Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Заклади освіти, які не виконають вимог безпеки, не зможуть почати навчальний рік офлайн – МВС

У навчальних закладах, які не виконають вимог безпеки, навчальний рік в офлайні не розпочнеться, заявила речниця Міністерства внутрішніх справ України Альона Матвєєва на брифінгу 19 липня.

За її словами, перед початком навчального року представники ДСНС і поліції перевірять наявність і готовність бомбосховищ у закладах освіти, а також разом з освітянами проведуть низку профілактичних заходів.

Рішення про початок і форму навчання в закладах освіти будуть ухвалювати окремо в кожному регіоні або навіть кожному закладі освіти, зауважила речниця. У зв’язку із цим на місцях у постійному режимі триває вивчення ситуації та, залежно від рівня безпеки, буде ухвалене рішення про дистанційне чи очне навчання, наголосили у МВС.

«Проєкт МВС «Безпечне освітнє середовище в умовах війни» передбачено, що служби МВС відвідають усі навчальні заклади. Ми розглядаємо це як складову навчання наших діток із погляду знання ними базових вимог безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану. Тож будуть внесені необхідні зміни у зміст навчальних програм для 6–11 класів. Зокрема, до предмета «Захист України» буде додано окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності», – розповіла речниця МВС.

Минулого місяця Кабінет міністрів рекомендував школам почати навчання з 1 вересня в очному режимі.

При цьому, як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, безпекова ситуація в країні різна, «і вже зараз зрозуміло, що на прифронтових територіях повернутися до очного навчання неможливо, а тому там продовжиться онлайн-формат. Так само як і на окупованих територіях».

За даними Офісу генпрокурора, станом на 19 липня через бомбардування й обстріли з боку російських військ в Україні пошкоджено 2185 закладів освіти, з них 221 – зруйновано повністю.

«Простіше кудись виселити українців, а своїх заселити». Плани Росії на південь України

За що російські окупаційні сили збираються примусово виселяти населення окупованої частини півдня України? До чого може призвести масове виселення тамтешніх жителів? Чи збирається Росія заселити захоплену частину півдня України своїми громадянами? Ці та інші питання обговорювали у програмі Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

Російські війська обстріляли Слов’янськ, з-під завалів дістали тіла двох чоловіків – ДСНС

Російські війська обстріляли Слов’янськ у Донецькій області, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій 19 липня.

Внаслідок обстрілу загорівся легковий автомобіль, його вже загасили. Дані щодо постраждалих та загиблих уточнюють.

Крім того, обстріл зруйнував конструктивні елементи приватного житлового будинку, на місці працювали рятувальники.

«Наразі завершені аварійно-рятувальні роботи по розбору завалів приватного житлового будинку. На місці події виявлено та вилучено з під завалів тіла двох чоловіків (анкетні дані встановлюються)», – йдеться в заяві.

Кореспондент Радіо Свобода повідомляє, що обстріл пошкодив кілька приватних будинків.

Російські війська також 19 липня обстріляли Краматорськ, відомо про щонайменше одного загиблого і 10 постраждалих.

Мін’юст США просить у Конгресу розширення повноважень для арешту активів російських олігархів

Міністерство юстиції США просить у Конгресу розширити його повноваження для конфіскації активів російських олігархів – про це повідомив представник відомства на панелі Конгресу 19 липня.

Ендрю Адамс, який очолює робочу групу департаменту KleptoCapture, повідомив юридичному комітету Сенату, що додаткові повноваження будуть використані для посилення тиску на Москву через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Прокурори хочуть продовжити строки давності для деяких фінансових злочинів, таких як відмивання грошей, до 10 років, щоб дати прокурорам «час на відстеження грошей», сказав Адамс.

Ще одна зміна, якої прагне урядове відомство – це конфіскація активів, які використовувалися для ухилення від санкцій США. За словами Адамса, прокурори повинні мати можливість вимагати конфісковувати такі активи, а не лише доходи від ухилення від санкцій.

Це свідчення надійшло під час розгляду Конгресом законодавства, яке дозволить використовувати доходи від конфіскованих активів для допомоги народу України.

Оперативна група, яку очолює Адамс, була створена в березні, щоб посилити здатність Сполучених Штатів арештовувати активи багатих росіян на кшталт яхт та приватних літаків.

Сполучені Штати та кілька європейських урядів заявили, що конфіскація спрямована на тиск на бізнес-лідерів, близьких до президента Росії Володимира Путіна, щоб переконати його припинити війну в Україні.

США вже конфіскували кілька яхт і літаків, що належать олігархам, але перш ніж ці активи можна буде використати, прокуратура повинна отримати накази про безстрокову конфіскацію через судовий процес, який може бути тривалим.

Російські війська на Донецькому напрямку зосередилися на спробах просуватися в напрямках Сіверська та Бахмута, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у вечірньому зведенні 19 липня.

«Українські воїни завдали окупантам значних втрат, коли ті намагалися просунутися в напрямках Григорівки, Спірного та Івано-Дар’ївки. Ворог безладно відступив», – повідомляє командування.

ЗСУ повідомляють про втрати військ РФ при спробі просунутися в бік Григорівки, Спірного та Івано-Дар’ївки

За зведенням, на Харківщині завершилася невдало спроба російських військ провести розвідку боєм у напрямку Дмитрівки, вони «з втратами відійшли».

Водночас на Бахмутському напрямку російська армія вела штурмові дії в напрямку Покровського, «має частковий успіх, закріплюється на південній околиці населеного пункту». Водночас спроби загарбників просунутися в напрямках Берестового, Білогорівки, Вершини та території Вуглегірської теплоелектростанції не мали успіху.

Тривають обстріли та авіаційні удари на різних напрямках. За даними штабу, Росія утримує три носії високоточної зброї в готовності до ракетних ударів по Україні.

«Противник продовжує зазнавати втрат у живій силі та техніці. Тривають підриви складів боєприпасів ворога. Фіксується збільшення випадків дезертирства російських окупантів, які у будь-який спосіб намагаються потрапити на територію РФ», – зазначає Генштаб.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Хто такий кримчанин Владислав Богданович, який загинув у боях із Росією

У Києві наприкінці червня прощалися із кримчанином, добровольцем Збройних сил України Владиславом Богдановичем. Загиблий на Луганщині військовослужбовець – син активістки Євромайдану в Ялті Лариси Китайської, яка втратила дім через переслідування російськими спецслужбами. Від 2014 року у її сім’ї це вже друга втрата, раніше помер чоловік активістки. «Я сплачую дуже високу ціну за незалежність України», – каже вона. Як і чому житель курортного міста біля моря Владислав Богданович пішов на війну з Росією, розповідає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Федоров заперечив, що Мінцифри планує відкрити власний банк

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров прокоментував повідомлення в медіа про те, що його відомство працює над створенням власного банку.

«Побачив багато новин про те, що нібито Мінцифра працює над власним банком. За часів розвитку Моно, Sense, «А-Банк», «Спортбанк» — в цьому просто нема потреби. Держава ніколи не зробить щось крутіше», – заявив урядовець.

Він додав, що натомість міністерство працює в сфері фінансових технологій. За його даними, 13 липня українці відкрили 80 тисяч рахунків у банках онлайн, використовуючи електронну версію паспорта в застосунку «Дія».

«Ми за те, щоб створювати можливості для бізнесу, а не конкурувати, використовуючи монопольний доступ. Тому нові фінтех-сервіси, так. Тут ми зробимо ще багато революційних продуктів. І скоро ви про них почуєте», – повідомив Федоров.

Раніше видання Forbes повідомило з посиланням на співробітників проєкту, що Мінцифри працює над створенням власного банку «Дія Банк».

Російські війська викрали трьох працівників Запорізької АЕС – «Енергоатом»

Російські окупаційні війська викрали двох працівників Запорізької атомної електростанції напередодні і ще одного – два дні тому. Про це заявила національна енергетична компанія «Енергоатом» 19 липня.

«Вчора, 18 липня, російські військові вивезли у невідомому напрямку ще двох працівників станції. І знову з керівного персоналу. Цього разу – заступника начальника цеху дезактивації з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами Сергія Пихтіна та майстра цеху дезактивації Олену Рябцеву», – йдеться в повідомленні.

Наразі місце перебування співробітників станції невідоме. За даними «Енергоатома», 17 липня викрали начальника служби охорони навколишнього середовища АЕС Ігоря Квашніна. Де він наразі і в якому стані, також невідомо.

Регулятор розцінює викрадення співробітників як «спробу загарбників дестабілізувати роботу найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції».

Атомна станція в Енергодарі окупована військами РФ з 4 березня.

2 травня очільник «Енергоатому» Петро Котін заявив, що за час повномасштабної війни Росії проти України підприємство уже зазнало збитків на 36 мільярдів гривень, а окупована ЗАЕС втратила за цей час 18 млрд гривень.

«Чистки» в СБУ і новий керівник САП. Рада звільнила Баканова і Венедіктову. Що далі?

Обидва подання до парламенту вносив президент Володимир Зеленський, який раніше відсторонив обох від виконання обов’язків.

  • Водночас конкурсна комісія визначилася із керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Це – одна з вимог кандидатства України в ЄС. Найбільше балів набрав детектив НАБУ Олександр Клименко. Відбулося це з четвертої спроби. Тепер Офіс генпрокурора має перевірити та ухвалити кандидатуру керівника САП. І робити це, ймовірно, буде тимчасовий виконувач обов’язків генпрокурора Олексій Симоненко.

Проте, на думку антикорупційних громадських діячів, зокрема керівника ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна, враховуючи ймовірні зв’язки Симоненка і заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, призначення керівника САП може бути ще затягнуте.

  • Що буде далі з антикорупційною інфраструктурою України та що означають «чистки» в СБУ, які розпочав Зеленський?

Про це і не тільки детальніше – в програмі «Свобода LIVE на @Радіо Свобода.

Шмигаль доручив «невідкладно» організувати засідання комісії з відбору директора НАБУ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив секретаріату уряду організувати початок роботи комісії, яка має обрати нового керівника Національного антикорупійного бюро. Про це він заявив у промові в Кабінеті міністрів 19 липня, повідомляє пресслужба уряду.

За словами Шмигаля, президент Володимир Зеленський доручив активізувати обрання керівництва антикорупційних органів в Україні. Він вказав на те, що конкурсна комісія сьогодні ж затвердила результати конкурсу на очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Зі свого боку доручаю Секретаріату Кабінету Міністрів України невідкладно організувати перше засідання комісії з відбору керівника Національного антикорупційного бюро. Розраховуємо, що робота комісії буде швидкою та результативною», – заявив голова уряду.

Конкурсна комісія 19 липня затвердила Олександра Клименка керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Президент України Володимир Зеленський 17 липня закликав призначити очільників антикорупційних органів – САП та НАБУ.

Попередній очільник НАБУ Артем Ситник був призначений на цю посаду 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. 16 квітня 2022 року термін його повноважень сплив і НАБУ тимчасово очолив його перший заступник Гізо Углава.

У Вашингтоні триває візит першої леді України. Подробиці

19 липня перша леді України Олена Зеленська зустрінеться з першою леді США Джилл Байден у Білому домі, на запрошення якої вона й приїхала з візитом до Вашингтону.

«Вона відвідала Україну в травні, щоб особисто побачити й поспілкуватися з тими, хто через війну втратив дім, близьких. Тепер моя черга говорити у США про українські потреби в нашому спротиві та боротьбі з агресором», – написала перша леді України на свої сторінці у фейсбуці.

18 липня Зеленська у Вашингтоні зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Речник Державного департаменту Нед Прайс сказав, що Зеленська та Блінкен говорили про «величезні та зростаючі людські втрати від повномасштабного вторгнення Росії» і що Блінкен наголосив на зобов’язанні США підтримувати Україну.

«Держсекретар Блінкен високо оцінив роботу першої леді Зеленської щодо допомоги українцям, які постраждали від війни», – сказав Прайс на брифінгу у Державному департаменті. «Він повторив, що Сполучені Штати продовжуватимуть надавати підтримку, щоб допомогти Україні відповісти на значні економічні та гуманітарні виклики, з якими вона стикається, враховуючи підтримку ініціативи першої леді щодо психічного здоров’я громадян, які постраждали від війни».

За повідомленням посольства України в США, під час зустрічі з державним секретарем Зеленська наголосила, «що саме в Україні сьогодні вирішується доля усього вільного світу, адже саме українці зі зброєю у руках захищають свободу та демократію».

Вона подякувала США за всеосяжну підтримку України, наголосила на масштабах воєнних злочинів росіян проти українського народу та закликала визнати Росію державою-спонсором тероризму. Крім того, повідомляє посольство України у фейбсуці, перша леді говорила про важливість розвитку співпраці за такими напрямками, як реабілітація поранених українських військовослужбовців та освіта.

Позиція державного секретаря Ентоні Блінкена «щодо того, що, цитую: «суверенна, незалежна Україна існуватиме набагато довше, ніж Путін», залишається незмінною», – написала Олена Зеленська на своїй сторінці у фейсбуці.

У понеділок перша леді, разом із українською громадою Сполучених Штатів, взяла участь у церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору біля Меморіалу жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 рр. у Вашингтоні.

«Відвідуючи це місце, – поділилася своїми враженням перша леді, – яке так перегукується з нашим трагічним сьогоденням, де Росія намагається вкотре знищити Україну, я отримала справжній промінчик світла – зустріч з українською громадою у США. Це люди, які й за тисячі кілометрів від батьківщини пам’ятають, хто вони, які знають мову, які в перших лавах, по-волонтерськи, відгукнулися на російський напад і кинулися допомагати батьківщині та співвітчизникам».

«Збереження історичної пам’яті українського народу, посилення солідарності світу з Україною та максимально широке офіційне визнання Голодомору як геноциду українців радянським комуністичним режимом є одним із ключових пріоритетів України, адже непокаране зло завжди повертається і тоді історія повторюється», – наголошує дипломатичне представництво України.

Крім того перша леді зустрілася із адміністраторкою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер. Зеленська підкреслила, що дотепер, як й будучи представницею США в ООН під час початку російської агресії у 2014 році, Пауер продовжує «називати речі своїми іменами».

«Вона свідчить, що агресор перетворює продовольство та глобальний голод на зброю, яку використовує у війні проти України», – написала Зеленська.

За її словами, вони говорили, зокрема, про психологічну допомогу в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки України.

«Разом маємо повернути українцям снагу та сили жити, вкрадені тим самим злодієм, про якого Саманта Пауер так правильно говорила у 2014-му», – написала Перша леді у фейсбуці.

Крім того, ввечері у понеділок, у приміщенні Українського дому у Вашингтоні, Олена Зеленська зустрілася із жінкою та її 11-річними дітьми, які потрапили під російський ракетний обстріл на вокзалі в Краматорську. Жінка втратила ногу, її донька – обидві.

«Нині ця родина – у США. Вона перша, якій допомогла Програма протезування, ініційована Українським домом у Вашингтоні та посольством України у США», – написала перша леді.

У розклад Зеленської також входить поїздка на Капітолійський пагорб у середу, щоб виступити перед законодавцями.

Венедіктову призначать на дипломатичну посаду – Арахамія

Колишня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова може отримати натомість дипломатичну посаду – про це в ефірі національного телемарафона заявив народний депутат, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія 19 липня.

Він сказав, що народні депутати мали «абсолютно нормальну» зустріч із Венедіктовою.

«Поспілкувались і, в принципі, можна сказати, за згодою сторін вона добровільно пішла з посади. Ми чекаємо вже за декілька днів чи, можливо, за тиждень її нового призначення на дипломатичному фронті», – сказав Арахамія.

Верховна Рада 19 травня підтримала подання президента Володимира Зеленського про звільнення Ірини Венедіктової з посади генерального прокурора України.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.

Олена Зеленська розповіла про програму протезування для постраждалих українців у США

Дружина президента України Олена Зеленська під час свого візиту до Сполучених Штатів розповіла про програму протезування для українців, які втратили кінцівки внаслідок російської агресії.

«Програма з протезування ініційована посольством України в США та Українським домом. Вона дозволить постраждалим від війни українським дітям отримати необхідну реабілітацію в США. Зусиллями двох країн ми повернемо дітям радощі повноцінного життя, на яке посягнули російські злочинці», – повідомила вона.

Зеленська навела приклад сім’ї, яка постраждала внаслідок російського ракетного удару по вокзалу в Краматорську. Мати Наталя втратила одну ногу, а її донька Яна – обидві.

«Нині родина на реабілітації в США. Наталя вже пристосовується до нового протезу, а Яна готується до протезування найближчим часом», – розповіла дружина президента.

Офіс президента раніше повідомив, що Олена Зеленська відвідує Вашингтон на запрошення першої леді США Джилл Байден. У рамках візиту вона зустрілася, зокрема, з державним секретарем Ентоні Блінкеном.

Українська пшениця у вогні: продовольча криза у світі поглиблюється (фотосвідчення)

Літня спека та можливий навмисний напад на українські сільськогосподарські угіддя російських військових. Посіви пшениці нищить вогонь.

ЄС планує запровадити санкції проти російського «Сбербанка» та «Нічних вовків»

Європейський союз планує додати «Сбербанк» – найбільший російський банк – і прокремлівський байкерський клуб «Нічні вовки» до свого списку осіб і компаній, проти яких запроваджено санкції за підтримку повномасштабного вторгнення Москви в Україну. Про це йдеться в проекті документа, з яким ознайомилася редакція Радіо Свобода.

Серед 48 потенційних підсанкційних осіб – Андрій Козіцин, глава цинково-мідної «Уральської гірничо-металургійної компанії» Сергій Корольов, заступник голови Федеральної служби безпеки Росії, командири та члени Нацгвардії Росії, актори, політики, а також члени родини підсанкційних олігархів.

Козіцин потрапить до чорного списку, оскільки, як провідний російський бізнесмен, він вважається «залученим у сектори економіки, які забезпечують значне джерело доходу для уряду», йдеться в документі.

За словами неназваного офіційного представника ЄС, включення «Сбербанку» до санкційного списку заморозить його активи на Заході та заблокує всі його операції, за винятком фінансових операцій з торгівлі продовольством і добривами.

«Сбербанк» вже виключили з банківської системи обміну повідомленнями SWIFT, що серйозно ускладнило його здатність здійснювати операції.

Також до списку потрапив Павло Єзубов, двоюрідний брат пов’язаного з Кремлем мільярдера Олега Дерипаски. За даними ЄС, Дерипаска, який вже підпав під санкції Заходу, «передав великі активи» Єзубову, в тому числі кілька об’єктів нерухомості у Франції та готель в Австрії.

До списку також входить Адам Делімханов – член нижньої палати російського парламенту, Держдуми, який, згідно з документом, відповідає за «формування чеченських підрозділів» на сході України з березня та за керівництво облогою Маріуполя. Делімханов «особисто брав участь у підготовці терактів з початку загарбницької війни Росії проти України», зазначають автори.

Нові доповнення, які, як очікується, будуть ухвалені 20 липня. Вони дозволять збільшити загальну кількість осіб, включених до списку ЄС у зв’язку з війною в Україні, до 1229 і збільшать кількість компаній, включених до списку, до 110.

Напередодні стало відомо, що ЄС планує також запровадити санкції, поміж інших, проти мера Москви Сергія Собяніна та актора Сергія Безрукова.

Обстріл Краматорська: 10 людей постраждали – ДСНС

Внаслідок російського обстрілу Краматорська 10 людей постраждали, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій 19 липня.

За повідомленням, обстріл спричинив пожежу на третьому та четвертому поверхах у п’ятиповерховому житловому будинку. Пожежу ліквідували протягом години.

«Внаслідок обстрілу постраждало 10 осіб, з яких п’ятеро осіб госпіталізовано до лікарні», – повідомляють рятувальники.

Раніше голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив про ракетний удар по центру Краматорська. Внаслідок нього загинула щонайменше одна людина.

Російські окупанти зайшли в радіаційну зону Запорізької АЕС – «Енергоатом»

Російські військові порушили норми безпеки, повідомила в своєму Телеграмі національна енергетична компанія «Енергоатом» 19 липня.

«Вчора, 18 липня 2022 року, російські загарбники, які окупували ЗАЕС, силоміць відібрали у двох працівників станції перепустки та, скориставшись ними, зайшли на «брудну» естакаду і до радіаційної зони блока №2 ЗАЕС. Звісно ж, питаннями безпеки вони не переймалися і порушили всі встановлені норми та процедури проходження й перебування у цій зоні. Не було ані спеціального одягу, ані передбачених підготовчих процедур перебування в ній», – стверджує регулятор.

За його даними, російські військові могли рознести радіаційні частинки станцією та прилеглою територією на своєму одязі, наразивши на безпеку персонал станції.

«Ба більше, ніхто не знає, що ще рашисти могли занести й залишити там: зброю, вибухівку тощо. А це вже пряма загроза ядерній безпеці. Вкотре!» – наголошує пресслужба компанії.

«Енергоатом» планує поінформувати Міжнародне агентство з атомної енергетики та інші компетентні органи про порушення радіаційної безпеки.

Атомна станція в Енергодарі окупована військами РФ з 4 березня.

2 травня очільник «Енергоатому» Петро Котін заявив, що за час повномасштабної війни Росії проти України підприємство уже зазнало збитків на 36 мільярдів гривень, а окупована ЗАЕС втратила за цей час 18 млрд гривень.

Війська РФ завдали удару по центру Краматорська – ОВА

Російські війська завдали удару по центру Краматорська, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Гучні вибухи у Краматорську: росіяни вдарили по центральній частині міста. За попередньою інформацією – авіаційними ракетами. Наразі відомо про щонайменше одного загиблого цивільного», – написав він у телеграмі.

За словами Кириленка, у житлових багатоповерхівках, які опинилися в епіцентрі удару, почалися пожежі. Рятувальники ДСНС ліквідовують займання.

Вранці російські війська завдали ракетного удару по заводах у Краматорську, повідомив мер міста Олександр Гончаренко.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Парламент призначив Оксану Жолнович міністеркою соцполітики

Новою міністеркою соціальної політики стала Оксана Жолнович – таке рішення ухвалили народні депутати 19 липня, повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Міністерство соціальної політики очолить Оксана Жолнович. Парламент підтримав її призначення на посаду», – заявив він.

Як зазначив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк, за призначення Жолнович проголосували 282 народних депутати.

Досі Оксана Жолнович керувала департаментом соціальної політики й охорони здоров’я Офісу президента.

18 липня Верховна Рада погодила «відставку за власним бажанням» міністерки соціальної політики Марини Лазебної, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Заява Марини Лазебної про відставку з посади міністерки соціальної політики України надійшла до Верховної Ради 15 липня.

Лазебна очолила Міністерство соціальної політики 4 березня 2020 року.

ЗСУ завдали удару по базі окупантів в Херсоні – Хлань

Українські військові завдали удару по базі російських військ поблизу Антонівського мосту в Херсоні, повідомив радник голови Херсонської ОВА, депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

«Сьогодні передають, що є точне влучання в районі Антонівського мосту, а саме між мостами через Дніпро та через Конку, поблизу кафе «Наїрі» є автостанція. Там є такий майданчик, де орки зробили дуже потужні укріплення, розмістили багато зброї, розмістили військовий підрозділ... який був потужним блокпостом на території між мостами. Наразі там потужний вибух...Це було точкове знищення військового розташування орків біля Антонівського мосту», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, над цією територією зараз здіймається хмара чорного диму.

Хлань додав, що ЗСУ діють «абсолютно точково» по розташуванню боєприпасів військ РФ.

«За останній тиждень ми побачили послідовне знищення ворога і в Чорнобаївці, і в Новій Каховці, і в Бериславі, Чулаківці, Скадовському районі. Ці влучні попадання – це вже робота новітньої зброї», – розповів він.

Українські військові, зокрема оперативне командування «Південь» наразі про це не повідомляють.

Напередодні в ОК «Південь» заявили про «певні здобутки» українських військ на півдні України.

Українські військові також все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах, складах боєприпасів на Херсонщині.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG