони.
«Мета такого заходу – спробувати зняти із себе відповідальність за вбивство кількох сотень мирних жителів, які на момент удару переховувались в приміщенні театру. Більшість з них – жінки та діти. Наразі окупанти за допомогою кількох знімальних груп російських телеканалів готують постановчі відео, які начебто «мають довести», що вибух в Маріупольському драмтеатрі стався всередині приміщення. Всі руйнування відбулись начебто «внаслідок детонації великої кількості вибухівки», а кількість жертв становила не більше 14 людей. Російські пропагандисти навіть знайшли так званих «свідків», які бачили, як напередодні «люди у військовій формі заносили ящики» всередину будівлі», – заявляють в ГУР.
У розвідці наголошують, що бомбовий удар по драмтеатру Маріуполя був і залишається одним із найстрашніших воєнних злочинів російських військ під час розв’язаної ними війни.
«Російськими літаками по приміщенню театру було прицільно скинуто дві 500-кілограмові авіаційні бомби. На момент завдання удару в ньому знаходились до 1000 цивільних. Переважна більшість з яких – жінки та діти, які переховувались від російських обстрілів. За різними оцінками під час удару там загинуло від 300 до 700 людей», – додають в управлінні розвідки.
У червні Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала розслідування бомбардування Маріупольського драматичного театру, в укритті якого перебували сотні цивільних, зокрема і діти. Згідно з висновками розслідувачів Amnesty International, атаку на драматичний театр Маріуполя скоїли російські військові. Ймовірно вони скинули з літака-винищувача дві 500-кілограмові бомби. Amnesty International зробила висновок, що російські військові, цілеспрямовано вразили театр, знаючи, що там ховаються сотні мирних жителів.
Під час роботи над доповіддю експерти міжнародної організації опитали 53-х очевидців, а також проаналізували супутникові знімки дані радарів до та після атаки, верифікували фото- та відеоматеріали з архівів свідків та соціальних мереж.
16 березня російські загарбники скинули бомбу на будівлю Драматичного театру Маріуполя, де від обстрілу ховалися сотні жителів міста. Точна кількість жертв досі невідома. Одразу після нападу в Маріупольській міськраді заявили, що загинули майже 300 людей.
Приватна американська компанія Maxar Technologies оприлюднила супутникові знімки, на яких було видно, що на землі біля Драматичного театру в Маріуполі були великі написи російською мовою «дети». Як повідомляє агентство Reuters, знімки зроблені 14 березня. Написи – попереду і позаду будівлі.
Попри численні конкретні докази російських нападів на цивільних, Москва заперечує, що її ціллю є цивільні об’єкти.
У відповідь на обстріл Миколаєва ЗСУ знищили російську батарею ЗРК С-300 – ОК «Південь»
Українські військові знищили російську батарею ЗРК С-300 біля Зеленотропинського, повідомляє у фейсбуці оперативне командування «Південь».
«Серед ночі вкотре атакований Миколаїв. Ракетний удар 7 модифікованими ракетами з зенітно-ракетної системи С-300. Уражено об’єкти промислової та портової інфраструктури…У відповідь нашими ракетно-артилерійськими підрозділами в ході виконання вогневих завдань знищено батарею ЗРК С-300 в районі Зеленотропинського», – йдеться у повідомленні.
У командуванні додають, що під вогневий контроль взято кілька об’єктів транспортної інфраструктури на тимчасово окупованій території, що «суттєво обмежує маневреність та логістику ворожих військ».
Раніше в оперативному командуванні «Південь» вказували, що для обстрілів Миколаєва російські війська використовують нетипову зброю – зенітно-ракетні системи С300, споряджаючи їх нетиповим розривним снарядом, який має додаткову максимально руйнівну дію. Саме тому кілька мікрорайонів Миколаєва мають великі руйнування.
Також британська розвідка повідомила, що Росія збільшила використання ракет протиповітряної оборони при наземних атаках через критичну нестачу спеціальних ракет для ударів по наземних цілях.
Останнім часом щоночі російські війська обстрілюють Миколаїв, переважно вони використовують С-300.
Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Біля Харкова на полі підірвався трактор, водій загинув – ДСНС
У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили, що в неділю у полі на околиці Харкова під час проведення сільськогосподарських робіт на невідомому вибухонебезпечному предметі підірвався трактор.
«Внаслідок вибуху тракторист, чоловік (1982 р. н.) загинув на місці, а транспортний засіб спалахнув», – йдеться в повідомленні.
Напередодні повідомлялося, що через артилерійський обстріл військ РФ на Сумщині загинув фермер.
Рятувальники наголошують на небезпеці для аграріїв, оскільки частина полів, лісових масивів та інших земельних ділянок через проведення активних бойових дій досі не обстежена на наявність нерозірваних боєприпасів.
«Їм не сподобався мій вираз обличчя» – волонтер, який 88 днів пробув у заручниках військових РФ
Українські цивільні потрапляють у заручники армії РФ на окупованих територіях. Скільки їх є наразі – достеменно невідомо. Волонтер із Дніпра Ігор Талалай, який пробув у руках російських військових майже три місці.
Тортури, фізичний і психологічний тиск – це «норма» поводження з українцями в російському полоні, зазначає правозахисниця Юлія Полєхіна.
Зараз українські юристи, зі слів родичів, фіксують дані про тих, хто ймовірно перебуває в заручниках РФ, а також документують історії тих, кому вдалося визволитися, – для майбутнього міжнародного суду. Читайте про це за лінком
Сім'я Шпигунових втратила будинок у Криму та Ірпені, зараз вони допомагають біженцям
«Війна – це не лише про стрілянину» – каже Тетяна Шпигунова. Вона не може стримати сліз, розповідаючи про біль, з яким їй доводиться стикатися щодня, коли допомагає евакуювати біженців з-під обстрілів російської армії.
Кримчани Андрій і Тетяна Шпигунови з першого дня повномасштабного вторгнення надають потерпілим від війни притулок на Львівщині, переживають із ними горе та втрати, створюють безпечний притулок для тих, кого війна Росії проти України позбавила дому.
Історія сім'ї Шпигунових – Тетяни, Андрія та їхніх трьох дітей – це історія про біль, самопожертву і надію. Читайте про це за лінком
«Робимо все можливе, щоб дати українським воїнам на передовій те, що їм потрібно» – посол США
Сполучені Штати Америки роблять все можливе, щоб українські військові на передовій отримували те, що їм потрібно для відбиття агресії Росії, заявила в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода надзвичайна і повноважна посол США в Україні Бріджит Брінк.
«Я можу сказати, що ми дуже тісно співпрацюємо по годинах, навіть по хвилинах з Україною та з міністром оборони, з керівником Збройних сил, моїми колегами у Вашингтоні, і також в Європі. Таким чином, ми тісно співпрацюємо, щоб не лише забезпечити всім, що зможе допомогти Україні перемогти у цій боротьбі, але й активізувати міжнародну спільноту... На кожному етапі в найтіснішій координації з нашими українськими партнерами ми робимо все можливе, щоб дати українським воїнам на передовій те, що їм потрібно, як тільки їм це буде потрібно», – сказала Бріджит Брінк.
На запитання про можливість надання Україні сучасних винищувачів, посол США сказала: «Зараз я не можу нічого оголосити».
«Але можу сказати, що кожен запит, який надходить до нас, ми ретельно вивчаємо. У тісній координації з українськими військовими та цивільними лідерами ми надаємо все, що можемо, і спонукаємо наших партнерів і союзників чинити так само», – додала вона.
На початку липня стало відомо про п’ятнадцяте виділення зброї та обладнання із запасів Міноборони США для оборони України з серпня 2021 року на суму близько 400 мільйонів доларів. Відповідно до цього рішення, загальна військова допомога США Україні сягає понад 7,32 мільярда доларів відтоді, як 24 лютого Росія розпочала своє вторгнення.
Міністерство закордонних справ України повідомляє, що в Організації Об’єднаних націй спростували коментар неназваного джерела для видання The New York Times про обстріл Одеського порту.
«Вчора The New York Times опублікувала провокативну новину, українські ЗМІ її передрукували. Нібито неназване джерело в ООН стверджує, що ракетним ударом по порту Одеси РФ технічно не порушила зернову угоду, підписану в Стамбулі. Мовляв, Росія не обіцяла не обстрілювати ті частини українських портів, які напряму не задіяні в експорті зерна. М’яко кажучи, нас така позиція здивувала. По-перше, вона дисонує із заявою генерального секретаря Антоніу Ґуттеріша, який беззастережно засудив обстріл Одеського порту. По-друге, одностайною була і міжнародна спільнота, яка чітко вказала на порушення Росією своїх зобов’язань в рамках забезпечення безпечного функціонування портової інфраструктури для експорту зернових. Ми одразу звернулися до керівництва ООН за роз’ясненнями. Сьогодні ми отримали запевнення, що неофіційний коментар «неназваного джерела» для The New York Times не відображає позицію ООН. Лише заява генсекретаря Ґуттеріша відображає позицію організації», – повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.
У фейсбуці він зазначив, що через такі «неназвані джерела» був запущений «провокативний наратив».
«Це було зроблено зумисно або незумисно – питання відкрите», – додав Ніколенко.
Напередодні у мережі активно ширився коментар «неназваного посадовця ООН» виданню The New York Times. Він буцімто сказав, що Росія своїм ракетним ударом по порту Одеси «можливо технічно не порушила» підписані у Стамбулі домовленості щодо розблокування експорту зерна з України морським шляхом. Вказувалась теза про те, що РФ начебто не зобов’язувалась утриматися від ударів по тих частинах українських портів, які напряму не залучаються для експорту зерна.
Росія 23 липня атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр». Українська сторона повідомляла, що дві ракети були збиті силами протиповітряної оборони, дві – влучили в об’єкти інфраструктури порту. Повідомлялося про пожежу на насосній станції порту.
У Міністерстві закордонних справ України засудили удар і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.
Удар по Одесі також засудила посол США в Україні Бріджіт Брінк та Держдепартамент США.
МЗС та Міноборони РФ заявили, що завдали удару по військових цілях.
«Війна Україну не зламає» – Зеленський про 5 місяців повномасштабного вторгнення РФ
Президент Україи Володимир Зеленський 24 липня звернув увагу на те, що сьогодні минає п’ять місяців повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
«П’ять місяців. Після восьми років. Війна не зламала Україну і не зламає. Не зупинила життя в нашій державі і не зупинить. І точно не зробить нас заручниками того жахіття, яке окупанти принесли в нашу країну. Не підкоримось. Вистоїмо. Захистимо своє. Переможемо!», – написав Зеленський у фейсбуці.
Понад 40 тисяч людей за добу перетнули західний кордон України в бік ЄС – ДПСУ
Держприкордонслужба України розповіла про ситуація у пунктах пропуску на західному кордоні.
«За добу 23 липня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули більше 82 тисяч осіб та 18 тисяч транспортних засобів. З України минулої доби вибули понад 40 тисяч осіб. 24 тисячі з них перетнули кордон до Польщі, решта прослідували до інших країн ЄС та Молдови», – йдеться в повідомленні.
За даними ДПСУ, до України за минулу добу прибули 42 тисячі осіб, понад 38 тисяч з них – громадяни України.
Повідомляється, що напередодні було оформлено майже 40 вантажівок з гуманітарною допомогою.