Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Харкові війська РФ знову обстріляли зупинку громадського транспорту, багато постраждалих – мер

Внаслідок ранкового обстрілу Харкова є загиблий, 17 людей поранені, повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов.

«Другий день поспіль і приблизно в той самий час окупант б'є по зупинках громадського транспорту. Як результат – уже один загиблий і 17 поранених, з яких один украй важкий», – написав він у телеграмі.

Раніше мер Харкова повідомив, що російські війська обстрілюють один з найбільш густонаселених районів міста, було влучання в медзаклад.

Протягом минулої доби російські війська вели масований обстріл населених пунктів Чугуївського, Богодухівського, Ізюмського районів області та Харкова. Внаслідок цих атак загинули четверо людей, ще 11 зазнали поранень.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

НБУ підвищив офіційний курс гривні до долара на 25% і зафіксував його

Національний банк України з 21 липня скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5, повідомляє пресслужба регулятора.

У НБУ пояснюють, що цей крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення, а також підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Регулятор нагадує, що офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим.

«Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. Це ключова передумова стабільного функціонування економіки, що є життєво необхідним в умовах війни», – наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.

За оцінками Нацбанку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

При цьому в НБУ очікують, що корекція офіційного курсу гривні матиме «лише обмежений вплив» на прискорення темпів зростання цін, зумовлене за останні місяці насамперед наслідками війни.

У Нацбанку додають, що умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому і безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними.

У травні Національний банк України скасував обмеження на ринку валют – зокрема обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи зможуть продавати іноземну готівку і за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні при розрахунках гривневими картками за кордоном.

По Миколаєву вночі випустили сім ракет С-300, є постраждалий – мер

Російські війська вночі випустили по Миколаєву сім ракет С-300, є поранений, повідомив мер міста Олександр Сєнкевич.

«Сьогодні вночі близько 03:05 російські окупанти випустили по Миколаєву сім ракет С-300. Є влучання в об’єкт інфраструктури, АЗС, газогін та складське приміщення. Рятувальники ДСНС оперативно ліквідували всі займання, які виникли внаслідок обстрілів. Зранку комунальники зачистили територію для проїзду транспорту», – написав він у телеграмі.

На цей час відомо про одного постраждалого.

Раніше в оперативному командуванні «Південь» вказували, що для обстрілів Миколаєва російські війська використовують нетипову зброю – використовують зенітно-ракетні системи С300, споряджаючи їх нетиповим розривним снарядом, який має додаткову максимально руйнівну дію. Саме тому кілька мікрорайонів Миколаєва мають великі руйнування.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Влада закликала жителів Харкова не виходити на вулицю – війська РФ обстрілюють місто

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов закликав харківʼян не виходити на вулицю – війська РФ завдають ударів по Харкову.

«Росіяни наносять удари по Харкову. До уваги жителів: перебувайте в укриттях, без нагальної потреби не виходьте на вулиці, не ігноруйте сигнали тривоги», – написав він у телеграмі.

Раніше у соцмережах повідомлялось про вибухи в Харкові.

Протягом минулої доби російські війська вели масований обстріл населених пунктів Чугуївського, Богодухівського, Ізюмського районів області та Харкова. Внаслідок цих атак загинули четверо людей, ще 11 зазнали поранень. Також пошкоджені житлові будинки, господарчі споруди, сталися пожежі.

Кілька останніх днів у Харкові було спокійно, востаннє – вночі 18 липня – через російські обстріли постраждав Київський район міста.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

На Донбасі Росія надає пріоритет захопленню обʼєктів критичної інфраструктури – британська розвідка

На Донбасі Росія надає пріоритет захопленню об'єктів критичної інфраструктури, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

«Російські та сепаратистські сили продовжують спроби невеликих штурмів уздовж лінії фронту на Донбасі. Російські війська, ймовірно, наближаються Вуглегірської ТЕС, що за 50 км на північний схід від Донецька. Росія надає пріоритет захопленню критичної національної інфраструктури, наприклад електростанцій», – йдеться у повідомленні.

При цьому у розвідці кажуть, що російські війська, ймовірно, намагаються також прорватися у Вуглегірську, щоб відновити темп свого просування до ключових міст Краматорська та Слов’янська.

На початку березня російські війська окупували атомну електростанцію в Енергодарі Запорізької області. Останніми днями російська армія інтенсивно обстрілює Нікополь (Дніпропетровської області) з окупованих Енергодару та Запорізької АЕС, які розташовані через річку Дніпро.

6 липня у британські розвідці повідомляли, що російські сили, ймовірно, перебувають приблизно за 16 кілометрів на північ від міста Слов’янськ. За даними розвідки Британії, існує реальна можливість, що бій за Слов’янськ стане наступною ключовою битвою в боротьбі за Донбас.

Російські загарбники вже знищили понад 130 га полів на Харківщині – ОВА

На Харківщині російські загарбники вже знищили понад 130 га посівів зернових, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Окупанти свідомо ведуть обстріли полів із стиглою пшеницею, внаслідок чого спалахують пожежі та знищується урожай в полях. Горіли поля в Чугуївському та Богодухівському районах. У Золочівській громаді від обстрілів загорілись відразу 2 поля на площі 60 га. Завдяки роботі рятувальників і аграріїв вогонь не поширився ще на 66 га пшениці», – написав він у телеграмі.

Олег Синєгубов також додав, що протягом минулої доби російські війська вели масований обстріл населених пунктів Чугуївського, Богодухівського, Ізюмського районів та Харкова. Внаслідок цих атак загинули четверо людей, ще 11 зазнали поранень. Також пошкоджені житлові будинки, господарчі споруди, сталися пожежі.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів, ударів з РСЗВ по об’єктах сільськогосподарської інфраструктури. Російськими обстрілами знищується техніка, склади та врожаї аграріїв. Окрім цього, також відомі випадки, коли російські окупанти навмисно не дозволяють гасити займання на полях.

Після 10-денної перерви Росія відновила постачання газу до Німеччини через «Північний потік»

Газопровід «Північний потік» відновив транспортування газу з Росії до Німеччини після профілактичних робіт.

Як повідомляє російська агенція «Интерфакс» з посиланням на газотранспортних операторів OPAL Gastransport та NEL Gastransport, газопровід відновив роботу вранці 21 липня.

Проте напередодні президент Росії Володимир Путін анонсував скорочення поставок газу до Європи газопроводом «Північний потік» вже в липні, оскільки нібито наступного тижня російський газовий монополіст «Газпром» відправить на ремонт газоперекачувальний агрегат. Після цього потужність «Північного потоку» знизиться до 30 мільйонів кубометрів на добу – це 1/5 від його проектної потужності.

При цьому Путін запропонував компенсувати постачання газу за допомогою газопроводу «Північний потік-2», який не був сертифікований німецькою владою через російську агресію проти України.

З 11 липня Росія зупинила прокачування природного газу до Німеччини газопроводом «Північний потік». Про це було оголошено заздалегідь – оператор газопроводу, компанія Nord Stream AG, стверджувала, що йдеться про планову профілактику, яка мала тривати до 21 липня.

Однак у Німеччині та інших країнах ЄС побоювалися, що на тлі протистояння, пов’язаного з війною в Україні, подача газу може й не відновитись – що призвело б до гострої енергетичної кризи в Європі.

У Гаазі перші справи щодо воєнних злочинів Росії почнуть розглядати взимку – Bloomberg

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі має намір висунути перші звинувачення в можливих російських воєнних злочинах в Україні вже цієї зими, повідомляє агентство Bloomberg.

Точна дата початку провадження у першій справі не називається, однак, за даними Bloomberg, це може статися або наприкінці цього року або на початку наступного.

Також повідомляється, що представники України домовляються з Міжнародним судом про передачу йому щонайменше одного російського військовополоненого, який нібито готовий надати свідчення проти Росії.

Генеральна прокуратура України веде збір свідчень про можливі воєнні злочини російських військ та власні розслідування з першого дня війни. У березні для збору доказів злочинів російської армії в Україні було створено спільну слідчу групу, у тому числі за участі Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Роботу групи підтримує агентство Європейського Союзу зі співробітництва у сфері кримінального правосуддя.

Москва, попри численні свідчення, не визнає відповідальність своїх військових у воєнних злочинах.

25 травня заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов в інтерв'ю Радіо Свобода зазначив, що Міжнародний трибунал для покарання вищого політико-військового керівництва Росії за воєнні злочини в Україні та міжнародний арбітраж для перетворення заморожених за кордоном активів РФ на компенсації для українців можуть бути створені уже наприкінці літа.

Війська РФ знову з «Градів» обстріляли Нікопольський район – Дніпропетровська ОВА

Війська РФ знову з реактивних систем залпового вогню «Град» обстріляли Нікопольський район, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

«Вночі у нас знову стріляли... Ворог ударив з «Градів» по Нікопольському району. Випустив по Червоногригорівській громаді понад 20 реактивних снарядів. Минулося без жертв та руйнувань», – написав він у телеграмі.

Він додав, що на місці обстрілу працюють піротехніки – шукають боєприпаси, які не здетонували.

20 липня вночі російські війська з «Градів» обстріляли житловий квартал Нікополя – загинули дві людини, ще дев'ятеро поранені, з яких четверо дітей.

Останніми днями російські війська почали інтенсивно обстрілювати Нікополь, повідомлялось, що ці обстріли вони здійснювали з окупованого Енергодара.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Глава Пентагону відреагував на заяву Лаврова щодо HIMARS і розширення загарбницьких цілей Росії в Україні

Міністр оборони США Ллойд Остін відреагував на заяву російського міністра Сергія Лаврова щодо поставок HIMARS і розширення загарбницьких цілей Росії в Україні.

«Я впевнений, що українському керівництву буде приємно почути підтвердження Лавровим ефективності не тільки цієї системи (HIMARS - ред.), а й того, як вони цією системою користуються…Потрібно знати, з ким він розмовляє. Це не є несподіванкою для ні для кого з нас, ні для когось у Європі чи будь-кого в усьому світі. Я думаю, що він розмовляє з людьми в Росії», – сказав він під час брифінгу.

Він також нагадав про заяви російського президента Володимира Путіна, який стверджував, що «спецоперація» (так Москва називає війну в Україні – ред.) – це обмежена операція, зосереджена на Донбасі.

«Його дії довели протилежне. І ми знали, наші союзники та партнери знали, що він має більші амбіції. І Лавров сьогодні це тільки підтвердив. Отже, знову ж таки, це не дивно для тих, хто брав участь у цьому чи навіть спостерігав за цим дистанційно, можливо, це несподіванка для росіян, яким Путін весь час брехав», – додав міністр оборони США.

20 липня в інтерв’ю агентствам «РИА Новости» і RT міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю «РИА Новости» заявив, що цілі Москви в Україні тепер виходять за межі Донбасу: «Зараз географія інша. Це далеко не лише «ДНР» та «ЛНР», це ще й Херсонська область, Запорізька область та низка інших територій». Лавров додав, що у міру того як Захід «накачує Україну все більш далекобійною зброєю, цими HIMARS...значить, географічні задачі будуть розширяться».

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Війська РФ намагалися захопити Вуглегірську ТЕС, але ЗСУ змусили їх втекти – Генштаб

Російські війська намагалися захопити територію Вуглегірської ТЕС, але українські захисники змусили їх втекти, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«Противник вів штурмові дії з метою заволодіння територією Вуглегірської ТЕС. Безуспішно. Українські воїни змусили окупантів до втечі. В районі Новолуганського бойові дії тривають. Для викриття вогневих позицій Сил оборони на окремих напрямках ворог задіяв диверсійно-розвідувальні групи», – йдеться у повідомленні.

За даними штабу, на Слов’янському напрямку обстріли зафіксовано неподалік Дібровного, Краснопілля, Чепіля, Адамівки, Грушувахи, а на Краматорському напрямку противник обстріляв із артилерії райони Краматорська, Сіверська, Григорівки, Званівки та Спірного. Противник веде штурмові дії поблизу Івано-Дар’ївки, бої тривають.

На Бахмутському напрямку російські війська ведуть бойові дії з метою створення умов для наступу на Бахмут та заволодіння територією Вуглегірської ТЕС – обстрілюють військову та цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Роздолівка, Білогорівка, Покровське, Нова Кам’янка, Бахмут, Вершина, Новолуганське, Зайцеве, Торецьк та інших. Завдали авіаційних ударів по селах Вершина та Білогорівка.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник здійснював систематичні обстріли в районах населених пунктів Веселе, Уманське, Курахове, Новомихайлівка, Микільське, Вугледар, Золота Нива, Новопіль, Новомайорське, Полтавка, Червоне, Мала Токмачка, Новоандріївка та інших. Завдав авіаударів неподалік Красногорівки та Солодкого.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на утриманні займаних позицій та веденні розвідки БпЛА.

«Ворог з танків, ствольної та реактивної артилерії систематично обстрілював цивільну інфраструктуру по лінії зіткнення в районах населених пунктів Апостолове, Миколаївка, Лепетиха, Червона Долина, Мурахівка, Благодатне, Прибузьке та Лимани», – додають у штабі.

На Харківському напрямку із ствольної та реактивної артилерії війська РФ обстрілювали райони населених пунктів Мосьпанове, Петрівка, Руські Тишки, Базаліївка, Печеніги, Циркуни, Питомник, Дементіївка, Коробочкине та Прудянка.

ЗСУ знищили ще шість російських складів з боєприпасами на Херсонщині – ОК «Південь»

Українські військові знищили шість російських складів з боєприпасами на Херсонщині, повідомляє у фейсбук оперативне командування «Південь».

«Підтверджено знищення командного і командно-спостережного пункту, ще шести складів з боєприпасами в Херсонському, Бериславському і Каховському районах», – йдеться у повідомленні.

За даними командування, ЗСУ завдали 10 авіаційних ударів по окупантах.

«Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад 200 вогневих завдань, в результаті чого вороже військо втратило 111 рашистів, гаубицю «Мста-Б», 2 самохідні артилерійсько-мінометні установки «Нона-С», безпілотний літальний апарат типу «Елерон», 13 одиниць броньованої та іншої автомобільної техніки», – додають в ОК «Південь».

Напередодні в ОК «Південь» заявили про «певні здобутки» українських військ на півдні України.

Українські військові також все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах, складах боєприпасів на Херсонщині.

Верещук попередила жителів окупованих територій про відповідальність за участь у «референдумах»

Міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук 20 липня застерегла жителів окупованих територій від участі в організованих російськими військовими «псевдореферендумах».

«Я хочу закликати усіх, хто зараз на тимчасово окупованій території вирішує для себе, яку ж позицію зайняти – не ходити на жодні «референдуми», не брати жодних російських чи іншого виду псевдопаспортів. І не співпрацювати з окупаційною владою. Наші хлопці прийдуть, відвоюють землю і все буде Україна», – заявила Верещук у ефірі національного телемарафону.

Вона вказала на те, що Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за участь у подібних голосуваннях, і наразі уряд працює над розширенням законодавства.

«Кримінальний кодекс передбачає вже відповідальність, але ми будемо працювати над тим, щоб розширити за участь у псевдореферендумах, тому що є конституція України, є перша й друга стаття Конституції України, де суверенітет України є непорушним. Отже, кожен, хто буде брати участь, хто буде спонукати брати участь, передавати, складати якісь списки, буде відповідати перед законом», – сказала міністерка.

Верещук закликала жителів окупованих територій евакуйовуватися, хоча визнала, що це важко.

Білий дім заявив 19 липня, що Росія закладає основу для анексії нових територій України і призначає нелегітимних ставлеників у підконтрольних їй районах.

Німецька залізниця планує організувати експорт зерна з України – медіа

Німецький залізничний оператор Deutsche Bahn планує організувати експорт зерна з України до німецьких портів, повідомили міжнародні агенції, зокрема, Reuters, 20 липня.

Компанія, яка належить державі, заявила, що трансформує власну мережу, раніше підлаштовану під перевезення гуманітарної допомоги, для перевезення зерна з України до портів у Ростоку, Гамбурзі та Браке.

Deutsche Bahn планує здійснювати декілька залізничних рейсів щотижня. Значну частину зерна перевозитимуть через Румунію та Польщу, але в компанії наразі не можуть назвати точних обсягів, які збираються транспортувати.

«Ми вивеземо стільки зерна, скільки буде можливо», – повідомив представник компанії агенції DPA.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів, ударів з РСЗВ по об’єктах сільськогосподарської інфраструктури. Російськими обстрілами знищується техніка, склади та врожаї аграріїв. Окрім цього, також відомі випадки, коли російські окупанти навмисно не дозволяють гасити займання на полях.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Сенат Італії висловив довіру уряду, проте Драгі все ще може піти

Сенат Італії у середу висловив довіру кабінету Маріо Драгі. Водночас прем’єр-міністру не вдалося заручитися підтримкою одразу кількох партій правлячої коаліції. Як пишуть міжнародні агентства, більшість спостерігачів вважають, що найближчим часом Драгі подасть у відставку з посади глави уряду Італії.

Урядова криза в Італії почалася минулого тижня, коли одна з партій коаліції – «Рух п’яти зірок» – відмовилася підтримати кабінет в одному з голосувань. Драгі після цього подав у відставку, яку не прийняв президент Серджіо Матарелла.

Минулого четверга в Сенаті за вотум довіри уряду проголосували 172 сенатори, 39 виступили проти. У сьогоднішньому голосуванні кількість голосів «за» довіру скоротилася майже вдвічі – їх було 95. Це сталося тому, що окрім «Руху п’яти зірок» у голосуванні відмовилися брати участь ще дві партії правлячої коаліції – правопопулістська «Ліга» та правоцентристська «Вперед, Італія!».

Метою Драгі було зберегти широку коаліцію, створену на початку минулого року, коли він очолив уряд. Судячи з результатів голосування, це не вдалося. Жодна з партій формально не заявила про вихід із кабінету, проте очевидно, що спиратися на частину партій, що входять до уряду, прем’єр вже не може.

Якщо Драгі найближчим часом піде у відставку, на країну, швидше за все, чекають дострокові вибори вже восени, оскільки вкрай малоймовірно, що будь-яка з політичних сил зможе сформувати новий кабінет.

Однією із причин суперечок у нинішній коаліції стали й розбіжності щодо підтримки України у війні з Росією. Драгі виступає за жорстку політику по відношенню до Москви. Його опоненти, особливо «Рух п’яти зірок», займають набагато менш однозначну позицію.

Країни ЄС погодилися мобілізувати 5-й транш військової допомоги Україні – Боррель

Країни Європейського Союзу виділять п’ятий транш на 500 мільйонів євро військової допомоги Україні, повідомив голова зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель 20 липня.

Про це він заявив на підсумками зустрічі Контактної групи з питань оборони України.

«Країни-члени ЄС погодилися мобілізувати 5-й транш військової допомоги на 500 мільйонів євро для подальшої підтримки Збройних Сил України. ЄС залишається сфокусованим та непохитним у своїй підтримці України разом із партнерами», – заявив він.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив за підсумками зустрічі «Рамштайн», що партнери України взяли на себе нові зобов’язання щодо військової допомоги, проте наразі не став розкривати їх деталей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив у зверненні 20 липня про наявність домовленостей щодо надання систем протиповітряної оборони.

Раніше 20 липня міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив передачу Україні ще чотирьох реактивних систем залпового вогню HIMARS.

Внаслідок обстрілів Сумщини поранена одна людина – голова ОВА

Російські війська протягом дня 20 липня обстріляли чотири громади Сумської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький 20 липня.

За його повідомленням, вранці російські війська чотири рази обстріляли Шалигінську громаду з гранатометів, згодом – із «Градів».

«Пошкоджені приміщення Шалигинського лісництва, спалено два службових автомобіля. Одного місцевого мешканця поранено осколком ворожого боєприпасу, чоловік наразі в лікарні», – написав Живицький у Телеграмі.

Також обстрілів зазнали Есманьська, Білопільська та Новослободівська громади.

За даними Державної прикордонної служби 18 липня, почастішали обстріли Сумщини російськими військами.

У коментарі Радіо Свобода керівництво області заявило, що все ж на кордоні вздовж Сумської області не спостерігається достатньої кількості російських військ для проведення вторгнення.

«Втоми» від війни в Україні немає і не буде» – Резніков про результати зустрічі «Рамштайн»

Міністр оборони України Олексій Резніков 20 липня розповів підсумки зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».

За його словами, він, а також голова Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький та заступник головнокомандувача Збройних Сил України Євген Мойсюк розповіли партнерам про ситуацію на фронті та актуальні потреби української армії.

«За домовленістю з колегами, тримаємо інтригу щодо левової частки діючих та нових пакетів допомоги, які включають постачання озброєнь, амуніції, тренування наших воїнів та багато іншого. Спочатку їх відчує ворог на полі бою. Позитивним сигналом зустрічі є нові зобов’язання партнерів. Які стосуються і суші, і моря, і неба», – написав Резніков на своїй фейсбук-сторінці.

Він додав, що в черговому пакеті допомоги, який США оголосять цього тижня, будуть чотири системи М142 HIMARS.

За словами Резнікова, учасникам зустрічі надали результати протистояння на полі бою, зокрема, російських втрат. Водночас сам міністр у виступі наголосив на пріоритетах України:

  • зміцнення спроможностей ЗСУ щодо конкретних місій, зокрема – розблокування українських портів
  • систематизація роботи з обслуговування та ремонту іноземної військової техніки
  • забезпечення прозорості обліку та використання міжнародної військової допомоги

«З почутого від колег також відзначу три речі. Перше – низка країн прямим текстом заявила, що жодної «втоми» від війни в Україні немає і не буде. Є розуміння, що на кону не Україна, а безпека всієї Європи… Друге – було кілька разів підкреслено, що час є дуже важливим. Я зробив акцент на це у своєму виступі, але ця теза вже існує в порядку денному тих, хто нас підтримує. Робимо все, щоб її було реалізовано на практиці. Третє – багато партнерів готові тренувати наших воїнів», – додав Резніков.

Президент України Володимир Зеленський повідомив у зверненні 20 липня про наявність домовленостей щодо надання систем протиповітряної оборони.

Раніше 20 липня міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив передачу Україні ще чотирьох реактивних систем залпового вогню HIMARS.

«Їм потрібно більше зброї, щоб перемогти». Сенатори США реагують на промову Олени Зеленської

Головний посил промови – Україна залежить від демократичного світу, аби себе захисти, поділився своїми враженнями від виступу першої леді України Олени Зеленської сенатор-республіканець від штату Луїзіана Білл Кессіді.

«Після того, як вона показала фото людей, яких було вбито, вона сказала «Росія вбиває, а Сполучені Штати рятують». Вони залежні від вільного, демократичного світу, щоб мати змогу захистити себе. Це, я вважаю, головний посил сьогоднішньої промови», – сказав сенатор в інтерв’ю «Голосу Америки».

У середу, 20 липня, перша леді України Олена Зеленська виступила із промовою в американському Конгресі. Подякувавши американському народу, Конгресу і президенту Байдену за підтримку, «щоб допомогти нам вистояти і захистити мільйони українців», Зеленська попросила більше зброї для України.

«Я зараз прошу річ, яку б ніколи не хотіла просити. Я прошу у вас зброю! Зброю не для того, щоб нести війну на чужу землю, а щоб захистити свій дім і право прокидатися у ньому живим. Я прошу у вас протиповітряну оборону – щоб ракети не вбивали дітей в їхніх візочках. Щоб вони не руйнували дитячі кімнати і цілі сім’ї», – сказала перша леді.

У своїй промові Зеленська навела численні приклади українців, дітей та дорослих, які стали жертвами російської агресії.

«Перша леді України представила дуже потужну картину цієї війни, яку сенатор Грем та я побачили, коли ми відвідували Україну лише два тижні тому», – сказав в коментарі «Голосу Америки» сенатор-демократ від штату Коннектикут Річард Блюменталь.

Він розповів, що президент Зеленський під час їхньої зустрічі в Києві просив те саме, що і його дружина у Вашингтоні, – «системи протиповітряної оборони, щоб діти повернулись до школи, люди повернулись на роботу».

«Їм потрібно більше артилерії та іншої зброї, щоб успішно перемогти у цій війні. І вони можуть у ній перемогти. У мене нема сумніву. Якщо США підтримають їх, вони переможуть у цій війні. І це буде перемога для нашої власної національної безпеки, тому що очевидно, Путін продовжуватиме іти далі», – переконаний сенатор.

Сенатор- республіканець Роб Портман, який представляє штат Огайо, сказав у коментарі «Голосу Америки», що він щотижня виступає в Сенаті із доповіддю щодо подій в Україні і вважає, що ситуація погіршується.

«Російські ракети ударяють по усе більшій кількості цивільних точок, вони не жаліють нічого, навіть зерна. Вони нищать їжу, що провокують світовий голод, що є наслідком цієї війни. Війни, яку обрала Росія», – сказав він.

Також він розповів, що щойно постав свій підпис під резолюцією, аби визнати дії Росії в Україні геноцидом. «Якщо ви перевірите саме визначення слова «геноцид», воно абсолютно збігається із нинішніми подіями», – пояснив він.

Закликає до дії й сенатор-республіканець від Південної Кароліни Ліндсі Грем. А саме – визнати Росію країною-спонсором тероризму. Комітет Сенату Сполучених Штатів із міжнародних відносин 23 червня підтримав резолюцію із закликом до Держсекретаря США Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму, співавтором якої є сенатор Грем (із демократом Блументалем). Грем сказав «Голосу Америки», що наразі вони домагаються її фінального погодження.

«Наразі є одна людина, яка знаходиться в опозиції до цієї резолюції, але я думаю, що це не стане проблемою. Тож, сподіваюся, що держсекретар Блінкен, відповідно до законодавства США, визнає Росію державою, яка спонсорує тероризм», – сказав він.

Відповідно до пояснень на сайті Державного департаменту, «держави-спонсори тероризму» підпадають під обмеження на іноземну допомогу від США, заборону на експорт і продаж оборонної продукції, контроль за експортом товарів подвійного використання, а також під різні фінансові та інші обмеження. Також передбачаються додаткові санкції, які карають осіб і країни, які співпрацюють із «державами-спонсорами тероризму».

До Вашингтона перша леді України приїхала на запрошення першої леді США Джилл Байден, з якою вона зустрілася напередодні у Білому домі. Перші леді США та України зустрічалися на заході Україні на День матері.

«Вона відвідала Україну в травні, щоб особисто побачити й поспілкуватися з тими, хто через війну втратив дім, близьких. Тепер моя черга говорити у США про українські потреби в нашому спротиві та боротьбі з агресором», – написала перша леді України на свої сторінці у фейсбуці.

Під час візиту Олена Зеленська також зустрілася із державним секретарем Ентоні Блінкеним, адміністраторкою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер, представниками української діаспори та постраждалими від ракетного обстрілу в Краматорську українцями, які знаходяться на лікуванні у США.

23 липня Олена Зеленська планує провести другий форум перших леді та джентельменів, пише посольство України в ЄС. Одна із секцій саміту відбудеться в Брюсселі і буде присвячена фізичному та психологічному відновленню українців, йдеться в повідомленні.

Україна має «певні домовленості» із партнерами щодо надання систем ППО – Зеленський

Україна працює над отриманням систем протиповітряної оборони від партнерів – про це розповів у вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський 20 липня.

Зеленський згадав про зброю, яку Київ вже отримав від інших держав, зокрема, системи HIMARS, а також надані раніше Javelin чи NLAW.

«І очевидно, що наступна така ж вагома назва з’явиться від сучасних систем протиповітряної оборони, які ми запитуємо в партнерів. Представники нашої держави жодного дня не припиняли роботу, щоб отримати ефективну ППО. І ми маємо певні домовленості щодо цього, є певні успіхи, які дозволяють знищувати частину ракет, однак потрібна зовсім інша швидкість і масштаб захисту», – розповів голова держави.

Втім, додав він, надання таких систем залежить наразі не від України, а «від політичних рішень, які можуть бути ухвалені в ключових столицях».

«Саме тому ця тема протиповітряної оборони стала ключовою сьогодні у виступі першої леді України перед Конгресом Сполучених Штатів Америки. Це було вперше в історії, коли перша леді робить таке звернення до Конгресу, і, безперечно, це честь для України, для всіх наших людей», – прокоментував Зеленський.

Він висловив, що Київ швидко отримає відповідь на свої запити.

Президент також прокоментував ситуацію на європейському енергетичному ринку, вказавши на помилку лідерів, які зробили Європу залежною від російського газу.

«Україна завжди говорила, що Росію не можна сприймати як надійного постачальника газу. І якби до нашої позиції дослухалися раніше, то не довелося б шукати зараз екстрені способи заповнити дефіцит, який Росія штучно створює на ринку Європи», – припустив він.

Раніше 20 липня міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив передачу Україні ще чотирьох реактивних систем залпового вогню HIMARS.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG