Доступність посилання

ТОП новини
Холод, дрони та темрява на лінії фронту. Бійці НГУ України десь під Куп'янськом . Грудень 2014 року
Холод, дрони та темрява на лінії фронту. Бійці НГУ України десь під Куп'янськом . Грудень 2014 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Евакуація діда Валентина (фотогалерея)

31 березня село Тетерівське на Київщині було наполовину зрівняне із землею, де вже ніхто не живе. Хата 82-річного діда Валентина частково пошкоджена обстрілами. Коли ми випадково побачили його силует і зайшли до нього, якраз російська артилерія розпочала обстріл. Дід не хотів іти з дому, в який вклав 50 років свого життя, – але нам вдалося його вмовити і врятувати.

Метрополітен у Києві відновлює сполучення через Південний міст – КМДА

Київський метрополітен відновлює сполучення через Південний міст, повідомила пресслужба Київської міськдержадміністрації уTelegram.

Згідно з повідомленням, «зелена лінія» працює від станції «Сирець» до станції «Видубичі», а також від станції «Видубичі» до станції «Червоний хутір». Крім того, працює пересадка «Золоті ворота» – «Театральна».

На «червоній лінії» курсують поїзди метро від станції «Шулявська» до станції «Театральна».

«Синя лінія» працює від станції «Героїв Дніпра» до станції «Теремки».

«Майдан Незалежності», «Площа Льва Толстого», «Палац спорту» та «Кловська» поїзди проїжджають без зупинки», – йдеться у повідомленні.

Середній інтервал руху поїздів на лініях – 1 година.

Зазначається, що графік роботи може оперативно змінюватися за необхідності.

Метрополітен для перевезень пасажирів працюватиме до 19:00. Підземні станції продовжать цілодобово приймати людей як укриття, додали в КМДА.

Для автомобільного сполучення лівого й правого берега Києва працює Дарницький та Північний мости. Південний міст залишається відкритим для громадського транспорту.

Війська РФ почали вихід із Сумської області – Живицький

Російські війська почали активно виходити з території Сумської області. Як повідомив 3 квітня голова обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, відступ почався із суботи.

«Останній тиждень ми спостерігали велике накопичення російських військ від Білопілля до Конотопу, навколо Конотопу. Це Білопільська громада, Буринська громада, Путивлівська, Нова Слобода, це Поповська громада», – сказав Живицький.

Він повідомив про факти «терору» проти цивільного населення, а також що війська РФ «обстрілювали мирних жителів, стріляли невпорядковано по лісах, будинках, танками, гранатометами, автоматами, кулеметами».

Живицький заначив, що зарано говорити про повне звільнення області, але російські «техніка, броня, артилерія вийшли».

Генштаб ЗСУ розповів, як резервістів у РФ заохочують «трофеями» в Україні

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що Росія розпочала заходи прихованої мобілізації резервістів з метою приведення військових частин до штатів воєнного часу.

«Під час здійснення відбору кандидатів перевага надається особам, що вже мають бойовий досвід. Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад. Також визначені основні регіони для проведення мобілізації: Краснодарський край, Пермський край, республіки Дагестан, Інгушетія, Калмикія. Основним мотиваційним чинником для резервістів залишається матеріальне заохочення. Крім того, серед російського населення поширюється думка, що учасники війни з Україною можуть покращити своє матеріальне становище за рахунок так званих «трофеїв», тобто грабежу і мародерства», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу ЗСУ, командування ЗС РФ сподівається залучити під час мобілізації приблизно 60 тисяч осіб.

«Укомплектування озброєнням та військовою технікою до штатів воєнного часу відбуватиметься за рахунок зняття зі зберігання застарілої техніки. Деякі зразки зберігаються на базах та складах понад 30 років», – йдеться в повідомленні.

«Відсвяткувати перемогу хочу в рідному Криму»: журналіст, ексдепутат України Євген Лешан на війні

Крим.Реалії продовжують цикл матеріалів про кримчан, які взяли в руки зброю для захисту України в умовах воєнного вторгнення Росії. Мотивація для цього у кожного своя – від захисту своєї сім'ї до бажання «гнати окупантів до Москви». Український журналіст родом із Сімферополя, колишній народний депутат України Євген Лешан за два десятки років подолав шлях від прихильника Компартії до боротьби з її послідовниками на війні. Як колишній нардеп-комуніст став артилеристом Збройних сил України і тепер захищає Київ, розповідають Крим.Реалії.

Три села на підступах до Чернігова звільнені від військ РФ – ОК «Північ»

На Чернігівщині Збройні сили України звільнили від російських військ три населені пункти, повідомляє Оперативне командування «Північ».

«Количівка, Ягідне, Іванівка... Ці населені пункти Чернігівської області ще довго пам’ятатимуть жахи війни..., нині населені пункти звільнені від фашистської навали. Територія зачищається і контролюється військовими ЗСУ. Населенню завозять гуманітарну допомогу», – йдеться в повідомленні у фейсбуці.

Військові повідомляють про розбиту техніку військ РФ від Чернігова у бік Козельця.

Російські військові продовжують блокувати Чернігів, обстрілюючи інфраструктуру. Місто знищене на 70%, заявив напередодні в ефірі телемарафону міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Влада Польщі вимагає саміту ЄС через «різанину в Бучі» та наполягає на наданні Україні зброї

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що злочини проти цивільних в Бучі виключають сподівання на пошук компромісу з Росією будь-якою ціною.

«Насправді захисникам України понад усе потрібні три речі: зброя, зброя та ще раз зброя», – написав Дуда у фейсбуці.

Він додав, що «злочинців треба назвати злочинцями, притягнути до відповідальності та засудити».

Крім того, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький наполягає, що має негайно має бути скликаний саміт ЄС щодо злочинів російських військових в Україні і накладення чергових санкцій на Росію.

«Злочини, які Росія вчинила щодо близько 300 жителів Бучі та інших міст за межами Києва, слід назвати актами геноциду і розглядати як такі. Кожен винуватець – прямо чи опосередковано – має бути суворо покараний міжнародним трибуналом. Різанина в Бучі – це більше ніж тривожний дзвінок для Європи та світу. Це жахливий крик до справедливості, свободи та права на життя; для основних і загальнолюдських цінностей. ЄС має конфіскувати всі російські активи в своїх західних банках, а також активи російських олігархів. ЄС повинен негайно розірвати всі торгові відносини з Росією. Європейські гроші мають припинити надходити до Кремля. На злочинний та все більш тоталітарний режим Путіна потрібно накласти одну річ – дієві санкції», – повідомив Моравецький у фейсбуці.

Польський прем’єр також заявив, що Україна має отримати більше зброї, якою зможе захищати жінок і дітей Маріуполя, Бучі та багатьох інших місць.

«Це наш політичний і моральний обов’язок. Годі фальшивих жестів і тактики ухилянь», – сказав він.

Раніше президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що шокований повідомленнями про звірства російської армії на Київщині, і наголосив, що на Росію чекають нові санкції.

У суботу Київська область була звільнена від російських загарбників, повідомило Міністерство оборони України. Після відступу військ РФ у визволених містах і селах зафіксовані масові вбивства цивільних. За даними генпрокурора Ірини Венедіктової, станом на вечір 3 квітня з території Київщини вивезли 410 тіл убитих мирних жителів.

Уряд США «прагне встановлення відповідальності» за злочини проти цивільних в Україні – посольство

Посольство Сполучених Штатів в Україні прокоментувало дані про воєнні злочини російських військ у звільнених містах на Київщині.

У відомстві назвали «жахливими» фотографії з Бучі та інших населених пунктів, залишених російськими військовими.

«Уряд США прагне встановлення відповідальності, використовуючи всі доступні інструменти. Ми не можемо мовчати, світ повинен знати про те, що сталося, і ми всі повинні діяти», – йдеться в коментарі.

Раніше про необхідність притягнути винних у злочинах проти цивільних військ заявили очільники Європейського союзу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що влаштована російськими військовими «різанина в Бучі була навмисною», і закликав до негайних нових санкцій проти Москви.

Міський голова Бучі Анатолій Федорук 2 квітня повідомив, що під час окупації міста російськими військами було розстріляно близько 300 місцевих мирних жителів. Близько 280 людей було скинуто в братську могилу, а решту залишили на вулиці.

Міністерство оборони повідомило, що 2 квітня Київщина була звільнена від російських військ, у тому числі Ірпінь, Буча, Гостомель

Мер Тернополя повідомив про вибух у місті

У Тернополі пролунав вибух, повідомив міський голова Сергій Надал увечері 3 квітня.

Він зазначив, що повітряна тривога в місті триває, і закликав містян залишатися в укриттях.

«У місті чути було вибух. Причини з’ясовуємо. Подача води, електроенергії, тепла відбувається в звичайному режимі», – повідомив Надал.

Раніше протягом дня російські війська обстрілювали, зокрема, Одесу, Харків, Васильків та Миколаїв.

Сили ООС відбили сім атак російських військ на Донбасі – штаб

Українські війська «успішно відбили» сім атак російської армії в зоні Операції Об’єднаних сил на Донбасі, повідомляє штаб у зведенні за 3 квітня.

«Українські захисники знищили дві одиниці броньованої техніки, 43 військових автомобіля та міномет противника з розрахунком. Підрозділи протиповітряної оборони збили два літаки, один безпілотний літальний апарат окупантів, а також підбили російський літак Іл-22», – повідомляє командування.

За даними штабу, протягом поточного тижня військові угруповання ООС відбили 51 атаку російських військ.

Раніше 3 квітня Генеральний штаб Збройних сил повідомив про перекидання окремих підрозділів зі складу 37-ї окремої десантно-штурмової бригади з Калінінградської області на територію Донецької та Луганської областей.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи житлові будинки, церкви, школи, лікарні, заправки, аеродроми, військові частини, нафтобази.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Крім того, попри численні свідчення, влада Росії заперечує, що атакує цивільних в Україні.

Протягом дня в неділю евакуювали майже 2 700 людей – Верещук

Протягом дня 3 квітня із зон бойових дій за погодженими гуманітарними коридорами вдалося вивезти 2 694 людини, повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Зокрема:

  • гуманітарними коридорами з Маріуполя та Бердянська на власному транспорті до Запоріжжя дісталися 469 маріупольців
  • 10 автобусів, які евакуювали сьогодні з Бердянська 408 маріупольців, наразі проїжджають Василівку
  • колона автобусів, яка відучора утримувалася російськими військовими, змогли пройти блокпости, везучи понад 350 людей з Маріуполя та Бердянська
  • до Мангуша доїхали сім автобусів у супроводі делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста, ведуться перемовини, щоб вони завтра продовжили рух до Маріуполя
  • з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та Кремінної в Луганській області вдалося евакуювати 1 467 людей

«Попри домовленості, окупанти систематично порушували режим тиші під час проведення евакуації в Луганській області», – зазначила міністерка в своєму зверненні.

Раніше 3 квітня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про початок евакуації з низки населених пунктів, у яких є загроза загострення бойових дій.

Зеленський запрошує Меркель і Саркозі відвідати Бучу і «побачити, до чого призвела політика поступок Росії»

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні прокоментував виявлені докази вбивств цивільного населення в Бучі та інших містах навколо Києва.

«На нашій землі побувало концентроване зло, вбивці, кати, ґвалтівники, мародери, які називають себе армією і які заслуговують тільки на смерть після того, що вони зробили», – заявив він.

Перейшовши на російську, Зеленський звернувся до матерів російських солдатів:

«Навіть якщо ви ростили мародерів, то як вони стали ще й катами? Ви не могли не знати, що всередині у ваших дітей, не могли не помітити, що вони позбавлені всього людського, немає душі, немає серця. Вони вбивали свідомо і залюбки. Я хочу, щоб все керівництво РФ побачило, як виконуються їх накази: такі накази, таке виконання і солідарна відповідальність… Ось так тепер буде сприйматися ваша держава. Це ваш образ. Ваша культура і людське обличчя загинули разом із українцями й українками, до яких ви прийшли».

Зеленський повідомив, що ухвалив рішення створити «спеціальний механізм правосуддя» для розслідування воєнних злочинів на окупованих територіях. Він передбачає спільну роботу українських та міжнародних фахівців, слідчих прокурорів та суддів.

Президент висловив думку, що механізм дозволить притягти до відповідальності людей, які «розв’язали або будь-яким чином брали участь у цій страшній війні проти українського народу та у злочинах проти наших людей». Він передбачає співпрацю Міністерства закордонних справ, Офісу генерального прокурора, Національної поліції, Служби безпеки України, розвідки та інших структур. Він закликав міжнародних партнерів України долучитися до цієї роботи.

Зеленський припустив, що докази схожих злочинів будуть знайдені і в інших окупованих регіонах після їх звільнення.

«Воєнні злочини в Бучі та інших містах під час російської окупації будуть предметом розгляду і на Раді безпеки ООН у вівторок. Обов’язково буде і новий санкційний пакет проти Росії, але впевнений, що цього замало», – сказав він.

Водночас голова держави згадав про Бухарестський саміт – 3 квітня виповнюється 14 років із його проведення в 2008 році. Зеленський вказав на необхідність висновків про «політичну поведінку, яка фактично дозволила цьому злу прийти на нашу землю».

«Тоді (у 2008 році – ред.) був шанс забрати Україну з сірої зони на сході Європи, з сірої зони між НАТО й Росією, сірої зони, про яку в Москві думають, що їм тут все дозволено, навіть найстрашніші воєнні злочини. За оптимістичними дипломатичними формулюваннями про те, що Україна нібито може стати членом НАТО, тоді, в 2008 році була захована відмова приймати Україну в Альянс», – вважає президент.

Він назвав цю відмову «помилковим розрахунком» і пов’язав її з початком російської агресії в 2014 році та повномасштабною агресією в лютому 2022 року. Зеленський згадав тодішніх лідерів Німеччини та Франції – Анґелу Меркель та Ніколя Саркозі.

«Я запрошую пані Меркель, пана Саркозі відвідати Бучу і побачити, до чого за 14 років призвела політика поступок Росії. Побачити на власні очі закатованих українців і українок. Хочу, щоб мене зрозуміли правильно: ми не звинувачуємо Захід, нікого, окрім конкретних російських військових, які скоїли це проти наших людей, і тих, хто віддав їм накази. Але ми маємо право говорити про нерішучість, про те, яким був шлях до такої Бучі, такого Гостомеля, Харкова, Маріуполя. У нас немає нерішучості, в якому б блоці й поза блоком ми не були», – сказав він.

Президент додав, що в Бучі вже працюють державні служби, які відновлюють постачання електрики, води, роботу медичних установ та інфраструктуру.

«Ми переможемо в цій війні, навіть якщо окремі політики так і не зможуть перемогти нерішучість, яку вони передають наступникам разом зі своїми посадами», – заявив Зеленський.

Міський голова Бучі Анатолій Федорук 2 квітня повідомив, що під час окупації міста російськими військами було розстріляно близько 300 місцевих мирних жителів. Близько 280 людей було скинуто в братську могилу, а решту залишили на вулиці.

Міністерство оборони повідомило, що 2 квітня Київщина була звільнена від російських військ, в тому числі Ірпінь, Буча, Гостомель.

Синєгубов повідомив про обстріл Харкова, є постраждалі

Російські війська обстріляли житлові райони Харкова, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Про це він розповів в ефірі національного марафону 3 квітня.

«Вдень маємо обстріли житлових районів, знову Салтівка, П’ятихатки, знову центр міста Дергачів. Нещодавно ми мали обстріли Слобідського району міста Харкова, де, за нашими даними, на цей час 23 постраждалих, серед них є діти, є в украй важкому стані», – сказав Синєгубов.

Він також повідомив, що в місті Ізюм тривають бої, Збройні сили України «тримають позиції». Крім того, в цьому районі українські військові збили російський літак Су-34 і взяли пілота в полон.

Синєгубов також повідомив про обстріл евакуаційної колони, яка намагалася вивезти людей із лікарні в Балаклії, обстріляної напередодні.

«Лікарі самостійно намагалися виїхати звідти і евакуювати людей. По домовленості було направлено безпосередньо колону, яку не запустили в місто, вона була обстріляна ще на підходах російськими окупантами на блокпосту. За попередніми даними, водій одного з автобусів загинув. Це ціна домовленостей з окупантами, яку ми зараз маємо», – прокоментував голова області.

Він додав, що наразі обласна влада планує евакуацію з низки населених пунктів, сьогодні була здійснена евакуація з Барвінкового, також починається евакуація з Лозової. Як пояснив Синєгубов, для цих міст існує загроза опинитися в зоні бойових дій.

Голова ОВА також повідомив про отримання гуманітарної допомоги – 600 тонн харчів із Польщі.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб такий вантаж надходив до нас систематично, це є вкрай важливо, тому що ми його направляємо одразу до тих населених пунктів, які вкрай цього потребують, а також районів міста Харкова», – сказав Синєгубов.

За даними Генштабу ЗСУ, нині російських військових стягують на Донбас і Харківський напрямок, де вони готуються до нових потужних ударів.

Обстріл по Одесі пошкодив нафтове сховище та НПЗ – голова ОДА

Обстріли Одеси російськими військами вранці 3 квітня пошкодили нафтове сховище та нафтопереробний завод, повідомив голова обласної державної адміністрації Максим Марченко. Про це він заявив у своєму відеозверненні.

«Вранці противник здійснив ракетний удар по Одесі, пошкоджено нафтосховище на нафтопереробний завод. Дякувати Богу, постраждалих нема. Нами було виявлено факти, коли певні особи фіксували місця попадання ракет. Вони вже затримані СБУ та понесуть відповідне покарання», – повідомив Марченко.

Він також прокоментував останні повідомлення про ймовірне вторгнення до Одещини російських військ із боку окупованого Придністров’я.

«Нам відомо про підготовку росіян у цьому регіоні. Ці дії спрямовані на сковування частини військ в Одещині, щоб завадити нашим наступальним діям на інших напрямках. Напруженість залишається, але в найближчі дні загроза вторгнення малоймовірна», – сказав голова ОДА.

За його словами, сили оборони контролюють ситуацію в області.

Міністерство оборони Росії вранці 3 квітня заявило, що російські військові завдали ударів по Одесі з кораблів і літаків. Мер Одеси Геннадій Труханов вранці заявив, що удари були завдані по «об’єктах критичної інфраструктури».

Матрос, який втік із Кухарів. Чому важливо ідентифікувати російських військових в Україні?

2 квітня Міноборони повідомило про звільнення всієї Київської області від російських військ. Після звільнення починають надходити перші дані про масові жертви серед цивільного населення на цих територіях. Хто понесе покарання?

Щоб встановити обставини кожного воєнного злочину та всіх причетних до військової агресії, на місці, зокрема, працюють слідчі під керівництвом Київської обласної прокуратури.

Під час контрнаступу на Київщині в районі села Кухарі українські військові знайшли в покинутій техніці документи російського військовослужбовця і передали журналісту Радіо Свобода Левку Стеку. «Схеми» ідентифікували його.

Російські війська перебували в Кухарях близько двох тижнів. Звідти надходили повідомлення про терор щодо місцевого населення – зокрема, про загибель лікарки, яка намагалась вивезти з села пораненого племінника, але потрапила під обстріл російськими військовими.

Ідентифікація військовослужбовців РФ відіграє ключову роль для слідства. Встановлення особи дозволяє правоохоронним органам притягувати їх до кримінальної відповідальності за скоєні злочини, та, наприклад, оголошувати у міжнародний розшук.

Раніше журналісти «Схем» ідентифікували російського військового, який покинув танк та рятувався втечею після контрнаступу українських військових у Баришівському районі. Ці документальні підтвердження були долучені до матеріалів кримінального провадження прокуратури України.

Читайте про це за лінком.

Обстріли Миколаєва: одна людина загинула, 11 госпіталізовані – голова ОДА

Внаслідок обстрілів Миколаєва 3 квітня 14 людей були доставлені до лікарень, з них 11 госпіталізовані, повідомив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім.

«11 госпіталізовані, серед них дитина 15 років середнього ступеню тяжкості. Завтра операція», – написав Кім у своєму телеграмі.

Згодом він уточнив, що одну людину врятувати не вдалося.

Російські військові 3 квітня завдали ракетного удару по Миколаєву.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи житлові будинки, церкви, школи, лікарні, заправки, аеродроми, військові частини, нафтобази.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Крім того, попри численні свідчення, влада Росії заперечує, що атакує цивільних в Україні.

«Нас сусіди відкопували»: як живе село на Запоріжжі, що потерпає від обстрілів військ РФ (фотосвідчення)

Безлюдні городи попри весняний час, розбиті вікна і дахи – нині так виглядає село Кам’янське Запорізької області. Це великий сільський населений пункт уздовж популярної в регіоні дороги, що веде до приазовських курортів. Нині основна частина населення села покинула його через обстріли з боку російських військ. А ті, хто залишився, змушені ховатися у підвалах. Як повідомляють у Запорізькій обласній військовій адміністрації, армія РФ нераз робила спроби просування в бік Запоріжжя в районі Кам’янського – наразі всі вони не вдалі, українські війська успішно тримають оборону на цьому напрямку. Як нині живе село, бачила кореспондентка Радіо Свобода.

Попри запевнення Кремля, що метою так званої «спецоперації» є «знищення української військової інфраструктури», а не українського населення, російська армія уже четвертий тиждень продовжує завдавати ударів по цивільних об’єктах: житлових будинках, школах, лікарнях, дитячих садочках, продуктових базах, об'єктах енерго, водо та теплопостачання міст і сіл.

Росія, ймовірно, відмовилася від наступу на Сіверщині, підрозділи виводять до Білорусі – Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України спостерігають завершення виведення підрозділів російських військ з півночі України до Білорусі – про це йдеться у вечірньому зведенні 3 квітня.

«Ймовірно, противник, не досягнувши мети операції на окремих напрямках, вирішив відмовитися від наступу на Сіверському та, частково, Слобожанському напрямках. На Сіверщині завершується виведення підрозділів окупаційних військ на територію Білорусі. Будь-який контроль, зокрема і радіаційний, прикордонниками республіки Білорусь не здійснюється», – повідомляє штаб.

Також, за даними командування, загарбники продовжують «безперешкодно» вивозити до Білорусі награбовані автомобілі.

На Донецькому напряму спостерігається перегрупування та посилення наявних там російських військ. Зокрема, Генштаб підтверджує перекидання окремих підрозділів зі складу 37-ї окремої десантно-штурмової бригади з Калінінградської області на територію Донецької та Луганської областей.

Також штаб заявляє про втрати російської армії – зокрема, в районі Харкова зазнала втрат мотострілецька рота зі складу 59-го танкового полку. За даними командування, цей підрозділ втратив майже 80% особового складу.

«Через значні втрати особового складу, близько 25-и військовослужбовців 31-ї окремої десантно-штурмової бригади з Ульяновська відмовились брати участь у війні з Україною та мають бажання звільнитися. Крім того, ліквідовано заступника командира 83-ї окремої десантно-штурмової бригади підполковника Віталія Слабцова», – йдеться в зведенні.

Про загибель Слабцова повідомляли також російські медіа 1 квітня.

Генеральний штаб також зазначає, що всі факти порушення російськими солдатами міжнародного гуманітарного права документуються та передаються до міжнародних судів.

Російські війська обстріляли Васильків – повітряне командування «Центр»

Російські війська обстріляли місто Васильків, що в Київській області, повідомляє повітряне командування «Центр» 3 квітня.

«Ворог вчергове завдав ракетного удару по місту Васильків. Частину ракет вдалось збити нашим системи протиповітряної оборони. Дана територія була обстріляна ворожими ракетами місяць тому і зазнала значних руйнувань, майже всі приміщення згоріли від ракетного удару», – йдеться в заяві командування.

Ракети поцілили в будівлю штабу, яка вже була зруйнована. Також, за повідомленням, на цій території був розташований навчальний центр і цивільний коледж, який саме почали відновлювати.

«За попередніми даними, декілька працівників отримали поранення та евакуйовані до місцевого лікувального закладу, один із них в критичному стані під наглядом лікарів. Рятувальні служби розбирають завали та шукають живих людей», – додає командування.

У Василькові на Київщині 12 березня внаслідок обстрілу військового аеродрому почалася пожежа на складі з боєприпасами.

Країни, які вагаються щодо ембарго на російські енергоносії, є «спонсорами геноциду» – Стефанчук

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук прокоментував свідчення про воєнні злочини російських військових у звільнених містах навколо Києва.

У зверненні, яке поширила пресслужба Верховної Ради, Стефанчук прирівняв відмову від ембарго на російські газ і нафту до співучасті в геноциді.

«Після викриття звірств, які чинила російська армія в Бучі, Гостомелі, Ірпені, кожна країна, яка буде вагатися у запровадженні ембарго на енергоносії з росії – є прямим спонсором геноциду Українського народу. Кожен барель нафти, кіловат електроенергії, тонна вугілля, що будуть закуплені в рф, відтепер просякнуті кров’ю тих, кого знищили рашисти», – заявив спікер парламенту.

Раніше президентка Європейського парламенту Роберта Мецола закликала до жорсткіших санкцій проти Росії та притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах.

Перед цим міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що влаштована російськими військовими «різанина в Бучі була навмисною», і закликав до негайних нових санкцій проти Москви.

Міський голова Бучі Анатолій Федорук 2 квітня повідомив, що під час окупації міста російськими військами було розстріляно близько 300 місцевих мирних жителів. Близько 280 людей було скинуто в братську могилу, а решту залишили на вулиці.

Міністерство оборони повідомило, що 2 квітня Київщина була звільнена від російських військ, в тому числі Ірпінь, Буча, Гостомель.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG