Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Зросла кількість жертв і постраждалих через ранковий обстріл Харкова військами РФ

Кількість загиблих унаслідок ранкових ракетних обстрілів Харкова військами РФ зросла до трьох, поранених – до 23-ох, повідомила пресслужба Харківської облпрокуратури.

«Окупанти обстріляли, попередньо з реактивних систем залпового вогню "Ураган", зупинку громадського транспорту біля ринку в Київському районі Харкова. Загинули троє цивільних, ще 20 дістали поранень. Крім того, російські військові здійснили артилерійський обстріл Салтівського району Харкова. Постраждали троє мирних жителів», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, начальник ГУ Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко зазначив, що це був обстріл касетними снарядами.

«Це територія великого ринку, люди почали працювати, місцеві приходять, щоб щось купити, і саме у це місце влучили з РСЗВ «Ураган» із касетними боєприпасами. Касетні снаряди призначені для максимального ураження людей. Їх цілеспрямовано випустили по Харкову в місце максимального розташування мирних жителів», – сказав Тимошко.

За фактами ранкових обстрілів розпочато кримінальне провадження за ч.ч. 1, 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України.

Раніше повідомлялося, що внаслідок ранкового обстрілу Харкова загинули двоє мирних жителів та близько 20-ти були поранені.

Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Кремль відправляє в Україну вчителів, щоб виховувати на «традиціях дружби» з росіянами – WP

Російська влада пропонує високі зарплати учителям з бідних глибинних регіонів РФ, аби ті їхали викладати на окуповані території, щоб «виправити українську освіту». У матеріалі світового англомовного видання The Washington Post ідеться про те, що сотням освітян пропонують близько трьох тисяч доларів на місяць, щоб у наступному навчальному році вони поїхали на захоплені Кремлем території і виклали там дітям російський погляд на історію України.

США розглядають можливість поставки Україні військових літаків

США та союзники можуть надати України винищувачі. Про це заявив голова штабу Військово-повітряних сил США генерал Чарльз Браун.

Йдеться про доставку літаків, вироблених в країнах-союзниках, а не в Росії, вказав Браун у своєму виступі на Аспенському безпековому форумі в середу.

«Це не будуть російські [літаки], можу вам сказати, – заявив Браун. – Однак не можу сказати, що точно це буде». Серед можливих варіантів Браун перелічив шведський Gripen, французький Dassault Rafale, а також Eurofighter Typhoon.

Браун вказав, що також розглядається можливість навчання українських пілотів.

«Я вважаю, що ми маємо аспект відповідальності, – наводить видання Military Times слова Брауна на форумі, – як щодо наших союзників та партнерів, надавати їм навчання щодо різних спроможностей. Частково це означає розуміння, куди Україна хоче йти і як підтримати їх тепер».

В проєкті оборонного бюджету на 2023 рік, затвердженому Палатою представників США, передбачено 100 мільйонів доларів на навчання українських пілотів.

Остаточне рішення щодо цього ще не ухвалене, заявив голова Об'єднаного комітету штабів США Марк Міллі. Під час пресконференції в середу він вказав, що Пентагон «вивчає низку можливостей, враховуючи тренування пілотів». На тепер, зауважив Міллі, пріоритетом підтримки є нагальні завдання і «допомога в битві, яку вони ведуть, використання збройних систем, необхідних їм для успіху в цій битві... Я б не вдавався в прогнози, де вони будуть через місяці або роки в плані навчання пілотів».

Пресконференція Міллі відбулась за результатами четвертого засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в середу.

НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25%

Національний банк України повідомив, що зберіг облікову ставку на рівні 25%, що, на думку регулятора, дасть змогу збільшити привабливість гривневих активів завдяки її подальшому впливу на зростання ринкових ставок.

«Збільшення привабливості гривневих активів разом із корегуванням офіційного обмінного курсу до 36,57 грн за долар та додатковими заходами з економічної політики знизять попит на валютному ринку. З урахуванням запланованих надходжень офіційного фінансування це допоможе підтримувати достатній рівень міжнародних резервів, і відповідно, забезпечувати курсову та макрофінансову стабільність», – йдеться в повідомленні НБУ.

Регулятор також повідомив, що інфляція за підсумками 2022 року перевищить 30% р/р.

«У наступні роки вона суттєво сповільниться. Базовий прогноз Національного банку містить низку припущень зокрема про те, що у 2023 році відновиться логістика, знизяться ризики для бізнесу, поступово зростатимуть врожаї. Надалі зниженню інфляції сприятимуть і вщухання світової інфляції, а також жорстка монетарна політика НБУ. У 2023 році інфляція складе 20,7%, а в 2024 – 9,4%. Її повернення до цілі 5% передбачається в 2025 році», – йдеться в повідомленні.

За прогнозами, НБУ у 2022 році ВВП скоротиться на третину. Темпи відновлення економіки України у 2023-2024 роках становитимуть близько 5-6% на рік.

«Подальша військова та фінансова допомога країн-міжнародних партнерів дасть змогу підтримувати обороноздатність держави та закривати значну частку бюджетних потреб у 2022 році. У 2023-2024 роках очікується подальша активна робота з міжнародними фінансовими організаціями, у тому числі запуск нової програми МВФ для підтримання платіжного балансу та макроекономічної стабільності», – повідомили в НБУ.

Раніше сьогодні Нацбанк скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% – до 36,5. Регулятор зазначив, що офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим.

Хакери атакували українські радіостанції та поширили фейк про здоров’я Зеленського – Держспецзв’язку

У четвер хакери здійснили кібератаку на українські радіостанції (мережу радіогрупи TAVR Media) та поширили фейк про буцімто проблеми зі здоров’ям у президента України Володимира Зеленського, повідомила пресслужба Держслужби спецзв’язку та захисту інформації.

«Кіберзловмисники розповсюдили інформацію про те, що президент України Володимир Зеленський нібито перебуває в реанімації, а його обов’язки виконує голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. У компанії TAVR Media повідомляють, що озвучена в ефірах радіостанцій інформація не відповідає дійсності», – йдеться у повідомленні.

На сторінці TAVR Media у фейсбуці повідомляється, що «відповідні служби працюють над вирішенням цієї проблеми».

«Інформація про проблеми із здоров’ям президента України Володимира Зеленського не відповідає дійсності», – йдеться в повідомленні.

До радіогрупи TAVR Media належать 9 радіостанцій: Хіт FM, Radio ROKS, KISS FM, Radio RELAX, Мелодія FM, «Наше радіо», Radio JAZZ, Classic Radio та «Радіо Байрактар».

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін у фейсбуці повідомив, що в ефірах групи радіостанцій «Суспільного» (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура та 24-ох обласних радіо) все гаразд.

«Ефірне обладнання і софт захищені та з початку війни максимально убезпечені від хакерських атак», – написав Хоркін.

Наразі ніхто відповідальності за кібератаку на себе не взяв.

OCCRP: компанії Абрамовича понад 10 років забезпечували армію РФ. Вони це заперечують

Понад десять років структури металургійної та гірничодобувної компанії «Євраз», що належить олігарху Роману Абрамовичу, співпрацювали з Росгвардією та підприємствами, які займаються забезпеченням армії та виробляють танки й вибухові речовини. Про це повідомляє OCCRP (Центр з дослідження корупції та організованої злочинності).

Розслідувачі вивчили контракти із сайту держзакупівель та дійшли висновку, що з 2015 по 2018 рік «Євраз ЗСМК» отримував контракти на доставку толуолу з державного заводу, де виробляють боєприпаси та вибухові матеріали промислового призначення. За даними OCCRP, вартість виконання цих договорів становить понад 2,8 мільйона доларів.

Розташований у Нижньому Тагілі «Євраз НТМК» у 2018 році продав сталь на суму 1,4 мільйона доларів Уралвагонзаводу, який виробляє танки та цивільну транспортну техніку. Крім того, у 2016-2017 роках компанія передала на завод ванадієвий шлак, який використовується для виробництва зброї та легування сталі. Вартість цих контрактів – 227 тисяч доларів.

Оскільки в листопаді 2021 року російська влада засекретила всі закупівлі Росгвардії, ФСБ, ФСО та армії, чи триває ця співпраця зараз, невідомо. OCCRP припускає, що – так, посилаючись на дані американської розвідки, а також у зв’язку із законодавством РФ, що фактично зобов’язує такі компанії співпрацювати з військовими.

За даними розвідки, у травні Уралвагонзавод, де виробляють танки, призупинив роботу через нестачу сировини. При цьому найдешевшою сировиною є сталь, а найбільшим виробником сталі в Росії якраз і є група компаній Абрамовича «Євраз».

У березні 2022 року британська влада ввела санкції проти власника 29% акцій «Євразу» бізнесмена Романа Абрамовича. У травні Лондон включив до списку санкцій і сам «Євраз».

Компанія, як вказувала британська влада, могла бути залучена до надання послуг, що сприяли дестабілізації України. Зокрема, через постачання російським військовим заводам сталі для виготовлення техніки і куль. «Євраз» заявив, що співпрацює лише з підприємствами із цивільних секторів російської промисловості.

Роман Абрамович входить до списку найбагатших людей Росії. Його називали олігархом, близьким до президента Росії Володимира Путіна, хоча сам він це заперечує і в російському політичному житті участі не бере. Абрамович має російський та ізраїльський паспорти.

Після вторгнення Росії в Україну ЄС та Великобританія запровадили санкції проти Абрамовича. Через це кілька хедж-фондів з США заморозили його активи, Міністерство торгівлі США заборонило обслуговування його літака. 13 квітня суд острова Джерсі заморозив активи, пов’язані з Абрамовичем, на суму понад 7 млрд дол.

Бізнесмен через суд зажадав виключити його зі списку санкцій ЄС і відшкодувати збитки, перевівши мільйон доларів у його благодійний фонд, створений для отримання доходів від продажу англійського футбольного клубу «Челсі». Клубом «Челсі» Абрамович володів з 2003 року. У березні, після початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, він заявив про продаж клубу.

Льовочкін вперше після 24 лютого приїхав в Україну, але знову поїхав та засвітився на футболі у Польщі – «Схеми»

Народний депутат Сергій Льовочкін, обраний від ОПЗЖ до Верховної Ради, у липні відвідав Україну вперше від початку повномасштабного вторгнення російських військ, але знов залишив країну.

Народний депутат, який досі публічно не висловився щодо агресії РФ, залишив країну ще 10 лютого і, ймовірно, проживає на родинній віллі на півдні Франції, разом із сестрою, народною депутаткою Юлією Льовочкіною.

Як повідомляють журналісти програми «Схеми» (Радіо Свобода) з посиланням на кілька незалежних одне від одного джерел з доступом до бази перетину кордону, в Україні Льовочкін провів тиждень у липні і знову виїхав за кордон разом з депутатами Григорієм Суркісом та Олександром Пузановим, також обраними від ОПЗЖ до парламенту.

У їхній компанії 20 липня Льовочкін був помічений у польському місті Лодзь на футбольному матчі за участі «Динамо».

Дві дружини бійців «Азову» розповіли про понад 3 місяці життя в російській окупації і 3 дні допитів

Понад три місяці життя в російській окупації, три дні допитів і добирання через блокпости на українську територію пережили дві дружини бійців «Азову». Про це вони розповіли Радіо Свобода. Жінки були вільнонайманими працівницями полку «Азов» – загону спецпризначення Нацгвардії України. В однієї чоловік перебуває у полоні в Росії, в іншої тіло чоловіка ‒ під завалами на заводі «Азовсталь».

Українці проголосували за тризуб на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві – Мінкульт

Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що 21 липня завершилося опитування про майбутнє символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Опитування стало другим за залученням у додатку «Дія», зібравши 778 218 голосів, повідомили у відомстві.

Згідно з повідомленням, найбільшу кількість голосів (85%) набрав варіант «замінити на тризуб – Державний герб України». За варіант «зняти радянський герб і залишити щит чистим» віддали свій голос 9% опитуваних, а варіант «залишити все як є» набрав найменше голосів – 6%.

Монумент «Батьківщина-мати» розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він вважається найвищою скульптурою у Європі. На щиті монумента встановлений герб СРСР із зіркою, серпом і молотом.

Завдяки інформації від місцевих жителів у червні вдалося знищити групу ПВК «Вагнера» на Луганщині – журналіст

У червні 2022 року в окупованій російськими військми Кадіївці Луганської області ударом ЗСУ було знищено від 50 до 250 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера» та її склад з озброєнням та боєкомплектом. Про це в ефірі Радіо «Донбас Реалії» розповів репортер The Kyiv Independent Олександр Хребет із посиланням на проведене журналістське розслідування.

За його словами, відповідно до розслідування цього інциденту, «вагнерівці» розміщувалися на території стадіону в окупованому місті Луганської області. Приміщення, де вони були, а також сусідня будівля зі складом озброєння були знищені влучним ударом артилерії.

Наразі невідомо, яким саме типом озброєння ЗСУ завдали цей удар, адже Кадіївка розташована щонайменше за 45 кілометрів від лінії фронту. Американських РСЗВ HIMARS на озброєнні України тоді ще не було, принаймні офіційної інформації про їх застосування.

Як розповів Олександр Хребет, виданню The Kyiv Independent вдалося дізнатися, що точну інформацію про місце дислокації підрозділу бойовиків ПВК «Вагнера» українські військові отримали від місцевих жителів.

Російські пропагандисти стверджували, що удар був завданий системою БМ-21 «Град».

9 червня воєнний кореспондент Роман Бочкала у своєму Telegram повідомив про знищення бази «вагнерівців» у Кадіївці. Пізніше дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов повідомив, що Збройні сили України змогли знищити базу ПВК «Вагнера» в Кадіївці на Луганщині після того, як побачили відео в TikTok. Офіційно ЗСУ деталей не повідомляли.

Росія використала до 60% своїх запасів «високоточного» озброєння – ГУР

Росія використала до 60% своїх запасів «високоточного» озброєння, заявив представник Головного управління розвідки МОУ Вадим Скібіцький.

«Стосовно високоточного, як заявляє РФ, озброєння – системи «Іскандер», «Калібр», крилаті ракети повітряного базування, то, за нашими підрахунками, на сьогодні використано від 55 до 60% тих запасів, які були до війни», – сказав представник ГУР під час брифінгу.

За його даними, найбільше використано балістичних ракет до комплексу «Іскандер», але застосування цих ракет вже давно не фіксували.

Скібіцький каже, що це пов'язано з санкціями проти Росії, оскільки багато складових цієї ракети були іноземного виробництва.

«Але є великі запаси старого радянського озброєння – це крилаті ракети Ха-22, які вже двічі застосовувались вже двічі з території Білорусі, інші крилаті ракети, набір реактивних снарядів «Смерч», «Ураган», авіаційні бомби. Порахувати, що там в них залишилось, – дуже складно», – додав він.

За останніми даними Володимира Зеленського, Росія застосувала проти України уже понад три тисячі крилатих ракет.

Дублікати свідоцтв та витяги з РАЦСів можна замовити у «Дії» – Мін’юст

Повторну видачу свідоцтв та отримання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян тепер можна замовити на порталі «Дія», повідомив заступник міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

У Мін’юсті пояснюють: щоб отримати ці документи, достатньо звернутися до відділу РАЦС, до якого було подано заяву, або ж замовити доставку поштою.

«Через війну чимало українців втратили свої документи, або вони були пошкоджені. Нині ж ми спрощуємо процедуру отримання дублікатів свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану та витягів з реєстру, цифровізуємо цей процес, аби кожен громадянин, який цього потребує, отримав необхідні документи за мінімального фізичного відвідування відділу ДРАЦС», – сказав Орлов.

Для повторної видачі доступні такі свідоцтва:

  • про народження;
  • про смерть;
  • про зміну імені;
  • про шлюб;
  • про розірвання шлюбу.

Також на порталі «Дія» можна замовити такі витяги з РАЦСів:

  • про реєстрацію народження;
  • смерті;
  • зміни імені;
  • шлюбу;
  • розірвання шлюбу.

«Повторно замовити свідоцтво чи витяг з Реєстру можна не лише стосовно себе, але й стосовно найближчих родичів. Для цього потрібно додати скан-копії документів, що підтверджують родинні стосунки», – йдеться в повідомленні.

Алгоритм дій детальніше можна проглянути ТУТ.

Через воєнний стан послуга не працює в деяких регіонах, зауважує Мін’юст.

Війська РФ знову обстріляли центральний ринок Бахмута – поліція

Російські війська обстріляли центральний ринок Бахмута, повідомляє пресслужба Національної поліції.

«Сьогодні з самого ранку зазнав обстрілу Центральний ринок міста, внаслідок чого відбулося загоряння декількох торгівельних контейнерів на загальній площі 100 кв. м. Пожежу локалізовано та повністю ліквідовано», – йдеться у повідомленні.

