Доступність посилання

ТОП новини
Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. На фото: чоловік їде на велосипеді повз зруйнований міст у Покровську, 19 грудня 2024 року
Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. На фото: чоловік їде на велосипеді повз зруйнований міст у Покровську, 19 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ОГП: передали майже 21 млн грн на потреби ЗСУ, це арештовані кошти російського походження

В Офісі генпрокурора заявляють, що майже 21 млн грн передали на потреби ЗСУ, це кошти російського походження, які арештовані в рамках кримінального провадження.

«На потреби Збройних Сил України передано 650 200 євро, що становить приблизно 21 млн грн. Ці кошти були арештовані в рамках кримінального провадження за фактами службової недбалості, зловживання владою, розтрати, шахрайства та відмивання коштів службовими особами українських держпідприємств та іноземних компаній, у тому числі представники яких є громадянами РФ», – йдеться у повідомленні ОГП в телеграмі.

За даними слідства, службові особи держпідприємств домовилися з, зокрема громадянами РФ, про «незаконне отримання коштів шляхом зменшення суми компенсації за загибель у липні 2019 року в територіальних водах Ісламської Республіки Мавританія промислового риболовецького судна, яке належало Україні».

У ОГП повідомляють про фіксування факту безпідставного перерахування коштів за нібито врегулювання спору щодо затопленого судна на транзитний рахунок українського банку з банківського рахунку, відкритого на території РФ. У подальшому ці кошти суд арештував.

Байден закликав до суду за воєнні злочини через загибель цивільних у Бучі

Президент США Джо Байден закликав до суду через воєнні злочини проти президента Росії Володимира Путіна, назвавши його воєнним злочинцем, і заявив, що планує домагатися додаткових санкцій проти Росії.

«Цей хлопець жорстокий… те, що відбувається в Бучі, є обурливим», – сказав Байден.

Виступаючи біля Білого дому 4 квітня, президент США сказав, що необхідно зібрати більше доказів для використання на суді.

Коментар Байдена прозвучав після того, як президент України Володимир Зеленський відвідав Бучу під Києвом, де після відходу російських військ виявили сотні тіл загиблих цивільних. Зеленський назвав дії Росії «геноцидом» і закликав Захід застосувати жорсткіші санкції проти Москви.

«Угомоните своего убийцу!»: Донбасс готовится отражать атаку

Российские войска готовятся наступать на Донбассе и не прекращают обстреливать мирные города. Самые тяжелые сейчас – Лисичанск, Северодонецк, Рубежное, Попасная. Руководители Донецкой и Луганской областей призывают жителей временно эвакуироваться, чтобы не подвергать жизни опасности и не мешать военным отражать нападение. Корреспондент Радио Донбасс.Реалии Сергей Горбатенко рассказывает, как волонтеры вытаскивают людей из полуразрушенного Северодонецка – центра Луганской области, в котором сейчас уже трудно узнать молодой город, где раньше люди ходили в кафе и жили обычной жизнью областного центра.

Проезжая Лисичанск, мы видим над северодонецкими девятиэтажками языки пламени. Это – огромный пожар в спальном районе.

Российские снаряды летят на кварталы Северодонецка почти без передышки. С воздуха и из крупнокалиберной артиллерии. Почти каждые сутки – сводки о погибших и раненых.

В эвакуационном автобусе едут обычные люди, не госслужащие и не бесстрашные безумцы. Это Владимир, волонтер из Краматорска, Леша Ладыка, журналист интернет-издания Kramatorsk Post, Алексей, беженец из Харькова, я, корреспондент Радио Донбасс.Реалии, а еще два бойца батальона терробороны Изюма: Саша и Женя. Именно изюмчане дали автобус для эвакуации.

У транспорта отдельная биография: это единственный представитель изюмского АТП, который уцелел при выезде из города, не сломался и не был уничтожен огнем российских войск. В автобусе много продуктовых наборов от «Восток СОС» и носилки для переноски лежачих. Гуманитарные поездки поддержал краматорский «Центр ветеранів АТО та їх сімей «Поруч».

Далі читайте тут

Тимчасову переправу через річку Ірпінь на трасі Київ-Чоп відкриють за два тижні – міністр

На місці зруйнованого мосту через річку Ірпінь на трасі М-06 Київ – Чоп розпочалася підготовка до спорудження тимчасової переправи, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, переправу відкриють приблизно за два тижні, повідомила пресслужба Офісу президента.

За повідомленням, президент Володимир Зеленський, який 4 квітня побував у Бучі на Київщині і оглянув зруйнований міст через Ірпінь, зазначив, що частину мосту відремонтують і відкриють за декілька місяців.

Кубраков додав, що повноцінний рух одним проїздом мосту можна буде запустити вже за два місяці, обома проїздами – за три-чотири місяці.

Бердянськ: окупанти вивісили російський триколор на міськраді

В окупованому російськими військами Бердянську над міською радою вивісили російський прапор замість українського, повідомляє проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

У місті українських прапорів вже майже не залишилося на адмінбудівлях. Разом із цим, як повідомили місцеві жителі, в магазинах з’являються продукти, які з російською окупацію стали дифіцитом. Зокрема, вже в продажу є дріжджі, солодощі, туалетний папір і пральний порошок.

Масштабна війна Росії проти України триває із 24 лютого. Росія відмовляється називати своє вторгнення війною і наполягає, що це – «спеціальна військова операція» з метою «демілітаризації та денацифікації».

Бердянськ був одним із перших українських міст, яке зайняли окупанти, після нового вторгнення в Україну. Місцеві жителі ще тривалий час проводили в місті проукраїнськи мітинги, які згодом почали зі стріляниною розганяти російські військові. У місті почалася нестача продуктів, готівки, палива, ліків. Окупаційні сили переслідують місцевих активістів, політиків, журналістів.

21 березня українські правоохоронці отримали інформацію про те, що у мережі інтернет опубліковане відео з особою, яка представляється як Сауленко Олександр Федорович. Чоловік повідомляв, що «бере на себе повноваження» з управління містом через начебто «повне самоусунення чинної влади і небажання співпрацювати з військово-цивільною адміністрацією».

Самопроголошеному «меру» висунули підозру у колабораціонізмі, повідомили в Офісі генпрокурора України.

Збір доказів воєнних злочинів на Київщині. Рада закликала організувати приїзд місії МКС

Верховна Рада закликає міжнародні організації, уряди та парламенти іноземних держав, міжнародні організації якнайшвидше організувати приїзд місії Міжнародного кримінального суду та міжнародних організацій до Київської області для збору доказової бази воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

«Закликаємо якнайшвидше організувати приїзд місії Міжнародного кримінального суду та міжнародних організацій до Бучі, Ірпеня, Гостомеля та інших населених пунктів Київської області для збору доказової бази воєнних злочинів та злочинів проти людяності, яка може бути використана в міжнародних та іноземних судах задля притягнення до відповідальності тих, хто вчинив ці звірства», – йдеться у зверненні українського парламенту, оприлюдненого в телеграмі.

Депутати також просять якнайшвидше розпочати роботу комісії з розслідування фактів, створеної резолюцією Ради ООН з прав людини 4 березня 2022 року.

Український парламент закликає запровадити нові санкції проти Росії, зокрема повне ембарго на російську енергоносії.

Влада України звинувачує російських військових у вбивствах мирних жителів у Київській області, зокрема, в місті Буча. Тіла загиблих були знайдені там після виходу російських військових, які контролювали кілька міст і сіл на північний захід від Києва кілька тижнів.

Як повідомив в ефірі Радіо Свобода радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко, у Бучі під час окупації російськими військами загинули щонайменше 400 людей.

Влада Росії називає численні фото- та відеосвідчення цих вбивств «провокацією» та «постановкою».

Зеленський: чим довше Росія затягуватиме зустрічі, «тим гірше буде і для неї, і для цієї війни»

Чим довше Росія затягуватиме процес зустрічей з українськими представниками, «тим гірше буде і для неї, і для цієї війни», заявив на брифінгу під час поїздки до звільненої від російських військ Бучі, що на Київщині, президент України Володимир Зеленський.

«Була зустріч у міністрів закордонних справ (України та Росії – ред.). Там щось у них не склалося. Воно і зрозуміло, чому. Я вам скажу: чим довше Російська Федерація буде затягувати процес зустрічей, тим гірше і для них, і в принципі для цієї ситуації, для цієї війни», – наголосив президент України.

За його словами, кожного дня Збройні сили України, які звільняють українські міста від російської окупації, бачать там «людей у бочках, задушених, просто замучених».

Зокрема, президент України зазначив, що під час окупації Бучі російські війська поводились з місцевими жителями «гірше, ніж з тваринами».

«Дуже складно розмовляти, дуже складно, коли ти бачиш те, що вони тут накоїли... Тому, якщо їм є чим думати, їм треба думати швидше», – підсумував Зеленський.

Звільнене від російських військ місто Буча, що на Київщині, президент України відвідав 4 березня. Там він оглянув дорогу зі знищеною російською військовою технікою, а також поспілкувався з місцевими жителями і журналістами.

3 квітня президент України заявив, що «на нашій землі побувало концентроване зло, вбивці, кати, ґвалтівники, мародери, які називають себе армією і які заслуговують тільки на смерть після того, що вони зробили».

Він також наголосив, що ухвалив рішення створити «спеціальний механізм правосуддя» для розслідування воєнних злочинів на окупованих територіях. Він передбачає спільну роботу українських та міжнародних фахівців, слідчих прокурорів і суддів.

Зеленський припустив, що докази схожих злочинів будуть знайдені і в інших окупованих регіонах після їх звільнення.

Росія заперечує відповідальність своїх військ за загибель мирних жителів у Бучі і заявила, що Україна влаштувала «постановку» для західних засобів інформації.

Литва і Латвія «знижують рівень» дипломатичних відносин із Росією​

Литва відкликає посла Ейтвідаса Баярунаса з Росії, російському послу Олексію Ісакову наказано залишити країну, повідомив голова литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс, якого цитують литовські ЗМІ.

Уряд Литви також вирішив закрити російське консульство у Клайпеді.

Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що про це рішення Литва поінформувала партнерів у ЄС і НАТО, закликавши їх вжити аналогічних заходів.

Голова МЗС Литви пояснив, що рішення знизити рівень дипломатичного представництва ухвалили «у відповідь на агресію Росії, що триває, проти України і звірств, що здійснюються російськими збройними силами в різних окупованих українських містах, включаючи виснажливу бійню в Бучі».

Латвія вслід за Литвою повідомила про зниження рівня дипломатичних відносин із Росією. Про конкретні рішення обіцяють повідомити після завершення внутрішніх процедур. Як очікують, вони передбачатимуть відкликання посла з Москви і розпорядження російському послу залишити Ригу.

Про російські заходи у відповідь поки що не оголошено.

Російські війська нещодавно вийшли з Бучі, що розташована на північний захід від Києва, після цього в містечку виявили сотні тіл загиблих цивільних.

У ЄС заявили про готовність направити в Україну слідчих для документування воєнних злочинів

Євросоюз готовий направити спільні слідчі групи для документування воєнних злочинів в Україні, повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн після розмови з українським президентом Володимиром Зеленським.

«Я поговорила з президентом України Володимиром Зеленським про жорстокі вбивства мирних жителів у Бучі та інших місцях в Україні. ЄС готовий направити спільні слідчі групи для документування воєнних злочинів за погодженням з генеральним прокурором України», – написала вона у своєму твітері.

Урсула фон дер Ляйєн додала, що Європол та Євроюст це підтримають.​

Влада України звинувачує російських військових у вбивствах мирних жителів у Київській області, зокрема, в місті Буча. Тіла загиблих були знайдені там після виходу російських військових, які контролювали кілька міст і сіл на північний захід від Києва кілька тижнів.

Як повідомив в ефірі Радіо Свобода радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко, у Бучі під час окупації російськими військами загинули щонайменше 400 людей.

Влада Росії називає численні фото- та відеосвідчення цих вбивств «провокацією» та «постановкою».

Меркель після критики Зеленського: рішення не брати Україну в НАТО у 2008 році було правильним

Колишня канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що вважає правильним рішення НАТО не приймати Україну до Альянсу в 2008 році, попри критику з боку президента України Володимира Зеленського.

«Анґела Меркель підтримує своє рішення у зв’язку з самітом НАТО 2008 року в Бухаресті», – сказав речник Меркель, якого цитує агентство dpa.

«З огляду на звірства, виявлені в Бучі та інших місцях України, усі зусилля федерального уряду і міжнародного співтовариства підтримати Україну і покласти край варварству й війні Росії проти України мають повну підтримку з боку колишнього канцлера», – додав речник.

Напередодні у вечірньому зверненні Володимир Зеленський згадав про Бухарестський саміт НАТО – 3 квітня виповнилося 14 років із його проведення в 2008 році. «Тоді (у 2008 році – ред.) був шанс забрати Україну з сірої зони на сході Європи, з сірої зони між НАТО й Росією, сірої зони, про яку в Москві думають, що їм тут все дозволено, навіть найстрашніші воєнні злочини. За оптимістичними дипломатичними формулюваннями про те, що Україна нібито може стати членом НАТО, тоді, в 2008 році була захована відмова приймати Україну в Альянс», – сказав президент.

Він назвав цю відмову «помилковим розрахунком» і пов’язав її з початком російської агресії в 2014 році та повномасштабною агресією в лютому 2022 року. Зеленський згадав тодішніх лідерів Німеччини та Франції – Анґелу Меркель та Ніколя Саркозі.

Німеччина зазнає рецесії в разі припинення постачання російського газу – Deutsche Bank

Німеччина зазнає «значної рецесії», якщо постачання російського газу припиниться, заявив 4 квітня генеральний директор Deutsche Bank, президент Асоціації німецьких банків Крістіан Зевінг.

«Війна Росії проти України та Covid-19 завдають шкоди німецькій економіці. У разі припинення поставок російського газу ситуація загостриться. Суттєвої рецесії в Німеччині навряд чи вдасться уникнути», – сказав банкір.

Він спрогнозував зниження темпів зростання німецької економіки на 2% цього року, додавши, що є «значні ризики» ще більшого скорочення.

Минулого тижня німецьке ділове видання Handelsblatt із посиланням на джерела в урядових колах повідомило, що міністерство економіки Німеччини розглядає можливості конфіскації або націоналізації дочірніх підприємств російських енергетичних концернів «Газпром» та «Роснєфть» на випадок припинення постачання російських енергоносіїв.

31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ, який запроваджує новий порядок оплати газових контрактів так званими «недружніми країнами». Він обіцяв зобовʼязати їх платити за постачання у рублях.

Згідно з текстом документа, оплата далі здійснюватиметься в доларах та євро, але імпортери з «недружніх країн», зокрема, країн ЄС, повинні будуть відкрити два спеціальні рахунки в «Газпромбанку». Один – у валюті, де вони вже здійснюють платежі. Інший – у російських рублях. Після надходження грошей на валютний рахунок від імпортера російський банк продасть валюту на московській біржі і зарахує гроші на рахунок у російській валюті. Звідти їх переказуватимуть «Газпрому».

Раніше країни Євросоюзу заявили, що не платитимуть за газ у рублях, як того вимагає Москва. Париж і Берлін уже дали знати, що не приймуть умови Росії. Кремль погрожує не продавати газ за чинною дотепер схемою.

«Ціни на енергоносії… є тягарем для багатьох компаній і споживачів. Попри заходи німецького уряду з полегшення удару, різке зростання цін або неминуче скорочення постачання можуть суттєво уповільнити економіку», – попереджає Зевінг.

Миколаїв обстріляли забороненими касетними боєприпасами – мер

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявляє, що російські військові обстріляли місто, застосувавши заборонені касетні боєприпаси.

«Знову касетні снаряди. Тримайтесь подалі від вікон. Всю інформацію повідомлю вам згодом. Не публікуємо фото і відео! Не допомагаємо ворогу!», – написав він у фейсбуці.

Про жертви чи руйнування мер не повідомляє.

Це вже не перший випадок використання російськими військовими касетних боєприпасів. В ООН повідомляли, що станом на 30 березня розслідувачі вивчають 24 випадки застосування Росією касетних боєприпасів в Україні.

Зокрема 27 березня Офіс генпрокурора України повідомив, що російські військові застосували заборонені касетні боєприпаси на Дніпропетровщині.

Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.

Представники МКЧХ знову не змогли потрапити до Маріуполя

Спроби співробітників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) дістатися до оточеного російськими військами українського міста Маріуполя знову провалилися 4 квітня, повідомляє CNN із посиланням на речника організації.

«Через ситуацію з безпекою наша команда сьогодні не змогла прибути до Маріуполя», – йдеться у повідомленні.

Представники МКЧХ намагаються увійти в місто від пʼятниці, 1 квітня, щоб надати необхідну гуманітарну допомогу та сприяти евакуації мирних жителів, які залишаються в місті, що зазнає постійних російських бомбардувань.

У березні Міжнародний комітет Червоного Хреста опинився в Україні під вогнем критики – після оголошення про намір відкрити офіс у російському Ростові-на-Дону для нібито допомоги жителям сходу України.

«Зазначене не тільки сприятиме легітимізації «гуманітарних коридорів» на території Російської Федерації, а й стане своєрідною підтримкою для примусового викрадення громадян України та вивезення їх на територію держави-агресора», – йшлося у зверненні комітету Верховної Ради з прав людини.

Маріуполь перебуває в оточенні з перших днів російського вторгнення в Україну, яке розпочалося 24 лютого. Попередні зусилля гуманітарних агенцій із отримання доступу до міста були невдалими. Мер Маріуполя цього тижня заявив, що до 170 тисяч жителів залишаються в пастці – без електроенергії, тепло- та водопостачання, з браком харчів і за постійного ризику бути вбитими під час чергового обстрілу. Багатьох жителів міста поховали просто біля їхніх помешкань чи укриттів, зараз ці дані намагається верифікувати команда ООН із прав людини.

Президент Зеленський відвідав Бучу – пресслужба

4 квітня президент України Володимир Зеленський відвідав звільнене від російських військ місто Буча, що на Київщині. Це у коментарі Радіо Свобода підтвердив його речник Сергій Никифоров.

Також він підтвердив інформацію, викладену радником міністра МВС Антона Геращенка, щодо деталей цього візиту.

За словами Геращенка, у Бучі президент Зеленський оглянув дорогу зі знищеною російською військовою технікою та поспілкувався з місцевими жителями.

«Під час сьогоднішньої поїздки до Бучі кореспондент Бі-Бі-Сі запитав у Зеленського, чи вважає він усе ще можливим обговорення миру з Росією. Відповідь президента: «Так, бо Україна має здобути мир. Ми у Європі 21 сторіччя. Ми продовжимо дипломатичні та військові зусилля», – цитує Зеленського Антон Геращенко.

Пресслужба президента пообіцяла згодом надати фото- та відеоматеріали перебування Володимира Зеленського до Бучі.

3 квітня президент України заявив, що «на нашій землі побувало концентроване зло, вбивці, кати, ґвалтівники, мародери, які називають себе армією і які заслуговують тільки на смерть після того, що вони зробили».

США назвали участь Росії у Раді з прав людини «фарсом» і закликали до виключення РФ

Сполучені Штати Америки домагаються виключення Росії з Ради ООН із прав людини після повідомлень про те, що російські військові вбили сотні цивільних жителів у Бучі на Київщині.

«Участь Росії в Раді з прав людини – це фарс», – сказала 4 квітня посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, перебуваючи в румунській столиці Бухаресті.

«І це неправильно, тому ми вважаємо, що настав час для Генеральної асамблеї ООН проголосувати за їх виключення», – додала вона.

Для виключення Росії з Ради, яка базується в Женеві, знадобиться підтримка щонайменше двох третин зі 193 членів Генеральної асамблеї ООН. Клопотання про виключення може бути подане, якщо буде виявлено, що країна постійно здійснює грубі й систематичні порушення прав людини під час свого членства.

Росія, яка зараз перебуває на другому році свого трирічного перебування в Раді, вторглася в Україну 24 лютого.

Російські війська нещодавно вийшли з Бучі, що розташована на північний захід від Києва, після цього в містечку виявили сотні тіл загиблих цивільних.

Армія Росії обстрілює на Луганщині автобуси з цивільними, щоб зірвати евакуацію – голова ОВА

Російська армія обстрілює автобуси з цивільними людьми, щоб зірвати евакуацію на Луганщині. Про це 4 квітня повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Автобуси декілька разів потрапляли під обстріли, орки не хочуть, аби люди рятувалися. Проте, ми робимо неможливе, щоб зберегти Вам життя», – зазначив він.

Попри такі перешкоди, за словами Гайдая, 4 квітня з Луганщини все ж таки вдалося евакуювати майже 1000 людей. Зокрема: 452 – з Лисичанська, 136 – з Кремінної, 22 – з Рубіжного, 117 – з Гірської громади, 244 – з Сіверськодонецька.

«Через постійні обстріли з Попасної людей вивезти не вдалося», – додав Гайдай.

За його словами, для тих, хто продовжує залишатися на Луганщині, буде завезено кілька тонн гуманітарної допомоги: їжу, ліки, засоби гігієни.

4 квітня, за даними української влади, заплановані два гуманітарні коридори.

Перший: із Маріуполя до Запоріжжя.

Другий: із міст Сіверськодонецьк, Попасна, Лисичанськ, Рубіжне та села Нижнє Луганської області.

Минулої доби по гуманітарних коридорах вдалося евакуювати 2 694 людини.

ОГП відкрив провадження через ракетний обстріл Одеси

Внаслідок ракетного обстрілу російськими військами критичної інфраструктури в Одесі 3 квітня постраждала одна людина, знищені резервуари з пальним, пошкоджені господарські будівлі і газові комунікації, зазнали суттєвих руйнувань об’єкти цивільної інфраструктури, повідомив Офіс генпрокурора 4 квітня.

В ОГП розпочали кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни збройними силами РФ.

«За даними слідства, вранці 3 квітня 2022 року військовослужбовці РФ завдали ракетних ударів по території нафтопереробного заводу і нафтосховищ в Одесі. Внаслідок удару знищено резервуари з пальним, пошкоджено господарські будівлі і газові комунікації. Одного громадянина госпіталізовано до лікарні з пораненнями, інформація щодо загиблих – відсутня. Також через ракетний обстріл зазнали суттєвих руйнувань об’єкти цивільної інфраструктури», – йдеться в повідомленні.

Наразі на місці події проводять необхідні слідчі дії, працюють співробітники ДСНС, додали в ОГП.

Міністерство оборони Росії 3 квітня заявило, що російські військові завдали ударів по Одесі з кораблів і літаків. Мер Одеси Геннадій Труханов вранці 3 квітня заявив, що удари були завдані по «об’єктах критичної інфраструктури».​

Іспанська поліція спільно з ФБР обшукує яхту російського бізнесмена Вексельберга

Іспанська поліція спільно з Федеральним бюро розслідувань США 4 квітня обшукує яхту Tango, яка ймовірно належить підсанкційному російському бізнесмену Віктору Вексельбергу, повідомляє Associated Press.

Яхту зараз пришвартовано в марині міста Пальма, столиці острова Майорка. Як писало видання Forbes та інші ЗМІ, 77-метрова Tango вартістю близько 110 мільйонів євро належить президентові фонду «Сколково» Віктору Вексельбергу. Про те, що американська влада через санкції у звʼязку з війною в Україні має намір заблокувати активи Вексельберга, зокрема яхту Tango і літак Airbus A319, Міністерство фінансів США повідомило ще 11 березня.

У зв'язку із чим проводиться обшук, не повідомляється. Сполучені Штати запровадили санкції проти Вексельберга ще у 2018 році через імовірну причетність до російського втручання в американські вибори. Відомо, що Вексельберга у США на короткий час затримували та допитували співробітники ФБР. Усі його активи в країні заморожені, а американським компаніям заборонено мати з ним бізнес. У березні 2022 року Вексельберг знову потрапив до списку санкцій у звʼязку з подіями в Україні. Санкції проти нього запровадила й Велика Британія.

У Росії доручили перевірити повідомлення про масові вбивства у Бучі на предмет «фейків» про свою армію

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін доручив проаналізувати інформацію, «поширену Міноборони України, про вбивство мирних жителів у місті Бучі Київської області». Про це йдеться у пресрелізі на сайті відомства.

Як заявив Бастрикін, поширені матеріали треба перевірити щодо злочину за статтею про «фейки» про діяльність російської армії.

У Міноборони РФ заявляють, що всі матеріали з Бучі «не відповідають дійсності і мають провокаційний характер». У Слідчому комітеті РФ кажуть, що українське відомство поширило ці відео «по західних ЗМІ» «з метою дискредитації російських військовослужбовців».

Тим часом, речник російського президента Дмитро Пєсков прокоментував матеріали про масові вбивства в Бучі і заявив, що «Кремль категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних і пропонує обговорювати цю тему на максимально високому рівні».

Міністерство оборони України повідомило, що 2 квітня Київщина була звільнена від російських військ, в тому числі Ірпінь, Буча, Гостомель. Після відступу військ РФ у визволених містах і селах зафіксовані масові вбивства цивільних. За даними генпрокурора Ірини Венедіктової, станом на вечір 3 квітня з території Київщини вивезли 410 тіл убитих мирних жителів.

Фотографії загиблих у цивільному одязі, інколи зі зв’язаними руками, опублікували західні інформаційні агентства, зокрема Reuters, AFP.

В Україні і світі лунають заклики покарати Росію за вчинені воєнні злочини.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд направити місію до Бучу, «щоб у взаємодії з українськими правоохоронцями якнайретельніше зібрати всі докази воєнних злочинів росіян».

Європейський союз «найрішучішим чином» засудив «звірства, які, як повідомляється, вчинили російські збройні сили у низці українських міст».

Від початку війни мобільні оператори надали безкоштовно послуг на понад 600 млн гривень – Федоров

Від початку широкомасштабної війни Росії проти України мобільні оператори, що працюють на території України, надали безкоштовно послуг на понад 600 мільйонів гривень. Про це 4 квітня повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Окрім того, за його словами, вони переказали понад 25 мільйонів благодійним фондам та сплатили наперед податки.

«Для підтримки бюджету сплатили авансом податки: «Київстар» – 1,1 млрд грн, lifecell – 35 млн грн, Vodafone – 58 млн грн», – зазначив Михайло Федоров.

За даними Державної служби спеціального звʼязку, від початку широкомасштабної війни Росія під час атак на населені пункти насамперед намагається фізично знищити інфраструктуру звʼязку та телебачення.

Через це понад два десятки передавальних телевізійних підстанцій Концерну РРТ, який належить до сфери управління Держспецзвʼязку, зазнали обстрілів і є повністю або частково зруйнованими.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG