Доступність посилання

ТОП новини
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Вінниця: одна з постраждалих від ракетного удару померла у лікарні, кількість жертв зросла до 24

Одна з жінок, які постраждали внаслідок ракетного удару російських військ по Вінниці ц четвер, померла в лікарні в суботу, повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов.

«24 загиблих... На жаль, ще одна жінка померла сьогодні в лікарні – 85% опіків. Продовжують лікування 68 постраждалих, серед яких 4 дітей. 4 залишаються в розшуку зниклих безвісти», – написав Борзов у Telegram.

Як повідомив мер Вінниці Сергій Моргунов під час телемарафону, родини загиблих та поранені внаслідок ракетного удару отримають матеріальну допомогу з міського та обласного бюджетів. За його словами, по 50 тисяч гривень родинам загиблих, пораненим – по 25.

14 липня російські війська завдали ракетного удару по Вінниці. Крім численних жертв і травмованих, у центрі міста постраждали десятки будівель, згоріли 40 авто. У МВС повідомили, що після ракетного удару у місті затримали кілька десятків людей для перевірки. Після удару по Вінниці президент Володимир Зеленський закликав партнерів України якнайшвидше визнати Росію «державою-терористом» та затвердити нові санкції проти РФ.

Чугуїв на Харківщині зазнав ракетного обстрілу військ РФ – двоє загиблих

Місто Чугуїв на Харківщині на початку доби 16 липня зазнало ракетного обстрілу військ РФ, повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій.

«16 липня о 03:20 м. Чугуїв зазнав ракетного удару. Внаслідок обстрілу було частково зруйновано двоповерховий житловий будинок. Горіли конструктивні матеріали будинку на площі 40 кв.м. Постраждало 2 чоловіка, із них з під-завалу було врятовано 1, якого госпіталізували до місцевої лікарні. Також рятувальники з-під завалів вилучили тіла двох людей, чоловіка та жінки. Роботи по пошуку людей в завалах та розбору конструкцій наразі тривають», – йдеться в повідомленні.

У ДСНС розповіли, що минулої доби у Чугуївському районі Харківщини в с. Новопокровка був частково зруйнований житловий будинок – постраждали три людини.

Російська влада та провладні російські ЗМІ стверджують, що російська армія в Україні не атакує цивільні об’єкти та інфраструктуру. Натомість, щодня Росія здійснює обстріли українських міст і сіл, внаслідок яких гинуть і тяжко травмуються цивільні і діти. Російські атаки знищують критично важливу для життєдіяльності населених пунктів інфраструктуру, а також лікарні, навчальні заклади, дитячі садки і житлові будинки. Це все, за міжнародним правом, є воєнними злочинами.

В Одесі загасили пожежу після влучання крилатої ракети, загиблих і постраждалих немає

В Одесі загасили пожежу, що виникла внаслідок влучання російської крилатої ракети в суботу, повідомляє ГУ ДСНС України в Одеській області.

«16 липня, о 04:54, до Служби порятунку надійшло повідомлення про загоряння складської будівлі в місті Одесі внаслідок влучення крилатої ракети. Пожежу локалізовано о 07:37 та ліквідовано о 10:42 на площі 1000 м.кв., проводиться розбирання та проливка конструкцій. Попередньо загиблих і постраждалих немає», – йдеться в повідомленні.

Раніше спікер Одеської ОВА Сергій Братчук повідомляв, що ракета потрапила в склад, охоронці не постраждали, бо пішли в укриття.

Вранці 16 липня по Одесі російські війська завдали ракетний удар з використанням літаків стратегічної авіації Ту-95, з напрямку Ставропілля, повідомили в оперативному командуванні «Південь». Внаслідок влучання ракети, попередньо Х-101, на складі виробничо-торгівельної компанії спалахнула пожежа орієнтовно на площі тисяча квадратних метрів.

ДБР повідомило про арешт майна депутата Ковальова для передачі на користь держави

Суд арештував майно позафракційного народного депутата Олексія Ковальова для його подальшої конфіскації на користь держави, повідомляє в суботу Державне бюро розслідувань.

Зокрема, йдеться про арешт часток в статутних капіталах трьох юридичних осіб, а також його банківські рахунки. Загальна вартість корпоративних прав складає понад 4,7 млн грн, додали в ДБР.

«Однією з юридичних осіб, 100% статутного капіталу якої арештовано, є ТОВ «ТРК «Інтеррадіо» – український інформаційно-розважальний телеканал «4 канал», – уточнили у відомстві.

Напередодні стало відомом, що депутату Ковальову обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та оголосили в розшук.

ДБР у квітні відкрило кримінальне провадження щодо депутата, який після повномасштабного вторгнення РФ перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану), ч. 1 ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору). Йому загрожує покарання до 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна, додали в ДБР.

У ході розслідування встановлено, що на початку липня цього року Олексій Ковальов обійняв посаду заступника голови у незаконно створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора «уряді Херсонської області».

«Також народний депутат 8 червня 2022 року на своїй сторінці у соціальній мережі розмістив публікацію про нібито інтеграцію до країни-агресора частини України з метою здійснення впливу на громадськість та маніпуляції свідомістю», – розповіли у ДБР.

Олексій Ковальов був обраний народним депутатом у 2019 році як мажоритарник на одному з округів Херсонської області. У парламенті він входив до фракції «Слуга народу» і був членом комітету з питань фінансів, податкової і митної політики.

Наприкінці 2021 року Ковальов заявив, що набув у власність «4 канал».

Після початку широкомасштабної війни він поїхав на окуповану російськими військами територію Херсонської області. У коментарі «Схемам» (Радіо Свобода) Ковальов заявив, що зробив це через виборців і власний бізнес, а також наголосив, «не зраджував інтересів держави» і «в будь-який момент може повернутися та надати будь-які пояснення будь-якому правоохоронному органу».

Пізніше Ковальова виключили із парламентської фракції «Слуга народу». При цьому він все ще залишається народним депутатом.

США не бачать ознак, що надану зброю Україна може вивозити контрабандою

США не бачать ознак, що надану зброю Україна може вивозити з країни як контрабанду, заявив військовий представник Пентагону.

«Ми не відстежуємо зброю. Я маю на увазі, українці використовують зброю, яку ми їм надали, і ми не бачимо жодних ознак того, що ця зброя пішла кудись ще, окрім як для боротьби з росіянами», – цитує сайт Міноборони США представника відомства під час брифінгу 15 липня.

Представник Пентагону додав: «Ми також ніде більше не бачимо ознак того, що ця зброя була передана будь-кому, крім ЗСУ».

США, за його словами, вже передали Україні третю партію американських реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, але він не має інформації про їх використання.

«Знаю, що вони використовують перші вісім (з 12-ти – ред.). Я не знаю, що вони роблять із останніми чотирма», – сказав він.

Чиновник зазначив, що українські бійці ефективно використовують HIMARS і це, за його словами, добре впливає на військову ситуацію.

14 липня голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував створити парламентську комісію з контролю за використанням зброї, яку поставляють в Україну. Відповідна заява з’явилася через декілька днів після того, як членкиня Палати представників США, конгресвумен українського походження Вікторія Спартц, серед іншого, сказала, що американська сторона не знає, чи потрапляє надане озброєння на фронт.

В ОПУ повідомлення про неналежне використання Україною зброї Заходу назвали «пропагандистськими вкидами РФ з метою зірвати постачання».

Двох загиблих витягли з-під завалів у Нікополі – ДСНС

Дві людини загинули внаслідок ракетних ударів російських військ по Нікополю Дніпропетровської області в суботу вранці, їхні тіла витягнули з-під завалів, повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій.

«О 10:15 рятувальниками з-під завалів вилучено тіла 2 загиблих осіб. Роботи по вилученню та деблокації людей завершені», – йдеться в повідомленні.

Водночас, повідомляється, що за іншими адресами, які постраждали внаслідок обстрілу, триватимуть роботи.

За даними влади, вранці в суботу з реактивних систем залпового вогню «Град» війська РФ обстріляли Нікопольський район Дніпропетровської області. Були пошкоджені 12 житлових будівель і два навчальних заклади, поранена жінка. Також повідомлялося, що дві людини перебувають під завалами зруйнованих квартир.

Нові норми мовного закону вступають в силу: за порушення – каратимуть попередженням або штрафом

16 липня 2022 року вступають у силу нові норми мовного закону, що збільшить присутність української мови в публічному просторі та зміцнить її статус як державної, повідомляє Офіс мовного омбудсмена у фейсбуці.

«Відсьогодні набирають чинності частина друга та шоста статті 27 мовного закону, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах. Також з 16 липня 2022 року Уповноважений зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон», – йдеться в повідомленні.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив: «В умовах війни недотримання мовного законодавства – це гра на руку ворогові. Створення кращих умов для опанування мови та її розвитку, контроль за застосуванням у відповідних сферах, захист прав громадян на отримання інформації та послуг державною – наш пріоритет».

В офісі мовного омбудсмена щодо штрафів пояснили – за результатами складеного протоколу про адміністративне правопорушення можливе рішення про стягнення у вигляді попередження або штрафу від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше, а штраф за повторне протягом року порушення – від 8500 до 11900 грн. Також за повторне невиконання вимог уповноважено передбачено штраф від 1700 до 3400 грн.

«Також штрафи можуть бути накладені за порушення мовного закону у сфері освіти, науки, культури, книговидання, користувацьких інтерфейсів, у сфері інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, реклами, технічної та проєктної інформації, охорони здоров'я, спорту, телекомунікацій, поштового зв'язку та транспорту», – йдеться в повідомленні.

Водночас штрафи можуть бути оскаржені в суді.

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року, 16 липня 2019-го він набрав чинності. Імплементація окремих статей закону розтягнута в часі (відбувається кожні пів року).

– з 16 січня 2020 року набула чинності стаття 32, яка визначає застосування державної мови у сфері реклами;

– з 16 липня 2020 року – у сфері науки (ст. 22), у технічній та проєктній документації (ст. 31), у сферах охорони здоров’я (ст. 33), транспорту (ст. 36), діловодства, документообігу, листування і звітності (ст. 37);

– з 16 січня 2021 – у сфері обслуговування (ст. 30);

– з 16 липня 2021 року набули чинності статті 7 та 10, які визначають про початок іспитування на рівень володіння державної мови для майбутніх державних службовців, а також тих осіб, які хочуть набути громадянство України; також 16 липня 2021 року почали діяти статті 23 і 26 – це використання державної мови у сфері культури, а також застосування української в сфері книговидавництві й книгорозповсюдженні;

– з 16 січня 2022 року – використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації (ст. 25).

Ювенальні прокурори: 353 дитини загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України

Через обстріли російських військ з початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули 353 дитини, повідомляє Офіс генпрокурора. Станом на ранок 16 липня понад тисяча дітей постраждали.

«За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 353 дитини загинуло та понад 662 отримали поранення різного ступеню тяжкості. Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях», – йдеться у повідомленні.

За даними ОГП, найбільше постраждало дітей у Донецькій – 353, Харківській – 191, Київській – 116, Чернігівській – 68, Луганській – 61, Миколаївській – 53, Херсонській – 52, Запорізькій областях – 31.

«15 липня в місті Херсон військовослужбовцями РФ вбито матір та її малолітню доньку. Стало відомо ще про трьох дітей, які отримали 14 липня поранення внаслідок ракетного обстрілу ворогом центру Вінниці. 15 липня під вогнем окупантів вкотре був Бахмутський район Донецької області. В с. Верхньокам’янське отримала поранення 14-річна дівчина, а в с. Свято-Покровське – 16-річна», – йдеться в повідомленні.

Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Втрати РФ в особовому складі на війні в Україні перевищили 38 тисяч – ЗСУ

Генеральний штаб Збройних сил України оновив дані про втрати російської армії в ході повномасштабної агресії. За його даними, загальні втрати сягнули приблизно 38 140 військових. За добу, 15 липня, загинули близько 140 російських військових.

Загалом, за даними Генштабу, від початку вторгнення 24 лютого Росія втратила також:

  • 1675 танки (5 за останню добу)
  • 3874 бойових броньованих машин (+8)
  • 846 артилерійських систем (+4)
  • 247 РСЗВ
  • 109 засобів ППО
  • 220 літаків (+1)
  • 188 гелікоптерів
  • 687 БПЛА
  • 162 крилаті ракети
  • 15 кораблів /катерів
  • 2735 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн
  • 68 одиниць спеціальної техніки.

«Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському напрямку», – йдеться в повідомленні.

9 червня видання The Guardian із посиланням на джерело у високопоставлених колах повідомило, що російська армія з початку масштабного вторгнення в Україну могла втратити близько 20 тисяч військових.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень.

Перевірити дані про втрати в умовах бойових дій неможливо.

Ракетний удар по Одесі: загорівся склад, охоронці не постраждали

В Одесі охоронці складу, що спалахнув сьогодні вранці через російський ракетний удар, не постраждали, повідомив спікер голови регіональної військової адміністрації Одеси Сергій Братчук.

Він підкреслив, що люди не постраждали, бо дотримувались правил безпеки.

«Охоронці складу не постраждали, бо по сигналу повітряної тривоги перейшли до укриття», – сказав Братчук.

Він додав, що на місці події працюють рятувальники.

Вранці 16 липня по Одесі російські війська завдали ракетний удар з використанням літаків стратегічної авіації Ту-95, з напрямку Ставропілля, повідомили в оперативному командуванні «Південь». Внаслідок влучання ракети, попередньо Х-101, на складі виробничо-торгівельної компанії спалахнула пожежа орієнтовно на площі тисяча квадратних метрів.

Стан деградації Росії неможливо описати – Зеленський про ракетні обстріли по українських містах

Президент України Володимир Зеленський каже, що «немає таких слів у нормальній людській мові, які можуть охарактеризувати, до якого стану деградувала російська держава». У відеозверненні вночі 15 липня президент вкотре назвав «терором» обстріли Росією українських міст, цивільних об’єктів, у тому числі навчальних закладів.

«Ми обовʼязково відновимо все, що вони зруйнували. Кожен із понад двох тисяч освітніх закладів – усі дитячі садочки, всі школи, інститути, університети. А головне – ми збережемо нашу людяність і нашу цивілізованість. А от російське суспільство з такою кількістю вбивць і катів залишиться скаліченим на покоління, причому з власної ж вини», – сказав Зеленський.

Він додав: «Окупанти усвідомлюють, що ми поступово стаємо сильнішими, і мета їхнього терору дуже проста – тиснути на нас з вами, тиснути на наше суспільство, залякувати людей, завдавати максимальної шкоди українським містам, поки російські терористи ще здатні це робити».

Російська влада та провладні російські ЗМІ стверджують, що російська армія в Україні не атакує цивільні об’єкти та інфраструктуру. Натомість, щодня Росія здійснює обстріли українських міст і сіл, внаслідок яких гинуть і тяжко травмуються цивільні і діти. Російські атаки знищують критично важливу для життєдіяльності населених пунктів інфраструктуру, а також лікарні, навчальні заклади, дитячі садки і житлові будинки. Це все, за міжнародним правом, є воєнними злочинами.

Влада повідомила дані щодо постраждалих від обстрілів у п’ятницю ввечері та сьогодні вранці на Дніпропетровщині

Голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко повідомив, що в результаті ракетних обстрілів Дніпропетровщини ввечері 15 липня троє людей загинули та 16 зазнали поранень.

«На промисловому підприємстві у Дніпрі, куди напередодні увечері влучила ракета, рятувальники одне займання загасили, інше ще утихомирюють. За уточненими даними, вечірня атака на нашу область забрала 3 життя, 16 людей дістали поранення», – розповів Резніченко у Telegram.

Командування Повітряних сил Збройних сил України уточнило, що пуски ракет по Дніпру здійснювались з літаків стратегічної авіації Ту-95 МС з Каспійського моря. Чотири ракети були збиті силами та засобами протиповітряної оборони Повітряного командування «Схід».

Крім того, Резніченко зазначив, що на ранок суботи російська армія накрила вогнем Нікопольський район.

«Умисно ударили з «Градів» по житлових кварталах Нікополя. Пошкоджені 12 п’ятиповерхових будинків, школа та будівля ПТУ. Одна жінка поранена. Зараз вона у лікарні. Попередньо, двоє людей знаходяться під завалами зруйнованих квартир. На місці працюють рятувальники – розбирають руйнування і шукають людей. У Криворізькому районі під обстріли потрапили Зеленодольська, Апостолівська та Широківська громади. У Шестірні є пошкоджене житло. Сталася пожежа на приватному подвір’ї. На щастя, без постраждалих», – розповів голова Дніпропетровської ОВА.

Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

У Генштабі розповіли, на яких ділянках фронту ЗСУ відбили спроби російського штурму

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.

Військові розповіли, що на Донецькому напрямку війська РФ вели штурмові дії у напрямку Спірне – Івано-Дар’ївка. Українські військові їх успішно відбили.

«Ворожі спроби штурму у напрямках Доломітне – Новолуганське та Доломітне – Семигір’я (Бахмутський напрямок) під влучним вогнем українських воїнів захлинулися. Така ж доля спіткала окупантів у напрямку Роти – Вершина. Противник відійшов. Після перегрупування відновив наступ на Вуглегірську ТЕС, бойові дії тривають», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у штабі розповіли, що з метою вивезення захопленого майна морським шляхом «російські окупанти намагаються відновити діяльність морських портів на узбережжі Азовського моря».

«У готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України утримують три носії високоточної зброї», – йдеться в повідомленні.

Розпочалася сто сорок третя доба війни РФ проти України.

«У болю є свій ресурс, і я змогла допомагати іншим». Вдова «азовця» підтримує сім’ї загиблих

Тамара Яніна втратила чоловіка на війні, яку веде Росія проти України. Востаннє її сім’я зібралась разом 20 лютого на триріччя сина. А потім Олексій Янін, військовослужбовець полку «Азов», терміново повернувся у Маріуполь. З 24 лютого він захищав місто і загинув в боях 7 квітня. Переживаючи свою непоправну втрату Тамара усвідомила, що може допомагати іншим. Вона стала комунікатором між родинами та людьми, які хочуть підтримати сім'ї оборонців Маріуполя і «Азовсталі». Адже багато з них втратили ще і житло та усі ресурси для виживання. І що найболючіше: багато з них досі не можуть поховати своїх рідних.

Як дружина «азовця» з Хмельницького допомагає родинам загиблих захисників з Маріуполя дізнавалось Радіо Свобода.

Далі читайте тут

Сили ППО збили російську ракету – ОВА про вибухи у Білій Церкві

На Київщині у небі Білоцерківського району сили ППО збили російську ракету, повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

«Попередньо жертв та руйнувань немає. Уламки впали в поле. Інформація уточнюється. Працюють відповідні служби», – написав він у телеграмі.

Олексій Кулеба закликав жителів Київщини залишатися в укриттях під час повітряних тривог і не ігноруйте сигнали небезпеки.

Раніше у соцмеражах повідомляли про вибухи у Білій Церкві на Київщині.

Близько 20:00 у всіх регіонах України була оголошена повітряна тривога. У соцмережах повідомлялося про вибухи в Кременчуку та Дніпрі. Влада підтвердила інформацію про вибухи у Кременчуку, однак інформації про влучання в об‘єкти, руйнування чи постраждалих немає. Щодо Дніпра – офіційних підтверджень наразі немає.

Після ракетного удару по Вінниці Росія тричі змінювала свою версію щодо атаки – Повітряні сили ЗСУ

Після ракетного удару по Вінниці російська сторона тричі змінювала свою версію щодо атаки, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Одразу ж після вибухів пропагандисти Кремля заявили про знищення групи націоналістів у Будинку офіцерів, згодом була заява про знищений там склад боєприпасів. Вже сьогодні міноборони країни-окупанта заявляє про знищення керівного складу Повітряних Сил», – сказав він у відеозврененні, оприлюдненому у фейсбуці.

Юрій Ігнат додав, що через ракетний удар постраждав Будинок офіцерів, який де-юре належав Повітряним силам, а де-факто був культурним закладом.

«Тут проводились найбільші концерти українських зірок, працювали десятки дитячих гуртків, профспілок та дитячих організацій. тут були студії звукозапису, кафе та відділення Приватбанку. Можливо, удар планувався по концертній залі, яка вміщує близько тисячі глядачів?», – додав він.

14 липня в Будинку офіцерів із концертом мала виступити українська співачка Roxolana (справжнє ім’я – Роксолана Сирота). Вона повідомила, що під час обстрілу Вінниці загинув один із учасників її команди, ще один тяжко поранений.

Після обстрілу постраждав головний корпус університету кораблебудування у Миколаєві, але це на роботу ВНЗ не вплине – ректор

Ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Євген Трушляков заявив, що російські війська обстріляли головний корпус університету, але він не має сумнів, що виш працюватиме.

«Жодних сумнівів, що університет працюватиме, що 1 вересня ми розпочнемо навчання в університеті. Однозначно, це буде дистанційна форма навчання, не лише тому що є руйнування в нашому головному корпусі, а й взагалі тому що в Миколаєві дуже небезпечно зараз», – сказав ректор в ефірі національного телемарафону.

«Руйнування, на жаль, дуже великі. Це наш головний корпус. Загалом у нашому університеті навчаються близько 8 тисяч студентів, з них 1200 – це іноземці. З першого дня війни ми не припиняли нашу діяльність», – додав він.

15 липня вранці в Миколаєві пролунали понад 10 потужних вибухів. За даними влади, російські ракети вдарили по Миколаївському педагогічному інституту і Національному університету кораблебудування. Внаслідок цих ударів постраждали дві людини.

Миколаїв російські війська обстрілюють з різних видів озброєнь практично щоденно.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Влада підтвердила вибухи в Кременчуці

У Кременчуці пролунали вибухи, повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

«У Кременчуці пролунали вибухи. Деталі згодом», – написав він у телеграмі.

Раніше була оголошена повітряна тривога по всій Україні.

Через обстріл Бахмута поранені 6 людей – влада показала наслідки російської атаки

Щонайменше шестеро людей постраждало через ракетний обстріл Бахмута, повідомляє у телеграмі голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«За попередньою інформацією, є щонайменше 6 поранених. Місто залишається однією з найгарячіших точок в області», – повідомляють в ОВА.

Павло Кириленко опублікував відео наслідків російської атаки.

У повітряному просторі Білорусі чергує російський літак – Генштаб ЗСУ

У повітряному просторі Білорусі чергує російський літак А-50У, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«На Волинському та Поліському напрямках, у повітряному просторі республіки Білорусь, відзначається чергування літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50У повітряно-космічних сил збройних сил російської федерації. Зберігається загроза ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору республіки Білорусь», – йдеться у повідомленні.

Літак дальнього радіолокаційного виявлення може виявляти об'єкти для можливості наведення на них, наприклад, ракет, а також здійснює координацію дій сил. Системи, які встановлені на таких літаках, призначені для розвідки та управління повітряним боєм.

Тут є більше про такі літаки Ядерна загроза: чи є можливості запобігти ядерному удару Росії?

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG