Переміщення морських контейнерів з Китаю через Росію до Європейського союзу стало важливою частиною пекінської ініціативи «Один пояс, один шлях» (BRI), але вторгнення Москви в Україну та санкції Заходу, що послідували за цим, змусили Китай шукати альтернативи.
Поліція відкрила кримінальні провадження щодо знищення військами РФ врожаю на Херсонщині
У Міністерстві внутрішніх справ України повідомили про відкриття поліцією кримінальних справ через цілеспрямоване знищення російськими військами врожаю на Херсонщині.
«Внаслідок ворожих обстрілів на Херсонщині горять поля та ліси. Російські війська цілеспрямовано знищують врожай. Окупанти спеціально не допускають рятувальників або місцевих жителів до гасіння пожеж. Лише за останні дні вигоріло понад 230 гектарів пшениці у Бериславському та Генічеському районах. Вогнем пошкоджено близько 10 гектарів лісу поблизу міста Олешки», – йдеться в повідомленні.
У відомстві вказують: війська РФ обстріляли Бериславський район, внаслідок цього згоріли посіви пшениці на площі понад 230 гектарів біля сіл Федорівка та Мала Шестірня. Майже увесь врожай знищено.
Крім того, через обстріл віськами РФ Генічеського району загорілися посіви пшениці біля смт Нижні Сірогози, поблизу сіл Сокологірне та Рикове. Вигоріло майже 10 гектарів врожаю.
Також в МВС кажуть, що артилерійський вогонь, який веде армія РФ, спичинив загоряння та пошкодження 10 гектарів соснового лісу біля міста Олешки.
«За усіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ч.1 ст.438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років», – зазначили в МВС.
Раніше у Держдепартаменті США назвали знищення українських полів разом з врожаєм є однією з «огидних тактик» Росії. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID повідомило про нову ініціативу на підтримку українських аграріїв.
США створили нову ініціативу на підтримку українських аграріїв
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) заснувало Ініціативу стійкості сільського господарства (AGRI-Ukraine) в Україні вартістю 100 мільйонів доларів.
Як повідомляється на сайті агентства, ініціатива має працювати над зміцненням механізмів експорту української агропродукції та сприяти пом'якшенню світової продовольчої кризи, яка поглиблюється через війну Росії проти України.
Агентство, окрім безпосереднього внеску у 100 мільйонів доларів, має намір залучити ще 150 мільйонів доларів від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу.
«З одного боку, USAID допомагатиме українським с/г виробникам долати виклики у сфері експорту, а з іншого – надаватиме їм насіння, добрива, с/г техніку та пестициди, сприятиме ширшому доступу до фінансування, можливостей зберігання та переробки продукції», – повідомляє USAID у фейсбук.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів, ударів з РСЗВ по об’єктах сільськогосподарської інфраструктури. Російськими обстрілами знищується техніка, склади та врожаї аграріїв. Окрім цього, також відомі випадки, коли російські окупанти навмисно не дозволяють гасити займання на полях.
Спецслужби повідомили про виведення із окупації на півдні українського військового
Головне управління розвідки Міноборони України та Національне антикорупційне бюро повідомляють про евакуацію із окупованої південної частини України українського військового.
«Детективи Національного бюро спільно зі співробітниками Головного управління розвідки Міністерства оборони України провели операцію з евакуації українського військовослужбовця з тимчасово окупованої території на півдні країни. Український військовий не зазнав ушкоджень, його передали командуванню», – йдеться в повідомленні НАБУ.
У ГУР додають: з початку повномасштабного вторгнення представники розвідки разом з колегами з інших відомств провели понад 10 вдалих операцій з евакуації з тимчасово окупованих територій цивільного населення, військовослужбовців та їхніх родин, представників виконавчих органів та матеріальні цінності державного значення.
Служба безпеки України (СБУ), голову якої Івана Баканова Верховна Рада напередодні відправила у відставку, має займатися захистом державності, контррозвідкою та охороняти державні таємниці. Проте на ділі все виявляється не зовсім так. З’ясовується, що деякі співробітники відомства під час війни перейшли на бік противника. Або навіть тікали з України перед самісіньким нападом на неї російської армії, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».
Місяць роботи оновленого пункту пропуску «Краковець-Корчова» – пропускна здатність зросла
Міністерство інфраструктури України повідомило, що за місяць роботи оновленого пункту пропуску «Краковець – Корчова» на кордоні України та Польщі середня добова кількість вантажівок, які виїхали з України, зросла на 51% – до 423 вантажівок.
Згідно з повідомленням, реалізація пілотного проєкту «Відкритий кордон» дозволилп скоротити черги на кордонах.
«Найближчим часом плануємо масштабувати «Відкритий кордон» на інші пункти пропуску. Серед пріоритетів – найбільш завантажений пункт на українсько-польському кордоні «Ягодин – Дорогуськ», – повідомили у відомстві.
20 червня в рамках проєкту «Відкритий кордон» було відкрито рух оновленим пунктом пропуску «Краковець – Корчова». На пункті збільшили кількість смуг для вантажівок з 4-ти до 10-ти та створили додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.
Нині реалізовується проєкт «Відкритий кордон», що передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні та покращення логістики у напрямку Україна – ЄС. Раніше Мінінфраструктури України запропонувало польській стороні здійснювати загальний контроль на всіх восьми пунктах пропуску.
Спальні місця у дитсадках мають бути перенесені у підвальні приміщення – МВС
Радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов заявив про рекомендацію від профільних спеціалістів працівникам дитсадків в Україні щодо перенесення дитячих спальних місць у підвальні приміщення, що зазвичай служать бомбосховищами.
В ефірі телемарафону посадовець сказав, що на прикладі дитсадка, де перебуває його син, така ініціатива вже впроваджується.
«Якщо не дай Бог, буде повітряна тривога, то вони (діти – ред.) уже безпосередньо перебуватимуть у підвальному приміщенні», – сказав Смірнов.
Перед початком навчального року, 1 вересня, проходитимуть інспекції навчальних закладів на предмет готовності приймати дітей, але відкривати такі заклади чи ні, з огляду на безпекову складову, вирішуватимуть на місцях, додав посадовець.
За даними Офісу генпрокурора, через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 2185 закладів освіти в Україні, з них 221 – зруйновано повністю.
Влада заявляє про збільшення обстрілів Словʼянська і Краматорська
Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомляє про збільшення обстрілів Словʼянська і Краматорська.
«Є тенденція до збільшення обстрілів таких міст як Словʼянськ і Краматорськ, Покровськ – ведуться обстріли періодичні. Можна констатувати, що немає жодного безпечного чи відносно безпечного місця в області», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
Павло Кириленко також повідомив, що вранці російські війська обстріляли «виключно міську інфраструктуру» Костянтинівки – без жертв.
Раніше у британській розвідці припустили, що Росія в боях у Донецькій області вдаватиметься до тієї ж тактики, що й на Луганщині: масовано застосовуватиме артилерію і нищитиме українські міста.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
Постачання газу до Європи газопроводом «Північний потік» може бути скорочено вже в липні, заявив президент Росії Володимир Путін.
При цьому він запропонував компенсувати це запуском газопроводу «Північний потік-2», цей проект було зупинено через вторгнення Росії до України.
За словами Путіна, наступного тижня російський газовий монополіст «Газпром» відправить на ремонт газоперекачувальний агрегат, після чого потужність «Північного потоку» знизиться до 30 мільйонів кубометрів на добу – це 1/5 від його проектної потужності. Російський президент заявив, що постачання можна буде утримувати на більшому рівні, якщо Німеччина передасть Росії турбіну, яка затримувалась Канадою через санкції. Українська сторона наголошувала, що Росія використовує фактор цієї турбіни для обґрунтування зменшення потужностей «Північного потоку-1», але це «абсолютний шантаж».
При цьому в деякі періоди трубопровід перекачував більше газу, аніж передбачала проектна потужність. Після початку війни «Газпром» скоротив обсяг прокачування газопроводом спочатку до 100 мільйонів кубометрів зі 167, а потім – до 67 мільйонів кубометрів. Після цього його було зупинено на ремонт, прокачування газу має відновитися 21 липня.
Компенсувати постачання Путін запропонував за допомогою газопроводу «Північний потік-2». Цей газопровід не був сертифікований німецькою владою. Проти відновлення проекту виступають правлячі партії Німеччини та більшість опозиції, розповідало на початку липня видання DW.
Економіка найбільшої країни Євросоюзу – Німеччини – та ще кількох країн ЄС значною мірою залежить від постачання газу з Росії. Німецькі політики звинувачують Москву в тому, що Кремль використовує постачання газу як зброю для тиску на європейські країни.
Російські поставки забезпечували приблизно до 40 відсотків газу ЄС. Німецька промисловість попереджає, що дефіцит палива, що наближається, призведе до рецесії.
Країни ЄС шукають способи компенсувати постачання як за рахунок купівлі газу в інших постачальників, так і за рахунок пошуку альтернативних джерел палива.
Українці, що втікають від війни, яку розпочала проти їхньої країни Російська Федерація, ризикують стати жертвами торгівлі людьми, адже «90% втікачів становлять жінки і діти», мовиться у цьогорічному звіті про торгівлю людьми, який щороку публікує Державний департамент США.
«Цьогорічний звіт опублікований у розпал безпрецедентної гуманітарної кризи. Безглузде продовження вторгнення Росії в Україну та її нищівні атаки по всій країні завдали неймовірного болю та страждань і змусили мільйони українських громадян та інших людей тікати в пошуках безпеки. Ми глибоко стурбовані ризиками торгівлі людьми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи внаслідок війни, а також ті, хто тікає з України, з яких приблизно 90 відсотків становлять жінки та діти», – мовиться у заяві Державного секретаря США Ентоні Блінкена.
За словами звіту, повномасштабне вторгнення змусило чотири мільйони людей залишити Україну за перші п’ять тижнів війни та перемістило майже 6,5 мільйонів людей у її межах, загалом майже чверть населення України.
«За оцінками експертів, 90 відсотків тих, хто втік з країни, становлять жінки та діти, а більше половини українських дітей – 4,3 мільйона із семи мільйонів – були переміщеними. Ці біженці та переміщені особи особливо вразливі до торгівлі людьми. Навіть для тих, хто не переміщений, війна підвищує вразливість людей до торгівлі людьми», – мовиться у звіті.
Також звіт посилається на оцінки українських урядовців, згідно з якими, станом на кінець березня 2022 року російські війська переселили тисячі українців до Росії, у тому числі деяких у віддалені райони. Згідно з повідомленнями у пресі, багатьох із цих українців перевели примусово. Ці громадяни дуже вразливі до торгівлі людьми, мовиться у звіті.
У звіті описуються зусилля європейських країн, спрямовані на захист українських біженців від потенційних торговців людьми. Зокрема, в Австрії, чий кордон перетнули у березні 2022 року 175 тисяч біженців, держава фінансувала інформаційні кампанії для біженців, просвітні кампанії для учнів у середніх школах, телевізійні програми та листівки, які роздавали біженцям у місцях їхнього перебування. Подібні кампанії проводили уряди Бельгії, Болгарії, Чехії, Польщі, Данії, Естонії та інших країн.
Щодо України, то звіт говорить, що українська влада «не повністю відповідає мінімальним стандартам для викорінення торгівлі людьми, але докладає значних зусиль для цього». Звіт рекомендує їй, серед іншого, визначити офіційний статус більшої кількості жертв, щоб гарантувати, що вони мають свої права, згідно із законодавством про торгівлю людьми, змінити процедуру надання статусу жертви, щоб зменшити тягар самоідентифікації жертв та розголошення конфіденційної інформації, а також розслідувати й переслідувати передбачувані злочини, пов’язані з торгівлею людьми, і карати засуджених торговців людьми значними термінами ув’язнення.
У звіті говориться, що і до вторгнення Росії у 2022 році в районах східної України, які контролювала Росія безпосередньо або через створені нею місцеві сили, «можливості працевлаштування були обмежені, а «проксі-влада Росії наклала обмеження на міжнародну гуманітарну допомогу, спрямовану на задоволення потреб цивільного населення».
«Внутрішньо переміщені особи, які проживають на підконтрольній Росії території або в межах 20 км від лінії зіткнення на Донбасі, і жителі Криму стикаються зі значними перешкодами в отриманні або продовженні документів, що посвідчують особу, що підвищує їхню вразливість до експлуатації. Непідтверджені повідомлення свідчать про те, що очолювані Росією сили експлуатували українців для праці, зокрема на шахтах контрольованого Росією Донбасу», – мовиться у звіті.
Коментуючи ситуацію з торгівлею людьми в Україні внаслідок широкомасштабного вторгнення російської армії, віцепрезидентка недержавної організації «Ла Страда» Катерина Бороздіна каже, що «явище торгівлі людьми збільшилося, трансформувалося і відкрило нові канали для осіб, які вчиняють цей злочин».
«Вразливість людей збільшилася і всередині країни. Багато хто втратив роботу, багато хто втратив домівки. Ці ризики впливають на прийняття рішень щодо неофіційно оформленої праці», – каже Катерина Бороздіна у розмові з кореспонденткою «Голосу Америки».
Щодо українських біженців у інших країнах, представниця «Ла Страда» говорить, що найкраще для українців, які опинилися за кордоном, шукати інформацію, яка допоможе їм не стати жертвами торгівлі людьми, в українських джерелах, які знають специфіку подання інформації для української аудиторії та розміщують її зрозумілою для неї мовою.
«І маючи такий дороговказ, невеличку дорожню мапу, потім з цим знанням вони б могли звертатися в організації своєї країни перебування», – каже Бороздіна.
Державний департамент Сполучених Штатів Америки 19 липня 2022 року оприлюднив цьогорічний звіт, який охоплює 188 країн і територій, включаючи Сполучені Штати, оцінює зусилля урядів у всьому світі в боротьбі з торгівлею людьми та висвітлює стратегії боротьби з цим злочином і захисту жертв. Він є найповнішим у світі ресурсом, на який спираються американські політики, коли ухвалюють рішення у «цьому ключовому питанні прав людини».
У ЄС можуть запропонувати добровільно скоротити споживання газу на 15% – Bloomberg
Європейський Союз збирається запропонувати добровільне скорочення споживання газу країнами-членами на 15%, починаючи з наступного місяця, повідомляє видання Bloomberg.
За даними видання, ця пропозиція буде включена в постанову, що супроводжує план зі скорочення попиту, який Європейська комісія має оприлюднити в середу.
За словами трьох дипломатів ЄС, які ознайомленні з ситуацією, цей захід також передбачатиме обов’язкове скорочення, якщо ситуація погіршиться, а добровільних обмежень буде недостатньо.
З 11 липня Росія зупинила прокачування природного газу до Німеччини газопроводом «Північний потік». Про це було оголошено заздалегідь – оператор газопроводу, компанія Nord Stream AG, стверджує, що йдеться про планову профілактику, яка триватиме до 21 липня.
Однак у Німеччині та інших країнах ЄС побоюються, що на тлі протистояння, пов'язаного з війною в Україні, подача газу може й не відновитись – що призвело б до гострої енергетичної кризи в Європі.
Другий місяць поспіль Росія залишається найбільшим постачальником нафти в Китай
Росія була основним постачальником нафти в Китай другий місяць поспіль у червні, оскільки Пекін уникає сирої нафти з Саудівської Аравії, щоб скористатися дешевшими поставками, які пропонувала Москвою.
Як повідомляє агенція Reuters, дані ринку показали, що китайський імпорт російської нафти склав 7,29 мільйона тонн у червні, що майже на 10 відсотків більше, ніж рік тому. Це на понад 2 мільйони тонн більше, ніж Китай отримав від Саудівської Аравії – свого традиційного основного постачальника.
Через те, що західні клієнти уникають купівлі нафти з Росії через її вторгнення в Україну, Москва звернулася до ринків в Азії та інших країнах, щоб компенсувати.
19 липня агентство Bloomberg повідомило, що потоки російської сирої нафти до Китаю зупинилися останніми тижнями, що є можливою ознакою того, що Азія може бути не готова повністю поглинути стільки російської нафти, скільки очікувалося.
Окремо дані також показали, що імпорт Китаєм російського скрапленого природного газу (СПГ) склав 520 530 тонн, що є другим за величиною місячним обсягом принаймні з початку 2021 року.
Росія скоротила поставки в кілька європейських країн через те, що вони відмовилися використовувати створений Москвою механізм, який дозволяє здійснювати закупівлі в російських рублях.
Санкції Заходу проти Москви через широкомасштабну війну проти України відрізали Росію та її фінансові установи від глобальних транзакційних систем, які використовуються для міжнародних платежів.
Найближчим часом Миколаїв «закриють» на день чи два – Кім
Найближчим часом Миколаїв «закриють» на день чи два, повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
«Щодо закриття міста Миколаєва. Це планується за тиждень-два. Місто закриємо на день чи два. Про це разом з військовими ми повідомимо завчасно, щоб люди могли закупити їжу, воду та мали змогу спланували свої дії. Та відпрацюємо необхідні адреси, які ми проаналізуємо», – сказав він у своєму відеозверненні.
Він повідомив, що від вчора надійшло 18 листів щодо ймовірних колаборантів та зрадників, зараз ця інформація перевіряється.
Миколаїв та область регулярно потерпають через обстріли російських військ. Раніше у кількох українських містах оголошували подовжену комендантську годину, яка могла тривати кілька днів.
Обстріл Харкова: постраждалі стояли біля зупинки громадського транспорту – ОВА
Люди, які постраждали через сьогоднішні російські обстріли Харкова, перебували біля зупинки громадського транспорту, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Унаслідок ранкових обстрілів Харкова із реактивних систем залпового вогню загинули 3 людей, з них 13-річний хлопчик. 15-річна сестра загиблого отримала поранення. Госпіталізована також 72-річна жінка. Люди перебували біля зупинки громадського транспорту. Окупанти знову вдарили по мирному населенню. Це черговий жахливий терор росіян!», – написав він у телеграмі.
Сьогодні вранці російські війська обстріляли Харків – загинули три людини, ще одна поранена. За попередніми даними, місто обстріляли з РСЗВ «Ураган», повідомив керівник управління поліції в області Володимир Тимошко.
Кілька останніх днів у Харкові було спокійно, востаннє – вночі 18 липня – через російські обстріли постраждав Київський район міста.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
ГУР повідомляє про операцію на острові Зміїний
Українські військові у ході операції провели роботи з дослідження й розмінування території та підземних укріплень острова Зміїний, повідомляє у фейсбуці Головне управління розвідки Міністерства оборони.
«Виявлено та вилучено зразки озброєння та техніки противника. Зокрема, систем наведення та керування, БПЛА Орлан-10, системи ПЗРК, гранатомети, вогнемети, стрілецьке озброєння, журнали ведення бойових дій, особисті документи військових РФ, електронні носії інформації», – йдеться у повідомленні.
У ГУР також додали, що на острові встановлено український прапор замість російського «триколору».
Минулого тижня повідомлялося, що російські війська атакують острів Зміїний.
Острів Зміїний у Чорному морі перебував під тимчасовою російською окупацією, починаючи з нападу РФ у перші дні повномасштабної війни. 30 червня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що російські військові залишили острів.
Міноборони Росії підтвердило виведення своїх військових зі Зміїного і назвало його «кроком доброї волі». Таке пояснення російськими військовими своїх дій викликало кепкування з боку українських користувачів соцмереж.
4 липня на острові Зміїний встановили прапор України.
Вранці війська РФ обстріляли Харків, загинули 3 людини – ОВА
Через сьогоднішні російські обстріли Харкова загинули три людини, ще одна поранена, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«На жаль, внаслідок вранішніх обстрілів окупантами Салтівського району Харкова загинули 3 людини, із них хлопчик 13 років, чоловік та жінка. Жінка 72 років отримала поранення», – написав він у телеграмі.
За його даними, минулої доби російські війська також атакували Чугуївський, Богодухівський, Харківський, Лозівський та Ізюмський райони. Через ці обстріли загинула одна людина, ще семеро поранені.
Кілька останніх днів у Харкові було спокійно, востаннє – вночі 18 липня – через російські обстріли постраждав Київський район міста.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
Через повномасштабну збройну агресію проти України Росія минулої доби втратила 200 своїх військових, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.
За даними Генштабу, від початку повномасштабного вторгнення РФ втратила:
- 38750 військових
- 1700 (+9 за минулу добу) танків
- 3905(+13) бойових броньованих машин
- 856(+5) артилерійських систем
- 250(+2) РСЗВ
- 110 засобів ППО
- 221(+1) літак
- 188 гелікоптерів
- 703 (+3) БПЛА оперативно-тактичного рівня
- 167 крилатих ракет
- 15 кораблів /катерів
- 2775 (+8) автомобільної техніки та автоцистерн
- 70 одиниць спецтехніки
У Генштабі додають, що найбільше втрат загарбники зазнали на Бахмутському напрямку.
9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.
Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень.
Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.
Антимілітарист, який взявся за зброю. Максим Буткевич та його шлях від правозахисника до військового
Відомий український правозахисник, співзасновник «Громадського радіо» Максим Буткевич потрапив у полон до російських військових. Новини про це в українських ЗМІ з'явилися 10 липня, але за два тижні до цього інформацію про полон Буткевича почали поширювати російські медіамайданчики. Про своє рішення вступити до Збройних сил України Буткевич розповів на початку березня цього року. За словами матері Буткевича, питанням звільнення сина займається Об'єднаний центр із пошуку та звільнення полонених (курується СБУ та Головним управлінням розвідки України). Про те, чим займався Максим Буткевич до початку повномасштабної війни Росії проти України, чому він узяв до рук зброю і що відомо про його становище зараз, Крим.Реалії говорили з головою українського Центру прав людини ZMINA Тетяною Печончик.
«Ще одягну весільну сукню». Одруження у час війни з бійцем «Азову»
Відстань не завадила одруженню. 20 лютого у Маріуполі Донецької області боєць «Азову» Станіслав освідчився у коханні Каріні Яг’євій. А побралась пара, не бачивши один одного, 6 травня. У цей день Станіслав перебував на заблокованому заводі «Азовсталь». А Каріна прийшла забрати свідоцтво про одруження далеко від дому, в Івано-Франківську. Сюди вона переїхала з окупованого російською армією Мангуша, що поблизу Маріуполя. В окупації провела два тижні.
Через обстріли військ РФ минулої доби на Донеччині загинули 5 людей, ще 16 поранені – ОВА
Через російські обстріли минулої доби на Донеччині загинули п'ятеро людей, ще 16 поранені, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
«Росія вбиває цивільних! За 19 липня росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини: 2 у Краснопіллі, 1 у Краматорську, 1 у Соледарі та 1 в Авдіївці. Ще 16 людей отримали поранення. Наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі», – написав він у телеграмі.
Раніше у британській розвідці припустили, що Росія в боях у Донецькій області вдаватиметься до тієї ж тактики, що й на Луганщині: масовано застосовуватиме артилерію і нищитиме українські міста.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.