Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Активісти національних рухів Росії просять Байдена підтримати відокремлення їхніх народів від РФ

Активісти національних рухів із організації «Ліга Вільних Націй» просять президента Сполучених Штатів Джо Байдена підтримати право їхніх народів на самовизначення. З авторами звернення поговорили журналісти проєкту Радіо Свобода Idel.Реалії.

Члени Ліги – бурятка Раджана Дугар-ДеПонте, татарин Іршат Хабі та представник народу ерзя Віталій Ромашкін – приїхали до Вашингтона з плакатом та національними прапорами. Свою акцію та відкритий лист Байдену вони приурочили до щорічного Тижня поневолених народів, який проходить у США з 1959 року.

«Ми не бачимо майбутнього наших народів у складі Росії і не хочемо відповідати за військові злочини Кремля», – заявив Ромашкін.

За словами Дугар-ДеПонте, автохтонні народи в Росії фактично є заручниками Москви та її режиму.

«Нам залишили вибір: або воювати, або сісти до в’язниці, якщо ми не підтримуємо російську агресію», – каже активістка. Вона додала, що їй як бурятці «боляче усвідомлювати, що Кремль використовує бурятських хлопців для досягнення своїх злочинних цілей – захоплення нових територій та розширення кордонів імперії».

Активісти вийшли на акцію не лише щоб засудити військову агресію проти України, а й щоб знайти підтримку серед американського суспільства.

«Сьогодні ми в тому ж становищі, що й Україна, Естонія, Литва чи Латвія сорок років тому. Ми будемо добиватися деколонізації, і в цій боротьбі нам необхідна підтримка розвинених демократичних країн», – резюмував Хабі.

У суботу 23 липня члени Ліги планують вийти на мітинги у різних країнах світу, щоб заявити про своє право на самовизначення.

Ліга Вільних Націй – союз башкирського, бурятського, інгерманландського, казачого, калмицького, татарського та ерзянського національних рухів. Своєю метою вони проголосили створення нових національних держав та вихід зі складу Росії.

Ракетний удар по підприємству в Дніпрі: з-під завалів дістали ще одного загиблого – ОВА

Рятувальники знайшли ще одного загиблого внаслідок ракетного удару, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко 18 липня.

«Рятувальники дістали з-під завалів тіло загиблого через ракетний удар у Дніпрі. Пошуково-рятувальні роботи на промисловому підприємстві завершені», – повідомив він.

За його словами, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій протягом трьох діб розібрали понад 325 тонн зруйнованих конструкцій підприємства, враженого російською ракетою.

Відтак загалом внаслідок ракетного удару загинули чотири людини, ще 16 отримали поранення. Семеро постраждалих наразі в лікарні.

Увечері 15 липня по Дніпру Росія вдарила шістьма ракетами, чотири з них збили сили протиповітряної оборони. Дві влучили в Дніпрі – у підприємство та вулицю біля нього.

ЗСУ відбили спроби російських військ просунутися на Харківщині – Генштаб

Збройні сили України відбили спробу російських військ просунутися в напрямку двох населених пунктів Харківської області, повідомляє Генеральний штаб.

За повідомленням, Росія на Харківському напрямку намагається завадити просуванню українських підрозділів у бік кордону.

«Українські воїни завдали втрат та відкинули противника назад, коли той намагався просунутись в напрямку Бражівки та Дмитрівки», – йдеться в зведенні.

На Слов’янському напрямку російські війська намагаються покращити тактичне положення своїх підрозділів на напрямку Ізюм – Барвінкове.

«На Донецькому напрямку ворог продовжує спроби наступу в напрямках міст Бахмут та Сіверськ», – повідомляє штаб.

Тривають бойові дії в напрямках Білогорівка – Григорівка, Золотарівка – Верхньокам’янське, Золотарівка – Серебрянка та Лисичанський нафтопереробний завод – Верхньокам’янське. Також українські війська знову відбили штурм у напрямку Вуглегірської теплоелектростанції.

«На Авдіївському напрямку ворог активізував ведення бойових дій. Намагався покращити тактичне положення на напрямку Верхньоторецьке – Кам’янка, успіху не мав, зазнав втрат та відійшов», – додає командування.

Також тривають обстріли на різних напрямках. За даними штабу, росія утримує два носії високоточної зброї у готовності до ракетних ударів по Україні.

«Особовий склад противника деморалізований, що обумовлено постійним переносом термінів їх ротації. Загарбники бояться активного опору місцевого населення, який наростає, зокрема, у Херсонській та Запорізькій областях. Все це призводить до збільшення відмов окупантів від участі в бойових діях на території України», – йдеться в повідомленні Генштабу.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

«Прямий» і «5 канал» готові долучитися до телемарафону замість каналу Ахметова – заява

Телеканали «Прямий» і «5 канал» звернулися до Ради національної безпеки і оборони та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо часового слоту в спільному телемарафоні, який звільниться після припинення роботи медіагрупи «Україна». Про це йдеться в заяві, яку обидва телеканали оприлюднили на своїх сайтах 18 липня.

«Співробітники, журналісти та редакційні колективи «Прямого» і «5 каналу» вкотре висловлюють свою готовність долучитися до виробництва контенту та ефірів телемарафону», – заявляють медійники.

Телеканали звертають увагу на те, що в березні вже зверталися до Нацради, РНБО і Міністерства культури та інформаційної політики з проханням включити їх до редакційної групи національного марафону, проте цього так і не сталося.

РНБО і Нацрада з питань телебачення і радіомовлення наразі не коментували звернення.

11 липня стало відомо, що інвестиційна компанія SCM, що належить Рінату Ахметову, «вимушено» виходить з медіабізнесу. Як заявив Ахметов, цього тижня «Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій, від ліцензій друкованих медіа. Він заявив, що це рішення продиктоване набранням чинності закону про олігархів.

Медіхолдинг «Медіа Група Україна» – до якого, серед іншого, входять телеканали «Україна» та «Україна24» – тривалий час був однією зі сфер інтересів Ріната Ахметова.

Зеленський усуває Баканова і Венедіктову. Навіщо? І до чого тут Татаров?

Президент України Володимир Зеленський відсторонив очільника СБУ Івана Баканова та генпрокурорку Ірину Венедіктову від виконання обов’язків.

У відеозверненні Зеленський озвучив причини таких кадрових рішень. Зокрема, і зволікання з призначенням нового керівника САП – суд з цього приводу відбувався минулого тижня. А також призначення нового керівника НАБУ.

Коментуючи усунення Івана Баканова, друга дитинства Володимира Зеленського і його колишнього бізнес-партнера, президент згадав про затримання екскерівника СБУ у Криму та про 651 кримінальну справу проти українських посадовців за співпрацю з РФ до і під час повномасштабного вторгнення РФ.

  • Чи дійсно це єдина причина усунення з посад політичних соратників Зеленського? Чи президент може мати інші мотиви?

Посадовців, які відтепер виконуватимуть обов’язки генпрокурора і голови СБУ відповідно, пов’язують із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим.

  • Чи існує загроза узурпації контролю над прокуратурою і силовиками у руках президента чи його команди?

Про це і не тільки детальніше – в програмі «Свобода LIVE» на @Радіо Свобода.

МЗС вимагає від Росії дотримання міжнародного права щодо військовополонених

Київ засуджує неправомірне поводження Росією з українськими полоненими, повідомляє Міністерство закордонних справ.

За заявою від 18 липня, відомство вимагає від російської сторони «неухильно дотримуватися положень міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції про поводження з військовополоненими» щодо полонених військових Збройних Сил України.

«Підкреслюємо, що всі іноземні громадяни та особи без громадянства, які беруть участь в бойових діях на території України в складі Збройних Сил України, прийняті у добровільному порядку на військову службу за контрактом згідно із Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» 1992 року», – йдеться в заяві.

Відтак, заявляє МЗС, військові-іноземці та люди без громадянства мають правовий статус комбатантів і також користуються правами, які надає полоненим міжнародне право.

«Україна дотримується гуманного поводження із військовополоненими та забезпечує всі гарантовані їм міжнародним правом права та гарантії у повному обсязі. Вимагаємо від російської сторони гуманного поводження щодо українських військовополонених. Будь-які незаконні акти чи бездіяльність з боку держави, що тримає в полоні військовополонених, забороняються», – наголошує міністерство.

Минулої п’ятниці стало відомо, що в полоні на окупованій території Донеччини помер громадянин Великої Британії Пол Урі.

9 червня так званий «Верховний суд» незаконного збройного угруповання «ДНР» засудив трьох іноземців, які воювали в складі Збройних сил України, до смертної кари.Йдеться про двох британців – Шона Піннера та Ейдена Есліна – та громадянина Марокко Саадуна Брагіма. Всі вони підписали контракти із ЗСУ до початку повномасштабного вторгнення.

Низка європейських країн, включаючи Велику Британію, висловили протест через цей «вирок», зажадавши його скасування. Ватажки угруповання «ДНР» та представниця МЗС РФ Марія Захарова, заявили, що не бачать причин для перегляду рішення чи умов для обміну.

1 липня влада незаконного збройного угруповання «ДНР» звинуватила в найманстві ще двох громадян Великої Британії.

За інформацією російських інформагентств, Ділана Хілі та Ендрю Хілла звинувачують в «найманстві та участі у бойових діях у складі українських збройних формувань». Вони потрапили в полон на заводі «Азовсталь» в Маріуполі та в Миколаївській області, зараз їх утримують в СІЗО.

Експосадовця АРМА взяли під варту, він може вийти під заставу в майже 5 мільйонів гривень – САП

Колишнього посадовця Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів взяли під заставу – про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура 18 липня.

Йдеться про колишнього начальника управління менеджменту активів центрального апарату АРМА. За заявою, у понеділок суддя Вищого антикорупційного суду обрав підозрюваному в розтраті майна на 426 мільйонів гривень запобіжний захід у вигляді арешту.

«Суд задовольнив клопотання та застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 12 вересня 2022 року, з альтернативою внесення 4 мільйонів 962 тисяч гривень застави. У разі внесення застави на особу буде покладено ряд процесуальних обов’язків», – повідомляє прокуратура.

Ім’я колишнього посадовця САП не розкриває.

Детективи НАБУ та САП 13 липня повідомили колишньому голові Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) про підозру у зловживанні владою та розтраті понад 426 мільйонів гривень.

ДБР розслідує понад 500 кримінальних проваджень про держзраду

Від початку повномасштабного вторгнення Державне бюро розслідувань розслідує понад 500 кримінальних проваджень щодо державної зради – про це відомство повідомило 18 липня.

«З 24 лютого 2022 року ДБР розслідує 504 кримінальних провадження за державну зраду (стаття 111 ККУ), за колабораційну діяльність – 139 проваджень (стаття 111-1 ККУ), дев’ять – щодо пособників державі-агресору (стаття 111-2 ККУ)», – повідомляє пресслужба відомства.

Про підозру повідомили 198 людям, ще 111-х оголосили в розшук. Правоохоронці перевіряють 1234 людей на причетність до державної зради та колабораційної діяльності.

«До суду за цими статтями направлено 14 проваджень. Найбільшу кількість проваджень відкрито у Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях», додають у ДБР.

Напередодні Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України провели спільну операцію із затримання співробітника СБУ, якого підозрюють у роботі на спецслужби РФ.

Голова МЗС повідомив, за яких умов Україна розірве дипломатичні відносини з Білоруссю – Forbes

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що дипломатичні відносини з Білоруссю будуть розірвані у разі вторгнення білоруських військ на територію України.

«Білорусь є співучасником злочину Росії, це питання ніхто не ставить під сумнів. Ми розірвали дипломатичні відносини з Російською Федерацією одразу після початку повномасштабного наступу. Так само вони (відносини з Мінськом – ред.) будуть розірвані, якщо Збройні сили Республіки Білорусь перетнуть кордон України», – сказав Дмитро Кулеба в інтерв’ю українському виданню Forbes.

Голова українського МЗС також зазначив, що білоруський маршрут постачання українського зерна розглядається як «шлях останньої надії», якщо ніщо інше не спрацює.

«Нікому не хотілося співпрацювати з Мінськом, який є співучасником агресії, в будь-якому торговельному питанні. Але дуже добре попрацювали логісти та приватні інвестори (трейдери, по суті) в плані розширення можливостей наземних шляхів через країни Євросоюзу, пішов прогрес у переговорах щодо морського шляху, тому варіант аварійного білоруського маршруту більше не на порядку денному», – додав Дмитро Кулеба.

За його словами, на переговорах у Стамбулі (Туреччина) сторони досягли домовленості про розблокування українських морських портів.

«Тепер все це потрібно викласти на папері. Ми не погодимося на жодне рішення, яке залишить бодай найменшу лазівку для можливості фронтальної атаки на українські порти з моря з боку Росії», – наголосив міністр закордонних справ.

Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.

Навіщо українцям подавати позови до Європейського суду з прав людини проти Росії і як це зробити?

Після початку повномасштабного вторгнення Росії громадяни України стикнулися з великою кількістю злочинів: убивств, зґвалтувань, руйнування помешкань та цивільної інфраструктури. Росія цих злочинів не визнає навіть на тлі сотень відеодоказів ті свідків, і щоразу заявляє, що воює «акуратно»: так, щоби не страждали цивільні. Український уряд і правозахисні організації закликають потерпілих подавати заяви до Європейського суду з прав людини. Що це дасть? Радіо Донбас.Реалії запитує профільну експертку Української Гельсінської спілки з прав людини Олену Куваєву.

ГУР заявляє про взяття в полон командира російської ДРГ на Харківщині

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про взяття в полон командира російської диверсійно-розвідувальної групи – про це відомство заявило 18 липня.

За повідомленням, розвідувальна група «Кедр» виявила російський підрозділ в селі Дементіївка на Харківщині, внаслідок бою 36 російських військових були знищені.

«В результаті операції були здобуті численні трофеї та взято в полон пораненого командира взводу ворожої ДРГ. Ним виявився уродженець Запорізької області 1989 року народження, Станіслав Трутнєв. Це військовослужбовець 140 загону спеціального призначення боротьби з підводними диверсійними силами та засобами Північного флоту ВМФ РФ (в/ч 69068, Відяєво, Мурманської області). Три роки тому був відряджений в угруповання збройних сил РФ в Сирії», – повідомляє розвідка.

У ГУР додають, що наразі російський військовий перебуває в одному з українських медичних закладів.

Наразі немає можливості перевірити цю інформацію незалежно. Російське Міноборони наразі не коментувало це повідомлення.

За даними Генерального штабу на ранок 18 липня, на Харківському напрямку російська армія намагається не допустити просування українських військ у бік державного кордону.

Верховна Рада погодила відставку міністерки соціальної політики Лазебної

Верховна Рада погодила відставку міністерки соціальної політики Марини Лазебної, повідомив 18 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Верховна Рада погодила відставку за власним бажанням Міністерки соціальної політики Марини Лазебної», – заявив він.

Шмигаль вказав на те, що на період Лазебної на посади припали два роки пандемії COVID-19, а також майже п’ять місяців повномасштабної російської агресії.

«Уряд спільно з Мінсоцполітики з Мариною Володимирівною на чолі запустив низку програм для підтримки громадян. Попри всі виклики, ми послідовно підвищували пенсії та соціальні виплати. У пілотних регіонах запрацювала Єдина інформаційна система соціальної сфери. Багато важливої і зразкової роботи було зроблено. Дякуємо пані міністру за результативну працю», – підсумував Шмигаль.

Заява Марини Лазебної про відставку з посади міністерки соціальної політики України надійшла до Верховної Ради 15 липня.

Лазебна очолила Міністерство соціальної політики 4 березня 2020 року.

Європейські танкери наростили морські перевезення нафти з Росії – WSJ

Європейські власники нафтових танкерів, зокрема, грецькі, значно збільшили перевезення російської нафти, повідомляє американське видання The Wall Street Journal. Це відбувається на тлі наближення ембарго Європейського Союзу на морське постачання нафти з Росії, яке набуде чинності в грудні 2022 року.

Грецькі компанії, які контролюють майже третину світового танкерного флоту, у травні та червні 2022 року перевезли близько половини ринкової російської нафти. За ці два місяці грецькі судна 151 раз заходили до російських портів на Чорному та Балтійському морях – порівняно з 89 заходами минулого року. Крім того, грецькі танкери завантажують нафту в далекосхідних портах Росії.

«Ніхто не може сказати, що станеться з ринком танкерів, коли набудуть чинності санкції», – цитують журналісти виконавчого директора грецької судноплавної компанії, який попросив про анонімність.

Проте, за його словами, санкції можуть мати позитивний ефект. Оскільки європейський попит на нафту залишається високим, судна возитимуть її зі США та країн Близького Сходу.

«Вони будуть плавати на великі відстані, а отже, зароблять більше грошей», – вважає співрозмовник WSJ.

Ще один метод, який європейські танкери використовують для перевезення російської нафти – це перевалка з судна на судно. Протягом останніх місяців тільки в одного з грецьких портів було здійснено десятки таких операцій. Судновласники заявляють, що деякі з цих судів відключають свої транспондери, щоб приховати своє місцезнаходження. На їхню думку, така практика може посилитись у міру наближення санкцій проти російської нафти.

3 червня Рада ЄС офіційно затвердила шостий пакет санкцій у зв’язку з російським вторгненням в Україну. Було ухвалене рішення відмовитися від імпорту російської нафти протягом шести місяців і від імпорту нафтопродуктів протягом восьми місяців.

Виняток передбачено для імпорту сирої нафти трубопроводом до країн ЄС, які в силу свого географічного положення перебувають в особливій залежності від поставок з Росії – йдеться про Угорщину, Словаччину, Чехію.

Ембарго на російську нафту раніше запровадили США і Велика Британія.

«Договорняк», щоб віддати Херсон – це маячня – ветеран ДАПу Олександр Терещенко

«Не словами потрібно заспокоювати, а дати чіткий план дій», – казав Радіо Донбас.Реалії ветеран Олександр Терещенко у січні 2022-го. При боях за Донецький аеропорт в 2014-му у Терещенка в руках вибухнула ворожа граната, яку намагався відкинути – він втратив праву руку та ліву кисть, отримав важкі травми ока. Після поранення Олександр працював заступником міністра у справах ветеранів, а потім очолив новостворене управління у справах ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Миколаївської міськради. У січні 2022-го, розмірковуючи про можливість повномасштабного вторгнення, ветеран говорив: у багатьох в голові великої війни не може бути, але це помилка.

Ми знову поспілкувалися з Олександром Терещенком зараз, коли шок, збентеження й ейфорія пройшли, і війна стала важкою буденною роботою для військових. Сам Олександр організовує постачання екіпірування з Литви. Як зараз почуваються його побратими на фронті – та він, досвідчений військовий, який більше не може взяти зброю?

Кулеба подякував ЄС за додаткові 500 млн євро допомоги і назвав «три шляхи для відновлення миру»

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив перед колегами з країн Європейського Союзу – про це він повідомив 18 липня.

Голова МЗС зазначив, що виступив перед головами закордонних відомств на запрошення голови зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля.

«Моє ключове повідомлення: зброя для України, санкції проти Росії та відповідальність для Росії – це три шляхи до відновлення миру, посилення безпеки та захисту стабільності в Європі», – повідомив він у своєму твітері.

За словами Кулеби, ЄС погодив додаткові 500 мільйонів євро військової допомоги України в рамках Європейського фонду миру (EPF).

«Зброя: вдячний за додаткові 500 мільйонів євро в рамках EPF та закликаю до додаткової двосторонньої військової допомоги. Санкції: енергетичне ембарго, обмеження цін на нафту, заборона всіх російських телеканалів. Я закликаю країни ЄС підтримати Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України», – перерахував Кулеба.

Голова МЗС України раніше наголосив на важливості створення спеціального трибуналу, аби притягнути Росію до відповідальності саме за злочин агресії.

СБУ: затримали 60-річну жінку, яка збирала координати об’єктів для ракетних ударів по Києву

Служба безпеки України заявляє про затримання 60-річної громадянки України, яка збирала інформацію про місця розташування військової техніки, блок-постів, об’єктів критичної інфраструктури, а також цивільних та військових об’єктів у Києві та області.

Як повідомляє у телеграмі пресслужба відомства, жінка отримувала завдання від своїх кураторів з РФ і передавала їм фотографії та геолокації військових об’єктів, використовуючи для цього програми-месенджери.

«За попередньою інформацією, ворог планував використати ці дані для завдання ракетних ударів, а також для можливого проведення диверсій у Києві», – кажуть у СБУ.

Жінці повідомили про підозру за ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Розслідування триває.

За даними нещодавно відстороненої генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, від початку широкомасштабної війни Росії проти України 24 лютого до 8 червня порушено понад 2 тисячі кримінальних проваджень за статтями про держзраду та колабораціонізм.

Як утримують військовополонених армії РФ у таборі в Україні?

Радіо Свобода відвідало один із таборів для військовополонених. У ньому перебуває, окрім російських військових, більшість військовополонених із угруповань «ЛНР» і «ДНР». За словами представника Міністерства юстиції, це ті полонені, яких Росія взагалі не обмінює, і невідомо, що з ними буде після завершення війни.

Україна передала документ про ратифікацію Стамбульської конвенції – голова Ради Європи

Україна передала заступнику голови Ради Європи документ, який підтверджує ратифікацію Стамбульської конвенції, заявила голова Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич 18 липня.

«Я тепло вітаю передачу Україною сьогодні інструменту ратифікації Стамбульської конвенції (заступнику голови Ради Європи – ред.) Бьорну Берґе. Україна є 36-ю державою, яка стала стороною цієї знакової угоди», – написала Пейчинович-Бурич у своєму твітері.

Берґе, коментуючи цю подію, зазначив, що Стамбульська конвенція «рятує життя». Він оприлюднив фото з послом України в Бельгії Борисом Тарасюком.

«Дуже цінний та історичний момент сьогодні, коли Україна та посол Тарасюк підписали та передали документ про ратифікацію цієї критично важливої угоди», – заявив він.

Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію 20 червня.

Президент України Володимир Зеленський 18 червня вніс до Верховної Ради проєкт закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція.

Україна ще 2011 року підписала, але понад 10 років не ратифіковувала Стамбульську конвенцію. В усіх дотеперішніх складах українського парламенту з цього огляду переважали консервативні і хибні погляди на зміст цієї конвенції.

Ракетний удар по Одещині: війська РФ поцілили у військовий об'єкт – ОК «Південь»

Російські війська завдали ракетного удару по Одещині, влучили у військовий об'єкт, повідомляє у телеграмі міськрада Одеси з посиланням на дані оперативного командування «Південь».

«По Одещині об 11:00 завдано ракетний удар. Трьома літаками Су-35 з акваторії Чорного моря випущено 4 ракети повітряного базування. Одну ракету збито над морем. Дві влучили у об'єкт військової інфраструктури. Триває гасіння пожеж», – йдеться у повідомленні.

Ще одна ракета влучила в міст через Дністровський лиман, який російські війська вже неодноразово атакували.

Постраждалих немає.

За останніми даними Володимира Зеленського, Росія застосувала проти України уже понад три тисячі крилатих ракет.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».

Шведський виробник одягу H&M йде з Росії

Шведська компанія з виробництва одягу H&M заявила, що зупиняє роботу в Росії на тлі повномасштабної агресії Кремля проти України.

«Після ретельних роздумів ми вважаємо неможливим, враховуючи поточну ситуацію, продовжувати вести наш бізнес у Росії», – заявила в повідомленні від 18 липня виконавка директорка H&M Group Гелена Гельмерссон.

H&M зупинила продажі в Росії в березні.

Після початку повномасштабної агресії Москви 24 лютого, кілька міжнаціональних компаній, від гіганта фастфуду McDonalds до виробника меблів IKEA, заявили про вихід із Росії і продаж своїх активів.

За підрахунками американського Єльського Університету, наразі більше ніж 1 тисяча іноземних компаній вийшли з Росії.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG