Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

США цього тижня оголосять про нові санкції проти Росії

Сполучені Штати Америки оголосять про нові санкції проти Росії цього тижня, заявив радник із національної безпеки Джейк Салліван.

За його словами, також у найближчі дні США оголосять про додаткову військову допомогу Україні.

Як цитує агенція AFP Саллівана, дискусії щодо санкцій з європейськими союзниками включають «варіанти, які стосуються енергетики».

Раніше сьогодні президент США Джо Байден закликав до суду через воєнні злочини проти президента Росії Володимира Путіна, назвавши його воєнним злочинцем. Він також заявив, що планує домагатися додаткових санкцій проти Росії.

Також низка європейських політиків, зокрема президент Франції Емманюель Макрон, заявили про необхідність запровадження нових санкцій проти Росії. Це сталося після оприлюднення численних фото- та відеосвідчень вбивств мирних жителів в Бучі, яка донедавна була під окупацією російських військових.

Зеленський у зверненні до Румунії порівняв російську владу з режимом Чаушеску

Росія не приховує намірів щодо винищення українців через втрату «зв’язку з реальністю» та віру в слабкість Заходу – таку думку висловив президент Володимир Зеленський у зверненні до румунського парламенту 4 квітня.

Президент вказав на свідчення про вбивства цивільних у Бучі, а також нагадав про нещодавно опубліковану російським державним агентством «РИА Новости» статтю під назвою «Що Росія повинна зробити з Україною». Він назвав текст одним із доказів для майбутнього трибуналу щодо російських воєнних злочинів.

«У статті описується чіткий і прорахований порядок знищення всього, що робить українців українцями, та й самих наших людей. Тих, кого не вдасться зламати й підкорити. Сказано, що потрібно провести «деукраїнізацію» і «деєвропеїзацію» України. Сказано, що навіть назву нашої держави треба стерти. Фактично сказано, що загибель якнайбільшої кількості наших людей у війні тільки вітається», – констатував Зеленський.

Обстріли Миколаєва касетними боєприпасами: 10 загиблих, 46 поранених

Унаслідок сьогоднішніх обстрілів Миколаєва касетними боєприпасами 10 людей загинуло, 46 поранені, повідомив vер Миколаєва Олександр Сєнкевич на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, окрім житлових будинків, російські військові обстріляли будівлі двох лікарень, Будинок дитини, 11 дитячих садків, 13 навчальних закладів.

Це вже не перший випадок використання російськими військовими касетних боєприпасів. В ООН повідомляли, що станом на 30 березня розслідувачі вивчають 24 випадки застосування Росією касетних боєприпасів в Україні.

Зокрема 27 березня Офіс генпрокурора України повідомив, що російські військові застосували заборонені касетні боєприпаси на Дніпропетровщині.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в України

Верещук: сьогодні вдалося евакуювати майже 3400 людей

Протягом дня 4 квітня із зон бойових дій за погодженими гуманітарними коридорами вдалося вивезти 3 376 людей, повідомила в телеграмі міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її словами, з них 1553 людини – з Маріуполя, ще 805 людей з населених пунктів Пологи, Василівка, Бердянськ, Мелітополь доїхали до Запоріжжя. Цим людям вдалося евакуюватися на власних авто.

Проте колона з 7 автобусів для евакуації людей з Маріуполя, яка рухалась у супроводі Міжнародного Комітету Червоного Хреста, все ще заблокована у місті Мангуш.

З міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Кремінна та Гірське в Луганській області вдалося евакуювати 971 людину.

Попри домовленості, російські військові систематично порушували режим тиші під час евакуації на Луганщині, додала Верещук.​

Пентагон: частина військ РФ все ще націлена на Київ

Київ може залишатися під загрозою, адже біля третини угруповання російських військ, які діяли на Київщині та Чернігівщині, все ще націлені на столицю.

Про це заявив високопосадовець Міністерства оборони США під час закритого брифінгу в Пентагоні 4 квітня.

За його словами, близько двох третин російських військ, зосереджених навколо Києва (усього їх було біля 20 батальйонних тактичних груп – ред.), залишили цей район. Вони, ймовірно, вже в Білорусі, або на шляху туди.

Читайте також: Правоохоронці виявили вбитих мирних мешканців у підвалі дитячого санаторію в Бучі – ОГП

«Це не означає, що Київ не перебуває під загрозою... І це не означає, що наземної загрози немає. Вони ще мають добру третину своїх сил проти Києва. Ніхто не стверджує, що Києву нічого не загрожує. Ми бачимо докази того, що вони змінюють пріоритет в бік Донбасу, де це веде до більшої війни», – повідомив високопосадовець Пентагону.

Щодо військових, які прямують до Білорусі, в

Правоохоронці виявили вбитих мирних мешканців у підвалі дитячого санаторію в Бучі – ОГП

Прокурори та поліція Київської області виявили п’ятьох вбитих російськими військовими цивільних у підвалі дитячого санаторію, повідомив Офіс генерального прокурора 4 квітня.

За повідомленням, катівню виявили в нещодавно деокупованій Бучі.

«В підвалі одного з дитячих санаторіїв правоохоронці виявили тіла п’ятьох чоловіків із зав’язаними руками. Військовослужбовці збройних сил Російської Федерації катували беззбройних мирних мешканців, а після цього вбивали їх», – йдеться в повідомленні.

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за фактами порушення законів та звичаїв війни. Процесуальне керівництво здійснюють Київська обласна прокуратура та окружні прокуратури Київщини.

«На місці злочину працюють прокурори та співробітники поліції. Вживаються всі заходи щодо встановлення обставини кожного воєнного злочину та осіб, причетних до російської агресії, з метою притягнення їх до відповідальності», – повідомляє Офіс генпрокурора.

Російські війська нещодавно вийшли з Бучі, що розташована на північний захід від Києва, після цього в містечку виявили сотні тіл загиблих цивільних.

Франція висилає частину російських дипломатів

Франція заявила, що висилає російських дипломатів у рамках спільних європейських дій після масштабного вторгнення Росії в Україну.

«Сьогодні ввечері Франція вирішила видворити частину російських співробітників з дипломатичним статусом, які перебувають у Франції і діяльність яких суперечить нашим інтересам безпеки», – йдеться в заяві МЗС.

У французькому дипломатичному відомстві не повідомляють, про яку кількість депутатів йдеться.

Джерело агенції AFP повідомило, що планують видворити 35 російських дипломатів.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила російському «Інтерфаксу», що ці дії не залишаться без реакції, а «відповідь буде достойною».

Раніше сьогодні міністерство закордонних справ Німеччини оголосило 40 російських дипломатів «небажаними особами». Вони мають залишити країну протягом п’яти днів.

Також Литва заявила, що відкликає посла Ейтвідаса Баярунаса з Росії, а російському послу Олексію Ісакову наказано залишити країну.

Латвія услід за Литвою повідомила про зниження рівня дипломатичних відносин з Росією.

Кулеба обговорив подальший тиск на Росію і постачання зброї з головою британського МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з головою МЗС Великої Британії Ліз Трасс у Польщі 4 квітня. Зустріч відбулася в британському посольстві у Варшаві.

«Ліз Трасс і я скоординували подальший санкційний тиск на Росії та постачання зброї до України. Після різанини в Бучі Росію необхідно зупинити негайно. Жодних більше напів заходів. Санкції G7 та Євросоюзу повинні бути спустошливими. Україна повинна отримати всю необхідну зброю», – заявив Кулеба.

Трасс на спільній пресконференції анонсувала посилення гуманітарної підтримки Великої Британії.

«Я можу анонсувати, що ми запускаємо фонд на 10 мільйонів фунтів для організацій в Україні, в тому числі тих, які допомагають жертвам сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Ми не спочинемо, доки ці злочинці не будуть притягнуті до відповідальності», – заявила вона.

Голова британської дипломатії повторила думку, що Росія повинна бути виключена з Ради безпеки ООН.

Російські війська нещодавно вийшли з Бучі, що розташована на північний з

Німеччина тимчасово перевела Gazprom Germania під державний контроль

Німеччина тимчасово візьме під контроль німецьку дочірню компанію російського «Газпрому», оголосив уряд країни 4 квітня. Там пояснили, що такий крок є необхідним для того, щоб забезпечити постачання енергоносіїв та критично важливу інфраструктуру на тлі зростання недовіри між Німеччиною й Росією після вторгнення РФ в Україну.

Міністр енергетики Роберт Габек заявив, що німецький енергетичний регулятор, Федеральне мережеве агентство, візьме в управління Gazprom Germania до 30 вересня.

Цей крок зроблений після того, як російський «Газпром» заявив про вихід із Gazprom Germania 1 квітня.

Харків: рятувальники дістали з-під завалів травмовану жінку і трьох загиблих

Рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харкові продовжують розбирати завали зруйнованих обстрілами будинків, повідомляє відомство 4 квітня.

Зокрема, рятувальні роботи тривали у Шевченківському, Холодногірському, Немишлянському районах Харкова, а також Чугуївському районі області.

«Співробітниками ДСНС з-під завалів було вилучено одну травмовану жінку та тіла трьох загиблих осіб», – йдеться в повідомленні.

Служба не уточнює, в яких саме районах дістали постраждалу та загиблих.

Рятувальники також продовжують гасити пожежі, спричинені обстрілами, та знешкоджувати боєприпаси, які не розірвалися.

Напередодні голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про обстріли Харкова.

Читайте також: Миколаїв обстріляли забороненими касетними боєприпасами – мер

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи житлові будинки, церкви, школи, лікарні, заправки, аеродроми, військові частини, нафтобази.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Крім того, попри численні свідчення, влада Росії заперечує, що атакує цивільних в Україні.

Нова кібератака на держоргани: хакери використовують тему війни РФ проти України

У Держспецзв’язку повідомляють про нову кібератаку на державні органи, хакери використовують тему війни Росії проти України.

У відомстві попереджають про розповсюдження серед державних органів небезпечних електронних листів з темою «Інформація щодо військових злочинців РФ».

«Електронний лист містить HTML-файл «Військові злочинці РФ.htm», відкриття якого призведе до створення на комп'ютері RAR-архіву «Viyskovi_zlochinci_RU.rar». Згаданий архів містить файл-ярлик «Військові-злочинці що знищують Україну (домашні адреси, фото, номера телефонів, сторінки у соціальних мережах).lnk». Його відкриття призведе до того, що зловмисники отримають віддалений доступ до комп'ютера жертви», – повідомляють у Держспецзв'язку.​

Німеччина оголосила 40 російських дипломатів «небажаними особами»

Міністерство закордонних справ Німеччини оголосило 40 російських дипломатів «небажаними особами». Вони мають залишити країну протягом п’яти днів.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що уряд Німеччини вирішив оголосити «небажаними значну кількість членів російського посольства, які щодня працювали тут, у Німеччині, проти нашої свободи, проти згуртованості нашого суспільства».

«Ми більше не будемо цього терпіти», – додала вона.

Про таке рішення Берліну повідомили послу Росії Сергію Нетаєву, якого викликали в МЗС, повідомила Бербок. Вважають, що ці дипломати є співробітниками російських спецслужб.

Бербок також наголосила, що фотографії загиблих на вулицях міста Буча у передмісті Києва говорять про неймовірну жорстокість російського керівництва щодо українців.

Голова МЗС Німеччини пообіцяла посилити санкції проти Москви, посилити підтримку української армії і працювати над зміцненням східного напрямку НАТО.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила російському «Інтерфаксу», що висилка 40 російських дипломатів із Німеччини не залишиться без відповіді.

У ФРН загалом акредитовано 104 російських дипломати.

Посол Литви повертається до Києва – міністр

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що посол країни повернеться до Києва. Він написав про це у твітері, одночасно повідомивши, що посла Росії попросили залишити Литву.

Коли саме литовський посол повернеться до Києва – міністр не уточнив.

Нещодавно російські війська відступили від столиці України.

Литва – одна з тих країн, які найбільш різко критикують Росію за війну в Україні і закликають до найжорсткіших санкцій проти Москви. Вона стала першою країною ЄС, що знизила рівень дипломатичних відносин із Росією.

28 березня роботу в Києві почав тимчасовий повірений у справах Словенії в Україні Боштян Лесяк після того, як в уряді країни заявили, що Словенія найближчим часом поверне своїх дипломатів до Києва.

Західні дипломатичні відомства перевели своїх співробітників до Львова ще до початку масштабного вторгнення Росії в Україну.

Захоплення лікарні на Запоріжжі, вилучення авто у цивільних і бої на Херсонщині – Генштаб ЗСУ про дії військ РФ

На Запоріжжі російські військові захопили районну лікарню, а на Херсонщині тривають бойові дії, війська РФ незаконно вилучають транспортні засоби у місцевих жителів – йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ станом на 18:00.

«На тимчасово зайнятих окупантом територіях Запорізької області, в місті Пологи, військовослужбовці збройних сил російської федерації захопили та замінували внутрішню територію центральної районної лікарні. Персонал і хворих попередили про заборону повертатись до лікарні. В приміщенні лікарні залишились поранені окупанти», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, на тимчасово зайнятих окупантами територіях Херсонської області тривають бойові дії.

«Навколо Нової Каховки противник посилив пропускний режим на блокпостах. Загарбники вдаються до затримання мирних жителів та примушення їх до інженерного обладнання позицій. Почастішали випадки незаконного вилучення транспортних засобів у населення», – інформують в Генштабі.

На Харківщині в місті Ізюм, за даними української сторони, війська РФ проводять фільтраційні заходи та примусове вивезення місцевих жителів на територію РФ.

Росія грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими – Денісова

Росія грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими, заявляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Хлопців із острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку за температура повітря мінус 20 градусів, внаслідок чого у багатьох хлопців відмороження кінцівок. До них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку», – зазначає омбудсмен.

Російська влада заяву Денісової не коментувала.

Президент України Володимир Зеленський дав 27 березня заявив, що частина моряків та прикордонників, які захищали острів Зміїний від російських військових, загинула, частина потрапила полон і була звільнена в ході обміну.

Інформація про загибель прикордонників надійшла ввечері 25 лютого, після того, як острів весь день обстрілювали російські сили. Українська влада повідомляла спочатку, що зв’язок із захисниками острова зник, а пізніше – що всі 13 прикордонників загинули, відкинувши вимогу російських військових здатися в полон.

Державна прикордонна служба повідомила 26 лютого про ймовірність того, що всі захисники Зміїного вижили.

У Британії вслід за США виступили за виключення РФ із Ради ООН з прав людини

Росія не може залишатися у Раді ООН із прав людини з огляду на її дії в Україні, заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

«З огляду на вагомі докази воєнних злочинів, зокрема повідомлення про масові поховання і жахливу різанину в Бучі, Росія не може залишатися членом Ради ООН із прав людини. Росія має бути виключена», – написала Трасс у твітері 4 квітня.

Тим часом, британський прем’єр-міністр Боріс Джонсон заявив, що Велика Британія працює над тим, щоб винні у вбивствах під Києвом були притягнуті до відповідальності.

«Виявлення нових масових поховань за межами Києва огидне. Велика Британія не стоятиме осторонь, доки відбувається це невибіркове і непробачне кровопролиття. Ми працюємо над тим, щоб винних притягнули до відповідальності. Ми не заспокоїмося, доки не переможе справедливість», – написав Джонсон у твітері.

На Херсонщині викрали ще одного голову місцевої громади – представник облради

На Херсонщині у селі Залізний Порт викрали голову Бехтерської громади Михайла Бурака. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський у Facebook.

«Надійшла інформація, що сьогодні о 10:30 у Залізному Порту окупантами було викрадено голову Бехтерської громади Бурака Михайла Івановича.
Наразі його місцеперебування невідоме», – написав він.

Херсонські правоохоронці наразі про викрадення не повідомляють.

Віталій Кличко 29 березня заявив, що з 24 лютого російські військова викрали 11 міських голів та вісім інших посадовців муніципалітетів.

Російські війська вдаються до викрадення людей, зокрема, міських голів, політиків і журналістів на тимчасово окупованих територіях.

Російські війська залишили Житомирську область – голова ОВА

Російських військ більше немає на території Житомирської області, повідомив 4 квітня голова військової обласної адміністрації Віталій Бунечко.

«Кожен новий день і ЗСУ наближають нас до перемоги. На Житомирщині ворога було відкинуто, і на сьогодні російських окупаційних військ на теренах нашої області немає. Вони пішли з північних громад, залишаючи за собою не лише техніку, а й «власний» слід, мінуючи мирні будинки. Але війна ще не завершилася», – написав голова ОВА у телеграмі.

Міністерство оборони України повідомило, що 2 квітня Київщина була звільнена від російських військ, в тому числі Ірпінь, Буча, Гостомель.

Раніше сьогодні британська розвідка повідомила, що Росія продовжує спрямовувати свої сили на схід України, зокрема направляючи туди найманців із «ПВК Вагнера».

4 квітня в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські війська станом на 40-у добу вторгнення в Україну проводять перегрупування.

На Донецькому та Таврійському напрямках, за даними Генштабу, сили військ РФ зосереджені на Рубіжному, Попасній, Сєвєродонецьку, Маріуполі. По Маріуполю сьогодні війська РФ завдали 8 авіаційних ударів, тривають вуличні бої. «Українські захисники та захисниці тримають оборону міста», додали у Генштабі.

Байден закликав до суду за воєнні злочини через загибель цивільних у Бучі

Президент США Джо Байден закликав до суду через воєнні злочини проти президента Росії Володимира Путіна, назвавши його воєнним злочинцем, і заявив, що планує домагатися додаткових санкцій проти Росії.

«Цей хлопець жорстокий… те, що відбувається в Бучі, є обурливим», – сказав Байден.

Виступаючи біля Білого дому 4 квітня, президент США сказав, що необхідно зібрати більше доказів для використання на суді.

Коментар Байдена прозвучав після того, як президент України Володимир Зеленський відвідав Бучу під Києвом, де після відходу російських військ виявили сотні тіл загиблих цивільних. Зеленський назвав дії Росії «геноцидом» і закликав Захід застосувати жорсткіші санкції проти Москви.

На 3,5 млн гектарів земель неможливо провести посівну через бойові дії – Сольський

Через повномасштабну війну Росії в Україні неможливо провести посівну на 3,5 млн гектарів земель, заявив в ефірі загальнонаціонального марафону міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

За його словами, для того, щоб спростити логістику з вивезення урожаю, держава рекомендує аграріям і фермерам сіяти насамперед ті культури, тонна яких коштує дорожче, а з гектара можна зібрати менший за розмірами збір урожаю. Йдеться перш за все про соняшник, ріпак та сою.

Міністр також наголосив, що сьогодні українські аграрії повністю забезпечені насіннєвим матеріалом, а також поки що можуть брати необхідне пальне для посівної.

«Зрозуміло, що посівна тільки розпочинається, і обсяг пального треба збільшувати, але в ринковій економіці з таким ініціативним свідомим народом, як наш, особливо з фермерами, рішення буде знайдено», – запевнив Микола Сольський.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG