ЗСУ мають «певні здобутки» на півдні України – ОК «Південь»
Українські війська мають «певні здобутки» на півдні України – заявила керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.
«Війська РФ облаштовують собі чергові рубежі оборони, намагаються укріпити їх за допомогою залізобетонних конструкцій, Тому що усвідомлюють, що треба буде ще якось утриматись за херсонську землю. Хоча наші підрозділи, роблячи свої просувні кроки, не дозволяють їм такого. Є певні здобутки, але ми маємо закріпитися на цих територіях, і лише тоді зможемо про це проголосити. Тому що кожного разу, коли проводиться зачистка звільненого населеного пункту, ворог використовує авіаційні удари і б'є по тих позиціях. Тому ми дуже обережні в прогнозах і оголошеннях», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.
Почастішали повідомлення про деокупацію півдня України вже найближчим часом. Крім того, останнім часом влада закликає жителів окупованої Херсонщини намагатися виїхати з регіону або ж підготувати укриття на випадок бойових дій.
Українські військові також все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах, складах боєприпасів на Херсонщині.
Майже 38 годин рятувальники гасили пожежу, яка сталася після ракетного удару в Дніпрі – ОВА
Через 38 годин рятувальники загасили пожежу, яка сталася на промисловому підприємстві в Дніпрі через російський ракетний удар, повідомив голова Дніпропетровської обласної Військової адміністрації Валентин Резніченко.
«90 пожежників приборкували полум'я майже 38 годин», – написав він у телеграмі.
Голова ОВА додав, що наразі тривають пошуки людини, що зникла на підприємстві під час російської атаки.
Увечері 15 липня по Дніпру Росія вдарила шістьма ракетами, чотири з них збили сили протиповітряної оборони. Дві влучили в Дніпрі – у підприємство та вулицю біля нього. Загинули троє людей. Один із них – водій маршрутки, який їхав зі зміни. 16 людей поранені.
Перед цим російські війська атакували Дніпро 28 червня. Тоді, за даними ОВА, у Дніпрі через «прильоти» була зруйнована залізнична інфраструктура і підприємство. Під завалами автотранспортного підприємства в Дніпрі, в яке влучила російська ракета, виявили тіла двох загиблих.
Росія серйозно сприймає загрозу контрнаступу ЗСУ на півдні – британська розвідка
Російські сили серйозно сприймають загрозу контрнаступу український військових на півдні, повідомляє Міністерство Великої Британії з посиланням на свою розвідку.
«Російські оборонні кроки, ймовірно, є відповіддю на очікувані українські наступальні дії, на вимоги, висунуті міністром оборони Шойгу під час нещодавнього візиту на Донбас, а також на атаки, які Україна здійснює проти командних пунктів, логістичних вузлів і зосередження військ. Враховуючи тиск на російську живу силу, посилення Півдня в той час, як триває боротьба за Донбас, ймовірно, свідчить про серйозність, з якою російські командири сприймають загрозу», – заявляють у відомстві.
У британській розвідці додають, що Росія зміцнює оборонні позиції на окупованих територіях півдня України – це включає переміщення живої сили, техніки та оборонних запасів між Маріуполем і Запоріжжям, у Херсоні. Російські сили в Мелітополі також посилюють заходи безпеки.
Українські військові все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах і складах боєприпасів, тримаючи при цьому оборону на фронті.
Останнім часом українська влада закликала жителів окупованої Херсонщини спробувати виїхати з регіону або ж готуватися до бойових дій.
«Мають любов до життя». Як данський музикант у Запоріжжі допомагає дітям з окупації
Впродовж п’яти тижнів у Запоріжжі волонтерить данський музикант Роберт Янцевич. Чоловік приїхав в Україну через війну та бажання якось допомогти. Роберт познайомився з дітьми, які виїхали з тимчасово окупованих територій, і почав їх навчати грі на гітарі, англійської мови, а також тайського боксу.
Про свою волонтерську діяльність у Запоріжжі Роберт розповів проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте про це за лінком
Триваюче вторгнення Росії в Україну є «важким і болісним» нагадуванням про трагічні обставини збиття рейсу MH17 – йдеться у заяві МЗС у зв’язку з восьмими роковинами збиття малайзійського літака MH17.
«Ми вкотре висловлюємо наші глибокі співчуття родинам і близьким жертв збиття рейсу MH17. Триваюче вторгнення Росії в Україну, безсумнівно, важке і болісне нагадування родинам і близьким про трагічні обставини збиття рейсу MH17. Незважаючи на те, що ніщо не може повернути тих, хто втратив життя, або зменшити горе та страждання, якого зазнали їхні сім’ї та близькі, вкрай важливо, щоб ми домагалися відповідальності та гарантували, щоб такий трагічний інцидент ніколи не повторився», – йдеться у заяві.
У МЗС наголошують, що Україна залишається непохитною у своєму зобов’язанні домагатися правди, справедливості та відповідальності за збиття рейсу MH17.
«Ми цілком довіряємо незалежному, відкритому та неупередженому кримінальному розслідуванню щодо підозрюваних злочинців у Національній прокуратурі Нідерландів та розгляду питання щодо відповідальності держави в Міжнародній організації цивільної авіації. Ми закликаємо всі залучені держави та сторони у повній мірі співпрацювати у рамках розслідування відповідно до Резолюції РБ ООН 2166 (2014)», – додають у відомстві.
Українські дипломати наголошують, що ретельний і вичерпний судовий процес має продовжуватись, щоб притягнути винних до відповідальності та добитися справедливості для жертв збиття MH17 та їхніх членів сімей.
Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердаму в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – і технічне, і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.
Ці розслідування встановили, зокрема, що літак був збитий ракетою з зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й зенітній ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка базується під Курськом, і напередодні трагедії був перевезений до окупованої частини Донбасу через непідконтрольну Києву ділянку кордону з Росією, а найближчої ночі після збиття літака повернутий назад до Росії.
Нідерландська прокуратура на суді у справі про збиття літака рейсу MH17 у липні 2014 року над Донбасом попросила суд у гурдні минулого року призначити довічне ув’язнення для чотирьох обвинувачених. Це колишній командувач підтримуваних Москвою бойовиків, громадянин Росії, колишній офіцер ФСБ Ігор Гіркін (псевдо Стрєлков) і троє його колишніх підлеглих – двоє громадян Росії і громадянин України. Сторона обвинувачення вважає доведеною їхню участь у знищенні літака, що призвело до загибелі 298 людей. Обвинувачені свою провину заперечують.
Росія категорично заперечує причетність до катастрофи «Боїнга», на борту якого загинули переважно громадяни Нідерландів.
Індонезія каже, що «багато» країн на фінансовому саміті G20 засудили війну Росії проти України
Багато країн «Групи 20» засудили вторгнення Росії в Україну та закликали її припинити війну під час переговорів на рівні міністрів в Індонезії, йдеться у заключній заяві Індонезії вранці 17 липня.
Саміт міністрів фінансів G20 завершився 16 липня без заключного комюніке, оскільки розбіжності щодо того, як характеризувати та реагувати на вторгнення Росії в Україну, не дозволили досягти одностайності.
«Багато членів погодилися з тим, що відновлення світової економіки сповільнилося і стикається з серйозною невдачею через війну Росії проти України, яка була рішуче засуджена, і закликали припинити війну», – йдеться в декларації Індонезії.
Замість офіційного комюніке, за словами міністра фінансів Індонезії Шрі Мульяні Індраваті, господаря офіційного заходу, Індонезія оприлюднить заяву з 14 абзаців. Вона раніше заявляла, що існує консенсус щодо більшої частини документа, але два параграфи викликають розбіжності щодо наслідків війни та наступних кроків, які необхідно зробити.
Раніше міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що керівники фінансових структур «Групи 20» провели продуктивні переговори в Індонезії щодо пропозиції обмежити ціни, які країни платитимуть за російську нафту.
«Щодо витрат на енергоносії, я провела продуктивні двосторонні зустрічі з шістьма колегами, де ми обговорили переваги обмеження цін і те, як це може допомогти нам досягти наших цілей завадити [президенту Росії Володимиру] Путіну в отриманні доходів для його військової машини, одночасно зменшуючи витрати на енергію», – сказала Єллен журналістам.
За її словами, обмеження ціни стане «нашим найпотужнішим інструментом для боротьби з високими цінами, з якими стикаються люди в Америці та в усьому світі».
На переговорах особисто взяв участь заступник міністра фінансів Росії Тимур Максимов. Тижнем раніше міністр закордонних справ Сергій Лавров передчасно залишив зустріч G20 через критику Заходу щодо вторгнення.
Максимов був у кімнаті, коли західні офіційні особи висловлювали свій осуд, повідомило AFP джерело на заході.
Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у зустрічі онлайн.
У командуванні «Південь» пояснили, чому війська РФ атакують острів Зміїний
В оперативному командуванні «Південь» пояснили, чому російські війська атакують український острів Зміїний.
«Вони намагаються зобразити, що вони мають контроль над островом. По-друге, вони намагаються проводити заходи, щоб не дозволити розгорнути український гарнізон там. І продовжують нищити ту техніку, яку вони там залишили», – сказала в ефірі національного телемарафону керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.
Вона додала, що український острів обстрілювала російська авіація.
Напередодні повідомлялось, що російські війська атакували острів Зміїний.
Острів Зміїний у Чорному морі перебував під тимчасовою російською окупацією, починаючи з нападу РФ у перші дні повномасштабної війни. 30 червня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що російські військові залишили острів.
Міноборони Росії підтвердило виведення своїх військових зі Зміїного і назвало його «кроком доброї волі». Таке пояснення російськими військовими своїх дій викликало кепкування з боку українських користувачів соцмереж.
4 липня на острові Зміїний встановили прапор України.
Злочин і кара. Восьма річниця загибелі рейсу MH17 в небі над Донбасом
Вісім років тому в небі над Донбасом загинув літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines. Пасажирський борт виконував регулярний рейс MH17 із нідерландського Амстердаму до малайзійського Куала-Лумпуру. Через три години польоту в нього влучила ракета з російського «Буку». Загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу.
Читайте про це за лінком
Російські війська атакували 15 населених пунктів Донеччини – поліція
Російські війська вдарили по 15 населених пунктах Донеччини, є жертви, повідомляє пресслужба Національної поліції.
За повідомленням, війська РФ завдали 22 удари, били ракетами НУРС, 9Н723 Іскадер-М, реактивними системами залпового вогню «Ураган», «Смерч», артилерією.
У поліції інформують, що російські війська обстріляли міста Покровськ, Авдіївка, Торецьк, Бахмут, Костянтинівка, смт Південне, та Залізне, села Новоолександрівка, Журавка, Іллінка, Стародубівка, Удачне, Уманське, Дружби, Переїзне.
Руйнувань зазнали 49 цивільних об’єктів – 33 житлових будинки, з них 5 багатоквартирні, школа, дитячий садок, медичний коледж, палац культури, залізниця, підприємства.
У ДСНС показали наслідки російських ракетних атак на Миколаїв
У Миколаєві станом на 9:00 рятувальники загасили пожежі на підприємствах, які виникли через російські ракетні атаки, на одному з об'єктів триває розбір завалів. Про це повідомляє пресслужба управління ДСНС у Миколаївській області, розмістивши фотографії наслідків ударів.
«Близько 3 години ночі ворог знову завдав ракетного удару по м. Миколаєву та в черговий раз довів, що російські військові — це військові злочинці, які не мають ані честі, ані гідності. Сьогодні цим нелюдам сильно заважали об'єкти промисловості та інфраструктурні об'єкти. В результаті обстрілу сталися руйнування будівель із подальшим горінням», – йдеться у повідомлення
Інформація щодо жертв та постраждалих уточнюється.
Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомляє, що внаслідок російського масованого ракетного обстрілу сталися пожежі на двох промислових підприємствах.
17 липня близько 03:00 Миколаїв знову зазнав масованого ракетного обстрілу. В ОВА повідомили про влучання та пожежі на двох промислових підприємствах.
Миколаїв російські війська обстрілюють з різних видів озброєнь практично щоденно.
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні повідомляв, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Війська РФ з «Смерчів» вночі обстріляли завод і поле біля Баштанки – ОК «Південь»
Російські війська вночі з реактивних систем залпового вогню «Смерч» обстріляв Баштанку – влучили в завод і в поле, повідомляє у фейсбук оперативне командування «Південь».
«Реактивними системами залпового вогню «Смерч» ворог вдарив вночі по Баштанці з напрямку Снігурівки. Більшість снарядів влучила в комбікормовий завод, частина – в поле за населеним пунктом. Без втрат», – йдеться у повідомленні.
За даними голови Миколаївської облради Ганни Замазєєвої, минулої доби під російські обстріли потрапили населені пункти Баштанського і Миколаївського районів. Також зафіксовані «прильоти» у Шевченківській, Галіцинівській, Широківській, Іншульській, Володимирівській та Березнегуватській громадах.
За її даними, за минулу добу на Миколаївщині поранень зазнали 37 людей.
Як повідомили в Миколаївській ОВА, внаслідок російських обстрілів Широківської громади 16 липня загинула жінка.
Миколаїв та область російські війська обстрілюють з різних видів озброєнь практично щоденно.
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Найбільше втрат російські загарбники зазнали на Бахмутському напрямку – Генштаб ЗСУ
Через повномасштабну збройну агресію проти України Росія минулої доби втратила 160 своїх військових, найбільше втрат загарбники зазнали на Бахмутському напрямку, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.
У Генштабі також повідомляють, що від початку повномасштабного вторгнення РФ також втратила:
- 1684 (+7 за минулу добу) танки
- 3879 (+5) бойових броньованих машин
- 846 артилерійських систем
- 248 (+1) РСЗВ
- 110 (+1) засобів ППО
- 220 літаків
- 188 гелікоптерів
- 688 (+1) БПЛА оперативно-тактичного рівня
- 166 (+4) крилатих ракет
- 15 кораблів /катерів
- 2746 (+11) автомобільної техніки та автоцистерн
- 68 спецтехніки
9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.
Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень.
Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.
Росія боїться культури України? На засіданні Ради безпеки ООН озвучили дані ЮНЕСКО
Станом на 15 липня ЮНЕСКО задокументувала пошкодження 163 культурних об’єктів: 71 релігійну споруду, 12 музеїв, 32 історичні будівлі, 24 будівлі, присвячених культурній діяльності, 17 пам’ятників, 7 бібліотек.
Про це під час засідання Ради безпеки ООН у форматі Аррія «Знищення культурної спадщини як наслідок російської агресії проти України» повідомив Лазар Ассомо, директор Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Проведення засідання на цю тему підтримали 38 країн-членів ООН.
Під час засідання виступила і заступниця міністра культури України Катерина Чуєва. Цифри, які вона презентувала, значно відрізняються від даних ЮНЕСКО.
Читайте і дивіться про це за лінком
Через російську агресію проти України постраждали понад 1000 дітей – ОГП
Внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії постраждали 1015 дітей в Україні, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Станом на ранок 17 липня через війну Росії проти України загинули 353 дітей, поранень зазнали ще 662 дитини.
За даними ОГП, найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 353, Харківській – 191, Київській – 116, Чернігівській – 68, Луганській – 61, Миколаївській – 53, Херсонській – 52, Запорізькій – 31.
При цьому у відомстві наголошують, що ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
Через російські обстріли Донеччини загинули три людини, ще 12 поранені – ОВА
Минулої доби внаслідок російських обстрілів Донецької області загинули три людини, ще 12 поранені, повідомляє голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
«За 16 липня росіяни вбили 3 мирних мешканців Донбасу: 2 у Вдалому та 1 у Покровську. Ще 12 людей отримали поранення», – написав він в телеграмі.
Павло Кириленко додав, що російські війська продовжують завдавати ракетних ударів по цивільній інфраструктурі, зокрема по навчальних закладах.
«Три ракети прилетіло у Торецьку громаду: 1 влучила у житловий квартал Торецька, 2 – у Залізне, де пошкоджено школу та дитсадок. Наразі інформації про постраждалих немає.
У Костянтинівці росіяни обстріляли територію медичного коледжу – обсяги пошкоджень встановлюємо, інформація про постраждалих не надходила. У Соледарі внаслідок обстрілу зайнялася пожежа в місцевому центрі дитячої та юнацької творчості – на місці працюють рятувальники», – повідомив він.
За даними Генштабу ЗСУ, російські військ минулої доби завдали ракетно-авіаційних ударів неподалік Соледара, Покровського та Світлодарська. Також вони не припиняють обстріли на Слов'янському та Бахмутському напрямках.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію», а також «захист людей від геноциду».
В ООН станом на 12 липня підтвердили 5024 випадки загибелі і 6520 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
Влада повідомляє про масований нічний обстріл Миколаєва
Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомляє, що внаслідок російського масованого ракетного обстрілу сталися пожежі на двох промислових підприємствах.
«17 липня орієнтовно о 03:05, Миколаїв знову зазнав масованого ракетного обстрілу. Попередньо відомо про влучання та пожежі на двох промислових підприємствах. Детальна інформація уточнюється», – написав він у телеграмі.
За даними мера міста Олександра Сєнкевича, вночі в Миколаєві прогриміло близько 10 потужних вибухів.
15 липня вранці в Миколаєві пролунали понад 10 потужних вибухів. За даними влади, російські ракети вдарили по Миколаївському педагогічному інституту і Національному університету кораблебудування. Внаслідок цих ударів постраждали дві людини.
Миколаїв російські війська обстрілюють з різних видів озброєнь практично щоденно.
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Російські війська намагались просуватись в напрямку Верхньокам’янки – отримали відсіч, зазнали втрат та відійшли, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.
За повідомленням, також на Слов’янському напрямку із ствольної та реактивної артилерії противник обстріляв цивільну та військову інфраструктуру поблизу Закітного, Григорівки, Тетянівки, Званівки, Міньківки, Райгородка та інших. Вів штурмові дії в районі населеного пункту Івано-Дар’ївка, успіху не мав.
На Бахмутському напрямку російські війська обстрілювали українські позиції в районах населених пунктів Новолуганське, Берестове, Білорогівка, Вершина, Виїмка, Суха Балка, Олександропіль та території Вуглегірської ТЕС. Також загарбники завдали ракетно-авіаційних ударів неподалік Соледара, Покровського та Світлодарська.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках тривають систематичні обстріли позицій українських військ по лінії зіткнення. Війська РФ завдали авіаційних ударів поблизу Кам’янки, Щербаків та Малих Щербаків.
У Генштабі повідомляють, що на Південнобузькому напрямку зафіксовані обстріли в районах населених пунктів Нововоронцовка, Кобзарці, Благодатне, Біла Криниця, Трудолюбівка, Новогригорівка, Оленівка, Прибузьке, Олександрівка, Лупареве та інших.
На Харківському напрямку противник намагається утримати зайняті рубежі. Обстрілював райони населених пунктів Петрівка, Рідне, Соснівка, Слатине, Пришиб, Руські Тишки, Питомник, Верхній Салтів.
Зі Святогірської Лаври евакуювали групу цивільних, там лишається до 600 людей – ГУР
З території Святогірської Лаври в Донецькій області евакуювали групу мирних жителів, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони 16 липня.
«Це родина, яка переховувалась в стінах Лаври від постійних артилерійських обстрілів з боку окупантів: батько, мати та троє дітей. При цьому, наймолодша дитина народилась на території Лаври кілька днів тому. Також змогла виїхати пара літніх людей – чоловік і жінка. Зараз всі вони перебувають на підконтрольній Україні території та отримують необхідну медичну та психологічну допомогу», – йдеться в повідомленні.
Водночас Україна продовжує працювати над встановленням режиму припинення вогню і створенням гуманітарного коридору до Святогірської Лаври. За даними розвідки, там зараз перебуває до 600 мирних жителів, з них 50 – діти, зокрема, четверо немовлят.
1 червня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що внаслідок російських атак загинули троє цивільних людей у Святогірській лаврі.
За повідомленнями ЗМІ, тоді через обстріли загинули двоє ченців і монахиня зі Свято-Успенської Святогірської лаври. Ще трьох священнослужителів поранено. Пошкоджено два чернечі корпуси.
У березні у Святогірську через бомбардування було пошкоджено два приміщення Святогірської лаври, де перебувало близько тисячі людей, зокрема діти.
Святогірська лавра – чоловічий монастир УПЦ (МП) у Святогірську.
Українські війська використовують на полі бою американські гаубиці
Українські військовослужбовці 14 липня застосували американські гаубиці M777 на полі бою на сході України. Минулого місяця США відправили Україні чергову партію 155-мм буксируваних гаубиць M777.
Українські військовослужбовці 14 липня застосували американські гаубиці M777 на полі бою на сході України. Минулого місяця США відправили Україні чергову партію 155-мм буксируваних гаубиць M777. Артилерійські системи є частиною пакету військової допомоги США націленої на боротьбу з повномасштабним вторгненням Росії, яке почалося 24 лютому.
Залежно від типу використовуваного снаряда, гаубиця M777, яка має швидкість стрільби до п'яти пострілів на хвилину, має дальність стрільби від 24 до понад 30 кілометрів.
Зеленський застеріг від «вкидів» після повідомлень про «масований ракетний удар» по Україні
Обережність в інформаційному просторі «ніколи в минулому» не була такою важливою, як нині, заявив президент України Володимир Зеленський. Про це він сказав у вечірньому зверненні 16 липня.
«Ніколи в минулому стільки, як зараз, не залежало від здатності українців бути дуже обережними й обачними в інформаційному полі. Навіть сьогоднішній день показав, наскільки важливо, щоб ми дбали про Україну й одне одного у тому, що ми говоримо і як переживаємо цей час. Скільки людей сьогодні налякав фейк про масований російський ракетний удар по Україні? Після всього, що відбувалося в попередні тижні», – сказав він.
На думку президента, неправдиві повідомлення в соцмережах свідомо поширює Росія, аби «доповнити ракетний і артилерійський терор проти нашої держави ще й інформаційним терором».
«Тому нам потрібен ще й своєрідний емоційний суверенітет, щоб не залежати від того, що ворог постійно запускає проти нас із вами. Щоб не підігравати інформаційній грі проти України. Щоб мати силу сприймати свідомо будь-яку інформацію, будь-які повідомлення, хоч би від кого вони йшли. І бачити, кому й навіщо вони потрібні та чи потрібні вони саме Україні», – додав Зеленський.
Раніше 16 липня у соцмережах поширилися повідомлення про «масований ракетний обстріл» по Україні. У цей момент в усіх регіонах України лунала повітряна тривога.
Російські війська завдали ракетних ударів по Черкаській області та Покровську, що на Донеччині. Внаслідок удару по Покровську є загиблі, повідомила Національна поліція.