Канада повернула Німеччині російську турбіну – ЗМІ
Канада 17 липня відправила до Німеччини відремонтовану російську турбіну, яка використовується для подачі газу газопроводом «Північний потік» з Росії до Німеччини, повідомляє видання «Комерсант».
За даними видання, турбіна доставляється до Німеччини літаком. Далі на поромі та сушею через Гельсінкі на компресорну станцію «Портова» біля селища Торфянівка Ленінградської області.
Видання пише про можливі затримки під час проходження митних процедур. Тому орієнтовно на компресорну станцію турбіна прибуде 24 липня, ще кілька днів займе налагодження обладнання. Таким чином, пише «Комерсант», турбіна має бути готовою до роботи на початку серпня.
«Газпром» тим часом досі не підтвердив, що збільшить прокачування газу «Північним потоком», як тільки отримає відремонтовану турбіну. Російський концерн чекає від Siemens письмової гарантії можливості безпечно транспортувати та ремонтувати інше обладнання.
У червні «Газпром» пояснив різке скорочення поставок газу в Європу рішенням канадської влади не повертати до Росії газові турбіни Siemens, які перебували в Канаді на ремонті. Пізніше після прохання з боку Берліна Оттава вирішила повернути турбіну.
Україна закликала Канаду не повертати турбіни, звинувачуючи Росію в «шантажі». Київ виступає за повну відмову країн ЄС від постачання російського газу.
На Дніпропетровщині російська ракета зруйнувала склади з 5000 тонн зерна – ОВА
На Дніпропетровщині російська ракета зруйнувала склади з понад 5000 тонн зерна, повідомив голова обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.
«Ворог обстріляв Синельниківський район. Ракета поцілила у елеватор. Там зруйновані склади з більш ніж п’ятьма тисячами тонн зерна», – написав він телеграмі.
Резніченко додав, що ще один ракетний удар був по шкільному подвір’ї – пошкоджені фасад та покрівля місцевого ліцею, вибито понад 50 вікон. Також було влучання в приватні подвір'я.
За попередніми даними, під час атаки люди не постраждали.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів, ударів з РСЗВ по об’єктах сільськогосподарської інфраструктури. Російськими обстрілами знищується техніка, склади та врожаї аграріїв.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
«Перлини» Херсонщини: курортний сезон у Скадовську та Генічеську – без туристів
Літо для приморських регіонів Херсонської області є найгарячішою порою туристичного сезону. В цей період зазвичай населені пункти Приазов’я приймали мільйони туристів з усієї України, що давало змогу місцевим жителям заробляти та жити з цього майже весь рік. Доходи від туристичного бізнесу також поповнювали місцеві бюджети. Але не цього року. Причина – повномасштабне вторгнення російської армії в Україну, яка окупувала приморські території. Туристичні «перлини», що раніше приваблювали відпочивальників та інвесторів, перетворюються в депресивні регіони. Кореспондент проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» побачив у Скадовську та Генічеську порожні пляжі, безлюдні вулиці, зачинені кафе та відсутність перспектив.
Обстріл Торецька: під завалами зруйнованої будівлі виявили 5 загиблих – ДСНС
Внаслідок російського обстрілу Торецька зруйнована двоповерхова будівля, з-під завалів витягли тіла п'яти загиблих, ще одна людина, яку врятували, померла в лікарні, повідомляє у телеграмі пресслужба Державної служби надзвичайних ситуацій.
«Сьогодні зранку місто Торецьк зазнало обстрілу, внаслідок влучення снаряда зруйнована двоповерхова будівля, в якій перебували люди. Під час проведення пошуково-рятувальних робіт співробітниками Служби порятунку було виявлено та вилучено тіла 5 загиблих, врятовано з-під завалів 3 людини, одна з яких померла в лікарні», – йдеться в повідомленні.
Пошукові роботи завершені.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
Зеленський призначив т.в.о голови СБУ
Президент України Володимир Зеленський призначив першого заступника голови Служби безпеки України Василя Малюка тимчасовим виконувачем обов’язки голови СБУ.
Про це йдеться в указі президента № 504 від 18 липня.
Зеленський 17 липня усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків».
Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року.
39-річний Василь Малюк працює в органах держбезпеки з 2001 року. З січня 2020 року почав працювати в центральному управлінні СБУ на посаді першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.
У березні 2020 року його призначили першим заступником голови СБУ.
Жоден росіянин ще не отримував української візи – прикордонники
Жоден громадянин РФ ще не отримував української візи, заявив речник ДПСУ Андрій Демченко.
«За наявною в мене інформацією, жоден громадянин РФ ще не отримав візу. В перший тиждень взагалі не було заяв на отримання візи. Як повідомляло МЗС минулого тижня, протягом другого тижня дії візового режиму лише близько 10 громадян РФ подали документи. Всі проходять перевірку обов'язково», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
За його даними, більшість заявок стосуються короткострокових віз, лише чотири – щодо довгострокових.
Він пояснив, що перевірка кандидатів на отримання візи триває від 10 днів.
«Але до громадян РФ прикуто більше уваги, оскільки вони – громадяни країни-агресора, перевірка триватиме довше», – додав Демченко.
З 1 липня почав діяти візовий режим для громадян Росії. Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко заявив, що «подорожі без візи – це привілей для громадян розвинутих демократій, які не вбивають мирних людей і не зазіхають на суверенітет інших держав. І Росія у цей список явно не потрапляє». При цьому він зауважив, що навіть якщо громадянин РФ отримав візу – «це ще не гарантує безперешкодний в’їзд до України».
Міністерство закордонних справ України раніше повідомляло, що громадяни Росії можуть оформити українські візи у візових центрах компанії VFS Global, розташованих у восьми російських містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Калінінграді, Казані, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі.
Росіяни, які живуть за кордоном, можуть оформити українські візи у дипломатичних представництвах України у країнах, де вони проживають.
Петицію про запровадження візового режиму для громадян РФ було зареєстровано на сайті президента України в середині лютого. Наприкінці травня президент Володимир Зеленський підтримав ініціативу. 17 червня уряд України ухвалив постанову про запровадження візового режиму для росіян.
Обстріли прикордоння. У ДПСУ заявляють про збільшення обстрілів Сумщини
Російські війська продовжують обстрілювати прикордоння, останнім часом більше обстрілів фіксується на Сумщині, заявив речник ДПСУ Андрій Демченко
«Ворог продовжує обстрілювати і Чернігівську, і Сумську області. Це відбувається щоденно. Останнім часом ми фіксуємо, що більше обстрілів припадає на Сумську область. Використовують ствольну артилерію, міномети, непоодинокі випадки запуску ракет з літаків. Однак, на щастя, як на кордоні з РФ на цьому напрямку, такі на кордоні з Білоруссю ми не бачимо створення ударних угруповань, які могли б здійснити повторне вторгнення», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
Речник Держприкордонслужби додав, що як кордоні з РФ, так і на кордоні з Білоруссю не спостерігають ударних угруповань, які могли б здійснити повторне вторгнення на територію України.
Як повідомив голова сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький, російські війська вранці обстріляли чотири громади області.
«10 прильотів з міномету по Глухівській громаді, 4:30 ранку. Після 5 ранку – Шалигінська громада, 8 прильотів з міномету. З 6 до 7 ранку були масовані обстріли з міномету та реактивної артилерії, Хотінська громада. Майже о 7 ранку – 10 приходів з реактивних систем залпового вогню, Миколаївська сільська громада», – написав він у телеграмі.
Також ще дві черги по 15 пострілів із великокаліберного кулемета зафіксовані у Хотінській громаді.
За даними голови ОВА, постраждалих немає.
У коментарі Радіо Свобода керівництво області заявило, що все ж на кордоні вздовж Сумської області не спостерігається достатньої кількості російських військ для проведення вторгнення.
Мінус 150 військових, 3 засоби ППО та 7 броньованих машин – Генштаб ЗСУ про втрати РФ за минулу добу
Від початку повномасштабного військового вторгнення станом на 18 липня Росія втратила близько 38450 (150 лише протягом минулої доби) своїх військових, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському напрямку. Крім того, у війні проти України Росія втратила:
- 1687 (+3 за останню добу) танків
- 3886 (+7) бойових броньованих машин
- 849 (+3) артилерійських систем
- 248 РСЗВ
- 113 (+3) засоби ППО
- 220 літаків
- 188 гелікоптерів
- 690 (+2) БПЛА оперативно-тактичного рівня
- 166 крилаті ракети
- 15 кораблів /катерів
- 2753 (+7) автомобільної техніки та автоцистерн
- 70 (+2) спеціальна техніка
9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.
Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень.
Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.
Київський район Харкова знову постраждав через атаки військ РФ – ОВА
Російські війська знову завдали удару по Київському району Харкова, є руйнування, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«У Харкові ворог вночі завдав артилерійських ударів по Київському району. Постраждала виключно цивільна інфраструктура – частково зруйновані кілька поверхів п’ятиповерхового будинку. А також зруйновано дах, технічний поверх та пошкоджені квартири 8-го та 9-го поверхів іншої житлової багатоповерхівки», – написав він у телеграмі.
Внаслідок цих атак постраждалих немає.
За даними Олега Синєгубова, вночі російські війська також атакували Богодухівський, Чугуївський та Ізюмський райони області.
«За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби по області внаслідок російської агресії загинули – 67-річна жінка в с.Калинове та 38-річний чоловік у Печенігах. Поранені та госпіталізовані 41-річна жінка в с.Калинове та 75-річний чоловік у Печенігах», – додав він.
17 липня вночі російські війська поцілили також у Київський район Харкова, постраждала жінка.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
В Офісі президента очікують «прогресу» у конкурсах на керівників САП і НАБУ
В Офісі президента хочуть побачити найближчим часом «прогрес» в роботі комісій з обрання керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України. Про це заявив заступник голови ОП Андрій Смирнов.
«Юридично ні від президента, ні від його Офісу не залежить ця фінальна крапка – це в руках конкурсної комісії. Вона має відкрити фінальне засідання і оголосити результати конкурсу на посаду голови САП», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
Смирнов очікує, що після оголошення результатів конкурсу з обрання керівника САП «дуже швидко» розблокується питання щодо конкурсу на керівника НАБУ.
«Я думаю, що і пан Шмигаль, і конкурсна комісія з добору керівника САП вчора почули чіткий політичний месседж президента. Тому що довіра до цих процесів від міжнародних партнерів – це ключове. Маємо її зберегти. Найближчим часом ми дуже хотіли б відчути прогрес в обох питаннях», – додав заступник голови Офісу президента.
Конкурсна комісія з обрання керівника САП із минулого року не може затвердити результати конкурсу, за якими детектив НАБУ Олександр Клименко отримав більшість балів. Чергове засідання конкурсної комісії заплановане на 19 липня.
Конкурс на голову Національного антикорупційного бюро після того, як у квітні сплив термін повноважень його першого очільника, ще не розпочали.
Російські ракети поцілили в автосалон в Миколаєві – ОВА
Російські ракети поцілили в автосалон та салон з продажу сільгосптехніки в Миколаєві, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.
«Близько 03:00, 18 липня, Миколаїв знову зазнав масованого ракетного обстрілу. За попередньою інформацією відомо про влучання в автосалон та салон з продажу сільгосптехніки. Інші влучання були по околицях міста. Попередньо без жертв», – написав він у телеграмі.
Голова ОВА також додав, що 17 липня російських обстрілів зазнали Миколаївський і Баштанський райони області, за попередніми даними – без жертв.
Попередньої доби, 17 липня, близько 03:00 Миколаїв знову зазнав масованого ракетного обстрілу. В ОВА повідомили про влучання та пожежі на двох промислових підприємствах.
Миколаїв російські війська обстрілюють з різних видів озброєнь практично щоденно.
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні повідомляв, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов пояснив, з чим пов'язані рішення Володимира Зеленського щодо усунення від посад голови Служби безпеки України Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венедіктової.
«Зараз про звільнення цих посадовців не йдеться. Мова йде про те, що генерального прокурора відсторонили від посади, а голову СБУ тимчасово усунули від виконання обов'язків. Це пов'язано з тим, що президент… ми всі достатньо довго чекали більш конкретних радикальних результатів від керівників цих двох органів щодо очищення цих органів від колаборантів і зрадників. Втім, на шостому місяці війни ми продовжуємо виявляти цих людей. І задля того, щоб унеможливити потенційний вплив цих двох посадовців на кримінальні провадження, які розслідуються щодо і працівників СБУ, і прокурорів, президент ухвалив ці рішення… Та динаміка, з якою постійно виникають вороги держави у ключових правоохоронних органах змусила президента ухвалити такі тимчасові заходи», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
За його словами, будуть проведені службової перевірки і розслідування, за їхніми результатами президент ухвалить рішення про звільнення чи не звільнення голови СБУ та генпрокурора.
«Питання можуть виникнути до них персонально (за результатами цих перевірок). Будь-які питання можуть виникнути до будь-кого. Це нормально», – додав він.
17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.
Крім того, Зеленський усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Його усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків».
Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року, Венедіктова стала генпрокуроркою у березні 2020-го.
Після публікації цих указів у вечірньому зверненні Зеленський наголосив, що станом на 17 липня зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти України, зазначив президент.
ОГП: через війну Росії в Україні поранені 666 дітей, найбільше – на Донеччині
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні загинули 353 дітей, ще 666 поранені, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
За даними ОГП, на Донеччині 17 липня через російський обстріл села Новий Донбас поранено 16-річного хлопчика, через російську атаку на Бахмут поранені троє дітей 2, 3 та 9 років.
В Офісі генпрокурора зауважують, що загалом за час повномасштабного вторгнення Росії найбільше дітей постраждало у Донецькій області – 373, Харківській – 191, Київській – 116, Чернігівській – 68, Луганській – 61, Миколаївській – 53, Херсонській – 52, Запорізькій – 31.
Ці цифри не остаточні, оскільки вони ще встановлюються в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях, попереджають в ОГП.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
Перші години масштабної війни. Чому ЗСУ прийняли бій, але відступили?
Що сталося на півдні України в перші години війни? Як Росії вдалося так стрімко захопити більшу частину Херсонщини, адже там була лінія оборони. Навіть військові не мають відповіді на це запитання. Ці епізоди розслідує Державне бюро розслідувань (ДБР). Кілька днів оборону Антонівського мосту через Дніпро тримала танкова рота, якою командував лейтенант Євген Пальченко. Саме завдяки цьому вдалося вивести з оточення підрозділи ЗСУ з півдня на інший берег Дніпра, перегрупуватися і зайняти нові рубежі оборони.
Війська РФ намагаються просунутися з Лисичанська в бік Бахмута – Гайдай
Роcійські війська намагаються просунутися з Лисичанська в бік Бахмута, повідомляє голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Основний напрям окупантів після Лисичанська – Бахмут. Але шлях до цього міста пролягає через ту невелику територію Луганщини, яка ще тримає оборону. Окупанти б’ють ракетами, застосовують авіацію, аби пробити нашу оборону. Тільки за учора населені пункти на межі Луганщини та Донеччини витримали п’ять авіаударів. До артилерії та систем залпового вогню вже всі, на жаль, звикли. Таких атак за 17 липня зафіксовано 13», – написав він у телеграмі.
За даними Гайдая, російські війська намагалися просунутися в напрямку Верхньокам’янки, однак зазнали втрат та відійшли, також відбили їхній наступ поблизу Білогорівки.
Голова ОВА повідомив, що у великих містах Луганщини, які російські окупанти захопили вже влітку, залишилося по 10-15% населення.
«На жаль, вони не сприймали інформацію про мобілізацію чоловіків на раніше окупованій частині регіону, не вбачали загрози для себе. Були упевнені, що «руський мир» – це, перш за все, гідне життя. А зараз, не маючи дому, який зруйнував ворог, перетворюються у негідників, йдучи вбивати жителів сусідніх населених пунктів. Деякі – добровільно. Інші знов не вірять чисельним попередженням, але бачать оголошення із неймовірно високою зарплатнею і чомусь впевнені в покращенні життя. А через декілька днів смиренно йдуть в окопи. Із повісткою», – додав Гайдай.
3 липня Генштаб ЗСУ повідомив, що після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України були змушені відійти із займаних позицій.
За даними експертів американського Інституту вивчення війни (ISW), російські війська продовжують обмежені наземні наступи навколо Сіверська, Бахмута та зосередилися на обороні на північ від Харкова та вздовж Південного напрямку. В ISW припускають, що Кремль очікує затяжних військових дій в Україні.
Нікополь знову з РСЗВ обстріляли війська Росії – ОВА
Російські війська знову з реактивних систем залпового вогню обстріляли Нікополь, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.
«Скерували понад 60 снарядів на житлові квартали та міську інфраструктуру. Попередньо, поранена одна людина. Це 75-літня жінка. Вона у лікарні», – написав він у телеграмі.
За його даними, внаслідок російської атаки зруйновано близько десятка приватних житлових будинків. Пошкоджено водопровід та газопровід на одній з вулиць. Також пошкоджено приміщення лікарні.
Вранці 16 липня з реактивних систем залпового вогню «Град» війська РФ обстріляли Нікопольський район Дніпропетровської області. Були пошкоджені 12 житлових будівель і два навчальних заклади, поранена жінка. Загинули дві людини.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
На Донбасі ЗСУ відбили девʼять штурмів військ РФ – Генштаб
На Донбасі українські війська відбили девʼять штурмів противника, біля Григорівки, яку війська РФ намагались штурмувати, бої тривають, а російські війська намагались штурмувати близько 10 населених пунктів, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.
На Слов’янському напрямку противник обстріляв із артилерії райони населених пунктів Новомиколаївка, Дібровне, Костянтинівка, Богородичне, Мазанівка, Курулька, Чепіль, Вірнопілля, Нова Дмитрівка. Завдав авіаудару неподалік Богородичного.
За даними штабу, на Донецькому напрямку підрозділи військ РФ здійснили обстріли цивільної та військової інфраструктури в районах населених пунктів Донецьке, Сіверськ, Верхньокам’янське, Григорівка, Івано-Дар’ївка, Спірне. Штурмові дії в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Спірне та Серебрянка українські війській успішно відбили.
На Бахмутському напрямку обстріли зафіксовано поблизу Берестового, Курдюмівки, Веселої Долини, Соледара, Бахмута, Вершини, Травневого та території Вуглегірської ТЕС. Війська РФ вели штурмові дії в районах Новолуганського, Семигір’я та Вуглегірської ТЕС – успіху не мали, відійшли. Завдали ракетно-авіаційних ударів неподалік Берестового.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках загарбники обстрілювали позиції українських військ із мінометів, ствольної та реактивної артилерії зокрема в районах населених пунктів Кам’янка, Авдіївка, Красногорівка, Новомихайлівка, Кам’янське, Малі Щербаки, Пречистівка. Завдали авіаударів неподалік Новоданилівки і Новоандріївки. Всі спроби ворожих штурмів в районах населених пунктів Кам’янка, Новомихайлівка та Вугледар українські військові відбили. Загарбники з втратами відійшли.
На Південнобузькому напрямку тривають обопільні обстріли із застосуванням, ствольної та реактивної артилерії по лінії зіткнення, а на Сіверському напрямку війська РФ періодично здійснюють повітряну розвідку та з артилерії обстрілюють позицій українських військ в прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей.
«На Харківському напрямку ворог намагається не допустити просування наших військ у бік державного кордону. Здійснював обстріли в районах міста Харкова та населених пунктів Дергачі, Печеніги, Прудянка, Руські Тишки, Питомник, Коробочкине. Завдав авіаційних ударів біля Верхнього Салтова та Рубіжного», – повідомляють у штабі.
ЄС прагне збільшити поставки газу з Азербайджану. Сьогодні президентка Єврокомісії їде до Баку
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сьогодні їде до Баку, оскільки Європа прагне збільшити постачання природного газу з Азербайджану, намагаючись зменшити залежність від російських енергоносіїв.
«На тлі того, що Росія продовжує свої постачання енергоресурсів робити зброєю, диверсифікація нашого імпорту енергії є пріоритетом для ЄС», – йдеться у повідомленні комісії у Twitter. – «Президентка фон дер Ляєн і комісар [з енергетики] Кадрі Сімсон будуть завтра (18 липня) в Азербайджані для подальшого зміцнення співпраці».
Агентство Reuters повідомило, що в проекті документа комісії пропонується, щоб країни ЄС уклали угоду з Азербайджаном щодо збільшення імпорту природного газу та підтримки розширення трубопроводу для полегшення поставок.
Уряди ЄС уже погодили поступове ембарго на поставку нафти для Росії, і багато європейських країн висловили побоювання щодо нестачі палива, особливо пізніше, коли настане холодна погода.
Українська авіація завдала удару по двох опорних пунктах військ РФ на Херсонщині – ОК «Південь»
Українські штурмовики завдали удару по опорних пунктах військ РФ біля Благодатного та Давидова Броду на Херсонщині, повідомляє у фейсбуці оперативне командування «Південь».
«Натомість наші штурмовики двічі нанесли вогневе ураження по опорному пункту, пункту постачання боєкомплекту та по скупченню живої сили, озброєння і техніки ворога в районі Благодатного та Давидова Броду», – йдеться у повідомленні.
Крім того, за даними командування, українські військові за добу знищили, серед іншого, два російських самохідних зенітних ракетно-гарматних комплекси «Панцир-С1».
«За підсумками доби і роботи всіх наших підрозділів, втрати окупантів складають: 36 рашистів, 2 самохідних зенітних ракетно-гарматних комплекси «Панцир-С1», 3 машини зв’язку стратегічної та оперативної ланок управління, радіолокаційну станцію «Підліт», 11 одиниць броньованої та автомобільної техніки. Підтверджено знищення двох складів боєприпасів на окупованих територіях Миколаївщини», – додають в ОК «Південь».
Напередодні в ОК «Південь» заявили про «певні здобутки» українських військ на півдні України.
Українські військові також все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах, складах боєприпасів на Херсонщині.
У Миколаєві вночі знову були «потужні вибухи» – мер
У Миколаєві вночі знову були «потужні вибухи», повідомив міський голова міста Олександр Сєнкевич.
«Знову масований обстріл Миколаєва. У місті лунають потужні вибухи. Вже було чути близько 10», – написав він у телеграмі.
Це сталося близько 3:00 під час повітряної тривоги, згодом в місті знову оголошували повітряну тривогу.
17 липня близько 03:00 Миколаїв знову зазнав масованого ракетного обстрілу. В ОВА повідомили про влучання та пожежі на двох промислових підприємствах.
Миколаїв російські війська обстрілюють з різних видів озброєнь практично щоденно.
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні повідомляв, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.