Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Гайдай: наступ військ РФ біля Білогорівки зупинили, Верхньокам’янське «серйозно постраждало» через російські атаки

Наступ російських військ біля Білогорівки зупинили, а Верхньокам’янське «серйозно постраждало» через російські обстріли, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Після 22:00 вони декілька разів із РСЗВ «Град» били по Білогорівці. Зупинено наступ ворога поблизу Білогорівки. За цим та іншими напрямками в супротивника спостерігаються значні втрати», – написав він у телеграмі.

За його даними, «серйозно постраждало» Верхньокам’янське – домівки людей, які залишились, російські війська обстрілювали з артилерії, РСЗВ «Град», навіть застосовували авіацію.

Сергій Гайдай додав, що на межі Луганської та Донецької областей за минулу добу загарбники завдали сім ракетних ударів, три мінометних обстріли, провели дві атаки із застосуванням ствольної артилерії та ще дві – за підтримки реактивної.

За даними Генштабу, на Бахмутському війська РФ ведуть бойові дії з метою створення умов для проведення наступу на місто Бахмут та заволодіння територією Вуглегірської ТЕС – минулої доби вони із ствольної, реактивної артилерії і танків обстрілювали райони низки населених пунктів, зокрема Білогорівки.

Попри заяви російської сторони, Луганщина не повністю окупована військами РФ – Білогорівка та Верхньокам’янка продовжують тримати оборону.

Британська розвідка вказує на важливість контролю над переправами через Дніпро на Херсонщині

Контроль над переправами через Дніпро, ймовірно, стане ключовим фактором у результаті бойових дій у Херсонській області, вважають у британській розвідці.

У розвідці нагадують, що 19 липня окупаційна влада Херсону повідомила, що ЗСУ завдали удару по Антонівському мосту через Дніпро – цілком імовірно, що міст залишається придатним для використання, але це ключова вразливість для російських сил.

«Це один із лише двох пунктів перетину доріг через Дніпро, через які Росія може постачати припаси або вивести свої війська з території, яку вона окупувала на захід від річки. У цю територію входить політично і символічно важливе для Росії місто Херсон. Нижня течія Дніпра є природним бар’єром із шириною водного шляху близько 1000 м. Контроль над дніпровськими переправами, ймовірно, стане ключовим фактором результату боїв у регіоні», – йдеться в дописі Міністерства оборони Британії в твітері.

Радник голови Херсонської ОВА, депутат Херсонської облради Сергій Хлань напередодні повідомив, що українські військові завдали удару по базі російських військ поблизу Антонівського мосту в Херсоні – це було «точкове знищення військового розташування» окупантів. За його словами, за останній тиждень на Херсонщині було «послідовне знищення» російських військ в Чорнобаївці, в Новій Каховці, в Бериславі, Чулаківці, Скадовському районі.

Напередодні в ОК «Південь» заявили про «певні здобутки» українських військ на півдні України.

Українські військові також все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах, складах боєприпасів на Херсонщині.

Битва за Київ: що допомогло армії України її виграти? Пояснюють американські військові експерти

Американські дослідники не вірять, що відмова Росії вести далі битву за Київ була «жестом доброї волі». Вони вважають, що це була вражаюча перемога України, при чому перемога, яку отримала армія, противник якої набагато переважав за чисельністю та кількістю озброєнь.

Нині американські військові, які вивчають досвід українців, кажуть, що за цих обставин, ймовірно, жодна інша армія НАТО не змогла би бути більш ефективною, ніж українці. І справа не лише у мужності й рішучості українських військових – американські дослідники вражені також їхньою винахідливістю, вмінням використовувати свою місцевість, водні перешкоди та підтримку місцевого населення. Всі ці чинники разом доклалися до оборони столиці, яку вони називають «найбільш визначальною битвою сучасної епохи». І виграли її не лише армія, але земля, вода і місцеві люди.

Війська РФ вночі знову завдали удару по Одещині – ОК «Південь»

Російські війська вночі знову завдали удару по Одещині, повідомляє у фейсбуці оперативне командування «Південь».

«По Одещині вночі ворог наніс ракетний удар із застосуванням літаків Су-35. Одна з ракет, імовірно Х-59, знищена силами протиповітряної оборони, друга влучила в покинуту складську будівлю. Пожежу оперативно ліквідовано рятувальниками. Людських втрат немає», – повідомляють в командуванні.

Втрат немає.

Минулої ночі російські війська також атакували Одещину, випустивши по регіону сім крилатих ракет «Калібр». Одну з ракет збили сили ППО, решта влучили в село, пошкодили приватні будинки. Внаслідок цього обстрілу постраждали шестеро людей, серед яких одна дитина.

За останніми даними Володимира Зеленського, Росія застосувала проти України уже понад три тисячі крилатих ракет.

У Росії нацгвардійці, звільнені за відмову їхати до України, звернулися до Верховного суду

Дев’ять нацгвардійців з російського регіону Хакасії, звільнених після того, як вони відмовилися їхати воювати в Україну, подали позови до регіонального Верховного суду з вимогою поновити їх на службі, повідомило видання «Медіазона» з посиланням на голову правозахисної організації «Агора» Павла Чикова.

За його даними, справи російських нацгвардійців розглядають у закритому режимі, оскільки вони містять державну таємницю.

При цьому в абаканському СІЗО з квітня перебуває головний редактор видання «Новий фокус» Михайло Афанасьєв, який першим опублікував інформацію про відмову нацгвардійців із Хакасії брати участь у повномасштабному вторгненні в Україну. Афанасьєва звинувачують за статтею кримінального кодексу РФ про «поширення фейків» про російську армію з використанням службового становища.

Від початку масштабного вторгнення російських військ в Україну незалежні ЗМІ регулярно повідомляють про відмови представників різних силових структур РФ їхати воювати або продовжувати брати участь у війні.

19 липня стало відомо, що близько 300 військовослужбовців із дислокованої у Буйнакську 136-ї мотострілецької бригади через місяць після початку повномасштабної війни РФ в Україні відмовилися продовжувати брати в ній участь і самовільно залишили місця дислокацій військ.

Раніше повідомляли про відмову від участі у війні росгвардійців із Кабардино-Балкарії та Північної Осетії, ОМОНівців із кубанської оперативної роти, військовослужбовців та росгвардійців із Краснодара, Владикавказу, Нальчика, Черкеська і Ставрополя. Багато з них зазнають переслідування та тиску з боку влади і керівництва.

У США знищення українських полів назвали однією з «огидних тактик» Росії

Знищення українських полів разом з врожаєм є однією з «огидних тактик» Росії. Про це заявив офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс.

«На жаль, це (знищення українських полів через обстріли – ред.) не зовсім нова реальність. Це була одна з огидних тактик, які Росія застосовувала проти не лише українського народу, але й міжнародної спільноти з перших днів цього конфлікту. Ми бачили, як зростання цін на продовольство вплинуло не лише на країни регіону, але й на країни далеко за його межами. Це відчувається в Африці, у Південній Азії, у Латинській Америці, практично в усіх регіонах світу. Це практика спалювання, знищення пшениці та інших полів. Це практика нападу на зерносховища. Це практика переслідування українських фермерів. І, мабуть, найгостріше – це жахлива практика блокування чорноморських портів України», – сказав він під час брифінгу.

Представник Державного департаменту зауважив, що США підтримують зусилля генерального секретаря ООН щодо співпраці з Україною та Туреччиною, а також з росіянами, щоб знайти рішення деблокади Чорного моря.

«Зрештою, рішення може і має бути простим. Росія має припинити блокаду. Ми підтримуємо зусилля ООН щодо досягнення цієї кінцевої мети, а тим часом ми працюємо з партнерами по всьому світу, щоб спробувати вирішити як короткострокові, так і довгострокові виклики продовольчій безпеці, пов’язані з вторгненням Росії», – додав Нед Прайс.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів, ударів з РСЗВ по об’єктах сільськогосподарської інфраструктури. Російськими обстрілами знищується техніка, склади та врожаї аграріїв. Окрім цього, також відомі випадки, коли російські окупанти навмисно не дозволяють гасити займання на полях.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Одна людина загинула, ще одну шпиталізували через вибух і пожежу в порту Рені – ДСНС

Одна людина загинула, ще одну шпиталізували у тяжкому стані внаслідок вибуху і пожежі в морському порту Рені на Одещині ввечері 19 липня, повідомили в управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у регіоні.

«О 21:23 надійшло повідомлення про розгерметизацію цистерни автомобільного бензовозу (вибух) на території морського торговельного порту в Рені Ізмаїльського району… По прибуттю на місце виклику встановлено загорання трьох автоцистерн із паливно-мастильними матеріалами. О 22:00 пожежа локалізована і о 22:48 ліквідована на площі 600 м.кв. На місці пожежі біля згорілої автоцистерни виявлено тіло загиблого чоловіка. Внаслідок пожежі отримав опіки працівник порту гр-н 1978 р.н., якого каретою ШМД у важкому стані, з 95% опіками тіла, госпіталізовано в реанімаційне відділення до Ренійської лікарні», – повідомили у службі.

У ДСНС не уточнили, що стало причиною вибуху. У рятувальних роботах брали участь 25 рятувальників і п’ять одиниць техніки, додали в службі.

Війська РФ з «Градів» обстріляли житловий квартал Нікополя, є жертви – ОВА

Російські війська з реактивних систем залпового вогню «Град» обстріляли житловий квартал Нікополя – загинули дві людини, ще дев'ятеро поранені, з яких четверо дітей, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

«Російська орда не припиняє терор Нікопольського району. Умисно обстріляли з «Градів» житловий квартал у Нікополі. Випустили понад 30 реактивних снарядів. Попередньо, двоє людей загинули, дев’ятеро – поранені. Шестеро постраждалих у лікарні, серед них четверо дітей. Найменшому пораненому усього три роки! Три роки! Дитині, яка спала удома, коли російські відморозки ударили по ній з «Градів», – написав він у телеграмі.

За його даними, обстрілом вщент зруйновані три приватних будинки, ще десяток пошкоджені.

Резніченко додав, що по місту розкидані боєприпаси, які не здетонували. Працюють піротехніки.

Останніми днями російські війська почали інтенсивно обстрілювати Нікополь, повідомлялось, що ці обстріли вони здійснювали з окупованого Енергодара.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Авіаудари, бої біля кількох населених пунктів, підготовка наступу на Бахмут – Генштаб ЗСУ про дії військ РФ

Російські війська готують наступ на Бахмут і Вуглегірську ТЕС, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, також на Бахмутському напрямку війська РФ обстрілювали із ствольної, реактивної артилерії і танків райони населених пунктів Берестове, Білогорівка, Яковлівка, Покровське, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Кодема. Противник завдав авіаударів по Берестовому, Яковлівці, Бахмуту, Вершині, Нью-Йорку та Покровському.

На Слов’янському напрямку обстріли з танків та артилерії зафіксовано поблизу Долини, Краснопілля, Костянтинівки, Чепіля, Гусарівки та Адамівки.

На Донецькому напрямку противник обстріляв зі ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Краматорськ, Сіверськ, Серебрянка, Григорівка, Верхньокам’янське, Спірне, Івано-Дар’ївка. Завдав авіаційного удару неподалік Верхньокам’янського. Веде штурмові дії в напрямку Івано-Дар’ївки, бойові дії тривають. Тривають бойові дії у напрямках населених пунктів Берестове, Вершина і Новолуганське.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовані обстріли в районах населених пунктів Новобахмутівка, Вугледар, Новопіль, Полтавка, Гуляйполе, Кам’янське та низки інших. Противник завдав авіаудару біля Авдіївки.

У Генштабі повідомляють, що війська РФ провели розвідку боєм в районі Новоселівки Другої та наступ у напрямку Микільського – успіху не мали, відійшли.

На Харківському напрямку російські війська обстрілюють райони населених пунктів Мосьпанове, Петрівка, Руські Тишки, Базаліївка, Печеніги, Циркуни, Питомник, Дементіївка, Коробочкине та Прудянка.

Росія ще не демонструє готовності до «справжніх» переговорів з Україною – Держдеп США

Росія наразі не демонструє готовності до «справжніх» переговорів з Україною. Про це заявив офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс.

«Принаймні до цього моменту ми не бачили з боку Росії жодних ознак того, що вони готові до справжніх дипломатичних зусиль. Тож поки Москва не змінить свій підхід, разом із десятками країн світу ми продовжуватимемо надавати нашим українським партнерам те, що їм потрібно на полі бою, але зрештою, щоб допомогти зміцнити їхні позиції за головним столом переговорів», – сказав він під час брифінгу, відповідаючи на запитання щодо останньої заяви Дмитра Медведєва, що мир в Україні настане на умовах Росії.

Представник Держдепартаменту зауважив, що Москві не вдалося досягти своїх стратегічних цілей, а «поступові завоювання», яких вона змогла досягти, обійшлися Росії «величезною ціною як з точки зору людської сили, так і з точки зору коштів і запасів».

Президент України Володимир Зеленський раніше наголошував, що будь-які переговори, зокрема й про мир, мають відбуватися шляхом діалогу, а не ультиматумів.

Путін у Тегерані зустрівся з лідерами Ірану й Туреччини

Президент Росії Володимир Путін 19 липня здійснив перший візит до далекого зарубіжжя від початку повномасштабної війни РФ проти України. Він відвідав Іран, де зустрівся з місцевим президентом Ібрагімом Раїсі, верховним лідером країни Алі Хаменеї і президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Візит Путіна відбувся у рамках Астанинського формату переговорів, спрямованого на врегулювання ситуації у Сирії. Росія й Іран підтримують там центральну владу на чолі з авторитарним президентом Башаром Асадом, Туреччина – озброєну опозицію на півночі країни. Однак ще однією із тем переговорів стала війна РФ в Україні.

Туреччина, незважаючи на те, що є країною НАТО, не підтримує санкції проти Росії, проте поставляє зброю Україні. Анкара пропонує себе посередником на переговорах між Москвою і Києвом. Сторони, зокрема, обговорюють забезпечення морського вивезення пшениці із заблокованих через війну українських портів.

Офіційні особи Тегерана стали одними з небагатьох у світі, що відкрито підтримали позицію Росії у війні. Країни Заходу підозрюють, що Іран може надати технічну підтримку Москві, поставивши їй безпілотні військові апарати. Тегеран це заперечує, але Хаменеї після зустрічі з Путіним заявив, повторивши одну з тез Кремля, що якби Росія не розпочала повномасштабну війну в Україні, то війну почали б країни НАТО.

Напередодні візиту Путіна російський «Газпром» й іранська національна нафтогазова компанія NIOС підписали меморандум про взаєморозуміння щодо інвестиційних проєктів на суму 40 мільярдів доларів. Економіка Ірану, як і Росії, перебуває під найжорсткішими санкціями Заходу, політики двох країн заявляють про розширення співробітництва на тлі ізоляції російської економіки.

Після переговорів сторони заявили, що продовжать спільну війну з тероризмом, але не повідомили про якісь угоди. Путін і Ердоган заявили про прогрес у переговорах щодо зерна.

У Білому домі заявили, що поїздка Путіна до Тегерана показала, наскільки ізольованою стала Росія. Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки, також заявив журналістам, що поки немає жодних ознак того, що Іран передав безпілотники Росії.

Війська РФ із «Градів» обстріляли центр Гуляйполя, є загиблі – ОВА

Російські військові ввечері 19 липня обстріляли з «Градів» і артилерії центр Гуляйполя у Запорізькій області, за попередніми даними, є загиблі, повідомили в обласній військовій адміністрації.

«За словами свідків, окупант застосував понад 20 снарядів. Руйнувань зазнали будівлі виконкому, міськради, культурно-спортивного комплексу, філії пошти та зв’язку, приватні будинки», – йдеться в повідомленні ОВА у фейсбуці.

Ліквідацією пожеж займаються рятувальники ДСНС, додали в адміністрації.

Білий дім: Росія готується анексувати нові українські території

Білий дім заявив 19 липня, що Росія закладає основу для анексії нових територій України і призначає нелегітимних ставлеників у підконтрольних їй районах.

Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки США, заявив на брифінгу в Білому домі, що росіяни планують організувати «фіктивні референдуми» на захоплених територіях, можливо, вже у вересні, і готуються встановити рубль як валюту та змусити жителів подати заяву на громадянство РФ.

Росія також намагається взяти під контроль телевізійні вежі, сказав Кірбі, додавши, що ці оцінки ґрунтуються на даних розвідки США.

«Росія починає розгортати версію того, що можна назвати сценарієм анексії, дуже схожим на той, який ми бачили в 2014 році», коли вона вторглася в Крим і зрештою анексувала його, сказав Кірбі.

«Вже зараз Росія призначає своїх нелегітимних представників на територіях України, які перебувають під її контролем», – сказав Кірбі.

Території, які є ціллю для анексії, включають Херсонську, Запорізьку, усю Донецьку та Луганську області.

«Анексія силою буде грубим порушенням Статуту ООН, і ми не дозволимо, щоб вона залишилася без покарання», – сказав Кірбі.

Речник Ради нацбезпеки сказав, що він «викриває» російські плани, «щоб світ знав, що будь-яка передбачувана анексія є навмисною, незаконною і нелегітимною».

Кірбі заявив, що США дадуть відповідь на дії Росії «швидко, жорстко і спільно з нашими союзниками і партнерами». За його словами, відповіддю будуть санкції проти встановлених Росією «маріонеток і ставлеників».

Кірбі також повідомив, що найближчими днями США оголосять про новий пакет озброєнь для України. Очікується, що допомога включатиме більше високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS). Україна заявила, що поставлені на даний момент HIMARS є важливою зброєю для боротьби з російськими військами.

Для ефективної контратаки ЗСУ потрібно щонайменше 100 систем HIMARS – Резніков

Україні треба щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати російські війська, і щонайменше 100 таких систем – для ефективної контратаки і «зміни правил гри» на полі бою, заявив міністр оборони України Олексій Резніков під час дискусії Atlantic Council 19 липня.

За його словами, ці системи наразі дозволили українським силам знищити близько 30 командних пунктів і складів боєприпасів.

«Це значно сповільнило російський наступ і різко зменшило інтенсивність їхнього артилерійського обстрілу… Ми вдячні нашим партнерам за HIMARS і M270. Щоб ефективно стримувати ворога, нам потрібно принаймні 50 таких систем, враховуючи те, що наш фронт – майже 2500 кілометрів, це як відстань між Барселоною і Варшавою», – сказав Резніков.

Наразі Україна використовує щонайменше вісім HIMARS, і їх буде більше, наголосив міністр.

Українські військові все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах, складах боєприпасів, зокрема, на Херсонщині.

14 липня у Генштабі ЗСУ заявили, що завдяки потужній роботі Збройних сил російські війська змушені переносити свої склади з боєприпасами та пальним. У Генштабі припускають, що тепер війська РФ перенесуть свої склади в об’єкти цивільної інфраструктури.

Удари по тилах РФ почалися невдовзі після повідомлення про те, що в Україну прибули передані США системи залпового вогню HIMARS, які можуть вражати цілі на відстані близько 70–80 кілометрів.

Зеленський: оновлення силової вертикалі держави триває

Президент України Володимир Зеленський повідомив про продовження процесу оновлення силової вертикалі держави.

«Сьогодні призначив нових очільників обласних управлінь Служби безпеки України в Закарпатській, Полтавській, Сумській, Дніпропетровській і Харківській областях. Звільнив одного із заступників голови СБУ. Вдячний членам конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за фіналізацію конкурсу. Рішення про переможця затверджено», – сказав Зеленський під час вечірнього звернення 19 липня.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової та усунув з посади голову СБУ Івана Баканова.

Станом на 17 липня, за даними Володимира Зеленського, зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти України, зазначив президент.

19 липня Верховна Рада підтримала подання президента щодо звільнення Івана Баканова з посади глави СБУ і Ірини Венедіктової – з посади генерального прокурора. Також 19 липня Володимир Зеленський звільнив заступника голови СБУ Володимира Горбенка, а також керівників управлінь СБУ у Сумській, Житомирській, Дніпропетровській, Закарпатській, Полтавській областях.

Юридичне оформлення зміни назви театру Лесі Українки завершене – МКІП

Юридичне оформлення зміни назви театру імені Лесі Українки в Києві завершене, повідомили у Міністерстві культури й інформаційної політики.

Нова назва «Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки» відтепер внесена до актів уряду. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив на своєму засіданні 15 липня, повідомили сьогодні у МКІП.

«Юридичне оформлення перейменування театру Лесі Українки завершено. Процес перейменування закладу розпочався ще наприкінці лютого. Це було рішення колективу, і воно є цілком зрозумілим. Вилучення з назви театру слова «російський» стосується не лише зміни назви закладу, адже зміниться сам зміст його діяльності і репертуарна політика. Шанувальники театрального мистецтва зможуть переглядати якісні вистави українських та зарубіжних авторів тепер українською мовою», – заявив міністр Олександр Ткаченко.

Наприкінці лютого керівник і колектив Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки вирішили змінити назву театру на «Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки» у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Вхід у Севастопольську бухту охороняє російський патрульний корабель із ракетами «Калібр» – фото

Біля входу в Севастопольську бухту постійно чергує патрульний корабель проєкту 22160 типу «Василий Быков» Чорноморського флоту Росії, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Спочатку патрульний корабель стояв біля пірсу в Костянтинівській бухті, що біля входу у велику Севастопольську бухту, потім, пройшовши бонову браму, вийшов на зовнішній рейд Севастополя.

У складі Чорноморського флоту РФ є чотири такі патрульні кораблі: «Василий Быков» (бортовий номер 368), «Дмитрий Рогачев» (375), «Павел Державин» (363) і «Сергей Котов» (383).

Від початку повномасштабного воєнного вторгнення армії Росії в Україну бортові номери всіх кораблів зафарбовані для ускладнення ідентифікації однотипних одиниць.

Кожен із цих патрульних кораблів озброєний модульним ракетним комплексом «Калібр-К» із ракетами Х-35 або ракетами сімейства «Калібр». На кожному кораблі розміщується авіаційна група – один вертоліт Ка-27ПС або Ка-29, або Ка-52К і два-чотири БПЛА в палубному ангарі.

У період з 24 по 28 лютого 2022 року головний корабель серії «Василий Быков» брав участь у захопленні українського острова Зміїний.

У районі Нової Каховки ЗСУ збили російський винищувач – Генштаб

У районі Нової Каховки на Херсонщині ввечері 19 липня українські військові збили російський винищувач, ймовірно, Су-35, повідомила пресслужба Генерального штабу Збройних сил України.

«Близько 20:00 19 липня підрозділом зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України в районі Нової Каховки збито російський винищувач, імовірно, Су-35. Винищувач намагався атакувати штурмовики Повітряних сил ЗС України. Є візуальне підтвердження збиття літака, пілот катапультувався», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у Генштабі додали, що за поточну добу підрозділи зенітних ракетних військ Повітряних сил уразили п’ять російських безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня.

Станом на ранок 19 липня в Генштабі ЗСУ повідомляли, що російські військові у повномасштабній війні проти України втратили, зокрема, 220 літаків, 188 гелікоптерів, 693 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє.

В Україні відкрили справу про держзраду через знищені матеріали резонансних справ – «Настоящее время»

До Єдиного реєстру досудових розслідувань України внесені відомості про факт знищення секретних матеріалів працівниками Державного бюро розслідувань, повідомило телеканалу «Настоящее время» (створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки») джерело в одному з правоохоронних органів України, не уповноважене коментувати це питання в пресі. Це також підтвердили два джерела, знайомі з перебігом слідства.

За повідомленням, розпочато досудове розслідування за двома статтями Кримінального кодексу України: 111 – «Державна зрада» і 329 – «Втрата документів, що містять державну таємницю».

Розслідування проводить Служба безпеки України, процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора. Повідомлення про підозру в рамках цього провадження поки що нікому не вручено.

Слідство у справі про знищення секретних матеріалів кримінальних справ розпочалося до того, як президент Володимир Зеленський усунув із посад голову СБУ Івана Баканова і генпрокурорку Ірину Венедіктову.

7 липня журналісти телеканалу «Настоящее время» (створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки») повідомили, що представники ДБР у перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну знищували важливі документи.

Джерела в одному з правоохоронних органів передали редакції телеканалу внутрішній документ, в якому детально описується, хто і як вирішив знищити секретні матеріали важливих кримінальних справ.

У Держбюро розслідувань України спочатку заявили, що інформація, викладена у розслідуванні, є неправдивою та маніпулятивною, але пізніше висновки журналістського розслідування підтвердив Офіс генерального прокурора України у відповіді на запит.

«Особливі матеріальні носії секретної інформації в кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво в яких здійснюється прокурорами, знищене Управлінням режимно-секретної роботи та захисту інформації Державного бюро розслідувань. Прокурорами у зазначених кримінальних провадженнях не давалась згода на знищення цих матеріалів», – йшлося у відповіді.

Через п’ять днів Держбюро розслідувань України відкрило кримінальне провадження за фактом «втручання у роботу правоохоронного органу». Представниця ДБР, радниця з комунікацій Тетяна Сап’ян в інтерв’ю телеканалу підтвердила, що секретні матеріали були утилізовані. Вона зауважила, що провадження про втручання у діяльність правоохоронного органу «не стосується журналістів», проте допустила можливість того, що журналістів можуть викликати на допит із проханням розкрити свої джерела інформації.

Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував у ефірі Радіо Свобода ймовірне знищення представниками Державного бюро розслідувань матеріалів важливих кримінальних справ.

«Покарання буде невідворотним. Ті люди, які знищували ці документи, треба буде розбиратися, чому вони це робили, хто їм давав вказівку, де були знищені ці документи. Одна справа, якщо це було на території міста Києва, коли дійсно були спекотні дні (24-25 лютого). Інша справа, якщо це відбувалось за межами столиці. Тому треба розбиратись, на підставі чого усе це було», – зазначив Данілов у коментарі Радіо Свобода.

ГУР: Україна повернула тіла ще 45 загиблих військових

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про чергову операцію з передачі тіл загиблих військових, у рамках якої Україна повернула тіла 45 своїх захисників.

«Відбулася чергова операція з передачі тіл загиблих військових. Україна повернула тіла 45 своїх захисників. Операція проводилася за співпраці Уповноваженого зі зниклих безвісти Олега Котенка і силових структур України, відповідно до норм Женевської конвенції», – йдеться в повідомленні ГУР 19 липня.

12 липня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомило, що Україна повернула тіла 30 загиблих військових.

Наприкінці червня Мінреінтеграції повідомило про повернення 46 загиблих українських військових.

За даними Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олега Котенка, станом на 11 липня понад сім тисяч українських військових вважаються зниклими безвісти.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG