Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Війська РФ атакують з неба звільнені населені пункти на Херсонщині – ОК «Південь»

Російські війська атакують з неба звільнені населені пункти на Херсонщині, повідомляє у фейсбук оперативне командування «Південь».

«Імітуючи, що продовжує контролювати втрачені території Херсонщини, ворог підступно атакує з неба. Ударним безпілотним літальним апаратом тричі вдарив по звільненій Іванівці, скидаючи осколкові боєприпаси для гранатометів. Втрат немає. Парою Мі-8 атаковано Потьомкіне. Без втрат», – йдеться у повідомленні.

У червні та на початку липня ЗСУ звільнили від російських окупантів Потьомкіне та Іванівку.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що станом на 18 липня від російських сил вдалося звільнити 1028 населених пунктів України, ще 2621 – поки що перебуває під контролем загарбників.

У Держдепі США відреагували на усунення від посад Баканова і Венедіктової

США відомо про усунення від посад голови Служби безпеки України Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венедіктової, але ці кадрові рішення не вплинуть на обмін інформацією між правоохоронними органами країн і розслідування. Про це заявив офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс.

«Що стосується новин, які ми чули з Києва, ми знаємо про них і продовжуватимемо уважно стежити за ситуацією. Ми щодня контактуємо з українськими партнерами..Але ми покладаємося на установу, а не персоналії. Звичайно, були стосунки між генпрокурором і особами в цій будівлі та між відомствами. Але я впевнений, що особисті стосунки можна побудувати з майбутнім генеральним прокурором. Ми сподіваємося, що інформація, якою ми ділимося з нашими українськими партнерами, допоможе їм побудувати аргументи для притягнення до відповідальності тих, хто ймовірно вчинив воєнні злочини та інші звірства», – сказав представник Держдепартаменту.

«Справа в тому, що підзвітність і те, що корисно з точки зору побудови цих справ, часто не є особливо чутливими. І дуже багато інформації, багато з того, що ми регулярно передаємо до Генеральної прокуратури, є інформацією з відкритих джерел. У нас є стосунки з українськими колегами щодо обміну розвідданими. Тобто ми продовжуємо це робити. Це важливий елемент допомоги, яку ми надаємо нашим українським партнерам, намагаючись допомогти їм захиститися», – додав він.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.

Крім того, Зеленський усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків».

Через ракетний удар по Одещині постраждали шестеро людей, серед них є дитина – ОК «Південь»

Внаслідок російського ракетного удару по Одещині постраждали шестеро людей, серед яких одна дитина, повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук з посиланням на дані оперативного командування «Південь».

За цими даними, російські війська вночі з акваторії Чорного моря випустили сім крилатих ракет «Калібр» по Одещині – одну ракету збили сили ППО, шість влучили по мирному селу.

Внаслідок влучання сталося руйнування і загоряння 3 приватних будинків і 2 надвірних споруд. Пошкодження отримали ще кілька приватних садиб, автівки, школа, будинок культури.

Вдень 18 липня російські літаки Су-35 випустили по Одещині 4 ракети повітряного базування – одну ракету збито над морем, а дві влучили у об'єкт військової інфраструктури. Ще одна ракета влучила в міст через Дністровський лиман, який російські війська вже неодноразово атакували. Постраждалих не було.

За останніми даними Володимира Зеленського, Росія застосувала проти України уже понад три тисячі крилатих ракет.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Суд заарештував на два місяці експосадовця СБУ по Криму, підозрюваного у держзраді

Колишнього начальника управління СБУ в Автономній Республіці Крим Олега Кулініча заарештували на два місяці до 13 вересня 2022 року, без можливості внесення застави, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Йому оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю).

«У межах розслідування кримінального провадження встановлено факти співпраці чинного співробітника Служби з представниками спецслужб Російської Федерації. Ця інформація підтвердилася і проведеними ДБР експертизами. Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницю», – йдеться в повідомленні.

У ДБР також кажуть, що задокументували «безпосередню участь фігуранта у діяльності злочинної організації, яка займалася розвідувальною і підривною діяльністю проти України. Дії угруповання завдавали шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці нашої держави».

Колишнього начальника управління СБУ в Автономній Республіці Крим Олега Кулініча затримали 16 липня.

Президент України Володимир Зеленський призначив Олега Кулініча начальником Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим у жовтні 2020 року. 2 березня 2022 року Кулініча звільнили.

Війська РФ обстріляли ракетами Одещину – речник ОВА

Російські військові вдарили ракетами по Одещині, повідомив у ніч на 19 липня речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

«Одещина. Ракетна атака. Країна-терорист «традиційно» воює з мирним населенням. Триває рятувальна операція. Деталі – згодом», – написав він у телеграмі.

Вранці 18 липня міськрада Одеси з посиланням на дані оперативного командування «Південь» також повідомляла про ракетний удар по області з боку російських загарбників. «Трьома літаками Су-35 з акваторії Чорного моря випущено 4 ракети повітряного базування. Одну ракету збито над морем. Дві влучили у об'єкт військової інфраструктури. Триває гасіння пожеж», – йшлося у повідомленні.

Ще одна ракета влучила в міст через Дністровський лиман, який російські війська вже неодноразово атакували. Постраждалих не було.

За останніми даними Володимира Зеленського, Росія застосувала проти України уже понад три тисячі крилатих ракет.

«Газпром» попередив Європу про можливі форс-мажори з поставками газу – ЗМІ

Російський «Газпром» повідомив клієнтам у Європі, що не може гарантувати постачання газу через «надзвичайні обставини, що не залежать від нього», повідомляють Reuters і Bloomberg із посиланням на лист компанії.

Йдеться про постачання газу до Німеччини та за її межі через трубопровід «Північний потік-1». За даними агентств, лист «Газпрому» надійшов чотири дні тому, але стосувався поставок, починаючи ще з 14 червня.

Представник консалтингової компанії Energy Aspects Тревор Сікорскі заявив Bloomberg, що оголошення про форс-мажор заднім числом може свідчити про те, що «Газпром» не планує 21 липня відновлювати постачання газу «Північним потоком-1». Цього дня має завершитися планове техобслуговування газопроводу.

Серед отримувачів листа – найбільший імпортер російського газу Німеччини Uniper. Компанія повідомила, що офіційно відхилила заяву «Газпрому», вважаючи її необґрунтованою. Попередження про форс-мажори також отримав найбільший німецький виробник електроенергії RWE.

Однак австрійська нафтогазова група OMW заявила, що очікує відновлення поставок «Північним потоком-1», як і планувалося раніше.

Влада країн Європи побоюється, що Росія може шантажувати інші країни постачанням газу, вимагаючи зняти санкції. У Москві це заперечують.

З 16 червня російський «Газпром» знизив поставки газопроводом «Північний потік» на 60%, пояснивши це затримкою газоперекачувальних агрегатів, які через санкції застрягли в Канаді.

11 липня постачання «Північним потоком» було припинене. Офіційно – через планове технічне обслуговування.

17 липня відремонтовану газову турбіну Siemens Energy відправили з Канади до Німеччини.

Україна закликала Канаду не повертати турбіни, звинувачуючи Росію в «шантажі». Київ виступає за повну відмову країн ЄС від постачання російського газу.

Війська РФ обстріляли касетними снарядами район у Миколаєві, дві людини поранені – мер

Російські військові 18 липня обстріляли касетними снарядами Корабельний район Миколаєва, внаслідок чого поранені двоє людей, повідомив мер Олександр Сєнкевич.

«Близько 17:15 російські окупанти обстріляли касетними снарядами Корабельний район у Миколаєві. В основному поцілили у приватний сектор – пошкоджено вікна і дах у приватних будинках. Станом на 22:00 відомо про двох поранених – жінку і чоловіка. Їх забрала «швидка», – написав Сєнкевич у телеграмі.

За його словами, після обстрілу на місці працювали сапери і правоохоронці. «Завтра пошкоджені будівлі обійдуть працівники адміністрації, які заактують усі збитки. Комунальники наведуть лад на місцях обстрілів», – додав мер.

Миколаїв російські війська обстрілюють з різних видів озброєнь практично щоденно.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні повідомляв, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Лех Валенса заявив, що хоче допомогти росіянам «змінити політичну систему»

Відомий польський політик, захисник прав людини, лауреат Нобелівської премії миру, колишній президент Польщі (1990 – 1995 років) Лех Валенса заявив, що хоче допомогти росіянам змінити «недобру політичну систему».

За словами Валенси, він «зробить усе, щоб допомогти Росії». У відкритому листі до громадян Росії у фейсбуці Лех Валенса наголосив, що ця система, яка діє в Росії, дає можливість окремим особам протягом тривалого часу «створювати бандитські групи, загрожуючи миру у світі і мордуючи, як сьогодні Україну, так і вас, росіян».

«Хочу задля вашого добра допомогти вам цю систему змінити, – вказує Валенса. – Ця система дозволила Сталінові, сьогодні Путінові, завтра – подібним особам ці варварські дії».

Лех Валенса зазначив, що готовий приїхати до Москви, щоб публічно зустрітися з росіянами. Як повідомляють ЗМІ, таким чином польський політик відповів російському телебаченню, яке заявило про готовність «заплатити 5 млн. євро чи доларів за його голову».

Ця пересторога, зокрема, пролунала на каналі «Россия 1» після того, як Лех Валенса в інтерв’ю для Le Figaro сказав, що «Росія анексувала 60 народів і було б добре, щоб її населення скоротилось до 50 мільйонів».

При цьому у зверненні у фейсбуці Валенса наголосив, що залишається «вірним другом народу Росії»: «Я ніколи не підійму руки і кожного буду відраджувати від нападу на Росію».

2621 населений пункт України перебуває під контролем загарбників – президент

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що станом на 18 липня від російських сил вдалося звільнити 1028 населених пунктів України, ще 2621 – поки що перебуває під контролем загарбників.

«І з ними усіма – з усіма, де є люди, – ми повинні підтримувати інформаційний зв’язок. Настільки, наскільки це можливо», – наголосив президент у вечірньому зверненні.

Він додав, що прапор України буде в усіх українських містах і селах.

«Збройні сили нашої держави змогли завдати окупантам істотних логістичних втрат. Російській армії дедалі складніше утримувати позиції на захопленій території. Крок за кроком ми просуваємося, ламаємо постачання для окупантів, виявляємо та знешкоджуємо колаборантів. Перспектива очевидна: український прапор буде в усіх наших містах і селах. Питання – тільки час», – сказав Зеленський.

Дев’ять військових РФ поранені внаслідок «події» на Запорізькій АЕС – мер Енергодара

Дев’ять російських військових поранені внаслідок інциденту на території окупованої Запорізької АЕС, є також загиблі, але їхнє число – невідоме, повідомив мер Енергодара Дмитро Орлов.

«Сьогодні Енергодар сколихнула новина про те, що на території тимчасово окупованої Запорізької АЕС відбулася подія, внаслідок якої рашистів трохи поменшало фізично… Що відомо точно. В другій половині дня в міську лікарню терміново доставлені 9 військових країни-терориста з пораненнями різного ступеня важкості. Деякі лікуються амбулаторно, деякі госпіталізовані в стаціонар. Один із них у важкому стані – в реанімації. Також є і загиблі, але назвати їх точну кількість наразі ми не можемо», – написав Орлов у телеграмі 18 липня.

Щодо того, про яку саме «подію» йдеться, Орлов зауважив, що про це «пізніше скажуть компетентні служби».

«Зараз можемо додати тільки, що орки перелякалися настільки, що в паніці бігали по території станції, на тривалий час заблокували на підприємці одразу дві зміни оперативного персоналу, які мали міняти одна одну. Врешті людей відпустили. Окупанти ж продовжують шукати ворогів. І, можливо, починають усвідомлювати, що цинічні обстріли сусідніх населених пунктів, які ведуться ними з території атомної станції, не минуться для них безслідно», – додав він.

Атомна станція в Енергодарі окупована військами РФ з 4 березня.

2 травня очільник «Енергоатому» Петро Котін заявив, що за час повномасштабної війни Росії проти України підприємство уже зазнало збитків на 36 мільярдів гривень, а окупована ЗАЕС втратила за цей час 18 млрд гривень..

21 червня мер Енергодару повідомив, що окупанти кидають «на підвал» працівників Запорізької АЕС.

Зеленський: вирішується питання про звільнення 28 посадовців СБУ

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на даний час вирішується питання щодо звільнення 28 посадовців Служби безпеки України.

«Відбувається кадрова ревізія Служби. Вирішується питання щодо звільнення 28 посадовців. Різний рівень, різні напрямки. Але підстави схожі – незадовільні результати роботи», – сказав президент у вечірньому зверненні 18 липня.

Раніше сьогодні Зеленський вніс до Верховної Ради постанову про звільнення голови Служби безпеки України Івана Баканова з посади. Документ зареєстрований на сайті парламенту 18 липня.

За даними сайту, проєкт постанови вже переданий на розгляд профільному комітету.

Як зазначено в поданні, на пленарному засіданні Ради постанову презентуватиме народний депутат від «Слуги народу», представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

Зеленський 17 липня усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків».

Баканов очолив СБУ в серпні 2019 року.

Резніков анонсував «дуже хороші новини» після розмови з міністром оборони США

Міністр оборони України Олексій Резніков анонсував «дуже хороші новини» після телефонної розмови з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

«Обговорив із нашим чудовим другом Ллойдом Остіном майбутню зустріч у рамках формату «Рамштайн»: ми узгодили порядок денний, поділилися інформацією щодо контролю над зброєю, що надходить до України тощо. Також у міністра оборони США є дуже хороші новини, але деталі будуть трохи пізніше», – написав Резніков у твітері 18 липня.

Раніше головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у розмові з головою об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі заявив, що українським силам вдалося стабілізувати ситуацію на фронті.

За словами головнокомандувача ЗСУ, напередодні засідання Контактної групи з питань оборони України вони з генералом Міллі «синхронізували запити української сторони».

Минулого тижня у Пентагоні повідомили, що чергова зустріч контактної групи з оборони України відбудеться 20 липня.

26 квітня на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони майже 40 країн, під час якої було започатковано колективну групу підтримки України, мета якої – задовольнити оборонні потреби української армії. Відтоді відбулося ще дві зустрічі такої контактної групи.

Віцепрем’єр РФ, мер Москви, актори – стали відомі імена фігурантів нового чорного списку ЄС

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу 18 липня погодили запровадження чергового раунду санкцій проти Росії.

Він включає в себе відмову від купівлі російського золота – про це ембарго раніше домовилися країни «Групи семи», а також розширення списку товарів подвійного призначення, заборонених до експорту. Серед них, згідно з документом, що опинився у розпорядженні Радіо Свобода, – сльозогінний газ, водомети, які Росія використовує для розгону мирних демонстрацій, а також поліцейські шоломи, щити, чорнила для зняття відбитків пальців.

У розпорядженні Радіо Свобода опинився і документ із прізвищами осіб, на яких можуть накласти персональні санкції. Всього – 47 прізвищ, серед них, зокрема, російський актор і режисер Сергій Безруков, що підтримував російське вторгнення до України, і його колега Володимир Машков, що виступав за визнання Росією «незалежності» угруповань «ЛДНР» й анексію Кримського півострова.

Санкції поширять, згідно з документом, і на першого віцепрем’єра Росії Андрія Бєлоусова, якого в Євросоюзі вважають особою із найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна «протягом багатьох років, і він відіграє впливову роль в уряді Російської Федерації».

На наступний день після повномасштабного вторгнення, 25 лютого, йдеться у проєкті рішення Ради ЄС, він був присутнім на нараді в Кремлі і просив олігархів, що там зібралися, продовжити співпрацю з підсанкційними банками.

Нинішньому меру Москви Сергію Собяніну також загрожують санкції. У документі Ради ЄС згадано, що він має «тісні зв’язки з Володимиром Путіним», і після цього формулювання є посилання на біографію Собяніна: у 2005-2008 роках він очолював адміністрацію російського президента, потім був віцепрем’єром у його Кабміні, а зараз є членом російського Радбезу.

Серед кандидатів у персони нон ґрата – також особи, яких українські правоохоронні органи вважають колаборантами. Серед них – Костянтин Іващенко, якого після окупації Маріуполя у квітні ватажок угруповання «ДНР» призначив «мером» захопленого Росією міста. Також – Олександр Кобець, призначений російською владою наприкінці квітня виконувати обов’язки мера окупованого Херсона. Таким чином, ідеться в документі Ради ЄС, вони «просували політику, що підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України».

У згаданих списках – 47 фізичних осіб і дев’ять юридичних.

На території ЄС вже заморозили майже 14 мільярдів євро активів підсанкційних фізичних осіб.

У відповідь на повномасштабну російську агресію Євросоюз ухвалив уже шість пакетів санкцій щодо Росії. 21 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що сьомий пакет санкцій Європейського союзу потрібен якнайшвидше.

«Нам вдалося стабілізувати ситуацію» – Залужний у розмові з Міллі

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що українським силам вдалося стабілізувати ситуацію на фронті. Як повідомив Залужний у фейсбуці, він сказав про це у розмові з головою об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі.

«Нам вдалося стабілізувати ситуацію. Вона складна, напружена, але повністю контрольована. Важливим чинником, що сприяв утриманню нами оборонних рубежів і позицій, є вчасне прибуття М142 HIMARS, які завдають прицільних ударів по ворожих пунктах управління, складах зберігання боєприпасів і палива», – написав Залужний.

За словами головнокомандувача ЗСУ, напередодні засідання Контактної групи з питань оборони України вони з генералом Міллі «синхронізували запити української сторони».

Минулого тижня у Пентагоні повідомили, що чергова зустріч контактної групи з оборони України відбудеться 20 липня.

26 квітня на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони майже 40 країн, під час якої було започатковано колективну групу підтримки України, мета якої – задовольнити оборонні потреби української армії. Відтоді відбулося ще дві зустрічі такої контактної групи.

Гіркін використовував паспорт на вигадане ім’я. Не «Стрєлкова» – розслідування

Колишній «міністр оборони» угруповання «ДНР» Ігор Стрєлков (справжнє прізвище – Гіркін) щонайменше з листопада 2014-го по лютий 2016 року користувався паспортом на вигадане ім’я, йдеться у спільному розслідуванні The Insider і Bellingcat.

Журналісти з’ясували це, вивчивши авіаперельоти Гіркіна і його дружини. Наприклад, у грудні 2014 року подружжя летіло разом із столиці РФ Москви до Ростова-на-Дону і назад. Дружина Гіркіна – уродженка Донбасу Мирослава Регінська – бронювала квитки разом із «Сергієм Руновим», який народився 12 травня 1970 року. Рунов – прізвище діда Гіркіна по материнській лінії. Згідно з розслідуванням, людини з таким ПІБ і датою народження не існує.

Паспорт на це ім’я міг бути виданий ФСБ Росії, роблять висновки автори. Вони виявили в авіабазі ще шість підроблених російських внутрішніх паспортів із тієї ж серії, декого з цих осіб The Insider і Bellingcat ідентифікували як співробітників ФСБ.

Серед них – Артем Виноградов, який у березні 2015 року летів разом із «Михайлом Степановим» (справжнє прізвище Швець), людиною, яку розслідувачі вважають причетною до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Паспорт «прикриття» тієї ж серії автори виявили і в колишнього ватажка угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького. Він, як і Стрєлков, літав по ньому разом із дружиною Ларисою Плотницькою (яка, як повідомляють, померла у 2020 році).

Ігор Гіркін заявив The Insider, що не коментує наявність у нього паспорта прикриття, а його дружина Мирослава Регінська, вислухавши питання журналістів, кинула слухавку.

Під час своєї першої пресконференції на Донбасі Гіркін заявляв, що до 31 березня 2013 року був полковником ФСБ Росії, після чого його «відрахували з частини». Після повернення з Донбасу Стрєлков часто критикував перебіг війни РФ в Україні й особисто колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова.

15 липня Генпрокуратура РФ оголосила «небажаною» роботу Bellingcat і The Insider, заявивши, що їхня діяльність становить загрозу для основ конституційного ладу і безпеки Росії.

Суд арештував майно російського бізнесмена в Україні на 400 мільйонів гривень – БЕБ

Бюро економічної безпеки ініціювало арешт майна російського мільйонера в Україні на 400 мільйонів гривень, повідомляє Бюро економічної безпеки 18 липня.

«Співробітники Бюро економічної безпеки України, встановили нерухоме майно, яке через офшорні компанії та підконтрольних осіб належать одному з російських бізнесменів. Йдеться про мережу розважальних закладів та закладів громадського харчування, що розташовані у різних містах України», – йдеться в повідомленні.

Слідство встановило, що бізнесмен намагався уникнути санкцій та конфіскації майна, встановлених українським законодавством. Відтак він планував вивести активи зі своєї власності через фіктивні угоди.

«Ухвалами слідчого судді арештовано нерухомість: заклад громадського харчування, земельні ділянки, багатофункціональний розважально-оздоровчий комплекс із закладом громадського харчування. Орієнтовна загальна вартість арештованого майна становить понад 400 мільйонів гривень», – заявляє БЕБ.

Бюро не називає імені російського бізнесмена. Водночас, за даними українських медіа, йдеться про російського ресторатора, президента холдингу Bulldozer Group Олександра Орлова.

У березні українська компанія Bulldozer Group заявила, що розриває зв’язки з однойменним міжнародним холдингом.

Рада на найближчому засіданні розгляне призначення нової міністерки соцполітики – спікер

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що парламент на найближчому пленарному засіданні розгляне питання про призначення Оксани Жолнович на посаду міністра соціальної політики України.

«За пропозицією депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вніс подання про призначення Жолнович Оксани Іванівни міністеркою соціальної політики України. На найближчому засіданні питання буде розглянуто», – написав спікер у фейсбуці 18 липня.

Перед цим про те, що Шмигаль передав до парламенту подання про призначення Жолнович міністеркою соцполітики, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Наразі Оксана Жолнович керує департаментом соціальної політики й охорони здоров’я Офісу президента.

18 липня Верховна Рада погодила «відставку за власним бажанням» міністерки соціальної політики Марини Лазебної, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Заява Марини Лазебної про відставку з посади міністерки соціальної політики України надійшла до Верховної Ради 15 липня.

Лазебна очолила Міністерство соціальної політики 4 березня 2020 року.

Венедіктова утримується від коментарів щодо свого відсторонення до «врегулювання» ситуації

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що не коментуватиме наразі по суті ситуацію зі своїм відстороненням. Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці 18 липня.

«Відповідально заявляю, що станом на зараз, я не обговорювала це питання з жодною людиною. І зараз я також утримуюсь від коментарів, з однієї простої причини – не час», – пояснила вона.

Відтак вона попросила не розповсюджувати будь-яких тверджень від її імені.

«Не можу уявити, що подібні питання можуть вирішуватися кулуарно, без висловлення взаємної поваги, не по-діловому, так би мовити. Іншими словами, як тільки завершиться стадія «врегулювання» ситуації, що склалася, в адекватному і зрозумілому для всіх сторін ключі, я дам вичерпний коментар», – пообіцяла посадовиця.

Венедіктова також заявила, що, якщо в парламенті буде зареєстрована постанова щодо її подальшого перебування на посаді, вона виступить зі звітом перед народними депутатами.

«Я не можу і не збираюсь сперечатись із думкою чи рішенням Президента – Президент в своєму праві приймати рішення, в тому числі обговорюване зараз. Процедура звільнення Генпрокурора всім добре відома, іншої нема, інша не передбачена законом», – підсумувала генеральна прокурорка.

Президент України Володимир Зеленський 17 липня підписав укази про усунення з посад генпрокурора Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова.

Боєць, чиє ім’я не можна називати. У Києві попрощалися з «Фанатом» – фоторепортаж

18 липня у Києві попрощалися із «Фанатом», військовослужбовцем 93-ї бригади «Холодний Яр». Заупокійна служба для «Фаната» пройшла в Михайлівському Золотоверхому соборі. Попрощатися з українським військовим прийшли його близькі та побратими.

Про загибель українського захисника з позивним «Фанат» дізналися 17 липня. Під час мирного життя боєць був фінансистом. «Фанат» загинув на Ізюмському напрямку.

Зеленський вніс до Ради постанову про звільнення Баканова

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради постанову про звільнення голови Служби безпеки України Івана Баканова з посади. Документ зареєстрований на сайті парламент 18 липня.

За даними сайту, проєкт постанови вже переданий на розгляд профільному комітету.

Як зазначено в поданні, на пленарному засіданні Ради постанову презентуватиме народний депутат від «Слуги народу», представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

Зеленський 17 липня усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків».

Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG