Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ЄБРР заблокував доступ РФ і Білорусі до своїх ресурсів

Рада керівників Європейського банку реконструкції та розвитку проголосувала за зупинення доступу Росії та Білорусі до ресурсів банку, йдеться на офіційному сайті ЄБРР.

«Доступ Російської Федерації та Білорусі до ресурсів банку офіційно та негайно зупиняється. Це означає, що в жодній із країн не може бути проєктів із фінансовою участю банку або діяльності в рамках технічного співробітництва. Крім того, ЄБРР залишає за собою право на зупинення або повне припинення вибірки коштів за існуючими проєктами», – йдеться в повідомленні.

Крім того зазначається, що ЄБРР перебуває у процесі закриття своїх представництв у Москві та Мінську.

«Сумно, що ми змушені робити подібні кроки після стількох років співпраці з обома країнами. Проте війна з Україною, розв’язана Росією, не залишила нам іншого вибору, окрім засудження цих дій, і не лише на словах. Подібна реакція також потрібна, щоб обидві країни чітко розуміли, що вони підірвали цінності, важливі як для нашого інституту, так і для всієї міжнародної спільноти», – цитує пресслужба президента ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Член ради директорів банку від України Артем Шевальов у фейсбуці уточнив, що за таке рішення проголосувала абсолютна більшість країн-акціонерів банку.

10 березня Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив про пакет фінансування для підтримки сталості України у розмірі 2 мільярди євро у зв’язку з війною. Перед тим ЄБРР заявив про непохитну підтримку України та її народу та засудив агресію з боку Росії та Білорусі.

Росія переміщує на схід України найманців із «ПВК Вагнера» – британська розвідка

Росія продовжує спрямовувати свої сили на схід України, зокрема направляючи туди найманців із «ПВК Вагнера», повідомила британська військова розвідка 4 квітня.

«Російські сили продовжують консолідуватися і реорганізовуватись, перенаправляючи свій наступ на Донбас на сході України. Російські війська, у тому числі найманці з російської приватної військової компанії «Вагнер», пов’язаної з державою, переміщуються в цей район», – йдеться в повідомленні, розміщеному у твітері Міністерства оборони Британії.

Напередодні британська розвідка вказувала, що в Маріуполі Донецької області тривають важкі бої, російські війська хочуть взяти місто, яке «майже напевно» є ключовою ціллю російського вторгнення, бо забезпечить сухопутний коридор з Росії до окупованого Криму.

4 квітня в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські війська станом на 40-у добу вторгнення в Україну проводять перегрупування.

На Донецькому та Таврійському напрямках, за даними Генштабу, сили військ РФ зосереджені на Рубіжному, Попасній, Сєвєродонецьку, Маріуполі. По Маріуполю сьогодні війська РФ завдали 8 авіаційних ударів, тривають вуличні бої. «Українські захисники та захисниці тримають оборону міста», додали у Генштабі.

Радбез ООН відкинув запит Росії. Москва пропонувала обговорити «провокацію українських радикалів у Бучі»

Рада безпеки ООН не проводитиме засідання 4 квітня на запит Росії, яка вимагала обговорити «кричущу провокацію українських радикалів у Бучі». Згідно з заявою представниці російського МЗС Марії Захарової, російський запит відхилила Велика Британія, яка зараз головує в Раді безпеки.

Агенція Reuters також повідомляє із посиланням на британську делегацію, що обговорення ситуації в Україні відбудеться, як і планувалося, у вівторок, 5 квітня.

Влада України звинувачує російських військових у вбивствах мирних жителів у Київській області, зокрема, в місті Буча. Тіла загиблих були знайдені там після виходу російських військових, які контролювали кілька міст і сіл на північний захід від Києва кілька тижнів. Влада Росії називає численні фото- та відеосвідчення цих вбивств «провокацією» та «постановкою».

Депутата Пономарьова з полону доправили в лікарню Бердянська

Народний депутат України від ОПЗЖ Олександр Пономарьов, про затримання якого у Бердянську російськими силами повідомляли у березні, зараз перебуває в місцевій лікарні – інформація про це розміщена на фейсбук-сторінці приймальні депутата.

Дані про госпіталізацію Пономарьова проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» підтвердила депутатка Запорізької обласної ради Олена Бодасюк, яка також є представницею юридичної служби холдингу підприємств Пономарьова.

«Народного депутата України Олександра Пономарьова через 10 днів після затримання, у супроводі російських військових було доставлено та госпіталізовано до реанімації бердянської міської лікарні. Медики розцінюють його стан як стабільно тяжкий. Прогнозів ніяких не дають, оскільки раніше, у 2018 – 2020 роках Олександр Пономарьов уже переніс два інфаркти», – сказано в інформації приймальні депутата.

Бодасюк додала, що Пономарьова доставили у лікарню з гострим коронарним синдромом з підозрою на інфаркт.

Підтвердження цієї інформації з інших джерел відсутнє.

22 березня стало відомо, що російськи окупаційні сили затримали Пономарьова у Бердянську, де він допомагав у міському гуманітарному штабі міста. Однією з причин затримання народного депутата називали його «відмову співпрацювати з Росією і підтримання українських військових». Підприємства Пономарьова призупинили діяльність через «відсутність гарантій безпеки працівників».

«Гради», танки, артилерія – поліція про обстріли Луганщини та Донеччини за добу

Упродовж доби 3 квітня російська армія продовжила обстріли Лугащини та Донеччини, застосувавши «Гради», танки, артилерію та стрілецьку зброю. Про це повідомляє Національна поліція.

За даними правоохоронців, внаслідок обстрілів є загиблі та поранені цивільні мешканці цих регіонів, а також пошкоджені обʼєкти критичної інфраструктури і життєзабезпечення. Зокрема, повністю або частково без світла залишаються 30 населених пунктів, без газу – 36.

На Луганщині від обстрілів російських військ, за даними поліції, постраждали міста Сіверськодонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Кремінна, Попасна, Новодружеськ, Привілля, село Стара Краснянка Кремінської територіальної громади, Гірська територіальна громада.

На Донеччині найгарячішими точками, як стверджують правоохоронці, стали Маріуполь, Авдіївка, Торецьк, Красногорівка, Марʼїнка, Георгіївка, Шуми.

У Бучі загинули щонайменше 400 людей – Денисенко

У місті Буча на Київщині під час окупації російськими військами загинули щонайменше 400 людей, повідомив в ефірі Радіо Свобода радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко.

«Продовжуємо оглядати підвали, будинки. Люди ховали загиблих безпосередньо на прибудинковій території, на дитячих майданчиках. Тому цифра уточнюється», – повідомив Вадим Денисенко.

Нині триває процес розмінування території, він займе кілька днів, зазначив Денисенко.

«Це абсолютно нестерпно» – премʼєр-міністр Японії про вбивства цивільних на Київщині

Премʼєр-міністр Японії Фуміо Кісіда засудив убивства мирних жителів у Київській області і закликав притягнути Росію до відповідальності за ці злочини.

«Я глибоко шокований тим, що на околицях Києва вчинили жахливі звірства проти мирного населення. Вбивство невинних мирних жителів порушує міжнародне гуманітарне право. Це абсолютно нестерпно, і Японія рішуче засуджує це», – наголосив голова японського уряду.

Фуміо Кісіда також закликав до дій, відзначивши, що «Росія має нести сувору відповідальність за ці дії».

«Воєнні злочини і геноцид в Бучі вимагають додаткових санкцій проти Росії»: світ реагує на масові вбивства цивільних в Бучі

Міжнародне співтовариство продовжує висловлювати шок і обурення після появи доказів того, що російські сили вчинили звірства проти мирного населення в Україні, а Москва відхилила ці повідомлення як «провокацію».

Через війну IKEA відмовилася від української деревини – «Схеми»

Шведська компанія IKEA, світовий ритейлер меблів і товарів для дому, поки відмовляється від використання деревини українського походження. Своє рішення у компанії пояснюють «неможливістю перевірити легальність деревини» після 24 лютого. Про це йдеться у листі за підписом менеджера з розвитку закупівель IKEA Роберта Олссона на адресу українських постачальників деревини, який є у розпорядженні «Схем» (проєкт Радіо Свобода). Лист датований 25 березня.

«IKEA призупинила глобальні закупівлі деревини з України, заготовленої після 24 лютого 2022 року, до подальших розпоряджень. Деревина, заготовлена після цієї дати, не буде використовуватися, тому що її легальність неможливо перевірити», – йдеться у листі.

Виходячи з листа IKEA, такі самі заходи шведська компанія застосувала до Білорусі, хоча на півтора місяці пізніше – з 8 квітня. Також з 8 квітня IKEA планує скоротити приблизно 85% поставок деревини з Росії, очікуючи, що постачальники зменшать залежність від російської деревини.

На початку березня IKEA повідомила, що тимчасово призупиняє свою діяльність в РФ та Білорусі. Зокрема, це рішення стосувалося всього експорту та імпорту в ці країни та з них, а також всіх виробничих і роздрібних операцій IKEA.

В пресслужбі IKEA журналістам «Схем» підтвердили, що у зв’язку із війною в Україні компанія не може «безпечно проводити аудит ланцюжків постачання деревини в країні, щоб перевірити відповідність та законність походження деревини».

«Тому IKEA призупинила закупівлю деревини в Україні до подальшого повідомлення. (...) Після того, як ситуація покращиться та стане більш безпечною, ми зобов’язуємось якнайшвидше відновити роботу з нашими партнерами в Україні», – повідомили в IKEA.

ІКЕА займає одне з ключових місць на меблевому ринку у світі. За даними українських виробників деревини, в Україні ІКЕА співпрацює з десятками виробників, які постачають компанії меблі та комплектуючі.

Всі замовлення для українських виробників зараз зупинені, розповів співвласник компанії «Українські лісопильні» (Костопільський та Львівський фанерні заводи) Сергій Ліщина.

«Фактично, IKEA вводить санкції проти економіки країни-жертви російської агресії, в той час як весь цивілізований світ намагається допомогти Україні, яка самостійно захищає цінності свободи і демократії. І це в момент, коли деревообробна галузь тільки починає оговтуватись від воєнного потрясіння і пробує відновлювати виробництво. Фактично – це ніж в спину України», – Ліщина.

Окремі партнери IKEA в Україні вже заявили, що дії шведської компанії можуть призвести до небажаного зараз скорочення персоналу. «Ми працюємо з IKEA вже 17 років і це дуже важливий для нас клієнт. 95% нашої продукції – це ортопедична ліжкова рама – відправляємо саме на IKEA, – каже директор компанії «Олісма» Ярослав Плахтина. – Якщо IKEA щодо відмови від української деревини не буде скасоване, то вже через два-три тижні може постати питання щодо вимушеного скорочення штату наших працівників, чого ми би не хотіли».

В Міністерстві економіки, якому відомо про рішення IKEA відмовитися від української деревини, від коментарів поки відмовились.

Генштаб ЗСУ: 8 авіаударів по Маріуполю, перегрупування сил РФ та зниження активності на морі

Російські війська станом на 40-ву добу вторгнення в Україну проводять перегрупування та намагаються покращити тактичне становище на окремих напрямках на півдні України, повідомляє Генштаб Збройних сил України.

«Триває формування та переміщення додаткових підрозділів РФ для участі у бойових діях на території України», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі ЗСУ повідомили:

На Волинському напрямку – без змін.

На Поліському напрямку – висока імовірність ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури. Відбувається переміщення військ РФ залізничним транспортом і повітряним шляхом з Білорусі в Росію.

На Сіверському напрямку – завершено відведення підрозділів зі складу Центрального військового округу на територію Курської області та їхнє подальше переміщення.

На Слобожанському напрямку – триває блокування Харкова, артбстріли міста, перегрупування військ, посилення протиповітряного прикриття об’єктів в районі міста Бєлгород та районів зосередження військ на Харківському напрямку.

«Залишається висока імовірність нанесення авіаційних та ракетних ударів по цивільних об’єктах Харкова, триває підготовка до наступу в напрямку на Слов’янськ», – йдеться в повідомленні.

На Донецькому та Таврійському напрямках – сили військ РФ зосереджені на Рубіжному, Попасній, Сєвєродонецьку, Маріуполі. По Маріуполю сьогодні війська РФ завдали 8 авіаційних ударів, тривають вуличні бої. «Українські захисники та захисниці тримають оборону міста», додали у Генштабі.

На Південнобузькому напрямку наші війська відтісняють окупантів на Херсонщині. Противник провів повітряну розвідку у районі Миколаєва із застосуванням БПЛА.

В Чорноморській та Азовській операційних зонах – діяльність корабельного угруповання військ РФ у акваторії Чорного моря знижена через шторм (до 4 балів).

«Знищують за те, що українці». Правники та дипломати наголошують на геноциді в Бучі

У ці дні на перших шпальтах світових видань – моторошні знімки з деокупованих населених пунктів на Київщині. Фотодокази побаченого журналістами після звільнення українською армією населених пунктів Буча, Гостомель, Ірпінь супроводжуються в соціальних мережах хештегами #BuchaMassacre і #PutinGenocide. Деякі світлини Facebook і Twitter закривають для перегляду – подібне, мовляв, «порушує норми спільноти», є контентом «делікатним». Приїхати до Бучі закликав місію Міжнародного кримінального суду міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Як дипломат і юрист із міжнародного права Кулеба розраховує, що зібрані докази надалі використовуватимуться у міжнародних судах задля притягнення до відповідальності винних у звірствах.

Російські військові обстріляли церкву на Луганщині, два священники поранені – Гайдай

Російські військові обстріляли храм у Рубіжному на Луганщині, поранень зазнали двоє священників, повідомив у фейсбуці голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Орки обстріляли черговий храм та поранили двох священників. Рашистський снаряд потрапив у церкву на честь святителя Луки Кримського у Рубіжному. Обстрілом пробило покрівлю храму», – повідомив Гайдай.

Він уточнив, що осколками поранено настоятеля, а також священника іншого храму, який у цей момент перебував на храмовій території.

Раніше у Держслужбі з етнополітики та свободи совісті повідомили про десятки зруйнованих церков в Україні з початку російського вторгнення.

Перший «приліт» військ РФ по Тернополю: знищено об’єкт інфраструктури, жертв немає

Голова Тернопільської ОВА Володимир Труш повідомив, що у неділю Тернопіль зазнав першої атаки військ РФ.

«Приблизно о 22:20, ворог спробував зруйнувати один з об’єтків критичної інфраструктури у Тернополі. Постраждалих немає», – повідомив Труш у Telegram.

Пізніше на брифінгу він уточнив, що об’єкт після атаки перебуває у «непридатному стані». Людських жертв немає, бо влада провела «превентивні заходи». Про який саме об’єкт йдеться, посадовець не уточнив.

Про вибух у місті напередодні повідомляв мер Тернополя Сергій Надал. Це перший ракетний «приліт» по місту і регіону з початку російського вторгнення.

В Офісі омбудсмена повідомили про два гуманітарні коридори на 4 квітня

В Уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомили про два гуманітарні коридори на 4 квітня.

Перший: із Маріуполя до Запоріжжя на приватному транспорті.

– 15 автобусів для евакуації виїхали із Запоріжжя до Маріуполя.

«Делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста планує продовжити рух до Маріуполя з міста Мангуш разом з 7 автобусами», – йдеться в повідомленні.

Другий: із міст Сєвєродонецьк, Попасна, Лисичанськ, Рубіжне та с. Нижнє Луганської області.

Як повідомила на брифінгу віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, на Луганщині війська РФ постійно порушують режим припинення вогню та обстрілюють гуманітарні колони.

«Незважаючи на це, мужні поліцейські, військові та водії під керівництвом голови Луганської ОВА продовжують допомагати цивільному населенню евакуюватися», – сказала Верещук.

За даними влади, минулої доби по гуманітарних коридорах вдалося евакуювати 2 694 людини.

Павло Казарін: «У перші дні війни страху було значно більше»

Понад місяць тому кримський журналіст, відомий український колумніст Павло Казарін вирушив служити в тероборону Києва, а саме: у 112-у бригаду. До повномасштабної війни Росії проти України Павло стикався з військовими лише тоді, коли брав у них інтерв'ю. А зброю в руки брав лише у тирі. В армії не служив.

Макрон: після вбивств у Бучі потрібні нові санкції проти Росії

Президент Франції Емманюель Макрон заявив 4 квітня, що необхідне додаткове посилення санкцій проти Росії після отримання чітких ознак відповідальності російських військ за вбивства мирних жителів в українському місті Буча.

«Те, що сталося в Бучі, вимагає нового раунду санкцій і дуже чітких заходів», – сказав Макрон радіо France Inter.

Ці нові санкції мають бути спрямовані проти вугільної та нафтовидобувної галузей російської економіки, сказав Макрон.

Росія 3 квітня заперечила відповідальність своїх військ за загибель мирних жителів у місті Буча і заявила, що Україна влаштувала постановку для західних засобів інформації.

Російська економіка увійшла в найтяжчу кризу з часів розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Це сталося після того, як Сполучені Штати та їхні союзники запровадили санкції через вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Росія втратила понад 18 тисяч військових у війні проти України – Генштаб ЗСУ

Росія втратила у війні проти України близько 18,3 тисячі своїх військових, повідомив вранці 4 квітня Генштаб Збройних сил України.

Крім того, серед втрат РФ:

  • 647 танків
  • 1844 бойових броньованих машин
  • 330 артилерійських систем
  • 107 РСЗВ
  • 54 засоби ППО
  • 147 літаків
  • 134 гелікоптери
  • 1273 одиниць автомобільної техніки
  • 7 кораблів /катерів
  • 76 цистерн із ПММ
  • 92 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 25 одиниці спеціальної техніки
  • 4 пускові установки ОТРК/ТРК.

«Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», – йдеться в повідомленні.

25 березня Генеральний штаб збройних сил РФ лише вдруге за понад місяць масштабної війни проти України оприлюднив дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

За оцінками НАТО, під час військових дій могли бути вбиті від 7 до 15 тисяч російських військових, писало видання Time 24 березня. При цьому разом із пораненими загальні втрати військ Росії можуть сягати 30–40 тисяч людей.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

«Тиша зруйнованих міст» – Зеленський на врученні премії Grammy попросив музикантів «розповісти нашу історію»

Президент України Володимир Зеленський 3 квітня виступив на церемонії вручення в Лас-Вегасі головної премії музичної індустрії США Grammy і закликав учасників заходу підтримати його країну «в будь-який спосіб».

«Що більше протилежне музиці? Тиша зруйнованих міст і вбитих людей. Наповніть тишу своєю музикою. Наповніть її сьогодні, щоб розповісти нашу історію. Підтримайте нас будь-яким чином. Будь-чим, але не тишею», – сказав Зеленський.

Він нагадав, що «наші (українські – ред.) музиканти носять бронежилети замість смокінгів, вони співають пораненим, у лікарнях, навіть тим, хто їх не чує, але музика прорветься».

Понад місяць тому в Україні розпочалася війна – після вторгнення російських військових мільйони мирних жителів стали внутрішніми переселенцями або біженцями в Європі, російська армія перетворила багато міст на руїни. Росія називає свої дії «спецоперацією» з метою «демілітаризації» та «денацифікації» України.

Зеленський використовує відеозвернення, які зазвичай записує зі свого робочого місця в укритті в центрі Києва, таким чином він закликав союзників до підтримки у промовах у Конгресі США, японському, британському, австралійському та ізраїльському парламентах.

Під час мінометного обстрілу на Луганщині загинули два волонтери – влада

Під час мінометного обстрілу в Новодружеську, що на Луганщині, загинули два волонтери – Ольга Кур’єрова та Юрій Жабін, повідомив гу фейсбуці голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Вони займалися видачею гуманітарної допомоги місцевим мешканцям. Щодня, попри ворожий вогонь, приходили на місце збору та забезпечували людей їжею та необхідними речами. Так було й учора, доки не прилетіла міна… пані Ольга врятувала життя колезі, прикривши її собою, коли розпочався російський обстріл міста», – повідомив Гайдай.

Це не вперше, коли російські військові відкривають вогонь по волонтерах. 31 березня стало відомо, що російські війська неподалік Чернігова обстріляли колону автобусів із волонетерами – 1 людина загинула, декілька були поранені.

ОГП: через агресію Росії в Україні загинула 161 дитина

161 дитина загинула внаслідок збройної агресії Росії в Україні, ще 264 дитини зазнали поранень, повідомив 4 квітня Офіс генерального прокурора.

«Триває робота зі встановлення всіх даних щодо постраждалих дітей у місцях ведення активних бойових дій і на тимчасово окупованих ворогом територіях. Зокрема, у місті Маріуполі, на окремих територіях Київської, Чернігівської та Луганської областей», – йдеться в повідомленні.

У Офісі генпрокурора вказують, що 2 квітня було поранено 9-річну дитину під час обстрілів міста Вугледар Донецької області, 3 квітня внаслідок обстрілу Миколаєва поранено 11 людей, серед яких дитина, також 3 квітня внаслідок обстрілу Харкова поранень зазнали троє дітей.

Через бомбардування та обстріли пошкоджено 869 закладів освіти, 83 з них зруйновані повністю.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG