Обстріли військ РФ на Донеччині: постраждали 3 дітей і 3 дорослих
Внаслідок обстрілів російськими військами Соледара та Ягідного Бахмутського району Донеччини 17 липня поранень зазнали троє дорослих та троє дітей, йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.
«Внаслідок масованих атак травмовано трьох громадян. Також отримали осколкові поранення троє дітей. Зазнали значних руйнувань приватні будинки, господарські споруди та гаражі. Наразі встановлюються постраждалі особи», – йдеться в повідомленні.
В ОГП зазначили, що у зв’язку з обстрілами здійснюється досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни.
Росія, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Зеленський висловився про усунення Баканова та Венедіктової та закликав призначити голів САП і НАБУ
Президент України Володимир Зеленський у нічному відеозверненні озвучив своє рішення про усунення з посад голів СБУ та ОГП і закликав призначити очільників антикорупційних органів – САП та НАБУ.
«Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України. Хочу, щоб мене сьогодні почули й усі, від кого залежить надзвичайно чутливе питання призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Моя позиція як президента України – конкурс, який відбувся, має привести до цілком логічного рішення про призначення нового керівника. Відповідна людина обрана, і від конкурсної комісії залежить фіналізація цього рішення. Чому це питання чутливе? Відповідь очевидна. Без повноцінного керівника такої інституції неможливе і її повноцінне функціонування. До речі, те саме стосується й Національного антикорупційного бюро України. Строк повноважень попереднього керівника завершився. І має відбутися конкурсна процедура для відбору нового очільника НАБУ. Доручив Прем’єр-міністру України активізувати процес запуску відповідного конкурсу», – сказав Зеленський.
Перед тим, як озвучити інформацію про усунення з посад очільників СБУ та ОГП, Зеленський акцентував увагу на затриманні колишнього керівника Головного управління СБУ в Криму, додавши, що «відповідатимуть і всі, хто разом з ним входив до складу злочинного угруповання, що працювало в інтересах РФ – йдеться про передачу ворогу таємної інформації та інші факти співпраці з російськими спецслужбами».
Конкурсна комісія з обрання керівника САП із минулого року не може затвердити результати конкурсу, за якими детектив НАБУ Олександр Клименко отримав більшість балів. Конкурс на голову Національного антикорупційного бюро після того, як у квітні сплив термін повноважень його першого очільника, ще не провели.
Зеленський усунув з посад голів СБУ та ОГП
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про усунення з посад генпрокурора Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова.
В указах від 17 липня причини рішень не вказані.
Хто очолюватиме СБУ наразі невідомо. А от виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка, йдеться в одному з указів. Симоненко є заступником генпрокурора.
Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року, Венедіктова стала генпрокуроркою у березні 2020-го.
Колишня редакторку «Першого каналу» РФ Марина Овсяннікова, яка влаштувала в середині березня акцію з плакатом в прямому ефірі програми «Время», повідомила, що її затримала поліція. На її Telegram-сторінці розміщено фото, де видно, що Овсяннікову під час велопрогулянки в Підмосков’ї, відводять співробітники поліції.
Місце перебування Овсяннікової наразі невідоме, як і причини її затримання.
Два дні тому Марина Овсяннікова влаштувала одиночний пікет на тлі Кремля, розгорнувши плакат із написом «Путін – убивця, його солдати – фашисти» та фотографіями загиблих в Україні дітей. Тоді силовики її не затримували.
Раніше Овсяннікова казала про порушену проти неї адміністративну справу за звинуваченням у дискредитації армії.
14 березня прямий ефір програми «Время» на Першому каналі російського телебачення був перерваний «антивоєнною акцією», що викликала резонанс у світі. У той час як ведуча Катерина Андрєєва, сидячи в студії, розповідала про плани уряду РФ щодо пом’якшення наслідків від західних санкцій, до студії зайшла Овсяннікова і стала за спиною у Андрєєвої з плакатом: «Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть». Крім того, Овсяннікова виклала в мережу відеозвернення, в якому закликала росіян протестувати проти російської військової агресії в Україні.
Овсяннікова приїжджала в Україну, на 1 червня була запланована її пресконференція, але подію скасували. Минулого місяця у своїх соцмережах вона викладала відео з кадрами українських міст. До персони Овсяннікової в української громадськості неоднозначне ставлення – від схвалення за вчинок із плакатом – до критики, за багаторічну роботу на телеканал, який проштовхує пропаганду Кремля та пропагує антиукраїнські наративи.
Комісія з журналістської етики у неділю виступила з критикою «інтерв’ю» із потерпілою у Вінниці, яка втратила доньку й зазнала тяжких поранень під час російського ракетного удару 14 липня.
«16 липня 2022 року фіксер італійського телеканалу RAI News 24 Антон Кудінов виклав на своїй сторінці у фейсбук відео інтерв’ю з Іриною Дмитрієвою, яка під час ракетного удару по Вінниці 14 липня втратила доньку та сама зазнала тяжких поранень. Інтерв’ю записувала кореспондентка RAI News 24 Лаура Танґерліні. Відео було знято в реанімаційному відділенні. Медіагрупа, яка вела зйомку, дала в руки постраждалої телефон з відео ще живої дівчинки і фіксувала на камеру реакцію жінки на це відео та на звістку про смерть власної дитини. Згодом Кудінов написав, що метою цього інтерв’ю було привернення уваги світу до війни в Україні і що сама жінка виявила таке бажання. Проте родичі постраждалої заперечили факт надання згоди на це інтерв’ю», – йдеться в повідомленні.
Комісія з журналістської етики каже, що «категорично засуджує такі підходи до висвітлення теми людей, що втратили рідних, самі зазнали поранень чи будь-яких інших травм, у тому числі психологічних».
«Засуджуючи сам факт інтерв’ю з постраждалою Іриною Дмитрієвою, спосіб, в який воно було зроблено, та небажання Лаури Танґерліні та Антона Кудінова визнати власну неетичну поведінку та вибачитися, Комісія закликає:
- Адміністрацію лікарні, де перебуває Ірина Дмитрієва, провести службове розслідування щодо тих, хто надавав дозвіл на допуск знімальної групи до постраждалої;
- Міністерство охорони здоров’я України разом із журналістською спільнотою виробити правила допуску журналістів у лікарні;
- Міжнародні журналістські організації засудити неетичну поведінку італійського телеканалу RAI News 24 та його працівників;
- Українську журналістську спільноту повернутися до теми надання прескарт для журналістів з метою чітко розмежувати професійних журналістів та блогерів».
Згадані Комісією «фіксер», який вже видалив відео з потерпілою у лікарні, та RAI News наразі не коментували заяву.
Раніше заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко в ефірі телемарафону назвав ситуацію «гонитвою за сенсацією».
Сьогодні, 17 липня, родичі попрощалися із загиблою у Вінниці чотирирічною Лізою Дмитрієвою, яка загинула під час нещодавнього ракетного удару військ РФ. Мама дівчинки перебуває в реанімації.
Влада РФ профінансувала антиукраїнські демонстрації в Ізраїлі – посольство
Влада Росії профінасувала нещодавні антиукраїнські мітинги в декількох містах Ізраїлю, йдеться у заяві посольства України в Ізраїлі.
«Російська агресія проти України поширюється і на Ізраїль. Останнім часом, поряд з помітною пропагандистською атакою на соціальні мережі, ми стали свідками антиукраїнських демонстрацій, що фінансуються російським урядом. Демонстрації пройшли в Хайфі, Нетанії та перед посольством України в Ізраїлі», – йдеться у фейсбуці.
Український посол Євген Корнійчук зазначив: «Ми не шоковані чи здивовані тим, що російське фінансування спрямоване на введення в оману ізраїльської громадськості. Незважаючи на сплановані демонстрації, ми усвідомлюємо, що ізраїльська громадськість здебільшого підтримує Україну та протистоїть жорстоким нападам Росії».
25 квітня журналіст Шимон Бріман у фейсбуці повідомляв, що біля будівлі посольства України в Ізраїлі в Тель-Авіві відбувся мітинг проросійських активістів, переважно літнього віку без російських прапорів, але з плакатами проти «українського нацизму».
Російська пропаганда, як всередині РФ, так і за кордоном, підтримує наратив Кремля про «спеціальну операцію» в Україні, яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
На Київщині загалом знайдено 1346 тіл загиблих від дій армії РФ українців – поліція
Станом на 17 липня на Київщині знайдено 1346 тіл місцевих жителів, загиблих від дій російської армії, повідомив начальник ГУ Нацполіції Київської області Андрій Нєбитов.
«На сьогодні 1346 тіл убитих людей, убитих цивільних осіб – наголошую… Більшість із них убиті з вогнепальної зброї», – сказав Нєбитов в ефірі телемарафону.
Він наголосив, що це не остаточна цифра, бо близько 300 людей вважаються зниклими безвісти.
2 квітня Київщина була звільнена від російських військ. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки убивств цивільних жителів: людей виявляли посеред вулиць, у братських могилах, підвалах і колодязях.
Україна і Захід вимагають притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини через події на Київщині.
Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.
На військовий аеродром «Бельбек» під Севастополем прилетів російський транспортний літак
На військовому летовищі «Бельбек» під Севастополем вранці 17 липня було помічено транспортний літак Ан-124 білого кольору з піднятою носовою частиною. Про це повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.
Повідомляється, що за воротами аеродрому на виїзді стояв тягач зенітно-ракетного комплексу, тип якого не вдалося визначити.
Кореспондент Крим.Реалії повідомляє, що в неділю пообіді літака і тягача на тих самих місцях вже не було.
Ан-124 «Руслан» може перевозити моновантаж вагою до 50 тонн. Кілька літаків такого типу є у розпорядженні Міноборони Росії.
Як зброя Заходу б'є по російській армії
Західна військова техніка їде на Донбас повільно, але вірно. Насамперед артилерія та реактивні системи залпового вогню. Вона перевершує радянські та російські зразки за багатьма параметрами. Завдає ударів як по передових позиціях так і по складах і російських базах в тилу. Як в цілому впливає допомога західних партнерів України на театр бойових дій і як працює одна із найкращих сучасних САУ – німецька Panzerhaubitze?
Читайте про це за лінком
«РФ продовжує вбивати мирних громадян і брехати» – СБУ у річницю катастрофи MH17
У Службі безпеки України до восьмих роковин збиття малайзійського літака MH17 заявили про низку зібраних з часу катастрофи фактів, які засвідчують причетність Росії до злочину, який вона заперечує.
«298 пасажирів рейсу «MH17» стали не тільки невинними жертвами російської зброї, але й цинічної брехні. І за 8 років тактика РФ не змінилася – вона продовжує вбивати мирних громадян і брехати. Але всі спроби росії зняти з себе відповідальність за цей жахливий злочин не можуть вистояти перед фактами», – йдеться в повідомленні.
У СБУ кажуть, що опрацьовано понад 2 млн телефонних перехоплень осіб, причетних до збиття літака; встановлено понад 150 осіб, причетних до вчинення даного злочину, ще понад 260 осіб допитано в якості свідків; проведено понад 3000 різноманітних досліджень; встановлено точний час і маршрут, яким зенітно-ракетний комплекс «БУК» був доставлений з території РФ до України, а також час здійснення запуску зенітно-керованої ракети по пасажирському літаку та місце її старту тощо.
«У Павлограді Дніпропетровської області за участі представників Міжнародної спільної слідчої групи проведено унікальний слідчий експеримент з контрольованого підриву зенітно-керованих ракет 9М38М1 ЗРК «БУК», результати якого стали вирішальними для експертних висновків. Лише спільна боротьба України та всього цивілізованого світу дозволить поставити крапку в кривавій історії рашизму, а російських убивць – змусить відповісти за свої злочини», – підсумували в СБУ.
Раніше із заявою до восьмих роковин збиття малайзійського літака MH17 виступило і МЗС України.
Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердаму в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – і технічне, і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.
Ці розслідування встановили, зокрема, що літак був збитий ракетою з зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й зенітній ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка базується під Курськом, і напередодні трагедії був перевезений до окупованої частини Донбасу через непідконтрольну Києву ділянку кордону з Росією, а найближчої ночі після збиття літака повернутий назад до Росії.
Нідерландська прокуратура на суді у справі про збиття літака рейсу MH17 у липні 2014 року над Донбасом попросила суд у гурдні минулого року призначити довічне ув’язнення для чотирьох обвинувачених. Це колишній командувач підтримуваних Москвою бойовиків, громадянин Росії, колишній офіцер ФСБ Ігор Гіркін (псевдо Стрєлков) і троє його колишніх підлеглих – двоє громадян Росії і громадянин України. Сторона обвинувачення вважає доведеною їхню участь у знищенні літака, що призвело до загибелі 298 людей. Обвинувачені свою провину заперечують.
Росія категорично заперечує причетність до катастрофи «Боїнга», на борту якого загинули переважно громадяни Нідерландів.
У Генштабі розповіли, на яких ділянках фронту війська РФ відійшли після невдалих спроб штурму
У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.
Військові розповіли, що на Донецькому напрямку армія РФ продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах встановлення контролю над містом Сіверськ та просування у напрямку міста Бахмут.
На Слов’янському напрямку війська Росії провели штурмові дії поблизу Григорівки – із втратами відійшли.
На Бахмутському напрямку російські військові пробували штурмувати та наступати поблизу Берестового, Білогорівки, Яковлівки та Новолуганського – «Недолугі дії ворога знову завершились провалом та втратами особового складу», розповіли у Генштабі.
«Окупанти намагалися покращити тактичне положення в районах населених пунктів Михайлівка, Павлівка та Новомихайлівка. Отримали відсіч та безславно вдалися до втечі», – йдеться в повідомленні.
Триває сто сорок четверта доба війни РФ проти України.
«Фокус Пентагону – максимально швидко знаходити зброю, яка нам потрібна» – посол України у США
«Наразі для нас пріоритет – надання безпекової допомоги Україні, за яку їм пізніше не потрібно буде повертати кошти» – так відповіли в Білому домі на запитання «Голосу Америки» про те, яким є статус програми ленд-лізу для України. Українська служба «Голосу Америки» детальніше розпитала про це в посолки України в США Оксани Маркарової.
Зокрема йшлося про те, коли запрацює програма ленд-лізу, та як Україна забезпечує нагляд за поставками та використанням американської військової допомоги.
Читайте про це за лінком.
На кордоні Латвії з Росією утворились черги вантажівок – ЗМІ
На кордоні Латвії і Росії у бік в’їзду в РФ утворились черги з ватажівок. Як передає агенція Leta з посиланням на дані Служби державних доходів Латвії, йдеться про 1250 авто на КП Терехово та Гребнево. За повідомленнями, час очікування на цих прикордонних пунктах – шість днів.
Керівництво латвійської митниці повідомило, що простої на кордонах викликані тим, що зв’язок із російськими митними службами перервано. Обмін інформацією між митницями ускладнений із початку війни Росії в Україні. Також перевезення ускладнює необхідність перевіряти кожну вантажівку на наявність вантажів, які підпадають під економічні санкції Євросоюзу.
Велике скупчення вантажівок спостерігається і на кордоні Латвії з Білоруссю. За даними митної служби Латвії – там у черзі зібралось понад 300 транспортних засобів.
У Севастополі заправляється паливом великий десантний корабель
У Севастополі біля пірсу №23 у Графській бухті пришвартовано великий десантний корабель проєкту 775М, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.
У Графській бухті, яку ще називають Нафтовою гаванню, розташовується паливна база Чорноморського флоту Росії.
У складі Чорноморського флоту лише один корабель проєкту 775М – це БДК «Азов» (бортовий номер 151), але він, як повідомлялося раніше, тривалий час перебуває в ремонті.
Також у складі корабельного угрупування, яке зайшло до Чорного моря на початку лютого для участі в «навчаннях», є шість БДК з Північного та Балтійського флотів. З них лише великий десантний корабель «Королев» (бортовий номер 130) – проєкту 775М.
З початку повномасштабного військового вторгнення армії Росії до України бортові номери всіх кораблів зафарбовані для ускладнення ідентифікації однотипних одиниць.
Серія вибухів, яку було чути в Запоріжжі вдень у неділю, – це обстріл із російських РСЗВ деяких населених пунктів на лінії зіткнення, повідомила пресслужба Запорізької ОВА.
«Близько 14:00 - 15:00 в обласному центрі була чутна серія вибухів. Ворог б'є з реактивних систем залпового вогню по деяких населених пунктах на лінії зіткнення», – йдеться в повідомленні.
За попередньою інформацією, постраждалих чи загиблих немає. Інфраструктура руйнувань не зазнала. В ОВА додали, що виникла пожежа «на кількох полях».
Раніше мер Мелітополя Запорізької області Іван Федоров повідомив про вибухи в районі міста, у південній частині міста та гучні вибухи в Якимівці.
Федоров заявляє про «гучні вибухи» біля Мелітополя
Біля окупованого Мелітополя почалися «гучні вибухи», заявив із посиланням на місцевих мер міста Іван Федоров.
«Кілька годин тому поблизу Мелітополя почалися вибухи – на південній частині міста. В Якимівці почалися гучні вибухи. Зараз ми уточнюємо – що це», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
Крім того, він розповів, що окупанти в Мелітополі розпочали підготовку до «референдуму».
«Більше мене лякає те, що сьогодні йде підготовка до псевдореферендуму – йде збір даних. Вони повністю перекривають мікрорайон. Наприклад, вчора перекрили район Новий Мелітополь, в якому проживають понад 30 тисяч людей, і просто в кожну домівку вони заходять з опитувальним листом. Питають скільки людей тут проживає, хто родичі, яке майно маєте, як ставитесь до рашистів, як ставитесь до України. Якщо хтось каже, що добре – роздягають шукають татуювання, також питають про родичів в АТО, можуть проводити обшук», – сказав він.
Федоров додав, що в такому «пеклі» зараз живуть люди на окупованих територіях.
«Завдяки цим даним вони будуть робити якісь фейкові опитування чи псевдореферендуми», – вважає він.
За даними мера Мелітополя, російські окупанти також видали розпорядження, відповідно до якого людей, які якось проявляють свою прихильність до України, депортуватимуть. Наразі перевірити цю інформацію з інших джерел неможливо.
Мелітополь перебуває під контролем військ РФ від 25 лютого. На початку травня мер Федоров заявляв, що з окупованого міста виїхали понад 60% жителів, а основними проблемами тих, хто залишився, стали дефіцит продуктів та безробіття.
Посольство РФ погрожує швейцарській газеті судом через карикатури на Путіна
Посольство Росії у Швейцарії заявило про готовність звернутися до правоохоронних органів цієї країни у зв'язку із публікацією у швейцарській газеті Neue Zürcher Zeitung (NZZ) карикатур на російського президента Володимира Путіна. Про це йдеться у листі на ім'я головного редактора газети, опублікованому у суботу на сайті дипломатичної місії.
Російське посольство вважає, що карикатури мають наклепницький і образливий характер, а їх публікація може порушувати статті Кримінального кодексу Швейцарії про поширення відомостей, що ганьблять честь і гідність третіх осіб, а також наклепи.
Як зазначає DW, приводом для звернення став матеріал, що вийшов у газеті 9 липня. На сайті видання він був опублікований 25 червня. Статтю було присвячено мемам, пов'язаним із війною в Україні. Окрім іншого, стаття супроводжується карикатурним зображенням Путіна з клоунським носом та малюнком веселки на обличчі. Твіт супроводжується хештегом «Путін – воєнний злочинець». Ще один твіт у статті зображує російського президента у його робочому кабінеті, який сидить на унітазі.
Карикатури обурили російське посольство. «Щодо особистості президента Росії, то він, як відомо, є глибоко віруючою православною людиною і виступає за збереження традиційних християнських цінностей у російському суспільстві (і явно не є шанувальником ЛГБТ-спільноти, у зв'язку з чим райдужна розмальовка його обличчя, як кажуть на Русі, «ні до села – ні до міста»)», – пише посольство РФ.
Використане у матеріалі визначення «воєнний злочинець» стосовно Путіна дипмісія назвала «бездоказовою прямою образою».
Російському посольству також не сподобалося зображення президента України Володимира Зеленського в образі героя коміксів Marvel.
У газеті Neue Zürcher Zeitung листа поки не коментували. Після російського вторгнення в Україну західні ЗМІ публікували чимало карикатур на Володимира Путіна.
Через чергові ракетні удари по Харкову постраждала жінка – ОВА
Російські ракети вночі знову атакували Харків, постраждала жінка, повідомила голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Близько 3:00 в Київському районі внаслідок влучання 2 ракет сталося загорання одного з поверхів у п’ятиповерховій виробничої будівлі. Постраждала 59-річна жінка, госпіталізована до лікувальної установи», – написав він у телеграмі.
Крім того, за його даними, війська РФ інтенсивно обстрілювали Дергачівську громад – унаслідок обстрілу виникли пожежі на виробничих будівлях, горів автомобіль.
Також під російський обстріл потрапила Чкаловська громада Чугуївського району, додав Синєгубов.
ОПЗЖ оскаржила рішення про заборону партії – Совгиря
Партія «Опозиційна платформа - За життя» («ОПЗЖ») подала апеляційну скаргу на рішення про заборону партії. Про це повідомила постійна представниця Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря.
«Відповідно до статті 289-3 КАСУ апеляційні скарги в цій категорії справ підлягають розгляду Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду протягом одного місяця після відкриття апеляційного провадження», – написала Совгиря у телеграмі.
Вона наголосила, що рішення КАС Верховного Суду як суду апеляційної інстанції є остаточним і подальшому оскарженню не підлягає.
Також в ефірі національного телемарафону міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що кілька партій, чию діяльність заборонив суд, подали апеляційні скарги. Серед них - ОПЗЖ.
20 червня Восьмий апеляційний адмінсуд заборонив діяльність політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Згідно з рішенням суду, її майно та кошти мають передати державі.
ДБР: затримали співробітника СБУ, його підозрюють у роботі на спецслужби РФ
Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України провели спільну операцію із затримання співробітника СБУ, якого підозрюють у роботі на спецслужби РФ – повідомляє пресслужба ДБР.
За даними бюро, до березня 2022 року він очолював одне з регіональних управлінь Служби.
«Співробітник СБУ передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницю. Також задокументована безпосередня участь фігуранта у діяльності злочинної організації, яка займалась розвідувальною та підривною діяльністю проти України», – повідомляють у ДБР.
Затриманому готують повідомлення про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
- ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
- ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю)
Натомість в СБУ кажуть, що «під час розслідування кримінального провадження виявлено дані, які можуть свідчити про співпрацю затриманого з представниками спецслужб РФ, інформація потребує перевірки у процесуальний спосіб».
У відомстві додають, що протидія спецслужбам РФ та їхнім спробам розширити агентурну мережу в українських органах держвлади є одним із головних напрямків діяльності СБУ, а фігурантами таких справ є і співробітники СБУ – це свідчить про тенденцію до самоочищення спецслужби.
Ні в СБУ, ні в ДБР не уточнюють прізвища затриманого чи управління, яке він очолював.
Напередодні у ДБР повідомляли, що розслідування щодо колишнього співробітника управління Служби безпеки України в Криму, якого підозрюють у державній зраді, вже завершили. Обвинувальний акт щодо нього вже направили до суду.