Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Офіс генпрокурора передав вилучені в кримінальній справі бронежилети на потреби ЗСУ

Збройні сили України отримали бронежилети, вилучені в кримінальному провадженні, повідомив Офіс генерального прокурора 21 липня.

За повідомленням, правоохоронці за процесуального керівництва ОГП розслідують кримінальне провадження за фактом продажу гуманітарної допомоги, яку сили оборони України отримали від громадської організації.

«У рамках кримінального провадження прокурори передали на потреби підрозділів Збройних Сил України, які безпосередньо виконують завдання на передовій, вилучені бронежилети 4-го класу захисту загальною вартістю близько 2 мільйони гривень», – заявляє пресслужба відомства.

ОГП не уточнює, скільки саме бронежилетів передали на потреби української армії.

Минулого тижня Національна поліція повідомила про затримання групи людей у Тернопільській області за продаж гуманітарної допомоги.

Євросоюз оприлюднив нові санкції проти Росії на офіційному сайті

Європейський Союз 21 липня оприлюднив на офіційному сайті список російських юридичних та фізичних осіб, які потрапили під нові санкції ЄС.

У списку 57 росіян та структур із Росії.

Серед інших, під обмеження потрапили депутат Державної думи від Чечні Адам Делімханов, мер Москви Сергій Собянін, актори Володимир Машков та Сергій Безруков, байкерський клуб «Нічні вовки» та його лідер Олександр Залдостанов («Хірург»), губернатор Кемеровської області Сергій Цивільов, уповноважена з прав дитини при президенті Марія Львова-Бєлова, рух «Юнармія», «Сбербанк» та інші.

Як повідомлялося раніше, Європейська рада запровадила заборону на операції з російським золотом і розширила список санкцій товарів, які можуть використовуватися в оборонній промисловості.

Водночас ЄС вивів з-під санкцій операції держкомпанії, пов’язані з постачанням на світовий ринок продовольства та добрив та транспортування нафти до третіх країн. Це пов’язано з продовольчою та енергетичною безпекою.

Євросоюз 20 липня затвердив черговий, сьомий, пакет санкцій щодо Росії через її вторгнення в Україну. Згідно з повідомленнями, обмеження стосуватимуться заборони експорту золота та ювелірних виробів із нього з Росії та блокування європейських активів «Сбербанку».

При цьому жоден пакет санкцій ЄС не передбачає ембарго на газ.

Російські війська зруйнували школу в Краматорську, одна людина загинула – ОВА

Російські війська обстріляли Краматорськ вночі проти 21 липня, повідомила Донецька обласна військова адміністрація.

«Зруйнували школу, пошкодили п’ятиповерхівку і 85 приватних будинків. Одна людина загинула. Ще двоє знаходяться під руїнами школи», – йдеться в заяві.

Як заявив голова ОВА Павло Кириленко увечері в четвер, пошукова операція триває.

Російські війська завдали удару по Краматорську близько третьої ночі 21 липня, повідомив Кириленко. За попередніми даними, удар був завданий ракетами «Іскандер».

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко 20 липня повідомив про збільшення обстрілів Словʼянська і Краматорська.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Голова британської розвідки вважає, що Росії може стати важко забезпечувати своїх військових

Російські військові, швидше за все, візьмуть оперативну паузу в найближчі тижні після лише поступового прогресу на полі бою – про це заявив 21 липня глава Секретної розвідувальної служби Великої Британії (відомої як MI6) Річард Мур.

Виступаючи на Аспенському безпековому форумі в американському штаті Колорадо, Мур висловив думку, що прогрес, якого російські війська досягли в Україні за останні місяці, відносно невеликий.

«Ми говоримо про невелику кількість миль поступу. Коли вони беруть місто, нічого не залишається. Воно знищується», – сказав він.

Він додав, що MI6 вважає, що Росії буде дедалі складніше забезпечувати свій особовий склад протягом наступних кількох тижнів.

«Я думаю, що їхні можливості ось-ось вичерпаються», – сказав він.

Оперативна пауза дасть українським силам, моральний дух яких, за його словами, все ще високий, можливість завдати удару у відповідь «дедалі більшою кількістю хорошої зброї», яку вони отримали, вважає він.

Мур водночас зазначив, що війна «очевидно не закінчилася», і з наближенням зими та тиском на постачання газу «на нас чекають важкі часи». Але важливо, на його думку, щоб українські сили продемонстрували свою здатність завдати удару у відповідь, і щоб Європа продовжувала підтримувати Україну у військовому плані.

Голова розвідки також навів свою оцінку кількості росіян, убитих у війні на даний момент – 15 тисяч. Він сказав, що це «ймовірно, консервативна оцінка», і назвав «дуже закривавленим ніс» президента Росії Володимира Путіна, який очікував швидкої перемоги.

«І це не діти середнього класу з Петербурга чи Москви. Це бідні діти з сільських районів Росії. Вони з сибірських містечок. Вони непропорційно належать до етнічних меншин. Це його гарматне м’ясо», – прокоментував Мур.

Директор ЦРУ Вільям Бернс, виступаючи днем раніше на тій же конференції, сказав, що розвідка США оцінює втрати росіян «близько 15 000 убитих і, можливо, втричі більше, ніж поранених».

Командувач Збройних сил Великої Британії 17 липня в інтерв’ю BBC заявив, що кількість загиблих і поранених росіян в Україні становить близько 50 тисяч.

Востаннє Росія оновлювала кількість загиблих у війні в березні, заявивши, що загинув 1351 військовий.

Україна «має істотний потенціал» для просування на фронті – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів 21 липня засідання ставки Верховного Головнокомандувача – про це він повідомив у вечірньому зверненні в четвер.

За повідомленням, учасники обговорили поточну ситуацію на передовій.

«Визначили завдання на деяких тактичних напрямках для посилення наших позицій. І дуже предметно опрацювали питання про постачання новітніх озброєнь у війська – потрібно ще збільшити інтенсивність ударів по ворогу. Учасники засідання Ставки погодилися, що маємо істотний потенціал для просування наших сил на фронті й для завдання окупантам нових відчутних втрат», – розповів він.

Зеленський також розповів, що кілька членів Сенату Сполучених Штатів запропонували Конгресу визнати агресію Росії проти України геноцидом. Він вказав на те, що такий крок пропонувала експертна група під керівництвом Андрія Єрмака та Майкла Макфола кілька місяців тому.

«І ось перший реальний результат візиту першої леді України в Сполучені Штати – сенатори Ріш, Кардін, Вікер, Блюменталь, Портман, Шахін та Грем представили проект резолюції про визнання дій Росії в Україні геноцидом. У резолюції зазначено, що дії Росії в Україні, які включають примусову депортацію до Росії та цілеспрямоване вбивство українського цивільного населення під час масових звірств, є геноцидом проти народу України», – сказав президент.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Київ припускає підписання угоди в Туреччині щодо експорту зерна з України

Завтра в Туреччині заплановані переговори про відновлення експорту зерна з України під егідою ООН – про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко 21 липня.

«За підсумками може бути підписаний документ, який міститиме зобов’язання сторін щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі», – припустив він.

Водночас Ніколенко зазначив, що українська делегація підтримає тільки ті рішення, які «гарантуватимуть безпеку південних регіонів України, сильні позиції ЗСУ в Чорному морі та безпечний експорт української сільськогосподарської продукції на світові ринки».

Водночас із заяв турецьких урядовців випливає, що підписання угоди вже заплановане.

«Угода щодо експорту зерна, критично важлива для світової харчової безпеки, буде підписана в Стамбулі завтра під егідою президента Ердогана та генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша разом із українською та російською делегаціями», – заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калин.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу висловив думку, що дипломатичні зусилля Анкари «приносять плоди».

«Завтра в Стамбулі ми зробимо перший крок до вирішення поточної харчової кризи з генеральним секретарем ООН, українською та російською делегаціями. Ми продовжимо наші зусилля, аби розв’язати конфлікт», – повідомив голова МЗС.

Військові делегації з України та Росії провели переговори в Стамбулі 13 липня щодо експорту українського зерна. Участь у зустрічі також взяли турецькі військові чиновники та представники ООН. Переговори тривали приблизно півтори години.

Після цієї зустрічі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про «великий крок вперед» у переговорах.

Масовий розстріл на пошті. Хто з російських офіцерів віддав наказ?

Село Перемога, Броварський район Київської області. 28 лютого російська армія зайшла сюди з боку Нової Басані, що на Чернігівщині. В той день військові здійснили масовий розстріл п’ятьох жителів села. Це сталося у приміщенні «Нової пошти».

Журналістам вдалось поспілкуватись із одним із тих, кого солдати допитували на пошті і кому погрожували вбивством, але йому вдалось вижити. Сьогодні він розповідає про те, що бачив на власні очі, і згадує офіцерів, чиїх наказів слухались солдати.

Один із них – це Олександр Васильєв – він же «Сан Санич», він же «Норман» – російський військовослужбовець, якого «Схеми» (Радіо Свобода) раніше допомогли правоохоронцям ідентифікувати.

Згодом Васильєву та ще одному майору Київська обласна та Броварська окружна прокуратури спільно з СБУ та НАБУ повідомили про підозру «в порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з вбивством».

Нового генпрокурора призначать протягом 10 днів – Арахамія

Народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія 21 липня анонсував призначення нового генерального прокурора найближчими днями.

«В найближчі 10 днів чекаємо призначення нового Генерального прокурора. Його першим і найголовнішим завданням має стати призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, як цього вимагає Президент України», – заявив парламентар у своєму Телеграмі.

Він попросив конкурсну комісію з обрання керівника САП завершити всі необхідні процедури протягом цього терміну, аби «з цим питанням не було жодних затримок».

Конкурсна комісія 19 липня затвердила Олександра Клименка керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Верховна Рада 19 травня підтримала подання президента Володимира Зеленського про звільнення Ірини Венедіктової з посади генерального прокурора України.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.

Прокуратура викрила схеми ухиляння від служби у війську: хабарі у військкоматі та 1600 євро за перетин кордону

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці викрили 34-річного жителя Київської області, який організував нелегальну схему перетину державного кордону громадянами України призовного віку.

«Чоловік пропонував громадянам, яким заборонено виїзд за межі держави на період дії воєнного стану, організувати безперешкодний перетин кордону України на підставі документів про нібито навчання у вищих навчальних закладах Республіки Польща. Свої послуги зловмисник оцінив у сумі 1 600 євро з людини. Зокрема, за такою схемою чоловік збирався переправити через державний кордон України громадянина призовного віку. У ході контролю за вчиненням злочину організатора схеми затримали під час зустрічі з «клієнтом» та отримання від нього 800 доларів США. Наразі затриманому повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжного заходу», – повідомили у пресслужбі прокуратури.

Повідомляється про відкриття кримінального провадження за статтею про незаконне переправлення осіб через держкордон.

Крім того, на Одещині викрито співробітників військкомату, які за хабарі допомагали військовозобов’язаним уникати служби в ЗСУ, повідомили у пресслужбі Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону України.

«Група осіб, до складу якої входили двоє цивільних та посадові особи Болградського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Одеської області запропонували військовозобов’язаному громадянину України за неправомірну вигоду в сумі 12 000 доларів США видати йому документи про непридатність до військової служби та зняття з військового обліку, що необхідно для виїзду за кордон під час дії воєнного стану в державі. 20.07.2022, під час безпосереднього одержання грошових коштів, яке відбувалось під контролем правоохоронців, одного з учасників групи, мешканця Одещини, затримано», – повідомили в прокуратурі.

Згідно з повідомленням, затриманому готують повідомлення про підозру та клопотання до суду щодо обрання запобіжного заходу.

«Встановлюються всі учасники злочинної групи, в тому числі військові службові особи та працівники медичних закладів», – додали в прокуратурі.

Одразу як почалося російське масштабне військове вторгнення в Україну 24 лютого в Україні було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію. Більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.

Зеленський подякував президенту Коста-Рики за підтримку санкцій проти Росії

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Коста-Рики Родріго Чавесом – про це він повідомив 21 липня у своєму твітері.

Зеленський зазначив, що це перша в історії розмова між лідерами двох країн.

«Подякував за підтримку України в міжнародних організаціях, зокрема в ООН. Цінуємо запровадження санкцій проти Росії, протидію пропаганді РФ», – заявив голова держави.

Він додав, що Київ продовжує «посилювати антивоєнну коаліцію в Латинській Америці».

Україна встановила дипломатичні відносини з Коста-Рикою в 1992 році, але представлена в цій країні посольством у Мексиці за сумісництвом.

Лавров пообіцяв Сійярто у Москві, що Росія «негайно розгляне» прохання Угорщини про додаткові поставки газу

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто заявив, що Будапешт проявив зацікавленість у додатковій закупівлі російського газу і це прохання буде «негайно розглянуте».

«Інтересам наших країн абсолютно відповідає повне виконання довгострокових контрактів на експорт природного газу з Росії, які були укладені минулого року», – сказав Лавров.

Петер Сійярто, як тільки прибув до Москви, то у фейсбуці написав: «Ми маємо два завдання: забезпечити природний газ для угорського народу та підкреслити, що хочемо миру якомога швидше».

Напередодні візиту Сійярто до Москви в МЗС Угорщини анонсували обговорення закупівлі Будапештом у Росії додатково 700 мільйонів кубометрів газу.

Відповідно до 15-річної угоди з російським монополістом «Газпромом», підписаної торік, Угорщина законтрактувала 3,5 мільярда кубометрів газу на рік трубопроводами через Болгарію та Сербію та ще 1 мільярд кубометрів через газопровід з Австрії.

Візит Петера Сійярто до Росії відбувся у день, коли уряд оголосив, що з наступного місяця скасовує десятирічні обмеження на ціни за газ і електроенергію для домогосподарств з більшим споживанням – крок, який призведе до значного зростання цін за додаткове споживання енергії.

Країни ЄС активно намагаються позбутися залежності від російських енергоносіїв, зокрема, через війну РФ проти України і пов’язані з цим санкції. При цьому жоден пакет санкцій ЄС не передбачає ембарго на російський газ.

Угорщина неодноразово заявляла, що санкції енергетичного характеру проти РФ не повинні шкодити інтересам країни та її народу.

Із квітня поточного року жоден політик ЄС не відвідував Кремль, очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто у цьому зв’язку – перший.

Нічний удар по Миколаєву пошкодив 13 житлових будинків – Сенкевич

Російські війська вночі проти 21 липня вкотре обстріляли Миколаїв, пошкодивши 13 житлових будинків, повідомив мер міста Олександр Сєнкевич увечері 21 липня.

«13 житлових будинків у центрі міста сьогодні вночі зазнали пошкоджень від ударної хвилі та уламків. У них загалом вибито більше 60 вікон. У семи будинках пошкоджена шиферна покрівля», – заявив міський голова.

Він додав, що районна влада фіксує пошкодження, а жителям пошкоджених будинків видали плівку та брезент.

Раніше Сєнкевич повідомив про одного постраждалого внаслідок обстрілу Миколаєва.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

У Генштабі розповіли про озброєння, яке ЗСУ невдовзі отримають від Великої Британії

У Генеральному штабі Збройних сил України розповіли, на яке озброєння від Великої Британії очікують найближчими тижнями.

«Міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Бен Воллес оприлюднив деталі наступного пакету британської військової підтримки Україні, включно з планами відправити десятки артилерійських установок, сотні безпілотників, 50 000 артилерійських снарядів і сотні протитанкових одиниць протягом найближчих тижнів», – розповіли у Генштабі.

У Генштабі уточнили, що йдеться про понад двадцять155-мм самохідних установок M109 і тридцять шість 105-мм артилерійських установок L119. Очікується також прибуття радіолокаційних систем контрбатарейної боротьби та понад 50 тисяч боєприпасів для наявної в Україні артилерії радянських часів. Повідомляється, що Британія надішле понад 1600 одиниць протитанкової зброї, а також безпілотники, включно з сотнями повітряних боєприпасів.

«Наразі в Україну відправлено 6900 одиниць протитанкової зброї NLAW, Javelin, Brimstone та іншої, а також 16 тисяч артилерійських снарядів, шість машин Stormer із зенітно-ракетним комплексом Starstreak та сотні ракет. Сполучене Королівство також поставило морські ракети Brimstone, реактивні системи залпового вогню, 120 бойових броньованих машин і велику кількість нелетальної допомоги, включно з понад 82 000 шоломів, 8 450 комплектами бронежилетів і понад 5 000 приладів нічного бачення», – йдеться в повідомленні.

У ЗСУ цитують Бена Воллеса: «Масштаби та асортимент обладнання, яке ми надаємо, демонструють силу нашої рішучості. Разом з нашими міжнародними партнерами ми забезпечимо, щоб Україна мала інструменти для захисту своєї країни від незаконного вторгнення Путіна».

Про допомогу, яку буде передано Україні від Британії, міністр оборони Бен Воллес сьогодні вказав в оновленому звіті до парламенту.

З початку повномасштабної війни РФ проти України підтримка Британії Україні сягнула 2,3 мільярда фунтів стерлінгів. Також Великобританія ініціювала масштабну навчальну операцію для українських військових з планами підготувати у себе щонайменше 10 тисяч українських вояків.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак, коментуючи очікувані поставки нової військової допомоги від Британії, у Telegram написав: «Стаємо ще потужнішими».

Війна в Україні має припинитися, щоб запобігти «ядерній безодні» – Лукашенко

Білоруський союзник президента Росії Володимира Путіна Олександр Лукашенко заявив у четвер, що Росія, Україна та Захід мають домовитися про припинення війни в Україні, аби уникнути «безодні ядерної війни».

«Ми повинні зупинитися, дійти згоди, покласти край цьому безпорядку, операції та війні в Україні», – заявив Лукашенко в інтерв’ю агенції France-Presse.

Лукашенко, зокрема, запропонував: «Давайте зупинимося, а потім придумаємо, як далі жити... Далі не треба, далі лежить безодня ядерної війни – туди не треба йти».

Також в інтерв’ю AFP Лукашенко звинуватив Захід у прагненні конфлікту з Росією та у провокуванні війни в Україні.

«Ви (Захід – ред.) розпалили війну і продовжуєте її», – сказав Лукашенко, додавши, «якби Росія не випередила вас, членів НАТО, ви організували б і завдали їй удару.

Крім того, Лукашенко вважає, що «зараз особливість моменту полягає в тому, що цю війну можна закінчити на більш прийнятних для України умовах».

Він закликав українську владу «сісти за стіл переговорів і домовитися, що вони ніколи не загрожуватимуть Росії». А ще Лукашенко заявив, що Україна має змиритися із втратою окупованих Росією регіонів на сході та півдні України. На його думку, зараз це вже «не обговорюється», бо про це «можна було говорити у лютому чи березні».

Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.

20 липня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю «РИА Новости» заявив, що цілі Москви в Україні тепер виходять за межі Донбасу: «Зараз географія інша. Це далеко не лише «ДНР» та «ЛНР», це ще й Херсонська область, Запорізька область та низка інших територій». Лавров додав, що у міру того як Захід «накачує Україну все більш далекобійною зброєю, цими HIMARS...значить, географічні задачі будуть розширяться».

Офіційний Київ заявив, що Росія такими заявами «відкидає дипломатію і зосереджена на війні та терорі». В українському МЗС додали – «росіяни хочуть крові, а не переговорів».

У Міноборони США заявили, що у цьому зв’язку Україні має бути приємно, що РФ визнає ефективність застосування нею на фронті американських HIMARS, а загарбницькі амбіції РФ ні для кого у світі не є несподіванкою.

США застерігають: Путін починає вірити власній риториці

Схоже, що російський президент Володимир Путін починає вірити у створені ним же міфи та гіперболи, не в змозі відмовитися від свого бажання завоювати Україну, незалежно від ціни, вважає головний розвідник США.

Директор ЦРУ Вільям Бернс, який останнім серед офіційних представників США зустрічався з Путіним перед тим, як той наказав ввести російські війська в Україну в лютому, заявив у середу, що російський лідер справді вірить, що він повинен завоювати Україну, щоб здійснити своє призначення.

«Путін дійсно вірить власній риториці, і я чув, як він говорив це приватно протягом багатьох років, що «Україна не є справжньою країною». Він справді думав, що зможе забрати Київ менш ніж за тиждень», – сказав Бернс у виступі на щорічному Аспенському форумі з безпеки в Аспені, штат Колорадо.

«Путін переконаний, що його доля як лідера Росії – відновити Росію як велику державу, і він не бачить, як зробити це, не контролюючи Україну та її вибір, – додав Бернс. – Він вважає, що це його право, це право Росії – домінувати в Україні».

Попередні оцінки розвідки США свідчили про те, що, хоча Путін не мав наміру відмовлятися від своїх зусиль завоювати всю Україну, можливо, він захоче офіційно призупинити бойові дії, щоб дати своїм військам час для реорганізації після значних втрат з початку вторгнення.

«Цілком можливо, ми вважаємо, що розвиток подій у найближчі місяці може переконати його [Путіна] в цінності певної угоди», – сказала минулого місяця керівниця національної розвідки США Евріл Гейнс.

За оцінками розвідки США, приблизно 15 000 російських військових були вбиті в Україні, ще 45 000 – поранені.

Міноборони України оцінює кількість убитих російських військових у близько 38 000 осіб.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє , востаннє офіційні дані були наведені наприкінці березня – тоді російське міноборони відзвітувало про 1351 вбитого.

Бернс скептично поставився до можливості угоди, назвавши угоду несумісною зі світоглядом Путіна.

Путін «вірить у контроль, залякування та відплату», – сказав Бернс, назвавши російського лідера «апостолом відплати».

«З тим, як його контроль над владою зміцнювався, а коло його радників звужувалося, його власне відчуття долі та його бажання ризикувати зросли, – сказав Бернс. – Путін робить ставку на те, що він може досягти успіху у війні на виснаження, що його військо може виснажити українську армію, що наближається зима, і тому він зможе задушити українську економіку, він може виснажити європейську громадськість і керівництво, і він може виснажити Сполучені Штати».

«Я твердо переконаний, що Путін помилявся, коли припускав, що альянс [НАТО] розвалиться, а воля України зламається до початку війни, і я думаю, що він так само помиляється зараз», – сказав Бернс.

Є певні ознаки того, що Росія винесла уроки зі своїх перших невдач в Україні і тепер обмежила свої цілі Донбасом та посилила використання далекобійної артилерії, де Москва зберігає перевагу над Києвом.

Однак у той же час є ознаки того, що амбіції Путіна знову проявляються.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у середу попередив, що російські війська незабаром можуть розширити свою «спецоперацію», через надання Україні високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS) США.

«Зараз географія змінилася. Це – не тільки Донецьк і Луганськ. Це – Херсон, Запоріжжя та кілька інших територій», – сказав Лавров державним ЗМІ в середу.

«Ми не можемо допустити, щоб на тій частині України, яка буде контролюватись [президентом України Володимиром] Зеленським або тим, хто його замінить, була зброя, яка створюватиме пряму загрозу нашій території та території республік, які проголосили незалежність, тих, хто хоче визначати своє майбутнє».

За словами американських військових, дві сотні українських військових пройшли навчання на HIMARS, і наразі принаймні вісім підрозділів брали участь у діях, націлюючись на російські склади зброї та центри управління та знищуючи їх.

Представники оборонного відомства США заявили, що ще чотири системи HIMARS відправляються українським військовим.

«Ми не працюємо лише над тим, щоб забезпечити безпеку в короткостроковій перспективі, – заявив журналістам у середу генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США. – [Ми] також дивимося вперед, щоб забезпечити Україну можливостями, які їй знадобляться для стримування та оборони в довгостроковій перспективі».

Інші українські союзники також бачать, що війна продовжується.

«Ми не бачимо жодних ознак того, що війна скоро закінчиться», – сказав помічник генерального секретаря НАТО з питань розвідки та безпеки Девід Кеттлер на онлайн-форумі у вівторок.

«Насправді є ще більше ознак того, що ця війна буде дуже довгою», – додав він.

Читайте продовження тут

«44 – це не 70»: Зеленський прокоментував фейки про нібито його проблеми зі здоров’ям

Президент України Володимир Зеленський прокоментував фейки, поширені в результаті кібератаки на українські радіостанції, про нібито його проблеми зі здоров’ям.

«Сьогодні Росія запустила черговий фейк, що держава нібито не керується президентом Зеленським, бо він перебуває у лікарні, точніше – у реанімації через свій тяжкий стан, тяжкий стан здоров’я. Так ось – я перебуваю у кабінеті», – сказав Зеленський у відео в Instagram.

Зеленський сказав, що «так міцно, як зараз», ще ніколи не почувався.

«І погана новина для усіх, хто запускає такі фейки: я не один, нас таких 40 мільйонів. І при усій повазі до похилого віку, але 44 – це не 70», – додав 44-річний Зеленський, ймовірно, маючи на увазі вік президента РФ, якому в жовтні має виповнитися 70.

21 липня стало відомо, що українська радіогрупа TAVR Media зазнала кібератаки на мережу своїх радіостанцій(загалом 9 – ред.) та попередила, що поширена в ефірі інформація про нібито проблеми зі здоров’ям президента Володимира Зеленського не відповідає дійсності.

Наразі ніхто відповідальності за кібератаку на себе не взяв.

У Генштабі ЗСУ розповіли про невдалу спробу штурму армії РФ у напрямку Лисичанського НПЗ

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.

Військові розповіли, що на Харківському напрямку штурмовими діями війська РФ безуспішно намагалися просунутися у напрямку Великі Проходи – Питомник.

Повідомляється, що українські військові відбили штурмові дії російських військ у напрямку Лисичанський НПЗ – Івано-Дар’ївка. «Ворог зазнав втрат та відійшов», – кажуть у штабі.

«Недолугі штурми окупантів на напрямках Клинове – Вершина, Миронівка – Вуглегірська ТЕС знову провалилися», – додає також Генштаб.

Повідомляється, що армія РФ безуспішно намагалася провести контратаку в напрямку Сухий Ставок – Андріївка.

«Українські воїни тримають оборону та продовжують методично завдавати втрат російським окупантам», – підсумували в Генштабі.

Триває сто сорок восьма доба війни РФ проти України.

«Енергоатом»: війська РФ розмістили техніку і вибухівку у машинному залі енергоблоку №1 Запорізької АЕС

Щонайменше 14 одиниць важкої воєнної техніки з боєкомплектом, зброю та вибухівку розмістили російські військові у машинному залі 1-го енергоблоку Запорізької АЕС, повідомило держпідприємство НАЕК «Енергоатом» у четвер.

«Весь арсенал ввезеної важкої техніки з усім боєкомплектом розташований зараз зовсім поряд із обладнанням, що забезпечує роботу турбогенератора», – йдеться в повідомленні.

За даними «Енергоатома», зокрема, військовий арсенал розташований у безпосередній близькості до головного маслобака, в якому є легкозаймиста олія, що охолоджує парову турбіну. Там також міститься вибухонебезпечний водень, який використовують для охолодження генератора.

«Воєнна техніка загарбників унеможливила доступ спеціалізованих пожежних та інших машин до машини енергоблоку №1. Отже, ризик пожежі багаторазово зростає, а її гасіння стає вкрай проблематичним», – зазначили в НАЕК.

У «Енергоатомі» застерігають, що пожежа у машинному залі може статися через випадкову детонацію боєкомплекту.

«Окупанти продовжують цинічно порушувати абсолютно всі норми та вимоги пожежної, ядерної та радіаційної безпеки роботи АЕС, зберігаючи важку воєнну техніку, боєкомплект до неї, зброю та вибухівку в машинному залі енергоблоку найбільшої в Європі атомної електростанції», – йдеться в повідомленні.

«Енергоатом» вкотре звернувся до міжнародної спільноти із закликом вжити заходів для якнайшвидшого звільнення Запорізької АЕС, щоб гарантувати безперебійну та безпечну роботу станції.

Напередодні НАЕК «Енергоатом» повідомляла, що російські загарбники зажадали від адміністрації Запорізької АЕС відчинити їм машинні зали на енергоблоках для розміщення техніки та зброї.

Із 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар. Енергетики неодноразово заявляли, що війська РФ перетворюють Запорізьку АЕС на військову базу та використовують її як щит.

Карім Гуламов. У Києві попрощалися з українським телеведучим, військовим, який загинув у бою (фоторепортаж)

У Михайлівському Золотоверхому Соборі попрощалися з українським телеведучим та військовим Карімом Гуламовим. Карім загинув у бою з російськими окупантами. Про це повідомили три дні тому.

Обстріли Харкова, ЦРУ назвало втрати військ РФ, ЄС ухвалили нові санкції проти РФ

  • Три людини загинули, понад двадцять отримали поранення. Такими є наслідки ранкового обстрілу Харкова 21 липня.

Мер міста Ігор Терехов повідомив, що російські сили обстріляли один із найбільш густонаселених районів Харкова. За словами очільника області, Харків атакували з реактивних систем залпового вогню.

  • За оцінками Сполучених Штатів, втрати Росії у війні сягають 15 тисяч вбитих військових і, можливо, 45 тисяч поранених. Про це заявив директор ЦРУ Вільям Бернс.

Для порівняння: втрати Радянського Союзу за десять років війни в Афганістані склали приблизно 15 тисяч убитих і понад 40 тисяч поранених.

Росія не повідомляє про свої втрати в Україні, востаннє офіційні дані були наведені наприкінці березня – тоді російське Міноборони відзвітувало про понад 1300 вбитих.

Україна оцінює російські втрати у приблизно 38 тисяч, не вказуючи окремо, скільки загиблих і скільки поранених.

За словами очільника ЦРУ, Україна також зазнала значних втрат, можливо, трохи менших за Росію, проте серйозних.

  • Країни Європейського союзу погодили новий вже сьомий пакет санкцій проти Росії. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

До останнього пакету обмежень увійшла, зокрема, заборона на імпорт російського золота.

Більше подробиць дивіться в етері Свобода Live

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG