Доступність посилання

ТОП новини
Боротьба за життя пораненого на стабпункті медичної служби батальйону «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. 24 грудня 2024 року
Боротьба за життя пораненого на стабпункті медичної служби батальйону «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. 24 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Рада створила ТСК для контролю використання озброєння – депутати

Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для контролю використання військової допомоги Україні – про це повідомили 19 липня народні депутати, зокрема, Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.

На сайті парламенту наразі немає даних про голосування за документ.

Постанова передбачає створення комісії «з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріальнотехнічної допомоги під час воєнного стану».

Завданнями ТСК є:

  • підготовка та надання парламенту ініціатив щодо створення моделі парламентського контролю над використанням матеріально-технічної допомоги, яку Україна отримує від партнерів «з метою забезпечення прозорості та законності процесу використання наданої міжнародної матеріально-технічної допомоги під час війни»
  • збір та аналіз інформації для проведення парламентських слухань щодо «випадків неналежного чи нецільового транспортування, розподілення чи використання міжнародної матеріально-технічної допомоги»

ТСК очолив народний депутат від «Голосу» Рустем Умєров – він же ініціював її створення.

«Україна має довести усьому світові, що процедури транспортування, розподілення на фронті та використання міжнародної матеріально-технічної допомоги (зокрема, озброєння, наданого міжнародними партнерами) є прозорими та позбавленими корупційних чи інших негативних чинників», – заявив він у пояснювальній записці.

Проєкт постанови зареєстрували в Раді 18 липня.

14 липня голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував створити парламентську комісію з контролю за використанням зброї, яку поставляють в Україну. Відповідна заява з’явилася через декілька днів після того, як членкиня Палати представників США, конгресвумен українського походження Вікторія Спартц, серед іншого, сказала, що американська сторона не знає, чи потрапляє надане озброєння на фронт.

В ОПУ повідомлення про неналежне використання Україною зброї Заходу назвали «пропагандистськими вкидами РФ з метою зірвати постачання».

Солдат російської 11-ї ДШБ розповів, що командування робить із тими, хто відмовився воювати

Десятьох солдатів 11-ї окремої десантно-штурмової бригади армії РФ, які відмовилися воювати, командування зачинило в гаражі. Їхній товариш по службі єфрейтор Ілля Камінський повідомив про це телеканалу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

«Їх тримають під замком у гаражі, зачиняють там ззовні. Годують раз на день якоюсь баландою, завтра відправлять до СІЗО», – сказав він.

Раніше військовослужбовці 11-ї ДШБ із міста Улан-Уде заявили телеканалу «Настоящее время», що не можуть звільнитися зі служби. Командування чинить на них тиск та погрожує відправити до СІЗО за відмову виконувати накази. 78 людей із бригади були налаштовані звільнитися та залишити територію України, але після тиску командування близько 50 із них передумали звільнятися.

Кореспондент телеканалу «Настоящее время» поговорив із єфрейтором Іллею Камінським, військовослужбовцем 11-ї ДШБ, який, як і раніше, налаштований повернутися додому.

Кадрові ротації в СБУ: Веніславський допускає відкриття кримінальних проваджень після службових перевірок

Народний депутат від фракції «Слуга народу», член Комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони й розвідки, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський допускає, що після проведення службових перевірок щодо деяких співробітників СБУ можуть бути порушені кримінальні провадження.

«Безперечно, після проведення всієї перевірки, службового розслідування велика ймовірність, що ціла низка інших кадрових рішень, які будуть цими днями ухвалені на найвищому рівні, напевно, будуть мати якесь продовження у вигляді кримінальних проваджень. Щодо діяльності окремих керівників, у тому числі й окремих регіональних управлінь з півдня України, дуже багато питань, і не на всі ми отримуємо ту відповідь, яка задовольняла б з точки зору аргументації, обставин», – сказав Веніславський в ефірі національного телемарафону.

Він очікує, що результати службової перевірки, «можливо, досудового розслідування» будуть оприлюдненні найближчим часом.

«На даний момент до окремих підрозділів СБУ, в тому числі регіональних управлінь, було багато претензій і в членів комітету. Ми заслуховували керівництво СБУ на засіданні комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони й розвідки. Ті питання, які народні депутати ставили щодо подій перших днів війни і за чотири місяці війни не завжди відповіді були такими, які б задовольняли депутатів. За тими фактами, які стали підставою для усунення голови СБУ від посади йде перевірка – передчасно коментувати до появи результатів», – сказав він.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової та усунув з посади голову СБУ Івана Баканова.

Станом на 17 липня, за даними Володимира Зеленського, зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти України, зазначив президент.

19 липня Верховна Рада підтримала подання президента щодо звільнення Івана Баканова з посади глави СБУ.

Також 19 липня Володимир Зеленський звільнив заступника голови СБУ Володимира Горбенка, а також керівників управлінь СБУ у Сумській, Житомирській, Дніпропетровській, Закарпатській, Полтавській областях.

Рада підтримала звільнення Венедіктової – депутати

Верховна Рада підтримала подання президента Володимира Зеленського про звільнення Ірини Венедіктової з посади генерального прокурора України, повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Рада підтримав звільнення Ірини Венедіктової як Генпрокурора України. Вона була присутня на засіданні. Звільнення відбулося з обговоренням. Як і на Комітеті, гучних заяв або звинувачень не було», – написав він у телеграмі.

За даними Железняка, подання підтримали 264 народні депутати

Також про звільнення Венедіктової повідомив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. При цьому він зауважив, що Ірина Венедіктова залишається в команді.

«Її досвід послужить державі на новому місці, яке потребує посилення фаховими менеджерами та правниками. Чекаємо новин про кадрові призначення на дипломатичному фронті й дякуємо за роботу», – додав Арахамія.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.

Наступного дня, 18 липня, в Офісі президента заявили, що про звільнення посадовиці наразі не йдеться, а рішення про це ухвалюватиметься за результатами службової перевірки.

Ірина Венедіктова очолює Офіс генпрокурора з березня 2020 року.

Відповідно до законодавства, генеральний прокурор звільняється з адміністративної посади президентом України за згодою Верховної Ради.

Рада звільнила Баканова – депутат

Верховна Рада підтримала подання президента Володимира Зеленського щодо звільнення Івана Баканова з посади глави Служби безпеки України (СБУ), повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Парламент звільнив Івана Баканова з посади Голови СБУ.В залі його не було. Розгляд був достатньо формальним», – написав він у телеграмі.

Володимир Зеленський 17 липня усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків».

Сьогодні Служба безпеки України опублікувала звернення Івана Баканова, у якому він заявив – «ми займалися справами, а не піаром. Будували максимально прозорі відносини з суспільством, яке наразі чимало знає про досягнення Служби за останні 3 роки». При цьому він визнав «прорахунки, причини яких слід аналізувати окремо».

Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року.

Зросла кількість жертв російського ракетного удару по Вінниці – ОВА

Зросла кількість жертв російського ракетного удару по Вінниці, повідомив голова ОВА Сергій Борзов.

«Сьогодні у лікарні померла лікар-невролог Наталя Фальштинська.
Коли прилетіла ракета, вона приймала пацієнтів у клініці «Нейромед».
Без мами залишились троє дітей…Світла пам’ять…», – написав він у телеграмі.

Раніше голова Вінницької ОВА Сергій Борзов повідомив, що одна з постраждалих внаслідок ракетного удару 14 липня померла в лікарні. Відтак загальна кількість жертв зросла до 24-х, 68 на той час продовжували лікування.

14 липня російські війська завдали ракетного удару по Вінниці. Крім численних жертв і трамованих, у центрі міста постраждали десятки будівель, згоріли 40 авто. У МВС повідомили, що після ракетного удару у місті затримали кілька десятків людей для перевірки.

Після удару по Вінниці президент Володимир Зеленський закликав партнерів України якнайшвидше визнати Росію «державою-терористом» та затвердити нові санкції проти РФ.

СБУ опублікувала звернення Баканова, якого усунули з посади

Служба безпеки України опублікувала звернення Івана Баканова, якого днями президент України Володимир Зеленський усунув з посади.

«З першого дня в Службі я сповідував інший принцип – реальні справи не потребують словесної допомоги. Особливо в спецслужбі. Бо результат – самодостатня величина, яка не залежить від будь-яких суб’єктивних оцінок. Політичних інтриг та інших передумов. Тим більше у такій надчутливій сфері, як державна безпека. СБУ – не політична структура, а її голова – не політик. Ми займалися справами, а не піаром. Будували максимально прозорі відносини з суспільством, яке наразі чимало знає про досягнення Служби за останні 3 роки», – йдеться в зверненні Баканова, опублікованому в телеграмі.

Баканов у своєму зверненні визнає «прорахунки, причини яких слід аналізувати окремо».

«Водночас варто пам’ятати – складно за кілька років змінити систему, яка десятиліттями зазнавала впливу сильного і підступного ворога, що володіє необмеженими ресурсами», – додав він.

Володимир Зеленський 17 липня усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків».

Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року.

Зеленський звільнив заступника голови СБУ Горбенка

Президент України Володимир Зеленський звільнив заступника голови СБУ Володимира Горбенка. Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу президента.

Зеленський також звільнив низку регіональних керівників служби, зокрема керівників управлінь у Сумській, Житомирській, Дніпропетровській, Закарпатській, Полтавській областях.

Зеленський 17 липня усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків».

Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року.

Конкурсна комісія затвердила Клименка керівником САП

Конкурсна комісія затвердила Олександра Клименка керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Комісія затвердила результати конкурсу щодо обрання керівництва САП.

На розгляд генеральному прокурору нададуть подання про призначення Олександра Клименка на посаду керівника САП.

Відповідно до законодавства, кандидатура, відібрана конкурсною комісією на посаду керівника САП, подається на розгляд генерального прокурора.

Днями президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.

У грудні минулого року комісія затвердила, що детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів на зайняття посади керівника САП, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк отримав 229 балів для зайняття посади заступника керівника САП. Але після того комісія не могла затвердити результати конкурсу.

Після тривалої перерви зібралася конкурсна комісія з обрання керівника САП

Після тривалої перерви конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зібралася на засідання.

Засідання відбувається в онлайн-режимі.

Очікується, що члени комісії можуть затвердити кандидатуру переможця конкурсу на посаду керівника САП.

Конкурсна комісія з обрання керівника САП із минулого року не може затвердити результати конкурсу, за якими детектив НАБУ Олександр Клименко отримав більшість балів.

У Генштабі ЗСУ розповіли, де війська РФ минулої доби зазнали найбільших втрат

Через повномасштабну збройну агресію проти України Росія минулої доби втратила 100 своїх військових, найбільше втрат загарбники зазнали на Краматорському напрямку, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.

У Генштабі також повідомляють, що від початку повномасштабного вторгнення РФ також втратила:

  • 1691 (+4 за минулу добу) танк
  • 3892 (+6) бойові броньовані машини
  • 851 (+2) артилерійську систему
  • 248 РСЗВ
  • 113 засобів ППО
  • 220 літаків
  • 188 гелікоптерів
  • 693 (+3) БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 167(+1) крилатих ракет
  • 15 кораблів /катерів
  • 2767 (+14) автомобільної техніки та автоцистерн
  • 70 одиниць спецтехніки

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Війська РФ завдали ракетного удару по заводах у Краматорську – мер

Російські війська завдали ракетного удару по заводах у Краматорську, повідомив мер міста Олександр Гончаренко.

«Знову неспокійний ранок у Краматорську – ракетні удари по заводах. Нищать нашу промисловість», – написав Гончаренко у фейсбуці.

5 липня у британській розвідці припустили, що Росія в боях у Донецькій області вдаватиметься до тієї ж тактики, що й на Луганщині: масовано застосовуватиме артилерію і нищитиме українські міста.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Зрадники, Татаров чи слабка робота: що змусило Зеленського прощатися з Бакановим і Венедіктовою

Те, про що непублічно подейкували останнім часом, відбулось насправді: Володимир Зеленський ініціював відставку свого давнього товариша Івана Баканова з поста голови СБУ.

Утім, якщо це рішення президента стало для багатьох очікуваним, то указ глави держави про відсторонення (ще не так давно своєї близької соратниці) Ірини Венедіктової з поста генпрокурора навпаки – дещо здивував суспільство.

Що відбувається? Чому у цій історії говорять про збільшення впливу заступника голови Офісу президента Андрія Єрмака - Олега Татарова?

Що про свою відставку та відсторонення кажуть самі Баканов та Венедіктова? І чому у парламенті були незадоволені їх роботою ще задовго до 24 лютого?

Зеленський вніс до Ради подання про звільнення Венедіктової

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на звільнення Ірини Венедіктової з посади Генеральної прокурорки.

Відповідний законопроєкт зареєстровано на сайті українського парламенту.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.

Наступного дня, 18 липня, в Офісі президента заявили, що про звільнення посадовиці наразі не йдеться, а рішення про це ухвалюватиметься за результатами службової перевірки.

Ірина Венедіктова очолює Офіс генпрокурора з березня 2020 року.

Відповідно до законодавства, генеральний прокурор звільняється з адміністративної посади президентом України за згодою Верховної Ради.

Глава МЗС Чехії вважає, що Європа повинна переглянути свої відносини з Росією – ЗМІ

Міністр закордонних справ Чеської республіки Ян Ліпавський вважає, що, зважаючи на російську агресію проти України завданням Європейського союзу сьогодні є перебудувати свої відносини з Росією. На його думку, нинішнє ставлення ЄС до Росії застаріло. Про це, як повідомляють ЗМІ, Ян Ліпавський заявив на зустрічі міністрів закордонних cправ ЄС в Брюсселі.

Оскільки Росія порушила діалог з ЄС, потрібно також переоцінки деякі вже чинні договори, зокрема, договір між ЄС та Росією про візову політику, вважає Ян Ліпавський.

Також, за його словами, глави МЗС країн НАТО погодились, що єдиний шлях зупинити агресивний режим Путіна – рішучість і єдність ЄС. Про це Ян Ліпавський у своєму твіттері.

Після агресії Росії проти України 25 лютого уряд Чехії ухвалив рішення, на основі якого припинено видачу віз на в’їзд до Чеської республіки громадянам Росії й Білорусі. Рішення буде чинним до кінця березня 2023 року.

Через російський ракетний удар по Одещині поранено немовля – Офіс генпрокурора

Внаслідок нічного російського ракетного обстрілу Одеського району Одеської області поранень зазнала 5-місячна дитина, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Загалом, за даними ОГП, внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії постраждали 1019 дітей в Україні – загинули 353 дитини, кількість поранених зросла до 676.

«Під час фіксації злочинів, вчинених в Запорізькій області, стало відомо про поранення дев’яти дітей від 4 до 16 років внаслідок обстрілів цивільних об’єктів окупантами», – повідомляють у відомстві.

Від початку повномасштабної російської агресії проти України найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 357, Харківській – 191, Київській – 116, Чернігівській – 68, Луганській – 61, Миколаївській – 53, Херсонській – 52, Запорізькій – 40.

У прокуратурі зауважують, що ці цифри не є остаточними, оскільки вони ще встановлюються в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Здивувати Росію на полі бою – посол Маркарова про зброю США для ЗСУ

Посол України у США Оксана Маркарова розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода про військову допомогу, яку Вашингтон надає ЗСУ, роботу над тим, щоб «здивувати» Росію на полі бою, коли та яким чином запрацює лендліз і чи легко зберігати на Заході інтерес до постійної підтримки України?

Під час візиту до Києва президент Радіо Свобода зустрівся з високопосадовцями і журналістами

Під час візиту до столиці України Києва минулого тижня президент і генеральний директор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай зустрівся з високопосадовцями України та журналістами Радіо Свобода, які писали репортажі про передову російського вторгнення в Україну.

Флай провів час із журналістами Української служби Радіо Свобода, які ризикували життям, щоб доносити українській та міжнародній аудиторії надійні незалежні новини. Вони задокументували російські воєнні злочини, викрили людську ціну атак Росії та розповсюдили історію за історією про вторгнення Кремля.

«Незаконне вторгнення Росії в Україну не завадило нашим відважним журналістам щодня передавати життєво важливі незалежні новини, – сказав президент і генеральний директор Радіо Свобода Джеймі Флай. – Від Києва до Криму журналісти Радіо Свобода ризикують життям, щоб показати українцям і світу справжній жах цієї нелюдської та невиправданої війни».

29 квітня журналістка Радіо Свобода Віра Гирич загинула в Києві внаслідок російського ракетного удару по житловому будинку, де вона жила. У червні Віру Гирич та інших загиблих під час війни журналістів посмертно відзначив нагородами президент України Володимир Зеленський. Флай зустрівся з батьками і сином Віри Гирич, відвідав її могилу.

Під час візиту Флай також зустрівся з українськими офіційними особами, зокрема Андрієм Єрмаком, керівником Офісу президента України, першим заступником міністра закордонних справ Еміне Джапаровою, міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком, народними депутатами та представниками громадянського суспільства і незалежних ЗМІ. Флай обговорив зусилля Радіо Свобода з надання правдивих репортажів про війну, а також про роботу з охоплення аудиторії в Росії та нещодавно окупованих областей України.

Він також порушив питання щодо справи фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка, якого 16 лютого 2022 року підконтрольний Росії суд в окупованому Криму засудив до шести років позбавлення волі. ФСБ Росії затримала його в Сімферополі 10 березня 2021 року, йому висунули обвинувачення у зберіганні та транспортуванні вибухівки, які він заперечує. Єсипенко став лауреатом премії PEN/Barbey Freedom to Write.

«Випустили до 40 реактивних снарядів». Війська РФ знову атакували Нікополь – ОВА

Російські війська знову атакували Нікополь, пошкоджені два промислові підприємства, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

«По Нікополю випустили до 40 реактивних снарядів. Є руйнування на двох промислових підприємствах. Вибухи спричинили там пожежі. У місті пошкоджені кілька приватних будинків і електромережі. На місці працюють електрики», – написав він у телеграмі.

Люди не постраждали.

У Криворізькому районі російські військові з артилерії обстріляли Зеленодольську громаду, без постраждалих, додають в ОВА.

Напередодні російські війська також атакували Нікополь з РСЗВ.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Війська РФ готуються до наступу на Словʼянськ – Генштаб ЗСУ

Російські війська готуються до наступу на Словʼянськ, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«На Слов’янському напрямку противник намагається створити умови для відновлення наступу в напрямку Слов’янська. Здійснював вогневе ураження із танків, ствольної та реактивної артилерії біля Великої Комишувахи, Долини, Чепіля, Дібровного, Новомиколаївки та інших. Після авіаційного удару неподалік Гусарівки, окупанти спробували піти у наступ на цей населений пункт. Наші воїни зустріли ворога щільним вогнем та відкинули загарбників назад», – йдеться у повідомленні.

За даними штабу, на Краматорському напрямку противник здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Білогорівка, Богородичне, Краматорськ, Райгородок, Донецьке, Верхньокам’янське, Спірне, Стародубівка, Сіверськ, Дронівка та Івано-Дар’ївка. Завдав авіаудару поблизу Верхньокам’янського.

Крім того, російські війська вели штурмові дії поблизу Спірного, успіху не мали відійшов, також намагалися вести наступ в напрямку Григорівки, бойові дії тривають.

На Бахмутському напрямку противник обстріляв райони населених пунктів Бахмут, Новолуганське, Покровське, Вуглегірська ТЕС, Вершина, Весела Долина, Яковлівка, Берестове та Зайцеве. Авіаційні удари зафіксовано поблизу Вуглегірської ТЕС, Майорська, Торецька, Берестового, Соледара, Вершини, Шумів та Покровське. Всі спроби штурмових дій у напрямках населених пунктів Семигір’я, Вершина, Покровське та території Вуглегірської ТЕС українські воїни успішно відбили.

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій противник не вів, але завдав авіаудару поблизу Кам’янки.

На Південнобузькому напрямку противник здалеку веде обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення, здійснює повітряну розвідку БпЛА. Продовжує облаштовувати додаткові рубежі оборони.

У Генштабі додаються, що на Харківському напрямку війська РФ ведуть бойові дії з метою утримання зайнятих рубежів. Противник здійснював обстріли із артилерії різних калібрів зокрема неподалік Руських та Черкаських Тишків, Питомника, Борщової, Руської Лозової, Чугуєва.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG