Експосадовця СБУ в Криму підозрюють у державній зраді – ДБР
Колишнього співробітника управління Служби безпеки України в Криму підозрюють у державній зраді, повідомляє Державне бюро розслідувань 16 липня.
«Працівники ДБР завершили досудове розслідування відносно колишнього співробітника Головного управління СБУ в АР Крим за підозрою у державній зраді. Обвинувальний акт направлено до суду», – йдеться в повідомленні.
Бюро зазначає, що підозрюваний у 2014 році «зрадив військовій присязі та перейшов на бік ворога під час захоплення півострова окупантами».
«Він вступив на військову службу до ФСБ РФ та діяв на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, а також обороноздатності, державній та інформаційній безпеці України. На новій «посаді» зрадник організовував, контролював та координував діяльність хакерських угрупувань», – додали в ДБР.
Підозрюваному, ім’я якого не називають, загрожує до 15 років позбавлення волі.
Низка медіа також повідомили з посиланнями на свої джерела 16 липня про затримання ексначальника управління СБУ в Криму Олега Кулініча. Служба безпеки України не повідомляла про затримання публічно.
Бої біля Білогорівки та Верхньокам’янки на Луганщині все ще тривають – Гайдай
Попри заяви Росії щодо нібито повної окупації Луганської області України, Білогорівка та Верхньокам’янка продовжують тримати оборону. Про це заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай 16 липня у національному телемарафоні.
«Так, більшість області вони (російські війська – ред.) контролюють, але два населених пункти – там йдуть запеклі бої, пройти вони там не можуть, втрачають як особовий склад своєї армії, так і техніку, величезну кількість. Штурми не закінчуються, вони продовжуються постійно. Але поки що нічого в них не виходить», – розповів Гайдай.
Він також заявив, що російські війська досі не змогли повністю перерізати трасу Лисичанськ – Бахмут, аби після перегрупування почати штурмувати Бахмут.
«Для пошуку слабких місць у нашій обороні окупанти відправляють ДРГ, які з завдання не повертаються. Так як і ворожі склади в глибокому тилу, диверсанти постійно знищуються нашими військами», – додав голова області в своєму телеграм-каналі.
3 липня міністр оборони Росії Сергій Шойгу доповів президенту РФ Володимиру Путіну про окупацію всієї Луганської області України. Як повідомляли російські державні ЗМІ, Шойгу заявив про «встановлений повний контроль над містом Лисичанськ та низкою прилеглих населених пунктів».
Пізніше Генштаб ЗСУ повідомив, що після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України були змушені відійти із займаних позицій.
Всіх загиблих внаслідок удару по Вінниці ідентифікували – голова ОВА
Тіла всіх загиблих внаслідок російського ракетного удару по Вінниці ідентифікували, повідомив у ефірі національного телемарафону голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов 16 липня.
«На сьогоднішній ранок всі особи встановлені, і від завтрашнього дня почнуться поховання загиблих у Вінниці та області», – сказав Борзов.
Наразі з 68 постраждалих 14 людей перебувають у важкому стані, четверо – у критичному.
За словами голови області, завали на місці влучання ракет розібрали, площу розчистили від уламків ракет, пошкодженого автотранспорту та будівельного сміття.
Раніше голова Вінницької ОВА Сергій Борзов повідомив, що одна з постраждалих внаслідок ракетного удару 14 липня померла в лікарні. Відтак загальна кількість жертв зросла до 24-х, 68 постраждалих продовжують лікування. Ще чотири людини залишаються в розшуку.
14 липня російські війська завдали ракетного удару по Вінниці. Крім численних жертв і трамованих, у центрі міста постраждали десятки будівель, згоріли 40 авто. У МВС повідомили, що після ракетного удару у місті затримали кілька десятків людей для перевірки.
Після удару по Вінниці президент Володимир Зеленський закликав партнерів України якнайшвидше визнати Росію «державою-терористом» та затвердити нові санкції проти РФ.
Російські війська обстріляли Покровськ на Донеччині, є загиблі та поранені – поліція
Російські війська завдали ракетного удару по місту Покровськ у Донецькій області, повідомляє Національна поліція увечері 16 липня.
«Ворог двічі вдарив по мирним мешканцям балістичною ракетою «Іскандер -М». Пошкоджено щонайменше 27 будинків. Є загиблі та поранені. Поліцейські задокументували воєнний злочин Росії», – повідомляє пресслужба.
Наразі на місці працюють правоохоронці, рятувальники, медики та вибухотехніки. Триває локалізація пожежі, яка почалася внаслідок обстрілу.
Кількість жертв зараз встановлюється. Поліція відкрила кримінальні провадження за статтею про порушення законів і звичаїв війни.
Російські війська продовжують обстрілювати цивільні об’єкти по всій території України. Москва продовжує запевняти, що не обстрілює цивільне населення.
Саудівська Аравія заявляє, що готова дещо збільшити видобуток нафти, але чітких гарантій не дає
Саудівська Аравія нібито готова збільшити свої щоденні потужності з видобутку нафти на мільйон барелів – про це заявив спадкоємний принц королівства Мухаммад бін Салман після зустрічі з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом 16 липня.
Водночас лідери країни заявляють, що це не обов’язково означає збільшення фактичного видобутку нафти.
За словами принца, Саудівська Аравія збільшить свою виробничу потужність до 13 мільйонів барелів на день до 2027 року порівняно з 12 мільйонами зараз, і «після цього королівство більше не матиме можливості збільшувати видобуток».
Серед основних пунктів порядку денного Байдена під час його зупинки в Саудівській Аравії було домагатися від Ер-Ріяда та членів ОПЕК (організації країн-експортерів нафти) і ОПЕК+ зобов’язань збільшити видобуток. Це відбувається в той час, коли вторгнення Росії в Україну призвело до перебоїв із постачанням нафти, росту цін і глобальних занепокоєнь щодо нової енергетичної кризи.
Група ОПЕК+ складається з членів ОПЕК, а також Росії та інших великих виробників нафти. Наступне засідання заплановано на 3 серпня.
На місці вчорашнього влучання ракет у Дніпрі поліція фіксує докази воєнного злочину Росії
На місці влучання ракет у Дніпрі поліція фіксує та збирає докази воєнного злочину Росії. Про це повідомили Радіо Свобода в пресслужбі обласної поліції Дніпропетровщини.
На місці працює криміналістична лабораторія, слідчі, вибухотехніки та поліцейські інших підрозділів. Поліція проводить огляд місця події, фіксує та збирає докази воєнного злочину країни-агресора.
Вибуховою хвилею повибивало шибки у будинках поблизу місць влучань. Люди згребли розбите скло в купи. Частина мешканців чекають на відселення.
Також на місці події утворилася вирва завглибшки приблизно 5 метрів.
Шестеро поранених після ракетного удару потрапили до лікарні. Вони в задовільному стані. У них діагностували струси головного мозку, осколкові поранення, дрібні порізи, рани очей тощо.
Ще 10 людей лікуються вдома, повідомив лікар-хіруг однієї з лікарень, яку не можна називати з міркувань безпеки. Лікар також розповів, що зараз пацієнти зараз у важкому психологічному стані.
Через ракетний удар зазнали пошкоджень близько десятка машин. Деякі з них – досі на місці.
Увечері 15 липня по Дніпру Росія вдарила шістьма ракетами, чотири з них збили сили протиповітряної оборони. Дві влучили в Дніпрі – у підприємство та вулицю біля нього. Загинули троє людей. Один із них – водій маршрутки, який їхав зі зміни. 16 людей поранені.
Перебито водогін, у районі впродовж дня не було води. Вулиця перекрита, громадський транспорт їде іншими маршрутами.
Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
ППО знищила чотири з шести ракет, які Росія випустила по Україні – Повітряні сили
Українська протиповітряна оборона знищила більшість ракет, які російські війська випустили по Україні по обіді 16 липня, повідомило командування Повітряних сил Збройних cил України.
За даними Повітряних сил, російські стратегічні бомбардувальники Ту-95МС випустили ракети з району Каспійського моря близько 15:20.
«Ворог випустив шість ракет типу Х-101(Х-555). Близько 16:30 чотири ракети було знищено підрозділами протиповітряної оборони Повітряне командування «Схід» на Запоріжжі та Дніпропетровщині», – йдеться в повідомленні.
Дві ракети влучили у сільськогосподарське підприємство на Черкащині. Як раніше повідомив голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, за попередніми даними, ракети знищили сільськогосподарську техніку та завдали шкоди худобі.
«Глухий кут для Путіна». Чи піде Кремль на анексію окупованої частини півдня?
Чи збирається російська влада проводити «референдум» про входження до її складу окупованих територій Херсонської та Запорізької областей? Чи ведеться підготовка до псевдореферендуму в цьому регіоні? Наскільки ситуація на фронті вплине на політичні рішення Кремля щодо окупованої на нинішній день частини півдня України?
Відповіді на ці запитання шукав проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте за лінком
Російські війська продовжують обстрілювати українські позиції та цивільні об’єкти на різних напрямках в Україні, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у вечірньому зведенні 16 липня.
Зокрема, обстріли кількох районів Сумської області, за повідомленням, мали на меті «демонстрацію присутності та сковування дій підрозділів Сил оборони».
На Слобожанському напрямку російські війська перегруповуються для подальшого просування в напрямках Барвінкового та Словʼянська.
«На Словʼянському та Бахмутському напрямках противник зосереджує основні зусилля на встановленні контролю над містами Сіверськ та Бахмут. Продовжує задіювати всі наявні засоби вогневого ураження по лінії зіткнення», – повідомляє штаб.
Крім того, російські війська знову намагалися встановити контроль над Вуглегірською ТЕС та покращити тактичне положення в районах Івано-Дар’ївки, Григорівки, Новолуганського й Семигір’я – за зведенням, українські підрозділи змусили їх відступити.
«Наші підрозділи продовжують успішні виконання ракетно-артилерійських вогневих завдань на визначених напрямках та стійко тримають оборону», – звітує командування.
Завершується сто сорок третя доба повномасштабної війни РФ проти України.
Два вибухи в Черкаській області, попередньо без жертв – голова ОВА
Під час повітряної тривоги в одному з сіл Чигиринської територіальної громади Черкаської області сталися два вибухи, повідомив голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець 16 липня.
«Ворог поцілив у сільгосппідприємство. На місці працюють рятувальники. Попередньо без жертв. Знищено сільгосптехніку та завдано шкоди нечисельному поголів’ю худоби», – заявив він.
Він нагадав про заборону публікувати фото та відео з місця ракетних ударів:
«Не наражайте всіх нас на повторні атаки по локаціях», – додав Табурець.
Увечері 16 липня повітряна тривога у рамках понад години тривала в усіх регіонах України.
Російські війська продовжують регулярно обстрілювати ракетами населені пункти України. Москва, попри численні свідчення й докази, заперечує удари по цивільних об’єктах.
Чотирьох людей затримали на Тернопільщині за продаж гумдопомоги – Нацполіція
Національна поліція звітує про затримання групи людей у Тернопільській області за продаж гуманітарної допомоги – про це йдеться в заяві 16 липня.
За даними слідства, фігуранти – чоловіки, які мали дозвіл на виїзд до Європейського союзу. Вони ввозили до України гуманітарну допомогу для військових та переселенців.
«На ділі завезені вантажі розподіляли між учасниками злочинної групи та реалізовували на території власних домогосподарств. 14 липня правоохоронці провели ряд санкціонованих обшуків та вилучили гуманітарну допомогу: формений одяг, розгрузки, тактичні окуляри, ножі, продукти харчування, засоби особистої гігієни, речі для немовлят, аптечки та медикаменти, серед яких сильнодіючий лікарський засіб «Трамадол», – йдеться в повідомленні.
Правоохоронці оцінюють вартість вилученого майна орієнтовно в 2 мільйони гривень. Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру за статтею про «незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги)».
У червні Офіс генерального прокурора повідомив, що підприємцеві з Києва оголосили підозру через продаж гуманітарної допомоги з ЄС та США на пів мільйона гривень.
Байден зустрівся з лідерами арабських країн під час турне Близьким Сходом
Президент США Джо Байден продовжує своє близькосхідне турне обговоренням регіональних ракетних і оборонних можливостей з арабськими лідерами в Саудівській Аравії 16 липня.
Одразу після візиту до Ізраїлю неназваний американський чиновник повідомив, що Байден нібито наполягатиме на тому, аби єврейська держава була інтегрована в нове угруповання, об’єднане спільною стурбованістю щодо Ірану та його дій.
Поки що обговорення відбуваються «на двосторонній основі з цими країнами», цитує посадовця чиновник Reuters.
За словами високопоставленого джерела в адміністрації, президент США також повідомить присутнім, що Сполучені Штати виділили 1 мільярд доларів на нову допомогу з продовольчої безпеки для регіону Близького Сходу та Північної Африки.
Президент США зосередився на саміті з лідерами шістьох країн Перської затоки, Єгипту, Йорданії та Іраку, водночас, як виглядає, применшуючи значення своєї зустрічі з саудівським спадкоємцем трону Мухаммедом бін Салманом 15 липня, за який його розкритикували.
Байден намагається налагодити співпрацю з великим гравцем у ОПЕК – Саудівською Аравією, попри проблеми з правами людини, позаяк він підтримує припинення війни в Ємені, водночас намагаючись обмежити вплив Ірану та Китаю та згуртувати міжнародний осуд повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Досі країни Перської затоки у багатьох випадках відмовлялися стати на бік Заходу щодо війни з Україною і, за повідомленнями, вимагають конкретних зобов’язань США, щоб розвіяти занепокоєння щодо послаблення залученості Вашингтону на Близькому Сході.
Повідомляється, що деякі з тих самих країн були розчаровані тим, що їх виключили з непрямих переговорів між США та Іраном про відновлення угоди 2015 року зі світовими державами щодо обмеження ядерної діяльності Ірану в обмін на послаблення санкцій.
Радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що 16 липня Байден проведе двосторонні переговори з лідерами Єгипту, ОАЕ та Іраку напередодні ширшого саміту, де він сподівається «чітко викласти» своє бачення та стратегію участі США на Близькому Сході.
Байден і прем’єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід 14 липня спільно пообіцяли не допустити отримання Іраном ядерної зброї, хоча сторони мають розбіжності щодо конкретних шляхів боротьби з Тегераном, і підтвердили підтримку Вашингтоном регіональної військової переваги Ізраїлю та його здатності «захищати себе самостійно».
Ракетний удар по Вінниці пошкодив і зруйнував 55 будинків – ДСНС
Ракетний удар по Вінниці зруйнував або пошкодив 55 житлових будинків, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій 16 липня.
За повідомленням, роботи з розбирання завалів завершені.
«Всього внаслідок обстрілу пошкоджено та зруйновано 55 багатоквартирних та приватних житлових будинків, 40 автомобілів та два трамваї», – йдеться в повідомленні.
Раніше голова Вінницької ОВА Сергій Борзов повідомив, що одна з постраждалих внаслідок ракетного удару 14 липня померла в лікарні. Відтак загальна кількість жертв зросла до 24-х, 68 постраждалих продовжують лікування. Ще чотири людини залишаються в розшуку.
14 липня російські війська завдали ракетного удару по Вінниці. Крім численних жертв і трамованих, у центрі міста постраждали десятки будівель, згоріли 40 авто. У МВС повідомили, що після ракетного удару у місті затримали кілька десятків людей для перевірки.
Після удару по Вінниці президент Володимир Зеленський закликав партнерів України якнайшвидше визнати Росію «державою-терористом» та затвердити нові санкції проти РФ.
Закон воєнного часу набирає обертів. Нові норми вступили в силу
16 липня – день, коли набирають чинності чергові норми мовного закону, нагадав про час, коли цей закон ухвалювався Верховною Радою. Війна вже котрий рік йшла на частині території країни, у Кремлі продовжували обговорювати плани повного поглинання та знищення України, але багато хто з нас навіть після нападу Росії у 2014 році не вірив у таку можливість і продовжував обговорювати норми нового мовного закону крізь призму штучного протистояння між різними політичними силами.
Статтю на цю тему політичного оглядача Віталія Портникова читайте за лінком
«Хоче розвалити НАТО» – колишній депутат Держдуми РФ про «стратегічну» мету Путіна
Російський істеблішмент ніяк не впливає на війну, яку розвʼязав Кремль проти України, вони просто виконують накази, а голова Радбезу РФ Микола Патрушев не стане наступником Володимира Путіна, мета якого перемогти НАТО, вважає колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов.
В інтервʼю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» політик припустив, чим очільник Кремля буде тиснути на Захід, як він використовує війну з Україною для цього і що «заганяє Путіна в глухий кут»?
Читайте про це за лінком
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу проінспектував російські угруповання військ «Південь» та «Центр», які виконують завдання «спеціальної військової операції в Україні» (так Кремль називає війну проти України – ред.). Про це йдеться в повідомленні на сайті міноборони Росії.
«Глава російського військового відомства дав необхідні вказівки щодо подальшого нарощування дій угруповань на всіх операційних напрямках», – йдеться в повідомленні.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький під час телемарафону підтвердив інформацію, що Шойгу відвідав угруповання російських військ, проте невідомо, чи зробив це він на непідконтрольній території України.
«За нашою оцінкою, було заслуховування командувачів щодо подальших дій і проведення операції, підбив підсумки тих заходів, які були зроблені. А за деякими даними, навіть вручав нагороди офіцерам і генералам, які відзначилися у цій операції. Але однозначно зараз йде підготовка до наступного етапу наступальних дій», – сказав представник ГУР Міноборони.
Крім того, раніше у ГУР Міноборони України зазначили, що спецслужби РФ активізували діяльність в країнах східної Європи для визначення схем постачання зброї Україні.
«Для визначення схем доставки та кількості зброї, яку для відбиття російського вторгнення передають захисникам України країни-партнери, російські військові аташе в країнах ЄС закритими каналами зв’язку отримали наказ активізувати вербування співробітників поліції та громадян, причетних до транспортування зброї», – йдеться у повідомленні.
Нині Росія веде активні бойові дії на сході та півдні України, а також б’є ракетами по «тилових» містах. Українські військові все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах і складах боєприпасів, тримаючи при цьому оборону на фронті.
Підводний човен «Алроса» Чорноморського флоту Росії вкотре вийшов із Севастополя на заводські випробування після ремонту, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.
Згідно з повідомленням, сьогодні в Кілен-бухті, де розташовується 13-й судноремонтний завод Чорноморського флоту, субмарини немає на її звичному місці – біля східного берега бухти. Ще 14 липня підводний човен стояв на ремонті.
Російська агенція «РИА Новости» напередодні також написала про другий етап «заводських ходових випробувань», які триватимуть не менше ніж тиждень.
Підводний човен Б-871 «Алроса» введений в дію в 1990 році. До 2013 року був єдиним діючим підводним човном Чорноморського флоту Росії. Може стріляти крилатими ракетами типу «Калібр».
Влітку 2014 року «Алроса» стала на ремонт та модернізацію на 13-му судноремонтному заводі у Севастополі. Ремонт мав завершитися у 2015 році, але терміни неодноразово переносилися.
На початку травня пресслужба судноремонтного підприємства повідомила, що завод завершив ремонт найстарішого на Чорноморському флоті підводного човна, і що субмарина повернеться у флотський стрій.
12 травня «Алроса» вийшла з ремонту та проходила підготовку до виходу на ходові випробування. Однак, як повідомляли Крим.Реалії, 21 травня два буксири перетягли підводний човен з Південної бухти Севастополя назад до судноремонтного заводу в Кілен-бухті. 28 червня «Алроса» таки вийшла на ходові випробування. Підводний човен залишив Севастопольську бухту, вийшовши на зовнішній рейд Севастополя. Та вже на початку липня субмарина знову стала на ремонт у 13-й судноремонтний завод.
Україна звинуватила західні банки у сприянні воєнним злочинам РФ – Financial Times
Уряд України вимагає від керівництва найбільших американських та європейських банків припинити співпрацю з компаніями, які займаються постачанням російської нафти. Як пише газета Financial Times, економічний радник президента України Олег Устенко надіслав відповідні листи до американських JPMorgan Chase та Citigroup, британської HSBC та французької Credit Agricole.
У цих листах йдеться про те, що, видаючи кредити компаніям, які постачають російську нафту, банки «продовжують війну». Устенко також пригрозив, що цим банкам буде заборонено брати участь у повоєнному відновленні України.
В інтерв’ю FT Устенко заявив, що Мін’юст України має намір подати позов проти банків до Міжнародного кримінального суду після закінчення війни.
«На мою думку, вони скоюють воєнні злочини, тому що допомагають режиму Путіна таким особливим чином, і підтримують режим», – сказав Устенко.
Він також зазначив, що Росія використовує доходи від продажу нафти та газу для ведення війни.
Як пише газета, HSBC і Credit Agricole володіють акціями «Газпрому» та «Роснефти». Citigroup надає кредити «Лукойлу» та нафтотрейдеру Vitol, що торгує російською нафтою. JPMorgan також надає Vitol кредитні лінії, а інвестиційний фонд Vitol володіє пакетами акцій «Газпрому», «Сбербанку» та «Роснефти».
Росія цікавиться придбанням в Ірану бойових безпілотників – Білий дім
У Білому домі з посиланням на дані американської розвідки заявляють, що російська делегація нещодавно відвідала аеродром в Ірані, щоб оглянути бойові безпілотники, які вони хочуть придбати для використання на війні проти України.
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація має в своєму розпорядженні «інформацію про те, що іранський уряд готується надати Росії кілька сотень БПЛА, зокрема боєздатних».
Адміністрація Джо Байдена заявила, що іранські офіційні особи показували дрони російським посадовцям на аеродромі Кашан у центральній частині Ірану 8 червня та 15 липня.
Білий дім опублікував супутникові знімки, на яких нібито показані іранські безпілотники Shahed-191 та Shahed-129 у польоті та під час демонстрації на аеродромі поряд із російським транспортним літаком.
«Це свідчить про існуючий інтерес Росії до придбання іранських БПЛА, здатних атакувати», – сказав Салліван.
Президент Росії Володимир Путін на новому тижні має відвідати Тегеран, щоб зустрітися з лідерами Ірану та Туреччини.
Нещодавно Тегеран відкинув припущення, що готовий надати Росії бойові безпілотники.
Вашингтон раніше звинувачував Тегеран у підготовці до постачання БПЛА до Росії «у прискореному порядку».
15 липня міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіан заявив телефоном своєму українському колегі Дмитру Кулебі, що повідомлення про те, що іранські безпілотники прямують до Росії, «необґрунтовані». Амір-Абдоллахінн назвав ці повідомлення політично мотивованими на тлі турне президента США Джо Байдена Близьким Сходом.
«Ми виступаємо проти будь-яких дій, які можуть призвести до продовження та загострення конфліктів», – сказав він Кулебі.
Наразі Байден перебуває в турне Близьким Сходом для переговорів щодо посилення реакції на можливу загрозу з боку Ірану і на війну РФ проти України.
Війська РФ розбомбили школу і ферму, загинули домашні тварини – влада Сумщини про наслідки обстрілів
Внаслідок ранкових обстрілів військ РФ в Сумській області розбито школу, пошкоджено приватні будинки, сільгосппідприємство, загинули домашні тварини, повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
«Білопільська громада: пошкоджені приватні будинки і господарчі споруди мирних мешканців. Є поранена худоба, вбиті домашні тварини... Есманська громада – розбита школа та сільгосппідприємство», – написав Живицький у Telegram.
Він уточнив, що також по Зноб-Новгородській громаді було 12 «прильотів» із міномета, по Білопільській з 8-ї ранку – із ствольної артилерії, по Есманьській з 8:30 – почався мінометний обстріл, також 4 ракети було випущено з літака, зазначив Живицький.
Сумщина російськими військами обстрілюється практично щоденно. У коментарі Радіо Свобода керівництво області заявило, що все ж на кордоні вздовж Сумської області не спостерігається достатньої кількості російських військ для проведення вторгнення.