Інформація про загиблих і постраждалих уточнюється.

15 липня війська РФ з реактивних систем залпового вогню «Ураган» завдали удару по центру Бахмута. За даними поліції, одну ракету випустили по центральному ринку, ще дві – по житловому кварталу.

За даними Генштабу ЗСУ, на Бахмутському напрямку російські війська ведуть готуються до наступу на Бахмут та заволодіння територією Вуглегірської ТЕС.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

У МЗС стурбовані зміною риторики Ірану щодо війни Росії проти України

У Міністерстві закордонних справ стурбовані зміною риторики Ірану щодо війни Росії проти України, заявив в коментарі Радіо Свобода речник відомства Олег Ніколенко.

«Звернули увагу на висловлювання керівництва Ірану, в яких опосередковано виправдовується агресія РФ проти України. З початку повномасштабної війни РФ Іран публічно декларував позицію нейтралітету та виступав за припинення вогню і політико-дипломатичне врегулювання. У цьому контексті українська сторона стурбована зміною риторики з боку іранського керівництва. Потурання агресивним діям Росії не лише заохочує її продовжувати нічим не спровоковану війну проти народу України, але й закладає підґрунтя для дестабілізації миру та безпеки в інших регіонах світу», – сказав він.

Речник МЗС наголошує, що будь-які звинувачення щодо нібито підготовки нападу на РФ є безпідставними та маніпулятивними.

Українські дипломати закликають іранську сторону утримуватися від заяв або кроків, які підживлюватимуть агресію РФ проти України.

19 липня президент Росії Володимир Путін здійснив перший візит до далекого зарубіжжя від початку повномасштабної війни РФ проти України. Він відвідав Іран, де зустрівся з місцевим президентом Ібрагімом Раїсі, верховним лідером країни Алі Хаменеї і президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Верховний і духовний лідер Ірану Алі Хаменеї в ході переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що якби Росія не зупинила дії НАТО в Україні, то через деякий час цей альянс почав би війну під приводом Криму.

Нові санкції ЄС є «потужним сигналом Москві» – президентка Єврокомісії

Нові санкції Європейського союзу є «потужним сигналом Москві», заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Держави-члени погодилися з нашими посиленими, продовженими санкціями ЄС проти Кремля. Я вітаю це. Це посилає потужний сигнал Москві: ми будемо підтримувати високий тиск стільки, скільки потрібно», – написала вона у твітері.

Наразі деталі санкцій ще невідомі, оскільки вони ще мають бути опубліковані в офіційному журналі ЄС.

Євросоюз 20 липня затвердив черговий, сьомий, пакет санкцій щодо Росії через її вторгнення в Україну. Згідно з повідомленнями, обмеження стосуватимуться заборони експорту золота та ювелірних виробів із нього з Росії та блокування європейських активів «Сбербанку».

Попередній шостий пакет передбачав заборону на ввезення нафти з Росії морським шляхом з 5 грудня 2022 року. Очікується, що європейський імпорт нафти з Росії скоротиться приблизно на 90%. США заборонили імпорт нафти, газу та вугілля з Росії на початку березня 2022 року.

При цьому жоден пакет санкцій ЄС не передбачає ембарго на газ.

Кандидатка у премʼєри Британії Трасс виступає проти відправки британських військ до України

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс, одна з двох останніх кандидатів на посаду прем'єр-міністра, каже, що не підтримує відправку британських солдатів в Україну для допомоги у боротьбі з Росією.

В інтерв’ю ВВС 21 липня Трасс виключила «пряму участь» британських військ у протидії російській агресії.

«Ми робимо все можливе, щоб підтримати Україну. Ми очолили міжнародну коаліцію з надання зброї, ми вводимо санкції, але я не підтримую пряму участь військ Великої Британії», – сказала вона.

Заява Трасс узгоджується з позицією США, НАТО та більшості інших західноєвропейських країн, які підтримали Київ у його боротьбі, надавши зброю та допомогу, але виключили направлення своїх військових на українську землю.

Москва раніше заявляла, що будь-яке втручання західних сил безпосередньо в Україну буде вважатися оголошенням війни Росії.

Премʼєр Італії подав у відставку

Премʼєр-міністр Італії Маріо Драгі, як і очікувалося, подав у відставку.

Драгі подав заяву про відставку президенту Серджо Матарелла під час ранкової зустрічі 21 липня. Згідно з даними офісу президента, Маттарелла прийняв цей крок і попросив уряд Драгі залишитися тимчасово.

Цей крок був зроблений через день після того, як урядова коаліція правих, лівих і популістів розпалася і бойкотувала вотум довіри.

74-річний Драгі закликав своїх партнерів по уряду підтримувати його до кінця повноважень, щоб забезпечити виконання фінансованої Євросоюзом програми відновлення після пандемії.

Але три партії – Forza Italia Сільвіо Берлусконі, антимігрантська «Ліга» Маттео Сальвіні та популістський «Рух п’яти зірок» – вирішили не брати участь у голосуванні, заявивши, що неможливо відновити довіру, втрачену минулого тижня, коли «Рух п’яти зірок» знехтували ключовим голосуванням, незважаючи на попередження з боку прем'єр-міністра, що це фатально підірве коаліцію.

Тепер дострокові вибори очікуються у вересні-жовтні.

Однією із причин суперечок у нинішній коаліції стали й розбіжності щодо підтримки України у війні з Росією. Драгі виступає за жорстку політику по відношенню до Москви. Його опоненти, особливо «Рух п’яти зірок», займають набагато менш однозначну позицію.

Маріо Драгі став другим європейським прем'єром, який подав у відставку цього місяця. На початку липня прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про свою відставку.

Ракетний удар по Вінниці: 20-річна дівчина померла у лікарні – ОВА

Зросла кількість жертв російського ракетного удару по Вінниці, у лікарні померла 20-річна дівчина, повідомив голова ОВА Сергій Борзов.

«26…Померла в лікарні 20-річна Ольга Лисенко.14 липня вона була на площі Перемоги о 10.40. Поверталась додому від стоматолога…98% опіків..», – написав він у телеграмі.

Напередодні Сергій Борзов повідомив, що одна з постраждалих внаслідок ракетного удару померла в лікарні.

Загальна кількість жертв зросла до 26 людей.

14 липня російські війська завдали ракетного удару по Вінниці. Удар стався у розпал дня, коли в місті було багато людей. Крім численних жертв і травмованих, у центрі міста пошкоджені або зруйновані десятки будівель, згоріли 40 авто. Після ракетної атаки 197 людей звернулися по медичну допомогу. У МВС повідомили, що після ракетного удару у місті затримали кілька десятків людей для перевірки.

Після удару по Вінниці президент Володимир Зеленський закликав партнерів України якнайшвидше визнати Росію «державою-терористом» та затвердити нові санкції проти РФ.

Обстріл Харкова з «Ураганів»: двоє загиблих, 19 поранених – ОВА

Російські війська обстріляли Харків з реактивних систем залпового вогню «Ураган», кількість постраждалих зросла – повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Станом на зараз внаслідок обстрілу одного з районів Харкова російськими «Ураганами» 19 поранених, серед них – 1 дитина. На жаль, 4 людини – у тяжкому стані. 2 людини загинули», – написав він у телеграмі.

Голова ОВА наголосив, що російський агресор б’є виключно по вулицях міста, торговельних павільйонах, житловій інфраструктурі.

Він знову закликав жителів Харкова перебувати в укриттях, оскільки російські війська «хаотично та жорстоко» обстрілюють місто.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Немає даних про те, що Путін має негаразди зі здоровʼям – директор ЦРУ

Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що немає жодних даних про те, що російський президент Володимир Путін має проблеми зі здоровʼям.

«Є багато чуток про здоров’я президента Путіна, і, наскільки ми можемо судити, він, схоже, занадто здоровий», – сказав Бернс, виступаючи на Форумі безпеки в Аспені.

Директор ЦРУ додав, що його заява «не є офіційним судженням розвідки».

«Він переконаний, що його доля як лідера Росії – відновити Росію як велику державу», – додав Бернс, який мав справу з Путіним протягом тривалого часу, будучи послом в Москві.

У ЗМІ все частіше з’являються непідтверджені дані про те, що Путін, якому цього року виповнюється 70 років, може мати негаразди зі здоров’ям, можливо, мати онкозахворювання.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG