Доступність посилання

ТОП новини
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

В угоді про експорт зерна немає пунктів, які намагалася нав’язати Україні Росія – Буданов

Домовленості про експорт зерна, які представники Києва, Москви, ООН та Анкари, не містить загроз безпеці України. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив голова Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов 22 липня.

«З військової точки зору загроз (від підписання угоди – ред.) ми не бачимо. Є пропрацьований фарватер. Судна будуть рухатися виключно цим фарватером. Жодна ділянка узбережжя, крім згаданого мною фарватеру, не буде розміновуватися. Тобто якщо хтось думає, що Росія зможе під приводом функціонування цього коридору висадити десант, то це абсолютно нереально. Крім того, берег уже захищають берегові ракетні комплекси, які роблять такі дії абсолютно нереальними», – розповів він.

Буданов не став коментувати перебіг переговорів, зазначивши, що вони тривали досить довго. Водночас він запевнив, що Україна «стовідсотково» відстояла власну позицію.

«Всі неприйнятні умови, які нам намагалася нав’язати Росія досить тривалий час, тут відсутні. Жодної із цих умов не залишилося. Росія дуже хотіла супроводжувати військовими кораблями ці конвої, хотіла щось оглядати у нас на території. Жоден із цих пунктів не буде реалізований. І Росія з цим зрештою погодилася», – додав голова розвідки.

Українські і російські офіційні особи підписали підтриману ООН угоду, спрямовану на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію.

Ґутерріш заявив, що найбільший експортний хаб країни Одеса буде знову відкритий, як і порти в Чорноморську і Южному.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк раніше оприлюднив деталі угоди, заявивши, що не має бути «жодного супроводу транспорту російськими кораблями» і присутності російських представників в українських портах.

Cуд у Москві заочно заарештував українського журналіста Дмитра Гордона

У Росії Басманний суд Москви ухвалив рішення про заочний арешт українського журналіста і блогера Дмитра Гордона, повідомили державні російські ЗМІ.

У Росії проти нього відкрили кримінальну справу про публічні заклики до розв’язання війни, розпалювання міжнаціональної ненависті і «фейки» про російську армію.

Рішення російського суду Гордон наразі не коментував.

У середині липня російське Міністерство внутрішніх справ оголосило Гордона у розшук.

У МВС Росії стверджують, що журналіст «у прямому ефірі українського телеканалу закликав вчинити збройний напад на Російську Федерацію та розв’язати проти неї агресивну війну з використанням ядерної зброї», а також «поширював свідомо неправдиву інформацію» про бомбардування та артилерійські обстріли з боку Росії цивільної інфраструктури і мирних громадян.

Справа проти Гордона була порушена у березні 2022 року. У квітні він був внесений Росфінмоніторингом до «реєстру терористів та екстремістів».

Дмитро Гордон – український журналіст, ведучий програми «У гостях у Дмитра Гордона», головний редактор інтернет-видання «Гордон». Автор інтерв’ю з представниками політики, культури та спорту.

МКІП: 129 об’єктів культурної спадщини зруйновані чи пошкоджені в Україні через війну Росії

В Україні через повномасштабну агресію Росії зруйновані і пошкоджені 129 об’єктів культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики. Серед них – 22 пам’ятки національного значення, 100 – місцевого значення і сім – щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Також пошкоджено 105 об’єктів цінної історичної забудови.

За функціональним призначенням серед культурних об’єктів, що були знищені або постраждали від загарбників:

  • 149 релігійних споруд, з них 50 перебуває на обліку як пам’ятки історії, архітектури і містобудування або цінна історична забудова;
  • 46 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст.;
  • 33 музеї та заповідники;
  • 41 бібліотека;
  • 65 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших закладів культури.

За даними міністерства, станом на 22 липня 2022 року МКІП зафіксувало вже 434 епізоди воєнних злочинів Росії проти української культурної спадщини, і інформація про них «продовжує надходити».

«Усі матеріали будуть використані як докази для кримінальних проваджень проти російських злочинців», – заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

У МКІП нагадали, що руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином за Гаазькою конвенцією 1954 року.

Генштаб: РФ утримує в Чорному морі два носії ракет «Калібр», загроза ракетних ударів зберігається

Росія в акваторії Чорного моря утримує в готовності два носії високоточної зброї сумарним залпом до 16 крилатих ракет типу «Калібр», повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України ввечері 22 липня.

«Зберігається загроза завдання ракетних ударів по військових об’єктах і об’єктах критичної інфраструктури на території України», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, морально-психологічний стан загарбників «залишається низьким, відзначається системне вживання алкогольних напоїв та непокора офіцерам», а особовий склад військ РФ «скаржиться на неефективність своїх атак на позиції Сил оборони України».

У командуванні повідомили, що українські військові 22 липня не дали російським силам просунутися на кількох напрямках на Донеччині, зокрема, знову невдалою була спроба загарбників встановити контроль над територією Вуглегірської ТЕС.

21 липня представник Головного управління розвідки МОУ Вадим Скібіцький повідомив, що Росія використала до 60% своїх запасів «високоточного» озброєння.

За останніми даними президента Володимира Зеленського, Росія застосувала проти України уже понад три тисячі крилатих ракет.

Знищити Харків: як Росія обстрілює друге за величиною місто України (фотосвідчення)

Жителі Харкова опинилися під жорстоким артилерійським обстрілом, який будь-коли може покалічити або вбити. Однією із жертв чергової російської атаки на місто став місцевий волонтер Артем Погорелець.

Ці світлини відображають, зокрема, шок, що пережили харків’яни протягом 48 годин, намагаючись продовжити своє повсякденне життя.

ГУР: українські війська завдали удару по наметовому містечку і техніці Росії біля Запорізької АЕС

Українські військові завдали удару по наметовому містечку і техніці Росії біля окупованої Запорізької АЕС, повідомило 22 липня Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Українські військові ювелірно відпрацювали по позиціях російських окупантів біля Запорізької АЕС. Використовуючи дрон-камікадзе було завдано удару по наметовому містечку і техніці ворога, зокрема в авто з зенітними установками та БМ-21 «Град». За наявними даними в результаті атаки було знищено 3 рашисти, 12 травмовані. Наметове містечко знищене пожежею, яку довго не могли загасити», – йдеться в повідомленні ГУР у фейсбуці.

Із 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар. Енергетики неодноразово заявляли, що війська РФ перетворюють Запорізьку АЕС на військову базу та використовують її як щит.

21 липня держпідприємство НАЕК «Енергоатом» повідомило, що російські військові розвмістили у машинному залі 1-го енергоблоку Запорізької АЕС щонайменше 14 одиниць важкої воєнної техніки з боєкомплектом, зброю та вибухівку.

«Весь арсенал ввезеної важкої техніки з усім боєкомплектом розташований зараз зовсім поряд із обладнанням, що забезпечує роботу турбогенератора», – йдеться в повідомленні.

За даними «Енергоатома», зокрема, військовий арсенал розташований у безпосередній близькості до головного маслобака, в якому є легкозаймиста олія, що охолоджує парову турбіну. Там також міститься вибухонебезпечний водень, який використовують для охолодження генератора.

США і партнери контролюватимуть виконання Росією угоди про експорт зерна – посол Брінк

У США вітають підписання угоди щодо розблокування експорту українського зерна і разом із іншими країнами будуть стежити за виконанням Росією цих домовленостей. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомила надзвичайна і повноважна посол США в Україні Бріджит Брінк.

Вона наголосила, що угода є «найбезпечнішим, найкращим і найшвидшим способом експорту зерна».

«Ми також цінуємо зусилля, справді великі і довготривалі зусилля ООН і Туреччини з підготовки цієї угоди. Врешті-решт саме Росія перетворила на зброю питання харчування в розпал глобальної кризи продовольчої безпеки. І ми вважаємо, що ми та інші країни маємо змусити Росію виконати цю домовленість», – заявила посол Брінк.

Українські і російські офіційні особи підписали підтриману ООН угоду, спрямовану на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков і міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали окремі дзеркальні угоди з ООН і Туреччиною, які, за словами генсекретаря ООН Антоніу Ґутерріша, принесуть користь країнам, що розвиваються, які перебувають «на межі банкрутства, і найбільш уразливим людям, що перебувають на межі голоду».

Ґутерріш заявив, що найбільший експортний хаб країни Одеса буде знову відкритий, як і порти в Чорноморську і Южному.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк раніше оприлюднив деталі угоди, заявивши, що не має бути «жодного супроводу транспорту російськими кораблями» і присутності російських представників в українських портах.

HRW звинувачує Росію в «очевидних воєнних злочинах» на окупованому півдні України

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) звинуватила Росію в тортурах, незаконних затриманнях і насильницьких зникненнях мирних жителів на окупованих територіях півдня України в Херсонській і Запорізькій областях.

У звіті, опублікованому 22 липня, правозахисна організація заявила, що ймовірні порушення, скоєні російськими військами, які також включали катування українських військовополонених, утримуваних на території під їхнім контролем, є воєнними злочинами.

«Російські війська перетворили окуповані території на півдні України на прірву страху і дикого беззаконня», – заявила представниця HRW Юлія Горбунова.

«Катування, нелюдське поводження, а також свавільне затримання та незаконне позбавлення волі цивільних осіб є одними з очевидних воєнних злочинів, які ми задокументували. Російська влада має негайно припинити такі зловживання і зрозуміти, що вони можуть бути і будуть притягнуті до відповідальності», – додала вона.

HRW повідомила, що під час складання звіту поспілкувалася з 71 людиною з Херсона, Мелітополя, Бердянська, Скадовська і ще 10 міст Херсонської і Запорізької областей.

Свідки описали 42 випадки, коли російські війська свавільно утримували цивільних осіб, у деяких випадках без зв’язку з зовнішнім світом, катували багатьох із них, при чому деякі із затриманих зникли. Також зазнали тортур троє військовослужбовців територіальної оборони, які мали статус військовополонених. Двоє з них загинули, повідомляє HRW.

Серед методів катування, описаних опитаними, були тривале побиття, іноді бейсбольними битами, і удари струмом, що часто призводило до травм, включаючи переломи ребер та інших кісток, сильні опіки, струс мозку, порізи, синці.

Жертви жорстокості російських військ, яких зрештою звільнили, тривалий час проводили в лікарні, а деякі «ледве можуть ходити».

«Українці на окупованих територіях переживають пекельні випробування, – сказала Горбунова. – Російська влада має негайно розслідувати воєнні злочини та інші зловживання з боку своїх сил у цих районах, також розслідування мають провести міжнародні слідчі органи для притягнення винних до відповідальності».

Правозахисна група заявила, що зловживання, очевидно, були спрямовані не лише на отримання інформації, а й на нагнітання страху, щоб люди змирилися з російською окупацією.

Таміла Ташева, постійна представниця президента України в Криму, повідомила HRW, що за оцінками правозахисників, з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому тут із застосуванням сили зникли щонайменше 600 осіб.

Зернова угода, «контрабанда зброї» з України, що буде з курсом гривні

  • У Туреччині підписали так звану угоду для вільного експорту українських зернових.

Навіщо Росії таке перемир’я і чи дійсно вона розблокує українські порти?

  • Європол заявив про випадки «контрабанди зброї» з України.

У Києві хочуть побачити докази і говорять про спецоперацію Росії.

  • Долар в обмінниках продовжує дорожчати.

Раніше НБУ змінив офіційний курс гривні. До чого готуватися українцям?

Більше подробиць дивіться в етері Свобода Live о 18:00 на @Радіо Свобода.

Із HIMARS «ЗСУ можуть взяти російське угруповання в оточення і звільнити Херсонщину до осені»

Що відомо про обстріли Антонівського мосту на Херсонщині? У чому важливість цього об’єкту для українських та російських військових? Як може розвиватися ситуація на південному фронті? Ці та інші питання обговорювали в проєкті Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

Представники України і Росії підписали угоду ООН щодо вивезення зерна

Українські і російські офіційні особи підписали підтриману ООН угоду, спрямовану на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков і міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали окремі дзеркальні угоди з ООН і Туреччиною, які, за словами генсекретаря ООН Антоніу Ґутерріша, принесуть користь країнам, що розвиваються, які перебувають «на межі банкрутства, і найбільш уразливим людям, що перебувають на межі голоду».

Президент Туреччини Таїп Реджеп Ердоган додав на церемонії підписання у Стамбулі, що угода допоможе зменшити глобальну продовольчу інфляцію. За його словами, виконанням угоди керуватиме спільний координаційний центр у Стамбулі.

Ґутерріш заявив, що найбільший експортний хаб країни Одеса буде знову відкритий, як і порти в Чорноморську і Южному.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк раніше оприлюднив деталі угоди, заявивши, що не має бути «жодного супроводу транспорту російськими кораблями» і присутності російських представників в українських портах.

«У разі провокацій – негайна військова відповідь. Усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби», – додав радник голови ОП.

Сполучені Штати Америки привітали оголошену угоду, але Державний департамент заявив, що стежитиме за виконанням умов договору з боку Росії.

Росія втрачає «сотні» військових щодня у війні проти України – високопоставлений чиновник США

Вашингтон вважає, що Росія щодня несе сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів від початку вторгнення 24 лютого, заявив 22 липня високопоставлений представник оборонного відомства США.

На додаток до вбитих лейтенантів і капітанів, сотні полковників і «багато» російських генералів також були вбиті, цитує агентство Reuters слова чиновника, який говорив на умовах анонімності.

«Ланцюжок командування все ще відчуває труднощі», – сказав чиновник.

За словами представника оборонного відомства США, Вашингтон також вважає, що Україна знищила понад 100 «важливих» російських цілей, включаючи командні пункти, склади боєприпасів і об’єкти протиповітряної оборони.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 20 липня заявив, що, за оцінками Сполучених Штатів, втрати російських сил в Україні після майже п’яти місяців війни досягли близько 15 тисяч убитих і, ймовірно, 45 тисяч поранених, додавши, що українські збройні сили також зазнали значних втрат.

Росія класифікує загибель військових як державну таємницю і не часто оновлює свої офіційні дані про втрати під час війни. 25 березня Міноборони РФ повідомило про 1351 загиблого російського військового.

Генштаб Збройних сил України заявляє, що Росія втратила у повномасштабній війні близько 39 тисяч своїх військових.

Минулого місяця влада України повідомляла, що щодня гинуть від 100 до 200 українських військових. Про загальне число загиблих не повідомляють.

Сполучені Штати надали Україні вісім мільярдів доларів безпекової допомоги з початку повномасштабної війни, у тому числі на 2,2 мільярда доларів за останній місяць.

Раніше цього тижня Пентагон заявив, що надасть Україні чотири додаткові ракетно-артилерійські системи високої мобільності (HIMARS) у новій комплектації озброєння.

У керівника Центру тероборони Дніпра Корбана на кордоні вилучили закордонний паспорт – адвокат

У керівника Центру територіальної оборони й голови громадської ради Дніпра Геннадія Корбана на контрольно-пропускному пункті на кордоні України вилучили закордонний паспорт – інформацію про це Радіо Свобода підтвердив адвокат Корбана Андрій Йосипов.

За його словами, це сталося на КПП Смільниця на Львівщині.

«Пан Корбан повертався на територію України, пройшов митний контроль в Польщі і на митному контролі на державному кордоні з Україною йому повідомили, що начебто його громадянство анульоване, на підставі чого рішенням Державної міграційної служби вилучено паспорт. Чому виконує це рішення Державна прикордонна служба, ми не знаємо. Ми поки тут на перевірці й на складанні процесуальних документів», – сказав він.

Представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко сказав Радіо Свобода, що не може розголошувати інформацію про «спроби перетину державного кордону України третіми особами, розголошення такої інформації заборонене законодавством України».

«Усі дії, які здійснюються в пунктах пропуску під час оформлення громадян, унормовані нормами законодавства», – зазначив він.

Напередодні народний депутат Сергій Власенко з фракції «Батьківщина» оприлюднив нібито копію указу президента Володимира Зеленського про припинення громадянства України для деяких осіб, зокрема бізнесменів Ігоря Коломойського, Геннадія Корбана, народного депутата Вадима Рабіновича.

Офіційного підтвердження справжності поширеного у мережі «указу» немає.

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що укази про громадянство передбачають наявність у них персональних даних. «Якщо в указах є персональні дані, вони закриті. Ви можете їх не побачити. Чи оприлюднять ці укази, я не можу сказати», – сказав Данілов в ефірі телемарафону 21 липня.

Рада ЄС схвалила виділення 500 млн євро на військову допомогу Україні

Рада Європейського союзу 22 липня схвалила раніше ухвалене рішення виділити Україні новий транш з Європейського фонду миру на підтримку Збройних сил України у захисті території країни від російської агресії у розмірі 500 мільйонів євро, повідомили в пресслужбі Ради ЄС.

«Завдяки п’ятому траншу розміром 500 млн євро, мобілізованому сьогодні, загальний внесок ЄС у рамках ЄФМ для України тепер становитиме 2,5 мільярди євро», – йдеться у повідомленні.

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, коментуючи рішення, наголосив, що ЄС і далі «зосереджений і непохитно підтримує Україну в її боротьбі за свободу і незалежність».

«Україні потрібно більше зброї, ми її надамо», – сказав Боррель.

У пресслужбі Ради ЄС уточнили, що, відповідно до поточних пріоритетів, заявлених урядом України, і наданої досі підтримки, 490 мільйонів євро допомоги буде виділено «на військову техніку, призначену для доставки летальної сили в оборонних цілях», а 10 мільйонів євро підуть на обладнання і витратні матеріали, такі як засоби індивідуального захисту, аптечки і пальне.

Як нагадали в Раді ЄС, попередні заходи допомоги були погоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня і 23 травня.

Про те, що ЄС погодив додаткові 500 мільйонів євро військової допомоги України в рамках Європейського фонду миру, стало відомо 18 липня.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба подякував ЄС за допомогу: «Зброя: вдячний за додаткові 500 мільйонів євро в рамках EPF та закликаю до додаткової двосторонньої військової допомоги. Санкції: енергетичне ембарго, обмеження цін на нафту, заборона всіх російських телеканалів. Я закликаю країни ЄС підтримати Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України».

У СБУ повідомили про арешт додаткових активів Медведчука і Марченко

Служба безпеки України повідомляє про арешт додаткових активів народного депутата Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, якими управляли з Росії.

«Рішенням суду накладено арешт, зокрема на корпоративні права ТОВ зі статутним капіталом 38 мільйонів гривень, банківські рахунки на 1,3 мільйона гривень, дві земельні ділянки площею 3 і 5 га, приміщення двох готельних комплексів площею 4,5 і 2,4 тис. квадратних метрів», – йдеться в повідомленні.

За даними СБУ, бенефіціарними власниками цих активів є громадянин Росії, а також Медведчук і Марченко.

«Відповідне рішення суду ухвалене за матеріалами Служби безпеки, яка документує і викриває схеми легалізації в Україні російських грошей, спрямованих на фінансування антиукраїнської діяльності. Схема полягала у заведенні коштів із російських банків на зареєстроване в Україні ТОВ, власником якого є громадянин РФ. Ці гроші надходили під виглядом потреб на утримання й оплату оренди двох готельних комплексів у Івано-Франківській і Закарпатській областях, котрі через низку українських компаній належать Оксані Марченко», – йдеться в повідомленні.

У СБУ кажуть, що отримали «беззаперечні докази», що управління ними здійснювалося безпосередньо з Росії, і встановили весь перелік цих російських суб’єктів.

Досудове розслідування здійснюється за статтями «фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України» і «легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом».

На початку червня Служба безпеки України і Державне бюро розслідувань повідомили, що завершили розслідування у справі проти народного депутата України Віктора Медведчука за статтями про державну зраду та порушення звичаїв війни.

12 жовтня 2021 року суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 7 грудня в справі про закупівлю вугілля з Росії через окуповані території. Пізніше йому продовжили цей запобіжний захід. Сторона обвинувачення просила визначити заставу в 1 мільярд гривень. Медведчук заявив, що всі докази у справі проти нього «сфабриковані».

27 лютого стало відомо, що Віктор Медведчук втік з-під домашнього арешту, під яким він перебував у кількох провадженнях, у яких ішлося, серед іншого, про державну зраду. Увечері 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив про затримання колишнього співголови партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата Віктора Медведчука. Згодом він запропонував обміняти кума російського президента на українців, які потрапили у російський полон. Справу про державну зраду слухає Личаківський суд Львова у закритому режимі.

Український волонтер розповів про 100 днів полону на окупованій частині Донеччини

Євгена Малярчука, підприємця та уродженця Маріуполя, війна застала у Києві. Він вирушив волонтером у рідне місто, щоб постаратися вивезти звідти мирних жителів. Наприкінці березня Малярчука затримали бойовики незаконного збройного угруповання «ДНР». Разом з іншими українськими волонтерами він провів сто днів у полоні у колишній виправній колонії у селі Оленівка під Донецьком. Нині Євген Малярчук – на волі, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки». Ось його історія.

У ДБР повідомили про підозру в держзраді помічнику командира російського корабля

Державне бюро розслідувань заочно повідомило про підозру колишньому командиру корвета «Тернопіль», який «у 2014 році перейшов на бік ворога і сьогодні воює проти України», повідомила пресслужба ДБР 22 липня.

«Працівники ДБР повідомили про підозру в державній зраді колишньому командиру корвета «Тернопіль» Максиму Ємельяненку, який у 2014 році перейшов на бік ворога. Після захоплення окупантами його частини у Севастополі й корвета «Тернопіль», капітан ІІІ рангу єдиний з екіпажу присягнув на вірність агресору. Нині зрадник воює проти України у складі збройних сил РФ на сторожовому кораблі «Ладний» на посаді помічника командира», – йдеться в повідомленні.

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

Минулого місяця в ДБР повідомили, що оголосили про підозру у державній зраді колишньому капітану 3-го рангу військової частини, що дислокувалась в АР Крим, який зараз командує російським ракетним катером «Вышний Волочёк», а також капітану російського крейсера «Адмірал Макаров».

Вивезення зерна: Україна підпише договір із Туреччиною і ООН, а не з Росією – Подоляк

Україна не підписуватиме ніяких документів про вивезення зерна з Росією, договір буде підписаний із Туреччиною й ООН, заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

«Щодо стамбульського договору «про вивезення українського зерна». Попередньо. Україна не підписує жодних документів із Росією. Ми підписуємо договір із Туреччиною та ООН і беремо на себе зобов’язання перед ними. Росія підписує дзеркальний договір із Туреччиною та ООН», – написав Подоляк у твітері 22 липня.

Він також наголосив, що не має бути «жодного супроводу транспорту російськими кораблями» і присутності російських представників в українських портах.

«У разі провокацій – негайна військова відповідь. Усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби», – додав радник голови ОП.

Тим часом, у Міністерстві інфраструктури повідомили, що українська делегація на чолі з міністром Олександром Кубраковим прибула до Стамбула (Туреччина) на переговори для вирішення питання про експорт зерна з України, заблокований через повномасштабне вторгнення Росії.

«У рамках візиту українська сторона провела зустріч із генеральним секретарем організації Антоніу Ґутеррішем. У фокусі діалогу – ініціатива ООН щодо розблокування морських портів для експорту продовольства і гарантії безпеки для суден», – йдеться у повідомленні у телеграмі міністерства.

За повідомленням, генеральний секретар ООН вкотре висловив підтримку деблокаді українських портів і запевнив, що безпека «є беззаперечним пріоритетом ООН».

«Зі свого боку, організація зробить максимум, щоби цей принцип дотримувався всіма учасниками переговорів», – додали у Мінінфраструктури.

Військові делегації з України та Росії 13 липня провели переговори в Стамбулі щодо експорту українського зерна. Участь у зустрічі також взяли турецькі військові чиновники та представники ООН. Після цієї зустрічі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про «великий крок вперед» у переговорах.

21 липня речник президента Туреччини Ібрагім Калин заявив, що «угода щодо експорту зерна, критично важлива для світової харчової безпеки, буде підписана в Стамбулі завтра (22 липня – ред.) під егідою президента Ердогана та генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша разом із українською та російською делегаціями».

В українському Міністерстві закордонних справ наголосили, що українська делегація підтримає тільки ті рішення, які «гарантуватимуть безпеку південних регіонів України, сильні позиції ЗСУ в Чорному морі та безпечний експорт української сільськогосподарської продукції на світові ринки».

Данілов обговорить із представниками Європолу повідомлення про нібито «контрабанду зброї» з України

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов обговорить із представниками Європолу заяви про нібито випадки «торгівлі зброєю і військовими товарами на чорному ринку» з України.

«Очікуємо предметну розмову з офіційними представниками «Європолу» – з фактами і доказами щодо заяв про наявні начебто випадки «торгівлі зброєю та військовими товарами на чорному ринку» з України. Максимально зацікавлені у швидкому обміні інформацією й миттєвому реагуванні», – написав Данілов у твітері 22 липня.

Він зауважив, що публікація про «контрабанду зброї» у західних ЗМІ збігається в часі «з розгортанням масштабної інформаційної спецоперації РФ «MakZim» із дискредитації України, мета якої – припинення постачання зброї від союзників».

«Операція проводиться саме в той період, коли намічаються якісні зміни в ході війни на користь ЗСУ – саме за рахунок надходження сучасного західного озброєння», – наголосив секретар РНБО.

19 липня Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для контролю за використанням військової допомоги Україні.

Це сталося через декілька днів після того, як представниця Палати представників США, конгресвумен українського походження Вікторія Спартц, серед іншого, сказала, що американська сторона не знає, чи потрапляє надане озброєння на фронт.

В Офісі президента повідомлення про неналежне використання Україною зброї Заходу назвали «пропагандистськими вкидами РФ з метою зірвати постачання».

У Пентагоні заявили, що США не бачать ознак того, що надану зброю Україна може вивозити з країни як контрабанду.

Через пошкодження Антонівського мосту в Херсоні війська РФ хочуть облаштувати понтонну переправу – облрада

Російські війська хочуть облаштувати понтонну переправу в районі Херсона через пошкодження ударами ЗСУ Антонівського мосту через Дніпро, повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«Окупанти опрацьовують організацію понтонної переправи в районі Херсона, для чого провели обстеження кількох ділянок Дніпра», – повідомив Соболевський у Telegram.

За його словами, російські окупаційні сили не можуть знайти в архівах проєктну документацію на Антонівський міст, щоб підготувати план ремонту.

«Без неї (документації – ред.) підготувати план відновлювальних робіт швидко не вийде, та й результат буде так собі. Але найголовніше, що вже до найідеологічніших орків дійшло, що вони перебувають на чужій землі, де їм зовсім не раді», – написав Соболевський.

ЗСУ вже кілька разів вдарили по Антонівському мосту через Дніпро в окупованому Херсоні. Окупаційні сили через російські ЗМІ заявили, що рух автотранспорту по мосту обмежили.

Антонівський міст – єдиний у Херсоні через річку Дніпро, в тому числі для транспортування військами РФ своєї техніки і боєприпасів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG